Eerste kinderpostzegels voor loco-burgemeester Van Gastel Dertig jaar bejaardensoos Brouw groot feest geworden VVV Burgh-Haamstede zwijgt over het nieuw te bouwen bungalowpark DE ZIERIKZEESCHE COURANT Aanrijding Zonnemaire De Meester naar Monaco WAT ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Onderkomen Concert Inventaris Sputteren Tijdens de jubileumviering van de VVV Burgh- In de Lutherse kerk in Zierikzee wordt op zater- De adviescommissie sport van Bruinisse gaat Ofschoon de gezamenlijke binnenvaartschip- Haamstede op 21 november zullen de eerste dag 15 november het tweede concert uit de se- de gemeenteraad voorstellen de verenigingen pers hevig sputterden, toen zij met een hevige tekeningen voor een nieuw onderkomen op ta- rie Ars Musica gegeven. Het thema is 'Lieder te laten zorgen voor de sportzaal-inventaris. stroming werden geconfronteerd, legden zij fel liggen. (Pag. 3). ohne (und mit) Worte'. (Pag. 5). (Pag. 7). zich bij de situatie neer. (Pag. 9). DONDERDAG 13 NOVEMBER 1986 143ste jaargang Nr. 24033 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Reizen is zijn tijd en geld wijden aan het vermeerderen van zijn eigen waarde. Comtesse Diane Voorzitter middenstandsvereniging krijgt geen antivoord BURGH-HAAMSTEDE - De voorzitter van de Midden standsvereniging Burgh-Haamstede, J. W. Geleijnse, heeft tevergeefs geprobeerd het plaatselijke VVV-be- stuur een uitspraak te ontlokken over de bungalowpark plannen aan de Westerenbanweg in Burgh-Haamstede. Geleijnse (zelf ook lid van de VVV) uitte zijn bezorgd heid over het bungalowpark, waarbij tal van extra open bare voorzieningen komen als een restaurant, een zwem bad en een midgetgolfbaan. „Hoe denkt het VVV-be- stuur er bijvoorbeeld over, dat een en ander gefinancierd gaat worden door Ahold (Albert Heijn)?", vroeg Geleijn se tijdens de najaarsvergadering in hotel Bom. plannen al in kunnen zien en wat Neeltje Jans betreft wordt er zelfs al gesproken over 1.250.000 bezoekers per jaar. Dat heeft uiteraard zijn uit werking op onze gemeente", aldus Van Zuijlen, die hamerde op een ge degen onderzoek naar de gevolgen van de nieuwe ontsluiting. Volgens de voorzitter maken ze zich in Walcheren niet zo druk over de ver anderingen en ook in Zierikzee zijn volgens hem twijfels gerezen over de noodzaak van een onderzoek terwijl ze er juist daar zo'n belang bij heb ben". Hij prees de activiteiten in Zie rikzee, waarbij hard gewerkt wordt aan het centrum. sproken worden van een „vrij goed seizoen". Volgend jaar echter, is dat weer voorbij en zullen de toeristen in groten getale op de Westhoek afko men. Om die groepen toeristen let terlijk in goede banen te kunnen lei den, moet de wegenstriictuur worden aangepast. Tijdens de vergadering werd voorts duidelijk, dat de accommodatiegids half december klaar is; er mogelijk gedacht moet worden over een contri butieverhoging van drie procent en de frustraties over het logies infor matie-systeem (de computer, waar mee de recreant naar een slaapgele genheid wordt verwezen) aan de orde van de dag zijn geweest in het afgelo pen seizoen. fflssïrs*. J. W. Geleijnse wilde graag een uit spraak van de VVV over de plannen aan de Westerenbanweg; tevergeefs geprobeerd overigens. VVV-voorzitter dr. H. J. van Zuijlen voelde er niets voor om een politiek getinte uitspraak te doen. „We moe ten als gemeente inderdaad voorzich tig zijn met het aantrekken van nieu we bedrijven. Ik kan me niet voor stellen, dat dit bungalowpark in haar omvang zoveel extra voorzieningen voor de burger krijgt, als wordt voor gesteld", aldus Van Zuijlen. Naar het zich momenteel laat aanzien worden er 275 vakantiewoningen gebouwd aan de Westerenbanweg. Ten koste Maar Geleijnse hield aan en legde de voorzitter voor, dat een dergelijk project wellicht ten koste gaat van de omzet van de huidige verhuurders in de gemeente. „U weet hoeveel accom modatie er momenteel is", zei Ge leijnse. De VVV-voorzitter reageerde hierop met; „Het is aan de gemeente raad om hierover een beslissing te ne men. Vat u het alstublieft niet dub belzinnig op, maar wij staan er als VVV voor om de belangen van al onze leden te behartigen". VVV-secretaris D. E. Mooij was minder genuanceerd door zijn persoonlijke mening te ven tileren: „Van mij mogen ze het hele maal vol zetten". Tijdens de vergadering hield Van Zuijlen verder een toespraak, waarin hij in ging op de komst van de Dam- menweg, waardoor heel wat zal ver anderen in de Westhoek. „Ik heb de Belang „Het is voor de recreant van groot belang, dat hij of zij rondjes kan rij- - den-. -Dat-kan straks, van Vlïssingen- MiddelbUrg-Goes-Zierikgee- Westhoek-Vlissingen. Ook de Engel sen, die momenteel Walcheren bezoe ken kunnen we naar de Westhoek ha len. Elk-weer-voorzieningen zijn hierbij van groot belang. In dit kader is de seizoensverlenging van het al lergrootste belang", stelde Van Zuij len. Toch voorzag hij ook problemen. Vijfentwintig procent van de winke- liersomzet komt van de eilandelijke bewoners, terwijl' 75 in relatief kor te tijd door de toeristen wordt ge bracht. „Seizoensverlenging heeft wel tot gevolg, dat er niet alleen maar op vakantievierende scholieren kan worden teruggevallen. Dat probleem moet worden opgevangen". 1986 Kenmerkte zich door een goe de vakantiespreiding en al zaten de campings en dergelijke niet constant vol, toch mag volgens Van Zuijlen ge- ZONNEMAIRE - Op de kruising Dijk van Bommenede Rietdijk te Zonnemaire ontstond dinsdagmid dag een aanrijding tussen twee auto's met een aanzienlijke materiele-Scha de als gevolg. M. de V. uit Renesse reed over de Dijk van Bommenede richting Brouwershaven en verleende geen voorrang aan mevrouw A. C. die met haar auto van de Rietdijk, en dus van rechts, kwam. ZIERIKZEE - Bij oud burgemeester Th. H. de Mees ter viel woensdag een brief in de bus van de ambassadeur van Monaco voor de Benelux die in Brussel woont. De Mees ter werd daarin officieel uitge nodigd om op dinsdag 18 en woensdag 19 november aan staande de gast te zijn van de prins van Monaco. De Meester zal bij die gelegenheid aan de prins en aan het televisiestati on Radio Television Monaco de film aanbieden die in juni jongstleden door de AVRO werd gemaakt vah 'de zeeslag in de Zierikzeese haven ter ge legenheid van de reünie van Ronde- en Platbodemjachten. De ambassadeur komt daar mee een belofte na die hij kort na het zeeslag-spel deed. De Meester toonde zich bijzonder verheugd over de uitnodiging. „Natuurlijk wil ik graag gaan, samen met mijn vrouw". In overleg met loco-burgemeester Van Gastel is inmiddels beslo ten dat De Meester inderdaad op deze wijze de gemeente Zie rikzee zal vertegenwoordigen, omdat de betreffende evene menten zich tijdens zijn ambts periode hebben afgespeeld. Het echtpaar zal worden verge zeld door de voorzitter van de AVRO Wallis de Vries en de voormalige gemeente-voorlich ter van Zierikzee G. Villerius en zijn echtgenote. De regis seur van de televisieopname L. van den Broek heeft laten we ten niet mee te gaan omdat hij verhinderd is. Volgens het.pro gramma zal op dinsdagavond de film door De Meester aan de prins persoonlijk worden aan geboden en .daarna aan het te levisiestation. Daarna volgt een feestelijke receptie en op woensdag 19 november zullen de gasten de nationale feestdag van Monaco meevieren die al tijd op die datum plaatsvindt. Onder meer met een dienst in de kathedraal, het bekijken van een optocht, een receptie en andere officiële plichtple gingen. Met zang en dans maakten de leerlingen van de Theo Thijssenschool het doel van de kinderpostzegelactie duidelijk. ZIERIKZEE - „Rennen voor de zegeltjes, want 't is voor 't goeie doel. Koop er maar een heleboel van 1 't is voor het kind". Het leek wel een ster-spot; de sketch én het dansje dat een aantal leerlingen van de Theo Thijssenschool in de hal van het postkantoor in Zierik zee opvoerde als begin van de verkoop van kinderzegels. Deze charitatieve „verkoop-stunt" leverde gelijk een eer ste officiële koper op in de persoon van loco burgemeester L. J. van Gastel. rond het thema kind en cultuur be staat niet alleen uit het verkopen van postzegels maar ook uit het ïfan de man brengen van wenskaarten, die door verschillende Nederlandse kun stenaars zijn ontworpen. De zegels zijn een schepping van René van vervolg pagina 4 Dit nummer bestaat uit 20 pagina's De leerlingen van de Theo Thijssen school hadden op verzoek van de di recteur van het postkantoor C. Karre- mans hun taal- en rekenboeken even gelaten voor wat het was om met hun leraar richting postkantoor te gaan, waar de waarnemend eerste burger van Zierikzee en een aantal leden van het comité Kinderpostzegels reeds aanwezig waren. Jubileum De leerlingen van deze basisschool waren na overleg met de directeur van hun school, J. I. Goedhart spe ciaal uitgenodigd om deze actie, die dit jaar voor de zestigste keer wordt gehouden een wat feestelijker tintje te geven. Hiermee werd een nieuwe traditie geboren, want het is de be doeling dat de basisscholen in het vervolg bij toerbeurt worden „inge huurd" voor de officiële start van de actie, waarvoor jaarlijks duizenden leerlingen uit de hoogste groepen van het basisonderwijs op pad gaan. Derde Wereld Een korte sketch maakte duidelijk voor wie de opbrengsten van deze ac tie zijn bedoeld. „Voor het straat schooiertje in de sloppenwijken in Rio de Janeiro, voor het Soedanese jongetje, dat de dupe dreigt te worden van de burgeroorlog en voor de kans arme en gehandicapte kinderen in Nederland'. Eert hele waslijst van na men van kinderen die met deze actie een eindje op weg geholpen kunnen worden vvei'd door de leerlingen gespuid. Het geheel werd afgesloten met een liedje en een dansje, dat de leerlingen samen met hun leraar in twee weken tijd in elkaar gezet had den. Expressie Directeur Karremans zei versteld te staan hoe de kinderen met zo weinig woorden het doel van deze actie dui delijk konden maken. Ook Van Gas tel onderschreef dit. „Dat wat de kin deren hebben uitgebeeld is niet met woorden te zeggen. In het bijzonder wees hij daarbij op de rol die kinde ren hier kunnen spelen voor hun leef tijdgenoten in de Derde Wereld, die het minder voor de wind gaat. Een woord van waardering richtte hij ook aan de leden van het comité, die veel tijd aan deze actie spenderen. De actie, die dit jaar opgebouwd is WORDT HET Advertentie In Tonnenmagazijn BROUWERSHAVEN - Knus en gezellig was het zeker tijdens de feestelijke bijeenkomst van de bejaardensoos Brouwershaven. In het Tonnenmagazijn werd het dertig jarig jubileum gevierd, waar muziek, spelen en dans het heuglijk feit luister bijgezet hebben. De leden gingen te rug naar 1956 toen de plaatselijke vrouwenvereniging de bejaardensoos in het leven riep. In die tijd werd alles nog door de club zelf bekostigd; zonder steun van het gemeentebestuur. Door bijvoor beeld bazars wist de bejaardensoos zich aardig staande te houden en or ganiseerde op die manier vele bin go's, spelmiddagen en sjoel- en bil jartwedstrijden. Ook worden er jaarlijks twee ouderenreizen op po ten gezet; een voorjaars- en najaars- reis. De gemeente Brouwershaven geeft de ouderen jaarlijks ook een uitstapje. Welkom Tijdens de jubileumviering stapten omstreeks 14.00 uur zo'n zestig oude ren het Tbnnenmagazijn binnen om na het welkomstwoord van voorzitter Slabbekoorn een kopje thee te drin ken. Onder de titel 'Het is zo fijn om bij de soos te zijn' kwam een groep vrouwen de zaal binnen met allen een hoed op het hoofd. Een van de dames had daarop de tekst 'Rood, wit, blauw, de soos draait goed in Brouw'. Het oudste lid van de soos en tevens iemand van het eerste uur, mevrouw Jonker-de Moor, kreeg van de voorzit ter een plant overhandigd. „Eigenlijk zou ik iedereen willen bedanken niet een plant, maar wc zijn helaas niet zo rijk", legde de voorzitter verontschuldigend uit. Ruud van der Weide van de Stichting Welzijn Ouderen Schouwcn-Duivc- land was ook present om de soos te feliciteren met het dertigjarig be staan. Namens de ouderenbond Brouwershaven bracht mevrouw C. Ringelbcrg een enveloppe met in houd mee. c Vervolg pagina 5 Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Neerslag' Het stromingspatroon blijft zuide lijk. Er wordt veel bewolking aange voerd. Af en toe kan er wat neerslag vallen. De regenkans is in de avond en nacht het grootst. Zuid tot zuid oostelijke wind kracht 5 tot 6. Mini mumtemperatuur komende nacht 9 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 17 nov.: Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuid 4 Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: II graden Windkracht: zuid 6 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: zuid 5 ZON EN MAANSTANDEN 14 nov. Zon op 07.57, onder 16.50 Maan op 15.54, onder 05.35 Volle Maan: 16 november (13.12) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Ook morgen bereiken de temperaturen weer waarden die ho ger zijn dan normaal. De gemiddelde middagtempcratuur is in deze tijd van het jaar 9 graden. Vrijdag wordt het zo'n 4 graden warmer, omstreeks 13 graden. Ook vannacht ligt de tem peratuur op een hoog niveau, zo rond 9 graden. Het zachte weer hangt samen met de matige zuidoostenwind, die zachte lucht aanvoert. Aan de kust en op het IJsselmeer is hij hard. De zuidooste lijke stroming wordt veroorzaakt door een krachtig hogedrukgebied boven Oost-Europa en een grote de pressie ten westen van Ierland. Ons land bevindt zich in het overgangsge bied van de twee druksystemen. Dit betekent dat wolkenvelden, horende bij de depressie, van tijd tot tijd voor al het westen van het land kunnen binnendrijven, maar dat er in het oosten meer perioden met zon zijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1