Mogelijk uitbreiding van aantal ploegen in dertigste seizoen eilandelijk zomeravondvoetbal Herenformatie Delta Sport veel sterker dan tegenvallend EBHV NIEUWSBODE t Herenploeg Mevo '80 nu alleen aan de leiding Nederlands Handbal Verbond krijgt beroepskracht ZIERIKZF.ESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 11 november 1986 Nr. 24032 ..Wat gaat het eigenlijk drommels slecht met het Schouw en-Duiveland- se voetbal", zegt een toch uiterst fer vent voetballiefhebber tegen me, na dat hij uitvoerig het uitslagenblok in de maandagse Nieuivsbode heeft be keken. Hij heeft het stellig aan het rechte eind, want nu het gros van de ploegen tien wedstrijden achter de rug heeft staan enkele ploegen er be lazerd voor, voor sommige wordt het nog hard werken om boven de fatale streep te blijven en slechts een enke le valt in positieve zin op. Om met die laatste te beginnen dan valt het Kerkwerfse WIK stellig in positieve zin op. De ploeg van trainer Kees Berrevoets leidt de dans in de zater dagse afdelings tweede klas en dat had waarschijnlijk vooraf niemand verwacht. In dezelfde klas valt Brou wershaven toch weer wat tegen. De Brouwenaren startteyi de competitie goed. maar de laatste ronden laat de ploeg van trainer Kees Komnmer het weer fiks afweten. De ploegen van Duiveland en ZSC doen het binnen de eigen beperkte mogelijkheden ge woon goed. Beide formaties moeten het vooral hebben van de werklust. Vanuit die achtergrond zijn de mid- denmootposities het maximaal haal bare. In de zondagse afdelings derde klas verspeelde Dreischor in tien wedstrijden slechts drie punten, het geen op zich natuurlijk gewoon goed is. Toch moet gevreesd worden, dat het er voor de ploeg nog te veel zijn. omdat er voor Dreischor in deze com petitie in feite slechts een concurrent is en die bleef de ploeg van trainer Wim Kommer op sportpark De Mol de baas. Aangenomen dat zowel Vol harding als Dreischor alle overige concurrenten kloppen in de tweede competitiehelft staat Dreischor slechts een doel voor ogenwinnen bij Volharding. Alleen wanneer dat gebeurt is promotie voor de Mol- bewoners haalbaar. Het naar de tweede klas gepromoveerde Renesse lijkt het niveau te kunnen continue ren, maar helaas is er die bijna- zekerheid alleen, omdat de enige ei- landelijke opponent, Ouwerkerk, erg slecht gaat. De ploeg van trainer Piet Vreeke is met name de laatste twee weken uiterst geïsoleerd ge raakt, doordat de directe concurren ten vele punten binnen haalden. Be halve Ouwerkerk staat ook Zonne- maire er belabberd voor. De club werd verrijkt met een eigen kantine, maar heeft sinds enkele dagen weer recht op het predikaat 'voetbald werg van Schouwen-Duiveland'. Het tweede seniorenteam moest terugge trokken worden en de hoofdmacht bengelt hopeloos onderaan in de der de klas. Voor zowel Ouwerkerk als Zonnemaire ziet het er sportief ge zien droevig uit. Resteert op afde lingsniveau alleen nog het Nieuwer- kerkse SKNWK. Ook hier weinig hoopgevende zaken. De ploeg van trainer Bram Coomans raakte de voorbije ronden in een staartgroepje van vier ploegen, waaruit vrijwel ze ker de degradant tevoorschijn moet komen. Hopelijk vindt de ploeg het vertrouwen om het vege lijf alsnog te redden. Ook bij de vier KNVB-ers lijkt de kans uiterst klein, dat er aan het eind van de voetbalrit een kampi oensfeestje gevierd kan worden, sterker nog, gevreesd moet worden, dat zeker een van de vier zeer na drukkelijk geconfronteerd is en blijft met het degradatiespook. Het naar de tweede klas van het zater dagvoetbal gepromoveerde Bruse Boys dreigt uit te groeien tot het Vo- lendam van Schouwen-Duiveland, hetgeen naast het feit dat beide dor pen voor een belangrijk deel econo misch bestaansrecht hebben via de visserij, een tweede gelijkenis is. Aanvallend wil het bij de mannen van trainer Jan Kostense niet echt lekker lopen en daar ligt toch de sleutel voor sportief succes. Moge lijk zetten de spelers op korte ter mijn de brede schouders onder de zaak, maar het uur van de waarheid lijkt daaromtrent al zeer nabij. De twee vierde klassers Mevo en DFS lijken na de onderlinge confrontatie van het afgelopen weekeinde genoe gen te moeten nemen met een mid- denmootpositie en dat valt eigenlijk toch wat tegen. Voor de aanvang van de competitie was het aannemelijk, dat beide formaties een rol van bete kenis zouden kunnen spelen. Dat kan natuurlijk nog wel, maar dan zullen met name SPS en Krabbendij- ke toch nadrukkelijk af moeten la ten weten in de tweede competitie helft. Zondag tweede klasser Zierikzee boekte afgelopen zondag gelukkig weer een overwinning, waardoor de van talent uitpuilende formatie zich weer opwerkte tot een middenmoter. Het hoeft geen betoog, dat die positie ten opzichte van de al gemene verwachtingen ernstig te genvalt. In de uitwedstrijden haalt de ploeg een zeer dikke voldoende, maar op het eigen sportpark Den Ho gen Blok volgen de teleurstellingen elkaar in gestaag tempo op. Indien daar een kentering in komt is spor tief succes nog haalbaar, maar dan zal die ommekeer er met ingaiig van de wedstrijd tegen Baronie moeten komen. Alles bijeen een niet zo schit terende opsomming van feiten, zoals die er liggen. Het valt te hopen, dat we aan het eind van het seizoen een fraaier beeld te zien krijgen. PW Dick Mooy, voorzitter van de hoofdcommissie bedrijfs- en zomeravondvoetbal, overhandigt Danny de Vos, voorzitter van voetbalvereniging WIK, de wisselbeker voor het behaalde rayonkampioenschap. Later in het seizoen werd WIK ook Zeeuws kampioen. ZIERIKZEE - De kans is zeer reëel aanwezig, dat de te rugloop in het aantal deelnemende ploegen voor de Schouwen-Duivelandse zomeravondcompetitie een halt is toegeroepen. Weliswaar staat het vrijwel vast, dat Zee- landia gaat afhaken, maar daar staat tegenover, dat er een nog niet helemaal te bekijken aantal ploegen bij komt. Het Zierikzeese Mevo komt vrijwel zeker met een veteranenploeg in actie, terwijl er ook bij ZSC vergevor derde plannen zijn om zich aan te melden. Verder wordt binnen de voetbalverenigingen Brouwershaven, Drei schor en Bruse Boys bekeken of er mogelijkheden zijn. Naast de uitreiking van de prijzen van het afgelopen sei zoen was dit het voornaamste gegeven uit de najaarsver gadering van de ZAV-commissie, rayon Zierikzee, die in de bestuurskamer van sportpark Den Hogen Blok in Zie rikzee werd afgewerkt. aanwezige verenigingsvertegen- commissie bedrijfs- en zomeravond- woórdigers gingen akkoord met de voetbal van de afdeling Zeeland van suggestie uit de regio-commissie Schouwen-Duiveland om de ZAV- commissie het dertiende toernooi om de Schouwen-Duiveland-trofee in 1988 te laten organiseren. „De ZAV- commissie is een volwaardig lid van de regio-commissie en neemt al enke le jaren deel. Het leek ons derhalve niet meer dan redelijk, dat ook het ZAV-gebeuren haar beurt als organi sator krijgt", stelde regio-commissie- voorzitter Joop de Wit. Voorafgaand aan de ZAV-vergadering had de com missie bij monde van voorzitter Ri- nus de Vos een informatief gesprek met vertegenwoordigers van voetbal vereniging Zierikzee aangaande de financiële afwikkeling. De verzeke ring, dat er totaal geen financieel ri sico aan het mee-organiseren verbon den is, fungeert als achtergrond voor de positieve beslissing van het ZAV- gebeuren. In 1987 moet de commissie overigens ook al organisatorisch op draven. Op zaterdag 22 augustus 1987 wordt op sportpark Den Hogen Blok het Zeeuws kampioenentoernooi af gewerkt. Na de voortreffelijke pres tatie van eilandelijk kampioen WIK tijdens het laatste kampioenentoer nooi zullen de ogen stellig op de prestaties van de aanstaande kam pioen gericht zijn. de KNVB reikte de prijzen van de vo rige competitie uit. WIK behaalde na een spannende competitie het kam pioenschap. De Kerkwerfse debutant behaalde evenveel punten als Stella Boys, maar werd kampioen door een beter doelsaldo. WIK-voorzitter Dan ny de Vos nam de wisselbeker in ont vangst. Namens Velocitas ontving Frans de Vrieze de sportiviteitsprijs, die werd bepaald aan de hand van de beoordelingen van de scheidsrech ters. Naast een aantal positieve pun ten - een competitie met een wed strijd per week, het goede functione ren van de scheidsrechters en het spannend blijven van de competitie tot en met de laatste wedstrijd - was het teleurstellende samenstellen van het ZAV-voetbalteam voor het Schou- wen-Duiveland-toernooi. Ondanks de aanvankelijke 33 geselecteerden waren er met flink wat kunstgrepen uiteindelijk veertien spelers aanwe zig. Dat er tenslotte alsnog een vijfde plaats werd behaald met een team met een gemiddelde leeftijd van 34 jaar en drie maanden was weer wel mooi. ROTTERDAM - De herenploeg van volleybalvereniging Mevo '80 ver overde in de vijfde competitieronde verrassend alleen de koppositie in de eerste klas van volleybaldistrict 17. Zelf won de Zierikzeese ploeg binnen het uur van liet Rotterdamse Alexan dria '66/Animo, terwijl medekoplo per Vlaardingen een punt verspeelde aan Rovok. Het Bruse Kwiek zorgde voor een verrassing door het hoogge plaatste Pendrecht een punt te ont futselen. Mevo '80 heeft nu een punt voorsprong op Vlaardingen, dat aan staande zaterdagavond 15 november in sporthal Onderdak op bezoek komt. Rovok, Pendrecht, Hou Stand en Rowido volgen op twee punten van de Zierikzeese leiders. De wedstrijd in de Rotterdamse A lexan derpol der was van Zierikzee se zijde zeker niet hoogstaand. Desal niettemin tonen de vier 3-0 overwin ningen in de eerste vijf wedstrijden aan, dat Mevo '80 wel degelijk aspira ties heeft om hoog mee te blijven draaien in de eerste klas. Tegen Alexandria '66/Animo moest coach Wim van der Zande het overigens stellen zonder spelverdeler Herbert Swartz, die met een blessure kampt. De eerste set gaf van beide zijden een moeizame start te zien. Er wer den veel onnodige persoonlijke fou ten gemaakt. Bij 6-7 vond Mevo '80 hét welletjes. Enkele goede aanvals- variaties en bekeken tactische ballen resulteerden al snel in een 7-15 winst. Om de slechte start tegen Alexandria '66/Animo van het vorige seizoen te vergeten, stoomde de Zierikzeese ploeg meteen door. Weliswaar werd er niet flitsend gevolleybald, maar er werden wel regelmatig punten ge scoord. Mevo '80 was geconcentreerd bezig en dat gaf de doorslag. Een 8-15 setwinst bracht de tussenstand op 0- 2. De derde set was nagenoeg een ge trouwe copie van de eerste. In eerste instantie hielden de ploegen elkaar in evenwicht. Door verschillende passfouten van de Rotterdammers maakten de spelers elkaar verwijten. Mevo '80 hield het hoofd koel en pro fiteerde gretig. Via 7-8 kwam er snel een 7-15 score op het wedstrijdformu lier terecht. Een nuttige 0-3 zege en een goede stimulans om Vlaardingen het vuur flink aan de schenen te leg gen, zeker nu de ploeg voor de tweede keer genoegen moest nemen met een 2-2 gelijkspel. PARIJS - In Parijs zijn in de nacht van maandag op dinsdag twee bom men geëxplodeerd. Omstreeks 01.00 uur ontplofte bij een gebouw van de automobielfabrikant Peugeot in het centrum van de stad een bom. Korte tijd later was een kantoor van de olie maatschappij Total, aan de rand van Parijs, het doelwit. ARNHEM - Het Nederlands Hand bal Verbond (NHV) trekt per 1 janua ri voor tenminste twee jaar een be roepskracht aan. De nieuwe mede werker, die zijn salaris krijgt betaald uit subsidie van het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur (wvc), moet gaan onderzoeken hoe het ledenverlies kan worden tegenge gaan. De najaarsvergadering van het NHV ging op sportcentrum Papendal akkoord met het voorstel van de werkgroep, die zich had gebogen over de ledenproblematiek van het NHV. Het verbond heeft in vier jaar vijf tienduizend van de honderdduizend leden verloren. Uit onderzoek is ge bleken, dat het NHV jaarlijks twin tig procent van zijn leden verliest, te gen vijftien procent nieuwelingen. De beroepskracht dient uit de marke- tingwereld te komen. Het NHV heeft verder besloten zich niet te bemoeien met de strafrechterlijke procedure te gen de voormalige penningmeester, die bekend heeft 150.000 gulden te hebben verduisterd. Tussen het NHV en hem zijn inmiddels afspraken ge maakt omtrent schuldbekentenis en terugbetaling. De leden van het NHV z,uilen het komende seizoen meer contributie moeten betalen. Voor senioren komt de verhoging neer op 3,75,'voor juni oren op 2,50. Dit bestuursvoorstel werd met vertraging aangenomen. De vergadering keerde zich aanvan kelijk tegen het plan. De afdeling Rotterdam diende een motie in, waarin werd gevraagd om nader on derzoek naar de mogelijkheid meer geld 'binnen te krijgen. Bij 32-32 staakten de stemmen. Het amende ment van de afdeling Gelderland werd wel aangenomen. Dat houdt in, dat de contributieverhoging voor een seizoen wordt geaccepteerd. In de voorjaarsvergadering 1987 moet wor den gepraat over alternatieven. Als er een is gevonden, krijgen de leden het geld terug, dat zij te veel hebben be taald. Straf bankje Voorzitter Rinus de Vos gaf een overzicht van het functioneren van het sinds dit seizoen in zwang zijnde strafbankje in het zomeravondvoet bal. Hierbij viel op, dat het rayon Zie rikzee er wat dat betreft niet al te best afkwam. In dertig wedstrijden kreeg het strafbankje elf keer be zoek, een percentage van 36%. In de overige vier rayons was dit percenta ge aanzienlijk geringer. Met drie pro cent was het rayon Goes de minste ge bruiker. Scheidsrechtersvertegen- woordiger Wim van de Meyden vond het jammer, dat de mogelijkheid van de strafbank zo veelvuldig gebruikt moest worden. „We zijn als grote mensen met onze hobby bezig, laten we ons dan ook als grote mensen opstellen", zei hij. fn het seizoen 1986 moest secretaris Theo Kramer zes vastgestelde wed strijden opnieuw plannen. Een keer werd een wedstrijd door de weersom standigheden afgelast, vijf keer moest een nieuwe speeldatum wor den gezocht, omdat een van de ver enigingen gebruik maakte van het recht om een duel te verplaatsen. Het fiks toegenomen aantal - in 1985 werd slechts een keer om uitstel ver zocht - leverde de compctitielcider aardig wat hoofdbrekens op. „Wat mij betreft moet de regeling zo snel mogelijk weer afgeschaft worden", stelde Theo Kramer terecht. „In an dere rayons is men dienaangaande niet zo toeschietelijk. Wij komen de verenigingen al in belangrijke mate tegemoet door de mogelijkheid te ge ven een voorkcuravond op te geven". Algemeen werden de bezwaren van de competitieleidcr ondersteund, waarop werd besloten de regeling weer af te schaffen. Een en ander heeft tot gevolg, dat niet verschijnen voor een duel wordt gehonoreerd met een reglementair 0-5 verlies. Voorzitter Dick Mooy van de hoofd- ZIERIKZEE - De competitie in de landelijke derde di visie blijft uitstekend verlopen voor de herenformatie van handbalvereniging- Delta Sport. Nadat een week te voren het Zevenbergse Groene Ster in eigen zaal op de eerste nederlaag werd getracteerd, overkwam EBHV uit Breda hetzelfde in sporthal Onderdak. De ploeg van trai ner Rob de Vos kende slechts een korte periode, waarin de Brabanders zich de gelijke konden tonen. In de laatste tien minuten van de eerste helft achterhaalde EBHV de thuisploeg bijna na een ruime achterstand, maar in de tweede helft consolideerde Delta Sport voortdurend pro bleemloos om uiteindelijk simpel met 18-14 te winnen. Na vijf ronden staat alleen nog het Tilburgse Volt op ge lijke hoogte met de op herovering van het tweede divisie schap azende Zierikzeese formatie, maar vooralsnog is de competitie nog dertien wedstrijden lang. Afgaand op de keurige prestatie uit de vierde ronde mocht EBHV vooraf stellig onderkend worden als een pit tige kluif. De Bredanaars rekenden gedecideerd af met het allesbehalve zwakke Dongen (26-18) en demon streerden daarmee de titelaspiraties. Delta Sport kwam in Zierikzee niet verder dan 16-16 tegen Dongen, al was dat meer het gevolg van een zwakke slotfase van Delta Sport-zijde, dan van de kracht van Dongen. Alles bij een mocht een boeiende krachtme ting worden verwacht tussen twee van de drie koplopers na vier ronden. Die verwachtingen werden geen mo ment bewaarheid, want met uitzon dering van een 1-2 voorsprong na zes minuten sukkelde EBHV voortdu rend achter de thuisploeg aan. Nadat Jaco Vleeshouwer met zijn tweede doelpunt de partijen weer op gelijke hoogte had gezet, liep Delta Sport verrassend simpel uit naar 8-3 na veertien minuten. Reeds toen leek de wedstrijd gelopen. Tot dat moment trad de thuisploeg voortdurend aan in de basisopstelling met naast doel man Koos van Zwieten de veldspelers Cor Lagendijk, Bert Nuyens, Bert de Vos, André Hartoog, Frangois Verrij- zer en de uitblinkende Jaco Vlees houwer. Ommekeer Een drietal wissels - Peter Lefèvre, Leo Bruggeman en Erwin Schaalje voor Cor Lagendijk, André Hartoog en Frangois Verrijzer - haalde min of meer verrassend de cadans uit de Zie rikzeese ploeg. De meestal trefzekere Peter Lefèvre had weinig geluk met zijn doelpogingen. Tot het rustsignaal slaagde hij er niet in oin doelman Ron Teerenstra ook maar een keer te passeren, ter wijl de overige Delta Sporters ook niet meer tot scoren kwamen met uit zondering van Leo Bruggeman, die een keer via de tweede paal door de hoek succes kon laten aantekenen. Inmiddels greep EBHV de kans aan om beetje bij beetje van de achter stand te stelen. Met name Peter Hoo- gesteeger had aardig succes met zijn strakke onderhandse schoten uit de tweede lijn, waarop doelman Koos van Zwieten bij herhaling het ant woord schuldig moest blijven. Hal- Jaco Vleeshouwer haalt uit vooreen van zijn zeven treffers, die een belangrijk steentje zouden bijdragen tot de uitein delijke 18-14 overwinning. verwege gaf het scorebord een 9-8 stand aan, hetgeen het krachtsver schil enigszins vertekende. Cor La gendijk en Frangois Verrijzer hadden zich in het eerste half uur de weelde gepermitteerd om respectievelijk twee en een strafworp onbenut te la ten. In de tweede helft verscheen Delta Sport weer in de basisopstelling met uitzondering van de slotman. Mat- thée Pipping nam de plaats in van Koos van Zwieten. Nadat Jaco Vlees houwer voor 10-8 had gezorgd hield Peter Hoogesteeger met zijn vierde treffer EBHV nog even in de race, maar toen was het ook volledig ge beurd met de aspiraties van de bezoe kers. In de zestiende minuut bepaal de Peter Lefèvre met zijn enige doelpunt van de wedstrijd de stand op 16-9, hetgeen een schier onover brugbare marge voor de Brabanders betekende. Inmiddels vergooide Bert Nuyens de vierde Delta Sport-straf- worp en kreeg EBHV-coach Frank van Dongen van fluitiste Koolmees de gele kaart voorgehouden. Zij en haar partner Dankers leverden een uiterst attente wedstrijd af, maar in de ogen van de beetje bij beetje over kokende coach Van Dongen konden zij totaal niets meer goed doen. Ongelijkheid Van Dongen meende, dat het vrou welijke arbitrale duo ongelijkheid in benadering toepaste. Het ging echt fout, toen kort na elkaar Jules Been en Theo Reyen tegen een twee minu- tenstraf aanliepen en Delta Sport een korte periode met zes tegen vier speelde, een voordeel dat overigens niets opleverde, omdat in die periode Bert Nuyens zijn strafworp miste. „Zc fluiten heel de wedstrijd naar de donder", brieste Van Dongen. „Al les wat bij ons niet mag. mag aan Delta Sport-kant wel". Gelukkig voor hel wedstrijdverloop cn de sfeer in het veld nam alleen Cor Jochems een portie van de irritatie van de Bredase coach over. De overige spe lers hoorden de kreten van hun tech nisch leider gelaten aan. De Braban ders schakelden over op een aanval lender ingesteld concept, hetgeen nog wel wat doelpunten opleverde, maar dat er meteen ook voor zorgde, dat Delta Sport een nog zwakkere defensie tegenover zich vond. De marge werd geen moment kleiner dan vier treffers. Bij 18-14 hield het scheidsrechtersduo het voor gezien. Nog sputterde Frank van Dongen fiks na en dat werd niet minder, toen zijn Delta Sport-collega Rob de Vos nog wat olie op de golven gooide door de wedstrijd in een fraaie volzin samen te vatten: „Als je van een zo gedisciplineerd Delta Sport verliest cn met zo'n duidelijk verschil, dan zul je de fout hij jezelf en je ploeg moeten zoeken". In Breda wacht Del ta Sport stellig een ferme return. Met zeven treffers werd Jaco Vleeshou wer topscorer, Bert de Vos en Cor La gendijk doelpuntten ieder vier keer en een treffer was er voor Peter Lefè vre. André Hartoog cn Leo Brugge man.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 9