dit biedt de beeldbuis DE GROTE ONBEKENDE Janny Posthnma exposeert aquarellen in Zierikzee Helemaal, mevrouw! Rode Kruis Brouwershaven viert 25-jarig jubileum Nieuwe kroniek Stad en Lande i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag; 11 november 1D8(> Nr. 24032 DEN HAAG - De PvdA-fraetie in de Tweede Kamer vindt een subsidiere geling voor winkelbeveiliging nood zakelijk om de kleine criminaliteit terug te dringen. In een gepresenteer de nota ,.De bestrijding van winkel- criminaliteit" wordt voorgesteld de subsidieregeling alleen te doen gel den voor de kleinere bedrijven in het midden- en kleinbedrijf, bij voor beeld winkels met niet meer dan tien personeelsleden. WEST-BERLIJN - Een soldaat van de Oostduitse grensbewaking is maandagavond over de muur heen uitgeweken naar West-Berlijn. Dit is bekendgemaakt door de plaatselijke politie. Hallo, hallo, spreek ik met me neer Marzas? Helemaal, mevrouw. O, wat énig! Moet u eens luiste ren. Mijn man en ik zitten met een probleem. Het gaat over het Sinter klaascadeau voor onze zoon John. Hij is een hele lieve jongen van twaalf jaar en mijn man en ik zouden hem graag iets muzikaals geven. Wij vinden een culturele opvoeding héél belangrijk, weet u. Vorig jaar heb ben we John een surfplank gegeven en ook een judo-uitrusting. Dat wil de mijn man graag. Maar onze John is geen sport-type, hij heeft meer van mij weg. John is meer een denker. Hij vindt het heerlijk om achter zijn computer te zitten en allerlei spelle tjes te spelen. Maar omdat wij een culturele opvoeding héél belangrijk vinden dachten we dat het muziekin strument iets origineels zou zijn. Zelf denk ik aan een viool of zo maar John wil persé een drumstel hebben. Ik kan dat van onze John wel goed voorstellen, hij is zó expressief. Wat de (in een poging de woorden stroom in te dammen) Ja, maar Wat de mogelijkheid betreft is het geen probleem. We wonen in een vrijstaande villa, dus de buren zul len geen last van John's musiceren hebben. Maar nu zegt m'n man dat er tegenwoordig van die keyboards zijn, weet u wel, zo'n orgel met.een ingebouwd drumstel. Begrijpt u wat ik bedoel? Helemaal, mevrouw. Dan moet je toch noten kunnen lezen. Maar dat kan onze John niet. Toen hij klein was hebben we John natuurlijk naar de muziekschool ge stuurd omdat we een culturele op voeding héél belangrijk vinden, weet u. Maar die jongen was nog veel te speels. Hij is wél muzikaal hoor. Vorig jaar heeft hij een prachtige in stallatie gekregen en sinds die tijd heeft hij de hele dag muziek aan staan. Mijn man en ik denken dat hij echt wel talent heeft, maar hij moet wel gemotiveerd worden. Hij wil na tuurlijk vreselijk graag video kijken want hij is werklijk dól op teken films, maar mijn man en ik (in een tweede poging de water val te stoppen) Mevrouw, ik moet Wij dachten dat het wellicht mo gelijk was dat u hem les gaat geven, want weet u Nee, mevrouw. Het gaat natuurlijk maar om en kele lessen. Want weet u, onze John is héél creatief. Dat heeft hij van mijn familie. Mijn grootvader speel de al fagot in een orkest en John heeft iets van hem. John wil ook wel een basgitaar hebben maar dat lijkt ons niets voor hem. Dan moet hij met iemand spelen maar onze John is meer een 'alleinganger', dat heeft hij van mijn moeder. Met een drumstel kan hij leuk met z'n platen mee- drummen en met zo'n keyboard kan je toch ook alleen spelen. Ik vind het fijn dat u een paar lessen wilt geven. In het kader van de culturele opvoe ding die wij héél Nee, mevrouw! Ach ja, ik begrijp dat u er op dit moment nog geen tijd voor hebt. Dan bel ik wel eens terug. Heeft u vanuit uw gezichtspunt nog een tip voor het cadeau voor John? Heeft hij al een zak knikkers? Wat zegt u nu? Knikkers? Haha- ha, u bent me ook een grappenma ker. Dat heeft onze John ook zo. Laatst zei ik nog tegen mijn man: 'Onze John heeft zoveel humor, dat heeft hij Geef hem anders een orkest! Een orkest? Hoe bedoelt u? Ze ker weer een grapje, nou u kan er wat van hoor. Heeft u wel eens van Mendels sohn gehoord? Mendelssohn, eh, ja natuurlijk. Die komt toch wel eens op de T.V.? Helaas mevrouw, Mendelssohn stierf anderhalve eeuw geleden. Maar toen Mendelssohn twaalf jaar werd kreeg hij van z'n vader en moe der een orkest cadeau. Elke zondag avond kwam het orkest bij hem thuis en dan kon hij naar hartelust z'n eigen orkest leren dirigeren. Toe vallig is er zaterdagavond in de Lu therse kerk een speciale Mendels- sohn-avond. U moet er maar eens heengaan, dan kunt u horen hoe de jonge Mendelssohn dankzij zijn va der en moeder zich muzikaal ontwik keld heeft. O, wat interessant! Een orkest als cadeau. Ik zie onze John al. Hij zou best kunnen dirigeren hoor. Dat kon je al zien toen hij klein was. Als ik een plaat opzette begon hij van zelf mee te dansen. Toen zei ik al te gen m'n man: Moet je eens kijken. Dat heeft-ie echt van (in een nieuwe poging de vloed in te dammen) Er worden Lieder oh- ne Worte uitgevoerd! Wat zei u. meneer Marzas? Lieder ohne Worte, liederen zon der woorden, dat lijkt me echt wat voor u! Voor mij? O, wat énig. Dan ko men we wel hoor. Mijn man en ik vin den een culturele ontwikkeling HEEL BELANGRIJK! Net wat u zegt. Ik geloof dat we elkaar aanvoelen, meneer Marzas. Helemaal, mevrouw! MARZAS ZIERIKZEE - In het logegebouw van de Vrijmetselarij aan de Sint Domus- straat te Zierikzee is op vrijdag 14 en zaterdag 15 november een expositie van de aquarellen van Janny Posthuma Van Damme. De kunstenares is afkomstig uit Ouddorp. Haar werk is romantisch van stijl en haar landschappen geven vaak de wat verstilde sfeer van het platteland weer. Janny Posthuma expo seerde eerder in Hellevoetsluis, Oostvoorne, Ouddorp en Rotterdam. De ope ningstijden van de expositie zijn vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Vervolg van pagina 1 meegevoerd in een terugblik op 25 jaar Rode Kruis Brouwershaven. Rode Kruis mindend Mandemaker ging daarbij terug tot de watersnoodramp van 1953, toen het Rode Kruis nog was verdeeld in vele kleine onderafdelingen. ,,Het werk van het Rode Kruis tijdens de ramp heeft diepe indruk gemaakt. Sindsdien is de bevolking heel erg Rode Kruis mindend geworden en ge bleven", aldus de voorzitter. Hij me moreerde dat de oprichting van de af deling indertijd tot stand kwam naar aanleiding van de gemeentelijke her indeling en dat dat gebeurde onder leiding van mr J. van der Weele die momenteel de functie van voorzitter van het landelijke Rode Kruis be kleedt. „We hebben in al die jaren nooit moeilijke of vervelende dingen meegemaakt en ook financieel zijn we kerngezond", aldus Mandemaker die voor dat laatste verschillende re denen aanvoerde waaronder het uiterst precieze beheer van de kas en de inzet van J. A. van Schelven en zijn vrouw. Hij liet weten dat de afdeling Brouwershaven ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan heeft besloten om de tweede helft van een renteloze lening aan het provinciale kring- bestuur, 2500 gulden, kwijt te schel den. Op symbolische wijze werd deze geste overhandigd aan kringcommis saris N. M. Bollen. Afdelingsecretaris C. van de Vreugde gaf in dichtvorm een over zicht van de activiteiten van de afde ling gedurende de afgelopen 25 jaar. Poëzie die hij besloot met „Op naar de komende 25 jaar met in ons vaan del waar nodig help elkaar". Medaille in zilver „Het zal niet meevallen om het in het vervolg zonder u te moeten stel len. Eigenlijk werd het Rode Kruis in de kern Brouwershaven gedurende al die jaren heel duidelijk bepaald door u", zei de voorzitter bij het afscheid van het echtpaar J. A. van Schelven, dat zich vanaf de oprichting voor de afdeling verdienstelijk heeft ge maakt. „Op voorbeeldige, nauwge zette wijze", benadrukte Mandema ker. „Vele honderden uren zijn er ROTTERDAM Het gemeente bestuur van Rotterdam verwacht dat de gifgolf in de Rijn uit Bazel „lang merkbaar" zal zijn in de haven van de Maasstad, al is nog onduidelijk wel ke gevolgen dit heeft voor de gemeen te. Dat heeft een woordvoerster van de gemeente desgevraagd meege deeld. DEN HAAG/PARAMARIBO - De plotse vervanging van de Surinaamse bankbiljetten heeft in Paramaribo een chaos tot gevolg gehad. Het eco nomisch leven kwam vrijwel tot stil stand, zo hebben zegslieden in de Su rinaamse hoofdstad gemeld. DEN BOSCH - De rechtbank in Den Bosch heeft de 18-jarige F. H. (Hendriks) uit Den Bosch veroor deeld tot drie jaar gevangenisstraf en tbr. De jongen wurgde vorig jaar op 30 oktober de 69-jarige F. Schuur- mans in zijn woning in Den Bosch. De officier van justitie eiste op de beslo ten zitting van 27 oktober vier jaar en tbr. gestoken in de ledenadministratie, de financiële administratie en het opha len van de contributie en de collec tes". Hij bood het echtpaar bloemen en een boek aan. Namens het hoofd bestuur werd daar als biijk van waar dering voor d'e heer Van Schelven de medaille van verdienste in zilver aan toegevoegd. Een bijzondere onder scheiding die slechts af en toe wordt uitgereikt. Afscheid Ook de heer J. Pannekoek stapte wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd uit het afdelingsbestuur, na zich 21 jaar lang verdienstelijk te hebben gemaakt. „Gelukkig houden we de heer J. P. van der Linde nog over, anders was het hele bestuur in een klap weggeweest", verzuchtte de voorzitter. Hij roemde Pannekoek en zijn vrouw voor hun inzet en bood hen eveneens bloemen en een boek aan. Namens het hoofdbestuur werd daar een oorkonde aan toegevoegd. En die eer viel ook de voorzitter zelf te beurt vanwege zijn 25-jarig jubi leum waaraan hij voorlopig nog wat jaren hoopt toe te voegen. Zijn vrouw en ook mevrouw Van der Linde kre gen als waardering voor hun Rode Kruiswerk bloemen. Creatief „Ik heb u leren kennen als een heel bijzonder en creatief mens die altijd een grote vrolijkheid en opgewekt heid uitstraalde. U heeft veel voor het Welfare-werk gedaan". Woorden van de consulente van het Welfare- werk Zeeland mevrouw E. Osinga bij het afscheid van mevrouw J. C. van de Schelde-Koster. Namens de afde ling Brouwershaven voegde voorzit ter Mandemaker daar zijn waarde rende woorden aan toe. Een ook de andere dames van het Welfare-werk lieten zich niet onbetuigd door via twee creatieve optredens met zang en poëzie afscheid te nemen van hun col lega. Genève Tijdens zijn felicitatie-toespraak ging kringcommissaris Bollen onder andere in op de internationale confe rentie in Genève waar Zuid-Afrika via stemming van het Rode Kruis werk werd uitgesloten. „Hiermee heeft het Rode Kruis op het gebied van de neutraliteit een veer gelaten", aldus Bollen die benadrukte dat de Nederlandse delegatie heeft gewei gerd om mee te stemmen. Hij roemde het werk van de jubilerende Brouwse afdeling en benadrukte het belang van de plaatselijke afdelingen die sa men de basis vormen van de nationa le vereniging het Rode Kruis. Na mens het kringbestuur dankte hij voor de gift van 2500 gulden. El Salvador Namens het gemeentebestuur van Brouwershaven sprak burgemeester C. Slabbekoorn zijn felicitaties uit. Evenals de leidster van de Welfare- afdeling Brouwershaven mevrouw De Wit die daaraan een gift van 1000 gulden toevoegde, die zal worden overgemaakt ten behoeve van de re cente aardbevingsramp in EI Salva dor. De feestelijke bijeenkomst werd op informele wijze voortgezet met klanken van de Brouwse muziekver eniging Apollo. Woensdag 12 november Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.00 uur Kop of munt, programma over koopgedrag. 14.30 uur Seabert, tekenfilmserie. 14.45 uur Kuifje, tekenfilmserie. 14.55 uur De grote meneer Kaktus show, kinderprogramma. 15.20 uur The Jetsons, tekenfilmse rie. 15.40 uur Club Veronica, jongren ma ken een programma. 15.50 uur New Wilderness, natuurse rie. Afl. De betoverende wouden. 16.15 uur Dynasty, Amerikaanse se rie. Afl. De Titaantjes. (II) 17.00 uur International Week Magazi ne, actualiteitenmagazine. 17.30 uur Journaal 17.46 uur Veronica sport 18.08 uur Family Tics, Amerikaanse comedy-serie. Afl.: Tender is the Knight. 18.30 uur Cursus Rockschool. Les 8. Synthese. 19.00 uur Countdown, met Adam Cur ry- 20.00 uur Journaal 20.28 uur Diabetes is overal, filmpje van het Diabetes Fonds Nederland. 20.33 uur Tineke, praatprogramma. 21.25 uur Newhart, Amerikaanse comedy-serie. 21.50 uur Nieuwslijn, actualiteiten magazine. 22.25 uur Miami Vice, Amerikaanse politieserie. 23.10 uur RUR. Jan Lenferink in ge sprek met drie gasten uit de wereld van de kunst, cultuur, sex en weten schap. 00.00 uur Journaal 00.05 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 09.30 uur Verkeer 4, afl. 2. 10.00 uur Kijk als je tekent zie je meer 1, afl. 4. 10.30 uur Voorzichtig breekbaar, afl. 2. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 uur Punky Brewster, Ameri kaanse jeugdserie. Afl. Het droom huis. 15.55 uur Max Laadvermogen, kin derprogramma 16.15 uur Nieuwe Maatjes, buiten landse kinderen die in Nederland wo nen vertellen hoe ze dat vinden. 16.30 uur Theo Thea, kinderpro gramma 16.45 uur Achterwerk in de kast. Kin deren zeggen wat ze denken vanuit een reizend meubelstuk. 17.00 uur Moeroen Boechtstansan- goer, kinderserie.' 17.02 uur De grote dikke beer vertelt, tekenfilm van de auteur en illustra tor Janosch. Vandaag: De Slakken- trein. 17.20 uur Pol, kinderserie. Vanmid dag: Jumbo helpt een handje. 17.40 üur In Vredesnaam, vijf-delige serie g^yijd^an c(e yrec^Afl.' Waar om stupie. en pnderzoekÓPf ar oorlog en vrede? 18.10 uur Staatsloterij, eerste trej- jubg. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal 19.12 uur Uitzending van de Politieke Partijen: Volkspartij voor Vrijheid en Democratie (VVD). 19.22 uur Van Gewest tot Gewest, re gionaal magazine. 20.00 uur Wie, wat, waar en hoe laat? Rubriek over evenementen op het ge bied van kunst, cultuur, recreatie en toerisme. 20.20 uur Avondvoorstelling: (S) l'Enfant et les Sortiléges, ballet van choreograaf Jiri Kylian. 21.15 uur (S) Grosse Fugc vanuit Het Laborinth te Kuinrc: Het Rapheal Kwartet. 21.45 uur Studio Sport 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Nederland C, actualiteiten en achtergronden op het gebied van kunst cultuur, m.m.v. Cees van Ede, Berend Boudewijn e.a. 23.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (herh.). 18.05 uur Zeppelin, kindermagazine 18.30 uur Magister Maesius, Vlaamse 13-delige jeugdserie naar een scena rio van Lo Vermeulen en Karei Jeu- ninckx. Afl. 11 19.00 uur Snow, korte Britse film van Geoffrey Jones over treinen in de sneeuw. 19.10 uur Uitzending door Derden: Programma van de Katholieke Televisie- en Radio-Omroep. 19.40 uur Paardekoersen, mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Carte Blanche, serie waarin minder bekend talent een tv-kans krijgt, met een eigen programma. 20.45 uur Fenomenale wereld, Ame rikaanse documentaire serie. 21.10 uur De langste zomerro(c)k, een herinnering aan het rockfestival dat afgelopen zomer in Oostende plaats vond. 21.50 uur Het Gerucht, kunstmagazi ne van Annie Declerck. 22.40 uur Lottotrekking en Paarde koersen. 22.45 uur Journaal en Coda: Drie dichter en de oorlog I, van Adriaan Roland Holst. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. 19.23 uur Muzikaal Intermezzo 19.25 uur Oshin, Japanse serie. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal 20.10 uur Kijk uit! verkeerstips. 20.15 uur Kwidam, telefoonspel met Marleen Gordts. 20.20 uur De postbode belt altijd twee keer, Amerikaanse speelfilm uit 1946. 22.10 uur Concert: Uitvoering van de le symfonie van Jef van Hoof. Donderdag 13 november Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 uur Laatste zeilvaarders: de zei lers van de kust, documentaire over Braziliaanse vissers. 15.55 uur Pablo ontmoet Galileo, te kenfilm. 16.00 uur Daktari, Amerikaanse tv- serie. Afl. Judy en de gier. 16.50 uur Kinderkrant, programma vol wetenwaardigheden, reportages, nieuwtjes en ideeën. 17.30 uur Journaal. 17.46 uur Tijdsein buitenland, actua liteiten. 18.15 uur Geboorte profeet Moham med. 18.30 uur Cursus Personal Computer I. Les 10. Werken met cijfers op een PC. 19.00 uur Familie Robinson, jeugdse rie. 19.24 uur Hallo Nederland, reportage over een zendelingenpaar, dat bij de Kokombastam te Ghana (Afrika) ge werkt heeft. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Europese Nationale Par ken: Zwitserland, documentaire over dit oudste park van Europa. 21.10 uur Ronduit: Sandi Patti...for Jou. Tweede deel van een live optie- den van de gospelzangeres, die met twee Grammy Awards onderscheiden is. 21.35 uur De Bergrede, bijbelstudie. 22.05 uur Vrije Gevangenen, docu mentaire over Viktoras Pelkus die tot 15 jaar veroordeeld is wegens evange- lisaticwerk. 22.10 uur Tijdsein, magazine met ac tualiteiten en achtergrondinformatie. 22.40 uur Vliegveiligheid: de mense lijke factor. Engelse documentaire over vliegtuigongelukken die het ge volg zijn van menselijk falen. 23.30 uur Journaal 23.35 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 09.00 uur Verkeer 3, afl. 2. 09.30 uur Engels Basisonderwijs groep 7, Afl. 3. 10.00 uur Verkeer 2„afl. 2. 10.30 uur Telebord: cursus voor Friestaligen, afl. 6. 11.00 uur Kijk als je tekent zie je meer, afl. 7. 11.30 uur Voorzichtig breekbaar, afl, 2. 13.00 uur Nieuws voor doven en slech thorenden 17.45 uur Paspoort voor Turken. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 uur Paspoort voor Joegoslaven. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Los Vast TV, vanuit de Vlaanderenhal te Sas van Gent met vele (inter)nationale gasten. 20.05 uur De Frank en Vrij Show, spelprogramma met zes kandidaten gepresenteerd door Frank Masmeijer. 21.05 uur Murder she wrote, Ameri kaanse serie. 21.50 uur Profiel, portret. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 14.00 en 17.00 uur Schooltelevisie. 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram; ma. (herh.). 18.05 uur De zeven van Blake (Blake's seven), Britse science-fictionserie met Garreth Thomas en Paul Darrow. 18.55 uur Kwizien, tips voor koken en lekker eten. Vandaag: Visbrochetten. 19.15 uur Uitzending door derden: Programma van de Televisie en On derneming. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Kunst-zaken. 20.20 uur Hoger Lager, spelprogrèm- ma met speelkaarten en twee kop pels. Presentatie: Walter Capiau. 20.55 uur Boekenbeursnieuws. 21.05 uur Panorama. 22.00 uur Hotel, Amerikaanse serie. Met James Brolin, Connie Selleccu, Shari Belafonte e.a. Afl.: Toeschou wers. 22.45 uur Journaal en Coda: Gogue- nardise, van Frangaix uitgevoerd door het Brussels saxofoonkwartet. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. 19.23 uur Muzikaal intermezzo 19.25 uur Luister met je ogen, serie lessen over communicatie met ge hoorgestoorden. Les 7. (herh.). 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Juke Box 20.15 uur Kwidam, telefoonspel met Marleen Gordts. 20.20 uur The element of crime, Deen se speelfilm uit 1984 van Lars Trier. 22.00 uur Labyrint. Firmament (1) ZIERIKZEE - Tijdens de ledenver gadering, die de Vereniging Stad en Lande Schouwen-Duiveland vrijdag 21 november houdt wordt het eerste exemplaar van de vernieuwde uitga ve van het jaarboek van deze vereni ging ,De Kroniek van het Land van de Zeemeerminnen gepresenteerd. De voorzitter van de redactiecom missie, van het blad W. P. de Vrieze zal het eerste exemplaar uitreiken aan Co de Voogd uit Nieuwerkerk, die deze keer de omslag heeft ver vaardigd. Deze kunstenaar zal op zijn beurt de originele, ingelijste penteke ning van Nieuwerkerk aan loco-bur gemeester J. Op 't Hof overhandigen. Het is de bedoeling, dat een (ama- teur-)kunstenaar uit de regio de om slag van het vernieuwde Kroniek van een dorps- of stadssilhouet zal verzor gen. De eerste die de reeks opent is Co de Voogd uit Burgh die een pente kening van Nieuwerkerk heeft ver vaardigd. In het nieuwe jaarboek staat onder andere een verhaal van dr ir. S. F. Kuipers over een stukje stadsplano logie van Zierikzee in vroeger eeu wen. Ook de rederijkerskamer De Roodc Lelie in het Brouwershaven van de 16e eeuw komt aan bod even als het wel en wee van de Zicrikzoo.se vissersvereniging Helpt Elkander. De Kroniek is voor leden van de ver eniging te koop tijdens de ledenver gadering en voor niet-lcdcn bij de boekhandelaren op het eiland 40 „Wat ben je nu van plan?" vroeg Paul. „Ik weet het niet," antwoordde An thony. „Zoals je weet heb ik enige maanden geleden van de regering een oude onderzeeboot gekocht. Ik heb dc schuit laten nazien en hij ligt nu in Torquay. Er is voldoende brandstof aan boord om desnoods een reis naar de Azoren te maken." „Wil je naar dc Azoren „Nee, ik denk dat ik naar Bilbao ga. Een zeereisje zal ons goed doen cn ik geloof bovendien dat we er nog een ander voordeel van zullen hebben." „Ik heb alles aan boord wat wc no dig hebben," vervolgde hij na een kort zwijgen. „Zelfs een stel prachti ge uniformen voor marineofficieren. En bovendien heb ik onze paspoorten door de Spaanse consul laten legali seren." Paul zuchtte. Hij wist dat de politie sinds enige tijd op zijn vriend loerde en dat er moeilijkheden op til waren. Die ochtend waren ze naar Tbrquay vertrokken, zonder dat Paul het doel van de reis kende. Anthony had hem in het restaurant achtergelaten cn in die tijd de Flying James geïnspec teerd. „We hebben voldoende geld in de kluis om het enige tijd vol te houden. Alles in Amerikaans bankpa pier Hij zweeg plotseling. „Wat is er?" vroeg Paul. „Ik geloof dat ik een grote stommi teit heb uitgehaald", antwoordde An thony. „Sinds ons laatste avontuur met Milwaukee Meg ben ik niet naar de kluis geweest, uit vrees dat zc een spion achter me zou aansturen „Maak je daarover maar geen zor gen. Anthony. Meg is niet zo slim dat zc de bankbedienden om de tuin kan leiden. Zelfs jij wordt niet in de kluis gelaten zonder je identiteitspapie ren." Anthony gaf geen antwoord. Toen zc thuiskwamen begaf hij zich direct naar zijn kamer, waaruit hij niet eer der te voorschijn kwam dan dc vol gende morgen bij het ontbijt. Paul be merkte onmiddellijk dat zijn vriend in een hoogst onaangename stem ming verkeerde. Hij sprak bijna geen woord en liet het ontbijt onaange roerd staan. Juist wilde Paul naar dc oorzaak van deze sombere stemming informeren, toen Sandy binnen kwam met de ochtendbladen. „Dat loopt de spuigaten uit!" riep hij, terwijl hij dc kranten op tafel legde. „Wat is er gebeurd?" vroeg Antho ny snel. Hij had een voorgevoel van dreigend onheil. „Een advertentie in dc krant begon Sandy. „De gekste advertentie die ik ooit heb gelezen!" „Wat staat erin?" door EDGAR WALLACE „Niets meer of minder dan dat u dood bont „Wat?" riep Paul. Maar Anthony had de krant al opengeslagen en las dc volgende ad vertentie: 'Heden overleed na een kortstondige ziekte de heer Anthony Smith, oud vierentwintig jaar. go woond hebbende Balham Rond 409, Brixton - De Profundis'. Hij legde de krant neer. „Dat is een vreemde geschiedenis." zei hij. „Ik zou weieens willen weten wat daar achter steekt „Waarom ga je niet naar de redactie van die krant?" vroeg Paul. „Daar zul je de beste inlichtingen krijgen Anthony knikte. „In orde. Zodra je ontbeten hebt, gaan wc erheen, Paul." „Kan ik soms helpen?" vroeg San dy. Hij had dc vuisten gebald cn zag er allesbehalve vriendelijk uit. „Nee, Sandy, voorlopig kun je niets doen. Die zaak moet zo voorzichtig mogelijk behandeld worden, anders komt er niets van terecht Paul bestuurde de auto, toen ze naar de redactie van de krant reden waarin het overlijdensbericht was verschenen, maar daar kon men wei nig vertellen. Dc advertentie was de vorige dag opgegeven en betaald. Men kon echter niet zeggen wie de ad vertentie had opgegeven (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 5