Nieuw verenigingsgebouw Hervormde Kerk krijgt dak Aankoop grond Grote Kerk op agenda gemeenteraad Nieuwbouw in Lange Sint Janstraat directe aanleiding rioleringswerken Oplichting taxichauffeur 1 Pluim Diefstal blinde Tegen een boom Prijsjes voor de volkstuinen Sint in Zierikzee Geringe opkomst vergadering Zierikzeese ondernemers ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag li november 1986 Nr. 24032 3 Een pluim voor de Bruse gemeen teraadsleden, die de algemene be schouwingen hebben aangegrepen om aan te dringen op een goed ram penplan. Een plan, waarmee kordaat kan worden ingesprongen op even tuele problemen met het scheep vaartverkeer. Wijziging van de vaar route heeft de kans op calamiteiten verhoogd. Wellicht met de factor nul komma nogiets, maar verhoogd. De Bruse raadsleden zien in. dat een goede voorbereiding onontbeerlijk is. Dat opstellen kost tijd en geld en de bevolking ziet er - als het goed is - niets van. Dat juist is voor vele be stuurders reden om daar ook maar niets te doen. Juist in de grotere ste den, waar partijpolitiek aan de orde van de dag is, ontbreekt het nogal- eens aan de politieke moed om in vesteringen te doenwaarvan de bur ger zichtbaar geen profijt heeft. Neem bijvoorbeeld de rioleringsiver- ken. Een dure, maar ondankbare klus. Veel stemmen levert een soort gelijk project niet op. In feite geldt hetzelfde voor het opstellen van een rampenplan, mits goed uitgevoerd. Want ongetwijfeld kleven aan de plannen financiële consequenties. De opstelling van het Bruse college is hoopgevend. En diezelfde geluiden waren te horen in de Duivelandse ge meenteraad. Het Bruse CDA heeft gepleit voor een regionale aanpak van het rampenplan. Een goede zaak en hierbij kan ook de waarde van het milieu nogeens onderstreept wor den. Want calamiteiten met gevaar lijke stoffen gaan immers vrijwel al tijd gepaard met een ernstige schade aan het milieu. En nu is het afwach ten.... Komt het (regionale) rampen plan er of zijn het loze woorden ge weest. Het aankondigen van de noodzaak van een rampenplan op zich is een prima zaak, maar als blijkt, dat de aankondiging geen ver volg krijgt, dat neigt het toch een beetje naar die partij-politiek van de grotere steden; je kiezers met een dooie mus blij maken. AvdW ZIERIKZEE - Zelfs de blinden van een raamkozijn blijken interessant te kunnen zijn voor dieven. Bij de A. G. uit Zierikzee werd zondag of maan dag zo'n raamaanhangsel van zijn wo ning aan de Scheepstimmerdijk uit de scharnieren gelicht en ontvreemd. Het betrof een blinde met een groene buitenomtrek en een wit paneel met rode zandloper. HAAMSTEDE - Het enthousiast groeten van een kennis kwam M. de B. uit Haamstede duur te staan. Op de kruising Vroonweg Klooster- weg te Haamstede nam hij maandag middag de bocht veel te ruim omdat hij langs de weg een bekende ont waarde. Hij raakte daarbij met zijn auto de middenbeugel van de weg en kwam vervolgens tegen een boom tot stilstand. Zijn vrouw die naast hem zat raakte licht verwond en kon na behandeling in het ziekenhuis weer huiswaarts keren. ZIERIKZEE - Tijdens een so ber samenzijn in de hal van de Nutsspaarbank te Zierikzee zijn de zeven prijsjes uitge reikt voor de best verzorgde volkstuintjes. Bestuurslid van de Stichting Nutstuingrond- verhuring, H. J. van der Zande sprak de ongeveer twintig aan wezigen kort toe. Zoals bekend looft de stich ting jaarlijks kleine geldbe dragen uit voor de best onder houden volkstuintjes. Tegelij kertijd wordt de pacht geind voor het volgende seizoen. De stichting had dit jaar aandacht willen schenken aan het 75- jarig bestaan van de stichting, maar dit is door onvoorziene omstandigheden niet gebeurd. Het bestuur is voornemens om hier volgend jaar op terug te komen. De winnaars zijn: W. Snijders (1), J. den Haan (2), A. Blom- maert (3), C. L. van den Hoek (4), N. van Herp (5), D. van Mourik (6) en C. van der Welle (7). Van der Zande zegde de aanwezigen toe, dat volgend jaar weer een wedstrijd wordt georganiseerd. ZIERIKZEE - Sinterklaas heeft la ten weten, dat hij zaterdag 15 novem ber in Zierikzee aankomt. Dat ge beurt om 14.00 uur aan het Luitje. Na een feestelijk ontvangst gaat het ge zelschap naar het Havenplein, waar de goedheiligman wordt toegespro ken door loco-burgemeester L. J. van Gastel. Na het plechtige gedeelte staat de kinderen vanaf 15.00 uur een kinder voorstelling in de Concertzaal te wachten. "Leden van de Zierikzeese Ondernemers Centrale zijn aanwezig om één en ander in goede banen te lei den. ZIERIKZEE - Taxi-ondernemer A. V. uit Achthuizen deed bij de Zierikzeese politie aangifte van een oplich ting/flessentrekkerij, waardoor hem een bedrag van 120 gulden 'door de neus' is geboord. V. werd maandag opgebeld door een onbekende man die naar zijn zeg gen met een kapotte auto langs de weg stond en per taxi naar Zierikzee en Haamstede gebracht wilde wor den. Bij de tussenstop in Zierikzee slaagde de passagier erin te vluchten en liet V. met de onbetaalde taxireke ning achter. De kapotte auto langs de weg bleek gestolen te zijn en de ver dachte is vermoedelijk een goede be kende van de Rotterdamse politie. Tot nu toe ontbreekt van hem elk spoor. Vervolg van pagina 1 zwaren van de zijde van enkele mid denstanders. Het voorstel om maandagmiddag en dinsdagavond te sluiten werd na langdurig heen en weer gepraat verworpen. Het kardi nale punt bleek voor een aantal aan wezigen de openingstijden van de He- ma en Marskramer te zijn. Richt de middenstand zich naar deze groot winkelbedrijven of moeten beide be drijven zich conformeren aan de richtlijnen van de ZOC? Rond deze twee uitgangspunten spitste zich de discussie toe. Hierbij kwam ook veel vuldig de noodzaak om tegemoet te komen aan de wensen van de consu ment ter sprake. Uiteindelijk werd besloten dat de ondernemer zelf moet beslissen wat hij met de maandag middag doet. Als koopavonden zijn dinsdag 2, woensdag 3 en donderdag 4 december vastgesteld. De koopavonden in ver band met de kerstdagen zijn gepland voor 22 en 23 december. Over de voor gestelde winkelsluiting op 24 en 31 december gingen de leden unaniem akkoord. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Waarnemend chef-redactie: A. van der Wouden Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11. Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en, bezorging (tussen 18.00-19.00 uur): 01119-1941. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-5071, 01110-4669. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) t 41,00; per jaar 1 156,50; losse nummers 1 0.80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% BT W Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6,40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6°/o BTW. ZIERIKZEE - Met het nodige passen en meten heeft het nieuwe verenigingsgebouw van de Hervormde Kerk aan de Hoge Molenstraat in Zierikzee inmiddels een puntdak gekregen. Met uiterste precisie werd het ge vaarte onder toeziend oog van onder andere de opdracht gevers het interimbestuur Hervormd Verenigingsge bouw, enkele afgevaardigden van Zeedam bv. uit Zierikzee en andere belangstellenden op de muren van het pieuwe onderkomen geplaatst. Wanneer de weergo den niet onverwachts roet in het eten gooien zal het nieu we onderkomen 1 februari 1987 in gebruik worden geno men. Volgens het ontwerp dat architec tenbureau Rothuizen en 't Hoofd in overleg met Monumentenzorg en de Zierikzeese weTstandscommissie heeft opgesteld bestaat het nieuwe onderkomen uit twee zalen en een garderobe/bar. Het nieuwe vereni gingsgebouw is via een foyer met de kerk verbonden. Deze verbindings gang is met glas overkapt,' 2ödat het uitzicht op de kerk gehandhaafd blijft. Het interimbestuur Hervormd Ver enigingsgebouw, dat namens de kerk voogdij van de Hervormde Gemeente optreedt heeft zich de nodige moeite moeten getroosten om de grond-naast het kerkgebouw van AHOLD te kun nen kopen. Na twee jaar voorberei ding kon in augustus met de werk zaamheden worden begonnen. Het onderkomen met een totale opper vlakte van circa 136 m2 krijgt aan de ene kant een plat dak van mastiek en aan de andere kant een schuin leien dak. Het gebouw zal in de toekomst dienst gaan doen als vergader- en ont moetingsruimte voor allerlei andere kerkelijke bijeenkomsten, zoals bij voorbeeld de zondagsschool en de crè che. Bovendien zal ook dansschool Kramer gebruik maken van de ac commodatie. Financiering Met de bouw van dit nieuwe vereni gingsgebouw, dat pal achter de Her vormde kerk ligt is een bedrag van 4,5 ton gemoeid. Dit bedrag is ener zijds uit eigen middelen en ander zijds uit een lening bijeen gekregen. ,,Een aanvraag voor een subsidie kon door de Generale Kas van de Her vormde Kerk niet worden gehono reerd", aldus de heren C. de Bree en A. van der Schelde van het interim bestuur. Wat betreft die eigen midde len is een gedeelte verkregen uit een bijdrage uit de verkoop van de rust huizen Irene en Ons'Huis. Maandag 17 november in stadhuis ZIERIKZEE - De nieuwbouwhuizen in oude stijl die door de woningbouwvereniging Beter Wonen in de Lan ge Sint Janstraat worden gebouwd, zijn volgens adjunct directeur gemeentewerken C. L. van der Linde de directe aanleiding voor de reconstructie-werkzaamheder» aan de riolering waarvoor momenteel heel de straat overhoop wordt gehaald. ,,Dc huidige riolering in de Sint Janstraat is zo oud dat hij nog uit gresbuizen bestaat. Die hebben slechts een doorsnede van 20 centime ter en liggen net onder de bestrating. Veel te klein en kwetsbaar dus om nieuwe woningen op aan te sluiten", aldus Van der Linde. Hij tekende daarbij aan dat de werken die nu ver vroegd worden uitgevoerd al lang tot de plannen behoorden. Hoofdriool Aannemersbedrijf M. C. van den Dries uit Zierikzee legt in de straat een nieuw hoofdriool bestaande uit betonbuizen met een doorsnede van dertig centimeter dat aanzienlijk die per in de grond komt dan het oor spronkelijke riool. De volledige kos ten, inclusief de bestrating, bedragen volgens Van der Linde ongeveer 40.000 gulden exclusief BTW. Voorlo pig worden alleen nog maar de negen nieuwe huizen van Beter Wonen op de nieuwe riolering aangesloten maar de capaciteit is ruim voldoende voor alle huizen in de Lange Sint Jan. Van der Linde adviseert de bewoners dan ook om bij een mogelijke ingrijpende verbouwing van hun pand hun afvoer op het nieuwe riool aan te sluiten. Naar verwachting zullen de werk zaamheden rond 21 november tot het verleden behoren. In de Lange Sint Janstraat te Zierikzee wordt druk gewerkt aan de vervan ging van de oude rioleringsbuizen. De landbouwkundige dienst van het kadaster heeft in 1973 reeds de no dige meetwerkzaamheden verricht ten behoeve van de overdracht van en kele stroken grond rond de Grote Kerk en Sint Lievens Monstertoren door de Hervormde Gemeente aan de staat der Nederlanden en vervolgens aan de gemeente Zierikzee. Door de overdracht van de Sint Lievens Monstertoren aan het toenmalige mi nisterie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk en de Grote Kerk aan de Stichting Oude Zeeuwse Kerken zijp de grenscorrecties op de lange baan geschoven. Op dit mo ment heeft genoemde stichting zich echter bereid verklaard de stroken grond met een totale oppervlakte van 1150 m2 voor het symbolische bedrag van ƒ1,— kosten koper aan de ge meente te verkopen. Het betreft hier het trottoir en de parkeerstroken langs de noord- en zuidzijde van het Kerkhof en een trottoir aan de oost zijde van de Balie. Verzoek De raadsleden zullen zich eveneens uitspreken over het verzoek van het college van burgemeester en wethou ders om hen ook dit jaar weer een machtiging te verstrekken voor het aangaan van kasgeldleningen ten be hoeve van de tijdelijke financiering van kapitaaluitgaven. In verband met de investeringen die voor 1987 op de begroting staan vragen burge meester en wethouders het maxi mumbedrag van 3.000.000,— aan te houden. Voorwaarde hierbij is dat de looptijd van de af te sluiten leningen niet langer dan één jaar is en dat bur gemeester en wethouders tijdens de raadsvergadering melding maken van hun besluit om een lening op te nemen. Het college verzoekt de raad bo vendien om hen eveneens toestem ming te verlenen voor het aangaan van vaste geldleningen ter waarde van maximaal 6.000.000,—. Dit be drag is vastgesteld op basis van de voorgenomen investeringen en het geraamde financieringstekort, dat in de ontwcrp-gcmcentebegroting staat vermeld. Op dc agenda voor deze vergade ring staat bovendien een aantal voor stellen voor begrotingswijzigingen in verband met onder andere het ter be schikking stellen van een krediet voor een onderzoek naar de verkeers veiligheid op het kruispunt West- straat-Scheldestraat en dc Laan van Saint Hilaire. Een begrotingswijzi ging wordt ook voorgesteld in het ka der van de voorbereiding op de invoe ring van de basiseducatie. ZIERIKZEE - De eventuele aankoop van enkele stro ken grond rond de Grote Kerk en Sint Lievens Monster toren is een van de agendapunten, die tijdens de raads vergadering van maandag 17 november aan de orde komen. Eveneens ter sprake komt het verzoek van het college van b en w om het dagelijks bestuur toestem ming te verlenen voor het aangaan van kasgeldleningen en vaste geldleningen. De vergadering wordt gehouden in de raadzaal van het stadhuis en begint om 19.30 uur. Wordt de gemeente Zierikzee de nieuwe eigenaar van enkele percelen grond rond de Sint Lievens Monstertoren? Het hoogste punt is inmiddels bereikt bij het Hervormd Verenigingsgebouw.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3