Peuters in oud kantoor Rode Kruis Brouwershaven viert 25-jarig bestaan Geringe opkomst vergadering van Zierikzeese ondernemers Grond afval Borssele DE ZIERIKZEESCHE COURANT WAT HET Eremedaille in zilver voor scheidende penningmeester J. A. van Schelven Z1ER1KZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 11 NOVEMBER 1986 143ste jaargang Nr. 24032 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Zonder aanhoudende zelfkritiek vormt zich geen karakter. Ernst Hohonem^gr Onder dak Het nieuwe verenigingsgebouw van de Her vormde kerk in Zierikzee vordert gestaag. Het gebouw werd maandag voorzien van het dak. (Pag. 3). In de VUT Het hoofd van de afdeling burger- en interne zaken van de gemeente Zierikzee, J. J. Dorst gaat per 1 december in de VUT na 36 jaar op dezelfde stek te hebben gezeten. (Pag. 4). Meer teams Het heeft er alle schijn van, dat de dertigste competitie van het ZAV-gebeuren weer een toeneming in teams te zien gaat krijgen. (Pag. 9). Dit nummer bestaat uit 10 pagina's WORDT Conflict Het is hotelier O. Poll niet gelukt om de Wester- schouwse beroepsschriftencommissie over te halen het conflict aangaande zijn hotel af te ronden. (Pag. 2). Zelfkritiek is een goede zaak'"' ZIERIKZEE - „Een bedroevende opkomst gezien het totaal aantal leden". Tot deze conclusie kwam voorzitter A. P. den Reyer van de Zierikzeese Ondernemers Centrale tijdens de algemene najaarsvergadering die in restaurant Mondragon werd gehouden. Ook de tot nu toe lauwe reacties van de Zierikzeese middenstand op de gebruikelijke Sinterklaas-actie was hem duidelijk in het verkeerde keelgat geschoten: ,,'k Heb zo iets zelden meegemaakt". Kringcommissaris N. M. Bollen speldt de eremedaille in zilver op bij pen ningmeester J. A. van Schelven, die na 25 jaar het bestuur van het Brouwse Rode Kruis verlaat. BORSSELE - De PZEM (Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij) heeft met de COVRA (Centrale Organisatie voor Radioactief Afval) een akkoord bereikt over de ver koop van 29 hectare grond in Borssele voor de vestiging van een langjarige bovengrondse tussenopslag van al het in Ne derland te produceren radioactief afval. Met de verkoop is een bedrag gemoeid van ongeveer 22 miljoen gulden. De PZEM zal speciale voorzienin- gadering met het Havenschap Vlis- gen moeten treffen om de grond singen gaan onderhandelen over de bouwrijp te kunnen opleveren. Zo zal aankoop van gunstiger gelegen ter een deel van de 380 kilovoltlijn (on- reinen voor de eventuele toekomstige derdeel van het landelijk elektrici- bouw van nieuwe kern- of kolencen- teitskoppelnet Gecrtuidenberg-Bors- trales. Dat blijkt uit een vanmorgen, sele) verlegd moeten worden. dinsdag, uitgebracht voorstel van het Daarnaast zal het gehele terrein drie dagelijks bestuur van de PZEM aan meter verhoogd moeten worden. de algemene aandeelhoudersvergade- De PZEM zelf zal na het akkoord ring. De vergadering zal op 22 decem- van de algemene aandeelhoudersver- ber plaats hebben. v Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Enige regen Vanavond enige tijd regen. Van nacht opklaringen en later kans op mistbanken. Morgen droog en in de loop van de dag opklaringen. De wind draait vanavond naar zuidwest en neemt af tot 2 tot 4 Beaufort. Mor gen is de wind zuidelijk, eerst 1 tot 3 later toenemend 5 tot 6 Beaufort. Mi nimumtemperatuur komende nacht 7 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 15 nov.: Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuid 5 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuid 5 Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 12 nov. Zon op 07.54, onder 16.53 Maan op 15.33 onder 03.03 13 nov. Zon op 07.56, onder 16.51 Maan op 15.43 onder 04.19 Volle Maan: 16 nov. (13.12) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Een depressie trekt het komende etmaal via de noordelijke Noordzee naar Finland weg. De de pressie wordt gevolgd door een rug van hoge druk. Deze nadert vanuit het zuidwesten en zal morgenmiddag boven onze omgeving arriveren. De met de genoemde depressie sa menhangende regen trekt dinsdag middag en avond over het land. In de nanacht en morgen gaan opklaringen overheersen. De wind draait het ko mende etmaal van zuid naar zuidwest tot west en neemt af. De op dinsdag nog in ons land aanwezige zeer zachte lucht wordt in de nacht verdreven door een iets minder zachte lucht soort, waarin de temperatuur in de vroege ochtend tot een graad of 6 kan dalen In de middaguren wordt het ondanks de wat koudere luchtsoort toch nog zo'n 12 graden. Op langere termijn blijft het aan de zachte kant. NIEUWERKERK - De kinderen van de peuterspeelzaal te Nieuwerkerk hebben weer (tijdelijke) huisvesting. Het is de bedoeling, dat de peuters te zijner tijd een eigen huisvesting krijgen in het gebouw, dat momenteel nog voor de kleuters van de Christelijke Basisschool wordt gebruikt. Omdat deze oplossing op zich laat wachten heeft boekhou der J. A. Schiettekatte zijn voormalig administratiekantoor aan de Burgemeester Boumanstraat 11 aangeboden. De peuters hebben hier dankbaar gebruik van gemaakt en zitten er ook al. Schiettekatte heeft zowel de tussenwand als de verwarming laten staan. Den Reyer noemde in zijn openings rede een aantal pluspunten van de af gelopen maanden. De goede contac ten met de gemeente op het gebied van de bouwkundige facelift van de binnenstad, het geslaagde toeristen seizoen dat hij kort maar krachtig ka rakteriseerde als meer dan vol en de Toeristendagen die aan de verwach tingen hebben voldaan beschouwde hij als positief. Wat betreft de disso nanten legde hij de vinger op de won de door te stellen dat de minpunten bij de ondernemers zelf te zoeken zijn. De geringe belangstelling voor deze najaarsvergadering, waar een toch niet onbelangrijk punt als de koopavonden in december werd besproken wei'd door hem aan de kaak gesteld. Eveneens behorend tot de categorie minpunten is het aantal winkeliers dat de wandelpromenade lijkt om te toveren in een uitstallingspromena de, waar de winkelende moeder met kinderwagen gedwongen wordt om alsnog de straat te gebruiken. Zegelactie Ongezouten kritiek leverde Den Reyer verder op de instelling van de ondernemèrs die, zo hij zei, het zelfs niet eens op kunnen brengen om in verband met-de traditionele Sint-Ni- colaas zegelactie het deelname strookje in te leveren. Het voorstel van een van de leden om gezien de ge ringe animo de Sint Nicolaas-actie voor gezien te houden werd door voorzitter Den Reyer met het oog op de inkomstenderving van de ZOC af gekeurd. Mevrouw I. de Kok noemde de actie wat ouderwets. ,,Er zijn zo veel andere originele acties die geld in het laatje brengen". Deurwaarder Onomwonden stelde Den Reyer vast dat een aantal leden aan het ein de van het jaar nog steeds zijn contri butie moet betalen. Het betreft hier een bedrag van 9300,—. Even werd zelfs het idee ter tafel gebracht om ten langen leste dan de hulp van een deurwaarder in te schakelen. Kri tisch denken van ondernemers is pri ma, maar een stukje zelfkritiek is hier zeker op zijn plaats," stelde Den Reyer ietwat korzelig vast. Het contributie-probleem kan een eind uit de wereld worden geholpen door in het vervolg gebruik te maken van acceptgiro's, droeg Ingrid de Kok als oplossing aan. Na de kritische geluiden van Den Reyer kregen de aanwezigen van de heer Bruurs van de Kamer van Koop handel en Fabrieken te horen welke rol Napoleon onder andere heeft ge speeld bij het instellen van deze in stanties. Naast het ontstaan, en de opbouw van deze Kamer, die zo zei Bruurs voor sommige ondernemers het imago van een slaapkamer van koophandel heeft ging Bruurs dieper in op de taken die de Kamer van Koophandel vervult. ,,Een belang rijk aspect van het takenpakket is het opkomen voor de belangen van het regionale bedrijfsleven." Bruurs noemde in dit verband de betrokken heid bij de invulling van Neeltje Jans. Het belang van de Kamer van Koophandel werd aan de hand van een film nog eens haarfijn uit de doe- I ?r. gedaan. Als steracteur fungeerde een voor de Zierikzeese ondernemers - vertrouwde persoon: H. J. .Doeleman van Zeelandia. Een levendige discussie ontstond toen de december-koopavonden ter sprake kwamen. Het voorstel om op 2, 3 en 4 december en vervolgens op 22 en 23 december ook 's avonds ge opend te zijn stuitte op nogal wat be- vervolg pagina 3 BROUWERSHAVEN - Het waren er bijna teveel voor een avond, al de aanleidingen waarvoor de Rode Kruis-afdeling Brouwershaven maandagavond in een feestelijke vergadering bijeenkwam in het Tonnenmagazijn. De belangrijkste bleef natuurlijk het 25-jarig bestaan van de afdeling die op vijftien september 1961 werd opgericht. Maar daarnaast herdacht men het feit dat K. Mandemaker 25 jaar voorzitter, J. A. van Schelven 25 jaar penningmeester en J. Pannekoek 21 jaar lid van het bestuur was. Te vens werd van deze laatste twee heren afscheid genomen omdat ze wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd uit het bestuur gaan. En tenslotte werd mevrouw J. C. van de Schelde-Koster in het zonnetje gezet vanwege haar inzet als Welfarewerkster. Een acti viteit waarmee zij kort geleden vanwege hoge leeftijd is gestopt. De bijeenkomst werd bijgewoond door ongeveer tachtig belangstellen den waaronder vertegenwoordigers van het kringbestuur Zeeland van het Rode Kruis, de gemeente Brouwers haven, de zusterverenigingen en de diverse onderafdelingen van de jubi lerende afdeling zoals de Welfare, de collectanten en dc jeugd-EHBO. Zij werden door voorzitter Mandemaker Vervolg pagina 5 Gehuld in Welfare-handwerken en handwerkattributcn namen de dames van de afdeling Brouwershaven op creatieve wijze afscheid van mevrouw J. C. van de Schelde-Koster.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1