0.89 Postzegelruilbeurs Renesse vooral gericht op kinderen ■if.it Drukkerij Lakenman en Ochtman met vierkleurenpers aan de slag: Bruse CDA-fractie bezorgd over veranderende lokale samenleving DE ZIERIKZEESCHE COURANT WAT HET Burgh, Burghsering 1 - Bruinisse, Dreef 2 Bij uw Veldmarkt maandag t/m woensdag is het. goedkoop eten. Sla uw slag! ANDIJVIE 1 kilo Hierb'i m DOORREGEN SPEKLAPPEN Jk QO 1 kilo ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Wij zijn dicht bij het ontwaken als wij dromen, dat wij dro men. Novalis WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Belastingen De Bruse SGP-RPF-fractie heeft er totaal geen problemen mee, wanneer de belastingen in de recreatieve sfeer in het komende jaar worden opgetrokken. (Pag. 2). Speelgoed De mensen stonden al ruim voor de opening van de speelgoedbeurs van de speel-o-theek in de rij om iets van de gading te kunnen be machtigen. (Pag. 3). Gedisciplineerd Een gedisciplineerd spelend DFS toonde zich aanzienlijk derby-gevoeliger dan het Zierikzee- se Mevo. De ploeg van Jaap van Huizen won met 0-2. (Pag. 4). Jubileum Biljartvereniging Renesse vierde het veertigja rig jubileum met een drukbezochte receptie. Voorzitter Roel Boerma hengelde in zijn toe- Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Wanneer het CDA spreekt over leefmilieu, dan denkt zij ook aan het toenemend gevoel van onveiligheid onder de plaatselijke burgerij. ..Een vervagend normbesef, de recente in braken bij particulieren en bedrijven en de bijna wekelijkse diefstallen van auto's of onderdelen daarvan, vervullen ons met de grootste zorg en doorbreken de geborgenheid, die ons dorp kenmerkte. De criminaliteit doorwoekert als een kankergezwel onze samenleving, waarop nog steeds geen antwoord komt van justi tie en politie". MAANDAG 10 NOVEMBER 1986 143ste jaargang Nr. 24031 Grote investering uniek voor Zeeland Milieu en veiligheid van de Bruse inwoners kan vooralsnog niet ge waarborgd worden. Daarom pleit het CDA voor een actief milieu-beleid, om zo op een later tijdstip niet voor grote saneringsuitgaven te komen staan. Het leefmilieu in de Bruse ge meenschap vereist meer zorg dan al leen de planmatige uitvoering van de hinderwet. Voorwaarden ,,De gemeente dient zich voorwaar den scheppend op te stellen ten op zichte van bedrijven, die getroffen worden door de nieuwe milieu-wetge ving en nieuwe initiatieven durven te ontplooien", aldus de christen democraten. Hierbij denkt de fractie aan het inspelen op het vrij komen van de veerhaven Zijpe en de werkha- ven bij het AC-restaurant. ,,De werk gelegenheid en een gezond onderne mersklimaat zijn hierbij gebaat". Wat voornoemde veiligheid betreft, ziet de fractie ook graag, dat er een planmatige aanpak komt voor het opstellen van een regionaal rampen plan en het stationeren van een vaar tuig, dat geschikt is voor calamitei tenbestrijding. De CDA-ers in Brui nisse vragen zich of de brandweer van nu wel ingespeeld is op calami teiten, waarbij gevaarlijke stoffen in het geding zijn. Hierbij denkt de par tij in de eerste plaats aan de veilig heid van de vuurbestrijders zelf. nen ze dan later altijd aanvullen", lichtte mevrouw J. Goeman van de postzegelvereniging toa Het bleek voor de vrijwilligers geen enkel pro bleem om voor een toch gering aantal kinderen die hele reis vanuit Middel burg te maken. ,,Dat hebben wij er graag voor over om het aanbod van postzegels haalbaar te maken voor kinderen. Wij willen graag het mate rialisme dat in de postzegelwereld heerst eruit krijgen. Daarom stellen veel van onze leden een deel van hun verzameling beschikbaar om tegen een zo laag mogelijke prijs aan kin deren te verkopen". Ook het zoge naamde 'rommeldoosje' waarin de vervolg pagina 2 Het laat zich dan ook raden, dat het CDA meer politie in Bruinisse wil hebben en schaart zich achter de uit latingen van burgemeester T. C. Hek man in het blad van de Vereniging Nederlandse Gemeenten. Hekman pleitte hierin voor meer politie. Uit de algemene beschouwingen blijkt duidelijk, dat de christen-democra ten zich ernstig zorgen maken over Jonge filatelisten in de weer. MORDT WEHR. Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Bewolking De stroming blijft zuid, maar neemt in kracht af. Storingsrestanten veroorzaken nog wel bewolking, maar veel neerslag wordt niet meer verwacht. Een zuid-zuidwesten wind afnemend 5 of 6 Beaufort. Minimum temperatuur komende nacht 8 gra den. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 14 nov.: Woensdag'. Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuidwest 5 Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuid 6 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: zuid 6 ZON- EN MAANSTANDEN 11 nov. Zon op 07.52, onder 16.54 Maan op 15.23 onder 01.45 Volle Maan: 16 november (13.12) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een Oceaanfront loopt van Zuid-Noorwegen via de Britse Ei landen zuidwestwaarts naar de Oceaan. In dit front vormt zich ten zuidwesten van Engeland een sto ring. Deze trekt het komende etmaal naar Noorwegen. Het genoemde Oceaanfront nadert morgen lang zaam ons land. Bij ons blijft de wind het komende etmaal zuid tot zuid west, vrij krachtig in het binnenland en hard, mogelijk af en toe stormach tig, bij de kust. Uit Frankrijk blijft lucht aanstro men, die in hogere lagen zeer zacht is. In de komende nacht is het een graad of 7, morgenmiddag rond 12 graden. Op de nadering van het Oceaanfront gaat af en toe wat regen vallen, van daag voornamelijk in het noord westen, morgen ook elders. Advertentie gebak' en de bos bloemen aan huis als voorbereiding op het grote feest van vrijdagavond. ,,Dat zijn signa len, dat we er als werknemers écht bijhoren en dat is in andere bedrijven weieens anders", zei Berrevoets. Naast alle optimistische woorden van de voorzitter van de personeels vereniging, moest er ook iets 'ern stigs' gezegd worden richting direc tie. „Zorg er alstublieft voor, dat .ondanks alle moderniseringen de werksfeer in onze zaak leefbaar blijft. Zeker ook voor diegenen, die het misschien niet meer zo kunnen bijbenen". Volgens hem verdient een ieder - op welke plaats dan ook - aan dacht en waardering van zowel de di rectie als de collega's. Uit zijn stel ling, dat „we het goed hebben bij L en O" mocht blijken, dat hij er alle ver trouwen in heeft. Namens het personeel overhandig de Berrevoets de directeur een grote foto in lijst van - hoe kan het haast anders - Zierikzee. Dat sluitte aan bij de L en O-slogan „Een moderne drukkerij in een oude stad". Na het officiële gedeelte was het feesttijd. Terwijl restaurant Mondragon voor de koude schotels en warme hapjes zorgde, hield het Delta Combo met zijn muziek de dansvloer druk bezet. Directeur Van 't Leven kondigde aan, dat de vreugde over de vierkleu renpers zich niet alleen zal beperken tot het personeel. Hij maakte be kend, dat de drukkerij aan het Janne- wekken binnen afzienbare tijd haar deuren voor het publiek zal openen. Op die manier kunnen belangstellen den eens van nabij zien hoe bijvoor beeld de vierkleurenpers werkt. Een precieze datum voor de open dag staat nog niet vast. EGMOND - Een uitslaande brand heeft zondag een woonboerderij aan de Banweg in Egmond vrijwel volle dig verwoest. Toen de bewoners de brand ontdekten, stond de bovenver dieping al in lichterlaaie. Het vuur werd geblust door de korpsen van Eg- mond en Heiloo. bovengenoemde zaken. Hoewel ook de dagelijkse beslommeringen bin nen de gemeente in de algemene be schouwingen verwoord staan, heeft deze fractie als geen ander het milieu en de leefbaarheid van Bruinisse 'aangepakt'. Voorts deelt de fractie de bezorgd heid van het college omtrent het in stand houden van de voorzieningen in de gemeente. Ook willen de politi ci een uitbreiding van Tafeltje Dek Je, omdat langer zelfstandig wonen van ouderen de CDA-ers een prima zaak lijkt. De toegang tot de begraaf plaats is slecht en de fractie zou ver betering hiervan op de prioriteiten lijst geplaatst willen zien. Andere opvallendheden in de CDA- beschouwingen zijn bijvoorbeeld, dat de afslanking van het Bruse museum- gebeuren geaccepteerd moet worden en het gemeentebestuur moet aan dacht blijven houden voor de proble men, waarin de Bruse mosselkwe kers verkeren. De CDA-fractie betreurt de dermate grote verdeeld heid, die in het dorp heerst met be trekking tot de scholen. De CDA-ers zien zelf niet veel heil in het stichten van een derde school. Een een laatste puntje: „De welzijnscommissie is één RENESSE - „De postzegelhobby kan voor kinderen een vorm van bezig zijn beteke nen. Ze kijken tegenwoordig al zoveel naar televisie dat ik het belangrijk vind om een hobby te propageren". Onderwijzer van de basisschool 't Staepel 'of Henk Wakkee or ganiseerde zaterdagmiddag in het Dorpshuis te Renesse weer een halfjaarlijkse post zegelruilbeurs die vooral door kinderen en ook door enkele tientallen volwassenen werd bezocht. Voor Wakkee was de organisatie van het evenement een uitvloeisel van zijn betrokkenheid met de jeugd via zijn beroep en van zijn lidmaat schap van de Zeeuwse postzegelver eniging Delta West. De onderwijzer uit Renesse, die al bijna twintig jaar actief met zijn hobby bezig is, organi seert voor de vereniging al gedurende vijf jaar regelmatig een ruilbeurs in Renesse. „De nadruk bij deze beurs ligt op het ruilen, hoewel dat echt iets van vroeger is. We proberen nu de in koop en verkoop van zegels voor kin deren haalbaar te maken. Echte han delaren komen hier niet naartoe", aldus de organisator. De jeugdige belangstellenden toon den vooral belangstelling voor de zo genaamde stuiver- en dubbeltjesze gels in de boeken van de vereniging die door enkele vrijwilligers vanuit Middelburg naar Renesse werden vervoerd. „We leren ze om te begin nen met het goedkope spul. Dat kun- De vierkleurenpers is zogezegd een unicum voor Zeeland. Nog meer dan anders is L en O in staat om razend snel top-drukwerk af te leveren. Im mers, had vierkleurendrukwerk eei-- der nog verschillende 'behandelin gen' nodig, nu worden brochures, fol ders en ander drukwerk met één druk op de knop vervaardigd. Een team van deskundigen beheert de bij behorende computer, zodat het eind resultaat kleur-echt is en van hoge kwaliteit.. Aanschaf Directeur D. L. van 't Leven deed in zijn toespraak uit de doeken, dat al leen de aanschaf van de pers nog geen garantie is voor top-drukwerk. De machine dient bemand te zijn met goetl opgeleide mensen en ook de or ganisatiestructuur van de verschil- Medewerkers bestuderende v'erkleurenpers eens van nabij. Milieu, veiligheid en leefbaarheid BRUINISSE - In de algemene beschouwingen van de Bruse CDA-fractie, maken de christen-democraten zich ernstig bezorgd over het milieu in de breedste zin van het woord. Die bezorgdheid uit de partij niet in de laatste plaats met een schuin oog naar de recente ontwikkelin gen op scheepvaartgebied „waarin blijvend grote stro men gevaarlijke stoffen ons dorp passeren, waarvoor bij calamiteiten (nog) geen afdoende maatregelen getroffen kunnen worden I van de weinige raakvlakken in de ge meente tussen bevolking en bestuur ders,, terwijl opheffing van een van de weinige openbare commissies de openbaarheid van bestuur weer een stukje' verder zou beknotten". ZIERIKZEE - Drukkerij Lakenman en Ochtman bv te Zierikzee mag zich als eerste drukkerij in Zeeland eige naar noemen van een bijzonder geavanceerde vierkleu renpers. Dit gecombineerd met het afronden van de nieuw- en verbouw van de bedrijfshal, was voor directie en personeel reden genoeg voor een groots feest. Ruim negentig belangstellenden verzamelden zich in de feeste lijk ingerichte bedrijfshal, waar het Zierikzeese Delta Combo voor de muzikale begeleiding zorgde. lende afdelingen moest een metamor fose ondergaan. „Alleen dan komt de vierkleurenpers tot zijn recht", aldus Van 't Leven. Hoewel hij niemand persoonlijk wilde noemen in zijn dankwoord, ging hij niet voorbij aan de inzet van wijlen de heer J. Coumou, als president-commissaris van de druk kerij, altijd nauw betrokken geweest bij de drukkerij. „De heer Coumou was een man met visie, die het vak manschap in de drukkerij goed in de gaten hield. Hij forceerde de aan schaf van de pers niet met koele re kensommen, maar met een toe komstvisie. Helaas heeft hij dit niet meer mee kunnen maken". Alvorens de L en O-directeur het woord tot de aanwezigen richtte, kre gen alle personeelsleden en hun part ners eerst een demonstratie van de vierkleurenpers. Heel toepasselijk rolden na enkele handelingen 'full co- lor' posters uit de pers, waarop de Zierikzeese haven prijkte. Een flink uitvergrote kleurenfoto van fotograaf Johan D. C. Berrevoets. Lof Die kwam even later ook nog aan het woord, maar dan als voorzitter van de kersverse personeelsvereni ging. Na de nodige felicitaties aan het adres van zowel de directie als het personeel, sprak hij zijn lof uit over de inzet van de directie om het perso neel te betrekken in de feestvreugde. Hij memoreerde hierbij het 'ochtend-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1