Gemeente drukt ons met vooroordelen in een hoek" m O Speel-o-theek Schouwen-Duiveland in oude school Binnen de Veste sfls 01110-3163 Zierikzee Kreeftstraat 36 DE ZIERIKZEESCHE COURANT Wi'jjfcverhuizen Uw incut} kfORDT HET AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE EG-problemen Kinderboek Jaar van de Vrede Scheidsrechters Tijdens een hoofdbestuursvergadering van de Drie studentes van de pedagogische acade- De Verenigde Naties riepen hel aanstaande KNVB-scheidsrechter Leo Blok heelt een op- Zeeuwse Landbouwmaatschappij werd van ge- mie, Petra Dekker, Marja Sanderse en Marijke jaar uil lol hel Internationale Jaar van de Vre- merkelijk initiatief oYrtwikkeld, Hij stuurde een dachten gewisseld over EG-polilieke proble- Wielemaker, schreven hel eerste kinderboek in de. Dit wordt door een aantal landen op postze- brandbriel aan een tweetal scheidsrechters- men. (Pag. 2), Zeeuws dialect. (Pag. 3). gels ondersteund. (Pag. 4). commissies. (Pag. 11). VRIJDAG 7 NOVEMBER 1986 143ste jaargang Nr. 24030 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wie zich boos maakt over mensen of gebeurtenissen, is half door hen overwonnen. S. van de Weyer Uitlatingen commissieleden schieten woonwagenbewoners in verkeerde keelgat ZIERIKZEE - „Dit hoeven we echt niet te nemen. Het is makkelijk zat, als ze nu al zo beginnen vragen ze om moeilijkheden". De uitlatingen die de leden van de com missie publieke werken maandagmiddag tijdens de openbare vergadering deden over het woonwagenkamp De Val zijn de woonwagenbewoners duidelijk in het ver keerde keelgat geschoten. „Het is net de oorlog 1940-1945. Toen werden de woonwagenbewoners ook zo in een hoek gedrukt. Die mensen zijn zo bevooroordeeld. Ze zeggen dingen zonder dat ze daarvan de achtergronden weten", aldus Frans Poppel die in het kamp wordt aangeduid als 'het Opperhoofd'. weer heel klein ingedeeld. En het kamp heeft weer tien plaatsen net als bij De Val. In elke stad en dorp wor den toch regelmatig meer woningen gebouwd, waarom wordt het aantal kampplaatsen ook niet eens uitge breid Er is een groot tekort aan doortrekplaatsen in Nederland. Dat is ook de reden dat we hier wel moe ten blijven. Alles zit verder vol." Hij doelt daarmee onder andere op de uitlatingen van de directeur ge meentewerken D. D. J. van der Poel die aanhaalde dat enkele toiletcon tainers door de kampbewoners ver nield zijn en dat de straatstenen ook onbruikbaar zijn geworden voor het nieuwe kamp aan de Klerksweg om dat ze zwart zijn van de olie. „Ze ver geten dat ze hiervan zelf de oorzaak zijn. Wij hadden hier zelf een prachti ge autobox gebouwd en die werd twee jaar geleden door de gemeente kapot getrokken want dat mocht niet. Nu, als de gemeente kapot kan slaan dan kunnen wij het ook. Die olie op de stenen klopt maar dat is alleen op de plaats waar de reparaties worden ge daan. De rest is keurig onderhou- den". Frans Poppel toont zich ook, verontwaardigd over de beschuldi- ging dat er in het nieuwe kamp nu reeds enkele ruiten zouden zijn ge sneuveld. „Dat hebben wij niet ge daan. Hoe kan dat ook, we zitten er nog niet eens. Ik hoorde van de bouw vakkers die er werken dat de deuren waarin die ruiten zaten door de storm zijn opengeklapt en dat ze daardoor sneuvelden. Verhuizing De woonwagenbewoners zullen wel meewerken aan de geplande verhui zing op 16 november naar het nieuwe kamp aan de Klerksweg maar uit protest komen ze vandaag (vrijdag) niet naar de vergadering met de ge meenteleden waarop de praktische uitvoering daarvan besproken zou worden. „We willen pas maandag ko men en dan moeten die mensen die ons zo hebben belasterd erbij zijn". Ook over de verdere gang van zaken met betrekking tot de aanleg van het nieuwe woonwagenkamp zijn ze niet zo te spreken. Afschuifsysteem „Wij hebben niks te zeggen gehad. Alle vergaderingen waarin de plan nen werden gemaakt hebben we bij gewoond. Maar de gemeente hanteert een afschuifsysteem. We mogen wel onze mening zeggen maar er wordt geen rekening mee gehouden". Frans Ppppel snapt niet waar het kapitaal aan geld inzit (bijna een miljoen, red.) dat is uitgegeven voor de aanleg van het nieuwe kamp. „Het lijkt wel of ze hier in Zeeland 50 jaar zijn ach ter gebleven. In vergelijking met hoe dat in Brabant gebeurt zijn de units „Het is op zich een mooi terrein aan de Klerksweg en het is beter toe gankelijk dan hier. Maar de gemeen te is nu al weer bezig'om er een rot zooi van te maken doordat alles zó dicht op elkaar is gesitueerd en er maar één weg is die niet rond loopt. Dat betekent dat alle auto's op het kamp moeten keren en met die zware vrachtauto's wordt dat natuurlijk een chaos. Het zou zo fijn zijn als ze bij ons, net als op eeii woonerf, ook eens wat bloembakken zouden neer zetten. En alles wat ruimer opzetten. Wij willen onze woonomgeving heel graag netjes en schoon houden. Maar ze houden geen rekening met onze wensen. We hebben niets te ver tellen". Hernia Poppel heeft verder ernstige beden kingen tegen de kleine schuurtjes waar alleen maar een wasmachine in kan staan en geen droger. „Ze zijn ook te klein om een bad in aan te leg gen en vanwege mijn hernia heb ik dat op doktersadvies nodig". Ook het feit dat de afvoerputten voor water en stroom precies midden op de vak ken zijn aangelegd vindt hij zeer on praktisch. „Ze steken zover uit dé grond dat in veel gevallen de wagen er niet over heen past. En als dat wel lukt kunnen we er niet meer bij voor eventuele reparaties. Verder is hij heel ongerust over het feit dat de gro te brede sloot bij het terrein niet wordt afgezet. „Dat is levensgevaar lijk voor de kinderen en door die dijk ervoor hebben we helemaal geen toe- Dit nummer bestaat uit 12 pagina's vervolg pagina 3 Zaterdag speelgoedruilbeurs ZIERIKZEE - Gezocht: een passend onderkomen voor blokken, treinen, hobbelpaarden, poppen en wat dies meer zij. Met die noodkreet trok het bestuur van de Stichting Speel-o-theek Schouwen-Duiveland een dik jaar geleden bij de gemeente aan de bel. En niet zonder resultaat: met ingang van deze week is de speel-o-theek samen met de peuterspeelzaal, de Federatie ouders van geestelijk gehandicapten, de Vereniging Onderling Sterk en de soos Schouwenoord ondergebracht in de voormalige lagere school Binnen de Veste aan de Mossel boomgaard in Zierikzee. Het gevaar van een dakloze speel-o- theek, dat even dreigde toen de Cor- neliastichting in juli bekend maakte een punt te zetten achter de huurover eenkomst, die deze stichting sinds be gin '83 had, is definitief afgewend. De Stichting Speel-o-theek, die zich ten doel stelt om speelgoed uit te lenen aan kinderen met lichamelijke en/of geestelijke stoornissen en ten tweede om de integratie tussen de deze kin deren en zich normaal ontwikkelen de kinderen te bevorderen, is zo Advertentie Nationale en internationale verhuizingen Emigratieverpakkingen Opslag boedels Overzeese verhuizingen blijkt uit de woorden van voorzitter Lukkie Nederhoed maar wat blij met deze huisvesting. „Het vorige onder komen had alleen koud water en dat maakte het schrobben en dweilen vaak tijdrovend. Daarbij mocht in verband met het brandgevaar alleen de begane vloer worden gebruikt. Voordelen Het nieuwe onderkomen aan de Mosselboomgaard biedt een aantal onmiskenbare voordelen. De meer centrale ligging, de aanwezigheid van meer en betere sanitaire voorzienin gen en een telefoonverbinding zijn re denen voor het bestuur en de vrijwil ligers om tevreden te zijn. Dakloos De speel-o-thcek was overigens niet de enige instelling, die naarstig op zoek was naar een nieuw onderdak. De peuters van de speelzaal, die door de opheffing van de lagere school Binnen de Veste dakloos waren ge worden hebben alsnog één van de drie overgebleven lokalen toegewe- Advertentie zen gekregen en opk de leden van de Federatie ouders van geestelijk ge handicapte kinderen, de leden van de Vereniging Onderling Sterk en de be zoekers van de soos Schouwenoord behoren tot de wettige bewoners van het schoolgebouw, dat eigendom van de gemeente is. Het gegeven dat het bestemmingsplan voor dit gebied voorziet in een uitbreiding van het aangrenzende, parkeerterrein tem pert onbegrensd optimisme, al ziet Lukkie Nederhoed de toekomst in dit verband niet somber in. De Koepel De contacten tussen de verschillen de gebruikers blijven overigens niet beperkt tot het gezamenlijk gebrui ken van de drie lokalen, die via een kleine aanpassing via deuren met el kaar verbonden zijn. Lukkie Neder hoed: „om de krachten te bundelen met name in de richting van de ge meente hebben de speel-o-theek, de Federatie ouders van geestelijk ge handicapte kinderen, de Vereniging Onderling Sterk en de soos van Schouwenoord zich verenigd in een overkoepelende Stichting De Koepel. vervolg pagina 4 Advertentie WEER. Woonwagenbewoner Frans PoppeV ,,Als ze ons wat anders tegemoet zouden treden zou het allemaal beter gaan". Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Zonnige perioden Vannacht enige regen. Morgenoch tend nog veel bewolking maar ook opklaringen en een kleine kans op een bui. Morgenmiddag enkele zonni ge perioden. Vannacht draait de wind naar west, morgen overdag matige en soms krachtige westelijke wind. Temperatuur omstreeks 10 graden. Minimumtemperatuur komende nacht 8 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 11 nov.: Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuidwest 5 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 13 graden Windkracht: zuid 5 Dinsdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuid 5 ZON- EN MAANSTANDEN 8 nov. Zon op 07.47, onder 16.59 Maan op 14.39, onder 22.57 9 nov. Zon op 07.48, onder 46.58 Maan op 14.58, onder 10 nov. Zon op 07.50, onder 16.56 Maan op 15.11, onder 00.23 Volle Maan: 16 nov. (13.12) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een rug van hogedruk verplaatst zich naar het oosten en wordt gevolgd door een gebied met veel bewolking, waaruit vooral in de komende nacht en op zaterdagoch tend regen zal vallen. Deze regenzone behoort bij een de pressie bij IJsland die naar Noord- Scandinavië trekt. In de middag is dit regengebied het land gepasseerd. Het klaart weer op en afgezien van een enkele bui is het dan droog. Het voorbijtrekken van de storing gaat gepaard met veel wind. De richting is in hoofdzaak zuidwest. In het bin nenland moet op vrij krachtige, aan de kust en op het IJsselmeer op harde en in het Waddengebied mogelijk enige tijd stormachtige wind worden gerekend. Zondag komen er zonnige perioden voor en is het droog. De temperatuur bereikt een waarde van ongeveer 12 graden. BAARLE-NASSAU - De 84-jarige P. Jansens uit Baarle-Nassau is door een verkeersongeval voor zijn woning aan de Hoogstratensebaan om het le ven gekomen. Hij werd bij het links afslaan op zijn fiets door een van ach ter komende personenauto geschept. uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 MM Lukkie Nederhoed van de speel-o-theek bij het ..innen" van het speelgoed voor de speelgoedniilbeurs.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1