Bakker reikt prijzen uit Woonwagenkamp De Val dient snel te worden opgeruimd Verdeeld advies over onderzoek verkeersveiligheid kruispunt streeknieuws Wensen Zwemdiploma's uitgereikt in Onderdak Commissie publieke werken Zierikzee Nieuwe ambulance Bruinisse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 4 november 1986 Nr. 24028 3 Kosten begroot op 67.500,— De provinciale statenfracties heb ben de algemene beschouwingen in gediend en geven daar\nee hun wen sen voor het te voeren beleid in 1987 aan. Vanzelfsprekend geven alle par tijen hun visie op de te ontwikkelen toeristische trekpleister Neeltje Jans. Enkele uitzonderingen daarge laten. stemmen de partijen allen in. Dat was niet zo verwonderlijk, want Neeltje Jans heeft in het verleden nauwelijks op enige kritiek hoeven te rekenen. Het valt echter op, dat de gevolgen van het recreatieve project van allure voor Schouwen-Duive- land vrijwel onbesproken blijven. Niet één fractie draagt haar bezorgd heid (of onbezorgdheid) uit voor de regionale bevolking. Niemand kan en mag ontkennen, dat de infra structurele aanpassing van niveau consequenties moét hebben, maar toch....geen enkel woord. Of de VVD dan toch misschien. Bij de discussie over het poldertracé hebben de libe ralen zich nooit voorstander getoond van het gebruikmaken van de oude wegen. Een nieuwe weg - de Dam- menweg - zou de enige oplossing zijn. Maar zoals de fractie zelf al aangeeft, zijn bij de gesprekken hierover nooit de financiële consequenties voor de provincie betrokken. Die lijken nu - met VVD-termen - ,,niet onaanzien lijk" te zijn. De liberalen vragen ge deputeerde staten de beslissing te heroverwegen. Wellicht geen duide lijk nee tegen de Dammenweg, maar twijfels over het VVD-standpunt zijn gerezen. De provinciale staten lijken weinig oog te hebben voor de toe komst van Schouwen-Duiveland, wanneer het om Neeltje Jans gaat. Ook verscheidene gedeputeerden zei den al eerder geen geld voor onder zoek beschikbaar te willen stellen. De provincie verdrinkt haast in de rapporten en notities (ze heeft zelf haar bezorgdheid hierover uitge sproken), maar enige studie naar de situatie op Schouwen-Duiveland lijkt onnodig of te duur. De Schou- wen-Duivelandse bestuurders heb ben nu zelf het initiatief genomen en gaan een onderzoeksbureau de op dracht geven één en ander op een rij tje te zetten. Aan de conclusies van het onderzoek zullen consequenties kleven, die geld kosten. Is de provin cie (met haar politieke partijen) dan misschien bereid om geld te geven voor te nemen maatregelen? Vinden de fracties het vreemd, dat na het le zen van de algemene beschouwingen, weinig vertrouwen bestaat in de gul heid van de provincie? Het polder tracé is het eerste aanwijsbare ge volg van het Neeltje Jans-project. Nu al zijn er twijfels over de financiële offers, die het kost. Provinciebe stuurders, er zullen ongetwijfeld nog meer aanpassingen nodig zijn. De fracties doen er goed aan om op zeer korte termijn een duidelijk stand punt kenbaar te maken. Dat geldt ze ker niet alleen voor de VVD, want die fractie heeft in ieder geval ge tracht de discussie gaande te houden in haar beschouwingen. Nee, het geldt voor alle fracties. Schouwen- Duiveland gaat een belangrijke - politieke - toekomst tegemoet. De politieke partijen in het Middelburg se abdijcomplex doen er goed aan om met het oog op de naderende verkie zingen duidelijkheid te schapen. Misschien verdient het voor de kie zers dan aanbeveling om de politieke keuze te heroverwegen. AvdW TILBURG - Het college van burge meester en wethouders van Tilburg heeft mr. F. van Oss (48) benoemd tot hoofd van de directie van het Neder lands Textielmuseum in die stad. Hij volgt J. Holthaus op, die in juli offi cieel uit zijn functie werd gezet. ZIERIKZEE - In zwembad Onder dak in Zierikzee reikte secretaris A. P. den Reyer namens de Stichting Sportcentrum Schouwen-Duiveland 33 A- en 51-B-zwemdiploma's uit. Al le kandidaten legden het examen met succes af. De beoordelingscom missie bestond uit Leendert Oosse en Wil ten Haaf. Het diploma A kregen: Suzanne van Adel, Yvonne van Aken, Josse Brusse, Anita Ernst, Dunja van Kla veren, Grada van Kouteren, Andrea de Looff, Mareille Lokker, Debby van de Meer, Iris Molhmann, Icee Rech, Jacqueline Smith, Marieke Struyk, Leny Schoof, Noortje Teurlings, Jes sica Verkaart, Johan Boom, Brian van Geer, Jeroen Grefkens, Niels Hol- kers, Martijn Kieboom, Arjan Klom- pe. Joop van Kouteren, Remon Kuy- ten, Kevin Lems, Erik Priemis, Pascal Ravia, Danny Rietdijk, Jan- Willem Roozenboom, Mark Verton, Sntonie de Vries, Mischa van der Wekken, Richard Wijnveldt. Het B-diploma was voor: Nanou Baart, Miranda van de Berge, Vivian van Burg, Sylvia Deurloo, Silvia Flo- hil, Jolanda Hagens, Anne-marie Joppe, Gerdien Kik, Sonka Krijger, Suzan van Oeveren, Momota Pape, Sheila Sauerbier, Esmeralda Schot, Marieke Schot, Mirella Slager, Sandy van de Sluys, Jacqueline Stoel, Mi randa van Tilborg, Patricia van Til- borg, Saskia Verton, Patricia van de Vreugde, Krista Verkaart, Marco Stouten, Jerry Verwest, Michael Vin gerling, Marc de Vrieze, Roland van IJsseldijk, Mark den Boer, Niels Boo ne, Ralf Brull, Christian Clerks, Pa trick Dalebout, Maarten Doeleman, Erik van Doom, Wamoud van Dey- zen, Niels Groenendijk, Wilfred Hil- leman.'Amo Kloet, Leon Kooman, Carlo Kristalijn, Guido van de Kroon, Gerben Kuyten, Arjan van de Linde, Arjan Nodelijk, René Ou- desluis, Niels Overbeeke, Martijn Priemis, Michel Ravia, Johan van Schelven, Stephan Smalheer, Coen Stenger. ZIERIKZEE - Het opruimen van het woonwagencen trum aan De Val wordt duurder dan de 50.000,— die voor dit werk in het bestedingsplan voor 1987 is opgeno men. Wethouder P. de Rijke liet maandagmiddag tijdens een openbare vergadering van de commissie publieke werken weten, dat de totale kosten voor dit karwei thans op 67.500,worden begroot. Hoewel men het een heel bedrag vond - maar men wist, dat slopen duur is tegenwoordig - bracht de commissie een unaniem positief ad vies uit om het opruimen van het woonwagencentrum aan de Val zo snel mogelijk na de verhuizing naar het nieuwe centrum aan de Klerks- weg te realiseren. ,,We moeten er geen twee hebben", meende commissielid J. J. Geleijnse (VVD) en hij raadde het college aan het centrum aan De Val direct na de verhuizing te laten amoveren. Ten aanzien van de vijf maal twee toiletcontainers aan de Val wilde hij weten of daar door anderen wellicht Het nieuwe woonwagencentrum aan de Klerksweg zal binnen afzienbare tijd gereed zijn. Zodra de qerhuizing heeft plaatsgevonden, zal begonnen worden met de sloop van het oude centrum aan De Val. nog een zinvol gebruik van gemaakt zou kunnen worden. Flink gat Ook mevrouw M. A. Bij de Vaate- Rozendaal (CDA) vond dat het cen trum aan De Val snel moet verdwij nen al vond ze het thans begrote ver schil met die eerdere 50.000,— opgenomen in het bestedingsplan, wel een flink gat. Ze informeerde of daar iets 'speciaals' aan ten grond slag lag. Ze maakte tevens van de mogelijk heid gebruik te zeggen, dat het nieu we woonwagencentrum voor de zicht lijn van Zierikzee nou niet zo'n bevordering betekende. De voorzitter gaf haar echter te kennen, dat die me dedeling in de commissie ruimtelijke ordening thuishoorde. Commissielid H. Asma (PvdA) vond ook dat de sloop van het cen trum aan de Val onmiddellijk ter hand genomen dient te worden. Ten aanzien van genoemde toiletcontai ners sprak hij over een 'hele vreemde aangelegenheid'. Asma memoreerde, dat bij de aanschaf van deze voorzie ningen in 1979 was gezegd, dat ze te zijner tijd naar het nieuwe woonwa gencentrum aan de Klerksweg zou den worden verplaatst. Directeur gemeentewerken de heer D. D. J. van der Poel wond er geen doekjes om: ,,Die units zijn volko men vernield". Hij gaf aan, dat moge lijk nog één toiletcontainer als een beetje redelijk zou kunnen doorgaan, maar dat bij de overige de vloerpla ten met een bijl waren bewerkt en de daken- grotendeels op een dergelijke manier waren vernield. Bovendien voldeden de units, volgens hem, niet meer aan de huidige eisen. Verplaat sen zou derhalve sowieso zeer kost baar geworden zijn. Volgens Van der Poel verdiende het opslaan van eeuwigheid tot amen zonder er een bestemming voor te vinden, ook geen aanbeveling. Dat zelfde gold, volgens hem, ook voor de straatstenen, die volkomen zwart zien van de olie en derhalve niet meer gebruikt kunnen worden. 'Triest verhaal' ,/Ibch wel een triest verhaal eigen lijk", vond Asma en hij zei z'n hart vast te houden over hetgeen zojuist aan de Klerksweg is neergezet. ,,Je vraagt je af hoe dat er over een paar jaar uitziet", alsdus Asma. ZIERIKZEE - Over het al of niet instellen van een on derzoek ter bevordering van de verkeersveiligheid op het kruispunt Weststraat, Scheldestraat, Laan van Sint Hi- laire bleken'de meningen binnen de commissie publieke werken maandagmiddag tijdens een openbare vergade ring in het stadhuis nogal uiteen te lopen. eens te zijn. De enige efficiënte wijze om het - overzichtelijke - kruispunt te passeren, is volgens hem gewoon uitkijken, maar daar blijkt het in de praktijk weieens aan te ontbreken. Hij zei helemaal voor het instellen van het onderzoek door Goudappel Coffeng te zijn om eens duidelijk bo ven water te krijgen, waar de diverse ongelukken, door ontstonden. Voorzitter De Rijke liet weten, dat het onderzoek ook hem wel de moeite waard leek, hoewel ook hij meende, dat het advies inderdaad zal uitdraai en op een verkeerslichteninstallatie. Mevrouw M. A. Bij de Vaate-Rozen- daal (CDA) vond dat het reeds ge noegzaam bekend is, dat het hier een onveilige situatie betreft. Analyse ren en selecteren achtte zij derhalve overbodig. Er moeten maatregelen ter verbetering getroffen worden, vond mevrouw Bij de Vaate en de beste mogelijkheid daartoe zag zij in het plaatsen van een verkeersregel installatie, oftewel: stoplichten. Een nader onderzoek door het bu reau Goudappel Coffeng BV, zou vol gens haar, geen andere conclusies en mogelijkheden opleveren. Hoewel het desbetreffend onderzoek de ge meente slechts 1.200,-^ zou kosten, daar het rijk een subsidie van 80% op het totaalbedrag beschikbaar stelt, voelde de CDA-woordvoerster er niets voor gemeenschapsgeld aan een dergelijk onderzoek uit te geven en ze bleef, ook in tweede instantie, bij het advies, dat verkeerslichten op de kruising de beste oplossing zouden bieden. Eigen dienst Commissielid J. J. Geleijnse (VVD) was een andere mening toegedaan. Hij was wel voor een onderzoek, maar vond dat dit door de eigen dienst gedaan diende te worden, het geen hij overigens in een eerder stadi um al verwacht bleek te hebben. Ge'eijnse liet weten voorheen zelf ook met dit soort schema's gewerkt te hebben en benadrukte, dat het bij houden daarvan vaak bijzonder nut tige gegevens kan opleveren. De heer H. Asma (PvdA) zei het noch met de één noch met de ander Directeur gemeentewerken de heer D. D. J. van der Poel had zijn,twijfels over zo'n verkeersregelinstallatie. Als die maar enkele uren per dag goed werkt, wordt de situatie, vol gens Van der Poel, op de andere uren veel gevaarlijker. Verder benadrukte hij, dat het inschakelen van een ver- keersdeskundige voor het verrichten van dit onderzoek, een voorwaarde betrof om voor subsidiëring door het rijk voor dit soort zaken, in aanmer king te komen. ,,Een specifieke rege ling, die een onderzoek vraagt door een specifiek bureau," aldus Van der Poel. Emotioneel Asma benadrukte, dat dit soort on derwerpen altijd emotioneel worden benaderd. Dat achtte hij niet juist. 'Asma wilde het beleid liever af gestemd zien op keiharde gegevens en drong nogmaals aan op het onder zoek door Goudappel Coffeng b.v. Geleijnse bleef erbij, dat eigenlijk de wegbeheerder (de gemeente dus) dit onderzoek had moeten verrich ten. Nu dat echter niet was gebeurd, zei hij niet 'keihard' tegen het onder zoek door genoemd buro te zijn-. Ove rigens achtte Geleijnse het helemaal - niet zo vanzelfsprekend, dat een ver keersregelinstallatie, als enige oplos sing uit de bus zal komen. .i Het agendapunt betreffende de aankoop van een kunstwerk vóór hët H. J. Doelemanplein werd verscho ven naar een volgende vergadering. Wethouder De Rijke bleek daar tij dens de openbare vergadering geen argumenten voor te willen aanvoe ren. De heer Geleijnse maakte van de rondvraag gebruik om te informeren naar de stand van zaken betreffende de realisering van het plan van zoet watervoorziening voor de ijsbaan. Hij memoreerde, dat reeds bij het vo teren van het krediet van 15.000,— •daarvoor was gezegd, dat nog het ko mend winterseizoen gebruik van die mogelijkheid gemaakt diende te wor den. Pas na enig aandringen kreeg Ge leijnse de toezegging van wethouder De Rijke, dat op dit punt nader zal worden teruggekomen. Als dat echter niet voor 17 november gebeurt, zal Geleijnse in de gemeenteraadsverga dering op die dag de ijsbaan weder om aan de orde stellen, zo gaf hij te kennen. ZIERIKZEE Thema-avond MBD-kinderen In de Driehoek te Zierikzee organi seert de MBD-zelfhulpgroep Schouwen-Duiveland op donderdag zes november een thema-avond. Men richt zich hierbij op de ouders van kinderen met een Minimal Brain Dis function, kinderen die een geringe functiestoornis van de hersenen opliepen bij de geboorte. Twee fysio therapeuten mevrouw Swenne en de heer J. de Jong zullen wat vertellen over hun werk met deze kinderen ook wel senso-motoriek genoemd. Na af loop hiervan is er een discussie. Aan vang van de bijeenkomst 20.00 uur. Begrotingsvergadering PvdA-fractie In het stadhuis te Zierikzee houdt de PvdA-fractie op donderdag 6 no vember haar jaarlijkse begrotings vergadering. Aanvang 16.00 uur. Na een onderbreking om te eten wordt de bijeenkomst om 19.30 uur voortge zet. Orgelconcert De organisten John Bakker uit Den Haag en Iman de Zwarte uit Koude- kerke geven zaterdag 15 november een concert in de Gasthuiskerk in Zierikzee. Dit muziekgebeuren be gint om 20.00 uur. Het concert is voor Schouwen-Duiveland een uniek ge beuren, omdat het de eerste keer is dat er enkele quatre-mains werken voor orgel worden uitgevoerd. Op het programma komen muziekstukken van Mozart, Bach en Mendelssohn voor. Beide organisten zijn afgestu deerd aan het Koninklijk Conserva- trorium in de residentie. John Zwart is momenteel organist van de Ameri kaanse kerk in. Den Haag, terwijl Iman de Zwarte cantor-organist van de Hervormde en Gereformeerde kerk in Koudekerke is. Schaatsmiddag De Plattelandsjongeren Zuid houdt zaterdag 29 november de jaarlijkse schaatsmiddag met daaraan gekop peld een bezoek aan het theater. De jongeren vertrekken om 13.30 uur vanaf de parkeerplaats bij Borren- damme. Bij voldoende belangstelling gaat het gezelschap per bus. Na het schaatsen bezoeken de jongeren de voorstelling van Tineke Schouten. Opgave voor dit tripje is tot uiterlijk vrijdag 14 november mogelijk via te lefoonnummer: 01113-1389. Opbrengst -•.on 'ilo^.-.L, ,d o j D&'.collectteten behoeve--van de •re formatorische. hulpactie Woord en Daad,"heeft'in Zierikzee 2626,30 op geleverd. Zij die een bijdrage aan dit fonds hebben geleverd en de collec tanten worden bedankt voor hun in zet. MIDDELBURG Films Het Zeeuws Servicebureau voor jeugd en jongerenwerk te Middelburg heeft het initiatief genomen om een aantal ontspannende films ter bezich tiging aan te bieden aan de organisa toren vart filmavonden voor jeugd- en jongerenorganisaties. Het betreft zes films waarvan enkele .zeer recent zijn. De eerste bijeenkomst die zal plaatsvinden in februari 1987 is ge richt op tiener- en jeugdsozen. Tij dens een tweede bijeenkomst worden films voor kinderclubs gepresen teerd. Voor nadere informatie en aan melding kan men contact opnemen mef telefoonnummmer 01180-23475. BRUINISSE - Ambulance dienst Bruinisse International Medical Escort Service Hol land krijgt er een nieuwe am bulance bij. Vrijdag 14 novem ber vindt de officiële over dracht om 14.30 uur plaats. De nieuwe aanwinst - een Opel Senator 2.3 Turbo diesel - wordt ingezet voor het gewon- den-ziekenvervoer op Schou wen-Duiveland. Eerder dit jaar werd een ambulance aange schaft voor het internationale transport. ZIERIKZEE - Dat deelnemen aan een kleurwedstrijd een lucratieve bezigheid kan zijn, ondervonden acht kinderen uit Zierikzee, die maandagmiddag een prijs in handen kregen. Bakker Rinie van der Hulle mocht uit naam van bak ker Verwijs in de bakkerij aan de Meelstraat de prijsjes overhandigen aan Saskia Legemaate (10 jaar), Lisa Ippel (12 jaar), Manon Verloo (8), Pascal Ravia (7), M. van der Welle (7), W. Verloo (2). Sanne Meerdink (3) en Heidi Wesdorp (5). De tekenwedstrijd was gehouden in het kader van de Week van het brood - begin oktober. Vanzelfsprekend moesten de jonge winnaars even op de foto. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D L. van 't Leven - Chéf-redaktie: M. Kaat. Waarnemend chef-redactie: A. van der Wouden Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon; 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (tussen 18.00-19.00 uur): 01119-1941. Reddktie (na 17.30 uur): 01110-5071. 01110-4669. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 41,00; per jaar f 156.50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6.40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. K

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3