Brouwershaven met voorzichtig voethal winnaar derby met ZSC DFS A-junioren komen ook tegen Duiveland doelpunt tekort (2-3) Mevo creëert veel kansen, maar blijft bij 1-1 steken Gehandicapt SKNWK pakt toch een punt WIK heeft tegen Cadzand fortuin van de koploper en wint ruim Verdienstelijk gelijkspel Duiveland tegen SVD: 1-1 Zierikzeese Bridge Club Bridgeclub Schouwen Viertallen competitie BC Schouwen Provinciaal kampioenschap handboog- schieten ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 3 november 1986 Nr. 24027 7 KLUNDERT - Klundert blijkt im mer een lastige tegenstander voor het Zierikzeese Mevo te zijn. Werd het vorige seizoen de uitwedstrijd met 3-1 verloren en de thuiswedstrijd met 0-0 gelijk gespeeld, nu kwam de ploeg van trainer Peter Goedegebuu- re andermaal niet verder dan een 1-1 gelijkspel in Klundert. ,,Dit was ge zien de grote hoeveelheid kansen, die we kregen een punt te weinig", stelde de oefenmeester. ,,Als je serieuze plannen hebt om eventueel kam pioen te worden, dan zul je ook uit wedstrijden moeten winnen". Via winst bij Klundert had Mevo goede zaken kunnen doen. Immers, de twee koplopers SPS en Krabben- dijke lijken toch geleidelijkaan wat van hun scherpte te verliezen en ble ven beide ook op een gelijkspel ste ken. Winst had betekend, dat de oran je formatie tot op twee punten zou zijn gekomen. Nu scheiden nog steeds drie punten Mevo met de twee verras sende koplopers. Aanstaande zater dag staat op het Zierikzeese sport park Den Hogen Blok de derby tegen DFS uit Burgh-Haamstede op het programma. In Klundert werd Peter Goedegebuure vlak voor de wed strijd met een onaangename verras sing geconfronteerd. René Flohil bleek niet te kunnen spelen. Het was nog een gevolg van de vele tikken, die hij tijdens de confrontatie met Nieuwland te verwerken kreeg. Hierdoor moest Martin van de Hou ten op het laatste moment als ba sisspeler aantreden. Mevo was in de eerste helft aanzienlijk sterker, maar de ploeg faalde in de afwerking. In de tiende minuut verzuimde Jan Hei kamp zijn verjaardag op te luisteren met een doelpunt, toen hij oog in oog met de Klundertse doelman ver scheen. Hij schoot te onzuiver in. Even later redde de doelman knap op een actie van Olivier Verwest en nog verderop kreeg Mevo nog een aantal kansjes. De Klundertse kansen ble ven beperkt tot een ver schot, dat ove rigens wel op de kruising van paal en lat uiteenspatte. In de tweede helft had de Zierikzeese ploeg de wind enigszins mee en dat leek in de vijfde minuut reeds rendement op te leve ren. Peter van de Linde speelde een aantal verdedigers uit, trok door naar de achterlijn en trok toen op goed geluk voor. Mart Koopman schoot van acht meter over de Bra bantse veste. In de tiende minuut speelde zich aan de andere kant een klein dra maatje af. Reimo Faber werd uit gespeeld, waarbij de Klundertse aan valler ruim over de achterlijn zou zijn geweest met de bal. Grensrechter Henk Berrevoets bleef de arbiter op het gebeuren wijzen, maar deze wees zijn appèl weg, ook nadat Ruud Ver- cruysse de bal uit de voorzet over de achterlijn had gekopt en er een hoek schop volgde, die ernstige gevolgen zou hebben. Gedragen door de wind zeilde de bal in een keer bij de tweede paal in het doel. Eddy ten Klooster had juist deze positie verlaten en liep nu onder de bal door. Gedurende een periode van een kwartier leek Mevo rijp voor de slachtbank, maar toen geloofde de ploeg toch weer in een be tere afloop, zeker toen Martin van de Houten in de dertigste minuut met een schitterend afstandsschot van 35 meter doelpuntte. Ruud Vercruysse en René Verwijs trokken de aan dacht, terwijl Van de Houten vernie tigend uithaalde. ,,We hebben toen even getwijfeld wat te doen: of de 1-1 vasthouden, of trachten met massaal aanvalsspel de hele winst te pakken met als risico, dat Klundert via een counter zou profiteren. Het werd de eerste mogelijkheid. We hadden ge zien de kansen misschien moeten winnen, maar toen we na de achter stand nog terug konden komen was dat op dat moment al mooi", besloot Peter Goedegebuure. 's-HEER ARENDSKERKE - Ogen schijnlijk zorgde SKNWK voor een aardige prestatie door in de uit wedstrijd tegen 's-Heer Arendskerke af te sluiten met een 1-1 gelijkspel. Die veronderstelling wordt nog meer versterkt, wanneer blijkt, dat de Nieuwerkerkse formatie beetje bij beetje tot een elftal moest worden gesprokkeld. Jeroen Kesteloo, Chris van Oudheusden en Sam Flikweert moesten verstek laten gaan. Bram Roks en Jan Tierie werden noodge dwongen van stal gehaald, terwijl de wisselbank vanaf het eerste fluitsig naal leeg bleef. De twee ploegon leverden een slech te wedstrijd af. Aan beide kanten kwamen er nauwelijks kansen, maar toch kwam SKNWK vijf minuten voor rust op voorsprong. Een ver af standsschot van Adrie Matthijsse be landde gedragen door de wind achter de 's-Heer Arendskerke-doelman (0- 1). Dat doelpunt betekende een aardi ge opsteker voor de Nieuwerkerkse ploeg en viel bovendien op een strate gisch goed moment. SKNWK kon vanuit een voorsprong aan het twee de bedrijf beginnen. ,,Ik drukte de ploeg op het hart vooral niet te veel achterin te gaan voetballen, omdat de druk dan te groot zou worden. Maar die waar schuwing hielp niet echt", vertelde Bram Coomans. SKNWK werd steeds meer in de verdediging gedrukt, maar bleef lange tijd overeind, om dat doelman Richard Dalebout een uitstekende partij stond te keepen. Tbch moest ook hij capituleren. Een bal werd met een ferme trap uit de ei gen defensie gewerkt, maar kwam zonder de grond geraakt te hebben weer doeltreffend terug. ,/Iben werd het nog knijpen om niet helemaal met lege handen te komen. De verde diging hield het hoofd echter koel en tussendoor waren er nog kleine kans jes voor ons", concludeerde Bram Coomans. Een samenscholinguit de derby tussen Brouwershaveii en ZSC. Het werd een matige derby, die uiteindelijk door het voorzichtig spelende Brouwershaven met 2-1 werd gewonnen BROUWERSHAVEN - Het Scharendijkse ZSC is bezig aan een serie van drie eilandelijke derby's op rij. Nadat de vorige week het Oosterlandse Duiveland op bezoek kwam in Scharendijke moest de ploeg van trainer Bert Verhoek nu naar Brouwershaven om daar op sportpark Onder de Molen de zwartwitte Brouwse brigade te be kampen. Verhoek en de zijnen verloren na een van Brou wershaven-kant uiterst voorzichtig gespeelde wedstrijd met 2-1. Aanstaande zaterdag volgt de derde ontmoeting uit de rij derby's. In Scharendijke ontvangt ZSC de trot se Kerk werf se koploper WIK. SVD achterop te raken. Vanwege die belangen begonnen we via een weinig risicovolle aanpak aan het duel. Be wust werd niet al te veel de aanval ge zocht". Ook Bert Verhoek had vooraf zo zijn gedachten over de confrontatie met de Brouwse formatie. Vooraf zag ik erg op tegen deze wedstrijd, maar achteraf bleek die opstelling volkomen ongegrond. Brouwersha- t ven viel me als ploeg erg tegen. Voor al in de combinatie maakte de thuis ploeg niet erg veel indruk", legde hij ,,Het was weer eens een keer nodig, dat we wat punten pakten. Het was wat dat betreft de laatste weken maar magertjes", stelde Brouwers- haven-oefenmeester Kees Kommer vast. Door de belangen, die voor bei de ploegen groot waren, werd het stellig geen grootse ontmoeting. ,,ZSC had de punten hard nodig om uit de onderste regionen weg te blij ven, terwijl wij eenzelfde uitgangs punt hadden om niet verder bij WIK, Hoedekenskerke, Dauwendaelè en BURGH-HAAMSTEDE - Een week nadat de A-juniorenploeg van het Burgh-Haamsteedse DFS op het Zierikzeese sportpark Den Hogen Blok een inhaalrace tegen Mevo bij 4-3 zag eindigen, verloor de ploeg van coach Jan van Nieuwenhuize ook de thuiswedstrijd tegen Duive land. Halverwege leidde de Oosterlandse equipe met 1-2 en na twee keer drie kwartier prijkte er een 2-3 eindstand op het bord. De jeudige Duiveland-centrumspits Emiel Dorst dreigt te worden aan gepakt door DFS-laatste man en aanvoerder Jaap de Meij. De Ooster landse ploeg won in Burgh-Haamstede met 2-3. De wedstrijd begon overigens hoopgevend voor de thuisploeg. Reeds in de vijfde minuut kwam DFS op voorsprong, toen Jacco Rijnberg doelman Martin van der Have van dichtbij koppend ver raste. Enkele minuten later nam Duiveland het initiatief meer over en in de twaalfde minuut ontstond de eerste serieuze kans. Emiel Dorst mocht alleen doorgaan na een verre uittrap, maar de talent rijke speler schoot te zwak in. In de twintigste minuut was het toch raak. Aanvoerder And ré van de Berg scoorde door een kluwen van benen uit een hoekschop. Reeds zes minuten later was het weer raak. Emiel Dorst stuurde Jan Stouten diep. Hij speelde de DFS- doelman uit en schoot in. De in middels teruggekeerde laatste man Jaap de Meij ving de bal evenwel op en een strafschop was een feit. Jacco de Bruine scoorde beheerst. 1-2. Duiveland bleef de betere kansen behouden, maar kwam niet meer aan scoren toe in de eerste periode. De eerste minuten van de twee de helft waren weer voor DFS, maar gaandeweg ebde de daden drang van de Burgh-Haamsteedse aanvallers toch weer weg. Na een kwartier leverde André van de Berg zijn tweede treffer af. Hij glipte door de buitenspelval en zag, dat de DFS-doelman enkele meters voor zijn doel stond. Met een prima lob toonde hij zich su perieur: 1-3. Tien minuten later- leek DFS dichterbij te komen, maar Peter Beije schoot net naast en even later knalde Rini Rijnberg op doelman Van der Have. Tien minuten voor tijd kwam onver wacht de spanning weer terug. Een Oosterlandse verdediger maakte hands net binnen het zes tien metergebied en André van de Maas schoot van elf meter raak. DFS probeerde nog even om naastzij te komen, maar de ge vaarlijkste situatie ontstond nog ivoor het DFS-doel. Bij een hoek schop haalde Emiel Dorst om, maar Jaap de Meij haalde de bal van de lijn. De 2-3 stand bleef tot •het laatste fluitsignaal staan. uit. De eerste grote kans van de wed strijd was voor ZSC. In de vijfde mi nuut bereikte een voorzet van Harry Linders de bij de tweede paal staande Gerard de Voogd, die teruglegde op Arno de Jonge, maar hij kopte over het doel van Ronald Lievense. Moeilijk Het was door de winderige omstan digheden bepaald niet gemakkelijk voetballen. ZSC probeerde de proble men te omzeilen door kort te spelen. De Scharendijkse doelman Jan van Dongen hoefde in het eerste half uur nauwelijks in actie te komen. In de twintigste minuut prikte Kees Snoek een vrije trap in de doelmond waar Harry Linders inkopte. De bal kaat- ste terug via de onderkant van de lat, maar via de rug van doelman Lieven- se caramboleerde het leer alsnog in het doel: 0-1. Brouwershaven moest door de op gelopen averij de wat teruggetrok ken stellingen enigszins verlaten, maar vooraleer de zaken goed op or de waren, was de eerste helft verstre ken, maar direct vanaf de aftrap van het tweede bedrijf pakte de thuis ploeg het initiatief. ZSC maakte de fout om de opponent teveel speel ruimte te geven en dat resulteerde reeds in de vijfde minuut in de ge lijkmaker. Joop Krips werd niet af doende afgestopt door Kees Snoek. Krips plaatste de bal tegen doelman Jan van Dongen, maar de terugsprin gende bal kwam onfortuinlijk tegen het lichaam van laatste man Sjaak Dorreman en het vierde seizoendoel- punt in eigen ZSC-doel was een feit. Meteen ook kon Brouwershaven weer enigszins opgelucht ademha len. De gelijkmaker had gelukkig niet te lang op zich laten wachten, waardoor er nog voldoende tijd resteerde om ZSC alsnog met lege handen naar huis te sturen. Enige omzettingen in verdedigend opzicht zouden ZSC indirect opbreken. Arne Hubregtse moest wegens vermoeid heid vroegtijdig het veld verlaten. Direct vanaf het begin moest Bert Verhoek al aantreden zonder de ge blesseerde Henri de Voogd. Gerard Boogerd werd linker verdediger en Paul de Graaf voorstopper. In de 23e minuut ging Gerard Boo gerd onder een lange bal door, waar door René Roon in balbezit kwam. Zijn voorzet werd door Martin de Jong afgerond. Een paar minuten la ter redde Jan van Dongen op een vrije trap van Jacco de Jonge. Van Dongen stompte de bal over het doel. Dat werd het laatste wapenfeit voor de thuisploeg. ZSC ging in de defen sie man tegen man spelen, terwijl voorstopper Paul de Graaf zich meer met het aanvallende werk ging bezig houden. Er kwamen mogelijkheden voor Arno de Jonge en Ko Louwerse, maar steeds bleek Brouwershaven vooral kwalitatief gegroeid door de inbreng van doelman Ronald Lieven- se. De slotman verdiende in de laatste twaalf minuten ongetwijfeld mini maal een punt voor Brouwershaven. ,,Met Sjaak van de Weele regelt hij de verdediging volledig", erkende Bert Verhoek. „Zonder Ronald Lievense hadden we stellig een gelijkspel weg gehaald en naar mijn mening zou dat niet eens onverdiend zijn geweest". Ook Kees Kommer was deze mening toegedaan, al zei hij dat niet met zo veel woorden. ,,Het was vooral van onze kant niet mooi, maar wel effec tief. De punten zijn binnen. Tbgen Hoedekenskerke kregen we door goed spel legio kansen, maar gingen we de boot in met 0-1. Nu is het min of meer andersom. Ik ben blij met de punten". GRENOBLE - De Frangaise Jean- nie Longo heeft op de overdekte baan van Grenoble haar wereldrecord op de vijf kilometer scherper gesteld. Ze kwam tot een tijd van 6.22,713 min. Het oude record stond sinds 15 no vember van het vorig jaar op 6.29,606 min. Dit record werd in Parijs geves tigd. VERDEN - Piccadilly, een van de beste springpaarden van de Westduit ser Gerd Wiltfang. is overleden. De vroegere wereldkampioen deelde mee, dat de donkerbruine ruin is overleden aan een verstrengeling van de darmen. ZARAUZ - Met uitzondering van wereldkampioen Albert Zweifel was de hele mondiale elite aanwezig voor de eerste veldrit om de Super Presti ge. Frans van Bakel werd overtui gend winnaar. Het werd de vierde sei zoenzege voor de Brabander. Henny Stamsnijder en Martin Hendriks ein digden als tweede en derde en zorg den daarmee voor een compleet Ne derlands onderonsje. De Belg Roland Liboton werd slechts achtste. KERKWERVE - Het Kerkwerfse WIK kwam in de voorbijgaande we ken via een aantal uitstekende prestaties uitermate verrassend aan de leiding van de zaterdagse tweede klas. Tegen het laaggeklasseerde Cadzand bereikte de ploeg van trai ner Kees Berrevoets niet het niveau van die voorgaande wedstrijden, maar nu was het geluk, dat een kop loper vaak heeft, ook de Kerkwervc- naren terwille. Via een 1-1 ruststand werd met 4-1 gewonnen. WIK had de wedstrijd gedurende het eerste kwartier goed onder con trole en kwam daarin ook op voor sprong. Een hoekschop van Han van de Sande werd door Arjan van de Ven op de keeper gekopt, waarna Aren van Wezel uit de rebound scoorde. Vijf minuten later werd de doorge broken Joost Rotte foutief afgestopt en Leen Post mocht een strafschop ne men. Zijn inzet belandde evenwel op de lat. Opnieuw bemachtigde Aren van Wezel de bal uit de rebound, maar nu kopte hij over het doel. Ver volgens zakte WIK flink weg en Cad zand kon het initiatief overnemen. Dat resulteerde op slag van rust in de gelijkmaker. Er werd gescoord uit een rommelige situatie: 1-1. De tweede helft begon met een enorme hoosbui, die het toch al niet al te beste veld in een zwembad ver anderde. In de vijftiende minuut werd WIK voor het eerst een handje geholpen. Een voorzet van Joost Rot te werd door Arjan van de Ven inge kopt. De Cadzandse doelman was er goed bij, maar liet de bal door de han den glippen. Een kwartier voor tijd opnieuw geluk. Joost Rotte schoot de bal van ver in de doelmond waar Ar jan van de Ven over het leer maaide, maar een Cadzand-verdediger werd daardoor zo verrast, dat hij de bal voorbij zijn eigen doelman schoot. Vijf minuten voor tijd legde Theo Stouten de 4-1 eindstand vast. Hij mocht twee keer uithalen uit een hoekschop van Han van de Sande. De tweede keer was het raak. Komende zaterdag gaat WIK op bezoek bij ZSC. OOSTERLAND - Een week na de enigszins teleurstellende puntende- ling bij ZSC boekte Duiveland op ei gen veld een verdienstelijk gelijk spel tegen het hooggeplaatste SVD uit Driewegen. Lange tijd leidde de ploeg van trainer Ed van Lent zelfs, maar de bezoekers kwamen via een fortuinlijk verkregen strafschop als nog naastzij: 1-1. De puntendeling tegen SVD mag zeker als een verdienstelijk resultaat worden gezien, temeer daar Ed van Lent zijn ploeg moest laten aantreden zonder wisselspelers. Pas te elfder ure werd een elfde speler bereid ge vonden om de hoofdmacht te comple teren. Tweede elftalspeler/coach Jan Dorst besloot na aandringen zijn ei gen team te laten wat het was en de hoofdmacht te completeren als rechtsback, een taak waarvan hij zich voortreffelijk kweet. Na een half uur spelen kwam Duiveland op voor sprong, toen Jaap Brekelmans Adrie de Jonge diepstuurde. Deze leek te gaan afspelen, maar besloot toen maar zelf te schieten, een actie waar op de SVD-doelman niet gerekend had: 1-0. Tbt het rustsignaal werd de voor sprong met verve verdedigd. Na rust ging SVD meer en meer drukken, maar Duiveland hield stand, vooral ook door uitstekend keeperswerk van de nog licht geblesseerde doel man Sjaak Verhoek. In de twintigste minuut werd een verre bal door Hans Rotte op de borst opgevangen, maar volgens de arbiter zou hij daarbij ook zijn handen hebben gebruikt. De for tuinlijk verkregen strafschop bepaal de de 1-1 eindstand. ,,Het is een te rechte uitslag van een wedstrijd, waarin de twee ploegen keihard werkten. Duiveland was zeker niet minder dan SVD". besloot Ed van Lent. ZIERIKZEE - Op de vierde 'vrije' avond van de Zierikzeese Bridge Club kwamen 21 paren aan bod. &ij traden aan in twee groepen. De hoog ste score was voor het gelegen- heidspaar Riet van Geesbergen en Chiel Sweere met 69,38%. Dit paar kwam uit in de groep met elf paren. In de andere groep wonnen Willem en Fran^oise van de Berg met 65,28%. De gedetailleerde uitslag is: Groep tien paren (Howell): 1. ep Van den Berg 141 pnt.; 2. ds Does/Van der Valk 130 pnt.; 3. hm Kloet/De Vlieger 121 pnt.; 4. ds Brinck- man/Heijneman en ds Kops/Tuin man 117 pnt.; 6. ep Pomper 100 pnt.; 7. ds Hendriksen/Van de Zande 98 pnt.; 8. hrn Gedroje/Kegels 97 pnt.; 9. ds Hogerheijde/Van der Wekken 96 pnt.; 10. hrn 't Hart/De Vries 63 pnt. (108 punten is 50%). Groep elf paren (Draaiend Scheve- ningen): 1. mw Van Geesbergen/hr Sweere 133,2 pnl.; 2. hrn Besamusca/ Meulstee 126 pnt.; 3. ep Schults 106,8 pnt.; 4. mw Heuser/hr Boot 105 pnt.; 5. mw Van der Duijn/hr Viergever 98,4 pnt.; 6. ds Boers/Besamusca 91,2 pnt.; 7. ds Van Oeveren/Tennekes 85 pnt.; 8. ds Hoets/Weber 84 pnt.; 9. ep Schell en mw Van den Berg/hr Does 78 pnt.; 11. ep Kotoun 80 pnt. (96 pun ten is 50%). BURGH-HAAMSTEDE - De uit slagen van de afgelopen competitie avond van bridgeclub Schouwen zorgden voor veel veranderingen in de tussenstand. Sommige spellen lig gen goed of liggen helemaal niet! Voor het paar mevrouw De Gruyter en de heer Van Vliet lagen de spellen erg goed. Dit paar kwam tot een score van 64,58%. Tweede werd het paar me vrouw Van Leeuwen en de heer Van Meggelen met 60,427c. Het echtpaar Hollander pakte de derde plaats met 57,29%. In de voorlopige tussenstand ziet de stand aan de kop van de ranglijst er als volgt uit: 1. mw De Gruyter/hr Van Vliet 117,70%; 2. ep Hollander 116,66%; 3. mw Van Leeuwen/hr Van Meggelen 107,29%; 4. ep Mataheroe 104,68%; 5. ds Buijsse/Franse 101,25%. BURGH-HAAMSTEDE - In de viertallen-competitie van bridgeclub Schouwen wordt op de speelavond afwisselend ieder paar aan een ander paar gekoppeld. Dit viertal speelt te gen andere ook wisselende paren. Het meest homogene paar moet in deze competitie vanzelf boven komen drijven. Dit is vooral van belang om te bepalen welke paren als sterkste afgevaardigd kunnen worden naar de bondscompetitie. Het spelen van viertallen-wedstrijden is een heel an der soort bridge dan parenwedstrij den afwerken. In de tussenstand leidden de echt paren Mataheroe en Jacobse met ie der 65 IMP. Mevrouw Van Leeuwen en de heer Van Meggelen scoren als der de 63 IMP-en de heren Kegels en Van Ast kwamen tot 55 IMP. Ook de vijf de plaats wordt gedeeld door twee paren: de heren Brants en Brontveld en mevrouw De Feyfer en de heer Pe tiet met beide 45 IMP. Voor de bondscompetitie in het dis trict Zeeland-midden/noord vaardigt bridgeclub Schouwen twee paren af. Het eerste team bestaat uit mevrouw Van Leeuwen en de heer Kegels en het echtpaar Klever. Het tweede team wordt gevormd door mevrouw De Feyfer en de heer Petiet en de heren Brants en Bronsveld. De teams zijn in de eerste klas ingedeeld. In het verleden werden deze wed strijden centraal in Koudekerke ge speeld. Nu moeten de wedstrijden volgens de nieuwe districtsregeling zowel uit als thuis worden gespeeld. De thuiswedstrijden van de teams van bridgeclub Schouwen worden zo veel mogelijk op de maandagavond in hotel-restaurant Haamstede in Burgh-Haamstede afgewerkt. De competitie begint in de eerste week van december. De winnaar v»" <*e competitie speelt op 28 februari 1987 tegen de winnaar van Zeeland-zuid om uit te maken wie zich kampioen van Zeeland mag noemen. In de hoofdklas was de Zierikzeese Bridge Club de laatste twee jaar kampioen van Zeeland. Deze club vaardigt dit seizoen een iets gewij zigd team af. Mevrouw Van de Wal vervangt de heer Van Hengstum als partner van de heer Blonk. Het echt paar Van den Berg is wel gehand haafd. Ook dit seizoen zal dit team weer hoge ogen gooien. Althans dat is de verwachting nog voordat het eer ste spel gespeeld is. YERSEKE - In Yersekc werd het Zeeuws kampioenschap handboog- schieten over 25 meter gehouden. De opkomst viel met 22 schutters tegen. Met name van Schouwcn-Duivcland ontbraken bij de heren enige poten tiële kanshebbers voor de titels. De dames waren echt goed vertegen woordigd. Wil Zwart van Artemis hield de eilandelijk eer voortreffe lijk hoog door kampioen te worden. Dc wedstrijd over 25 meter werd met dertig keer een pijl beslecht. Er werd zowel individueel als in korp sen geschoten. Helaas was de laatste categorie met slechts twee korpsen wel zeer mager vertegenwoordigd. Bij de heren werd L. Vcerhock uit Vlissingen kampioen met 267 punten. P. dc Koeyer uit Yerseke werd tweede met 266 punten en tot dit totaal kwam ook de nummer drie. zijn club genoot R. Beukema. De Koeyer no teerde evenwel tien Tienen', terwijl Beukema slechts zes keer de roos trof. Pieter Kooiman uit Zierikzee schoot negen rozen, maar bleef op 265 punten steken, goed voor een vierde plaats. Bij de dames won Wil Zwart uit Zierikzee met 255 punten, waarmee zij twee punten voorbleef op C. Claa- sen uit Yerseke. Rita Hart uit Zierik zee eindigde als derde met 244 punten en T. Kleiss. eveneens uit Zierikzee pakte de vierde plaats met 239 pun ten. P. d'Anjou en J. de Graag, even eens beiden uit Zierikzee, schoten 228 en 221 punten bij elkaar. Bij de korp sen won Sint Sebastiaan uit Yerseke met 1567 punten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 7