0.99 2.98 Waardig afscheidsfeest voor secretaris De Jonge speelzaal Weerzien van oude bekenden tijdens contactdag ANIB m Drukbezochte bazar DE ZIERIKZEESCHE COURANT HET Uit de bocht Gewonden na vechtpartij Jongen dood aangetroffen in caravan ZIERIKZEE - Oude vrienden weerzien en/of het leggen van nieuwe contac ten. Met die uitgangspunten in het achterhoofd kwamen de leden van de afde ling Schouwen-Duiveland van de Bond van Gehandicapten en Arbeidsonge schikten (ANIB) bijeen in een zaal van de Stichting Jeugd Schouwen-Duive land in Zierikzee. Het is voor de leden van de ANIB in deze regio inmiddels een traditie ge worden om naast de ledenvergade ring in het voorjaar ook in de herfst bijeen te komen tijdens de jaarlijkse contactdag. In memoriam geluid van tegen de ramen kletteren de regen luisterden de aanwezigen naar de openingstoespraak van voor zitter Wessels. Na een korte uiteen zetting van het programma van de2e dag herdacht hij met een minuut stil te het overlijden van de leden Kop- Bodegraven en Feyen. joelen werd Janneke de Bruine en Si- mone Dokter was het die door de pop de naam Sanne te geven, middenin de roos schoot. Onder het genot van een dampende kop koffie en op de achtergrond het De ANIB-afdeling Schouwen-Dui veland die elf jaar geleden officieel van start is gegaan telt inmiddels 116 leden. Een groot deel van hen - Wes sels verwachtte tachtig bezoekers - bleek zich ingeschreven te hebben voor deze jaarlijkse ontmoetingsdag, die deze keer voor het eerst in de zaal van de Stichting Jeugd Schouwen- Duiveland werd gehouden. Onderonsje Gewoon gezellig met elkaar koffie- leuten. Af en toe een spelletje bingo, een feestelijk verzorgde broodmaal tijd, een optreden van een zanggroep uit Zonnemaire en het genoegen om een artiest als Vader Abraham in le vende lijve aan het werk te kunnen zien waren de ingrediënten voor een gezellig onderonsje, dat mede door de inzet van vijf vrijwilligsters en één vrijwilliger van het Rode Kruis mo gelijk werd. Prijzcntafel Met het oog op de prijzentafel die met steun van de middenstand op Schouwen-Duiveland goed gevuld was lieten de voornamelijk oudere aanwezigen zich al snel na aankomst verleiden tot het eerste spelletje bin go. Advertentie Burgh, Burghsering 1 - Bruinisse, Dreef 2 Bij uw Veldmarkt maandag t/m woensdag is het goedkoop eten. Sla uw slag! Hagelwitte Hollandse BLOEMKOOL eerste kwaliteit per stuk... Hierbij GEHAKT half om half 500 gram ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 3 NOVEMBER 1986 143ste jaargang Nr. 24027 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Ploegkampioen J. Goense uit Noordwelle behaalde voor de tweede keer het regionale ploegkampioen- schap tijdens de wedstrijden, die in Sirjans- land werden gehouden. (Pag. 3). Zilver Antiek zilver uit Zierikzee moet met een lan taarntje gezocht worden. Tijdens de 38e Oude Kunst- en Antiekbeurs in Delft kan het publiek de gelegenheid aangrijpen. (Pag. 4). Nederlaag Het gaat erg slecht met de hoofdmacht van voetbalvereniging Zierikzee. De ploeg van coach Hans van der Wekke kan zichtbaar niet mei het nieuwe systeem overweg. (Pag. 5). Derby Het Scharendijkse ZSC werkte de tweede van drie derby's op rij af. Het voorzichtig spelend Brouwershaven trok uiteindelijk met 2-1 aan het langste eind. (Pag. 7). Geen feest zo vrolijk, of de deelnemers brengen, in hun ei gen hart, het grootste deel der vrolijkheid mede, die zij er vinden. Petit-Senn Erepenning gemeente Westerschouwen Dit nummer bestaat uit 8 pagina's kfOPDT WEER, Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Perioden met zon Ten westen van Ierland ligt een kern van een krachtig hogedrukge- bied. Het verplaatst zich dit etmaal naar de ingang van het Kanaal en ver oorzaakt een westelijke stroming. Naast wolkenvelden komen perioden met zon voor. De wind is overwegend matig kracht 4 uit westelijke richtin gen. Minimumtemperatuur komende nacht 7 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 7 novem ber: Woensdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: zuidwest 4 Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: west 5 Vrijdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 4 nov. Zon op 07.39, onder 17.06 Maan op 11.02 onder 17.59 Eerste Kwartier: 8 november (22.11) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Vanavond en vannacht passeert een bewolkingszone waaruit hier en daar nog een beetje regen kan vallen, maar op de meeste plaatsen blijft het droog. In de loop van de nacht klaart het op waarbij de tempe ratuur nog daalt tot circa 4 graden. Overdag zijn er perioden met zon en blijft het verder droog. De middagtemperatuur ligt bij 10 graden. De wind is matig, kracht 4 en waait overdag uit west tot noordwest. Ook na morgen blijft het enkele da gen overwegend droog. Een hoge- drukgebied handhaaft zich tot zater dag in de buurt van Bretagne. De regengebieden van oceaanstoringen trekken daarom grotendeels ten noorden van ons land naar Skandina- vië en Oost-Europa. De middagtem peratuur handhaaft zich rond 10 gra den. Nadat ook de inwendige mens was versterkt met belegde broodjes en slaatjes was het de beurt van een uit ouderen bestaand zangkoor uit Zon- vervolg pagina 2 DREISCHOR - Zondagnacht om streeks 04.00 uur ontstond op de Zuiddijkweg ter hoogte van de Adriaan Oudwcg te Dreischor een eenzijdig ongeval. Een personenauto bestuurd door D. P. uit Oosterland vloog vermoedelijk door te hoge snel heid uit de bocht en nam daarbij di verse betonplaten me. De auto raakte daardoor beschadigd. RENESSE - In de nacht van zater dag op zondag ontstond in Rcncsse ter hoogte van horcca-ctablissemcnl Trinity een vechtpartij, waar drie jongens uit Gocdercede gewond bij raakten. De vechtpartij ontstond vermoede lijk na het verlaten van Trinity. D. T. uit Goedereede moest ten gevolge van zijn verwondingen met een gebroken kaak naar het ziekenhuis in Dirks- land worden overgebracht. M. T. en A. L., beiden ook uit Goedereede lie pen steekwonden op. Ouders van één der betrokkenen stelden zondagmiddag de rijkspolo- tie van het gebeuren op de hoogte. De rijkspolitie roept op haar beurt even tuele getuigen van het voorval op om zich in verbinding te stellen met het bureau van de rijkspolitie te Zierik zee, tel. (01110) 4055. Grabbelen en graaien ten behoeve van de Kraaiennest-kas. t Kraaiennest f 700,— rijker OOSTERLAND - 't Was knap druk daar in Oosterland, waar peuterspeel zaal 't Kraaiennest een deel van dorpshuis Oosterhof als .winkel van Sinkel" had ingericht, met het doel om door middel van allerlei ludieke activiteiten de peuterspeelkas wat te spekken. Een grote paarse ballon, met daar achter het glunderende gezichtje van een tevreden kauwende peuter. Ou ders die met het oog op de naderende dure decembermaand de rommel- stand aan een meer dan nauwkeurige inspectie onderwerpen en liefhebbers van kansspelen die met glinsterende ogen en rode konen van de ene naar de andere kraam met raadsel- en lote rijgeneugten racen. Af en toe weer klinkt het geluid van vallende blik ken, wanneer een handigerd erin slaagt om met een zacht ballletje een pyramide van blikken om zeep te hel pen. En de zoetekauwen die in extase raken bij het zien van felgekleurd suikerwerk kijken begerig in de rich ting van de bak lolly's en de verpakte cakes. Veel publiek De leidsters van peuterspeelzaal 't Kraaiennest hadden blijkbaar alle creatieve registers opengetrokken om de jaarlijkse bazar tot een succes te maken. En met succes want het ge beuren trok heel wat belangstelling. En niet alleen van de zijde van de uk- kepukken zelf. die aan de hand van vader of moeder het marktgebeuren gade sloegen en hier en daar hun ge luk beproefden door een duik te ne men in een grabbelton of een lootje uit de lotenboom te trekken. Opbrengst Zoals een goed zakenman betaamt moest aan het eind van de middag de kas opgemaakt worden. Alle gul dens, kwartjes en dubbeltje die met de attracties verzameld waren lever den een totaal bedrag van 700,— op; honderd gulden minder dan vorig jaar. Met dit bedrag hoopt de leiding van de peuterspeelzaal een degelijke cassetteradio, nieuwe stoeltjes en wat nieuw speelgoed aan te kunnen schaffen. Uitslagen De volgende personen zijn bij de verschillende attracties als prijswin naars uit de bus gekomen. Wendy Kort uit Oosterland schatte de prijs van de levensmiddelenmand op 11,11 en werd daarmee dan ook de rechtmatige eigenaresse van het lek kers. Rob Vercouteren uit Ouwerkerk won met het raden van het juiste aan tal knikkers een pyamabeer. Lia Zwager uit Oosterlandwas de enige die de juiste leeftijd van de drie leidsters samen raadde. Kampioens- Riet van der Wens, de kunstenaresse, bekijkt samen met de secretaris het wandstuk. BURGH-HAAMSTEDE - Bij zijn veertigjarig jubileum had hij er al een beetje aan kunnen gaan wennen. Maar nu is het toch zover, dat J. W. de Jonge zijn functie van ge meentesecretaris van Westerschouwen heeft neergelegd. De Jonge, die vorig jaar nog werd geridderd en nu de erepenning van Westerschouwen overhandigd kreeg, wordt opgevolgd door jhr. mr. J. O. R. Albeda van Ekenstein. Dat ontlokte de woordspeling: „We verliezen een ridder, maar krijgen er een jonkheer voor terug". Hotel De directeur gemeentewerken W. van Meerten sprak De Jonge op zijn typische manier toe; spreekwoorde lijk. Hij ging terug naar de tijd, dat het gemeentehuis nog als hotel fun geerde en omschreef De Jonge als een kok, die door de groei van het bedrijf eindigde als voorproever. ,,Hij heeft dan misschien niet overal meer een Bij onderzoek door de rijkspolitie in samenwerking met de technische recherche te Middelburg, bleek dat in de privé-douchecabine een gasgeiser was aangesloten, terwijl de ventilatie onvoldoende was. De gasgeiser werk te onvoldoende-en vorming van kool monoxide is de vermoedelijke oor zaak van het overlijden van de jon gen. De ouders van de jongen vertoef den met vakantie op Mallorca. uw functie", aldus mevrouw Nie- mantsverdriet. Zij noemde ook de vriendschap, die ontstaan is tussen De Jonge's gezin en de hare. ,,Ik hoop dat u in de komende tijd met z'n al len, als één grote familie, de kans grijpt om de jaren, die nu volgen, met vreugde te kunnen beleven en u bin nenkort weer samen kunt genieten van de kinderen en kleinkinderen". Nadat de eerste burger De Jonge de erepenning overhandigd had, sprak dr. H. J. van Zuijlen als nestor van de raad de secretaris toe. „We waren het gelukkig niet altijd eens. Dat zou xvat zijn, maar we hebben met u enorm goed kunnen debatteren. Het is verheugend, dat u nog vele contac ten binnen de gemeente houdt, zodat we gemakkelijker kunnen aanklop pen met vragen". Van Zuijlen gaf de secretaris - zelf lid van de VVV in Re- nesse - een aantal VVV-bonnen na mens de raadsleden. Ook De Jonge's opvolger voerde kort het woord om zijn waardering uit te spreken voor zijn voorganger. Albeda roemde de werklust van De Jonge en diens financiële capacitei- ten.-Daags voor zijn afscheid slaagde de secretaris er nog in om de prijs voor gemeentelijk meubilair af te pingelen. Albeda heeft in de afgelo pen drie maanden inwerktijd kennis kunnen maken met de encyclopedi sche kennis van zijn voorganger en kwam tot de volgende conclusie; „Westerschouwen verliest een kundig man en een unieke persoonlijkheid". Albeda: „Kom af en toe nogeens bin nenlopen; ik zal niet aarzelen om u advies te vragen". directe vinger in de pap; voorproeven slaat hij nooit over". Van Meerten omschreef De Jonge ondermeer als de chef van de afdeling Aangebrande Zaken (AZ) en gedistil leerde werken (GW). „Het bedrijf draait en het wordt tijd om te stop pen. Nu kan de secretaris in het. bui- tengebeuren gaan proeven. Namens alle medewerkers dank voor het goe de in de mens De Jonge". De toespraken werden gesproken tijdens een bijzondere raadsvergade ring, die de secretaris zelf afsloot met een dankwoord. „Het past inij in de eerste plaats God, die in de hemel woont en troont, dank te brengen voor het feit, dat ik dit heb mogen doen. Hij komt daarvoor alle lof, dank en eer toe", aldus de secretaris. Hij had de indruk, dat na de uitbun dige huldiging bij zijn veertigjarig jubileum zijn afscheid bescheidener zou zijn, maar niets van dit alles. vervolg pagina 3 ZIERIKZEE - In een douchecabine van een caravan op een camping te Renesse werd zaterdagmiddag om streeks 17.15 uur de negentienjarige Jorg Strohmeyer uit Krefeld (D.) le venloos aangetroffen. Het werd tijdens de bijeenkomst van 'gemengde gevoelens' nogeens overduidelijk, dat De Jonge allesbe halve blij is met zijn pensionering. Tot de avond voorafgaand aan zijn af scheid heeft hij tot in de late uurtjes achter zijn gemeentelijk bureau geze ten. Hij sluit een periode van 47 jaar overheidsdienst af, waarin nauwe lijks tijd voor sleur was. De eerste burger memoreerde ondermeer de oorlog, de ramp, de ruilverkaveling, de herindeling van de gemeenten en nu 0 bijzonder actueel - de toeristi sche ontwikkeling van Neeltje Jans. Voorrecht „Het is een voorrecht geweest, se cretaris, met u te mogen werken. Ik zeg dat namens het hele college en dat geldt in het bijzonder voor mij persoonlijk, grote bewondering en waardering heb ik voor de wijze, waarop u gestalte hebt gegeven aan

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1