John Bosman met vier treffers gangmaker in ontketend Ajax Ouwerkerk als ploeg een simpele prooi voor hardwerkend Sluis (1-5) Mevo A-junioren slepen met veel moeite zege binnen tegen DFS (4-3) Onachtzaamheid kost SKNWK zeker lijkende overwinning Brouwershaven lijkt spoor danig bijster na gelijkspel bij Cadzand h r Stichting Verenigings- hallenplan opgericht WIK verrassende koploper in tweede klas na zege bij Hoedekenskerke Dreischor door 2-0 overwinning tegen RCS voorbij sterke opponent Gerard Nijboer winnaar halve marathon OVERZICHT ERE DIVISIE 6 Peter Bezemer toonde als een van de weinige Ouwerkerkers veel inzet. Hier zet hij in, maar Sluis-doelman Ronald Schippers blijft meester van de situa tie. OUWERKERK - De toekomst ziet er somber uit voor de zondagse afdelings tweede klasser Ouwerkerk. In de huidige vorm lijkt de ploeg van trainer Piet Vreeke rijp voor degradatie naar de derde klas van het afdelingsvoetbal. Om het tij enigszins te doen keren had de blauwwitte brigade de belangrijke vier puntenwedstrijd tegen Sluis in winst om moeten zetten op het eigen sport veld 't Eultje, maar de praktijk bracht een heel andere uitkomst. Via een 0-2 stand bij rust kreeg Ouwerkerk kansloos met 1-5 klop. Door het verlies staat Ouwerkerk met Heinkenszand op de laatste plaats, maar de Bevelandse equipe kwam een keer minder binnen de lijnen. Moment uit de ontmoeting tussen de A-juniorenploegen van Mevo en DFS, die in een 4-3 overwinning voor de Zierikzeese ploeg eindigde. ZIERIKZEE - In groep A2 van de juniorencompetitie troffen de ploe gen van Mevo en DFS elkaar op het Zierikzeese sportpark Den Hogen Blok. Het treffen werd onder leiding van scheidsrechter Arjan Bolle bepaald geen hoogstaand gebeuren. De winderige omstandigheden droegen er een niet onbelangrijk steentje toe bij, maar ook de spelop vatting van beide ploegen was allesbehalve groots. Mevo toonde zich in aanvallend opzicht iets doortastender. Halverwege leidde de Zierikzee se ploeg met 3-1, bouwde de voorsprong in de tweede helft nog uit tot 4-1, maar moest toen met de rug tegen de muur. De Burgh-Haamsteedse toekomst verzuimde toen in een manmeersituatie het toch wel verdien de gelijkspel te pakken en bleef steken bij 4-3. Mevo begon sterk en kreeg on middellijk goede kansen. Rein de Vries verscheen oog in oog met doelman Mario van de Maas, maar schoot op de slotman. Vier minu ten later was het toch raak. Een uittrap van, doelman Van de Maas werd onmiddellijk teruggebracht en Jos de Leeuw rondde attent af: 1-0. De Zierikzeese ploeg bleef do mineren en na een kwartier was het andermaal raak. Rein de Vries kopte een goede voorzet van Jan- Huibert Bouwman binnen. Even tevoren had de getruckte aanval ler een tweede fraaie kans laten liggen. Twee minuten na de twee de treffer werd Mevo een straf schop onthouden na een overdui delijk opzettelijk handsgeval in het DFS-strafschopgebied, maar in de 25e minuut was er gerechtig heid. Een goed getimede steek pass werd door Rein de Vries goed beoordeeld en dit keer faalde hij niet ten opzichte van Mario van de Maas: 3-0. 1 Twee minuten na de derde Zie rikzeese treffer kwam DFS er voor de eerste keer serieus uit en dat leverde prompt succes op. Slecht ingrijpen van de Mevo- defensie stelde Rini Rijnberg in staat om tegen te scoren. De Zie rikzeese formatie raakte door die tegentreffer het initiatief kwijt. DFS trok het spel meer en meer naar zich toe, maar kon door de Mevo-verdediging onder leiding van de goedspelende laatste man Erik-Jan Kort ver van doelman Niels Goudzwaard worden gehou den. Pas in de tweede helft leek de Burgh-Haamsteedse ploeg succes te kunnen gaan boeken. Gejaagd door de wind trok de oranje briga de in het offensief, maar verwaar loosde daarbij min of meer de ver dediging. hetgeen een gevaarlijke strategie is, wanneer Rein de Vries op het oorlogspad is. In de twaalf de minuut profiteerde hij uitste kend van te laconiek ingrijpen: 4- 1. Nog zou er geen vuiltje aan de lucht geweest zijn voor de bezoe kers, wanneer besloten was om veelvuldig te schieten. Daar ont brak het evenwel chronisch aan. Pas een klein kwartier voor tijd besloot Peter Beije een keer van ver te knallen en prompt was het raak. Kort hierna verliet Rein de Vries het veld en moest Mevo het duel met tien spelers beëindigen. Pas drie minuten voor tijd leverde dat DFS succes op. Jacco Rijnberg speelde knap Erik-Jan Kort uit om vervolgens te scoren, maar toen ontbrak de tijd om nog naast zij te komen. De treffer van Rein de Vries in de tweede helft bleek goud en een extra punt waard voor Mevo. NIEUVVERKERK - Het Nieuwer- kerkse SKNWK behaalde op het ei gen sportpark Het Springer een 2-2 gelijkspel tegen Wissenkerke. Op zich lijkt het voor de voortdurend door wijzigingen geplaagde Nieu- werkerkse eerste klasser een aardig resultaat, maar oefenmeester Bram Coomans constateerde na afloop, dat er meer in gezeten zou hebben, wan neer de ploeg attenter was blijven spelen. In de tweede helft kwam SKNWK op een 2-1 voorsprong, maar nog in dezelfde minuut trokken de bezoekers de zaken weer recht, waar mee de eindstand werd vastgelegd. ,,Dat had natuurlijk niet mogen ge beuren", dacht Bram Coomans. ,,We stonden met z'n allen nog na te dro men van ons doelpunt. Een goede te genstander straft dat onmiddellijk af. Als we direct weer bij de les waren geweest, waren beide punten in Nieu- werkerk gebleven". SKNWK trad aan met Bram Roks en Leo Padmos weer als vleugelverdedigers en Richard Dalebout tussen de palen voor de nog van een medische ingreep herstellen de Toon Wandel. De ontmoeting be gon niet echt opmonterend voor de thuisploeg. In de tiende minuut werd een SKNWK-doelpunt wegens ver meend buitenspel afgekeurd. Om het allemaal nog een beetje er ger te maken resulteerde een minuut later een grove verdedigingsfout in de openingstreffer van Wissenkerke. Dit kwam de moraal van de thuis ploeg niet ten goede, maar toch her stelde de formatie zich weer beetje bij beetje. Charles Slootmaker schoot net over en Jeroen Kesteloo plaatste de bal net naast de verkeerde kant van de paal. Twee minuten voor rust alsnog de langverwachte gelijkma ker. Een voorzet van Laurens Kik be landde via Sam Flikweert bij Jacco Folmer, die afrondde: 1-1. Na de goede eerste helft, acteerde SKNWK in de tweede helft minder. Toch kwamen er ook nu kansen. Na dat Adrie Matthijsse een mogelijk heid had laten liggen, bediende hij in de twintigste minuut Jacco Folmer, die op zijn beurt Sam Flikweert in een goede positie zag. Hij rondde af voor 2-1, maar de vreugde bleek slechts van zeer korte duur. Binnen de minuut was het weer gelijk. Hier na kreeg de thuisploeg nog wel grip op de wedstrijd, maar gescoord werd er niet meer, ondanks het feit, dat Jacco Folmer twee keer in een goede positie werd gemanoeuvreerd. Kort voor tijd moest doelman Richard Da lebout de halve winst nog veilig stel len via een goede redding bij een vrije trap. „Natuurlijk ben ik blij met het punt, maar het hadden er ei genlijk toch twee kunnen zijn. Het is overigens erg jammer, dat we door de wekelijkse wijzigingen nooit een goe de op elkaar ingespeelde ploeg krij gen", besloot Bram Coomans. CADZAND - Na het 0-1 verlies op eigen bodem tegen het hooggeplaats te Hoedekenskerke, verspeelde Brouwershaven in Cadzand een punt aan de laaggeklasseerde gelijknami ge opponent. „Cadzand ligt ons niet echt", verontschuldigde Kees Kom mer zijn ploeg. „We hebben er nog nooit gewonnen, maar dat neemt niet weg, dat we er eigenlijk geen punt mogen laten liggen". Noemenswaardige schade leverde het puntverlies ogenschijnlijk niet op, maar andermaal werd duidelijk, dat Brouwershaven met al de tech nisch goede spelers weer geen afgete kende koploperspositie kan bekle den. Doordat WIK met 0-1 bij medekoploper Hoedekenskerke won, gaat de Kerkwerfse ploeg nu alleen aan de leiding op twee punten ge volgd door een kwartet ploegen: Hoe dekenskerke, Dauwendaele, SVD en... Brouwershaven. Ook Borssele, op drie punten van WIK, doet nog uit stekend mee in de race om een van de twee promotieplaatsen. „Het is mis schien maar gelukkig, dat er in de tweede klas geen ploegen zijn, die er echt bovenuit steken, anders stonden we misschien weer voor een hopeloze opgave, nu we toch alweer vijf compe- titiepunten kwijt zijn in acht wed strijden", meende Kees Kommer. In de eerste helft domineerde het tegen de harde wind optornende Brouwershaven. De zwartwitte bri gade was veruit het meeste in balbe zit, maar de defensie diende toch at tent te blijven voor de door de wind gedragen lange ballen van de Cadzand-ploeg. In de 23e minuut le verde een misser in defensief opzicht een doelpunt op voor de thuisploeg. Bij slecht uitverdedigen kon de Zeeuws-Vlaamse aanvalsleider zo maar doorlopen, toen de laatste lijn massaal was opgerukt. Doelman Ro nald Lievense moest het antwoord schuldig blijven. Nagenoeg in dezelf de minuut was het weer gelijk. Een afstandsschot van Arjan Visser ver raste de Cadzand-doelman: 1-1. Na de gelijkmaker had Brouwers haven de wedstrijd behoorlijk onder controle en dat bleef ook aanvanke lijk zo in de tweede helft. Naar ge lang de tweede treffer evenwel uit bleef ging Brouwershaven gehaaster en daardoor onzuiverder spelen. Beetje bij beetje nam Cadzand het initiatief over en er kwamen zelfs mogelijkheden voor de Zeeuws-Vla mingen om met 2-1 of 3-1 te winnen. Ronald Lievense liet zich evenwel niet meer passeren, maar opnieuw verspeelde Brouwershaven een punt. „Tegen Hoedekenskerke konden we de vele kansen niet afwerken, nu slaagden we er zelfs slechts zelden in om onszelf kansen te creëren", onder kende Brouwershaven-centrumspits Flip Bokelaar. In de acht wedstrijden, die tot nu werden afgewerkt, smaakte Ouwer kerk nog niet een keer het zoet van de overwinning. Drie keer werd daaren tegen gelijk gespeeld. Op eigen veld leverde de derby tegen Renesse een 1- 1 puntendeling op, terwijl de uit wedstrijden tegen Hansweertse Boys en Heinkenszand in beide gevallen in 2-2 eindigden. Liberty en Graauw klopten de Ouwerkerkers tot zondag op Schouwen-Duivelandse bodem, terwijl SDO en Groede de ploeg van Piet Vreeke met lege handen naar huis stuurden. Sluis daarentegen deed het veel beter, maar won even wel toch ook nog niet. Daar kwam in Ouwerkerk verandering in. De Zeeuws-Vlamingen bleken van meet af aan met aanzienlijk meer daden drang te werk te gaan, hetgeen uit mondde in een paar fraaie kansen, die evenwel door Michel Begemann om zeep werclen geholpen. Ouwer kerk kon er aanvallend bijzonder weinig tegenover stellen. Cen trumspits Peter Bezemer werkte kei hard, maar over het algemeen werd door de Ouwerkerkers te individua listisch geacteerd om het de Sluise defensie moeilijk te maken. In de 24e minuut bediende Erik Blcvi Peter Bezemer goed. Hij trok langs de achterlijn goed door, lokte de Zeeuws-Vlaamse doelman uit zijn doel en zag vervolgens een goede sco- ringshoek over het hoofd. Een kwar tier voor tijd was het aan de andere kant raak. Van dichtbij werd keihard ingeschoten. Doelman Begemann leek de inzet te keren, maar via zijn handen en de binnenkant van de paal caramboleerde de bal in de touwen. Vrijwel onmiddellijk erna besloot voorstopper William Remeeus mee naar het vijandelijke front te trekken en bijna onmiddellijk leek hij succes te boeken. Zijn inzet werd evenwel door doelman Ronald Schippers uit stekend uit zijn doel gewerkt. Amper twee minuten later was het aan de an dere kant weer raak. De bal smoorde uit een hoekschop op de rand van het zestien metergebied, waarna Peter Theunisse onmiddellijk uithaalde voor zijn tweede doelpunt. Kort na de hervatting resulteerde een niet te fraaie ingreep van Ad Boogaard indi rect in de derde treffer. Eddy Splier schoot de toegekende vrije trap in een keer voorbij de Ouwerkerkse muur en doelman Begemann: 0-3. Het pleit was beslecht. Ouwerkerk liep voortdurend achter de feiten aan. In conditioneel en technisch opzicht was Sluis de thuisploeg ruimschoots de baas en de vraag was louter nog, hoe ver de bezoekers de score zouden op- Feyenoord leek na het ruime verlies tegen Borussia Mönchengladbach op nieuw een flinke tegenvaller te moe ten incasseren. De gasten uit Veen- dam namen in de eerste helft een voorsprong van 2-0 door doelpunten van Huizingh en Huistra. Tot tien mi nuten voor het einde bleef die sensa tionele stand op het scorebord staan. In de slotfase ging de promovendus uit het noorden alsnog onderuit. De in eerste instantie gepasseerde René Hofman bleek een gouden wissel van trainer Rinus Israel. De Limburger scoorde de eerste en de derde treffer voor de Rotterdammers. Zijn tweede en beslissende doelpunt viel zelfs in de allerlaatste seconde. Tussendoor tekende Mario Been het tweede Rot terdamse doelpunt aan. Problemen Ook PSV kende problemen. In En- voeren. Jean-Pierre van de Voorde rondde na een klein kwartier een solo knap af, maar kort hierna werkte in valler Wim Hage alsnog verrassend de hatelijke nul weg. In de 25e minuut scoorde Van de Voorde nog een keer voor Sluis en toen besloot Sluis wat gas terug te ne men. Inmiddels had William Re meeus een fikse tik tegen de enkel %e- had en hinkelde hij nog slechts wat mee. Een kwartier voor tijd besloot hij wijselijk de pijp aan Maarten te geven, waardoor Ouwerkerk de nog resterende tijd met tien spelers moest afwerken. Veel kwaad richtte dit niet meer aan, al probeerde Sluis nog wel om de marge te vergroten. Doelman Michel Begemann stond verdere tref fers in de weg, maar de 1-5 cijfers toonden het kwaliteitsverschil na drukkelijk aan. „Het was een erg slechte partij van Ouwerkerk-kant", moest Piet Vreeke toegeven. „Er was totaal geen samenspel, er stond geen ploeg. Op deze manier wordt het erg moeilijk voor ons". ZEIST - De stuurgroep/werkgroep Verenigingshallen van de Nederland se Sport Federatie is omgezet in een stichting. Voorzitter van deze stich ting is Martien Kastermans, praeses van de sectie amateurvoetbal van de KNVB. De Groninger was al voorzit ter van de stuurgroep, waarin de NSF, de KNVB, het ministerie van wvc, de VNG en de landelijke con- tactraad samenwerkten. Doelstelling van de stichting is het verwezenlijken van de bouw van ten minste honderd sporthallen in Ne derland, waarvan de financiering en de exploitatie geschiedt door vereni gingen. Het als '100-Hallenplan' van de KNVB opgezette project werd in 1984 op verzoek van de voetbalbond overgenomen door de sportfederatie. DrsU. van Gorsel van het ministe rie van wvc betoogde in het KNVB- centrum in Zeist tijdens de presenta tie van het plan, dat sportorganisa ties, die een dergelijke verenigings hal willen laten bouwen, in principe tenminste zevenhonderd leden moe schede hield FC Twente de landskam pioen ruim vijf kwartier in bedwang. Toen sloeg het hoofd van verdediger Nielsen toe. De Deen kopte de bal uit een hoekschop van Michel Valke steenhard in. Gullit en Koeman profi teerden in de slotminuten van de ruimte, dat het opdringende Twente bood. Ajax liep in Alkmaar over AZ heen. De topplocg van weleer, die momenteel in de erc-divisie de rijen sluit, had niet over belangstelling te klagen. De tienduizend toeschou wers zullen een tweede bezoek aan de Alkinaardcrhout waarschijnlijk een tijdje uit het hoofd zetten. Het ver lies van 1-6 gaf het klasseverschil duidelijk aan. De Amsterdammers hoeven zich in elk geval geen zorgen te maken over de opvolger van Marco van Basten. John Bosman bewees op nieuw over genoeg doeltreffendheid HOEDEKENSKERKE - Na de thuiswedstrijd tegen het Middel burgse Dauwendaele wachtte het Kerkwerfse WIK andermaal een be langrijke ontmoeting. WIK rekende de vorige week af met Dauwendaele, terwijl Hoedekenskerke met 0-1 won bij Brouwershaven. De twee win naars belandden samen op de eerste plaats en zouden elkaar prompt hier na ontmoeten in Hoedekenskerke. WIK trok de voortreffelijk reeks prestaties door en won via een tref fer van Aren van Wezel met 0-1, het geen slechts een schamele afspiege ling zou zijn van de ware kansenver houding. „Het belangrijkste is, dat we ge wonnen hebben", constateerde WIK- trainer Kees Berrevoets. „Na de ne derlaag in de openingsronde is ons spel steeds in opgaande lijn geweest. Ik geloof dan ook, dat er nauwelijks wat af te dingen is op onze positie op de ranglijst". De WIK-oefenmeester lijkt het met deze uitspraak volko men aan het rechte eind te hebben. De groenwitte brigade heeft drie uit stekende spitsen, die het menig de fensie zeer lastig maakt en bovendien slaagt de ploeg er defensief in om het hoofd beter koel te houden. Toch stelt Berrevoets zich terecht gematigd op timistisch op. „We moeten eerst maar eens kijken hoe we uit de winterstop komen. Dan praten we wel eens ver der. We moeten niet te vroeg victorie kraaien. Dat zou wel eens op kunnen breken". WIK kwam tegen de harde wind in spelend moeilijk op gang. Hierdoor kreeg Hoedekenskerke in de vijfde minuut reeds een uitgelezen moge lijkheid, maar daar bleef het ook bij. WIK kwam meer en meer in de wed strijd. De drie spitsen Arjan van de Ven, Joost Rotte en Aren van Wezel trokken uitstekend gaten voor elkaar en er kwamen kansen te over. Hans Kesteloo en Aren van Wezel schoten op de doelman en een inzet van Joost Rotte werd door een verdediger van de lijn gehaald. Aan de andere kant kreeg Hoedekenskerke kansen uit vrije trappen, maar de thuisploeg trof een prima acterende doelman Leo van den Ouden tegenover zich. Even voorbij de helft van de eerste periode kwamen er drie schitterende kansen kort na elkaar voor Aren van Wezel, maar hij faalde steeds. „We hadden bij rust ruim voor moeten staan". In de eerste minuut van de tweede helft had de van Flakkee overgeko men aanvaller andermaal pech. Een goede voorbereidende actie van Ar jan van de Ven en Joost Rotte werd door Van Wezel op de lat gedepo neerd. Na enkele minuten in die pe riode zakte WIK tijdelijk wat weg en Hoedekenskerke kwam wat meer in de wedstrijd. Leo van den Ouden moest corrigerend optreden bij hoek schoppen. In de 22e minuut leidde Theo Stouten de eerste en enige tref fer in. Hij speelde de bal diep op Aren van Wezel en nu schoot hij uit een moeilijke positie raak. Hoede kenskerke moest nu meer komen en vijf minuten voor tijd ,leek de ijver beloond te worden. Kar«É Manni kop te de bal in de voeten van een aanval ler, maar andermaal stond Van den Ouden op zijn post. Honderd secon den voor tijd had Joost Rotte het duel definitief kunnen beslissen, maar hij schoot oog in oog met de doelman op diens benen. De zege was bescheiden, maar verdiend voor WIK. ten hebben. Anders is een sluitende begroting van een dergelijke hal,vrij wel zeker niet mogelijk. Wel kunnen kleinere clubs gezamenlijk een der gelijk project opzetten. De organisatie benaderde schrifte lijk 48 bouwbedrijven, waarvan er 28 reageerden. Uiteindelijk werden vier bedrijven uitgekozen voor het pro ject. Dat zijn het aannemingsbedrijf Nedam bv in Amstelveen, Pellikaan bouwbedrijf in Tilburg (bouwer van ondermeer sportcentrum Kraye- stein), sport bouw management in Veghel en Vaessen algemeen bouwbe drijf in Vught (bouwer van onder an dere sportcentrum De Gooye in Dirksland). Alle vier zullen een pro totype realiseren. te beschikken. De jonge spits rukte met zijn vier treffers op naar de tweede plaats op de topscorerslijst. Alleen clubgenoot Van Basten heeft met twaalf treffers een keer meer ge scoord. De achtervolgers van de top-drie liepen allemaal averij op. FC Den Bosch verloor in De Vliert met 0-1 van Go Ahead Eagles. Roda JC en Sparta verloren teleurstellend een punt aan respectievelijk FC Den Haag en PEC Zwolle. De drie ploegen bezetten met vijftien punten de ge deelde vierde plaats op de ranglijst. Onderin zijn AZ en Excelsior nu al de meest serieuze degradatiekandida ten. Excelsior moest in Groningen een nog zwaardere nederlaag incasse ren dan AZ tegen Ajax (6-0). Na een uitermate zwakke seizoenstart - drie punten uit zes duels - begint de komst van Willem van Hanegem als tech nisch adviseur eindelijk resultaat op te leveren. Door zijn inbreng kreeg aanvaller Willaarts een kans in de Utrechtse hoofdmacht. De 25-jarige voetballer beloonde dat vertrouwen tegen Fortuna met drie treffers, waarmee zijn totaal op zes kwam. Van der Hooft en Reijniers bepaalden de eindstand op 4-1. WV won voorde tweede keer in Venlo. Haarlem werd met 3-1 verslagen. DREISCHOR - Het vorig jaar naar de derde klas van het zondagse afde lingsvoetbal gedegradeerde Drei schor maakt zware weken door. Zon der onderbreking ontmoet de formatie van trainer Wim Kommer de sterkere tegenstanders. De vorige week werd door een gebrek aan inzet bij Heinkenszand 2 slechts gelijk gespeeld, nu werd op het eigen sport park het nog gevaarlijke RCS 1 met 2-0 aan de kant gezet en de komende weken wachten Volharding en Jong Ambon 4 om het Dreischor zo moei lijk mogelijk te maken. De ontmoeting tussen Dreischor en RCS 4 werd een boeiend gebeuren met goed voetbal van beide kanten. RCS bleek een allesbehalve gemak kelijke opponent voor de thuisploeg, maar in tegenstelling tot een week te voren werd nu met veel inzet gestre den. Het laconieke van zeven dagen eerder bleef nu achterwege. Er werd kort op de man gespeeld en de Dreischor-spelers brachten een stuk je gezonde felheid in. In de eerste helft kwamen de doelmannen niet echt in gevaar. Dreischor kreeg een paar kleine kansjes, maar RCS kwam niet verder dan de rand van het zestien metergebied. Doelman Hans Hoek hoefde nauwelijks in ac tie te komen. De tweede helft begon goed voor de thuisploeg. Reeds in de vijfde minuut kon Werner Kafoe, na een tegensian der uitgespeeld te hebben, een goede voorbereidende actie van Piet de Jon ge verzilveren. Door de treffer ont stond een wat gewijzigde spelopzet RCS moest er door het doelpunt meer en meer uitkomen, hetgeen beteken de dat er voor de thuisploeg moge lijkheden in aanvallend opzicht kwa men. Een vrije trap van Kees Wcsdorp betekende de inleiding voor de tweede en beslissende treffer van de thuisploeg. De vrije trap werd door de Souburgse doelman niet goed verwerkt en uit de rebound kon Piet de Jonge inschieten: 2-0. De wedstrijd leek gespeeld en Dreischor kreeg nog kansjes om de score nog verder uit te bouwen Piet de Jonge en Werner Ka foe slaagden er evenwel niet in om nog meer te scoren. KTTEN-LEUK - I)e uit Slicdrecht afkomstige atleet Erwin Ncderlof, die het afgelopen jaar de Singelloop in Zicrikzee won, werd winnaar van de marathon van Ettcn-Lcur. Ncder lof zette op het winderige parcours een goede tijd van 2.23.15 uur neer. De 21-jarige atleet liep zijn eerste marathon. Op do halve marathon was Gerard Nijboer de snelste van de 1500 deelne mers op deze afstand. Nijboer had 1.08.08 uur nodig en klopte in de sprint Dynamo '70-atlcet John Vor- meulo, die een seconde meer nodig had. Beste Delta Sporter was Sytze Stins uit Nieuwerkerk in 1.22.54 uur. hetgeen de 54e positie en een persoon lijk record betekende. Wim Provoost uit Burgh-Haamstede werd 81e in 1.24.53 uur, eveneens een persoonlijk record. Cor Duinhouwer uit Zonnemaire fi nishte in 1.31.00 uur en Cor Radema ker uit Burgh-Haamstede had 1.33.20 uur nodig. Leo Stoutjesdijk maakte zijn debuut met een tijd van 1.36.53 uur en Jan Kloet sloot het rijtje Delta Sporters. De veteraan had 1.39.23 uur nodig. ZIERIKZEE - Ook na de twaalfde speeldag in de ere-divisie blijft de positie van de top-drie in het Nederlandse voetbal onaantastbaar. Ajax, PSV en Fey- cnoord maakten geen fout, terwijl de achtervolgende ploegen opnieuw pun ten verspeelden. De Amsterdammers voeren samen met de landskampioen uit Eindhoven de ere divisie aan met twintig punten, Feycnoord volgt op twee punten. De negen wedstrijden trokken in het weekeinde 54.000 toe schouwers. Er vielen negen gele kaarten. Scheidsrechter Gcurds was bij Roda JC-FC Den Haag de strengste. De Eindhovenaar deelde vier gele kaarten uit.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 6