9.98 0.98 Peuterspeelzaal De Kokkel heeft eindelijk eigen honk Markante expositie sieraden in galerie De Bewaerschole Ds. D. Goudzwaard viert zijn gouden ambtsjubileum in Bru DE ZIERIKZEESCHE COURANT De Hulk Zes ruiten vernield Raadsvergadering Middenschouwen WflT Feestelijk feit in Scharendijke Ingrid Fokken (l.) en Lisette Bouman exposeren tot en met 8 november hnn sieraden in de stijlvolle ambiance van De Bewaerschole. Advertentie Burgh, Burghsering 1 - Bruinisse, Dreef 2 Bij uw Veldmarkt maandag t/m woensdag is het goedkoop eten. Sla uw slag! HACHÉEVLEES kilo WINTERWORTELEN 2 kilo Onmachtig Bruse Boys verscheen gehandicapt aan de start van de wedstrijd tegen SSS. Hierdoor was de ploeg van Jan Kostense vooral aanvallend onmachtig. (Pag. 4). Gen inzet Zierikzee-trainer Hans van der Wekke toonde zich na afloop van de uitwedstrijd tegen Sluis kil teleurgesteld, omdat zijn ploeg hem in de steek liet. (Pag. 5). Stroomsnelheid Rijkswaterstaat stelt een onderzoek in naar de snel toegenomen stroomsnelheid in het Schelde-Rijnkanaal tussen Rotterdam en Ant werpen. (Pag. 2). Jubileum Jan Kosters is in 25 jaar uitgegroeid tot het ge zicht achter het produkt Carlo. Hij werd vanwe ge deze mijlpaal in Zeelandia-verband gehul digd. (Pag. 3). Ik weet de man van zijn ambt te onderscheiden. Schiller ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 27 OKTOBER 1986 143ste jaargang Nr. 24023 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) SCHARENDIJKE - Peuterspeelzaal De Kokkel in Scharendijke heeft eindelijk een eigen honk. Zaterdag ochtend werd het functionele gebouwtje aan de Middel- plaatstraat officieel geopend door de peuters met het onthullen van het naambord en door wethouder W. G. Renden van de gemeente Middenschouwen met het ont sluiten van de deur, nadat hij daartoe eerst de sleutel, versierd met strik, uit de zandbak had moeten peuteren. Een jarenlang gekoesterde wens ging daarmee in vervulling voor be stuur, oudercommissie, leidsters en uiteraard voor de peuters zelf. Het voormalig kleuterlokaal uit Kerk- werve biedt thans een fijne ruimte voor de peuters in Scharendijke en omstreken. Voorzitster van het peuterspeel- zaal-bestuur mevrouw J. Cobussen blikte derhalve nogeens terug op het geen vooraf ging aan die thans ver worven eigen huisvesting. Zij deed dat in aanwezigheid van het voltallig college van b en w van Middenschou wen. Veel steun Zo memoreerde ze de oprichting van de Stichting Peuterspeelzaal Scharendijke ruim twaalf jaar gele den op initiatief van in eerste instan tie wijkverpleegkundige mevrouw vervolg pagina 2 ZIERIKZEE - In de nacht van zater dag op zondag omstreeks 02.00 uur werd C. S. uit Zierikzee door de poli tie op heterdaad betrapt bij het aan richten van vernielingen in de Bedde- weeg. Na barbezoek, hield S. zich bezig met een fiets voortdurend op andere, aldaar staande fietsen te wer pen. ,,Ik voelde me de Hulk", luidde zijn verklaring voor dit gedrag. ZIERIKZEE - Bij de Chr. Scholen gemeenschap aan de Huybertstraat werden gedurende het weekend zes ruiten - vermoedelijk met een kata pult - ingegooid. De politie roept eventuele getuigen van deze vernie ling op zich met haar in verbinding te stellen, tel. (01110) 4055. SCHARENDIJKE - De raad van de gemeente Middenschouwen komt woensdag 29 Oktober om 19.30 uur bijeen in het gemeentehuis van Scha rendijke. Op de agenda voor deze vergade ring staan onder andere de algemene beschouwingen voor de gemeentebe groting 1987. Verder zullen de raads leden zich tijdens deze vergadering uitspreken over het verstrekken van een bijdrage aan het automatise ringsproject voor rijkspolitie. Voor gesteld wordt om gedurende drie jaar een kwartje per inwoner voor dit pro ject ter beschikking te stellen, mits ook de andere bij het proj eet'betrok ken gemeenten een zelfde besluit ne men. Eveneens ter tafel komen het voorstel een krediet toe te kennen voor de invoering van de basiseduca tie en het plan om het aantal openba re basisscholen in de periode 1987- 1990 niet verder uit te breiden. Lisette Bouman en Ingrid Fokken Dit nummer bestaat uit 8 pagina's WORDT HET Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Regen of motregen Zachter weer met veel bewolking, ^f en toe regen of motregen. De wind draait vannacht naar zuidwest tot west en neemt tot omstreeks 5 Beau fort af, maar later neemt deze weer toe tot 6 a 7 Beaufort op de dag. Mini mumtemperatuur komende nacht 12 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 31 oktober: Woensdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: zuidwest 5 Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: zuidwest 5 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: west 5 ZON- EN MAANSTANDEN 28 okt. Zon op 07.27, onder 17.19 Maan op 00.55 onder 15.56 Nieuwe Maan: 2 november (07.02) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Tussen een diepe depres sie bij IJsland en een hogedrukge- bied boven Spanje wordt het komen de etmaal met zuidwesten winden vochtige en zachte Oceaanlucht naar ons land gevoerd. Het binnendringen van deze lucht gaat de komende nacht gepaard met regen en motregen. Ook morgen overdag is het half tot zwaar bewolkt en valt af en toe wat regen of motregen. De achterste begrenzing van de zachte lucht wordt in de nacht van dinsdag op woensdag met regen over ons land verwacht. De temperatuur wordt de komende nacht niet lager dan een graad of 10, morgenmiddag zijn waarden van rond 14 graden te verwachten. De wind waait matig, aan zee en op het IJsselmeer krach tig, uit het zuidwesten. BURGH-HAAMSTEDE - Galerie De Bewaerschole in Burgh-Haamstede herbergt sinds zaterdag een markante expositie sieraden van Lisette Bouman en Ingrid Fok ken. Markant in de eerste plaats door de opmerkelijke ontwerpen van'beide kunstenaressen en in de tweede plaats door de gedurfde combinaties van materialen. Het lijntje naar Zeeland liep voor Lisette en Ingrid via de in Zierikzee gevestigde edelsmid Mireck Jech, on geveer vijftien jaar geleden hun me destudent op de vakschool goudsme- vervolg pagina 2 Wethouder W. G. Renden heeft zojuist met behulp van de peuters de sleutel uit de zandbak gepeuterd. Eindelijk kon de eigen huisvesting van De Kokkel worden geopend. i,- - - De jubileumviering in het Ned. Hervormd Verenigingsgebouw werd voor ds. D. Goudzwaard in de eerste plaats een feest van ontmoeting en weerzien. Wegens grote verbondenheid BRUINISSE - „Dank u allen, dat u deze gebeurtenis hebt gemaakt tot een onvergetelijk feest", sprak ds. D. Goudzwaard tot de Hervormde Gemeente zondagoch tend aan het slot van de drukbezochte bijeenkomst in het Hervormd Verenigingsgebouw ter gelegenheid van zijn gouden ambtsjubileum. Zaterdag was het precies een halve eeuw geleden, dal ds. Goudzwaard in zijn eerste gemeente Brcskcns werd bevestigd. Op grond van grote ver bondenheid met Bruinisse, de plaats waar hij is geboren en getogen, meende de Hervormde Gemeente er goed aan te doen op gepaste wijze stil te staan bij dit gedenkwaardig jubileum. Vrienden uit Breskcns, Rotterdam- IJsselmonde en Zwammerdam - plaatsen waar de jubilaris predikant is geweest - waren zondag derhalve naar Bruinisse getogen om de specia le dienst in de Hervormde kerk bij te wonen. De dienst werd geleid door ds. Goudzwaard zelf. Sinds zijn eme ritaat in 1972 is hij woonachtig in Dirksland. maar dc verbondenheid met Bruinisse bleef. Talloze malen predikte hij in deze kerk. vooral in de tijden dat de voorgangersplaats in Bru vacant was. Nostalgie Een geschenk met een nostalgisch tintje mocht ds. Goudzwaard in ont vangst nemen uit handen van de heer J. de Jonge namens de kerkeraad: een ingelijste oude foto van de Poststraat in Bruinisse, waar destijds Goud- zwaards geboortehuis stond. Burgemeester T. C. Hekman, spre kend namens de burgerlijke gemeen te, legde de nadruk op het belang van dc verkondiging van het Woord van God. Het Woord, dat ds. Goudzwaard gedurende vijftig jaren aan vele dui zenden mensen met hun kleine cn grote zorgen, hun kleine cn grote vreugde, hun prestaties en hun te kortkomingen als troost cn bemoedi ging heeft mogen brengen. Hekman sprak over de vele veran deringen in de afgelopen vijftig jaar, die nieuwe oplossingen en aanpassin gen vroegen, maar waarin de inhoud cn de boodschap van Gods Woord het zelfde bleef. Zich bedienend van de beeld spraak: ,,We zaaien over een muur", vervolg pagina 3

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1