Uitstel open huis Vrijburg JJ2|QU. De zes gemeenten verenigd in werkgroep om gevolgen Dammenweg te onderzoeken Bouw van zeven woningen aan Korte Achterweg Oosterland Grote serie diefstallen en inbraken opgelost DE ZIERIKZEESCHE COURANT Er komt een opdracht voor ondersoeksbureau De krant of Voorstel tot grondverkoop aan Beter Wonen Na aanhouding in Zierikzee WAT HET WEER ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Commissies In de VUT Video-team Propaganda Het Westerschouws PvdA-raadslid C. Verton is Postbode Bertus Visser gaat na veertig dienst- Het Video-team De Wieken heeft grote plan- De provinciale Zeeuwse dambond verzorgt ge- van mening, dat de diverse commissies maar jaren in de VUT. Hij bracht zijn laatste post per nen voor de toekomst. Het team wil komen tot durende drie weken een aantal propaganda- matig functioneren. Ze fungeren vooral als een versierde fiets op de plaats van bestemming. de realisatie van een Schouwen-Duivelands avonden. Op donderdag 30 oktober staat er generale repetitie. (Pag. 2). (Pag- 2). journaal op televisie. (Pag. 3). een avond gepland in Zierikzee. (Pag. 11). VRIJDAG 24 OKTOBER 1986 143ste jaargang Nr. 24022 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) O gij geboortedag, dat wij u in de loop der jaren nog vele malen mogen vieren, en steeds gelukkiger en gelukkiger mogen zien terugkeren. Tibullus BURGH-HAAMSTEDE - Een speciale werkgroep, waarin de zes Schouwen-Duivelandse gemeenten zitting hebben, buigt zich momenteel over de gevolgen van de toekomstige Dammenweg over de Stormvloedkering. Het ligt in de bedoeling, dat de besprekingen binnen niet al te lange tijd een vervolg krijgen en een onderzoeksbu reau een opdracht krijgt toegewezen. De resultaten van het onderzoek moeten de gemeenten (en hun inwoners) de mogelijkheid geven om in te springen op eventuele ge volgen van de nieuwe ontsluiting naar Walcheren. Dat werd donderdagmiddag duide lijk tijdens de vergadering van de Westerschouwse commissie voor het midden- en kleinbedrijf (mkb). Voor zitter A. J. Padmos (CDA) antwoord de dit op vragen van dr. H. J. van Zuijlen (WD) en A. M. Verseput (voorzitter Middenstandsvereniging Renesse), die moesten constateren, dat de gemeenten tot op heden met natte vingerwerk bezig zijn geweest. Geest Uit de woorden van Verseput werd duidelijk, dat er nog een commissie werkzaam is in dezelfde geest. Bin nen die groep zouden het volgen? hem voornamelijk horeca-exploitanten zijn, die zich "over het vraagstuk b'ui- gen. Ook zijn vereniging had een uit nodiging ontvangen. „Ik vind dat al le gemeenten er bij betrokken moeten zijn. Hierbij denk ik bijvoor beeld aan Zierikzee", aldus de Renes- ser ondernemer. Ook Van Zuijlen, die al meerdere keren op een gedegen onderzoek heeft aangedrongen, benadrukte nogeens het belang ervan. „We weten niet wat ons te wachten staat. In Zie rikzee springen ze er al een beetje op in, maar in Westerschouwen gebeurt niets", zei de liberaal. G. J. W. van der Salm (PvdA) zei, dat er snelheid geboden is, want wanneer het onder zoek te lang op zich laat wachten, dan maakt het zich bijvoorbaat al overbodig. ,,Aan de conclusies van het onderzoek zijn wellicht maatre gelen verbonden, die om snelle uit voering vragen". zij willen betrokken worden bij de behandeling van problemen, die ook het bedrijfsleven aangaan, zoals mi lieu, begrotingen, ruimtelijke orde ning en toerisme; de commissie dient een bredere opzet te krijgen met een duidelijk secretariaat en er moet meer inbreng van de ondernemers ko men. Dat laatste geldt ook voor de ge meentelijke afdelingen. De CDA-er J. W. Geleijnse (zelf voorzitter van de middenstandsver eniging in Burgh-Haamstede en raadslid) zocht het probleem bij het college. „Naar mijn mening, komen b en w te weinig naar de commissie om een advies". Hij gaf het voorbeeld van de onlangs vastgestelde verho ging 'PW, Uc precariorechten. „Dat had in deze' commissie met de- ondernemers besproken kunnen wor den", aldus Geleijnse, die Verseput aan zijn zijde vond. Padmos voorzag hierin het pro bleem van de werksnelheid. „Er zijn meerdere commissies. Je kunt je af vragen in hoeverre de werksnelheid hiermee in het geding komt", sprak de voorzitter. Van Zuijlen sprak dit tegen, omdat hij juist het voordeel ZIERIKZEE - Dat sommige mensen in hun fanatisme om de Zierikzee- sche Nieuwsbode te bemachtigen heel ver kunnen gaan, moest be- zorgster A. R. uit Zierikzee, de afge lopen week ervaren. Tot tweemaal toe werd zij door een nog onbekend gebleven dader be dreigd met lichamelijk geweld en aanranding als zij niet direct een krant zou afgeven. Nadat R. donder dag ter hoogte van de Corneliastich- ting wederom door de man in kwestie was lastig gevallen, zette zij spoor slags koers naar het politiebureau om aangifte te doen. Volgens haar be schrijving gaat het om een jongeman tussen de 19 en 23 jaar, met een ietwat getinte huidskleur. Hij droeg onder meer een geruite pet en een spijker jack. van een bredere visie op de proble matiek voorspelde. Na een uitvoerige discussie over de commissie nieuwe stijl kwamen de leden (in eerste instantie) overéén, dat a) de commissie met een grotere regelmaat bijeen dient te komen, b) er sub-commissies in het leven geroe pen zouden kunnen worden, waar door alle takken van de Wester schouwse ondernemerswereld vertegenwoordigd zouden zijn en c) zowel het college als de ondernemers zelf elkaar sneller opzoeken wanneer er bijvoorbeeld plannen in de maak. zijn. Juist KNOV-ster De Kok benadruk te het belang van een vroegtijdige consultatie. „Vaak worden de onder nemers pas op het laatste moment be naderd". Van der Salm wilde van Padmos graag weten in hoeverre het college daadwerkelijk bereid is om in een vroegtijdig stadium de onderne mers te betrekken in haar plannen. Hij zei de indruk te hebben, dat het college die intentie niet heeft en ook de raadsleden niet allen staan te jui chen bij het idee. Padmos gaf hierop geen concreet antwoord, maar zegde de leden toe in de eerste maanden van 1987 met een uitgewerkt plan te zul len komen. ZIERIKZEE - Door het grillige optreden van de weergoden tijdens de afgelopen dagen heeft het bestuur van de Stich ting Woningen en Woongebouwen voor Bejaarden op Schouwen-Duiveland besloten om het open huis van de serc've- flat de Vrijburg dat voor zaterdag 25 oktober op het programma stond uit te stellen. Het terrein is door de regen moei lijk begaanbaar, terwijl ook het geheel nog niet is afgebouwd. Dit nummer bestaat uit l&pagina's DUIVELAND - Het is de bedoeling, dat door woning bouwvereniging Beter Wonen zeven nieuwe woningen worden gebouwd aan de Korte Achterweg te Oosterland, op de plaats waar voorheen het uien-sorteerbedrijf van de firma Timmer was gevestigd. Verder zal voor vijf wo ningen aan de Oud Heiligeweg vervangende nieuwbouw worden toegepast. In het kader van de planologische procedure is hiervoor reeds een zoge naamde verklaring van geen be zwaar afgegeven door gs. Thans kan tot overdracht van de grond, aan wo ningbouwvereniging Beter Wonen, worden overgegaan. Eén en ander wordt medegedeeld in een voorstel aan de Duivelandse ge meenteraad, die donderdagavond 30 oktober, aanvang 20.00 uur, vergadert in het gemeentehuis te Nieuwerkerk. B en w stellen de raad voor te be- Voorzitter Padmos lichtte de com missieleden in over de plannen om in eilandelijk verband een onderzoek te laten verrichten naar de eventuele gevolgen van de Dammenweg. Volgens Padmos is er bij de werk groep inmiddels op spoed aangedron gen. De commissieleden bogen zich ver der ook over het functioneren van de commissie. De ondernemers hadden eerder al bij monde van Verseput en I. de Kok (Koninklijk Nederlands On dernemers Verbond, KNOV) aange drongen op meer inspraak en betrok kenheid van de ondernemers bij de gemeentelijke besluitvorming. Wensen In het kort komen de wensen erop neer, dat de ondernemers meer over leg willen in plaats van alleen advies; DEN HAAG - Het CDA streeft naar een snelle opvolging van de woens dagavond afgetreden staatssecretaris Brokx. Tbt dusver heeft de CDA-frac- tie zich echter alleen nog losse ge dachten gevormd over mogelijke kan didaten. ZIERIKZEE - Het feit, dat de achttienjarige H. S. uit Dordrecht op zaterdag 18 oktober op heterdaad werd be trapt bij een diefstal vanuit een garage bij een woning in Zierikzee en door de rijkspolitie werd aangehouden, heeft een grote serie diefstallen en inbraken aan het licht gebracht. Naar aanleiding van de aanhou ding van H. S. werd door de rijkspo litie groep Schouwen-Duiveland een onderzoek ingesteld in samenwer king met de dienst Jeugdzaken. Sluiten tot verkoop aan Beter Wonen van zeven kavels voor de prijs van 12.000,— per kavel, exclusief btw. Civiele werken Ter voorbereiding op de bouw van deze woningen aan de Korte Achter weg .te Oosterland en in verband met de bouw van drie woningen aan de Grevelingenstraat te Sirjansland wordt de raad ook voorgesteld een aantal kredieten beschikbaar te stel len voor uit te voeren openbare wer ken. Een uitgebreide toelichting ver strekt het college bij het voorstel een krediet van 0,50 per inwoner be schikbaar te stellen ten behoeve van de opzet volwassenen-educatie. Medegedeeld wordt, dat het Regio naal Educatief Centrum De Bevclan- den/Tholen (REC) bereid is coördine rende en ondersteunende taken te verrichten met betrekking tot de ont wikkeling van de basiseducatie op Schouwen-Duiveland. Dit zal zich vooralsnog beperken tot het verrichten van voorbereiden de werkzaamheden, die op basis van de rijksregeling basiseducatie nood zakelijk zijn om per 1 januari 1987 voor een rijksbijdrage in aanmerking te komen. Werkzaamheden De voorbereidende werkzaamhe den zullen bestaan uit het voeren van gesprekken met bestaande vormen van basiseducatie in deze regio, het samenstellen van een educatief be raad en het vaststellen van een ontwerp-programma voor de basis educatie, voorzien van een kostenra ming. Op basis van de resultaten van de ze voorbereidende werkzaamheden en wel voornamelijk aan de hand van het opgestelde ontwerp-programma met kostenraming, zal iedere ge meente afzonderlijk kunnen beslui ten of zij al dan niet op de voorgestel de wijze met ingang van 1 januari 1987 inhoud wil geven aan de basis educatie in de regio. Overigens zal, in verband met het korte tijdsbestek tot deze datum, wellicht nog een verschuiving plaats vinden naar 1 augustus 1987. H. S. bleek betrokken te zijn ge weest bij ongeveer twintig diefstal len en inbraken. Tevens bleek, dat hij de tasjesroof, die op 12 oktober te Zie rikzee plaatsvond, had gepleegd. Verdere aanhoudingen Tijdens het onderzoek, dat thans nog steeds gaande is, werden nog ze ven andere personen uit Zierikzee aangehouden, onder wie vijf minder jarigen. Deze personen hadden zich al dan niet alleen of in samenwerking met de andere daders bezig gehouden met diefstallen van geld, kleding, brom fietsen, inbraak in kantines, inbraak in auto's en diefstal van vier velgen van een personenauto. Het bleek in totaal te gaan oin 52 zaken, die bijna uitsluitend alle in Zierikzee werden gepleegd. Van de buit kon niet veel worden terugge vonden. Daar het onderzoek thans nog loopt, acht de rijkspolitie het niet uit gesloten, dat er nog meer aanhoudin gen zullen worden verricht. H. S. is inmiddels voorgeleid aan de officier van justitie te Middelburg en reeds weer in vrijheid gesteld. De eigenaren van de teruggevonden goederen zullen door de rijkspolitie in kennis worden gesteld. Er is gebleken, dat van veel feiten (diefstallen, inbraken of pogingen daartoe) geen aangifte werd gedaan bij de politie. kfORDT vervolg pagina 2 De gemeenteraad van Duiveland wordt voorgesteld een perceel grond aan de Korte Achterweg te Oosterland te verkopen aan Beter Wonen ten behoeve van de bouw van zeven woningen. Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Storm De depressie trekt naar de Noord zee en veroorzaakt boven de omge ving storm. In de ochtend opklarin gen, rond de middag buien met hagel, onweer en zware windstoten. De zuid westelijke wind kracht 8 a 9 draait in de middag naar west. Minimumtem peratuur komende nacht 9 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 28 okt.: Zondag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 80%. Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: west 6 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: west 4 Dinsdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80%> Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 25 okt. Zon op 07.21, onder 17.25 Maan op 22.20, onder 15.02 26 okt. Zon op 07.23, onder 17.23 Maan op 23.36, onder 15.25 27 okt. Zon op 07.25, onder 17.21 Maan op onder 15.43 Nieuwe Maan: 2 nov. (07.02) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een nieuwe Oceaande pressie bepaalt het komende etmaal ons weer. De kern daarvan trekt van nacht en morgen van Ierland naar de Duitse Bocht. Een daarmee samen hangende neerslagzone trekt van nacht over ons land. Morgen stroomt via de Britse Eilanden iets koudere cn onstabiele lucht naar ons land waarin zich buien vormen. In de mid dag en avond worden de zwaarste buien verwacht, mogelijk met hagel of onweer. De wind wakkert van nacht al tot krachtig, en aan zee tot stormachtig, aan. Morgenmiddag staat er in ons land opnieuw een volle storm, windkracht 9. De windrich ting is vannacht zuidwest en draait morgen geleidelijk naar noordwest. Ook zondag worden nog enkele bui en verwacht, dc wind neemt dan tot vrij krachtig af.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1