'menu bent verloren. ch streeknieuws Deze week: de lichtbelegen in het zonnetje bij Albert Heijn. NCRV koor- en zangavond Bru trok weinig belangstellenden Twee wegen genoemd naar oud-dijkgraaf Kop/staart- botsing Advertentie ZIERIKZEE Oud papier De Christelijke Gereformeerde jeugdsoos in Zierikzee haalt zaterdag 25 oktober weer oud papier op in Zie rikzee. De opbrengst is ten bate van het kindertehuis in Kenia. Mensen in de binnenstad die oud papier hebben bellen vooraf even naar 01110-3139. NCVB De NCVB, afdeling bejaardenmid dagen, houdt woensdag 29 oktober een bijeenkomst in de Christelijk Ge reformeerde kerk aan de Zevengetij- straat te Zierikzee. De middag begint om 14.30 uur. UVV-avond De UW-afdeling houdt woensdag 29 oktober een ontspanningsavond voor medewerkers van het UW, be woners van Borrendamme en bezoe kers van beide sociëteiten. Deze avond wordt gehouden in de recrea tiezaal van bejaardencentrum Bor rendamme en begint om 19.30 uur. Ruik 'm, proef 'm, bewonder 'm, geniet 'm, de fijne lichtbelegen AH Goudse, met z'n vele, vele mogelijkheden en neem hem mee. Voordelig Is-ie ook per slot. de vereniging 16 leden en is nog steeds springlevend met regelmatige bijeenkomsten. Na de pauze werd er aangeschoven voor een fondue, die sfeervol verliep. De avond werd be sloten met het zingen van het Bondslied. ASPEREN Concours De showband Rust Roest heeft zicht tijdens een concours in Asperen van zijn beste zijde laten zien. Rust Roest behaalde in de derde klasse met 302 punten de eerste prijs. Door deze prestatie is de band gepromo veerd naar de tweede klasse. Verhuizing De Stichting Speel-o-theek Schou- wen-Duiveland is in verband met de verhuizing naar het nieuwe onderko men in de Basterstraat in Zierikzee op woensdag 29 oktober en zaterdag 1 november gesloten. Met ingang van woensdag 5 november is de speel-o- theek tussen 14.00 en 15.30 uur weer geopend. Daarnaast kan men elke za terdag tussen 10.30 en 11.30 uur een ZIERIKZEE - Als eerbewijs voor zijn verdiensten heeft de directeur-generaal van Rijkswaterstaat toe stemming verleend om twee wegen de naam van de oud-dijkgraaf van het Waterschap Schouwen-Duive- land, A. M. Geluk te geven. Het betreft de weg onder het viaduct en de weg naar het ir J. W. Topshuis op Neeltje Jans. Het volledige overzicht van de nieuwe namen in het Delta-gebied luidt als volgt. Wateren 1. Schelde-Rijnverbinding, de scheepvaartverbinding tussen de Schel de en de Rijn, (genoemd naar de wateren waartussen de verbinding tot stand is gebracht). 2. Markiezaatsmeer, de omkading van het verdronken land van het Markiezaat van Bergen op Zoom, (genoemd naar Het Markiezaat). 3. Zoommeer, het water ten noorden van de Molenplaat, tussen de Oesterdam en de Brabantse kust, (een afleiding van Bergen op Zoom). 4. Bathsespuikanaal, Spuikanaal voor het lozen van water van het Zoommeer. Dammen «t 5. Oosterscheldekering, dam in de mond van de Oosterschelde, (ge noemd naar het water waarin de dam ligt). 6. Phiüpsdam, dam door het Krammer en het Slaak tussen Sint Phi- lipsland en de Grevelingendam, (een afleiding van Sint Philipsland). 7. Oesterdam, dam in het oostelijk deel van de Oosterschelde tussen Tholen en Zuid-Beveland, direct ten westen van de Schelde-Rijnverbin ding, (genoemd naar de in de omgeving aanwezige oesterbanken). Sluizen 8. Roompotsluis, schutsluis in de Oosterscheldedam, (genoemd naar de ter plaatse aanwezige geul Roompot). 9. Brouwerssluis, spuisluis en inlaatwerk in de Brouwersdam, (ge noemd naar analogie met Brouwershaven en Brouwershavense gat). 10. Flakkeese-spuisluis, doorlaatsluis in de Grevelingendam tussen de Schutsluis en de oever van Overflakkee, (genoemd naar Overflakkee). 11. Krammersluizen, sluizencomplex in de Philipsdam, (genoemd naar het Krammer). 12. Bergsediepsluis, sluizencomplex in de Oesterdam, (genoemd naar het Bergse Diep). 13. Kreekraksluizen, sluizencomplex in de Schelde-Rijnverbinding, (genoemd naar de Kreekrak). 14. Bathsespuisluis, spuisluis voor het Zoommeer, (genoemd naar het dorp Bath). Platen 15. Hellegatsplaten, drooggevallen platen tussen Hellegatsplein en Overflakkee, (genoemd naar het afgedamde Hellegat). Sluitgaten 16. Hammen, oorspronkelijke naam ook Hammen. 17. Schaar, oorspronkelijke naam ook Schaar. 18. Roompot, oorspronkelijke naam ook Roompot. Havens 19. Noorland binnenhaven, oorspronkelijke naam Noordland binnen. 20. Noordland buitenhaven, oorspronkelijke naam Noordland buiten. 21. Mattenhaven, oorspronkelijke naam Roompot. 22. Betonhaven, oorspronkelijke naam ook Betonhaven. 23. Delta Expohaven, oorspronkelijke naam Bouwdok 1. 24. Bouwdok, oorspronkelijke naam Bouwdok 2. 25. Bouwdok, oorspronkelijke naam Bouwdok 3. 26. Bouwdok, oorspronkelijke naam Bouwdok 4. 27.Vluchthaven Neeltje Jans, oorspronkelijke naam Neeltje Jans buiten. 28. Roggenplaathaven, oorspronkelijke naam Roggenplaat. Viaduct 29. Poolvoet, nabij het Topshuis, (Poolvoet, plaat in de Oosterschelde ter hoogte van Koudekerke). Tunnel 30. Keele, nabij het Tbpshuis, (Keele, geul tussen Wolleplaet en Wester- schouwen). 31. Geul, oorspronkelijke naam damvak Geul. Brug 32. Noordland, oorspronkelijke naam Roompotsluis. Voormalig werkeiland 33. Roggenplaat, oorspronkelijke naam ook Roggenplaat. 34. Neeltje Jans, oorspronkelijke naam ook Neeltje Jans. Wegen 35. Hoogh plaetweg, parallelweg Noordzee-zijde, (Hoogh plaet, plaat ter hoogte van oude haven Westerschouwen (of Hooge plaet). 36. Faelweg, parallelweg Oosterschelde-zijde (Fael, geul tussen voor malig eiland Orisant en Noord-Beveland. 37. Dijkgraaf A. M. Gelukweg, weg onder het viaduct en weg naar het ir. J. W. Tbpshuis, (oud-dijkgraaf van het Waterschap Schouwen-Duive- land). keuze maken uit de voorraad speel goed van de speel-o-theek. Zaterdag 8 november wordt er bovendien een speelgoedruilbeurs gehóuden. WAO De WAO-AOW en VUT-werkgroep en Uitkeringsgerechtigden van de Fe deratie Nederlandse Vakbeweging komt woensdag 5 november om 14.30 uur bijeen in het ANBO-gebouw in de Paternosterstraat. E. D. G. Poll, ar- beidsdeskundige van de GMD leidt het thema Van WAO naar AOW in. Wie vervoersproblemen heeft kan contact opnemen met C. P. Remmers (01117-2555). FNV Het bestuur van de FNV Schouwen- Duiveland komt donderdag 6 novem ber bijeen in het Huis van Nassau. De vergadering begint om 19.30 uur. ANBO De afdeling Zierikzee van de Alge mene Nederlandse Bond voor Oude ren komt donderdag 6 november bij een in haar onderkomen in de Pater nosterstraat. A. Herijgers spreekt over acupunctuur. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. Afscheid De heer A. P. Visser neemt vrijdag 24 oktober na veertig jaar trouwe dienst officieel afscheid van zijn werkgever de PTT. Ter gelegenheid van dit vertrek is er vrijdag van 19.00 tot 20.30 uur gelegenheid om afscheid van hem te nemen. Deze receptie wordt gehouden in restaurant het Grote Zwijn in Burgh. De heer A. P. Visser gaat met ingang van 1 novem ber in de VUT. BURGH-HAAMSTEDE Bazar In rusthuis Duinoord te Burgh- Haamstede wordt woensdag 29 okto ber een bazar gehouden'met diverse activiteiten zoals de verkoop van handwerken, rommelmarkt, spelle tjes voor kinderen, verkoop con sumpties en een loterij. Men kan er terecht van 10.00-16.30 uur. RENESSE Actie Hulpbrug Het heeft de organisatie van de actie Hulpbrug van de CJV De Schakel te Renesse moeite gekost om na de zo merstop weer op gang te komen. In september moest worden besloten om de maandelijkse glasophaalronde voorbij te laten gaan. Het probleem is dat het ledenaantal wat is terugge lopen, waardoor het moeite kost vol doende mankracht te vinden om het ophalen te verzorgen. Na uitgebreid overleg is besloten om het toch weer te gaan proberen. De eerste glasop haalronde wordt niet zoals gebruike lijk op de vierde zaterdag van de maand gehouden, maar op zaterdag 1 november. ELLEMEET Ouderavond De jaarlijkse ouderavond van de openbare basisschool 't Mêêtje in EI- lemeet is goed geslaagd. In de klas sen konden ouders van de leerlingen het werk van hun kroost bekijken en tevens kennismaken met de verschil lende leermethoden. Na de pauze hield mevrouw De Jong-Koutstaal uit Dreischor een lezing over taal- en leesproblemen. Zij ging hierbij in op de oorzaken van het ontstaan van dergelijke problemen en de aanpak ervan. De behandeling, die mevrouw de Jong propageert is voor deze basis school niet nieuw: enkele leerlingen zijn reeds bij mevrouw De Jong on der behandeling. SCHARENDIJKE Van Oord tot Oord In de Hervormde kerk van Scha- rendijke zal op zaterdag 1 november de zangavond Een lied van Oord tot Oord worden gehouden. Het gebeu ren begint om 19.00 uur. BROUWERSHAVEN Uitslag Tijdens de fototentoonstelling over Brouwershaven zijn de volgende fo to's bekroond. De eerste prijs was voor foto nr. 39; een hooiwagen met paarden van de heer M. A. Hanse. Op de tweede en derde plaats kwamen respectievelijk nr. 75, de heer L. Bos van de dames Kik en nr. 9, een bak kerskar van mevrouw M. Kloet. De bezoekersprijs is toegekend aan me vrouw T. Slabbekoorn-Rijn. BRUINISSE Verkoping zendingskrans De zendingskrans Tryfosa uit Brui- nisse houdt donderdag 30 oktober haar jaarlijkse verkoping in het NH- verenigingsgebouw. De verkoping is van twee tot vijf uur en van zeven tot negen uur. Verkocht worden onder andere handwerken, baby-artikelen, bloemen en planten terwijl er ook een boekenstand aanwezig is. Strip-O-theek De strip-o-theek voor de jeugd is weer volop in de running al weten blijkbaar niet alle jeugdigen van Bru dat. Vandaar dat er vanuit het biblio- theekbestuur deze week een stencil is uitgegaan naar alle scholieren waar op nog eens gewezen wordt naar deze jeugdvoorziening. De strip-o-theek is elke dinsdagavond open in de lees zaal van de bibliotheek van half ze ven tot half acht. Jaarfeest De Gereformeerde Vrouwenvereni ging vierde dinsdag haar 39e jaar feest welke avond geopend werd met het zingen van Ps. 118:1. Mevrouw Wiebrens, zelf mede-oprichtster, gaf eep overzicht van al die jaren. In die beginperiode, 39 jaar geleden, was men gestart met twaalf leden. Nu telt VOLÉNDAM - Door een brand in een circuscaravan in Volendam zijn drie personen gewond geraakt. Een baby en een kleuter moesten met ern stige brandwonden worden opgeno men in het Stadsziekenhuis van Pur- merend. MIDDENSCHOUWEN - Op de Nieuwe Kooiweg onder Midden- schouwen ontstond woensdagmiddag omstreeks 13.30 uur een kop/staart- botsing, waarbij twee personenauto's werden beschadigd. Bestuurder H. G. uit Bruinisse moest remmen voor een voor hem rij dende auto. De achterop komende be stuurder G. M. uit Hellevoetsluis zag dat te laat en reed tegen de auto van G. BRUINISSE - „Het is geweldig: als mensen bij elkaar ko men om samen te zingen en te luisteren naar elkaar. En dat is helemaal het geval wanneer daarin iets doorklinkt van de genade, grootheid en liefde van de Heer". De voor zitter van de Provinciale Commissie Zeeland van de NCRV de heer K. Wietsma toonde zich woensdagavond in de Nederlands Hervormde kerk te Bruinisse duidelijk enthousiast met het initiatief om voor het eerst in Brui nisse een koor- en samenzangavond te organiseren voor NCRV-leden van Schouwen-Duiveland. Toch namen niet zoveel van deze mensen de moeite om de avond bij te wo nen. De leden van de vijf medewerkende koren telden ge- zamelijk zo'n 300 mensen en het waren er slechts enkele tientallen meer die de kerk bevolkten. Het koperenensemble van de muziekvereniging Crescendo uit Dreischor zorgde voor de muzikale begeleiding yan de NCRV-avond. De zangavond werd georganiseerd in aansluiting op de jaarlijkse leden vergadering die plaatsvond in Ter- neuzen. ,,Het is nu niet nodig dat de NCRV-leden van Schouwen-Duive land al die bruggen en dammen over moeten", aldus Wietsma. Het pro gramma waaraan werd meegewerkt door het gemengd koor Laus Deo, het Hervormd Kerkkoor, het kinderkoor Halleluja allen uit Bruinisse, het jeugdkoor/combo Joy uit Zierikzee, het vocaal ensemble Sint Laurens en het koperensemble van de muziek vereniging Dreischor werd in zijn ge heel opgenomen door de omroep van het Rode Kruisziekenhuis Nomen Ne- scio. De muziek zal worden verwerkt in de serie geestelijke programma's die door de omroep wordt uitgezon den. Het programma werd geopend met de samenzang Laat ieder 's Heren goedheid prijzen die werd begeleid door organist Cor van Eek en een ko perblazer van Crescendo. Hierna kwam het hele koperensemble onder leiding van Wim van Wallenburg in actie met een viertal muzieknum mers waaronder het koraal uit Jozua. De samenzang Loof de koning heel mijn wezen werd gevolgd door een en thousiast optreden van het jeugd koor/combo Joy uit Zierikzee onder leiding van Rianda Brouwer- Dalebout. Zij zongen drie liedjes waaronder Never leave me alone. Sjaloom opgeheven Het in het programma aangekon digde optreden van het jeugdkoor Sjaloom uit Zierikzee kwam te ver vallen omdat dit koor enkele dagen geleden door niet nader genoemde oorzaken is opgeheven. Het kinder koor Halleluja uit Bruinisse onder leiding van Jaap Knop is nog spring levend zoals bleek uit het zangoptre den waarbij zij onder meer Wandel met God ten gehore bracht. Hierna presenteerde het vocaal ensemble Sint Laurens onder leiding van Hans van den Broeke zich met de psalmen 150 en 96 maar ook met Down by the riverside en Le Rossignoi. De algemeen directeur van de NCRV mr. A. Duijser gaf tijdens een toespraak een overzicht van deze lan delijke omroep onder het motto De NCRV, een gevarieerd gezelschap. Het tweede gedeelte van de avond werd geopend door het gemengd koor Laus Deo uit Bruinisse onder leiding van Cees den Braber. Zij zon gen Looft God getroost met zingen en de hymne Jesaja 40:1. Bruinisse werd verder vertegen woordigd door het Hervormd Kerk koor onder leiding van Chiel Dale bout dat Bezingt de macht en Psalm 24 ten gehore bracht. Beide koren zongen samen Lof zij de Heer, bege leid door het koperensemble van Crescendo. De finale van de koor- en samenzangavond werd gevormd door een optreden van alle medewerkende koren gezamenlijk onder leiding van Rianda Brouwer-Dalebout met de vertolking van Lead me lord. De bij eenkomst werd besloten met de sa menzang Blijf met mij Heer. Jaap Knop met zijn 26 kinderen tellende koor Halleluja.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 4