Aanpassing Lange Nobelstraat op bestedingsplan voor 1987 Zierikzee wil meer doen aan bestrijding kleine criminaliteit Expositie sieraden in de Bewaerschole deurloo mode Onderzoek naar effect weg Stormvloedkering Financiële ruimte van 250.000, Uitholling streekfunctie voorkomen Anti-vandalismeproject Eenzijdig ongeval Reddings brigade Westerschouwen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 23 oktober 1986' Nr. 24021 3 Voor vernieuwing van de riolering en de reconstructie van de Lange Nobelstraat is op het bestedingsplan 1987 een bedrag van 250.000,- gereserveerd. ZIERIKZEE - Voor reconstructie van de Lange Nobel straat is een bedrag van 250.000,gereserveerd op het bestedingsplan 1987. Dit project beoogt niet alleen een vernieuwing van de riolering en verbetering van het wegdek tot stand te brengen, maar eveneens een herinde ling van het straatprofiel. Dit houdt in, dat buiten de rij baan ruimte wordt gecreëerd voor het parkeren van auto's en voor een looppad voor voetgangers. Eén en ander staat vermeld in de toelichtingsnota bij de gemeentebe groting voor 1987. Zodra de plannen voor reconstruc tie van de Lange Nobelstraat zijn voorbereid, zal het nodige overleg plaatsvinden via een inspraakproce dure op grond van de Inspraakveror dening stadsvernieuwing en ruimte lijke plannen. Herinrichting binnenstad Aan de verdere herinrichting van de binnenstad zegt het college van b en w grote prioriteit te zullen blijven geven. Na de inmiddels gereedgeko men herinrichting van Mol/Schuitha ven zal, volgens b en w, thans primair de aandacht gericht dienen te worden op het gebied tussen Oude Haven en Havenplein. Voor uitvoering van een eerste fase is in het bestedingsplan 1987 een be drag gereserveerd van 450.000,—. Voor een tweede en derde fase is in de bestedingsplannen 1988 en 1989 nog eens met een uitgaaf van respectieve lijk 500.000,- en 500.000,— reke ning gehouden. Als een eerste waardevolle aanzet tot een discussie over de wijze van herinrichting van het gebied tussen Oude Haven en Havenplein beschou wen b en w het door het Buro Kort Verton in opdracht van de ZOC ver vaardigde rapport 'Rekreatief win kelen imZierikzee'. Het college heeft dit rapport om commentaar voorgelegd aan de Rijksdienst voor de monumenten zorg en aan de stedebouwkundig ad viseur. Het commentaar van laatstge noemde zal binnenkort worden voor gelegd aan de ZOC en aan de daar voor in aanmerking komende com missies. Betaald parkeren In de toelichtingsnota wordt mede gedeeld, dat de ambtelijke werk groep 'Betaald Parkeren' bezig is met het onderzoek naar de wenselijkheid, mogelijkheid en consequenties van eventuele invoering van betaald par keren in Zierikzee. Deze zomer zijn er dagelijks tellin gen geweest omtrent het gebruik van de parkeerterreinen Mosselboom gaard, Gasthuisboomgaard, Haven plein, Beddeweeg en Schuithaven. Over het al dan niet invoeren van betaald parkeren, hopen b en w begin 1987 een uitspraak te kunnen doen, nadat onder andere de commissie verkeer daar over is gehoord. Het parkeerterrein Gasthuisboom gaard voorziet, volgens het college, duidelijk in een behoefte voor zowel het toeristisch als het woon/werk verkeer. De realisering van de aan sluiting van het parkeerterrein Gast huisboomgaard op het Jannewekken zal begin 1987 plaatsvinden. Nadat de asfaltlaag is aangebracht ZIERIKZEE - „Met name voor deze gemeente is het zaak, dat het winkelapparaat haar aantrekkingskracht behoudt en waar mogelijk vergroot om de consumenten uit de regio en de toerist zoveel mogelijk te 'binden'. Een uitholling van de streekfunctie dient voorkomen te wor den". Dit staat vermeld in de toelichtingsnota bij de be groting 1987 van de gemeente Zierikzee. De opmerking wordt gemaakt in verband met de mogelijke effecten van de in de loop van 1987 voltooide wegverbinding over de Stormvloed kering. Over die mogelijke effecten voor stad en regio heeft op verzoek van de gemeenten een gesprek plaatsgevon den met een deputatie van het college van gs. Daarnaast is, volgens de toe lichtingsnota, de Kamer van Koop handel op verzoek van het bedrijfsle ven gestart met een oriëntatie op de te verwachten effecten van de nieuwe verbinding voor het regionale be drijfsleven, alsmede op de mogelijk heden van de gevestigde ondernemin gen en de lokale overheden om op de nieuwe situatie in te spelen. Aanknopingspunten Door middel van een onderzoek, dat. volgens de toelichtingsnota, in opdracht van de lokale overheden en het bedrijfsleven verricht zou dienen .te worden, zou de gewenste informa tie 'aangeleverd' moeten worden De resultaten van zo'n onderzoek moeten tevens concrete aanknopingspunten bieden voor bedrijfsleven en gemeen ten om tijdig en alert op de nieuwe ontwikkeling te reageren. Enerzijds verwachten b en w. dat een dergelijk onderzoek resulteert in voorstellen voor het belanghebbende bedrijfsleven en de lokale overheden om optimaal profijt te trekken van de totstandkoming van de weg over de kering; anderzijds ziet men ook suggesties tegemoet ter voorkoming van ongewenste effecten. De Kamer van Koophandel stelt zich voor een deskundig bureau op dracht te geven een voorstel betref fende het te verrichten onderzoek met een kostenbegroting te formule ren. Nadat betrokken partijen het eens zijn geworden over opzet en kostenverdeling, zou het onderzoek nog dit jaar van start kunnen gaan, zo wordt in de toelichtingsnota mede gedeeld. ZIERIKZEE - „We zullen er keihard tegenaan moeten, zonder geweld te gebruiken". Deze beeldspraak gebruik te CDA-woordvoerster M. A. Bij de Vaate-Rozendaal in de Zierikzeese gemeenteraadsvergadering in haar plei dooi als gemeente wat meer te gaan doen aan de bestrij ding van de kleine criminaliteit. Zowel de evaluatie van het zomer seizoen 1986 als de eerste halfjaars rapportage van de rijkspolitie gaf haar aanleiding tot bezorgdheid ten aanzien van de toename van de klei ne criminaliteit. Zij pleitte voor het opstarten van mogelijke initiatieven in dezen, even tueel in samenwerking met de scho len. Verder wees zij op het bestaan van een rijkssubsidiepot ten behoeve van de bestrijding van kleine crimi naliteit en verzocht eens de mogelijk heden te onderzoeken daar ook als gemeente Zierikzee gebruik van te kunnen maken. Verontrustend Ook VVD-fractievoorzitter J. J. Ge- leijnse noemde de ontwikkelingen op dit gebied bepaald verontrustend. Ook hij achtte het noodzakelijk te be kijken wat er gezamenlijk tegen ge daan zou kunnen worden, al vreesde hij dat het een kwestie is van dweilen met de kraan open. Raadsvoorzitter, loco-burgemees ter L. J. van Gastel (VVD) wees in dit verband op de gelegenheid zich als raad uitgebreid over de mogelijkhe* den tot bestrijding van de kleine cri- zullen er geluidmetingen worden ver richt om te bezien of het Groene Kruisgebouw aan het Jannewekken meer dan de wettelijke toegestane hinder van de toegenomen stroom auto's ondervindt. Reconstructie rotonde Tbn aanzien van de voorgenomen reconstructie van de rotonde werd door het rijk aan de gemeente een bij drage gevraagd in de kosten van aan leg van een verkeersregelinstallatie, de kosten van aanleg van openbare verlichting en de kosten van exploita tie van deze verlichting. Het college laat weten zeer onlangs overleg met Rijkswaterstaat te heb ben gevoerd over de technische en fi nanciële aspecten. De reactie van Rijkswaterstaat wordt thans nog af gewacht. Met betrekking tot de gevaarlijke verkeerssituatie in de Scheldestraat zal het Bureau Goudappel Coffeng bv te Deventer, worden gevraagd een onderzoek in te stellen naar de voor zieningen, die in de Scheldestraat ge troffen kunnen worden. Op grond van de 'Aanpak Verkeers ongevallenconcentraties (AVOC)' ver goedt het rijk 80% van de kosten van dit onderzoek. Looproute De realisering van de aanleg eerste fase van de looproute Kerkhof-Post- straat is afhankelijk van het berei ken van overeenstemming over de grondverwexwing met de Dienst der Domeinen/Stichting Oude Zeeuwse Kerken, zo wordt in de toelichtings nota medegedeeld. De besprekingen zijn, volgens b en w, in een dusdanig stadium, dat ver wacht mag worden, dat het pad voor het aanstaande toeristenseizoen zal zijn gerealiseerd. In afwijking van het aanvankelij ke plan tot aanleg van een fietspad Laan van St. Hilaire-Hoofdpoort- straat, adviseerde de meerderheid van de verkeerscommissie in de loop van het jaar tot aanleg van een fietspad aan beide zijden van de weg. Voordat b en w zich over dit voor stel uitspreken, wensen zij te be schikken over de technische en finan ciële gegevens van een dergelijk fietspad. Verwacht wordt, dat de aan leg van een fietspad nog zodanige voorbereidingen vergt, dat niet eer der dan in 1988 de uitvoering ter hand kan worden genomen. Openbare verlichting Voor vernieuwing, aanpassing en uitbreiding van de'openbare verlich ting in de binnenstad en de wijk Mal ta is in het bestedingsplan 1987 ruim te gereserveerd tot een bedrag van 60.000,—. Een aantal van de licht masten is aangetast door roestvor- ming en uit veiligheidsoogpunt dient tot vervanging te worden overgegaan, aldus vermeldt de toelichtingsnota. Verder is een uitbreiding en aan passing van de verlichting in de Lan ge Nobelstraat en het Jannewekken gewenst. Deze kunnen, volgens b en w, gelijktijdig worden uitgevoerd met de reconstructiewerken in de Lange Nobelstraat en de herbestra ting van het Jannewekken. NIEUWERKERK - Op de kruising Zwanenburgseweg/Rijksweg bij Nieuwerkerk ontstond in de nacht van woensdag op donderdag om streeks 1.30 uur een eenzijdig onge val, waarbij autobestuurder A. A. T. uit Barendrecht met zijn voertuig van de weg raakte. De auto werd geheel vernield, terwijl T. verwondingen in het gelaat opliep. Bij de bestuurder' werd een bloedproef genomen. C. van der Haven-Eikelenboom. RENESSE - De strand- reddingsbrig-ade Wester schouwen heeft aan het af gelopen zomerseizoen een behoorlijke klus gehad. Niet verwonderlijk, want 1986 telde maar liefst 58 stranddagen in tegenstel ling tot die povere elf van het jaar daarvoor. Zo werd er 627 keer eerste hulp ver leend, waaronder 175 stralingen door een kwal - vrij veel dit seizoen - en 30 wespensteken. In 24 gevallen werden de 'slachtoffers' doorverwezen naar de huisarts. En dan zijn er ieder jaar de meldingen van afgedreven bootjes en luchtbedden (zes keer). Windsur fers kwamen niet in problemen. Maar er was meer. Zo kregen de le den van de brigade 42 'vondelingen' en 62 zoekgeraakte kinderen op be zoek. Wat het materiaal betreft, laat de voorzitter mevrouw C. van der Haven-Eikelenboom zich redelijk po sitief uit. De mobilofoons zijn in pri ma conditie, de groep heeft beschik king over zes buitenboordmotoren en ook de boten zijn in goede conditie. ,,We achten het dan ook niet nodig om het volgende seizoen boten te vervan gen, zoals wél staat aangegeven in de meerjarenbegroting", aldus de voor zitter. minaliteit te laten informeren tijdens het bezoek, dat de gemeentebestuur ders heden (donderdag)middag bren gen aan de rijkspolitie. Wethouder van onderwijs de heer J. Groen (PvdA) liet weten, dat de ge meente in overleg met de school besturen al gerieht bezig is iets te doen aan de bestrijding van de klei ne criminaliteit. Hij meende dat, dat ook zonder subsidie dient te geschie den Ook in de toelichtingsnota bij de gemeentebegroting 1987 komt dit on derwerp aan de orde. Medegedeeld wordt, dat aan de directies van de openbare basisscholen is gevraagd of men positief wil meewerken aan een anti-vandalismeproject. Inmiddels is daar een positieve toezegging op ge komen. B en w delen nu mede, dat ook met de besturen van de bijzondere scho len en met het bestuur van de Bea- trixschool contact opgenomen zal wórden om te propageren mee te doen in een gezamenlijk project, dat wellicht over een beperkt aantal ja ren dient te worden herhaald. Snel tempo De raadsagenda werd verder in een opmerkelijk snel tempo afgewik keld. Zo had de raad weinig woorden nodig voor de vaststelling van het ge wijzigd schetsplan betreffende de in pandige verbouwing van openbare basissschool 't Kofschip. Dat gewij zigde plan leverde tevens een bespa ring van 70.000,— op ten opzichte van het eerder gepresenteerde plan tot aanpassing van dit schoolgebouw ad 465.000.-. Overigens zal uiteraard moeten worden afgewacht wat het ministerie van de verbouwingsplannen vindt en op welke wijze al dan niet het rode potlood in Den Haag gehanteerd zal worden. Daarna zal het plan opnieuw in de raad aan de orde komen. De raad ging met algemene stem men akkoord met het voorstel tot aangaan van een gebruiksovereen- komst voor sportpark Bannink met hockeyvereniging Schouwen-Duive- land. RU-fractievoorzitter W. F. Spren- gelmeijer zei ook met het betreffende voorstel te kunnen meegaan, al ble ven zijn bezwaren van principiële en financiële aard ten aanzien van de sport van kracht. Sprengelmeijer pleit immer echter voor zelfwerk zaamheid en dat zag hij in het voor liggende geval gerealiseerd, hetgeen hij zeer toejuichte. Basiseducatie Ten behoeve van de invoering van de basiseducatie in 1987 stelde de raad een krediet van 0,50 per inwo ner beschikbaar. Het Regionaal Edu catief Centrum 'De Bevelanden/Tho- len' (REC) heeft zich inmiddels bereid verklaard coördinerende en ondersteunende taken te verrichten met betrekking tot de ontwikkeling van de basiseducatie op Schouwen- Duiveland. Wethouder Groen benadrukte nog- eens extra, dat het thans verstrekte krediet nodig is voor een stuk voor bereidend werk en dat men zich der halve nu nog nergens toe verbond. PvdA-fractievoorzitter D. van der Wekken verwees in dit verband naar de Kaderwet, die er - zij het wat ver traagd - toch komt, waardoor de voor zieningen voor basiseducatie straks verplicht worden opgelegd. PvdA-woordvoerster M. R. de Jong- van Loo was van mening, dat met het beschikbaar stellen van een krediet voor voorbereidend werk, in elk ge val wel de intentie wordt aangegeven, dat er straks werkelijk wat aan basis educatie wordt gedaan. Huisvesting Een reeds lang besproken zaak be trof de huisvesting van de groeperin gen: Peuterspeelzaal Harlekijn van BURGH-HAAMSTEDE - De Bewaerschole in Burgh- Haamstede vervult in de periode van zaterdag 25 okto ber tot en met zaterdag 8 november min of meer dezelfde rol als de Tower in Londen. Niet de kroonjuwelen van het Britse koningshuis maar de hedendaagse sieraden van Lisette Bouman en Ingrid Fokken zijn in deze expositie ruimte in de Weststraat te zien. Lisette Bouman studeerde in 1975 af aan de Vakschool voor goudsme den in Schoonhoven. Naast het ver vaardigen van sieraden voor exposi ties werkt zij veel in opdracht. Haar meest recente werkstukken kenmer ken zich door simpele vormen, waar mee zij een spanningsveld weet te scheppen. Om dit spanningsveld nog wat te accentueren maakt zij gebruik van de combinatie zwart rubber en zilver. Voor haar sieraden, kragen en manchetten gebruikt zij naast edele metalen ook hout en textiel in combi natie met zwart rubber. het Leger des Heils, Federatie van Ouders en Vrienden van Geestelijk Gehandicapten op Schouwen-Duive- land, de Speel-o-theek en de wijkver- eniging 'Malta'. Met de besluiten, die de raad deze week nam, werden in het verleden gedane toezeggingen op dit gebied bekrachtigd. De raad besloot namelijk een kre diet van 32.430,— te verlenen voor het treffen van voorzieningen aan de overblijvende lokalen aan de Baster- straat en het daarbij behorende ter rein. Verder werd besloten deze loka len met ingang van een nog nader te bepalen datum te verhuren aan de Stichting De Koepel voor een bedrag van 5.840,— per jaar en aan het Le ger des Heils ten behoeve van peu terspeelzaal Harlekijn voor een be drag van 2.920,— per jaar. Tbn slotte besloot de raad het Leger des Heils en Stichting De Koepel jaarlijks een subsidie te verlenen in de huis vestingskosten tot 100% van de ver schuldigde huur voor genoemde loka len. Advertentie in de maten 116 t/m 176 Mol 5-7, Zierikzee DEN HAAG - De bedrijvigheid in de industrie heeft zich in september enigszins hersteld van de vakantie flauwte van juli en augustus. Ook in de orderontvangst, vooral die uit het binnenland, trad een verbetering op. Nu chef-redacteur M. Kaat reeds geruime tijd ziek is en het er naar uitziet dat hierin op korte termijn geen verande ring komt, heeft de directie van de Zierikzeesche Nieuws bode gemeend er goed aan te doen om een waarnemend chef-redacteur aan te stellen. Redacteur A. van der Wou den is aangewezen om de taken van de chef-redacteur over te nemen om zo een continuering van het redactiebeleid te waar borgen. Lezers worden derhal ve verzocht om zich met even tuele vragen en/of klachten over redactionele aangelegen heden tot hem te wenden. De waarnemend chef redacteur is overdag bereik baar op het kantoor van de Zie rikzeesche Nieuwsbode (01110- 6551) en in de avonduren via te lefoonnummer 01110-5071. De directie Ook Ingrid Fokken studeerde aan de Vakschool in Schoonhoven. Naast haar werkzaamheden als zelfstan dige geeft zij ook nog les aan een cen trum voor kunstzinnige vorming in Roermond. Ook zij wekt door het ge bruik van totaal verschillende mate rialen; metaal en textiel, een tegen stelling op. Het werken met deze uiteenlopende materialen ervaart de kunstenares als een uitdaging. De ex positie sieraden is van maandag tot en met zaterdag tussen 13.30 en 16.30 uur voor het publiek geopend. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven Chef-redaktie: M. Kaat. Waarnemend chef-redactie: A. van der Wouden Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11. Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (tussen 18.00-19.00 uur): 01119-1941. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-5071, 01110-4669. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 1 41,00; per jaar f 156,50; losse nummers f 0.80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% BTW Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) 1 6.40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3