Ruim 300 ouderen tijdens Sociaal noodfonds Zierikzee dient te worden gehandhaafd Schuiven pijlerdam voorlopig dit stormseizoen eerder dicht O DE ZIERIKZEESCHE COURANT Toelichtingsnota bij begroting 1987: kfOPDT HET Aanrijding I ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Oesterdam Zuid-Beveland en Tholen zijn eindelijk met el kaar verbonden. Woensdagochtend om vier uur werd de geul tussen de beide delen van Zeeland gedicht. (Pag. 2). Reconstructie Voor reconstructie van de Lange Nobelstraat is een bedrag van een kwart miljoen gereser veerd op het bestedingsplan 1987 van de ge meente Zierikzee. (Pag. 3). Amerikaans Mona-Lea Landegent uit Burgh-Haamstede maakte kennis met de 'American way of life". Zij kroop een jaar lang in de huid van een Ame rikaan. (Pag. 5). Zaalvoetbal In de eerste klas van de zaalvoetbalcompetitie zijn door de laatste resultaten de oude verhou dingen weer hersteld. Sporthuis Zierikzee trok weer bij. (Pag. 11). Noden scheppen de noodzakelijke vermogens om ze te be strijden en te overwinnen. Wendel Phillips (1797 - 1889) ZIERIKZEE - In de eerste acht maanden van dit jaar is volgens het college van b en w van Zierikzee voldoende aangetoond, dat het sociaal noodfonds in een behoefte voorziet en derhalve bestaansrecht heeft. Het college zal de gemeenteraad derhalve binnenkort voorstellen de werking van het fonds voor onbepaalde tijd te verlen gen. Hiertoe is in het bestedingsplan 1987 een bedrag opgenomen van 15.000,— voor toevoeging aan het fonds. Eén en ander wordt medege deeld in de toelichtingsnota bij de gemeentebegroting 1987. Ten aanzien van de gemeentelijke volkskredietbank wordt medege- Vervolg pagina 5 Het zangkoor Westelijk Schouwen. In Concertzaal te Zierikzee WAARIN OPGENOMEN Dit nummer bestaat uit 12 pagina's m WBB1Ï Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Regen Opklaringen en vannacht nog een enkele bui. Morgen eerst droog met zonnige perioden, later toenemende bewolking mogelijk gevolgd door re gen. De zuidwestelijke wind neemt in kracht af 5 tot 6 Beaufort, maar neemt later in de dag toe 6 tot 7. Mini mumtemperatuur komende nacht 6^ graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 27 okt.: Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 90% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 13 graden Windkracht: zuidwest 6 Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: west 6 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: west 5 ZON- EN MAANSTANDEN 24 okt. Zon op 07.20, onder 17.27 Maan op 21.10, onder 14.28 Laatste Kwartier: 25 oktober (23.26) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Vandaag zat ons land in koude en onstabiele lucht, waarin zich gemakkelijk talrijke buien ont wikkelden. Hierbij kwam hagel en onweer voor, en de buien gingen soms gepaard met zware windstoten. Van nacht wordt de buiigheid minder. Morgenochtend komen er enkele zon nige perioden, als een zwakke rug van hoge luchtdruk passeert. In de loop van de dag neemt vanuit het westen de bewolking echter al weer toe, en in de avond kan het op nieuw regenen. Dit op nadering van een volgende Oceaandepressie, die zaterdag boven Schotland en zondag bij Denemarken komt te liggen. Dit nieuwe lagedrukgebied zorgt voor wisselvallig weer tijdens het week einde. Zaterdag regen, zondag een nieuwe buienzone, en beide dagen veel wind met aan de kust mogelijk opnieuw storm 23 OKTOBER 1986 Nr. 24021 Het sneller sluiten van de kering moet Rijkswaterstaat me'er routine en ervaring bieden. Om ervaring op te doen met sluiting ZIERIKZEE - Meer dan 300 ouderen zijn woensdag middag in de Zierikzeese Concertzaal getuige geweest van de vierde Seniorendag. Er moesten de nodige extra stoelen aangesleept worden en ook het ronddelen van de kopjes koffie en thee illustreerden de enorme opkomst. Mevrouw C. Mandemaker-Penning zei in haar openings woord dan ook bijzonder blij te zijn met de opkomst. „Het slechte weer heeft u er niet van weerhouden hier naartoe te komen". ,,U kunt bij hem altijd terecht met vragen over huisvesting, gezondheid en ontspanning. Hoewel de stichting momenteel nog gevestigd is bij de Fe deratie Maatschappelijke Dienstver lening, ziet het er naar uit, dat we een eigen huisvesting krijgen. Er is in middels vergevorderd overleg met het gemeentebestuur van Zierikzee geweest", hield ze de aanwezigen voor. Spreekster verhaalde nog even over de eerder gehouden Seniorenda gen in respectievelijk het Tonnenma- gazijn (Brouwershaven), de Schutse en Krayestein (beide Burgh-Haam- stede). Over de laatste bijeenkomst hadden nogal wat ouderen klachten volgens haar. ,,Men rekende op zo'n 400 belangstellenden, maar het wer den er 750. We betreuren dit, maar zeggen u toe er sindsdien extra aan dacht voor te hebben. Maar wie iets negatiefs zegt, moet ook het positie ve naar voor brengen. Het was een geweldige dag". En dat gold ook voor het samenzijn in de Concertzaal. Na het openings woord was het aan J. van den Doel met diens dochter. Van den Doel - in het dagelijkse leven directeur van de muziekschool in Maassluis - bege leidde zijn zingende dochter op het orgel. Van den Doel is al eerder in de regio geweest en dat was de meeste ouderen zo goed bevallen, dat de or ganiserende bejaardensozen en de ANBO besloten hebben om het duo weer naar Schouwen-Duiveland te halen. Eerste toon Samenzingen werd het en al bij de eerste toon zette de volledige zaal meteen uit volle borst in. Na enkele nummers complimenteerde Jil het publiek met ,,Ze zeggen weieens Ons Zeeuwen bin zuunig. maar ons bin ook dapper om met dit slechte weer hierheen te komen en zo mooi mee te zingen". Vader Van den Doel uittte toch nog even op een speelse manier kritiek op publiek. Dat gebeurde bij het nummer De Paden op, de lanen uit, waarbij hij het publiek deelde in de mannen- en vrouwenpartij. Nadat het laatste nummer werd ge zongen was het de beurt aan het Ou- derenkoor Westelijk Schouwen. Dat had vorig jaar in Krayestein ook wil len optreden, maar daar ontbrak een piano. Nu dan wel en terwijl de eerste noten werden ingezet, arriveerden in- Vervolg pagina 5 DONDERDAG 143ste jaargang De ouderen waren niet voor niets gekomen, want het programma bleek bijzonder aan te slaan. Maar eerst krijgen de bezoekers nogalwat infor matie te verwerken, die uit de mond van voornoemde spreekster kwam. Terwijl de leden van de UW nauwe lijks de dienbladen konden aansle pen, vroeg mevrouw Mandemaker aandacht voor het werk van de Stich ting Welzijn voor Ouderen en in het bijzonder voor coördinator Ruud van der Weide. Na het huidige stormseizoen wordt een evaluatieperiode ingelast die maximaal vijf jaar mag duren. In die periode zal het sluitpeil drie meter boven NAP bedragen. Aan het einde van de periode wordt het sluitpeil op 3,25 meter vastgesteld, tenzij in de komende jaren blijkt dat een ander sluitpeil beter is. Volgens woordvoer der L. H. A. Kneepkens van Rijkswa terstaat is het goed mogelijk dat de evaluatieperiode aanzienlijk korter wordt dan vijf jaar. ..Als we dit stormseizoen enkele malen sluiten, kan de evaluatieperiode waarschijn lijk beperkt blijven. Zinvol Maar het kan ook zo zijn dat de sluizen in twee of drie jaar zo weinig dichtgaan dat je niet zinvol kunt eva lueren". Bij het opdoen van routine met de dam gaat het volgens Kneep- ZIERIKZEE - Op de kruising Schuurbeque Boeyestraat ontstond woensdagmiddag omstreeks 12.45 uur een aanrijding tussen twee perso nenauto's. Een auto bestuurd door J. K. B. uit Denemarken zou geen voorrang heb ben verleend aan een van rechts ko mende auto, bestuurd door B. v. D. uit Haamstede. Beide auto's liepen mate riële schade op. kens niet alleen om het waterstaat kundige werk zelf, maar ook om alle mensen en organisatie die bij de slui ting betrokken zijn. „Een kering heb ben is een ding, haar goed laten be dienen is een tweede". Kneepkens noemt een sluitpeil van 3,25 meter „vrij hoog" en „het meest gunstig" voor milieu en visserij. „Het peil van drie meter is een com promis in de richting van techniek en beheerders". Bij het advies van de Raad voor de Waterstaat over de sluitpeilen, dat volgens Kneepkens door minister Smit-Kroes integraal is overgenomen, zijn alle belangen afgewogen, ook die van het milieu. Het was volgens hem mogelijk ge weest het peil meteen op 3,25 meter vast te stellen, maar dan waren een aantal proefsluitingen nodig ge weest. „Nu kunnen we ervaring op doen in reële situaties", aldus Kneep kens. Hoewel de Zeeuwse Milieufedera tie voorstander is van een zo hoog mogelijk sluitpeil zegt zij zich bij monde van T. Kramer wel in het on langs door de minister genomen be sluit hierover te kunnen vinden. „Het is een redelijk verlangen", zegt hij, doelend op de proef. De federatie rekent er overigens wel op dat de evaluatieperiode kort zal duren. „We gaan er van uit dat ze het snel in de vingers hebben, als het nog een paar keer flink stormt dit na jaar", aldus Kramer. Hij en Kneepkens verwachten dat de schuiven nog maar eens in de vijf Enkele plattelandsvrouwenin klederdracht praten in de foyer, alvorens zijn moesten aantreden. BURGHSLUIS - De schuiven in de Oosterscheldedam zullen dit stormseizoen in een eerder stadium worden ge sloten dan werkelijk nodig is voor de beveiliging van Zeeland. Hiertoe is besloten om ervaring op te doen met de sluiting van de pijlerdam. Dat heeft een woordvoer der van Rijkswaterstaat bevestigd. In het huidige storm seizoen, dat loopt tot oktober van het volgend jaar, gaan de schuiven - net als bij de storm maandag - dicht bij een waterstand van 2,75 meter boven NAP. In de toekomst zal het sluitpeil 3,25 meter boven NAP bedragen, zo is de bedoeling. jaar gesloten zullen hoeven te worden als het sluitpeil eenmaal op 3,25 me ter is vastgesteld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1