Handbalformatie Delta Sport laat in slotfase onnodig ruime voorsprong lopen tegen Dongen NIEUWSBODE Zierikzeese Bridge Club Mevo behaalt verdienstelijk gelijkspel bij koploper Problemen op middenveld breken Ouwerkerk op Slechte beurt Dreischor, maar toch nog enig geluk Eilandelijke voetbalclubs vergaderen op 22 oktober Damesformatie HSD boekt opmerkelijke resultaten ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 21 oktober 1986 Nr. 24020 7 Er moeten wel bijzonder vreemde dingen gebeuren om een 85-jarige sportman in hart en nieren tot huilen te brengen. Ieder weekeinde belt mijn opa me op om over sport in de breedste zin van het woord te praten. De man - ongetwijfeld de fanatiekste supporter van Roda JC en nog iedere wedstrijd van zoveel mogelijk Roda JC-teams van de partij - houdt zich zijn hele leven reeds bezig met het in plakboeken vastleggen van sportie ve schrijfsels uit de Nederlandse, Belgische en Duitse pers. Hij is daar door dan ook begrijpelijk uitge groeid tot een vraagbaak van het zui verste soort. Hij was het ook, die mij stimuleerde in mijn aanvankelijke actieve voetballerij, maar ook - en dat betreur ik tot de dag van van daag nog steeds niet - in mijn sport journalistieke activiteiten. Maar dat even terzijde. Zondagmorgen was het wekelijkse onderonsje er weer en ik bespeurde direct een vreemde klank in zijn stem. Ik wist meteen, dat hij 'sportief boos' was geweest. De gang van zaken rondom de verkiezing van de plaats van handeling van de olympische spelen 1992 bleek de oor zaak. Of liever, het walgelijke ge drag van de Nederlandse demon stranten in Lausanne en later ook in Amsterdam had hem enorm aange grepen. Hij was ook zo van slag na het gebeuren in het Brusselse Hei- zelstadion op 29 mei 1985, maar nu bleek de betrokkenheid nog nadruk kelijker. De verkiezing in Lausanne was uit gelopen op een totale vernedering voor ons land. Dat was zijn mening. Zwarte Afrikaanse IOC-leden wer den 'in kwalijke en obscene taalna geroepen, er werden leden in het ge zicht gespuwd, bierflessen op auto's kapot geslagen en bedreigingen geuit. Heel wat IOC-leden waren diepgeschokt na het gebeurde. Een klein groepje raddraaiers gooide de naam van Nederland te grabbel. De schade die hiermee werd berokkend zal in de toekomst veel groter blij ken te zijn, dan louter en alleen het niet mogen organiseren van de olym pische spelen van 1992. Diverse poli tici vragen zich reeds af of Nederland de komende jaren niet moet afzien van het organiseren van grote inter nationale evenementen, zoals voet ballend Groot-Brittannië uit de Eu ropese bekertoernooien wordt gehouden na het echec van de Heizel. Het mag niet zo zijn, dat het gebeur de nu maar moet worden weggemof feld. Er moet een politieke reactie komen. Het kwaad moet worden aangepakt nu het misschien nog kan. Er moet geen jaren over gepraat wor den achter lange tafels, zoals dat ook gebeurt met het probleem, dat 'sporiVandalisme' heet, een pro bleem dat overigens dezelfde oor sprong heeft als het gebeurde in Lau sanne. De actie van Nederlanders in Lau sanne wordt stellig in het buitenland gezien in een lijn met het beeld van ons land tijdens de inhuldiging van koningin Beatrix en de rellen tijdens het bezoek van de paus aan ons land. De indruk wordt meer en meer ver sterkt, dat ons land er een is van slampampers, drugsverslaafden en anarchisten, van ontspoorden: al thans van een land, dat niet in staat is dit walgelijke gedrag te reguleren. Het optreden van het 'select' groepje kostte Amsterdam in ieder geval stemmen, misschien zelfs de toewij zing, maar dat laatste is totaal niet van belang. Uitsluitend van belang is, dat de raddraaiers ontstellend veel kwaad hebben gedaan, zoals de voetbalvandalen dat ook week in, week uit doen. Het is zeer hoog tijd, dat dergelijke uitwassen worden aangepakt. En dan graag met de hardst mogelijke straffen. Er is in middels al veel te lang over gepraat. Het zo graag gebezigde 'Het is weer fijn langs de lijn' moet weer meer worden dan een kreet, die op geen enkele manier hard gemaakt kan worden. Passieve sportmensen als mijn opa van 85 moeten zich niet hoe ven te schamen, wanneer zij over sport willen praten. Het mag duide lijk zijn: die voetbalgek van 85 is voor mij het positieve symbool van al die tientallen miljoenen, die net zo voetbalgek zijn als hij.... PW DEN BOSCH - De bokser Ramon Voorn heeft ook zijn tweede prof wedstrijd gewonnen. Na zijn over winning op de Westduitser Peter Bie- ber, vorige week in Schiedam, won de 26-jarige Amsterdamse zwaargewicht tijdens een internationaal boksgala in Den Bosch op punten van zijn zes jaar jongere tegenstander Sean Daly uit Wales. ZIERIKZEE - Op de eerste 'vrije' avond van oktober namen achttien paren deel aan een onderlinge drive van de Zierikzeese Bridge Club. In twee groepen werd volgens het sy steem Howell gespeeld. Het beste re sultaat werd geboekt door het paar Hendrikse/Sweere met 66,67% in de groep met acht paren. In de andere groep ging het echtpaar Pomper met de eerste prijs slepen via een score van 60,65%. De gedetailleerde uitslagen zijn de volgende: Groep 1: 1. ep Pomper 131 pnt.; 2. ep Van den Berg 125 pnt.; 3. hrn Be- cu/Van der Post 120 pnt.; 4. ep Kloet 119 pnt.; 5. ds Van 't Leven/Schaalje 115 pnt.; 6. ds Hendriksen/Van de Zande en ds Kops/Tuinman 111 pnt.; 8. hrn 't Hart/De Vries en hrn Meulstee/Schot 86 pnt.; 10. ds Eek man/Van Geesbergen 76 pnt. (108 punten is 50%). Groep 2: 1. hrn Hendrikse/Sweere 112 pnt.; 2. ds Does/Van der Valk 98 pnt.; 3. mw Heuser/hr Boot 97 pnt.; 4. ep Kotoun 90 pnt.; 5. ep Schults 79 pnt.; 6. ds Becu/Van der Post 72 pnt.; 7. mw Van den Berg/hr Does 63 pnt.; 8. ds Besamusca/Boers 61 pnt. (84 pnt is 50%). Jaco Vleeshouwer haalt uit voor een schot in de wedstrijd tussen Delta Sport en Dongen, die in een 16-16 gelijkspel eindigde. ZIERIKZEE - De herenploeg van de Zierikzeese hand balvereniging Delta Sport leek in de eerste thuiswed strijd van de competitie in de landelijke derde divisie op een overwinning tegen het stugge Dongen af te stevenen. De ploeg van trainer/coach Rob de Vos zou daarmee on geslagen medekoploper zijn gebleven, maar in de slotmi nuten pakte een en ander enigszins anders uit. De 16-13 voorsprong, die Delta Sport acht minuten voor tijd nog had, veranderde in een moeizaam vastgehouden 16-16 ge lijkspel. Door die ontwikkeling in de slotfa se kon Rob de Vos niet echt tevreden zijn over het totaalprodukt, dat zijn ploeg het eigen publiek aanbood. De slotfase was overigens niet de enige fase in het duel, waarin het tijdelijk fout ging. In de eerste helft kwam Delta Sport via 1-0 en.4-3 met 8-4-aan de leiding, waarna de blauwwitte brigade even vergat waaraan gewerkt diende te worden. ,,De Brabanders kwamen terug tot 8-8, hetgeen we lou ter aan onszelf te wijten hadden", stelde Rob de Vos vast. „Toen we ogenschijnlijk eenvoudig vier doel punten voorkwamen, vergaten we aanvallend tijdelijk, dat we met een teamsport bezig waren. Er werd te in dividualistisch aangevallen. Ieder balverlies resulteerde in een tegen aanval van Dongen met een treffer als afronding. Zelfs het sterke verde digen van Delta Sport-zijde kon dit niet verhinderen". Vlak voor rust kwam Delta Sport nog wel weer op voorsprong: 9-8. In het begin van het tweede half uur kwam Dongen nog even naastzij bij 10-10, maar toen leek het verzet van de Brabanders toch min of meer gebroken. Via 15-12 kwam Delta Sport met nog acht minuten te gaan óp 16-13, een marge die vastgehouden had kunnen worden, wanneer de irri tatie niet zou hebben toegeslagen. Een aantal Delta Sporters kreeg af te rekenen met tijdstraffen. Op een bepaald moment moest de thuis ploeg zelfs met drie veldspelers acte ren. „Door de tijdstraffen raakte de ploeg uit het ritme, hetgeen Dongen in staat stelde om de voorsprong vol ledig weg te werken. Uiteindelijk hebben we in de slotfase misschien nog enigszins gezwijnd. Bij 16-16 speelden we nog twee minuten met een ondertal aan spelers, waarvan Dongen gelukkig niet meer kon pro fiteren", legde Rob de Vos uit. Al met al leverde de op zich goedgespeelde wedstrijd toch nog een verliespunt op voor Delta Sport, dat de competi tie een week eerder glorieus inzette via een 16-24 overwinning bij het al tijd stugge Fortuna in Bergen op Zoom. Toen kwam Delta Sport pas echt goed op dreef, toen de Braban ders met 13-12 leidden. Door het gelijke spel verspeelde zo- wel Delta Sport als Dongen een punt aan koploper Groene Ster, terwijl GSC, EBHV en Volt naastzij kwa men. Dongen opende in de openings ronde overigens met exact dezelfde score als de Zierikzeese ploeg: 24-16, maar hier was Rapid de verliezende ploeg. Tegen Dongen was Peter Lefè- vre topscorer namens Delta Sport met zes treffers. „Hij draaide aanval lend lekker, al liet Lefèvre met nam,e in de eerste helft wat mogelijkheden onbenut. In het tweede ^.alf uur her stelde hij zich prima"," constateerde De Vos. Behalve Peter Lefèvre scoor de Bert Nuyens vier keer, Cor Lagen dijk passeerde de Dongense doelman drie keer, Bert de Vos twee keer en Jaco Vleeshouwer maakte de totaal- produktie van zestien treffers via een doeltreffend schot vol. Aanstaande zondag 26 oktober speelt Delta Sport opnieuw in sporthal Onderdak, dan is Rapid de volgende tegenstander. In Dongen wordt de voor de bovenste posities belangrijke ontmoeting tus sen Dongen en Groene Ster afge werkt. BONN - Harald Schumacher, bijna niet weg te denken uit het Westduitse doel, begint volgende week woensdag bij de oefenwedstrijd tegen Oosten rijk naast Franz Beckenbauer op de bank. Eike Immel zal daardoor voor het eerst in vier jaar weer eens als in ternational tussen de palen staan. Matthaeus of Klaus Allofs zal de aan voerdersband van Tbni overnemen. Rudi Voller en Andreas Brehme zijn na een blessureperiode weer in de se lectie opgenomen. Ook Herget is te rug. POORTVLIET - De Zierikzeese vierde klasser Mevo behaalde bij me dekoploper SPS een verdienstelijk 0- 0 gelijkspel. „Om aansluiting te be houden mochten we in ieder geval niet verliezen", onderkende oefen- meester Peter Goedegebuure. „In uitwedstrijden hadden we tot zater dag nog niet veel gepresteerd en als je dan bij een goede koploper een Q-0 weghaalt, dan denk ik dat je tevre den mag zijn". SPS was in de pittige wedstrijd het meest aan de bal, maar de Poortvliet - se ploeg probeerde toch ook via veel lange ballen gevaar te stichten. „Ik wist, dat als we er in zouden slagen om Jan en Bram Hage vast te zetten we een eind zouden komen", consta teerde Goedegebuure. Jeroen Wijs man en Jan Heikamp werden met de ze taak belast en zij zouden hun opdracht goed doen. „De angel was duidelijk uit de ploeg". De beste kans uit de eerste helft was voor Mevo. In de tiende minuut kwam Dirk van de Sleen in een goede positie, maar hij aarzelde te lang, waardoor de kans verloren ging. SPS kreeg slechts een paar kleine kansjes via Henk Vane. In de tweede helft was SPS sterker, maar opnieuw was de eerste serieuze kans voor Mevo. René Verwijs kapte twee verdedigers uit en plaatste de bal op Peter van de Linde, die van dichtbij voorlangs plaatste. De thuis ploeg had pech, dat een treffer we gens buitenspel werd afgekeurd en dat Kees van Tiggele op de paal kop te. In de laatste minuut leek René Flohil alsnog voor de verrassende ontknoping te gaan zorgen. Hij plaat ste op René Verwijs, die op de Poort- vlietse doelman plaatste. Het leer ca ramboleerde voor de voeten van Peter Hendrikse, die hernieuwd inzette, maar nu haalde een verdediger de bal van de doellijn. Even later viel het laatste fluitsignaal en waren beide ploegen een punt rijker. LAMSWAARDE - De problemen met de bezetting op het middenveld beginnen Ouwerkerk meer en meer op te breken. In de uitwedstrijd te gen SDO in Lamswaarde moest oe- fenmeester Piet Vreeke het nog altijd stellen zonder Johnny de Jonge, Wim Hage en Niek Hesp. Ouwerkerk kwam wel vroeg op voorsprong, maar nog voor het verstrijken van de eerste helft stond de 3-1 eindstand vast. Terug in de basis van de Ouwer- kerkse ploeg was William Remeeus. Hij werd door Vreeke op de laatste manpositie gezet, terwijl Eugène Tot- té als voorstopper ging acteren. Aan vankelijk ging het duel gelijkop, maar in de tiende minuut kwam Ouwerkerk op voorsprong. Erik Bleyi werd diepgestuurd, ging door tot de achterlijn en legde toen terug op Nico Bolijn, die in een beweging raak schoot: 0-1. Kort erna andermaal een kans voor Bleyi, maar hij schoot over. Geleidelijkaan openbaarden zich de Ouwerkerkse problemen op het middenveld. De SDO-aanvallers werden niet voldoende kort gedekt, waardoor de defensie onder te zware druk kwam. Een en ander resulteerde in drie treffers in de laatste twintig minuten van het eerste bedrijf. In de tweede helft offerde Piet Vreeke een verdedi ger op ten faveure van de aanvallend ingestelde middenvelder Erwin van de Maas. Er kwamen wat kansjes voor Ouwerkerk, maar echt gevaar lijk werd de ploeg toch niet. Een kop bal van Jeen Dijkstra ging voor het SDO-doel langs, terwijl Erik Bleyi overkopte. Via counters kwam SDO er nog herhaaldelijk gevaarlijk uit. Door de nederlaag is de situatie er voor Ouwerkerk weer wat zwarter uit komen te zien. Aanstaande zon dag ontmoet de ploeg op eigen veld Sluis, dat nu via een gelijkspel tegen Liberty een punt wegliep van Ouwer kerk. Winst voor de Duivelandse for matie lijkt noodzakelijk om het con tact met de overige ploegen niet helemaal te verliezen. HEINKENSZAND - De ongeslagen koploper Dreischor verspeelde bij Hcinkenszand 2 hel eerste compcti- tiepunt via een 1-1 gelijkspel. De ploeg van trainer Wim Kommer le verde een matige wedstrijd af, maar liep uiteindelijk toch nog geen scha de op, omdat de naaste belagers RCS 4 en Volharding in Oost-Souburg te gen elkaar eveneens tot 1-1 kwamen. De komende twee ronden ontmoet Dreischor op het eigen sportpark De Mol achtereenvolgens RCS 4 en Vol harding. Dreischor werd bij Hcinkenszand 2 bslachtoffer van het gemak, waar mee de voorgaande wedstrijden in winst werden omgezet. „Het is steeds te gemakkelijk gegaan. Hierdoor loop je natuurlijk het gevaar, dat de zaken wat te lichtvaardig worden op gepakt. Bij Heinkenszand bleek die opvatting meteen voor problemen te zorgen", legde Wim Kommer uit. Dreischor creëerde zich over de hele wedstrijd genomen slechts een paar kansjes en trof daaruit uiteindelijk toch nog een keer doel, hetgeen net voldoende was om niet tegen een ne derlaag aan te lopen. De ploeg hield tot de rust nog stand. Hèinkenszand kreeg wel de be tere kansen, maar doelmanHans Hoek hoefde niet te capituleren. Na een kwartier in de tweede helft kwam Iman Wesdorp in de ploeg voor Peter Slager. Dat bleek een gouden wissel. Wesdorp was nog maar net in de wedstrijd of hij rondde een hoek schop van Luc Heiboer af. Dreischor kreeg nog een paar kleine kansjes, maar moest tien minuten voor tijd de voor Heinkenszand verdiende gelijk maker toestaan. Dreischor trad overi gens aan zonder Wim van de Linde, die wegens een blessure verstek liet gaan. ZIERIKZEE - De commissie zomer avondvoetbal treedt op woensdag 22 oktober als gastheer op voor de re giobijeenkomst van alle eilandelijke voetbalclubs. De bijeenkomst wordt om half acht gehouden in de kantine van sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee- De agenda vermeldt negen punten, waaronder de bespreking van het jaarlijkse toernooi om de Schouwen-Duiveland Trofee. Na de opening en de behandeling van het verslag van de vorige verga dering van 9 april 1986 komt het Schouwen-Duiveland toernooi 1987 aan de orde. Het betreft de elfde edi tie. De agenda vermeldt als eerste vraag waar en wanneer het toernooi zich zal afspelen en welke ploeg voor de organisatie zorg zal dragen. Deze vraag wekt enige bevreemding, om dat in de najaarsvergadering van 1985, die in Zonnemaire werd gehou den, besloten werd om vv Dreischor voor 1987 de organisatie te geven. Daar werd aan toegevoegd, dat aan Dreischor zou worden overgelaten of het toernooi op Den Hogen Blok, dan wel op het eigen sportpark De Mol zou worden verspeeld. In de convoca tie voor de vergadering van 22 okto ber wordt opgemerkt, dat een ZAV- team reeds enkele jaren deelneemt aan het eilandelijke toernooi en dat de commissie zonferavondvoetbal de wens te kennen heeft gegeven ook or ganisatorische verantwoording te willen nemen. Gedacht wordt daarbij aan het toernooi van 1988 Vrijwel tijdens iedere bespreking betreffende het SD-toernooi komen er vanuit de vergadering verzoeken te overwegen of het toernooi weer niet op de 'oude' manier verwerkt zou kunnen worden. Oorspronkelijk wer den poulewedstrijden op doorde weekse avonden afgewerkt, waarna de finale en de kleine finale op een zaterdag werden verspeeld op het ter rein van de organiserende vereni ging. Het Scharendijkse ZSC en WIK uit Kerkwerve waren de voorbije ja ren openlijk voorstanders van deze 'oude' methode. Uitlopende competi ties en een gezelligheids-argument waren de voornaamste beweegrede nen om voor een eendaagse opzet te kiezen. Desalniettemin valt cr voor de 'oude' methode terdege heel wat te zeggen. Doordeweekse wedstrijden zijn in sportief oogpunt stellig aan trekkelijker en ze fungeren tevens als directe oplossing voor de wedstrijd secretarissen, omdat er dan aan het einde van de competitie niet driftig gezocht hoeft te worden naar tegen standers voor oefenduels. Om een compromis te vinden aangaande het gezelligheids-element kunnen alle ploegen op de finaledag worden uit genodigd om niet alleen te spelen voor de plaatsen een tot en met vier, maar ook verder. Dc nummers drie van iedere poule voor de vijfde plaats, de nummers vier voor de ze vende en zo verder. Aan de hand van een enquête-formulier tracht de re giocommissie meer duidelijkheid te krijgen. Behalve aan het SD-toernooi wordt ook aandacht geschonken aan de na jaarsvergadering van de afdeling Zeeland van de KNVB, die op 6 no vember in Kapelle wordt gehouden. Ook worden mededelingen verstrekt over de jeugdzaalvoetbalcompetitie, die dit keer voor het eerst in sporthal Onderdak in Zierikzee (junioren) en sportcentrum Krayestein (pupillen) wordt afgewerkt. Voor de rondvraag en de sluiting komt een aantal com petitiezaken aan de orde. Aan de ver enigingen wordt gevraagd, of er 'werk' gemaakt moet worden van het feit, dat er op de zaterdagen een onre delijke verdeling van het aantal Schouwen-Duivelandse uit- en thuis- spelende standaardteams is. Voor de competitie werden de competitielei ders verzocht hier enige rekening mee te houden. Op dit verzoek is ogenschijnlijk averechts gereageerd. Mogelijk komen vanuit de vergade ring nog andere eompetitiezaken ter tafel. voorsprong aan. Ook nu bleek HSD vooral verdedigend goed in elkaar te steken. De paarse defensie kwam wel flink onder druk te staan, maar hield het hoofd lang koel. Toch moest keep- ster Wilma Kooman een keer capitu leren, maar daar bleef het verder bij. Zowel HSD als Made veroorloofden zich de weelde om een strafbal te mis sen. Wanneer de HSD-dames de nog resterende inhaalwedstrijd bij Den Dune in winst om kunnen zetten ko men zij in het algemeen klassement op twee punten van koploper Made en op een punt van Hoekse Waard. De herenploeg van HSD viel op ei gen terrein enigszins tegen in de con frontatie met Zevenbergen, al maak te de Brabantse formatie in de eerste vier wedstrijden wel degelijk een goede indruk. Met zes punten uit die vier wedstrijden telde de ploeg slechts een verliespunt meer dan kop loper Spijkenisse. HSD vergaarde in de eerste vier wedstrijden vijf punten en moest derhalve winnen om goéd mee te blijven draaien in de vierde klas. Daar leek de wedstrijd aanvan kelijk ook op uit te draaien. De twee gevaarlijke spitsen Mark van Doorne en Jacco Geleijnse scoorden in de eer ste helft beiden een keer. Zevenber gen kon daar slechts een doelpunt te genover stellen, maar in de tweede helft waren de Brabanders toch enigszins doeltreffender. Twee straf- ballen hadden het duel al kunnen beslissen, maar slechts een inzet werd omgezet. In de slotfase bleek Zevenbergen over de iets betere con ditie te beschikken, hetgeen de doorslag gaf. Via een doelpunt werd de 2-3 eindstand vastgelegd en lijkt HSD zich nu verder te moeten beper ken tot een rol in de middenmoot. BEMMEL - Bij de eerste van de twee jaarlijkse verkopingen van stoe terij Buitenzorg in Bemmel zijn 74 jaarlingen onder dc hamer doorge gaan. Van de paardjes van de C- generatie 1985 haalde Champ Buiten zorg, een halfbroer van Monty, "de topprijs van 35.000 gulden. Trainer Chiel van der Tbgt kocht het Neder landse fokprodukt voor een Belgi sche eigenaar. PARIJS - John McEnroe heeft zijn deelneming bevestigd aan het inter nationale toernooi van Parijs, dat 27 ■oktober begint. De vroegere nummer een van de wereldranglijst keerde enige tijd geleden met succes terug in het Grand Prix-tcnnis na een afwe zigheid van zeven maanden. Volgens de organisatoren start Wimbledon- kampioen Becker ook in Parijs. JVfark van Doorne (links) en Jacco Geleijnse brachten HSD wel aan de leiding, maar de Zierikzeese ploeg liet de voorsprong in de tweede helft alsnog lopen ten faveure van Zevenbergen. ZIERIKZEE - De damesformatie van de Zierikzeese hockeyclub HSD boekt opmerkelijke resultaten in de vierde klas van de competitie. De paarse briga de won in een inhaalduel uitermate verrassend van Hoekse Waard en verraste zondagmiddag ook op het eigen sportpark Bannink door de ongeslagen kop loper Made niet verder te laten komen dan een 1-1 puntendeling. De heren ploeg van HSD stond halverwege nog op een 2-1 voorsprong, maar zag Zeven bergen in de tweede periode naastzij en voorbij komen: 2-3. De damesploeg van HSD moest voor een inhaalduel naar Hoekse Waard in Mijnsheerenland. Voor de aanvang van het duel verspeelde Hoekse Waard geen punt. Den Dune en Forcial werden in Mijnsheeren land afgetekend afgetroefd via res pectievelijk 4-1 en 8-0 en in uit wedstrijden won Hoekse Waard met 0-4 bij Zundcrt en met 0-5 bij Mistral. HSD maakte een einde aan de succes reeks. De Zierikzeese formatie verde digde stug en verhinderde daardoor tegentreffers. Een doelpunt van Da nielle van Veeren besliste het duel in het voordeel van de Zierikzeese for matie: 0-1. De nederlaag van Hoekse Waard zorgde er voor, dat koploper Made dubbel gewaarschuwd naar Zierikzee kwam. Qok de Brabantse dames verloren in de eerste vijf duels nog geen punt. Op eigen bodem bereikte de ploeg zelfs twee keer de dubbele cijfers. Zundert werd met 10-1 geklopt en het zwakke Mistral moest zelfs elf tref fers incasseren (11-0). Oudenbosch verloor in Made met 4-1. Op vreemde bodem waren de Madese dames wat minder trefzeker, maar de ploeg hoef de in ieder geval geen tegentreffers te incasseren. Den Dunc verloor met 0-2 en Forcial werd met duidelijke 0-5 cij fers aan de zegekar gebonden. Op sportpark Bannink tekende Klaske Visser al vroeg in de wedstrijd een 1-1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 7