musicolumn Big S centrum diverse activiteiten DE GROTE ONBEKENDE Seth Gaaikema treedt op Begroting Zierikzee sluit met post onvoorzien Zeeland zat enkele uren zonder veerverbindingen Tulips from Amsterdam ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 21 oktober 1986 Nr. 24020 5 HILVERSUM - De zilveren harp van de Stichting Conamus is dit jaar toegekend aan de Haagse zangeres Nadieh. Dit heeft de directeur van de stichting, John de Mol, maandagmid dag bekend gemaakt. ,.Als cle lente komt dan stoer ik jou toelpen oeit Amsterdam..,". Staande op een snel aangebrachte verhoging en omringd dooreen groot aantal Ne derlandse en Engelse scholieren zong de Headmaster" uit volle borst over de .Thousand gele en thousand rojje toelpen" die blijkbaar in Am sterdam groeien. Het was een moedi ge poging van een anders zo hoogver heven directeur van een Engelse middelbare school om in het Neder lands te zingen. Groot was het en thousiasme. Opeens was de hal één grote deinende massa waarin zowel in het Nederlands als in het Engels de Hollandse tulpen bezongen loer den. Het vormde het einde van een aantal dagen met intensieve contac ten tussen een Engels en een Neder lands schoolkoor. Koffers werden naar de bussen gebracht, handen werden geschud, er waren ..kissen" en tears". De bussen zetten zich in beweging en terwijl de Engelsen uit bundig zwaaiden kwam opeens het lied weer terug ..Duizend gele, dui zend rooie wensen jou het aller mooiste...". Nog steeds ben ik verbaasd dat een dergelijk simpel liedje zo'n belang rijke rol kan gaan spelen tijdens de reis van een schoolkoor naar Enge land. Maanden hadden de koorleden voor de concerten in Engeland gere- perteerd. Ze wilden in een land waar de koorzang op een ongelooflijk hoog peil staat goed voor de dag ko men. Op het laatst ontstaat dan het idee om naast alle serieuze" muziek een collage te maken van Hollandse liedjes, spelletjes en dansjes. Je plaatst ze in een bepaalde volgorde en heel toevallig komt het zo uit dat de presentatie wordt beëindigd met ..Tulpen uit Amsterdam Vele uren wordt er gezwoegd op Handel, Schubert en Mendelssohn, slechts zo af en toe zing je nog even de Nederlandse liedjes door. Dan kom je in Engeland en zonder dat je er iets aan kunt doen gaan die simpe le ..Tulpen" een eigen leven leiden. Het begon al tijdens een concert voor de oudere bewoners van de stad. Zij waren een geweldig pu bliek. In Nederland zijn we gewend om pas na het laatste akkoord te gaan applaudiseren of zelfs helemaal niet, maar het laatste akkoord was nog niet ingezet of daar klaterde het applaus al. Aan het einde van de avond toen de Nederlandse molens, emmertjes, klompen, kleppers en Katootjes op muzikale wijze ten to nele gevoerd werden steeg het ap plaus al op tijdens de aankondiging van een lied. Het was het lied ..Tul pen uit Amsterdam". Tot verbazing van de Nederlandse aanwezigen ble ken de Engelsen dit lied te kennen. Je hoorde ze meezingen ,,When it's spring again, I'll send again tulips from Amsterdam....". Niet Bach of Mozart, maar de deinende tulpen vormden de rode draad op onze reis door Engeland. Muzikale puriteinen zullen wellicht verbleken als ik ver tel dat ik het schitterend vond. Heus niet vanwege de kwaliteit van de muzikale tulpen als wel om het feit dat zo'n eenvoudig liedje een middel blijkt te zijn om de verbondenheid tussen de mensen te verklanken, zelfs tussen mensen van verschillen de landen. De hoogste vorm van de zang is de ..aria". Maar een aria is een sololied en het geeft bij de luiste raars slechts individueel luisterge not. Hoe meer mensen bij het gebeu ren betrokken worden des te een voudiger zal de muziek worden maar tegelijkertijd ontstaat er iets van een gemeenschap die op bijzondere wijze ervaren wordt als een derge lijk gebeuren spontaan ontstaat en het de vorm krijgt van een muzikale happening. Maanden kun je werken aan een kerkconcert. Soms ontspringt er een vonk als je totaal onvoorbereid met elkaar gaat musiceren. Woensdag be zochten we een prachtige Abbey". Opeens ontstaat het idee om in deze geweldige ruimte een eenvoudige ca non te zingen. In verschillende delen van de kerk stellen de groepen zich op en opeens gebeurt het. Met elkaar probeer je er wat van te maken en de ruimte van de kerk met je stem te bespelen. Wanneer de canon klaar is en je nog even in de kerk wandelt hoor je opeens dat in één of andere kapel het zingen spontaan wordt voortgezet. De gemeenschap die dan gevormd wordt heeft te maken met het hart van de muziek. In het leven van alledag zijn zulke spontane momenten ongelooflijk be langrijk. Zomaar met elkaar een liedje zingen als je met je gezin on derweg bent, zomaar met elkaar „Lang zal-ie levenzingen als een collega op kantoor jarig blijkt te zijn. Niemand vraagt zich af ,,Is het wel zuiverIs het wel muzikaal ver antwoord?" Het gebeurt gewoon. Bij deze muziek is het - verboden om luisteraar te zijn. Je moet gewoon meedoen. Wie zich daar ,,te groot" voor voelt moet wel heel ongelukkig zijn. Deze muziek heeft onze kille maatschappij broodnodig. Op de terugreis ontstond weer zo'n gek idee. ,,We geven een concert mid den op de Noordzee". Zo werd er op het zonovergoten achterdek opeens gezongen, uit volle borst, de armen om eikaars schouder. ,,Als de lente komt dan stuur ik jou tulpen uit Am sterdam". Wellicht ging het ongelijk, wellicht was het otizuiver. Na afloop kwam er een Engelse dame naar me toe om me te bedanken. Ze had geno ten. 'It was absolutely marvellous!". Zou ze van het zingen genoten heb ben? Misschien, maar het was heus niet zo hoogstaand. Ik denk dat ze vooral van de jongelui genoten heeft die ervaarden dat muziek een band geeft. Iets ..wat mijn mond niet zeg gen kan....". Goodbye MARZAS ZIERIKZEE - Uit op Schouwen-Duïveland beleeft voor zaterdag 25 oktob'er één van haar theaterhoogtepunten in de Zierikzeese Concertzaal. De cabare tier Seth Gaaikema brengt dan vanaf 20.00 uur zijn nieuwe show En jou kies ik. Gaaikema heeft zich de laatste jaren steeds meer geprofileerd als politiek- cabaretier, waarmee hij menig politicus aan de tand. voelt. Vooral sinds zijn laatste oudejaarsconference heeft Gaaikema zich vastgenesteld in het thea tercircuit en zag hij zijn aanhang uitbreiden. Nu al heeft de cabaretier het po sitievej stempel de tweede Kan' gekregen. Toch weet hij zichzelf te zijn met eigen inbreng. BURGH-HAAMSTEDE - De competitie handjedrukken, die tot maart 1987 in jeugdsoos Big S in Burgh-Haamstede wordt gehouden heeft inmiddels de eerste winnaars opgeleverd. digé bezoekertjes van de club kunnen zaterdag 25 oktober genieten van de film de Troetelbeertjes. Deze kindei^- club:morgens trekken gemiddeld zo'n twintig tot dertig bezoekers. Bij de meisjes bleek Carolien Ver- duyn over de meeste kracht te be schikken. In de categorie tachtig kilo en meer was de eerste plaats wegge legd voor Nic-Jan Schrier, terwijl in de klasse tot tachtig kilo Peter Boo- gerd zegevierde. Kinderclub Deze competitie handjedrukken is slechts één van de diverse activitei ten die op het programma van deze jeugdsoos voorkomen. Zo is er elke zaterdag een kinderclub voor kinde ren van vijf tot dertien jaar. De jeug- Discoshow Donderdagavond is Big S het do mein van de jeugd van twaalf tot en met vijftien jaar. Het bestuur heeft besloten wat strenger de hand te hou den aan de leeftijdsnorm van vijftien jaar. Momenteel zijn er besprekingen gaande voor het uitnodigen van een Disco-show op donderdagavond. Vervolg van pagina 1 olieprijzen gekoppelde aardgasop brengsten heeft het kabinet besloten een pakket bezuinigings- c.q. ombui gingsmaatregelen te nemen. Uiter aard heeft dit ook effecten op de uit kering uit het gemeentefonds voor Zierikzee. Er zal een verlaging van het bedrag per woning en een verla ging van het uitkeringspercentage worden doorgevoerd. Voor Zierikzee zijn deze kortingen berekend op res pectievelijk 93.000,— en 65.000,—; totaal derhalve een bedrag 158.000.-. Maatstaf woonruimten De door de regering voorgenomen wijziging van de 'verfijning sociale structuur' dient nog nader te worden vastgesteld. Ditzelfde geldt voor een wijziging van de Financiële Verhou dingswet 1984. De maatstaf woningen wordt dan gewijzigd in een maatstaf woonruimten. Het aantal woonruim ten omvat - naast het aantal wonin gen - tevens de aantallen wooneenhe den, woonschepen en woonwagens. Woensdag' 22 oktober Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.00 uur Sta op je stuk, Engelse cur sus zelfverdediging voor vrouwen. Afl. 3. 14.30 uur Seabert, tekenfilmserie. 14.45 uur Kuifje, tekenfilmserie. 14.55 uur De grote meneer Kaktus show, kinderprogramma. 15.20 uur The Jetsons, tekenfilmse rie, 15.45 uur De Tik van....Annette van Trigt praat met bekende en minder bekende landgenoten. 15.50 uur Ripley's believe it or not, informatieve serie. 16.15 uur Dynasty, Amerikaanse se rie. Afl. De man. 17.00 uur Internationaal Week Maga zine, actualiteitenmagazine. 17.30 uur Journaal 17.46 uur Veronica sport 18.08 uur Family Tics, Amerikaanse comedy-serie. Afl.: Ik wil mezelf blij ven. 18.30 uur Cursus Rockschool. Les 5. Heavy Metal. 19.00 uur Countdown, met Adam Cur ry. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Jij ziet, jij ziet, wat ik niet zie. Vereniging voor Blinden en Slechtzienden. 20.33 uur Villa Valuta, showprogram ma rond de Derde Trekking van de Staatsloterij, gepresenteerd door Bart Peeters. 21.25 uur Verona, satirisch program ma 21.50 uur Nieuwslijn, actualiteiten magazine. 22.35 uur Miami Vice, Amerikaanse politieserie. 23.20 uur Passies, documentaire serie over menselijke gedrevenheid. 23.45 uur Erotische verhalen. Afl. Een maand op het platteland, naar een verhaal van Anton Tsjechov. 00.15 uur Journaal 00.20 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 9.00 uur Herfst Herfst, afl. 1 09.30 uur Tante Tingeling, afl. 5. 10.00 uur Muziek in de tent, afl. 3. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 uur Punky Brewster, Ameri kaanse jeugdserie. Afl. Het droom huis. 15.55 uur Lange Jaap, kinderpro gramma. Afl. 2: Van Jezus tot Kuifje. 16.30 uur Theo Thea, kinderpro gramma 16.45 uur Blikskaters, nieuwspro gramma van en door kinderen. 17.00 uur Kleine Koos, jeugdserie. Afl.: Voelen. 17.40 uur Zeven manieren om je tijd te versieren. Afl. 7. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal 19.12 uur Uitzending van het Christen Democratisch Appèl (CDA). 19.22 uur Van Gewest tot Gewest, re gionaal magazine. 20.00 uur Wie, wat, waar en hoe laat? Rubriek over evenementen op het ge bied van kunst, cultuur, recreatie en toerisme. 20.20 uur Avondvoorstelling: Met: The Dutch Jazz Orchestra o.l.v. Jerry van Rooyen. 21.25 uur Naar Budapest. Berend Boudewijn geeft in een extra uitzen ding van Nederland C indrukken van het bezoek dat tientallen Nederland- Het voor Zierikzee per 1 januari 1987 geraamde aantal woningen van 3.700 zal dan worden verhoogd tot 3.920 woonruimten. De vergoeding per woonruimte zal echter lager zijn dan de vergoeding per woning. Met deze voorgenomen wijzigingen is in de ge meentebegroting 1987 geen rekening gehouden. Eén van de beleidsvoornemens van het kabinet is om de vier grootste ge meenten (Rotterdam, Den Haag, Am sterdam en Utrecht) een extra finan ciële tegemoetkoming te verstrek ken. Dit heeft gevolgen voor de overi ge gemeenten. De tegemoetkoming aan Amster dam, Den Haag en Utrecht zal aan het gemeentefonds worden toege voegd. De uitkering aan de gemeente Rotterdam van 25 miljoen zal bin nen het gemeentefonds moeten wor den opgevangen. Het ziet er, volgens de toelichtingsnota, thans naar uit dat het uitkeringspercentage met 1 punt zal worden verlaagd. Dit bete kent voor Zierikzee een bedrag van ongeveer 16,000,—. Hiermede is bij de primitieve begroting 1987 geen re kening gehouden. se kunstenaars in de maand oktober aan Hongarije brengen in het kader van het Cultureel Aceoord tussen bei de landen. 21.45 uur Studio Sport 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Nederland C, actualiteiten en achtergronden op het gebied van kunst cultuur, m.m.v. Cees van Ede, Berend Boudewijn e.a. 23.30 uur Studio Sport 23.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (herh.). 18.05 uur Zeppelin, kindermagazine 18.30 uur Magister Maesius, Vlaamse 13-delige jeugdserie naar een scena rio van Lo Vermeulen en Karei Jeu- ninekx. Afl. 8 19.00 uur Uitzending door derden: Programma van de Katholieke Televisie- en Radio-Omroep. 19.40 uur Paardekocrsen, mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Paul Daniels Magic Show, goochelshow met Paul Daniels. 20.55 uur Allemaal beestjes. Voort planting. 21.25 uur Eiland, kunstmagazine ge presenteerd door Johan Thielemans. 22.50 uur Nationale loterij, paarde- koersen, Journaal en Coda: 'De ge liefde' van Jozef Deleu uit 'De stilte groeit'. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. 19.23 uur Muzikaal Intermezzo 19.25 uur Comedy Capers, slapstick- serie 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal 20.10 uur Kijk uit! verkeerstips. 20.15 uur Kwidam, telefoonspel 20.20 uur Het portret van Dorian Gray, Engelse speelfilm uit 1940. 22.10 uur Een uitdaging voor de we reld, Canadese documentaireserie van Daniel Bertolino en Daniel Creu- sot naar het werk van Jean-Jacques Servan-Schreiber, Afl. 6 (slot) Donderdag 23 oktober Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 uur De laatste zeilvaarders: Van Laguna naar rivierdelta. Tweede aflevering uit deze documentaire se rie. 16.00 uur Daktari, Amerikaanse tv- serie. Afl. Tot ziens Mike Makula. 16.50 uur D'r kan nog meer bij, kin derprogramma 17.15 uur Henkie's droomboom, te kenfilm. 17.30 uur Journaal. 17.46 uiir Tijdsein buitenland^ actua liteiten. 18.30 uur Cursus Personal Computer I. Les 7. Werken met cijfers op een PC. 19.00 uur Familie Robinson, jeugdse rie. 19.24 uur De snelste van het Westen, natuurfilm over Hawaï. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Japan, tussen werkweek en weekend, documentaire over de Ja panse samenleving. 21.35 uur De Bergrede, een nieuwe se rie Bijbelstudies. 22.05 uur Nederlandse Orgelpraeht: gewijde orgelmuziek op het orgel van de Martinikerk in Groningen. 22.20 uur Tijdsein, magazine met ac tualiteiten en achtergrondinformatie. 22.50 uur De Open Cirkel, gespreks programma over het onderwerp: hu welijksvoorbereiding. 23.45 uur Journaal 23.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 09.30 uur Engels Basisonderwijs groep 7, afl. 2. 10.00 uur Wiele wiele stap, afl. 5. 10.30 uur Telebord: cursus voor Friestaligen, afl. 3. 11.00 uur Muziek in de tent, afl. 3. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.45 uur Paspoort voor Turken. 18.15 uur Nieuws voor doven cn slechthorenden. 18.20 uur Paspoort voor Joegoslaven. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Vertellingen van de een hoorn, afl. 1. 19.35 uur Trekking van de midlotto. 19.45 uur De Muppetshow. Gast: Kaye Ballard. 20.10 uur Het plan om de Paus te ver moorden, Italiaanse gedramatiseer de documentaire in twee delen rond het onderzoek naar de poging tot moord op Paus Johannes Paulus II. 21.30 uur Er is meer tussen hemel en aarde. Mensen praten over hun inspi ratie vanuit de Domtoren te Utrecht. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 14.00 en 17.00 uur Schooltelevisie. 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (herh.). 18.05 uur Plons, kinderserie. 18.10 uur De zeven van Blake (Blake's seven), Britse science-fictionserie met Garreth Thomas en Paul Darrow. 19.00 uur Juke Box 19.05 uur Kwizien, tips voor koken en lekker eten. Vandaag: Pizza 19.25 uur Uitzending door derden: Programma van de Argrarische Televisie- en Radio-Omroep. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Kunst-zaken. 20.20 uur Hoger Lager, spelprogram- ma met speelkaarten en twee kop pels. Presentatie: Walter Capiau. 21.05 uur Panorama. 21.55 uur Hotel, Amerikaanse serie. Met James Brolin, Connie Sellecca, Shari Belafonte e.a. Afl.: Final Chap ters. 22.40 uur Journaal en Coda: Barca rolle van Rachmaninov, uitgevoerd door het pianoduo Kende en Hen- drickx. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. 19.23 uur Muzikaal intermezzo 19.25 uur Luister met je ogen, serie lessen over communicatie met ge hoorgestoorden. Les 4. (herh.). 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Juke Box. 20.15 uur Kwidam, telefoonspel. 20.20 uur Paleisconcert, live uitzen ding vanuit het Koninklijk Paleis van een concert georganiseerd door het Festival van Vlaanderen en het Festival de Wallonië. 21.30 uur De verdoemden, Italiaans /Amerikaanse speelfilm uit 1969. VLISSINGEN - Passagiers en bemanning van de veerboot Prinses Irene op het veer Vlissingen-Breskens hebben maandagavond de schrik van hun leven gekregen toen de veerboot op de rede van Vlissingen ineens grote golven wa ter binnenkreeg en de personenauto's op de veerpont tot hun portieren in het water kwamen te staan. De oude veerboot Prinses Irene moest zondag jongst leden onverwacht op het veer Vlissingen-Breskens worden ingezet, nadat een van de nieuwere veerboten uitviel door brand. Het veiligheidscertificaat van de oude Prinses Irene was al verlopen maar omdat de Provinciale Stoom boot Dienst zo te kampen heeft met pech (het nieuwe dubbeldeksschip is ook al voor minimaal 4 maanden uit de vaart genomen) besloot de Scheep vaartinspectie het veiligheidseertifi- caat van de Prinses Irene met enkele maanden te verlengen. Zeeland heeft overigens maandag middag enkele uren geheel zonder veerverbindingen tussen Zeeuws- Vlaanderen en de rest van Zeeland gezeten. De veerdienst Vlissingen- Breskens en Kruiningen-Perkpolder moesten in verband met de storm rond twee uur gestaakt worden. De storm en de hoge golven verraste de Prinses Irene toen de dienst weer werd hervat. Op het bestedingsplan 1990 staat een bed rag uaii 220.000.- opgevoerd voor herstel en restauratie van metselwerk, natuursteen en ijzerconstructies aan de Zuidwellebrug. 28 Er klonk een zwak geluid en An thony meende dat het uit de richting van de deur kwam, waarnaar hij zo juist had gewezen. De jonge vrouw scheen te aarzelen. ,,Ik wil er eerst met mijn vrienden over spreken," zei ze „Zoals je een minuut of wat geleden terecht op merkte, is er iemand in de kamer hiernaast. Ik wil hem eerst om raad vragen." Anthony knikte. De jonge vrouw liep naar de deur en verliet de kamer. Toen ze vijf mi nuten later terugkwam, scheen ze haar plan gewijzigd te hebben. „Mijn vrienden zijn het met jc eens," deelde ze hem mee. „We zijn echter van mening dat twintigdui zend pond wel wat veel is en ze willen daarom zekerheid hebben dat je ons voortaan met rust laat." „Ik ben bang dat ik u daarover geen zekerheid kan geven," ant woordde Anthony glimlachend. „Bo vendien beschouw ik het als mijn plicht u ernstig aan te raden Enge land zo gauw mogelijk te verlaten. Alleen tegen betaling van die twin tigduizend pond kunt u nog acht da gen hier blijven, maar dan moet u op weg zijn naar Amerika." Zc zei geen woord, keek hiem ver baasd aan en knikte toen langzaam. „Je moet vanavond om acht uur te rugkomen," zei ze tenslotte. „Je be grijpt wel dat we niet veel geld in huis hebben. We zijn namelijk bang voor inbrekers." Ze gaf hem een hand. „Tbt van avond." Enigszins verbaasd en allesbehalve op zijn gemak verliet Anthony het huis van de avonturierster. Tben hij in zijn hotel kwam begon hij er direct met Paul over. „Ik vertrouw het zaakje niet," zei hij, „ze voert iets in haar schild." Paul knikte. „Volgens mij heb je die zaak niet voldoende voorbereid, An thony. Je ontdekte een zaak van af schuwelijke chantage en inplaats dat je een van je mooie plannetjes ont werpt, ga je zonder de minste voorbe reiding naar die vrouw toe." Anthony schudde het hoofd. „Bij dat soort vrouwen heb je alleen suc ces als je 2e voor een voldongen feit stelt." antwoordde hij. „Die bende van haar is uitstekend georganiseerd. Ze heeft me al één keer bij de neus ge had, maar dc tweede keer zal dat niet gebeuren." Hij begon in de kamer op en neer te lopen en bleef plotseling staan. „Ik geloof dat ik te veel hooi op mijn vork heb genomen," zei hij. „Milwaukee Meg stelt zich niet alleen tevreden met chantage en ik ben er van overtuigd dat ze op de een of an dere manier in relatie staat met de bende van Selzer." „Hoe kom je daarbij?" vroeg Paul verbaasd. „Ik heb altijd gedacht dat de Selzers zich alleen bezig hielden met het vervaardigen van valse bank- door EDGAR WALLACE biljetten en zich met niemand be moeiden. Bovendien zou ze niet zo ge rust zijn als ze werkelijk mei de Selzers in relatie stond. Dc politie is hen op het spoor. Dat gaf je zelf als re den op waarom je de Selzers niet aan viel." Anthony knikte. „Dat is zo. Enne, luister goed, Paul, dat is voor mij een wet! Ik zal het nooit een dief lastig maken als de politie hem al op het spoor is. Dat vind ik laf. Nee, dat zaakje met Milwaukee lijkt me te ge makkelijk." Hij dacht enkele ogen blikken na. „Zorg dat vanavond alles in orde is. Sandy moet met de wagen naar de hoek van Fordman Square komen en jij blijft bij hem wachten. Ik zal in ieder geval een revolver mer- nemen, hoewel ik niet denk dat dit nodig zal zijn." De jonge vrouw ontving hem in de salon. Ze lag op een divan, maar stond op toen hij binnenkwam. „In orde," zei ze, terwijl ze naar de tafel wees. Anthony keek en durfde zijn ogen nauwelijks te geloven. Op tafel lagen drie pakjes bankbiljetten. „Daar is het geld," zei ze en verwij tend liet ze er op volgen: „Bandiet!" Anthony keek naar het geld. „Ho pelijk 2ijn ze echt," zei hij en vlug on derzocht hij een van de bankbiljet ten. „Wat had je anders verwacht?" vroeg ze koel. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 5