Zierikzee en Middelburg voor belangrijk vierpuntenduel tegen elkaar op Den Hogen Blok NIEUWSBODE Gevleugelde Vrienden besluiten klaverjassen Beide ploegen op vreemde bodem succesvoller Topscorers voetbal Vierde plaats Peter Kant Ronnie Schrier: Alles wat we meepakken bij Zierikzee is meegenomen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 17 oktober 1986 Nr. 24018 11 Het mag zonder meer worden ge steld: het met veel tamtam aange kondigde project 'Sport Overdag' is mislukt. Her en der is er nog wel iets van blijven bestaan, maar datgene wat de overheid en de Nederlandse Sport Federatie er mee wilden berei ken is er niet van gekomen. De twee organiserende instanties hadden het misschien best voor, maar het bleef bij ambtelijk gekneuter en dat het dat bleef ligt primair - helaas - niet eens qan de overheid en de NSF. Om van 'Sport Overdag' te maken wat de bureaucraten wilden dat het zou worden, hadden zij de onmiskenbare hulp van de verenigingen en de be sturende organen nodig. Daar kre gen zij - een enkele positieve uitzon dering, zoals atletiekvereniging Del ta Sport in Zierikzee, daargelaten - totaal geen gehoor. *De verenigingen en de bedoelde organen hadden en hebben hun handen meer dan vol om de eigen boontjes te doppen en zij vergaten, dat er in het nieuwe thema 'Sport Overdag' wel degelijk finan ciële mogelijkheden lagen. Daar im mers konden nieuwe leden opgepikt worden. Veelal betreft het bij 'Sport Overdag' sporters, die voordien niet of nauwelijks aan sport deden. Be wezen is in het verleden, dat hij of zij, die zich op wat voor manier ook 'eindelijk' met sport inlaat, plotse ling zo de smaak te pakken krijgt, dat er gretig geïnformeerd wordt naar sportbedrijving in verenigings verband, of sportbedrijving met een min of meer prestatieve instelling. De meeste verenigingen hebben zich dat niet gerealiseerd en bleven elders zoeken naar mogelijkheden om het afkalvende ledenbestand zo goed en zo kwaad als het maar kon op peil te houden. Voormalig staatssecretaris Joop van der Reijden was een sport- staatssecretaris pur sang. Hem was niets te gek om er maar alles aan te doen het fenomeen sportbeoefening op een zo hoog en breed mogelijk peil te houden. Hij streefde er tegelijker tijd naar de breedte- en de topsport te promoten. Hij kon beter dan wie ook inschatten, dat in ons land de waardering voor topprestaties meer en meer afnam. Hem was ook duide lijk, dat breedtesport niet alleen ge promoot kan worden door er steeds maar veel geld in te pompen. Die me thode werd in de voorbije decennia schromelijk overdreven. Breedte sport ontstaat, wanneer de topsport floreert. De vaak verkondigde stel ling, dat breedtesport vanzelf tot topsporters leidt, is kolder. Van der Reijden is er heilig van overtuigd, dat de breedtesport floreert, wan neer we deskundig omspringen met onze topsporters en hen niet in een hoekje schoppen, als het klokje van gehoorzaamheid heeft geslagen, de topprestaties voor hem of haar voor bij zijn. We moeten profiteren van de praktische ervaring van toppers. Jo- han CruijffJan Raas, Willem van Hanegem, Anton Geesink, Guusje van Mourik, Peter Post of Theo de Jong. Wat maakt het uit of zij een, twaalf of dertig diploma's hebben? Wanneer zij zich met de training be moeien is 'de klas' enthousiast. Wat willen we dan nog meer? De breedtesport heeft geen gelijke tred gehouden met de ontwikkeling in de topsport. Een jaar of tien gele den hadden de verenigingsbesturen en ook de hogere organen daar ook niet zo veel oog voor. Immers, de bonden en de verenigingen floreer den. Wat zou men zich druk maken over aantallen nieuwe leden en over wat die leden deden. Totdat men plotseling met de neus op de feiten werd gedrukt, dat de ledenlijsten door de teruglopende economie plot seling korter en korter werden. Er moest wat gebeuren. Er moest naar wegen worden gezocht om die terug loop een halt toe te roepen. Maar ojee, niemand wist hoe dat precies diende te gebeuren. Groots opgezette acties mislukten. Zo ook 'Sport Overdag', een idee van ondermeer ex-staatssecretaris Van der Reijden. Sportief als hij is, wil hij de verant woording voor het mislukken best op zich nemen. Het ambtelijke as pect achter 'Sport Overdag' is de voornaamste oorzaak van het mis lukken: Het probleem blijkt ver keerd aangepakt. In zijn hart zou ie dere Nederlander - man of vrouw - wel sport willen bedrijven, maar het georganiseerd bezig zijn stuit velen tegen de borst. Veelal wenst men de discipline van het georganiseerd sporten niet te accepteren. Een van de redenen, waarom trimlopen, tri- athlons en andere massale indivi duele liflafjes de laatste jaren zo'n furore maken. Jammer voor de ver enigingen, fijn voor de sport. PW ZIERIKZEE - In het clubhuis van duivenvereniging Gevleugelde Vrienden in Zierikzee werd de zesde en laatste klaverjasavond uit de com petitie afgewerkt. D. Meere toonde zich de sterkste van de slotwedstrijd, maar de totaalzege over zes wedstrij den ging naar T. van de Zande. D. Meere behaalde op de slotavond 5875 punten en bleef daarmee bijna vierhonderd punten voor op T. van de Zande, die tot 5503 punten kwam. J. Buijs werd derde met 5432 punten, H. van de Linde vierde met 5228 punten en J. J. de Jonge vijfde met 5126 pun ten. In het totaalklassement kwam T. van de Zande over zes wedstrijden uit op 21.177 punten. C. Rossen eindigde als tweede met 20.770 punten en J. Buijs werd derde met 20.181 punten. H. Verschuur en mevrouw De Bruijn legden met gering onderling verschil beslag op de plaatsen vier en vijf: 19.961 punten en 19.861 punten. Tegelijkertijd werd ook de laatste sjoelwedstrijd verwerkt. Hier werd mevrouw Rossen winnaar van de slotwedstrijd met 733 ounten. ZIERIKZEE - Op het Zierikzeese sportpark Den Ho gen Blok wordt zondagmiddag om half drie het eerste fluitsignaal gegevep voor de belangrijke vierpunten wedstrijd tussen Zierikzee en Middelburg, een duel uit de tweede klas van het KNVB-voetbal. De twee Zeeuwse 'ploegen delen met NOAD de derde plaats met ieder ze ven punten uit zes duels. WSC uit Waalwijk en Baronie uit Breda domineren vooralsnog in de tweede klas met ieder tien punten. Duidelijk mag zijn, dat de verliezende ploeg in de confrontatie tussen Zierikzee en Middelburg voorlopig afhaakt in de race om de bovenste plaatsen, er van uit gaande, dat WSC en Baronie zich zondagmiddag Sluiskil en Wilhelmina Boys van het lijf houden. De ver liezer komt dan immers op vijf punten van de kopposi tie. tegen SCO. „Wanneer Van de Maas niet kan spelen neemt Bart Helbers zijn plaats in. Hij en Kees Verkaart zijn weer optimaal fit. Van de selectie zijn alleen Han van de Sande en Jan- Leen Boot nog niet beschikbaar, maar dat is een gegeven, waarmee we al vele weken zitten en waarvoor dui delijke oplossingen zijn gecreëerd", onderkent Van der Wekke. Thuiswedstrijden Behalve dat Zierikzee en Middel burg met een gelijk aantal punten zij aan zij staan geklasseerd in de huidi ge stand, is er nog een opvallende ge lijkenis. De twee Zeeuwse formaties slaagden er beide nog niet in om in de eerste zes wedstrijden een thuisduel in winst om te zetten. Zierikzee speelde op het eigen sportpark Den Hogen Blok gelijk tegen WSC en SCO en kreeg klop van ODC, Middelburg verloor op de accommodatie aan de Nadorstweg van WSC en deelde de punten met ODC en Baronie. Een en ander houdt in, dat de ploe gen van Hans van der Wekke en Ron nie Schrier op vreemde bodem goed presteerden. Zierikzee boekte knap pe overwinningen bij Wilhelmina Boys en Boeimeer, maar stelde bij promovendus Divo enigszins teleur door daar niet verder te komen dan 0-0, Middelburg klopte Divo in Din- teloord wel en won ook bij Wilhelmi na Boys, maar liet een punt liggen bij het Tilburgse NOAD. Zierikzee pro duceerde in zes wedstrijden negen treffers, Middelburg acht, maar de~ hoofdstedelijke defensie stond slechts zes treffers toe tegen acht voor Zierikzee. „In principe ga ik na tuurlijk uit van een positief resul taat en ik zal ook de opdracht geven Zierikzee-oefenmeester Hans van der Wekke: ,,Ik kan me weinig ploe gen herinneren, die zo gediscipli neerd trainen als Zierikzee....". „Als het een beetje meezit kan het een redelijke wedstrijd worden", meent Zierikzee-oefenmeester Hans van der Wekke in een eerste reactie. „Ik verwacht, dat het een op en neer golvend duel wordt, want de twee ploegen zullen elkaar erg weinig toe geven. Ik heb Middelburg dit seizoen nog niet gezien, maar uit gegevens van anderen zou ik op kunnen ma ken, dat Middelburg het dit seizoen vergeleken met de vorige competitie van iets meer kracht en inzet moet hebben, terwijl de ploeg qua tech niek wat minder in huis lijkt te heb ben". Zierikzee kan, zoals het zich nu laat aanzien in de sterkst mogelijke opstelling aantreden, al blijft er nog immer het gegeven, dat laatste man Wim van de Maas een schorsing bo ven het hoofd hangt, vanwege zijn veld verwijzing in de thuiswedstrijd om aanvallend naar een dergelijk re sultaat toe te werken. Mocht het gaandeweg de wedstrijd een te loffe lijk streven zijn geweest, dan ligt het voor de hand dat er enige aanpassing volgt, zodat er in ieder geval nog een gelijkspel wordt geboekt", onder kent Hans van der Wekke. „Ik heb evenwel het volste vertrouwen in de mannen. We hebben tijdens eerdere thuiswedstrijden bewezen, dat we het gebeuren in handen kunnen ne men. Ik denk bijvoorbeeld aan het duel tegen WSC. Zij hadden in de tweede helft totaal niets in te bren gen. Het is alleen nog zaak om dat overwicht in treffers uit te drukken. We creëren steeds volop kansen, maar werken ze nog niet af". Het gegeven, dat zijn ploeg wel de gelijk de scoringskansen creëert, is de oorzaak dat Van der Wekke voor alsnog geen zorgen lijkt te hebben. „Als die kansen er niet kwamen, dan zou ik me zorgen maken, nu dat wel gebeurt blijf ik er in vertrouwen, dat de resultaten er ook komen. Het eni ge wat- bijschaving verdient is de scherpte. We zouden wat scherper, wat directer moeten spelen. Dat moet groeien. De speelstijl is ten opzichte van vorig seizoen veranderd. Je mag niet eisen, dat die verandering zich onmiddellijk openbaart in optimale successen. Ik ben van mening, dat de ploeg enig respijt verdient". Zierik zee hanteert sinds de komst van Van der Wekke het 4-4-2 systeem. Onder Jack Schipper, de voorganger van Van der Wekke, acteerde de ploeg nog met drie spitsen. „Die verandering ligt voor de hand. Je speelt een sy steem naargelang je spelers hebt. De enige uitgesproken spits, die we heb ben is Peter van Vossen. Ook voor Ro nald van Oeveren gaat dit predikaat niet helemaal op. Daarnaast hebben we wel de beschikking over vijf of zes middenvelders van kaliber. Ik ben overigens blij, dat de gewijzigde aan pak bij de spelers totaal geen proble men oplevert. Ogenschijnlijk zijn 'buitenstaanders' een andere mening toegedaan, maar ik geloof, dat we ons daaromtrent niet echt zorgen moeten maken. We werken er samen keihard aan om zo goed mogelijk te presteren. Meer mag van ons niet ver wacht worden", legt Hans van der Wekke uit. Frustraties Zo positief als de Zierikzee-trainer gestemd is over de hoofdmacht van de zondag tweede klasser, zo sceptisch staat hij tegenover het reserveteam, dat toch ook op dat niveau acteert. „Ik kan me weinig ploegen herinne ren, die zo gedisciplineerd trainen, als Zierikzee. Qua opkomst en menta liteit is het aangaande de hoofdmacht uitstekend. Helaas is het bij het twee de team minder gesteld. Ik zag deze ploeg afgelopen zondag flink de bak ingaan in een oefenduel tegen het op lager niveau spelende DBGC. Dat was ronduit een blamage. Ik denk, dat een en ander voornamelijk voort komt uit frustratie, omdat sommige spelers niet in het eerste team spelen, maar daar zullen ze aan moeten wen nen. Spelers, die zich optimaal inzet ten, krijgen tezijnertijd best een kans, maar het moet wel in deze vol gorde. Niet eerst in het eerste en dan inzet tonen. Zo werkt het niet". Van der Wekke wil zich terecht nog niet uitlaten over de uiteindelijke af loop van de competitie. „Wanneer ik alle ploegen gezien heb, dan weet ik misschien meer, maar nog is het dan te vroeg om me daaromtrent uit te la ten. Als ik mijn eigen spelers een voor een bekijk, dan zou ik zeggen, dat het met Zierikzee zowel tech nisch als tactisch mogelijk zou moe ten zijn om een serieuze gooi naar een van de topplaatsen te doen. Pri mair is het dan evenwel van belang, dat de mentaliteit van dien aard is, dat er wordt doorgekookt. In deze klas kun je je als ploeg niet veroorlo ven om een 'snipperdag' te nemen, want dat krijg je onmiddellijk op je brood. De ploegen ontlopen elkaar bijzonder weinig en iedere ploeg is in staat om de ander pootje te lichten. We zullen ook aanstaande zondag bij zonder waakzaam moeten zijn. Der by's hebben altijd een bijzondere klank, maar dat is zeker zo wanneer het gaat om een positie in de top van het klassement. Ik ga er van uit, dat we in staat moeten zijn om van Mid delburg te winnen. Of het ook inder daad gebeurt, dat weten we om kwart over vier....", besluit Hans van der Wekke. ZIERIKZEE - Doordat er het afge lopen weekeinde slechts een beperkt competitieprogramma werd afge werkt, veranderde er bijzonder wei nig in het topscorersklassement. Toch werd de lijst met namen weer wat groter, maar bovenaan het klas sement had alleen Arjan van de Ven van WIK een goede dag. Hij scoorde in de derby tegen Duiveland twee keer en komt daarmee op zeven tref fers, evenveel als Dennis Dijst van Dreischor. Samen bezetten zij de tweede plaats achter koploper Piet de Jonge, eveneens van Dreischor, die tien keer scoorde. Werner Kafoe van Dreischor is nu alleen vierde met vijf doelpunten. Elf spelers deelden de vijfde plaats met ieder drie treffers. Daarvan distan- cieerde Martin Quist van Brouwers haven zich via een treffer tegen Rit- them. Hij is nu met vier doelpunten vijfde in de tussenstand. Nu delen tien spelers de zesde plaats met ieder drie doelpunten, het aantal doelpun tenmakers, dat twee keer scoorde, steeg met vier tot negentien en dertig spelers passeerden een keer een vij andelijke doelman. Inmiddels scoor den zes spelers in eigen doel, omdat Henri de Voogd van ZSC nu deze pech had. EINDHOVEN - In een sterkbezette internationale veldrit in Eindhoven klasseerde Peter Kant uit Renesse zich als vierde. Nederlands kam pioen Martin Hendriksen uit Asten eindigde als winnaar van deze IJze ren Man-veldrit. Huub Kools uit Baarle-Nassau bleef zeer dicht bij de winnaar, maar moest uiteindelijk negen seconden prijsgeven. Jan Martens eindigde als derde op 1.46 min. van de winnaar en Peter Kant kwam kort na hem binnen als eervolle vierde. Ex-wereldkam pioen bij de beroepsrenners Klaus- Peter Thaler kwam als zesde over de meet op precies drie minuten van Hendriksen. VOLLEYBAL KRABBENDIJKE - „Een derby tussen Zeeuwse ploegen in de tweede klas is altijd weer iets speciaals", onderkent Middelburg-oefenmeester Ronnie Schrier kort na zijn thuiskomst in zijn huis in Krabbendijke. Echtgenote Joke had al laten weten, dat hij wat verlaat zou zijn. „Voet balclub Middelburg is alles voor hem", zegt ze, „en het wil daarom nog wel eens wat uitlopen". „Jammer, dat Breskens er niet meer bij is, want dat scheelt toch twee derby's", vervolgt Ronnie Schrier, daarbij voor zichtig refererend aan de boeiende ontknoping aan de onderkant van de tweede klas aan het eind van de vorige competitie. Zijn ploeg moest via een nacompetitie met Sluiskil, Breskens en Wilhelmina Boys uit maken, wie met Internos zou degraderen. Zierikzee speelde zich op de valreep veilig door in de slotronde te winnen van WSC. Breskens werd uiteindelijk het sportieve kind van de rekening. „In een Zeeuwse derby kan altijd weer iets verrassends gebeuren", constateert Schrier. „Zoals het zich vanavond liet aanzien kunnen we met dezelfde dertien spelers naar Zierikzee, waarmee we afgelopen zaterdag Kapelle be- kampten in de tweede ronde van het toernooi om de districtsbeker. Er zijn wel een paar kleine dingetjes met Patrick Vogel en Edwin Leijnse, maar dat mag geen naam hebben. Dat zijn van die zaken, die inherent zijn met een contactsport als voetbal", vertelt Ronnie Schrier, in de uren, dat hij niet over voetbal praat werkzaam bij het GAK in Goes. De jeugdige oefenmeester omschrijft zijn ploeg kort, maar bondig: „Mid delburg is een enthousiaste, jonge ploeg. We zijn aan het seizoen begon nen met de doelstelling om dit seizoen te consolideren en het volgend jaar te oogsten. Ik probeer de zaak bij elkaar te houden, het losse zand zoveel mogelijk te klonteren". Schrier gelooft, dat eigenlijk iedereen Zierikzee als favoriet voor de zege moet tippen. „Zierikzee heeft een technisch goede ploeg. Het is een knap collectief met ijzersterke pionnen. Ik denk daarbij vooral aan Kees Verkaart en Wim van de Maas. Bovendien is er de directe passing van Wim Overweel en de snelheid van Ronald van Oeveren. De nieuwe spits Peter van Vossen ken ik van de A-junioren, waar hij grote indruk maakte. Ik weet niet of hij ook in de hoofdmacht al kan domineren, maar hij heeft ontegenzeggelijk klasse, die er stellig mettertijd uit zal komen. Nee, het staat voor mij vast, dat alles wat wij meepakken, mee genomen is. Om echter nog eens terug te komen op het fenomeen 'Zeeuwse derby', in zo'n wedstrijd kan er ieder moment een vlam in de pan slaan, die het duel dan wel in het voordeel van de ene, dan wel in dat van de andere kan doen beslissen. Dat is het boeiende aspect van dergelijke wedstrijden", legt de Middelburg-trainer uit. Schrier kan natuurlijk ook niet om het gegeven heen, dat beide ploe gen het op vreemde bodem beter doen dan op eigen terrein. „Heel het gebeuren is in het voetbal op wat meer niveau gebaseerd op de uit wedstrijden. De meeste ploegen gaan naar uitwedstrijden toe om vooral maar niet te verliezen. Er worden veel spelers achter de bal gehouden en op het moment, dat de thuisploeg nerveus wordt, zorgen een paar coun ters voor de rest". Schrier maakt er geen geheim van, dat Middelburg zondag ook ongeveer dit spelletje zal spelen. „We hebben twee bewege lijke spitsen, vier goede middenvelders en vier stugge verdedigers. De twee spitsen moeten veelvuldig infiltreren en worden daarbij beurte lings door opkomende mensen ondersteund, wanneer de gelegenheid daartoe aanwezig is". Vast staat hiermee, dat de twee ploegen elkaar zohdagmiddag met gelijke wapens zullen bestrijden, hetgeen garant moet staan voor een boeiende happening. Zaterdagmiddag zorgen twee jeugdwedstrijden alvast voor een opwarmertje. Om kwart voor een be gint de ontmoeting tussen de C-junioren van Zierikzee en Middelburg en om half drie ontmoeten de A-teams van beide verenigingen elkaar. In beide gevallen betreft het wedstrijden uit de Zeeuwse hoofdklassen. ZATERDAGVOETBAL KNVB Eerste klas A: RKAVIC-Quick Boys; Excelsior M-Barendrecht; Oostkapelle-ARC; Noordwij k-RCL; Heerjansdam-DSVP; Rijnsburgse Boys-Marken; Spijkenisse-NSW. Eerste klas B: Altena-De Vallei vo gels; ESA-IJsselmeervogels; RWH- Roda Boys; Nieuw Lekkerland- GVW; DOVO-Bennekom; Lunteren- Kozakken Boys; Spakenburg-ASWH. Eerste klas C: SC Genemuiden- Blauwwit '34; DOSK-VVOG; SC Elim-Oranje Nassau; SC Angelslo- Enter Vooruit; ACV-IJW; DETO- Flevo Boys; Nunspeet-HZVV. Tweede klas A: Rozenburg- Serooskerke; Good Luck-SSC '55; AZW-Hoek; Tricht-Dinteloord; SSS- Zwart Wit '28; SC Everstein-Bruse Boys. Derde klas A: Tferneuzense Boys- Veere; Yerseke-PTT Breda; NOAD '67-Nieuwdorp; Kapelle-Wemeldinge; Zwaluwe-WHS; Kloetinge-Zaamslag. Vierde klas A: Tholense Boys- Krabbendijke; DFS-VCK; Klundert- Smerdiek; Nieuwland-SSV; SPS- Mevo; De Meeuwen-SNS. Reserve derde klas A: Nieuwdorp 2-WHS 3; Veere 2-Bruse Boys 2; Kogel vangers 2-Klundert 2; Zaamslag 2-Kloetinge 2; Seolto 2-Dinteloord 2; Tholense Boys 2-Kapelle 2. ZATERDAGVOETBAL AFDELING ZEELAND Eerste klas: 's-Heer Arendskerke- Apollo; Wissenkerke-Middelburg; GPC-SKNWK; Rillandia-Colijns- plaatse Boys; Bevelandere-Wolfaarts- dijk; Heinkenszand-Kruiningen. Tweede klas: Brouwershaven-Hoe- dekenskerke; Duiveland-Cadzand; SVD-ZSC; Borssele-Ritthem; Kats- Waarde; WIK-Dauwendaele. Reserve tweede klas B: Duiveland 2-DFS 2; Bevelanders 2-Kloetinge 4; SKNWK 2-Wissenkerke 2; Mevo 2- Bruse Boys 3; SSV 2-'s-Heer Arends- kerke 2 Derde klas B: SKNWK 3-Bevelan- ders 3; Colijnsplaatse Boys 3-DFS 3; Wolfaartsdijk 2-Kapelle 4; ZSC 2- Duiveland 3; Kruiningen 4-Kloetinge 5; SSV 3-Yerseke 5. Vierde klas A: Wissenkerke 3-Mevo 3; Bruse Boys 4-ZSC 3; DFS 4-WIK 3; SSV 4-SKNWK 4. DAMESVOETBAL Eerste klas: Serooskerke-Vlissin- gen; Kloetinge-Nieuwdorp; De Meeu- wen-Oostkapelle; Jong Ambon- Hoek. Tweede klas: Brouwershaven-Zie- rikzee. JUNIORENVOETBAL A-JUNIOREN Hoofdklas: RCS-Kloetinge; Seroos- kerke-Vlissingen; Tferneuzen-HW '24; Axel-Goes; Zierikzee-Mid- delburg. Groep A3: Zierikzee 2-Rillandia. B-JUNIOREN Hoofdklas: Kloetinge-Vlissingen; Axel-Tbrneuzense Boys; Tferneuzen- Zierikzee; Middelburg-HW '24; Heinkenszand-RCS. C-JUNIOREN Hoofdklas: RCS-Dauwendaele; Zierikzee-Middelburg; HW '24-Ter- neuzen; Terneuzense Boys-Kloetinge; Walcheren-Axel; Vlissingen-Arne- muiden. ZONDAGVOETBAL KNVB Hoofdklas A: RVC-RCH; EDO- Elinkwijk; NFC-DHC; De Spartaan '20-Unitas; DWV-AFC '34; Wilhelmus- AFC; UVS-Stormvogels. Hoofdklas B: Drachten-Rheden; RKHW-GRC; Germanicus-Spcl. En schede; WKE-Achilles '29; De Treffers-De Bataven; De Zweef- Hoogeveen; Rohda-HSC '21. Hoofdklas C: G'eldrop-BVV; DESK- Wilhelmina '08; Rood Wit W-Sparta '25; Limburgia-Venray; Halsteren- TOP; Sittard-Caesar; EHC-Longa. Eerste klas E: Alliance-Hapert; TSC-Wilhelmina; Vlissingen-Sarto; Gemert-WVO; Dosko-Bergeijk; RKTW-Tbngelre. Tweede klas B: Boeimeer-SCO; Zierikzee-Middelburg; WSC-Sluiskil; Divo-Thxandria; ODC-NOAD; Wilhel mina Boys-Baronie. Derde klas D: Goes-Cluzona; Steen- Roosendaal; Vogelwaarde-MOC '17; Clinge-Breskens; Internos-BSC; Moerse Boys-SC Gastel. Vierde klas G: NSV-RSV; Meto- Patrijzen; SC Kruisland-Noordhoek; Oudemolen-Grenswachters; Steen- bergen-VES '35; Vosmeer-De Schut ters. Vierde klas H: Tferneuzen-HVV '24; Noormannen-Axel; Philippine-IJzen- dijke; RCS-Koewacht; Lewedorpse Boys-Hontenisse; Hoofdplaat-Bier vliet. Reserve tweede klas B: TSC 2-RKDVC 2; NOAD 2-Halsteren 2; Moerse Boys 2-Rood Wit W 2; Gilze 2-Longa 2; Dongen 2-Zierikzee 2; VO- AB 2-Roosendaal 2. ZONDAG VOETBAL AFDELING ZEELAND Eerste klas: Corn Boys-Domburg; Kwadendamme-Jong Ambon; Zee- landia-Oostburg; Walcheren-Tbrhole; Aardenburg-Zeeland Sport; Schoon- dijke-Ria W. Tweede klas A: Hansweertse Boys- Graauw; Hulsterloo-Renesse; Sluis- Liberty; SDO-Ouwerkerk; Heinkens- zand-Robur. Tweede klas B: Biervliet 2-VogeI- waarde 3; Hontenisse 3-Zierikzce 3; Vlissingen 4-Walcheren 2; IJzendij- ke 2-Middelburg 4; Patrijzen 2-Jong Ambon 2; Zeelandia 2-Ria W 2. Derde klas A: Jong Ambon 3-Wal- cheren 3; Volharding 2-Lewedorpse Boys 2; Middelburg 6-RCS 5; Zeeland Sport 3-Kwadendamme 2; Zonnemai- re-Cortgene; Noormannen 3-Vlissin- gen 6. Derde klas B: Vlissingen 5-Dom- burg 2; Middelburg 5-Zierikzee 4; Zeelandia 3-Liberty 2; RCS 4-Volhar- ding; Heinkenszand 2-Dreischor; Walcheren 4-Jong Ambon 4. Vierde klas A: Renesse 3-Patrijzen 3; Goes 5-Heinkenszand 3; Cortgene 2-Zonnemaire 2; Zierikzee 5-Drei- schor 2; Kwadendamme 3-Renesse 4. Vierde klas B: Lewedorpse Boys 3-Volharding 3; Dreischor 3-Hans- weertse Boys 4; Zierikzee 6-Goes 4; Renesse 2-Cortgene 3. Eerste klas: Vovero-Pendrecht. Tweede klas: Setpoint-Ras/Bernis- ZAALHANDBAL HEREN LANDELIJK Derde divisie: WN/Interaos-Volt; Rapid-GSC; Delta Sport-Dongen; Groene Ster-Fortuna B; EBHV-Heer- le. AFDELING ZEELAND HEREN Eerste klas: Walcheren 2-Olympus; Marathon-EMM 4; EMM 3-GSC 2; Delta Sport 2-EMM 2; HVSV- Walcheren 3. Tweede klas: Orion-Olympus 3; WIK-Operatie '71; HV Hulst-Delta Sport 3; Hontenisse-Olympus 2. DAMES Eerste klas: Orion 2-EMM 3; Orion- Marathon; HVSV 2-Operatie '71; Hontenisse-GSC 2. Tweede klas: Walcheren 2-HVSV 3; Hontenisse 2-Olympus 2; HV Hulst- Delta Sport. JONGENS PUPILLEN Eerste klas: EMM-Operatie '71; Orion-Operatie '71 2; Delta Sport- Walcheren. BILJARTEN DISTRICTSFINALE VIJFDE KLAS LIBRE In restaurant De Wig in Renesse wordt de districtsfinale vijfde klas li- bre afgewerkt. Eerste ronde vrijdag 17 oktober 19.00 uur. Deelnemers: W. de Jonge, bv D'Eule; A. Timmer mans, bv Bommenede; T. de Bie, bv KVL; L. Verseput, bv Renesse; J. Ley- dens, bv DOS; M. L^ngeraad, bv Win denburg; A. Radewalt, bv OKK; P. van de Panne, bv D'Eule. Moyenne- grenzen: 0,90 en 1,199. Partijlengte: 40 caramboles. Vierde klas: HSD-Made; Forcial- Zundert; Oudenbosch-Hoekse Waard; Mistral-Den Dunc. HEREN Vierde klas C: Forcial-Barendrecht; Spijkenisse-Vlissingen; HSD- Zevenbergen; Oudenbosch-HCGO. Eerste klas D: Etten-Leur 5-Push 5; HSD 2-Prinsenbeek 3; Liberty 6-Zevenbergen 2; Push 4-lbmpo 4; Zwart Wit 7-Pelikaan 4.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 11