Regionale samenwerking is goed voor dit eiland Commissie welzijn Bruinisse houdt hand op knip voor vrouwensubsidie Schuur volledig afgebrand DE ZIERIKZEESCHE COURANT Duiveland nam afscheid van burgemeester J. van Bommel 0,Jaar Culturele Stichting Bruinisse met opheffing bedreigd Spelen met vuur de oorsaak m HET ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Werkzaamheden Bezwaarschrift Kinderboekenweek Volleybal Er wordt momenteel door diverse instanties Twintig Westerschouwse landbouwers hebben oe Kinderboekenweek 1986 is nog niet hele- De damesploeg van volleybalvereniging Mevo volop aan de wegen gesleuteld. Opvallend is, opnieuw een bezwaarschrift ingediend tegen maat achter de rug, maar nu reeds kan gesteld '80 maakte het zichzelf tegen Spivo onnodig dat de automobilisten hier nauwelijks rekening de komst van de Dammenweg. Toezegging ge- worden, dat ze voor Schouwen-Duiveland een moeilijk, maar won uiteindetijk toch afgetekend DONDERDAG 16 OKTOBER 1986 143ste jaargang Nr. 24017 mee houden. (Pag. 2). meentehulp biedt geen zekerheid. (Pag. 3), groot succes is geworden. (Pag. 4). met 3-0. (Pag. 11). WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Men betracht een hardnekkige zuinigheid in kleinigheden uit wanhoop ooit grote besparingen te kunnen maken. Louis Laudron BRUINISSE - Met de al vaker in Bruse welzijnskringen bereden stokpaardjes als: „De Bruse vrouw is mans genoeg", en „De Bruse vrouw staat haar mannetje" werden woensdagavond alle subsidieverzoeken van vrouwengroepen van tafel geveegd. Dat gebeurde op de vergadering van de adviescommissie welzijn van de gemeente Bruinis- se onder aanvoering van C. J. van Liere. Het was het nieuw commissielid J. Huizer die met zijn uitspraken de vloer aanveegde met de financiële vrouwenwensen, begeleid met ingehouden hoongelach vanaf de publieke tribune. Adjudaiit Theunissen spreekt over de brand. Dat er belangstelling was op de tri bune was op zich al een unicum. Er werd zelfs gebruik gemaakt van het spreekrecht voorafgaande aan de vergadering, die nog iets unieks in zich had: commissielid L. S. Abra- NIEUWERKERK - „We hebben hier een regionale sa menwerking waar je 'u' tegen kunt zeggen. In gestructu reerd overleg wordt als één club opgetreden, waarin ge meenten er niet op uit zijn elkaar vliegen af te vangen. Houdt deze stijl vol, dat kan alleen maar goed zijn voor dit eiland". Aan het woord vertrekkend burgemeester J. van Bommel van Duiveland dinsdagmiddag in een zeer druk bezochte afscheidsbijeenkomst in 'Ons Dorpshuis' te Nieuwerkerk. In een buitengewone vergadering van de Duivelandse gemeenteraad werd op officiële wijze afscheid ge nomen van deze eerste burger, die ge durende zeven jaar de ambtsketen van Duiveland droeg. In verband met zijn benoeming als burgemeester van de gemeente Kapelle, waar hij vrij dagmiddag 17 oktober officieel zal worden geïnstalleerd, droeg Van Bommel zijn ambtsketen dinsdag middag over aan loco-burgemeester J. Op 't Hof. Voorafgaand daaraan blikte burge meester Van Bommel terug op de af gelopen zeven jaren in Duiveland. Hij memoreerde de eisen, destijds ge steld in de profielschetsen van de vier raadsfracties, waar de nieuw te be noemen burgervader aan zou moeten voldoen. Hij stelde vast, dat de be noeming van Jan van Bommel, amb tenaar in de gemeente Dordrecht voor Duiveland in elk geval als een complete verrassing kwam. Een goede verstandhouding met be stuurders en het ambtelijk apparaat had bij hem immer voorop gestaan als belangrijkste voorwaarde om vruchtbaar te kunnen werken. Gemeentehuis Van Bommel weerhield zich ervan een opsomming te geven van hetgeen in zijn ambtsperiode tot stand is ge komen. Hij zei gewoon zijn werk te hebben gedaan, samen als bestuur en met ondersteuning van de adviseurs. Eén hoogtepunt lichtte hij er echter uit: De ingebruikneming van het ge renoveerde en uitgebreide gemeente huis. Er waren echter ook teleurstellin gen. Frustrerend noemde Van Bom mel het, dat zaken, die van groot be lang zijn voor de Duivelandse ge meenschap, maar waar de beslissin gen elders voor worden genomen. hamse was met ingang van de zit tingsperiode van de nieuwe raad be dankt als lid na vier jaar. Maar hij had toch een uitnodiging voor déze vergadering gekregen. Dit ondanks het feit, dat zijn opvolger (H. Groene- veld) óók op de vergadering aanwe zig was. Abrahamse vroeg zich te recht af: ,,Wat doe ik hier eigenlijk?" Hij kreeg van de voorzitter te horen dat er wellicht van een communica tiestoornis sprake was. Hoewel dus geen lid, mocht Abrahamse gewoon blijven, zelfs meepraten en stemmen en zelfs aan de besloten verdere ver gadering meedoen. Bruser kan het bijna niet... De vergadering werd voorafgegaan door een hoorzitting over de wel- zijnslijst 1987. Volgens de wet is het college van b en w verplicht om de be volking te 'horen' over de lijst. Der halve opende burgemeester T. C. Advertentie Auto Louis Coedbloed CITROEN AUTOVERHUUR Let op onze advertentie met jubileumaanbiedingen! SAAB MITSUBISHI Autobedrijf A.L.C. Vervolg pagina 5 Burgemeester J. van Bommel hangt loco-burgemeester J. Op 't Hof de ambtsketen om. - ïS -s - o - - - - Mm Mm ZIERIKZEE - Een uit de hand gelopen spelletje met vuur heeft de hooischuur van A. M. B. aan de Gouweveer- seweg in Zierikzee in enkele uren tijd volledig in de as gelegd. Omstreeks 11.20 uur kwam bij de vrijwillige brandweer van Zierikzee de melding binnen van een fik se brand, waarna deze met vier wagens uitrukte. Ter plekke bleek echter dat assistentie van het brandweer korps van Kerkwerve noodzakelijk was om het snel om zich heen grijpende vuur onder controle te krijgen. Dat lukte pas in het begin van de middag. Tot laat in de avond waren de brandweermannen bezig met het nablus sen van de smeulende masa hooi. De schade bedraagt 500.000,—. De eigenaar is tegen brand verzekerd. Een enorme rookpluim, die van heinde en verre in het landschap te zien was trok veel belangstelling. Hoewel de verkeersgroep Middel burg, die snel ter plekke was ervoor zorgde, dat het publiek op een veilige afstand bleef en de vier brandweer wagens ongehinderd de boerderij konden bereiken had een menigte zich verzameld op de dijk aan de Pro- vincialeweg en de Gouweveerseweg. Omstanders keken stilzwijgend toe hoe de grote schuur, waarin de win tervoorraad stro en hooi van de vee houder opgeslagen lag volledig in vlammen opging en uiteindelijk door het instorten van de muren in een ruï ne veranderde. Gevaar Op het moment, dat de brand uit brak was het vee in de weide. De in totaal dertig brandweermannen had den hun handen vol aan de vlammen zee, die door het draaien van de wind bij tijd en wijle gevaarlijk dicht in de buurt van het belendende woonhuis en de erachter gelegen stallen kwa men. De brand ontstond even na elven toen drie kinderen in de leeftijd van vervolg pagina 2 Brandweermannen waren lang bezig met het bestrijden van de vlammenzee. Hekman geflankeerd door zijn twee wethouders om 19.00 uur de hoorzit ting en kon hij de bijeenkomst om vervolg pagina 3 Dit nummer bestaat uit 14 pagina's WORDT WEER. Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Zonnig Vannacht op enkele plaatsen mist banken. Morgen overdag zonnig en droog. Een zwakke oostelijke wind. Temperatuur 16 graden. Minimum temperatuur komende nacht 9 gra den. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 20 okt.: Zaterdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: zuid 4 Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: zuidwest 6 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: zuidwest 6 ZON- EN MAANSTANDEN 17 okt. Zon op 07.07, onder 17.42 Maan op 17.34, onder 06.33 Volle Maan: 17 oktober (20.22) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een koufront trekt naar het oosten weg. Een hogedrukgebied boven de Britse Eilanden komt na derbij en wordt vrijdag boven 'de Wadden verwacht. Door aanvoer van drogere lucht nemen de opklaringen toe. Vrijdag wordt een zonnige dag met een matige noordoostenwind. Het fraaie herfstweer is echter van korte duur. Het hogedrukgebied trekt naar Rusland weg. Tegelijkertijd breiden Oceaande pressies hun invloed naar het zuiden uit. Hierdoor neemt zaterdag de wind uit het zuidwesten sterk in kracht toe en moet vooral zondag op veel regen gerekend worden. Begin volgende week houdt het onstuimige weer aan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1