Enerverende slotronde finale tweede klas driebanden brengt Johan Everaers kampioenschap Damesvolleybalploeg Mevo '80 maakt het zichzelf onnodig moeilijk tegen matig Spivo: 3-0 NIEUmBODE Badmintonteam Zierikzee geklopt door Velo: 5-3 Damformatie Zierikzee opent sterk Finale vijfde klas libre in Renesse COVS-toernooi in sporthal Burgh-Haamstede Opnieuw bot voor De Krabbe Districts paren- competitie Viertal BC Zierikzee winnaar districtsbeker Bridgenieuws BC Schouwen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 16 oktober 1986 Nr. 24017 11 De acht finalisten van de districtsfinale in de tweede klas driebanden. Geheel links de verrassende kampioen Johan Everaers en verder naar rechts toe: Paul Bodbijl, Bob Bergman, Tonnie van Beveren, Cees den Boer, Cees van Doorn, Jaap den Haan en Hans Stols. ZIERIKZEE - Zelden kende een biljartfinale zo'n ener verende en spectaculaire ontknoping als de districtsfina le in de tweede klas driebanden, die werd afgewerkt in het Zierikzeese Huis van Nassau. Toen de allerlaatste ca rambole was geproduceerd feliciteerde het publiek bv Bommenede-speler Cees van Doorn met de door hem be haalde titel. Nadat wedstrijdleider Joop de Regt zijn re kenwerk beëindigd had bleek evenwel niet Van Doorn maar bv Renesse-speler Johan Everaers de nieuwe kam pioen te zijn. Foutief rekenwerk bij de geboeid toekij kende toeschouwers had tot deze foutieve beoordeling geleid. Everaers scoorde evenals Cees van Doorn en bv DOS-speler Paul Bodbijl tien punten, maar de Renesse- naar kwam met het beste algemeen moyenne uit de bus. Het door biljartvereniging Entre Nous georganiseerde toernooi viel vooral op door het feit, dat vrijwel al le spelers van elkaar punten afsnoep ten, zodat het tot en met het aller laatste punt uitermate boeiend bleef. Johan Everaers struikelde over Cees den Boer van bv Phoenix en Paul Bodbijl moest het loodje leggen ten opzichte van Cees van Doorn. De Bommenede-speler leek Johan Eve raers een definitief halt toe te roepen, toen hij hem in de zesde ronde met 25- 20 klopte. Bij het ingaan van de laat ste ronde waren er nog drie gegadig den voor het kampioenschap. Paul Bodbijl was de grootste kanshebber. Hij verzamelde in zes ronden tien punten, terwijl Cees van Doorn en Jo han Everaers beiden op acht punten stonden. Bodbijl zou bij winst of re mise in de confrontatie met Johan Everaers de titel opgeleverd hebben. Verlies zou het kampioenschap bij Everaers en Van Doorn gebracht heb ben. Zij stapten met een onderling verschil van eenduizendste punt de finale binnen. Cees van Doorn liet in zijn laatste partij duidelijk merken nog kansen te ruiken en klopte zijn opponent Cees den Boer afgetekend. Na 43 beurten ging Van Doorn door de fi nish, terwijl Den Boer op veertien ca ramboles bleef steken. Met spanning kon nu worden uitgezien naar de gro te finale tussen Paul Bodbijl en Jo han Everaers. Inmiddels hadden hoofdrekenaars zich al aan het werk gezet om er ach ter te komen na hoeveel beurten van een winnende Johan Everaers Cees van Doorn kampioen zou zijn. Tot en met de dertigste beurt ging het duel gelijkop. Vervolgens rondde Johan Everaers de partij in de 45e beurt af. Op aangeven van de rekenaars waan de Everaers zich op de tweede plaats in de eindrangschikking. Cees van Doorn wérd immers driftig door de omstanders gefeliciteerd. Districts bestuurder D. de Jonge verzocht en kele minuten later tot veler verras sing evenwel Johan Everaers de kampioensmedaille en -beker in ont vangst te nemen en zich beschikbaar te stellen voor het gewestelijk kam pioenschap op 31 oktober en 1 en 2 november in Burgh-Haamstede. Eve raers zegde toe namens het district Schouwen-Duiveland van de partij te zijn. Wedstrijdleider Joop de Regt maakte de navolgende eindstand op van de districtsfinale tweede klas driebanden (achtereenvolgens het aantal caram boles, het daartoe benodigde aantal beurten, de hoogste serie, het hoogste partijgemiddelde, het algemeen gemiddelde en het aantal wedstrijdpunten): Johan Everaers, bv Renesse167 323 4 0,64 0,517 10 Cees van Doom, bv Bommenede166 324 5 0,61 0,512 10 Paul Bodbijl, bv DOS166 363 5 0,53 0,457 10 Bob Bergman, bv KVL148 332 5 0,76 0,446 8 Tonnie van Beveren, bv OKK146 338 5 0,69 0,432 6 Jaap den Haan, bv WvH...149 360 4 0,54 0,414 6 Cees den Boer, bv Phoenix148 374 4 0,48 0,396 6 Hans Stols, bv DOS139 356 4 0,51 0,390 0 (Cees den Boer en Hans Stols bleven beneden de degradatiegrens van 0,399, maar dat heeft geen consequenties, omdat zij in de voorronden met respectie velijk 0,469 en 0,415 boven deze grens bleven. Niet een finalist promoveert, om dat de daartoe geëigende grens van 0,549 door niemand gehaald werd). WATERINGEN - De hoofdmacht van badmintonclub Zierikzee leed in de uitwedstrijd tegen Velo uit Wate ringen een 5-3 nederlaag. De ontmoe ting werd enigszins ontsierd door een aantal scheidsrechterlijke beslissin gen, die de voornamelijk jeugdige Zierikzeese ploeg danig uit haar rit me bracht. René Schimmelpennink begon goed voor Zierikzee. Nadat hij, voor al door een inzinking, de eerste set nog met 15-12 had verloren, kwam hij in de volgende twee sets beter uit de verf en trok hij met 9-15, 9-15 alsnog aan het langste eind. Remco Vuijk trof een zeer sterke tegenstander te genover zich. Toch won hij de eerste set met 11-15, waarna de partij werd opgehouden door een discussie over de snelheid van de shuttles. Toen de onderbreking achter de rug was, bleek Remco Vuijk geknakt. Hij ver loor met 15-3 en 15-1 kansloos. De beide enkelspelen bij de dames gingen voor Zierikzee verloren. Het meeste tegengas gaf Sacha Vuijk nog. Zij verloor de eerste set met 11-5, maar kon in de tweede set lang vol gen, om uiteindelijk toch met 12-10 te verliezen. Corry Keizer kon in de eer ste set haar tegenstandster aardig bijbenen (11-7), maar kwam in de tweede set toch ruimschoots te kort: 11-3. Hierdoor was de tussenstand 3-1 in het voordeel van de Wateringse ploeg. Het herendubbelspel werd traditio neel een driesetter. Het Zierikzeese koppel won de eerste set met 8-15. Na een vernadering in de speelwijze moesten René Schimmelpennink en Remco Vuijk de volgende twee sets aan de tegenstanders laten: 15-7, 15- 11. Sacha Vuijk en Corry Keizer had den aanzienlijk minder problemen en wonnen derhalve dan ook met twee keer 10-15. In het eerste gemengddub- belspel vormde een incident omtrent een scheidsrechterlijke beslissing voor de zege ten faveure van Velo. Sa cha Vuijk en René Schimmelpennink verloren de eerste set met 15-6, maar zij wonnen de tweede met 9-15. Bij een 8-6 stand in de derde set gaf, de Velo-arbiter een return van Zierik- zee-zijde ten onrechte uit, waarna de nodige trammelant ontstond. Toen de rook was opgetrokken drukte Velo probleemloos door naar 15-6 en een* beslissende 5-2 voorsprong. Het twee de, door Corry Keizer en Remco Vuijk in drie sets gewonnen, gemengddub- belspel deed niet meer terzake. ZIERIKZEE - In de eerste ronde van de damcompetitie in de Zeeuwse hoofdklas speelde het achttal van damclub Zierikzee thuis tegen het sterke Goes. Na een aantal enerve rende partijen resulteerde de ont moeting in een 8-8 gelijkspel, waar mee beide partijen tevreden konden zijn. Voor Zierikzee gingen de partijen van Sjaak Douw en Rinus de Wild aan de twee hoogste borden verloren. Douw liet een zekere remise tegen Sinke in de tijdnoodfase verloren gaan. Zierikzeese winst was er aan de onderste borden. John Honig klopte Schoester en A. J. Flikweert was te sterk voor Sonnevijle. Flikweert was invaller voor clubkampioen J. L. Smalheer, die verstek moest laten gaan. De partijen van Cor Boot, Jos de Wild, Rinus en Chris van de Wie len eindigden in remise. S. Douw - J. Sinke 0-2 M. de Wild - C. Rijk 0-2 C. L. Boot - L. Anderson 1- J. de Wild - C. van Biemen M. vd Wielen - C. de Klerk C. vd Wielen - C. Hollestelle J. M. Honig - K. Schoester A. J. Flikweert - J. Sonnevijle ZIERIKZEE - De afdeling keurtur- nen van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond (KNGV) houdt in het kader van de voorbereiding op het toernooi om de wereldkampioen schappen turnen van 1987 op 6 en 7 december een internationaal invita- tietoernooi in Gorssel. Voor de wedstrijd waarin een olym pische achtkamp wordt afgewerkt, zijn West-Duitsland, Engeland, Bel gië, Frankrijk en Oostenrijk uitgeno digd. Het is de bedoeling dat de lan den vier turnsters afvaardigen. Van Nederlandse zijde komt de volledige selectie in actie. RENESSE - Biljartvereniging De Wig treedt vrijdag 17, zaterdag 18 en zondag 19 oktober in haar clubge bouw restaurant De Wig in Renesse op als gastheer voor de acht fina listen in de vijfde klas libre van het district Schouwen-Duiveland. Dis trictsbestuurder Roel Boerina over handigt zondagmiddag omstreeks vijf uur de districtsbeker en - medaille aan de nieuwe kampioen. In Renesse is biljartvereniging D'Eule uit Oosterland het sterkst vertegenwoordigd, wanneer er te elf der ure geen afzeggingen komen. Bv D'Eule is van de partij met W. de Jon ge en R van de Panne. De overige zes finalisten zijn afkomstig van zes ver schillende verenigingen: A. Timmer mans van bv Bommenede, T. de Bie van bv KVL, L. Verseput van bv Re nesse, J. Leydens van bv DOS, M. Langeraad van bv Windenburg en A. Radewalt van bv OKK. Het belooft een spannende finale te worden, omdat de gemiddelden el kaar nauwelijks ontlopen. Tijdens de voorwedstrijden dwongen Timmer mans, Verseput en Leydens reeds pro motie af naar de vierde klas, terwijl De Bie eenhonderdste punt te kort kwam. De moyennegrenzen voor de vijfde klas liggen bij 0.90 en 1.199. De vijfde klassers spelen veertig caram boles om uit te maken wie zich partij- winnaar mag noemen. De gewestelij ke finale voor de vijfde klas lib risten is reeds van 14 tot en met 16 november in het district Roosendaal. BURGH-HAAMSTEDE - Scheids- rechtersvereniging Schouwen-Duive land organiseert op zaterdag 18 okto ber het jaarlijkse toernooi voor teams van acht districten in Zuid- Nederland. Het toernooi wordt ver speeld in sportcentrum Krayestein in Burgh-Haamstede. Het toernooi begint zaterdagmor gen om tien uur en de finale wordt be gonnen om even na half vier, zodat om vier uur de winnaar bekend is. De acht teams beginnen het. toernooi, verdeeld in twee poules van vier ploe gen. In poule A spelen de Bevelanden, Walcheren, Valkenswaard en Eindho ven, terwijl in poule B de formaties van Schouwen-Duiveland, Zeeuws- Vlaanderen, Roosendaal en Breda uitkomen. Na de poulewedstrijden spelen de nummers een om de toer nooizege, de nummers twee om de derde plaats en zo verder. De prijsuit reiking is omstreeks vijf uur. BURGH-HAAMSTEDE - Het blijft tobben voor de hengelaars van HSV De Krabbe uit Burgh-Haamstede. Tijdens de competitiewedstrijd aan het Oosterscheldewatcr bij de Nieu- weweg vingen de 22 hengelaars to taal niets, hetgeen stellig een unicum Op zondag 2 november begint de nieuwe competitie met een strand- wedstrijd aan de Scholderlaan in Re nesse. Eventuele kandidaat-leden van HSV De Krabbe kunnen zich nu desgewenst aanmelden. De jaarver gadering van De Krabbe is op vrijdag 14 november, zoals gebruikelijk in café-bar De Westhoek in Burgh- Haamstede. ZIERIKZEE - In de hoofdklas van de districtsparencompetitie staan de heren De Jong en Verstraten na drie van de zes speelavonden nog steeds op de eerste plaats. Het uit de eerste klas gepromoveerde koppel heeft een totaal van 160,11%. Het BC Zierikzee-echtpaar Van den Berg bezet de derde plaats met 156,54% en het tweede Zierikzeese koppel mw Van de Wal/hr Blonk staat vijfde met 151,79%. De eerste vier paren in de eindklassering gaan over naar de vervolgwedstrijden met vier paren uit Zeeuws-VIaanderen. Van deze acht paren gaat er een over naar de ovèrgangsklas. ZIERIKZEE - Elk jaar wordt, na afloop van de jaarvergadering van de districtsraad gestreden om de beker van het district Zeeland. Bridgeclub Zierikzee won deze beker, ondanks diverse Zeeuwse kampioenschappen, nog nooit. Dit keer kwam het succes er eindelijk toch. Het op het laatste moment inge schreven Zierikzeese viertal, be staande uit mevrouw Van de Wal/ heer Blonk en het echtpaar Van den Berg, was ongenaakbaar. Via het Zwitserse systeem (acht teams) wer den alle tegenstanders verslagen. De Zeeuwsvlaamse teams Scaldis en Emergo kregen met respectievelijk 18-12 en 24-6 klop, Zuid-Beveland werd met 22-8 aan de zegekar gebon den, Reimerswaal met 20-10 en Valke- nisse met 19-11. Het Zierikzeese kwartet werd eerste met 103 punten en had daarmee een straat voor sprong op Valkenisse, dat tot 78 pun ten kwam. Scaldis eindigde met 75 punten als derde. BURGH-HAAMSTEDE - Op de eerste jaarvergadering van bridge club Schouwen in Burgh-Haamstede werd besloten, dat op iedere eerste en derde maandag van de maand de clubcompetitie wordt afgewerkt. Op de tweede maandag van de maand wordt over een bepaald onderwerp les gegeven, terwijl op de vierde en eventueel vijfde maandag van de maand afwisselend een viertallen- en een persoonlijke competitie zal worden gehouden. De eerste viertallenwedstrijd bracht het echtpaar Mataheroe en de heren Van Vliet/Van de Berg met 25 punten aan de leiding. De eerste com petitiewedstrijd, waaraan dertien pa ren deelnamen, bracht geen grote ver rassingen. Het echtpaar Hollander werd met 114 punten eerste voor het echtpaar Mataheroe met 112 punten en het echtpaar Van Waardhuijzen, dat tot 111 punten kwam. De dames Buijsse en Franse scoorden 108 pun ten en het vijfde paar, dat meer dan vijftig procent scoorde, bestond uit mevrouw De Gruyter en de heer Van Vliet. Zij totaliseerden 102 punten. Het gemiddelde bedroeg 96 punten. DEN HAAG - Nederland telde per 1 juli 14.563 miljoen inwoners. In de eerste helft van 1986 groeide de bevol king met 2800 meer dan in dezelfde periode vorig jaar, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). ZIERIKZEE - De standaardploegen van volleybalver eniging Mevo,,uit Zierikzee boekten beide 3-0 over winningen in'dé°derde ronde van'de competitie. De he- renploeg kwam door de zege aan de leiding, omdat de leider na twee ronden, Spivo uit Spijkenisse, onderuit ging. De ploeg van coach Wim van der Zande leidt nu met vijf punten. De damesploeg van coach Hans Boot boekte een onnodig moeizame zege tegen Spivo, maar leidt nu wel met de maximale zes punten en de ploeg verspeelde in drie wedstrijden nog niet een set. De ploegen van het Bruse Kwiek kwamen slechter uit de bus, al was de 2-2 puntendeling van de herenploeg bij Vlaardingen zeker keurig. De damesploeg daarentegen bleef op nul punten staan na de 3-1 nederlaag bij Berkel. De damesploeg van Mevo '80 moest in zowel dé eerste als derde set een ruime achterstand wegwerken om uiteindelijk de set winnend te kun nen afsluiten. In de eerste set kwam Spivo met 8-13 aan de leiding en in de derde set leidde de formatie van coach Rob Roeske zelfs met 9-14, vooraleer Mevo '80 zich voldoende realiseerde, dat er anders moest wor den aangepakt. ,,De ploeg speelde erg mat en maakte het zich tegen deze matige tegenstander onnodig moei lijk", concludeerde Hans Boot. De Spijkenisser formatie had eigenlijk slechts een speelster, die in staat was om enigszins aanvallende aspecten aan te dragen, maar tegenover het Coach Hans Boot tijdens een time-out. Boot brengt zijndames aan het ver stand. dat de zaken wat fanatieker aangepakt dienen te worden. Lydia Mol (geheel links), Petra Schneider, Coby de Looff (nummer 9) en Hennie Kloet luisteren toe. goede aanvallende werk van Vera Commissaris had Rob Roeske wel een goed collectief verdedigende ploeg. a Ipge Vaatstra, Silvia van de Spoel en vooral Karin van de Kooij toonden zich stugge verdedigsters. Aan Zie rikzeese zijde viel vooral de regelma tige desorganisatie in alle geledingen van de formatie op. Zelfs Petra Schneider, de talentrijke nieuw- koomster in de Mevo '80-ploeg, deel de in de malaise en werd dan ook hal verwege de tweede set door Hans Boot gewisseld. Pas bij 9-14 in de der de set mocht zij als pinchhitter weer terugkeren, een changement dat voortreffelijk uitpakte. Achterstand In de eerste set kwam Mevo '80 aan vankelijk licht voor, maar aanvallend kwam de klad al erg vroeg in de ploeg, want na 2-2 liep Spivo met en kele onderbrekingen uit naar 2-8. Een goede opslagbeurt van Like Snij der en sterke klappen van Vera Com missaris leverden Mevo '80 te grote problemen op. Bij 2-8 leek Mevo '80 de zaken wat krachtdadiger aan te pakken, toen uit een opslagbeurt van Hennie Kloet zowaar vier punten werden ge peurd. Toen stokte het evenwel weer bij de thuisploeg. Petra Schneider sprokkelde nog een punt, maar via een technisch uitstekende opslag beurt van Silvia van de Spoel drukte Spivo door naar 7-13, ondanks een time-out van de kant van Hans Boot tussendoor. Wilma Jansen maakte een eind aan de puntenscrie via een prima blok, maar Mevo '80 slaagde er niet in om ook zelf punten te sco ren. Pas toen Petra Schneider aan op slag kwam en Wilma Jansen zich ma nifesteerde aan het net leek het tij te keren. Nog een keer ging de opslag over, maar toen liet Mevo '80 zien ei genlijk totaal geen problemen te hoeven hebben met de Spijkenisser ploeg. Een opslagbcurt van Coby de Looff leverde de resterende vijf pun ten op, ómdat de ploeg collectief op timaal functioneerde. Beurtelings werd gescoord en Coby de Looff maakte de set zelf met twee ferme klappen uit: 15-13. Ook in de tweede set domineerde Mevo '80 geen moment, maar anders dan in de eerste set hield de Zierik zeese ploeg in ieder geval permanent een lichte voorsprong. Regelmatig werden punten gescoord en de set le verde een 15-10 zege op. De derde set werd een kopie van de eerste, al kwam Spivo nu nog dichter bij de winst. Vooral Vera Commissaris en Karin van de Kooij zorgden voor flink wat problemen voor de Zierik zeese ploeg, die dan ook voortdurend ruim achter bleef. Via 4-8 en 5-11 kwam Spivo bij 9-14 op setpunt, maar inmiddels had Rob Roeske een takti- sche fout gemaakt door Karin van de Kooij uit de ploeg te halen voor Ardi Voogt, die zichtbaar het ritme in de ploeg verstoorde. Hans Boot daaren tegen hield zijn 'geheime wapen' erg lang op de bank. Pas bij 9-14 mocht Petra Schneider terugkomen, maar dat pakte grandioos uit. Via twee opslagbeurten - van Rian van de Vel de en Hennie Kloet - en goed veldspel aan Mevo '80-zijde werd Spivo alsnog gepakt. „Deze jonge ploeg heeft nog niet de kracht om door te drukken, maar dat komt in de loop van het sei zoen wel", stelde Rob Roeske vast.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 11