Dorpshuis Kerkwerve komt maart volgend jaar gereed Beëdiging nieuwe leden raad Bru Zwemvierdaagsen gestart Westerschouws college wil versnelde afhandeling van aanvragen gemeentegarantie DE ZIERIKZEESCHE COURANT HET 1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Bedenkingen Gipspoppen Tentoonstelling Junioren De PvdA-fractie van de gemeente Brouwersha- In het atelier Bloemfontein in Dreischor bestaat De dia- en fototentoonstelling 'Ouwerkerk Ook de juniorenvoetballers werkten het afgelo- ven heeft ernstige bedenkingen tegen de con- de mogelijkheid om in zes lessen te leren hoe Vroeger' vormt een aardig onderdeel van het pen weekeinde bekerwedstrijden af. Over het structie van de woningwetwoningen in deze gipspoppen gemaakt moeten worden. (Pag. 3). feestprogramma in de bovenzaal in het dorps- algemeen brachten de eilandelljke ploegen het gemeente. (Pag. 2). huis. (Pag. 4). er redelijk af. (Pag. 9). DINSDAG 14 OKTOBER 1980 143ste jaargang Nr. 24016 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Willen kranten belangwekkend, zijn, dan moet men ze niet belemmeren. Frederik II van Pr uisen BURGH-HAAMSTEDE - Als de Westerschouwse ge meenteraad zich schaart achter de suggestie van CDA-er J. W. Geleijnse, dan kunnen aanvragen voor gemeentega rantie voortaan binnen twee weken worden afgehan deld. Het college heeft op verzoek van de christen-demo craat een voorstel gemaakt naar de raad toe, waarin zij verzoekt de besluitvorming omtrent de gemeentegaran ties voor de koop van woningen niet langer voor een be slissing naar de raad te brengen. De plaats waar het nieuwe dorpshuis in Kerkwerve verrijst. Veel werk bij gemeentewerken MIDDEN SCHOUWEN/BRUINISSE - De gezamenlij ke dienst gemeentewerken van de gemeenten Midden- schouwen en Bruinisse heeft momenteel een drietal wer ken ofwel in uitvoer ofwel op de nominatie voor uitvoer staan. Het grootste project betreft de bouw van een ge heel nieuw dorpshuis in de kern Kerkwerve. Dit bouw programma is reeds in volle gang. In het kader van het rioleringsstructuurplan krijgt de dr. De Kockstraat in Bruinisse in de komende weken te maken met riolerings werkzaamheden, die circa een maand zullen duren. De openbare basisschool 't Meetje in Ellemeet krijgt er in het kader van de wet op de basisschool eind dit jaar een speel- en een werklokaal bij. Voor de bouw van deze klaslokalen zijn drie tot vier maanden uitgetrokken. Op de plaats waar eerst het houten Verenigingsgebouw stond wordt mo menteel druk gewerkt aan de realisa tie van een gloednieuw dorpshuis. Met het slaan van de eerste paal op 11 september kwam een definitief einde aan de discussie cf het nieuwe dorps huis op de plaats van het houten ge bouw dan wel via een koppeling met de gymzaal De Werve verbonden moest worden. Nieuwbouw De kosten van dit nieuwe onderko men, dat medio maart 1987 gereed moet zijn, bedragen 620.000. Hier bij zijn de kosten voor de sloop van het oude Verenigingsgebouw, de aan passing van de bestrating, parkeerge legenheid, beplanting, inrichting en stoffering inbegrepen. Lamentabel Een nieuw gemeenschapsgebouw was broodnodig, gezien de lamenta bele toestand van het vorige onderko men. Het houten Verenigingsgebouw voldeed niet langer aan de huidige normen van onder meer brandveilig heid en begon zelfs tekenen van hout- rot te vertonen. Zochten bruidsparen en hun gasten in het verleden vaak hun toevlucht tot het Verenigingsge bouw, de laatste tijden gebeurde dat steeds minder, doordat de entourage weinig feestelijk was. Het nieuwe gebouw dat door bouw bedrijf Louwerse uit Scharendijke wordt gebouwd, zal naar verwacht half maart volgend jaar weer ge bruiksklaar zijn. Tot die tijd hebben de gebruikers van het Verenigingsge bouw: de jeugd- en vrouwenvereni gingen en de deelnemers aan de bij eenkomsten van Meer Bewegen voor Ouderen een tijdelijk onderkomen moeten zoeken in onder andere ker kelijke lokaliteiten. Uitbreiding Eveneens in de gemeente Midden- schouwen, maar dan in de kern Elle meet beginnen over circa zeven we ken uitbreidingswerkzaamheden bij de openbare basisschool 't Meetje. In verband met de invoering van de ba sisschool krijgt deze school er twee lokalen bijVoordat de leerlingen de nieuwe lokalen in gebruik kunnen nemen, zullen er drie tot vier maan den verstreken zijn. Wie dit werk uit gaat voeren is op dit moment onbe kend. Riolering- Niet alleen bouwkundige projecten maar ook rioleringswerkzaamheden heeft deze gezamenlijke dienst van Middenschouwen en Bruinisse op- haar programma staan. Over onge veer twee weken zullen de bewoners van de dr. De Kockstraat in Bruinisse geconfronteerd worden met enige verkeershinder. In het kader van het rioleringsstructuurplan wordt er een extra riolering toegevoegd. Deze werkzaamheden, waarvoor 114.000 is uitgetrokken, worden uitgevoerd door aannemersbedrijf Van der Velde uit Bruinisse. De gemeenteraad komt maandag 20 oktober om 19.30 uur in een openbare vergadering bijeen. Al eerder hebben burgemeester en wethouders een soortgelijk voorstel aan de raad ge daan, maar dat werd afgewezen. „Wij zijn blij, dat deze suggestie is gedaan, daar wij in het verleden al eens een dergelijk voorstel aan uw raad heb ben voorgelegd. Dat is toen afgewe zen, omdat uw raad die bevoegdheid wilde behouden", aldus b en w. Het komt nu regelmatig voor, dat garantie-aanvragen zo'n vier weken blijven liggen, omdat de raad dan pas bijeen komt. Hierbij wordt de verga dering-vrije maand juli buiten be schouwing gelaten. ,,Op dit moment moet dan ook gemiddeld anderhalf tot twee maanden worden uitgetrok ken voor de afhandeling van een aan- - vraag bij de gemeente. Hoewel de aanvragers dit maar hebben te accep teren, wordt wel ervaren, dat die ter mijn onbegrijpelijk lang is", schrijft het dagelijks bestuur. Bevoegdheid Het college is nagegaan hoe ener zijds zo min mogelijk aan de be voegdheid van de raad getornd wordt en anderzijds toch een snellere afhan deling wordt bereikt. B en w stellen een zogenaamd moeder-besluit voor. Dat wil zeggen, dat de raad besluit positief te staan tegenover het ver strekken van gemeentegaranties, waarvoor het college de vrijheid krijgt om die afzonderlijk te beoor delen. Een dergelijk moederbesluit moet door gedeputeerde staten wor den goedgekeurd. De raad buigt zich tijdens de verga dering voorts ondermeer over het aanpassen van de legesverordening en de precarioverordening. De com- Donderdag 16 oktober BRUINISSE - De Bruse gemeenteraad vergadert op donderdagavond 16 ok tober. Direct aan het begin van de raad worden twee nieuwe raadsleden beë digd: de CDA-er J. S. Wiebrens die voor M. Meeuwsen in de plaats komt en Ph. J. van de Velde (Algemeen Belang) die de plaats inneemt van dr W. F. M. Vonk. Het ziet er overigens niet naar uit dat de nieuwkomers meteen in het diepe gegooid worden, omdat een weinig schokkende agenda aan de orde gesteld wordt. Na de beëdiging de ingekomen stukken en verslagen gemeenschap pelijke regelingen. Vervolgens wordt een wijziging van de marktgeldveror- dening aan de orde gesteld om even tuele ongelijkheid te voorkomen. Ook Bruinisse moet voor 21 decem ber dit jaar een nieuwe kampeerver- ordening hebben, die aan de raad wordt voorgelegd ter goedkeuring. Om over voldoende kasgeld te be schikken en overtollig kasgeld te kunnen beleggen vraagt het college een machtiging daartoe van de raad. Bestemmingsplan In verband met de Wet op de ruim telijke ordening moet er een nieuw voorbereidingsbesluit worden geno men voor het gebied ten oosten van de dorpskern, omdat op 25 oktober het huidige voorbereidingsbesluit af loopt. Een wijziging van hot ambtenaren* reglement (de 39-ste) dient vervolgens te worden vastgesteld evenals de voorlopige vaststelling van bedragen voor het onderwijs in Bruinisse. Tot slot moet de raad nog voorzien in de vervulling vacatures in commissies en vertegenwoordigingen, wegens het vertrek van de twee eerder genoemde raadsleden Meeuwsen en Vonk. Als gebruikelijk wordt de vergadering in de raadszaal van het gemeentehuis gehouden, aanvang 19,30 uur. ZIERIKZEE/BRUINISSE - In de zwembaden 't Aquarium in Bruinisse en Onderdak in Zierikzee ging gisteren - maandag 13 oktober - de nationale zwemvierdaagse 1986 van start. In Bruinisse gebeurde dat vanwege de tiende plaatselijke editie met een feestelijke opening. Nadat badmeester Jan Douwes alle deelnemers een plezierige vierdaagse had gewenst kozen ettelijke duiven het luchtruim, daarbij geholpen door een aantal jeugdige zwemvierdaagse-deelnemers. Een kleine tweehonderd zwemmers nemen in Bruinisse deel, terwijl de vierdaagse in Zierikzee momenteel ruim zevenhonderd deelnemers telt. Don derdag 16 oktober wordt de zwemvierdaagse weer besloten, maar in zwembad Onderdak kan ook vrijdag nog worden gezwommen om hen, die een van de eigenlijke vier dagen om welke reden ook moeten mis sen, in de gelegenheid te stellen de begeerde medaille te behalen. Advertentie Auto Louis Coedbloed CITROEN AUTOVERHUUR Let op onze advertentie met jubileumaanbiedingen! SAAB MITSUBISHI Autobedrijf A.L.G. Suggestie CDA-er Geleijnse missie financiën heeft met beide ver hogingen inmiddels ingestemd, zij het dat de PvdA-fractie bij monde van C. Verton verdergaande maatre gelen wenste met betrekking tot de precariorechten. Naar het zich laat aanzien is hiervoor binnen de raad geen meerderheid te vinden. Dan is ook de tijd aangebroken, dat Jhr. mr. J. O. R. Alberda van Eken- stein beëdigd wordt tot gemeentese cretaris. J. W. de Jonge gaat met in gang van 1 november van dit jaar met pensioen. De gemeenteraad krijgt echter nog wel een voorstel, waarin b en w vragen om De Jonge te herbe noemen als bestuurslid van de Stich ting Renesse. Agenda Volledigheidshalve de overige agendapunten: voorstel tot de ver koop van een perceel grond aan bus bedrijf Van Opveren; de verkoop van een perceel bouwgrond aan J. Kloet en een begrotingswijziging. ZIERIKZEE - Nijver recherche werk leverde maandag al de dader op van de inbraak bij fotozaak B. N. in de Korte Sint Janstraat eerder op de ochtend gepleegd. H. L. uit Zierikzee is de dader. De drie camera's zijn aan de rechtmatige eigenaar terugbe zorgd. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's WORDT WEER. Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Lichte regen Een frontale storing trekt woens dag over Nederland. Vrij veel bewol king en mogelijk enige lichte regen. De wind draait morgenmiddag naar west of noordwest, maar blijft zwak. De temperatuur wordt 15 graden. Mi nimumtemperatuur komende nacht 11 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 18 okt.: Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: noordoost 2 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: variabel 2 Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 15 okt. Zon op 07.04, onder 17.46 Maan op 17.14 onder 03.57 16 okt. Zon op 07.05, onder 17.44 Maan op 17.24 onder 05.15 Volle Maan: 17 okt. (20.22) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Een hogedrukgebied bo ven de Balkan neemt in betekenis af en verliest zijn greep op ons weer. Een nieuw hogedrukgebied ten zuid westen van de Britse Eilanden trekt in onze richting en gaat vanaf morgen het weer bepalen. In de overgangszone tusen deze twee hogen komt veel bewolking voor waaruit plaatselijk wat regen kan vallen. Deze bewolking wordt vannacht en morgen boven ons land verwacht. Er komt op woensdag daarom een einde aan het fraaie herfstweer van de laatste dagen. Het is dan zwaar bewolkt met plaatselijk mist. Hier en daar kan ook enige re gen vallen. Met zo'n graad of 14 is het 's middags ook lang niet meer zo zacht dan de afgelopen dagen. Op donderdag en vrijdag wordt nóg rustig weer verwacht, daarna wordt de atmosfeer onrustiger. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1