Bejaarden te gast bij christelijke jongeren Sint Joostmarkt Basisschool 't Kofschip op één locatie gaan concentreren Wie plakt er mee Aanrijding op Kampweg Auto total-loss Voorstel gemeenteraad Zierikzee Open huis dierenasiel Geen voorrang op Delingsdijk Diefstal uit auto ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 13 oktober 1986 Nr. 24015 3 ZIERIKZEE - Wie plakt er mee aan de film van Jona? luidt de vraag, die centraal staat tijdens de herfstvakan tie-activiteiten van het Leger des Heils. Donderdag 16 en vrijdag 17 oktober komen in de Lichtboei te Zierikzee de deelnemers bijeen. Alle kinderen van vier tot en met twaalf jaar zijn welkom. Beide dagen beginnen om 10.00 uur en terwijl de eerste dag voor de deelnemers stopt om 12.00 uur gaan zij vrijdag door tot 15.30 uur. De Lichtboei zorgt tussen de middag voor de inwendige maag. RENESSE -Geen dierber plek voor ons op aard, geen oord ter wereld meer ons waard." Zo'n zeventig bejaar den, die te gast zijn bij de .Christelijke Jongeren Vereni ging (CJV) in Renesse zingen uit volle borst het Zeeuwse volkslied, omdat ze dit, volgens Nel Schot van de CJV vorige week tijdens de officiële ingebruikstelling van de Stormvloedkering hebben gemist. De jaarlijkse bejaar dendag is zowel in CJV-kringen als bij vele bejaarden in Zierikzee en naaste omgeving inmiddels een vaste prik geworden. Voor de veertiende achtereenvol gende keer waren de bejaarden te gast in het Kamphuis van de CJV-ers in Renesse. ,,Jong en oud samen rond de tafel met het doel een beter contact tussen beide groepen te bewerkstelli gen luidt de verklaring van Nel Schot. De ouderen, hoofdzakelijk vrou wen met hier en daar een verdwaalde man, genieten van de samenzang. Voor hen kan de dag niet meer stuk, zeker niet wanneer er na een quiz een aperitief wordt aangeboden. Eten, zingen, klessebessen en voor al gewoon ongedwongen samenzijn zijn mogelijk de oorzaak dat steeds meer bejaarden zich voor deze dag opgeven. Waren het er vorig jaar nog een kleine zestig, nu zijn het er in middels al zo'n zeventig. Onder hen zijn er, die vanaf de eerste bejaarden dag in 1972 nog geen enkele keer ver stek hebben laten gaan.. Voor sommigen gaat zo'n dag veel te snel voorbij. Zij zouden niets lie ver willen, dan van dit dagje een weekeinde te maken. Zoals het er nu naar uitziet gaat de CJV volgend jaar behalve de jaarlijkse bejaardendag ook een weekeinde voor hen organi seren. Zeeuwse dansen Ook in de middaguren wordt er door de ouderen weer naar hartelust gezongen, voordat de dansgroep Ne- halennia optreedt. Nehalennia heeft voor deze gelegenheid een program ma van louter Zeeuwse dansen opge steld. Na de koffie en thee is het dan de beurt aan de gasten om een optre den, ih de vorm van declamatie, to neel of zang te verzorgen. De meesten blijven echter liever veilig op hun plaats. Slechts de dames Vermeule, Wandel en Klaasse stappen naar vo ren om respectievelijk een gedicht en een verhaal voor te lezen en een geestelijk lied te zingen. Van de zijde van de.jongeren zijn het vier CJV-ers die een gedicht van Tbnja Schot bren gen. Zoals ook bij een CJV-kamp re gel is wordt de dag rond 17.00 uur af gesloten met het strijken van de vlag, waarbij ook weer wordt gezongen. SCHARENDIJKE - Op de Ramp- weg, ter hoogte van het Baken en de Kuyerdamseweg botsten twee auto mobilisten tegen elkaar, zondagmid dag omstreeks 13.30 uur. C. N. uit Udenhout stond voorgesorteerd om de Rampweg op te rijden. Op het Ba ken reed C. V. uit Scharendijke. N. ?ou niet voldoende rechts gereden hebben bij het oprijden van de krui sing, waarna de aanrijding een feit was. De auto's raakten elkaar in de flank. De schuldvraag is bij de poli tie (nog) niet duidelijk. OOSTERLAND - De Mercedes van A. V. uit Melissant raakte zondag middag (13.05 uur) totaal vernield bij een aanrijding, waaraan een tech nisch mankement ten grondslag lag. V. reed op rijksweg 18 richting Brui- nisse, haalde een voor hem rijdend voertuig in, waarna hij wat 'gebonk' hoorde. Later bleek, dat het loopvlak van één van zijn banden was losge raakt en in de wielkast klem kwam te zitten hetgeen remmend werkte. V. raakte de macht over het stuur kwijt, schoof over de parallelweg, vervol gens over de sloot en kwam met een klap op een perceel landbouwgrond tot stilstand. Zowel V. als zijn passa- giere T. v. d. B. eveneens uit Melis sant, werden bij de klap gewond en naar het Zweeds Rode Kruiszieken- huis overgebracht. De politie ver moedde alcoholgebruik en nam een bloedproef af. De Mercedes moet als afgeschreven worden beschouwd. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur); 01110-5071. 01110-4669. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 1 41,00; per jaar 156.50; losse nummers 1 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% BTW. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; „succesjes" (tJm 4 regels) f 6,40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% BTW. Ouderen en jongeren gezellig bijeen in het CJV-karjip te Renesse. OOSTERLAND - Ofschoon de weergoden het enigszins af lieten weten, trok de Sint Joostmarkt in Oosterland nog een redelijk aantal bezoekers. Jan de Vlieger, organisator van deze herfstmarkt die voor de eerste keer in Ooster land werd gehouden, was er in ieder geval niet ontevreden over. Met name de kinderen konden volop hun hart ophalen aan de verschillende snoepkramen waar het snoepgoed verleidelijk naar de rasechte zoetekauw lonkte. Wie zich meer aangetrokken voelde tot een hartige hap ging bij het ruiken van de pit tige geuren van de verschillende hamburgertentjes onherroepelijk voor de bijl. Liefhebbers van spullen uit grootmoederstijd verzamelden zich hoofdza kelijk in de Oosterhof. waar de goede oude tijd letterlijk voor het oprapen lag. weliswaar voor hedendaagse prijzen. Terwijl gelegenheidskooplui hun commerciële talenten testten met het verkopen van overbodige waren, waar mee ze na de laatste zolderopruiming opgescheept zaten waren organisaties als Woord en Daad en het Ambachtencentrum aanwezig om hun produkten ten behoeve van respectievelijk de Derde Wereld en Polen te verkopen en dat terwijl het duo Henk en Ria het levenslied uit hun versterkers lieten galmen. Toepasselijk, want het lied van de straat hoort bij een straatgebeuren als de Sint Joostmarkt. ZIERIKZEE - Overeenkomstig het unanieme advies van de commissie onderwijs wordt de gemeenteraad van Zierikzee voorgesteld akkoord te gaan met het voorstel de openbare basisschool 't Kofschip in Poortambacht in de nabije toekomst geheel op één locatie te concentreren. Dit houdt in, dat het - betrekkelijk nieuwè - schoolge bouw van 't Mierenest binnenkort geen deel meer zal uit maken van de huisvesting voor deze basisschool. Het voorstel betreffende deze aan passing van 't Kofschip komt aan de orde tijdens de gemeenteraadsverga dering op maandagavond 20 oktober in de raadzaal van het stadhuis, aan vang 19.30 uur. De kosten van de aanbevolen ver bouwing en aanpassing van het hoofdgebouw van de school worden globaal geraamd op 465.000,—. In dien en voorzover het in te dienen huisvestingsoverzicht betreffende de basisscholen door het ministerie wordt goedgekeurd, zullen deze kos ten te zijner tijd geheel of ten dele van het rijk worden terugontvangen. 'Niet automatisch' Het college van b en w benadrukt in dit verband haar standpunt, dat indien en voorzover bepaalde onder delen van de kostenraming niet door de rijksoverheid worden aanvaard, zulks niet automatisch betekent, dat het huidige plan in ongewijzigde vorm zal worden gerealiseerd met ge bruikmaking van 'eigen' gemeentelij ke middelen. In het thans uitgewerkte schets- plan is gerekend met een school grootte van zeven groepen en een vestiging van de onderbouw van de school aan de kant van de Miereweg, waar het speellokaal en de groepslo- kalen voor één en twee zijn gedacht. Die gedachte houdt, volgens de toe lichting, min of meer in, dat aan die kant ook het speelterrein voor de on derbouw moet komen. Onvermijde lijk daarbij is dan, dat het houten noodlokaal, waarin thans de peu terspeelzaal van het Leger des Heils is ondergebracht en dat zich in een kwalitatief slechte staat bevindt, af gebroken moet worden. Naam Op verzoek van het bestuur van de Beatrixschool wordt de raad voorge steld het schoolgebouw aan de De Kanterlaan 1 (de voormalige Theo Thijssenschool) de naam De Noord- zelke te geven. Deze naam heeft een historische achtergrond. In de Mid deleeuwen werd de moer of darink (zouthoudend veen) gedolven en op stapels geplaatst, door de wind ge droogd en vervolgens verbrand. De as werd met zout vermengd en in grote ijzeren pannen boven turfvuren in zo genaamde zoutketen ingedampt en leverde dan het zelzout op. De over blijvende as werd weggeworpen en deed 'in de loop der eeuwen, aan weerszijden van de haven, buiten de stad twee heuvels verrijzen: de Noord- en Zuidzelke. De raad wordt ook voorgesteld een aanvrage in te dienen om geldelijke steun ten behoeve van splitsing van vier woningen in acht wooneenheden aan de Keetenstraat (nrs. 11, 21, 23 en 94) door woningbouwvereniging Be ter Wonen. Verder bevat de -raadsagenda onder meer voorstellen tot: beschikbaar stelling van een krediet voor stede- bouwkundige maatregelen; voorlopi ge vaststelling van de rekening 1985 van de gemeentelijke volkskrediet bank; voorlopige vaststelling van de gemeenterekening 1985 en tot ver strekking van een subsidie van f 2.400,— aan de werkgroep Woonwa genbewoners Zierikzee voor de jaren 1985, 1986 en 1987. Behandeling gemeentebegroting Aan het slot van deze raadsvergade ring zullen de ontwerp-begroting 1987 gemeentelijke volkskredietbank en de ontwerp-gemeentebegroting 1987 met bijbehorende stukken, in clusief het Meerjarenperspectief 1987 tot en met 1990 worden aangeboden. De begrotingsstukken zullen ver volgens aan de orde komen tijdens een openbare vergadering van de commissie financiën op dinsdag avond 4 november, aanvang 20.00 uur. Schriftelijk commentaar van het college op eventuele vragen tijdens die vergadering zal worden verstrekt op uiterlijk woensdag 12 november. Vervolgens zenden de fracties de algemene beschouwingen toe aan het college op uiterlijk vrijdag 14 novem ber. Het antwoord van het college op deze algemene beschouwingen is op uiterlijk maandag 24 november te verwachten. Ten slotte wordt op donderdag 27 november de behandeling van de be grotingsstukken mondeling voortge zet in een om 14.00 uur aanvangende vergadering van de raad. Het schoolgebouw van 't Kofschip aan de Scheldestraat dient zodanig te worden aangepast dat binnen afzienbare tijd zowel onder- als bovenbouw er volledig ondergebracht kunnen worden. Het gebouw van de voormalige kleuterschool 't Mierenest zal in de toekomst derhalve geen dienst meer doen voor het onderwijs. ZIERIKZEE - Meer be kendheid krijgen bij een breed publiek. Om die re den hielden de medewer kers van het dierenasiel Schouwen-Duiveland in Zierikzee open huis. Ook leden van de werkgroep van de Nederlandse Ver eniging tot Bescherming van Dieren verleenden hun medewerking aan deze open dag. Hoewel de belangstelling in de morgenuren niet bijster groot was, verwachtten de medewerksters dat het in de middaguren drukker zou worden. Een lid van de werkgroep, die achter de stand met stickers en boekjes zat vond de belangstelling beduidend minder dan in voorgaande jaren. Zij schreef dit toe aan het ont breken van speciale activiteiten. Dat een open huis niet alleen tot een be zoekje alleen leidt bleek reeds in de morgenuren toen een bezoeker een optie op een hond vroeg. Het reeds eerder genoemde lid van de werk groep hoopte dat het in de middag uren drukker zou worden, niet alleen in verband met de verkoop van stic kers en boekjes ten bate van het asiel, maar ook met het oog op de mogelij ke reservering van een van de katten, die momenteel de hoofdmoot van de asielbevolking vormen. BROUWERSHAVEN - A. T. uit Brouwershaven reed zaterdagmiddag 14.45 uur op de Zuidernieuwlandweg en wilde de Delingsdijk oversteken. Op dat moment naderde J. K. uit Ca- pelle aan de Ussel die van de overste kende automobilist geen voorrang zou hebben gekregen. Bij de botsing werden beide auto's aanzienlijk be schadigd. RENESSE - A. T. uit Zonncmaire, bemerkte zaterdagavond bij terug komst van het 'stappen' in Renesse, dat zijn auto op parkeerplaats Oude Mooi weg was opengebroken. Na het inslaan van een ruitje werd de stereo- radiocassette recorder meegenomen, ter waarde van 600,—. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3