Officier en kantonrechter oneens over bord inhalen verboden op Weg naar de Val c- Gedeputeerde Barbé opende vernieuwd Kerkepad in Sir Zilveren speld voor Ph. van der Velde Plan voor aanpassing 't Kofschip 01110-3163 Zierikzee Kreeftstraat 36 DE ZIERIKZEESCHE COURANT Dorpskern ontlast van zwaar verkeer Mierenest mogelijk afgestoten Wi'jjtverhuizen Uw m&ulj ifflOscgfetran HET ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Peuters Positief Open dag Jeugdplan Er is in vijftien jaar veel veranderd in de bege- Er is toch positief geadviseerd aangaande de Een week na de landelijke dierendag organi- De activiteiten van het Jeugdplan Schouwen- leiding van peuters. Een gesprek daarover met huisvesting van De Koepel in de voormalige lo- seert het dierenasiel in Zierikzee een „open Duiveland gaan aanstaande maandag weer peuterleidster Erica Vuijk. (Pag. 2). kalen van Binnen de Veste in Zierikzee. (Pag. 3). g". Neeltje Jans gooide roet in het eten. van start. Op het sportveld van Bruse Boys is (Pag. 3). een wedstrijd. (Pag. 11). VRIJDAG 10 OKTOBER 1986 143ste jaargang Nr. 24014 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De beste opmerker en de diepste denker is altijd de mildste rechter. Buckle Leuk juridisch probleemop kantongerecht: ZIERIKZEE - Het gebeurt niet zo vaak dat kantonrech ter en officier van justitie lijnrecht tegenover elkaar staan. Donderdagmiddag gebeurde dat wel tijdens de zitting van het kantongerecht met mr W. F. van Solinge en mr R. Beaumont als 'tegenspelers'. Aan de orde was de vraag of een automobilist op de Weg naar de Val nu wel of niet te maken heeft met het bekende bord: inhalen verboden voor motorvoertuigen op meer dan twee wie len. Inzet was een eventueel vonnis ter zake van R. K. uit Vlissingen, die een boete van 110,— boven het hoofd hing. K. had op 15 maart dit jaar een voor hem rijdend voertuig ingehaald op een moment dat eerst de witte streep even onderbroken was (bij het par keerterrein De Val) en vervolgens weer on-onderbroken. Maar verbali santen hadden hem bekeurd wegens het negeren van het inhaalverbods- bord en niet voor streep-overschrij- ding en daar zat nu juist de juridische knoop, die door mr Van Solinge - ge lijk Alexander de Grote met de be roemde Gordiaanse knoop - werd doorgehakt. Einde inhalen verboden Want K. had opgemerkt, dat er wel licht wel het bewuste bord stond (had hij overigens niet gezien die dag) maar dat er vervolgens op de weg ner gens een einde inhaalverbodsbord staat, hetgeen zou inhouden dat er vanaf Zierikzee tot Goes nergens zou mogen worden ingehaald. K. had dat niet alleen opgemerkt, maar ook de kantonrechter, die dus aan zijn zijde stond. Tegenover dit feit stond offi cier van justitie mr Beaumont, die het ontbreken van het einde inhaal- verbod niet relevant vond ten opzich te van de overtreding. Hij achtte op grond van het proces-verbaal het feit bewezen en kwam tot zijn eis met de" grootste korting: 70,— of twee dagen' vervangende hechtenis. K. wierp nog tegen dat hij te goe der trouw had gehandeld, maar - zo wees Van Solinge hem terecht - daar vraagt de wet niet om. Van Solinge zag zich geconfronteerd met een 'leuk juridisch probleem': geldt het inhaalverbod ook nog, nadat (bij het parkeerterrein) de streep even is on derbroken. Want hoe kunnen anders automobilisten die vanaf het par keerterrein de weg oprijden weten, of er een inhaalverbod geldt. De offi cier zei, dat in dat geval de (weer) on onderbroken witte streep geldt en gaf in feite Van Solinge vrijspraak in handen: want daar was verdachte niet voor bekeurd. Die vrijspraak kwam ook, tot grote dankbaarheid van K., hoewel geheel tegen de zin van mr Beaumont. C. G. uit Zierikzee moest zich ver antwoorden voor het parkeren op het Havenplein waar dat verboden is. Hij erkende het feit en antwoordde op de vraag van Van Solinge waarom hij dan niet betaald had bij schikking: ,,Geen geld". En waarom niet betalen bij binnenkomst van de accept girokaart? „Geen geld. Ik heb nu nog de centen niet", aldus G., die hiermee 'overigens aan het verkeerde adres was. Zowel de officier als de kanton rechter wezen de man erop, dat a. een Burgemeester Van Bommel en gedeputeerde Barbé met het lint in de handen. SIRJANSLAND - Met net doorknippen van een lint verrichtte gedeputeerde drs. R. C. E. Barbé donderdag middag de officiële opening van het vernieuwd Kerke pad in Sirjansland. Deze voorziening kwam tot stand met financiële medewerking van de provincie in het ka der van het zogenaamd voorwaardenscheppend beleid; hetgeen uiteraard de komst van de gedeputeerde naar Duivelands kleinste kern verklaarde. Voor Sirjansland betekent de ingc- bruik name van dit vernieuwde Ker kepad tussen Horccagroothandel J. K. Poot en de Dillingsweg, dat dc dorpskern nu ontlast zal zijn van zwaar verkeer. De bevoorrading van het bedrijf zal voortaan via de nieuw aangelegde weg geschieden en niet meer, zoals voorheen, via het dorp. Enerzijds der halve een verbetering voor de be drijfsvoering van Poot, maar ander- auto moet worden gekocht, b. er ook af en toe benzine moet worden ge kocht, c. er ook verzekeringspennin gen moeten worden betaald en d. dat bekeuringen ook bij autorijden ho ren. Betalen dus („Ga maar vast spa ren...", zei Van Solinge) en wel 50,— of één dag. Duik-Belg Op 19 april dit jaar was de duiken de Belg D. J. J. L. door de RP te water bekeurd omdat hij zich onder water zou hebben opgehouden onder een sportvisvaartuig, in ieder geval bin nen de verboden 25 meter van uit staand vistuig, in dit geval twintig hengels. Het gebeurde in de Ooster- scheldé onder de gemeente Duive land. Er is wat ruzie geweest tussen vervolg pagina 4 BRUINISSE - Ph. van der Velde uit Bruinisse heeft uit handen van mevrouw A. de Hertog-de Jonge, bestuurslid van de Stichting Vrienden van de Hart stichting de zilveren speld ontvangen. Deze onderscheiding werd hem toege kend voor zijn inspanningen ten behoeve van deze stichting. Van der Velde is vanaf 1976 penningmeester van de afdeling Bruinisse van de Vrienden van de Hartstichting. Deze vereniging is in de ajgetopcn tien jaar van 45 tot circa 280 leden uitgegroeid. Mr W F. van Solinge ontwarde een Gordiaanse knoop. ZIERIKZEE - De leden van de commissie onderwijs van de gemeente Zie rikzee zitten op één golflengte wat de aanpassing van de basisschool 't Kof schip betreft. Tijdens een korte vergadering waren zij namelijk unaniem van mening, dat het ontwerp van de afdeling gemeentewerken de beste oplossing is voor de huisvestingsproblematiek van deze openbare basisschool. Dit plan houdt in dat de voormalige kleuterschool 't Mierenest dicht gaat. De bouwkundige aanpassing van 't Kofschip is het enige onderdeel van het huisvestingsoverzicht, dat de ge meente in het kader van de wet op het basisonderwijs voor 1 november in moet dienen bij het ministerie van onderwijs en wetenschappen. „De Stichting Katholiek Onderwijs Zie rikzee denkt momenteel niet aan één gebouw en alle andere scholen zitten reeds in één gebouw, luidt de verkla ring van wethouder J. Groen. Ontwerp Voor het aanpassen van 't Kofschip zijn drie oplossingen aangedragen. Eén ervan: het handhaven van beide gebouwen (de vroegere kleuterschool 't Mierenest en de vroegere openbare lagere school) viel gelijk af, omdat beide scholen een overschot aan loka len hadden. Aanvankelijk bestond er een lichte voorkeur om beide gebou wen via een gang met elkaar te ver binden. Door bezwaren van prakti sche en onderwijskundige aard werd ook deze mogelijkheid afgeschreven. Wat overbleef was het idee om alle groepen in het gebouw van de vroege re lagere school in de Scheldestraat onder te brengen. Dit houdt in dat 't Mierenest mogelijk wordt gesloten. Deze oplossing heeft uiteindelijk ook de instemming van de leerkrachten en de medezeggenschapsraad van 't Kofschip gekregen. Inmiddels heeft Advertentie QJatibnale en internationale verhuizingen Emigratieverpakkingen Opslag boedels Overzeese verhuizingen zijds vooral ook een voorziening ten behoeve van de gehele kern. De totale kosten van aanleg van het vernieuwd Kerkepad, die ongeveer zes weken in beslag heeft genomen, bedragen 126.000,—, waar de pro vincie een bijdrage van 50.000,— voor toekende. Kleinschalig Gedeputeerde Barbé gaf te kennen graag naar Sir te zijn gekomen om ex tra te benadrukken, dat een klein schalige investering ais deze vooreen kleine kern toch van belang kan zijn. De provincie gaat er immers vanuit. vervolg pagina 2 meente zal niet ontkomen aan een -bijdrage. Hoe groot die zal zijn ismiet exact bekend, maar vast staat dat het slopen van het noodlokaal en de vervolg pagina 4 de afdeling gemeentewerken dit idee verder uitgewerkt. Inhoud Het plan houdt in dat het noodge bouw verdwijnt en dat de speelplaats dichter bij de school komt te liggen. Om ervoor te zorgen dat de peuters niet door de ouderen onder de voet worden gelopen krijgt de onderbouw een eigen afdeling met een aparte in gang aan de achterzijde van het ge bouw. „Met het oog op de gevaarlijke verkeerssituatie in de Scheldestraat een hele verbetering", aldus commis sielid mevrouw M. A. Bij de Vaate- Rozendaal. De multifunctionele ruimte blijft gehandhaafd. Het speel terrein moet met het oog op het toe zicht houden worden verlegd. Daar door wordt het wel iets kleiner, maar volgens wethouder Groen is de nieuw aan te leggen speelplaats nog altijd ruimer dan de landelijke normen die hiervoor gelden. Kosten De totale kosten van de aanpassing van het schoolgebouw bedragen circa 465.000,—. Op het eerste gezicht vrij veel voor ogenschijnlijk eenvoudige aanpassingen. Bouwtechnisch gezien zijn deze echter minder simpel. Het grootste deel van deze kosten komt voor rekening van het ministerie van onderwijs en wetenschappen, de ge- Dit nummer bestaat uit 12 pagina's WORDT WEER. Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Perioden met zon Achter de wegtrekkende storing gaan de barometers stijgen. Vanuit het Azorengebied nadert een nieuw en krachtig hogedrukgebied. Wolkenvel den maar ook perioden met zon. Mid- dagtemperatuur omstreeks 16 graden. De westnoordwestenwind is matig en neemt later op de dag af tot zwak. Mi nimumtemperatuur komende nacht 9 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 14 okt.: Zondag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: oost 3 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: zuidoost 3 Dinsdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: zuid 3 ZON- EN MAANSTANDEN 11 okt. Zon op 06.57, onder 17.55 Maan op 16.28, onder 23.43 12 okt. Zon op 06.58, onder 17.53 Maan op 16.33, onder 13 okt. Zon op 07.00, onder 17.51 Maan op 16.50, onder 01.10 Volle Maan: 17 okt. (20.22) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Vandaag was een zonni ge dag met tamelijk hoge temperatu ren. We profiteerden nog volop van een hogedrukgebied, waarvan het centrum zich inmiddels heeft terug getrokken op de Balkan. In Engeland regende het vandaag. De regenzone, die bij een IJsland- depressie hoort, trekt de komende nacht over ons land Op weg naar het continent verliest de zone veel van zijn activiteit. De vraag is dan ook of er veel regen in ons land zal vallen. Op verschillende plaatsen kan het droog blijven. Morgenoverdag en ook zondag zijn de regenkansen uiterst klein.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1