stoeeknieuws dit biedt de beeldbuis' DE GROTE ONBEKENDE Activiteiten en cursussen Constantijn jarig stuurgroep werkloosheid ACH,NEEM DAN OOK EVEN DE TIJD VOOR DE BESTE VERZEKERING. Vereniging: afasie in regio The Delta Force; film met een actueel thema ALGEMENE ZEEUWSE/MIDDELBURG Werkloosheid daalt minder Onderzoek werkloosheid horeca ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 9 oktober 198(3 Nr. 24013 5 ZIERIKZEE Open huis De bouw van serviceflat De Vrij burg op de hoek van Jannewekken en Vrije te Zierikzee vordert gestaag. De woningen zijn bestemd voor hen die naast een kwalitatief goede woning prijs stellen op extra voorzieningen in de vorm van*een beschutte tuin en buitenterras, een logeeraccommoda- tie, 24-uursbewakingsysteem, con ciërge, ontmoetingsruimte en een ge meubileerde lounge. De fase van ruwbouw is voorbij en de aannemer heeft een start gemaakt met de afwerking. Deze fase verkeert in een dusdanig stadium dat het mo gelijk is toekomstige bewoners en ge gadigden een indruk te geven van de appartementen. Om die reden heeft de Stichting Woningen en Woonge bouwen voor Bejaarden op Schou wen- Duiveland (SWWB) een open huis georganiseerd. Dit open huis, dat wordt gehouden op zaterdag 25 oktober, is alleen toe gankelijk voor genodigden. Zij die serieus geïnteresseerd zijn kunnen voor een uitnodiging contact opne men met woningbouwvereniging Be ter Wonen te Zierikzee. DUIVELAND Burgerlijke stand september Geboren: Adriana Cornelia, d.v. W. J. van der Maas, en van: L. A. Post (Ouwerkerk); Pieter Marinus, z.v. M. Otto, en van: J. van der Maale (Nieu- werkerk); Sjoerd, z.v. S. ten Wolde, en van: A. E. de Wilde (Nieuwerkerk), geboren te Goes; Pieter Johannis, z.v. J. Flikweert, en van: J. J. Olree (Nieu werkerk); Leendert, z.v. C. Verhoek, en van: G. A. de Koning (Oosterland); Cornelis Dirk, z.v. C. Kaptein, en van: W. C. van Ommeren (Oosterland); Adriaan Leendert, z.v. G. Steenpoor- te, en van: H. J. de Bruine (Ooster land); Willem Jan Leendert, z.v. P. M. Dooge, en van: E. N. van der Wielen (Oosterland). Overleden: Adriaan Jan Dalebout, oud 83 jaar, e.v. C. J. Goudzwaard (Ouwerkerk); Frans van der Have, oud 83 jaar (Oosterland). Gehuwd: Cornelis van Trierum, en: Dirkje Meerman (beiden Ooster land); Jacobus Johannes Maria Lege- beke, en: Susanna Johanna Maria Hoppen (beiden Zierikzee); Willem Abraham Timmermans, en: Geke Agaath Tigelaar (beiden Ouwer kerk). NIEUWERKERK Beker voor bakker Bakker H. ten Hove, de laatst over gebleven warme bakker in Nieuwer kerk, behaalde de derde prijs bij de provinciale bakkers wedstrijden in Goes. Zeker geen kleine prestatie, de ze wedstrijd bevatte slechts twee on derdelen: bruin brood en wit brood. De prijs die Ten Hove behaalde was voor zijn hoog gekwalificeerde bruin- brood, hiervoor kreeg hij 120V2 punt, slechts IV2 punt onder de winnaar. Ten Hove werd hiervoor door de Fede ratie Bakkerspatroonorganisaties Zeeland beloond met een beker, die nu in De week van het brood met te rechte trots in zijn winkel een plaats heeft gekregen. BRUINISSE Expositie postzegels Sinds begin deze week staat in de hal van het gemeentehuis een postze gelexpositie van de postzegelvereni ging G. J. Peelen uit Bru. Het is de tentoonstelling Zeeland en de Delta werken die op zaterdag 4 oktober tij dens de feestelijke ingebruikstelling van de Stormvloedkering op de Neel- tje Jans stond en vele duizenden be langstellenden trok. De tentoonstel ling is in feite een filatelistische vogelvlucht door de geschiedenis van Zeeland, z'n strijd tegen het water maar ook de voorspoed die dat water bracht middels scheepvaart en visse rij. De expositie is te bezichtigén tij dens de openingsuren van het ge meentehuis. Benoeming D. J. Langstraat Bij Koninklijk Besluit is tot voor zitter van het Produktschap voor Vis en Visprodukten te Rijswijk be noemd drs. D. J. Langstraat. Sinds 1982 was hij secretaris van het pro duktschap. Opbrengst collecte De collecte ten bate van het Pro testants Interkerkelijk Thuisfront (PIT) die in Bruinisse gehouden werd in de periode 8 september tot en met 13 september heeft totaal 600,90 op gebracht. 's-HEER ARENDSKERKE Open dagen Het Hoek Loos depot Gascentrum zuidwest-Nederland in 's-Heer Arendskerke in samenwerking met het Hoek Loos Las- en Snijadvies- groep houdt op woensdag 15 en don derdag 16 oktober open dagen. Het programma van beide dagen begint om 14.00 uur. Tijdens deze dagen zal er een expo sitie zijn van de verkrijgbare autogene- en elektrische las- en snij- apparaten. Hierbij zijn tevens specia listen aanwezig die alle mogelijke in formatie kunnen geven. ZIERIKZEE - Binnenkort start het werkloosheidsproject Schouwen-Duiveland weer met een aantal activiteiten. De activiteiten en cursussen van het project zijn be doeld voor vrouwen en mannen die recht hebben op een uitkering (WW, WWV, RWW, WAO en AAW) en/of in geschreven zijn bij het arbeidsbu reau. Men kan zich nog inschrijven voor de volgende cursussen: compu tercursus voor beginners, cursus tekstverwerking, oriëntatiecursus t^oekhouden (voorschakeling Prak tijk Diploma Boekhouden) en diver se creatieve cursussen (etsen, potten bakken, tekenen, e.a. in samenwer king met clubhuis De Lichtboei). Voorts kunnen belangstellenden zich aanmelden voor een sollicitatie training (niet eventueel daaraan ge koppeld een kortlopend oriëntatie project over opleidingen en beroepen) en een starterscursus. Geïnteresseer den in het project Onderhoud en her stel landschapselementen Schouwen- Duiveland, die hierover graag meer willen weten of hieraan willen deel nemen kunnen ook hiervoor nog steeds terecht. Deelname aan activi teiten en cursussen geschiedt op vrij willige basis en brengt de uitkering niet in gevaar. Geruime tijd al beschikt het werk loosheidsproject Schouwen-Duive land over een zgn. klussendienst. De klussendienst verricht kleine en een voudige klusjes in en om het huis ten behoeve van gehandicapten en min- derdraagkrachtigen tegen een gerin ge onkostenvergoeding. De klussen dienst is vrijwilligerswerk met behoud van de uitkering. Voor de klussendienst worden vz-ij- willigers gevraagd zich aan te mel den. Met name vragen wij WAO-uit- keringsgerechtigden te reageren. Het betreft geen specialistisch werk, de klusjes mogen niet leiden tot concur rentievervalsing of enig ander ver dringingseffect en het is mogelijk een of meerdere dagdelen per week mee te werken. Vrijwilligers krijgen geen vergoeding, maar eventuele onkosten worden vergoed. Voor inlichtingen en aanmelding voor alle activiteiten, de Vrij Werk Centrale, Manhuisstraat 2 te Zierik- Z.K.H. prins Constantijn viert zater dag 11 oktober zijn zeventiende ver jaardag. UTRECHT - CAO-coördinator F. Hanko (62) van de industrie- en voe dingsbond CNV is door het bonds- best uur voorgedragen om volgend jaar september voorzitter S. Weide naar als eerste man van de bond op te volgen. Advertentie Vrijdag 10 oktober Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 14.00 uur 2030, 5-delige serie over oud zijn en ouder worden. Afl. 3. 14.30 uur Sons and daughters, Australische serie. 15.35 uur Rosco leest voor, kinderpro gramma 16.00 uur De stop en stap show, ver- keersprogramma voor kinderen. Afl.: Na aanrijding doorgereden! 16.25 uur Mask, tekenfilmserie. Afl. Geheime stenen. 16.45 uur TROS Pop formule 1. Pre sentatie: Linda de Mol en Jeroen Soer. 17.30 uur Journaal 17.46 uur TROS sport 18.15 uur Omgaan met kleine huis dieren, dierenserie gepresenteerd door Martin Gaus. Afl.: Een door dachte aanschaf voorkomt teleurstel ling. 18.30 uur Johnny, jeugdfilm van de Nederlandse Filmacademie. 19.00 uur Bassie en Adriaan 19.05 uur Knight Rider, Amerikaanse serie. Afl. Kit op drift. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Platen 10-daagse, vanuit de RAI in Amsterdam met een orkest o.l.v. James Last. 21.45 uuur TROS Aktua, actualitei tenmagazine 22.15 uur Fox Mystery Theatre: De zoete geur des doods, thriller. 23.30 uur Journaal 23.35 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 09.00 uur Boeken die boeien. Afl. 3. 09.30 uur Nieuws uit de natuur. Afl. 2. 10.00 uur Skoalle-Teleboerd. Afl. Tante Ka en oare ferhalen (fan tekst nei boek), herh. 10.30 uur Taalfiguren. Afl. 3. 11.00 uur Schooltv-weekjournaal. Afl. 5. 11.30 uur Brandpunt in de school. 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 uur Paspoort voor Spanjaar den. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Prijs je rijk, spelprogram- ma gepresenteerd door Fred Oster. 20.00 uur De levensloop van een bankbiljet, documentaire van '.Jaap Drupsteen. 20.35 uur Goldrusli Finale, finale van dit spelprogramma met Ad Visser. 21.40 uur In de Wandelgangen, vier- wekelijks politiek programma van uit Sociëteit de Witte in Den Haag. Interviews en debatten met politici 22.30 uur Journaal 22.45 uur Een spannend bestaan, eer ste deel van een zevendelige familie reportage over een Nederlands gezin. Frits, die geëmigreerd is naar Austra lië, komt voor het 45-jarig huwelijks feest van zijn ouders over. 23.28 uur Wilde Ganzen. 23.35 uur Overval op Entebbe, Ame rikaanse speelfilm uit 1977 van Me- nahem Golan. BRT 1 14.00 en 17.00 uur Schooltelevisie 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (herh.). 18.05 uur Plons, kinderprogramma 18.10 uur Dagboek van een clown, verhalenserie van Guido Staes. 18.20 uur De snorkels, tekenfilmse rie. 18.45 uur Bingo, hitparade-program ma gepresenteerd door Bart Peeters. 19.15 uur Uitzending door derden: Programma van de Vlaamse- Nationale Omroepstichting. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht 20.15 uur Orca, Amerikaanse thriller uit 1977 van Micheal Anderson. 21.50 uur Art Nouveau. Afl. 2. 22.45 uur Journaal en Coda: Finistère van Jacques Hamelink. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Afl. 159. 19.23 uur Muzikaal intermezzo 19.30 uur Comedy Capers, slapstick serie. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht. 20.15 uur Kwidam, telefoonspél. 20.25 uur Wereldoorlog II, documen taire serie. Afl. 5: Zij geloofden dat de zon eens zou opgaan. 21.45 uur Armoede. Nederlandse se rie van Peter van Gestel, naar de ge lijknamige roman van Ina Boudier- Bakker. Met o.a. Ellen Vogel, Jan Re- tèl en Eric Schneider. Regie: Bram van Erkel. Afl. 9: Ammy. GOES - De werkgroep voor belan genbehartiging van afasiepatiënten, die reeds enige tijd actiefwas óp Schouwen-Duiveland en de B'èvëlah- den is omgezet in een bestuur van af deling De Bevelanden/Schouwen- Duiveland Vcfn de Afasievereniging Nederland. Mr. F. G. A. Huber, oud burgemeester van Goes is tot voorzit ter van liet' bestüur benoemd. Wié mëér'inform ktie""wénst óver dèzë ver eniging kan contact opnemen met E van Donk, telefoon: 01100-27140 (werk) of 01114-2196. ZIERIKZEE - Een kapingsdrama is het centrale thema van de film The Delta Force, die zaterdag 11 en zondag 12 oktober in de Concertzaal in Zierikzee draait. Deze film voorstelling begint om 20.00 uur. Inmiddels is vanuit de Verenigde Staten een speciale anti-terreur bri gade, de zogenaamde Delta Force, on der leiding van kolonel Nick Alexan der (Lee Marvin) en majoor Scott Mc. Coy( Chuck Norris) op weg om de pas sagiers uit Jiun benarde situatie te bc vrijden. Lee Marvin en Chuck Norris spelen de hoofdrol in deze film van Mena- hem Golan. Kort na het opstijgen van een Amerikaans vliegtuig van de Atheense luchthaven kapen twee Pa- lestijnen het toestel en dwingen de piloot richting Beiroet te vliegen. Hier komen nog tien andere Palestij- nen aan boord, waarna het vliegtuig zijn tocht naar Algiers vervolgt. DEN HAAG - De daling van de werkloosheid in september met 6900 tot 704.000 is geringer dan op grond van seizoensinvloeden mocht worden verwacht. Na correctie is er dan ook sprake van een toeneming van de werkloosheid met 2300 (alleen maar vrouwen) tot 698.400. Dat blijkt uit de werkloosheidscij fers over september die door het mi nisterie van sociale zaken en werkge legenheid zijn bekendgemaakt. De feitelijke daling van het aantal geregistreerde werklozen kwam tot stand doordat 58.700 mensen zich als werkloos meldden en 65.600 zich lie ten uitschrijven bij de arbeidsbu reaus. De daling kwam in belang rijke mate voor rekening van mannen (min 6500). De stijging van de voor het seizoen gecorrigeerde werkloosheid komt ge heel voor rekening van vrouwen (plus 2400, tegen een daling met 100 onder mannen). De gecorrigeerde werkloos heid ontwikkelt zich al enige tijd na delig voor vrouwen, aldus sociale za ken. Met name gaat het om de groep vrouwen tussen de 25 en 50 jaar. On der jongeren daalt de gecorrigeerde werkloosheid. ROTTERDAM - Op verzoek van de hoofdofficier van justitie in Rotter dam onderzoekt de rijksrecherche de klacht van een Rotterdammer die zegt door twee agenten van de Maas- stedelijke gemeentepolitie te zijn mishandeld. Dat heeft de Rotterdam se persofficier mr. R. A. F. Gerding bevestigd. LONDEN - Amnesty International is verontrust door berichten over ar restatie en mishandeling van Chinese katholieken door veiligheidsfunctio narissen, die een paar maanden gele den een illegale seminarie in de pro vincie Hebei, ten zuidwesten van Peking, waren binnengevallen. f DEN HAAG - Premier Lubbers wil ,,eens goed uitgezocht zien" hoe het komt dat in bepaalde bedrijfstakken de werkloosheid zo hoog blijft. „Ho ger eigenlijk dan je op grond van de economische activiteit in die be drijfstakken zou kunnen veronder stellen", zei de premier tijdens de al gemene beschouwingen in de Tweede Kamer. Een voorbeeld daarvan is volgens hem de horecasector. Volgens de premier „zou het kun nen dat er elementen van groei van het informele en zwarte circuit een rol spelen". „Ik zeg het voorzichtig, het moet maar eens uitgezocht wor den," aldus de premier. Hij plaatste deze opmerking tijdens de bespre king van het werkgelegenheidsbe leid. waarbij hij aanstipte dat de sa menstelling van de werkloosheid er ten opzichte van driejaar geleden an ders uitziet. Er zijn meer langdurig werklozen, de werkloosheid onder mannen is en kele tientallen procenten hoger ter wijl die onder vrouwen een stabiel beeld te zien geeft, onder de etnische minderheden is de werkloosheid zeer hoog evenals onder jongeren met een afgebroken schoolopleiding. 21 Toen hij het bankgebouw verliet, stapte een heer op hem toe en zei: „U bent toch de heer Digle niet?" „Mijn naam is inderdaad Digle." „Ik ben inspecteur Rause van Scot land Yard. Ik heb een bevel om u in hechtenis te nemen wegens valsheid in geschrifte!" „Wat?" „U hebt de handtekening nage bootst van luitenant Edwin Sinclair, om zijn weduwe een bedrag-van vijf tienhonderd pond afhandig te ma ken!" Digle stond perplex. „Meneer," riep hij uit, ,,u durft toch niet te bewe ren „Bent u van plan rustig mee te gaan of niet?" vroeg de man. „Zeker." De twee stopten in een wachtende taxi. „Steek uw handen uit," beval de in specteur. toen zij op de achterbank zaten. „Ik protesteer begon Digle, maar voordat hij verder kon spreken, zaten de stalen boeien om zijn polsen. „Op Scotland-Yard kunt u zoveel protesteren als u maar wilt," zei de detective glimlachend. „Ik doe alleen mijn plicht." Hij haalde een sigarettenkoker uit zijn zak en stak een sigaret op. „Ro ken?" vroeg hij, terwijl hij Digle de geopende koker voorhield. Het kostte wel wat moeite, maar eindelijk had Digle toch de sigaret in zijn mond. Hij was verbijsterd van deze aanhouding. „Ik wil graag gelo ven dat u uw plicht doet," zei hij, „maar u zult gauw genoeg merken dat u zich twee keer hebt vergist." De detective gaf hem een vuurtje en Digle begon te roken. Pas nadat hij zes of zeven trekken had gedaan, be merkte hij dat de sigaret een vreem de smaak had. „Wat heeft dit te betekenen?" sta melde hij, maar zijn stem klonk niet luider dan een zacht gefluister. „Dat zult u gauw genoeg merken, meneer Digle," zei de detective glim lachend. Dezelfde avond hoorde een wande laar uit de struiken op Chisleholm Common gekreun. Tben hij de oor zaak naging vond hij een oude heer, die hem wezenloos aanstaarde. Zijn polsen waren geboeid en zijn zakken volkomen leeg. Maar heel langzaam kon de man uit de verwarde antwoorden van het nog steeds halfverdoofde slachtoffer wijs worden, maar intussen bevonden zich inspecteur Rause van Scotland-Yard - oftewel Anthony plus de taxichauf feur Paul - ver van het toneel van hun laatste slag. door EDGAR WALLACE Hoofdstuk 5 „Mooi," zei Anthony. „Zoiets had ik al verwacht." Paul nam de krant op die zijn vriend had neergelegd en fronste het voorhoofd. „Sedert wanneer ben je je voor sportslieden gaan interesseren, An thony?" vroeg hij verbaasd. „Heb je een tip gekregen?" „Ja en nee. Neem me het orakelach tige antwoord niet kwalijk. Paul, maar wanneer je de slotregels van de laatste alinea van het eerste blad ge lezen hebt, zul je waarschijnlijk wel begrijpen wat ik bedoel. Limmer- burg is door het comité van dc jockey club uitgenodigd om zich wegens niet helemaal zuivere manipulaties te verantwoorden." „En?" „Dat wil zeggen dat. wanneer dit nog een keer gebeurt, Michael Lim- merburg niet meer aan dc races mag meedoen. Dat is het enige waarvoor hij bang is. Hij is eerzuchtig, die jon geman. Zijn vrouw stelt alles in het werk om eenmaal te worden toegela ten tot het gezelschap van Maida Va le. Bovendien bezoeken twee van zijn jongens een hoge school en ook hij zal zijn levensdoel pas hebben bereikt wanneer hij in dc politiek zover is. dat hij op een dag tot de adelstand wordt verheven (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 5