POST FRIS POSTZEGELRUBRIEK Weersomstandigheden voor alle landbouwsectoren zeer gunstig 1 i 1 'Dag van de postzegel' op zaterdag 11 oktober De visserij heeft haar open Schelde Onderzeeër aan ramp ontsnapt ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 3 oktober 1986 Nr. 24010 het standpunt, dat de georganiseerde landbouw duidelijk ingewikkelde maatregelen en omslachtige procedu res af moet wijzen. Daartegenover zullen vanuit de landbouw prakti sche alternatieven geplaatst moeten worden. Dit is een belangrijke reden geweest, dat het dagelijks bestuur, zpnder het hoofdsbëstuur te raadple gen, praktische en duidelijk zijn standpunt kenbaar heeft gemaakt aan het KNLC-bestuur ten aanzien van de acceptatie door de akkerbouw van mest uit de overschotgebieden en het 'aangaan van mestafzetcontrac- ten. Zelfkritiek Een punt van zelfkritiek bij de landbouw bracht Doeleman naar vo ren met betrekking tot de uitkering aan de kleine graantelers. ,,Bij deze regeling is er binnen het Landbouw-, schap teveel gekeken naar de prakti sche uitvoerbaarheid ervan en het realtief beperkte uitkeringsbedrag van maximaal 360 per bedrijf. In dien er was gekozen voor een lager bedrag uitgesmeerd over een groot aantal kleinere bedrijven dan had een gedifferentieerde uitkering plaats moeten vinden. Dat had echter veel extra administratief werk ver oorzaakt." „Achteraf bezien was het evenwel beter geweest niet zomaar aan deze optie voorbij te gaan. In dit geval is er naar de praktijk toe niet adequaat geopreerd. De negatieve reacties daar vandaan,d ie zich vooral op de boven genoemde punten richtten, kunnen wij dan ook goed begrijpen. Dat lage bedrag en de praktische uitvoering heeft bij ons teveel een rol gespeeld in de beoordeling van de voorstellen die in de vorige openbare vergade ring van het Landbouwschap op tafel lagen", aldus Doelemen. „Zaterdag wordt 33 jaar na de ramp de afslui ting van de Oosterschelde officieel gevierd. Wij zijn dankbaar dat nu een zo optimaal mogelijke veiligheid voor Zuidwest-Nederland is gereali seerd. De veiligheid heeft voor ons als bewoners in de polders van het Deltagebied zeer centraal gestaan. De dankbaarheid en het respekt voor de prestatie van Rijkswaterstaat en de aannemers in de waterbouw stij gen ver uit boven de materiële belan gen, die daardoor voor een moment op de achtergrond dienen te worden geplaatst". Aldus beëindigde de voorzitter van de ZLM zijn openingswoord. DEN HELDER/DEN HAAG - Tij dens de vorige maand gehouden Navo-oefcning „Northern Wedding" is de Nederlandse, onderzeeër ,,Hr. ins. Tonijn" met 67 bemanningsleden aan een ramp ontsnapt. Het schip sloeg lek en moest in allerijl naar het wateroppervlak stijgen. Bij de ma noeuvres liep een kok brandwonden op. Hij is niet ernstig gewond. Een marinewoordvoerder bevestig de vrijdag dat het schip op circa ze ventig meter diepte midden op de Noordzee lek is geraakt. Een man chet van een achter-duikroer be zweek onder de waterdruk waardoor het water het achterschip bin- nenspoot en een technische nood greep moest worden uitgevoerd om het schip snel te laten stijgen. Aan de oppervlakte kon het lek vrij snel worden gedicht. De door het water Foto: Johan D. C. Berrevoets ZLM-voorzitter tijdens vergadering: veroorzaakte schade zou meevallen. Wel heeft de „Tbnijn" de Navo- vlootoefening onmiddellijk verlaten in is naar Den Helder gevaren. De zuster-onderzeeër van de Tonijn, de „Potvis", wordt in Den Helder geïnspecteerd op de staat van de roer- pakkingen. Beide schepen zijn onge veer twintig jaar oud. i Woensdag bevestigde marine voorlichting, dat de mijnenjager „Schcveningen" op de rede van het Deense Esbjerg aan de grond liep, waardoor ernstige schade aan roer en voorstuwing werd toegebracht Ook de „Scheveningen" moest de Navo- oefeningen in verband met deze ave rij onmiddelijk verlaten. ZIERIKZEE - „Voor alle sectoren in de land- en tuin bouw zijn de weersomstandigheden bijzonder gunstig. Rondkijkend in de polders blijkt, dat met name de aar dappeltelers ook de komende weken nog rekenen op droog weer. Druk bezig op het bedrijf onder gunstige om standigheden schuiven wij de problemen voor ons uit. Dat blijktk ook bij de melkveehouderij waar de produk- tiebeperking nog steeds onvoldoende is afgestemd op het toegewezen quotum", aldus opende de voorzitter A. J. G. Doeleman de vergadering van het hoofdbestuur van de ZLM. De voorzitter wees er echter op dat het in een landbouworganisatie niet verantwoord is om problemen vooruit te schuiven. De voorzitter stelde vast onaange naam te zijn getroffen door de wijze waarop in de troonrede is ingegaan op de problemen van de overproduk- tie in de landbouw. Bij de aandacht voor de overschotten-problematiek wordt nagelaten de positieve inbreng van de land- en tuinbouw voor de Ne derlandse economie te betrekken. Dat, terwijl er wel een relatie gelegd wordt tussen de overproduktie en een ander milieu- en landschapsbeleid. „Opnieuw heeft landbouw procentu eel meer in moeten leveren dan de an dere departementen", zo constateerde Doeleman. Hij achtte deze verder gaande bezuinigingen zorgelijk, nu het EG-markt- en prijsbeleid meer tot een wereldmarkt gericht beleid wordt omgebogen. Doeleman bestempelde het door de minister van landbouw geventileerde volledige vertrouwen in het onderne merschap van de land- en tuinbou wers als misplaatst, aangezien voor een gezamenlijke inspanning om de concurrentiepositie op peil te houden wederzijds vertrouwen en gezamen lijke inzet voorwaarde is., Het beleid op het ministerie van landbouw biedt onvoldoende basis voor dit vertrou wen. De ZLM-voorzitter signaleerde verder dat de land- en tuinbouw te veel belast wordt met ingewikkelde regelgeving. „Een duidelijk voor beeld daarvan is de nieuwe beëindi gingsregeling in de melkveehouderij waarbij het melkquotum wordt opge kocht. Precies Precies een maand geleden hebben de minister van landbouw en het da gelijks bestuur van het Landsbouw- schap afspraken gemaakt over deze opkoop/beëindigingsregeling. En nu vandaag blijken de juridische- en fis cale problemen nog niet te zijn opge lost. Als landbouworganisatie kun nen wij niet instemmen met een regeling waarbij de beëindigingsver goeding in zeven jaar wordt uitge keerd, terwijl het eerste jaar over de totale uitkering fiskaal moet worden afgerekend. Dat zou betekenen dat in veel gevallen de uitkering in het eer ste jaar niet voldoende zal zijn om de aanslag op de inkomstenbelasting te betalen," zei Doeleman. De ZLM-voorzitter ging verder in op de Meststoffenwetgeving. Deze re gelgeving dreigt ook zeer ingewik keld te worden. Momenteel zijn er 5 uitvoeringsbesluiten op grond van de ontwerp-meststoffenwet ter dis cussie gesteld. „Blijkbaar wordt de ingewikkeldheid van de materie nu ook op het ministerie van lanbouw onder ogen gezien, aangezien de in voering van de mestnorinen naar 1 april is opgeschoven." In dit verband huldigt de voorzitter TERNEUZEN - Elk jaar wordt vanuit ieder district van Nederland een plaats naar voren geschoven die voor dat district de Dag van de postzegel organiseert. Vaak wordt dat een plaats die dat jaar een jubi leum of ander evenement viert. Voor het district Zeeland organiseert de afdeling Terneuzen dit jaar die speciale filatelistiche dag en wel op zaterdag 11 oktober. De postzegelvereniging Zeeuws Vlaanderen, gevestigd in Terneu zen herdenkt op die dag dat ze 60 jaar geleden werd opgericht. Dat feit wordt gekoppeld aan de Dag van de postzegel met een tentoon stelling en ruilbeurs. In tegenstel ling tot enkele andere Europese DAG VAN DE POSTZEGEL landen (West-Duitsland, België) geeft Nederland geen speciale postzege uit voor die dag. Wel komt er weer een speciale envelop met daarop de zegel die vlak voor die dag werd uitgegeven. Dit jaar dus de zegels ter gelegenheid van de opening van de Stormvloedke ring. De nieuwe catalogus De nieuwe catalogus 1987 van de Nederlandse Vereniging van Post zegelhandelaren is uit en daar staan regelrechte verrassingen in die echter wel van een grote reali teitszin getuigen weergeven. Lie pen de handelaren met hun catalo gus tot dit jaar nog duidelijk met hun hoofd in de wolken wat de prijsweergave betrof, daaraan De geloofwaardigheid van de ca talogus werd sterk in twijfel ge trokken. Aan die toestand is met de nieuwe uitgave een eind geko men. Prijsdalingen van 30 tot 50 procent die daarin voorkomen ge ven weer een realistisch beeld van de waarde van de zegels. Volgens het „ten geleide" van de catalogus heeft de commissie die belast is met het samenstellen van de prij zen zich door de economische re cessie in de laatste vijf jaar voor de haast onmogelijke taak ge plaatst om de juist handelsprijzcn te noteren. Al met al een grote ver betering voor de verzamelaar die nu weer weet waar hij /zij aan toe is. lijkt met de nieuwe uitgave een definitief einde te zijn gekomen. In de jaren '70 stegen de prijzen van de zegels explosief omdat er veel toename was van verzame laars maar bovenald omdat de be- leggersmarkt de postzegel als be leggingsobject had gevonden. Maar de terugvallende economie bracht een drastische wijziging aan in de prijsopdrijving. De prij zen zakten gevoelig en daardoor brachten de beleggingsfondsen ook weer zegels op de markt waardood de sneeuwbal nog har der ging rollen. De postzegelhan delaren bleven in hun catalogus echter halsstarrig vasthouden aan de hoge prijzen waardoor het verschijnsel optrad dat de verza melaars meestal maar 40 tot 50k procent van de cataloguswaarde hoefde te betalen. ll?0Sir/£ bV ANTON ^PIECK I Afbeelding van het bijzonder poststempel: Expositie, de wereld van Anton Pieck, 28 september tot 12 oktober 1986

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 5