Ministerie stemt in met scholenruil in Kerkwerve Eensgezindheid over renovatie schoolplein Pijlerbrood slaat aan Kinderen laten hun dier keuren in de Lichtboei O DE ZIERIKZEESCHE COURANT Commissie Publieke Werken Zierikzee AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer Plan Neeltje Jans kost 135 miljoen WflT HET s 4 1 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Abonnee Biljartkampioen Dierendag Voetbalvandalisme Veel lezers blijven onze krant een levenlang In Nieuwerkerk maakte Gerrit Kruithof van bv Morgen - zaterdag 4 oktober - is het weer die- Het voetbalvandalisme is nagenoeg iedere trouw. We hadden een gesprek met een trouwe Onder Vrienden zijn favorietenrol in de zesde rendag. In Brijdorpe vergaderde de eilandelijke dag stof tot gesprek. Aan de hand van een aarv lezer, die al ruim 51 jaar de Nieuwsbode leest. klas libre van het district Schouwen-Duiveland dierenraad vanochtend. Een ruime impressie. tal gesprekken met betrokkenen een tus- (Pag. 3). waar. (Pag. 9). (Pag. 13). senstand. (Pag. 17). VRIJDAG 3 OKTOBER 1986 143ste jaargang Nr. 24010 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Menigeen verbeeldt zich een dierenvriend te zijn, omdat hij een gevangen vogel onderhoudt. Fliegende Blatter ZIERIKZEE - In tegenstelling tot de uitgesponnen dis cussie in de laatst gehouden raadsvergadering, kwam de commissie publieke werken donderdagmiddag snel tot, een eensgezind positief advies betreffende de ingrijpen de renovatie van het schoolterrein van de openbare ba sisschool Theo Thijssen. Met uitzondering van de heer H. Asma, die er al eerder was langs ge komen, brachten de commissieleden voorafgaand aan deze extra vergade ring een bezoek aan dit schoolplein om de situatie zelf te plekke eens te bezien. Zelfs ondanks het droge weer van de afgelopen tijd, zodat er geen pias- vorming was, constateerden de com missieleden, dat het plein er niet goed bijligt en derhalve aan vernieu wing toe is. De heer W. F. Sprengelmeijer (RU) noemde de grote hoogteverschillen en hij vond dat het plein derhalve goed en grondig moet worden aangepakt. Ook kleinigheden Mevrouw M. A. Bij de Vaate- Rozendaal (CDA) had ten aanzien van het Theo Thijssenschoolterrein haar advies in de commissie onderwijs reeds gegeven. Wederom drong zij er op aan het werk snel en goed te ver richten en daar dan tevens de ge wenste kleinigheden, zoals aanbrengen van een buitenlamp en dergelijke, in mee te nemen. Mevrouw J. Syswerda-Bos (WD) liet ook in de commissie onderwijs reeds een positief advies horen ten aanzien van dit karwei. Zij vond wel dat er een verschrikkelijk groot be drag 26.550,—) mee was gemoeid, maar haar was gebleken, dat het no dig was. De heer Asma (PvdA) ten slotte vond dat alles reeds gezegd was en sloot zich bij de voorgaande sprekers aan. Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 PV] b.g.g. 1585 of 1385 L*J Directeur gemeentewerken de heer D. D. J. van der Poel liet desgevraagd weten, dat inmiddels een aannemer is gevonden, die het werk tijdens de herfstvakantie kan verrichten. Van der Poel zei niet te kunnen ga randeren, dat de laatste steen er aan het eind van de herfstvakantie dan ook werkelijk inligt, maar er zal wel naar gestreefd worden het werk zover mogelijk gereed te krijgèn in die tijd. vervolg pagina 3 BURGHSLUIS - De plannen van de Amsterdamse kunstenaar en ci neast Louis van Gasteren om op het werkeiland Neeltje Jans in de mon ding van de Oosterschelde een grote permanente expositie in te richtin gen over water, wind, en energie zul len 135 miljoen gulden gaan kosten. Van Gasteren deelde tit vanmorgen, vrijdag, mee tijdens een door het provinciaal bestuur van Zeeland ge organiseerde bijeenkomst voor de staten van Zeeland en de buitenland se pers. Van Gasteren heeft zich bij het ma ken van zijn plannen omringd met een groep van deskundigen. Dat zijn onder andere de mede-ontwerper van het muziektheater Willem Holzbauer, de bouwer van het futeristische sta dion in München Frei Otto en het bu reau Ove Arup. Er wordt gedacht aan drie gigantische paraplu-achtige overkoepelingen die ondanks hun vorm niet in strijd zullen zijn met het vlakke Zeeuwse landschap. De tentoonstelling zal diverse op zienbare zaken bevatten. Zo voorzien van Gasterens plan in de bouw van de diepte Nederlandse polder, 18 meter beneden NAP (Normaal Amsterdams Peil), waarin de ene overgebleven re servepijler wordt geplaatst, ter ver gelijking van de Zeeuwse situatie met de rest van het land. Het centrum zal als het klaar is volgens Van Gaste ren zo'n 800.000 tot een miljoen beta lende bezoekers per jaar trekken. Hij is er dan ook van overtuigd dat parti culiere investeerders bereid zijn geld in dit project te steken. Dit nummer bestaat uit 18 pagina's De leerlingen van de openbare basisschool hebben enkele maanden geleden een fel protest tegen de ruil laten horen. Openbare en bijzondere basisschool KERKWERVE - Het ministerie van onderwijs en we tenschappen heeft de gemeente Middenschouwen offi cieel laten weten in te stemmen met de integratie van de openbare en protestants-christelijke basisscholen in Kerkwerve. De gemeenteraad stemde hier al begin juli mee in, maar moest nog wachten op de goedkeuring van het ministerie. Die is er nu. Door de bouwkundige samenvoe ging komt de openbare school aan de Vloedstraat met twee lokalen en een handvaardigheidskern ter beschik king van de bijzondere basisschool, die op haar beurt weer drie lokalen en een vaklokaal ter beschikking stelt aan de openbare school. Wethou der W. G. Renden verklaarde al eer der, dat hierdoor of geruime tijd bei de scholen onder één dak kunnen gaan functioneren. En dat is het stre ven, dat staat neergeschreven in de wet op het basisonderwijs. Die scholenruil heeft bouwkundige consequenties, waar het ministerie zich in kan vinden. Zo moet voor de bijzondere school de lesruimte voor de bovenbouwgroep uitgebreid wor den; zo ook de lesruimte voor de on- derbouwgroep (innclusief de terrein voorzieningen) en dient er een gemeenschapsruimte gecreeërd te worden - zo nodig uitgebreid. Bij voornoemde uitbreiding dient te wor den uitgegaan van een totale bruto vloeroppervlakte voor een vierklas- sige basisschool van 460 vierkante meter. Samenvoegen Ten behoeve van de bijzondere ba sisschool dient er een lesruimte ge creeërd te worden voor de onderbouw door middel van het samenvoegen van een lokaal met toiletruimte en gedeelte garderobe; een gemeen schapsruimte gemaakt te worden; de toiletten voor de onderbouw aange- kfORDT WEtR. past te worden; het wijzigen van een overtollige toiletgroep in de berg ruimte en het gedeeltelijk aanpassen van het speelterrein, waaronder het plaatsen van een zandbak en berging. De kosten van voornoemde aanpas singen komen voor rekening van het ministerie, die hierover met de ge meente afspraken gaat maken. Na realisatie van het scholenproject wordt het kleutcrschoolgebouw Pig- gelmee aan de Beatrixstraat 3 ont trokken. Tijdens de raadsvergade ring van Middenschouwen werd eerder al de suggestie gedaan om dit onderkomen voor de dienst gemeen tewerken vrij te houden. Beslissin gen hierover zijn nog niet genomen. De openbare basisschool heeft zich gedurende het overleg over de scho lenruil kritisch uitgelaten. Zowel be stuur als leerlingen zagen de ruil niet zitten. Deze school biedt voldoende ruimte aan de veertig leerlingen, ter wijl de bijzondere school krap in het jasje zit. Door de ligging tussen wo ningen kan deze school op de huidige locatie uitbreiding wel schudden. De protesten van de openbare basis school hebben niet veel uitgehaald. De ruiling gaat door. Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Zonnig en droog Morgen ligt het cenl rum van het ho- gedrukgebied op de Noordzee tussen Engeland en Denemarken. Er wordt drogere lucht aangevoerd. Vannacht en morgenochtend toch nog een kleine kans op plaatselijk mistbanken. Daarna is het zonnig en droog. Een zwakke noordoostelijke wind, tempe ratuur 16 graden. Minimumtempera tuur komende nacht 8 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 7 okt.: Zondag: Zonnig Kans op neerslag: 10 Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: oost 3 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 5 graden Middagóemp.: 15 graden Windkracht: variabel 3 Dinsdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: variabel 2 ZON- EN MAANSTANDEN 4 okt. Zon op 06.45, onder 18.11 Maan op 07.26, onder 18.25 5 okt. Zon op 06.46, onder 18.09 Maan op 08.54, onder 18.39 6 okt. Zon op 06.48, onder'18.06 Maan op 10.24, onder 18.57 Eerste Kwartier: 10 okt. (14.28) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Hogedrukgebieden be palen ook in de komende dagen ons weer. Het blijft daardoor droog. Een van de kernen in het genoemde hoog trekt het komende etmaal van Zuid-Engeland naar de Duitse Bocht. Vannacht valt de wind in ons land vrijwel weg. Tijdens opklaringen ontstaat dan opnieuw plaatselijk mist. Deze kan ook gedurende de och tend blijven hangen. Overdag zullen naast enkele wolkenvelden, perio den met zon voorkomen. Vannacht daalt de temperatuur aan zee tot rond 7 graden, landinwaarts wordt het kouder, daar worden minima van ongeveer 3 graden verwacht met plaatselijk wat vorst aan de grond. UTRECHT - Secretaris-generaal dr. G- H. Scholen van het ministerie van onderwijs en wetenschappen heeft vandaag, vrijdag, een dringend be roep gedaan op politici om in wetge ving de grote lijn aan te geven en de details weg te laten. In het kader van dierendag ZIERIKZEE - Ruim dertig huisdieren waaronder konijnen, hamsters, vo gels, poezen, ettelijke speelgoed-dieren en vele grote en kleine honden som mige zelfs versierd mét een blocrn werden woensdagmiddag door hun jeugdi ge eigenaars vervoerd naar clubhuis De Lichtboei. Daar vond in het kader van dierendag (op vier oktober aanstaande) voor het derde achtereenvolgen de jaar een dierenkeuring plaats die werd uitgevoerd door dierenarts Ernst Wondergem en de heer Dorrcman van de dierenbescherming. De organisator van de middag club huisleider Rudy Prager wees de kin deren op het belang van een goede verzorging van hun dier en riep hen op ook eens stil te staan bij de dieren die niet zo goed worden verzorgd. Daarna brachten de kinderen een voor een hun dier op de tafel bij de heren Wondergem en Dorreman die hot bekeken op gezondheidstoestand, vacht en algemene indruk. Vooral <Jo honden lieten zich dat met wisselend gedrag al dan niet welgevallen. Coriena met haar hond Dannie was een van de jeugdige dierenliefhebsters die woensdagmiddag naar De Lichtboei kwamen. Gebruik De kinderen echter maakten ruim gebruik van de gelegenheid hun vra gen aan beide deskundigen voor te leggen. Deze vormden tevens een jury die aan elk dier een aantal punten toekende. Het hoogste scoorde hierbij de angora hamster van Brian Mar tens met 26 punten wat haar de eerste prijs een horloge opleverde. Maar ook alle andere kinderen werden voor de goede zorgen voor hun dier beloond met een prijsje. Volgens dierenarts Wondergem is de omgang van kinderen met dieren vooral belangrijk omdat zij er verant woordelijkheidsgevoel door krijgen. ,,Het is niet te vergelijken met speel goed. Het is iets dat leeft, dat elke dag anders is en waar ze speciaal voor moeten zorgen". Verder achtte hij het van belang dat kinderen-een speelka meraadje hebben waar zij hun liefde, hun affectie aan kwijt kunnen. ZIERIKZEE - Met het oog op de feestelijke opening van de stormvloedkering op 4 oktober heeft G. Droppers van de BB bakkerij in Zierikzee een hapkla re pijler" op de markt gebracht. Dit luxebroodje, dat de vorm van een pijler heeft, is naar alle waarschijnlijkheid tot begin volgende week nog te koop. Deze actie is opgezet door de afdeling Schouwen-Duiveland van de Zeeuwse Bakkerij, terwijl ook Zeclandia uit Zierikzee een belangrijke bijdrage heeft geleverd aan de samenstelling van het pijlerbroodje. Het broodje, dat enigszins vergelijkbaar is met een kofficbroodje heeft de vorm van een pijler en is gevuld met banketbakkersroom,kokos. Het geheel is afgemaakt met ahrikozengelei en chocolade fondant. De ..hapklare pij lers" vlogen de afgelopen dagen als warme broodjes"over de toonbank." Tot onze grote verrassing waren de eerste veertig exemplaren in een mum van tijd uitverkocht en in totaal zijn er inmiddels zo'n vierhonderd stuks ver kocht. terwijlook Dos-bouw en Zeelandia voor zaterdag een bestelling heb ben", aldus G Droppers.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1