Uitstekende start voor Mevo '80, minder hoopgevende scores voor Kwiek-teams bij start volleybal All Ready naar ruime nederlaag NIEUWSBODE Dreischor stuit op tegenstand bij Vlissingen SKI- GYMNASTIEK Competitie zout HSV Oosterschelde van start Feestavond HSV Oosterschelde ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 30 september 1080 Nr. 24008 9 Onlangs hoorde ik super- bondscoach Rinus Miehels tijdens een symposium breedvoerig uitwij den over psychologie. Althans, voor alsnog roerde hij alleen het mannetje of vrouwtje aan. dat de psychologie moet toepassen. De psycholoog dus. De maestro zocht zijn heil in deze mogelijke nieuwe aanwinst, omdat hij blijkbaar ook niet meer weet hoe hij uit het bestand broodvoetballers een nationaal elftal moet breien, dat in staat is iets grotere voetballanden als Zambia, de Philippijnen of de Scilly Eilanden te kloppen.1 De nieu we wetenschapper, die in de denk beelden van Miehels deel uit moet gaan maken van de medische staf van de KNVB, dient wel een scherpe kijk op voetbal te hebben. Miehels gaf ruiterlijk toe, dat hij de gewenste nieuwe figuur zelf nog niet ivas te gengekomen. Daardoor lijkt de kans op de komst van de psycholoog naai de voetbalbond klein. Miehels had bij het begin van zijn betoog de kou de douche van de nederlaag van Oranje in Tsjecho-Slowakije nog slechts ten dele verwerkt. Zijn ploeg verloor kansloos - maar slechts - met 1-0 en wacht nu de eerste kwalifica- tiewedstrijd voor de Europese kam pioenschappen voor landentemns te gen Hongarije. Ogenschijnlijk begint het Neder lands elftal tegen de Hongaren aan een hopeloze opgave, maar wie weet tovert Miehels plotseling toch de juiste formatie met de juiste bezie ling uit de hoge hoed. Met hetzelfde probleem lijkt sinds afgelopen zater dag ook Mevo-oefenmeester Peter Goedegebuure te kampen. Na een su blieme voorbereiding en een al nau welijks mindere competitiestart ver speelde zijn ploeg in twee opeenvol gende uitwedstrijden vier punten. Op zich nog niet verbazingwekkend, maar de tegenstanders die de punten op zak staken, waren stellig niet van het kaliber waarvoor de Zierikzeese vierde klasser in het zand zou moe ten bijten. Krabbendijke slaagde er niet in om op eigen bodem een bres te slaan in de Zierikzeese defensie, maar werd een handje toegestoken door een eigen treffer van een Mevo- verdediger. Bij SNS was de afgang feitelijk nog rampzaliger. Mevo dic teerde de hele wedstrijd en had met ruime cijfers moeten winnen. De ploeg liep echter slechts uit naar 0-1 en hielp vervolgens de thuisploeg met twee grove verdedigingsfouten. Goedegebuure verweet zijn ploeg te recht onvolwassenheid en stelde een gebrek aan bezieling vast. Voor hem stond het vast, dat hij op korte ter mijn een psycholoog nodig zou moe ten hebben om de ploeg weer de be zieling te geven die nodig is om op het rechte pad terug te keren. Snel voegde hij er evenwel aan toe, dat een leider binnen de ploeg ook al veel goed zou kunnen doen. Zater dagmiddag, wanneer De Meeuwen de oranje formatie in Zierikzee tege moet treedt, zal blijken of de Mevo- oefenmeester de psycholoog, dan wel de leider heeft kunnen vinden. Topvoetballers staan volgens Ri nus Miehels altijd onder druk, moe ten altijd presteren. Door de indivi duele aanpak zou een psycholoog veel van de spanning weg kunnen ne men. Miehels wees in dat verband wel op de specialisatie van de psy chologen. Zij, die zich aanmeldden, hoorden niet in het voetbal thuis. Van hun ideeën ging de allesweter door het behang. Ook het besturen van een vereniging is niet eenvoudig en een psycholoog, die eventueel be stuurders bij zou moeten kunnen staan, zou gespecialiseerd moeten zijn. Sommige bestuurders maken er een hobby van de eigen problemen als nietbestaand te beschouwen en zich daarvoor in de plaats problemen bewust voor te houden, die niet be staan. Een typisch voorbeeld daar van deed zich vorige weekvoor. Ik plaatste een onschuldig bedoeld tus senzinnetje in een voetbalverslag van afdelings derde klasser Drei schor. Het tussenzinnetje bevatte een welgemeende eigen mening omtrent de weer bij Dreischor teruggekeerde Werner Kafoe, daarbij totaal niet vermoedend dat ik daarmee op de staart van een aantal Zierikzee- bestuurders zou trappen. Mijn wel gemeende excuses daarvoor, maar dat neemt stellig niet weg, dat ik aangaande de talentvolle voetballer, die door Zierikzee op de slotdag van de overschrijvingstermijn bij Drei schor werd weggehaald, van mening zou veranderen. Mogelijk kan een psycholoog de oververhitte bestuurs- gemoederen weer op een normale temperatuur brengen. PW VLISSINGEN - Dreischor onder- vond bij Vlissingen 5 voor het eerst in de lopende competitie serieuze te genstand, hetgeen er voor een be langrijk deel debet aan was, dat de vierde zege een bescheiden omvang kreeg. Na een 0-2 ruststand won de ploeg van trainer Wim Kommer met 1-3. ,,Wc hebben een lastige klip om zeild. We mogen blij zijn met deze overwinning, want Vlissingen 5 zorg de voor aardig wat problemen", er kende de oefenmeester. Vlissingen 5 dwong Dreischor om een goede en attente wedstrijd op de grasmat te leggen. In de eerste tien minuten had de ploeg van Wim Kom mer het duel al grotendeels naar zich toe kunnen trekken, maar er werd slordig met de mogelijkheden om gesprongen. Vlissingen 5. met een aantal ervaren ex-eerste elftal spelers in de gelederen, putte uit dit De Mevo '80-herenploeg had weinig problemen met het Bruse Kwiek in de openingswedstrijd vun de competitie in het volleybalseizoen. De Zierikzeese ploeg won met 3-D. ZIERIKZEE - De standaardteams van de Zierikzeese volleybalvereniging Mevo '80 beleefden een uitstekende seizoenstart. Beide ploegen trokken met 3-0 aan het langste eind. Veel minder succesvol waren de teams van het Bruse Kwiek. De damesploeg leed in sporthal Onder dak een volkomen onnodige 1-3 nederlaag tegen het in de eerste klas debuterende Keijzer/Valeas en de herenfor matie trok afgetekend aan het kortste eind tegen Mevo '80. De derby tussen de twee eilandelijke ploegen kwam zeker voor Kwiek te vroeg in de competitie. De herenploeg van Kwiek trad in sporthal Onderdak, waar door de promotie naar de eerste klas nu ook de thuiswedstrijden worden afge werkt, aan zonder Tonie van Breda en Jan van de Berge, hetgeen een fikse inbreuk op de sterkte betekende. „To nie van Breda moest te elfder ure ver stek laten gaan en dat bericht ver lamde de ploeg min of meer", stelde Cees Arensman na afloop van het met 3-0 verloren duel tegen Mevo '80. „Het is overigens geen echt serieus argument voor ons zwakke spel. De ploeg was zo enorm gespannen, dat er weinig goeds werd gedaan. Er werd veelal te gehaast en daardoor chao tisch gespeeld". Veel beter liep het bij Mevo '80, maar echt groots was het toch ook niet. Slechts af en toe kwam de Zierikzeese ploeg tot hoogstaand volleybal. Na een Zierikzeese blik- semstart, die resulteerde in een 0-5 voorsprong, trachtte Kwiek de gele deren enigszins te sluiten via een time-out. Veel leverde het vooralsnog niet op. Pas bij 1-8 kon de Bruse ploeg uit de opslag van Cees Arensman vier punten scoren, waardoor de marge wat kleiner werd. Daarmee had Kwiek in de eerste set evenwel haar kruit verschoten. Onderbroken door een paar opslagwisselingen stoomde Mevo '80 in een ruk door naar 6-15. gens sinds dit seizoen haar sponsor kwijt en acteert nu inmiddels ook in do eerste klas van het districtsvolley bal. Een belangrijke pion in do ploeg van Keijzer/Valeas is ook Joke van Dijk Met Marjo Lampe zorgde zij voor de nederlaag van Kwiek. Bij 14-10 zette Marjo Lampe zich aan een opslagbeurt, die pas eindig de, toen het scorebord 14-16 aanwees. De zeer gevarieerde, verraderlijke opslag kon door de Bruse defensie niet of nauwelijks worden verwerkt. Toen zich daarbij ook nog een hele rits persoonlijke fouten aandiende van de kant van de Bruse dames was het pleit beslecht. De teleurstellende ontwikkeling werkte ook in de vier de en laatste set desastreus door./Tot 2-3 leek er nog niets aan de hand, maar toen stortte de Bruse ploeg to taal in. Keijzer/Valeas liep uit naar 8-4 en toen was het andermaal een ferme opslagbeurt van Marjo Lampe, dié Kwiek de genadeslag toebracht. Pas bij 14-4 gunde zij Kwiek nog een punt, maar dat was het allerlaatste wapenfeit. Via 15-5 trok Keijzer/Va leas niet alleen de set, maar ook de totaalwinst naar zich toe. Ook de Bruse dames krijgen zaterdag de kans om in Zierikzee orde op zaken te stellen en ook hipr is Alexandria '66/Animo de opponent. De Rotter damse damesploeg leed in de ope ningsronde een kansloze 0-3 neder laag tegen Pendrccht en zal derhalve ook gebrand zijn op het behalen van de eerste competitiepunten. Do damesploeg van Mevo '80 had hef bij Geervliet aanzienlijk gemak kelijker, al maakte de formatie, die voor een keer toch weer gecoacht werd door Roel Kok, het zichzelf in de derde set onnodig moeilijk. Geer vliet zag tussen do beide competities een flink aantal speelsters vertrek ken en startte derhalve met een nage noeg geheel nieuw team. Toch kwam dc thuisploeg tegen het sloom star tende Mevo '80 op een 6-0 voorsprong. Een donderspeech van Roel Kok schudde de dames evenwel wakker en toen was het snel gebeurd met Geer vliet. Via 6-6 trok Mevo '80 de set met 8-15 naar zich toe. In dc tweede set liet dc formatie zien, waartoe men eigen lijk in staat is. Petra Snijder, nieuwe linge «in de Zierikzeese formatie, startte door in een ruk naar 0-7 te ser veren. Ogenschijnlijk raakte Geer vliet daar zo van onder de indruk, dat het twee opslagbeurten later tegen een beslissende 0-15 stand aankeek. In de derde set besloot Roel Kok Pe tra Snijder en Wilma Jansen uit de ploeg te halen, maar dat brak onno dig op. Opnieuw leek Mevo '80 in geslapen en Geervliet leek zelfs een set binnen te gaan halen, toen de ploeg met 14-12 op setpoint kwam. Twee time-outs en de terugkeer van Petra Snijder zorgden evenwel alsnog voor de ommekeer. Zij haalde de op- slag terug, trok vervolgens de stand recht en tekende, nadat Coby de Looff voor 14-15 had gezorgd, ook voor het beslissende zestiende punt: 14-16. Me vo '80 speelt aanstaande zaterdag an dermaal een uitwedstrijd. Rowido, dat in de openingsronde met over macht won bij Spivo, wacht Mevo '80 dan in 's-Gravendeel op. thuis in fllle spgrten j vanaf woensdag 1 oktober Inlichtingen: SPORTHUIS ZIERIKZEE Visstraat 18 - Tel. 01110-3774 ZIERIKZEE - De Zierikzeese hen- gelsportvereniging Oosterschelde start op zaterdag 4 oktober de zout watercompetitie 1986/1987. De eerste wedstrijd wordt afgewerkt tussen kwart over een en kwart over vier. Om kwart voor een wordt van de Ba lie in Zierikzee vertrokken naar de visplaats. Aangezien het bestuur van de HSV Oosterschelde er naar streeft om in 1988 de competitie weer gelijk te la ten lopen met het kalenderjaar, waar bij de competitie start in maart/april en eindigt met de kerstwedstrijd in december, duurt de competitie 1986/1987 wat langer dan normaal. Ze eindigt immers pas in december 1987. De competitie beslaat dan ook vijf tien wedstrijden in plaats van de ge bruikelijke tien. Hiervan moeten er negen worden meegevist om in aan merking te komen voor een plaats in de eindklassering. In 1986 volgen na de openingswed strijd van 4 oktober nog yier wed strijden, te weten op 4, 15 en 29 no vember en op 20 december. Op zaterdag 18 november wordt voor de derde keer de bootwedstrijd van hen gelsportvereniging Oosterschelde vervist, Dit is een wedstrijd buiten competitieverband, maar wel met de gebruikelijke prijzen en met voor al le deelnemers een verrassing. De vo rige afleveringen kenden niet alleen een leuke sfeer, maar ook een redelij ke vangst. Opgaven kunnen nog ge schieden bij wedstrijdleider Wim Meerdink (telefoon 01110-5386). De kosten bedragen dertig gulden en de uiterste inschrijf datum is 11 oktober. ZIERIKZEE - De Zierikzeese hen gelsport vereniging Oosterschelde houdt op vrijdag 10 oktober de jaar lijkse feestavond in de Graanbeurs in Zierikzee. De avond, die voor le den met partner toegankelijk is, be gint om acht uur. Behalve de gebruikelijke dansmu ziek, enige spelletjes bingo en een lo terij. worden ook de ereprijzen van het seizoen 1985/1986 uitgereikt. Het betreft de bekers voor de zout- en zoetwatercompetitie en de Flohilbe- ker. Hanny Scheers in actie tijdens het openingsduel van de Kwiek-dames in de volleybalcompetitie. De Bruse ploeg leed een pijnlijke nederlaag te gen debutant Keijzer/Valeas. falen moed en kwam meer en meer in de wedstrijd. Het duurde daardoor ook tot acht minuten voor rust voor aleer Dreischor op voorsprong kon komen. Een voorzet van Werner Ka foe werd door Piet de Jonge vanaf de rand van de zestien meter ingescho ten. Direct na dc openingstreffer had Vlissingen gelijk moeten komen, maar een ideale mogelijkheid werd om zeep geholpen. Uit de eerstvol gende tegenaanval was het aan de an dere kant weer raak on andermaal was Piet dc Jonge de afwerker, zijn tiende seizoentreffer (0-2). „Die twee doelpunten kort voor rust was natuurlijk lekker meegeno men". stelde Wim Kommer vast. „Dan begin je toch met aanzienlijk meer zelfvertrouwen aan de tweede helft". Vlissingen 5 ging in die perio de fiks aandringen en kreeg ook sco ringskansen. omdat dc Dvcischor- defensie met Wim van dc Linde als voorstoppcr voor dc op vakantie zijn de Jan Blom, niet geolied draaide. Bij man-tegen-man-situaties ontston den er nogal eens paniekerige situa ties. In de 25e minuut tekende de thuisploeg dan ook zeker niet onver wacht 1-2 aan. maar nog in dezelfde minuut was de marge alweer twee. Wim van do Linde trok goed door en bediende Luc Hoijboer, die attent af wikkelde: 1-3. Hierna kon Dreischor het duel rustig uitspelen, omdat Vlis singen 5 zich merendeels bij dc feiten neerlegde. Meer tegengas De tweede set gaf een meer gelijk- opgaand spelbeeld te zien. Bij 3-3 drukte Mevo '80 door naar 7-3, een marge die niet meer helemaal kon worden gedicht. Bij 11-5 paste Kwiek- speler/coach Cees Arensman twee wissels toe. Jan Mol en Ad Fluyt kwamen in de ploeg voor Kees Kem- pe en André Groenendijk. De laatste is nieuwkomer bij Mevo '80. De Bruse ploeg kwam via een uit stekende opslagbeurt van Ed van Sluys terug tot 13-10, maar toen was het echt gebeurd. Een ferme smash van Eddy de Looff en een mislukte smash van Jan Mol betekenden 15-10 en 2-0 in sets. De derde set werd slechts een formaliteit. Kwiek pro beerde wel met man en macht om de bakens te verzetten, maar kreeg geen voet aan de grond tegen het toen op drift geraakte Mevo '80. Via 15-3 werd de te eenzijdige partij afge rond. Komende zaterdag speelt de Bruse ploeg andermaal een thuis wedstrijd. De dan complete Bruse equipe kan zich dan mogelijk ten koste van het Rotterdamse Alexan dria '66/Animo revancheren. De Maasstedelingen gingen van start met een 2-2 puntendeling tegen Ro- vok. Mevo '80 speelt een uitwedstrijd bij Hou Stand, eveneens uit Rotter dam. Pendrecht werd in de openings- ronde door Hou Stand met 3-1 ge klopt. De damesploeg van Kwiek moest aantreden tegen het uit de tweede klas gepromoveerde Keijzer/Valeas uit Bergschenhoek, dat na tweeen- eenhalve set een overbrugbare bar rière leek. Kwiek kwam traditioneel zwak uit de startblokken en verloor de eerste set kansloos met 5-15 vooral omdat de organisatie binnen de ploeg danig te wensen overliet. In de twee de set ging het evenwel aanzienlijk beter. Kwiek domineerde voortdu rend en had een afdoend antwoord te gen de veelal harde smashes. De Zuidhollandse formatie van coach Ton van de Wösten sprokkelde inci denteel een paar puntjes bij elkaar en trok uiteindelijk met 15-3 aan het kortste eind. Kwiek look de goede ca dans te pakken te hebben, zeker toen de formatie van coach Jos Geluk erin slaagde om een 5-8 achterstand om te zetten in een 13-8 voorsprong. Bij 14- 10 kreeg Kwiek dc kans om in sets op 2-1 te komen, maar toen bewees Mar jo Lanipo aan do kant van dc oppo nent haar enorme waarde voor de ploeg. Divisieniveau Marjo Lampe kan bogen op een enorme ervaring, doordat zij jaren lang deel uitmaakte van eerste divi- sieploog Van Winden uit Berkcl- Rodcnrijs. De Berkelsc ploeg is ovcri- VLISS1NGEN - Na overwinningen in de eerste twee wedstrijden kreeg de korfbalhoofdmacht van All Rea dy nu de tweede nederlaag in succes sie aan de broek. Op sportpark Ban- nink toonde Tjoba 3 over de langste adem te beschikken door een aan vankelijke 4-2 achterstand om te bui gen in een 5-6 overwinning en ook Ondo 2 bleek met name in de tweede helft van het thuisduel tegen AU Ready meer in huis te hebben. De nieuwe koploper leidde halverwege nog slechts met 4-3, maar bouwde die marge in de tweede 45 minuten uit naar 11-5. In de eerste helft zag het er zeker niet naar uit, dat de reserves van On do naar een grote overwinning zou den reiken. De strijd bleef tot aan de rust open en het bleef de vraag welke ploeg als eerste een gat zou slaan. All Ready opende gedegen en schiep zich een aantal fraaie kansen. De afwer king liet echter te wensen over. Ondo vond als eerste de korf, maar Wim in 't Veld had het antwoord klaar via een afstandsschot. Jaco Stoutjesdijk zorgde met een doorloopbal voor 1-2, maar een strafworp aan Ondo-zijde zorgde weer voor een gelijke stand. Ditmaal nam Ondo weer een voor sprong, maar door Arjan Hage. die een strafworp benutte, werd de stand weer gelijk. Overtuigend Terug in de beginopstelling zag het er voor All Ready niet slecht uit, om dat het spel van Ondo tot dan zeker allerminst overtuigend was. Toch kwam de thuisploeg weer - en naar later zou blijken definitief - op voor sprong. Inmiddels had Anita den Dekker tijdelijk het veld verlaten met een enkelblessure. In de tweede helft keerde zij weer terug. Na rust kreeg All Ready geen gele genheid om dc gelijkmaker ook maar te benaderen. Plaatsfoutcn stagneerden de toevoer naar de aan val vanaf het allereerste begin. Ondo kwam daarom ook logisch op 5-3. Het was voor de thuisploeg het sein de zaken wat energieker te gaan aan pakken en bij de Zierikzeese ploeg brak het moreel. Ondo kon daardoor gemakkelijk doorstomen naar een 9- 3 marge. Arjan Hage en Jaco Stoutjesdijk benutten ieder nog een toegekende strafworp, maar meer bleek er voor de ploeg van trainer Maurice van Goudoever niet meer in te zitten. Martin Rijn werd nog wel door een enkelblessure gewisseld voor Kees van Marle, maar de nederlaag stond op dat moment al lang vast. Dat On do uiteindelijk op 11-5 finishte was alleen van belang voor de statistiek. Doordat hekkesluiter Volharding de eerste nederlaag boekte is de situatie er voor de roodzwarte brigade niet beter op geworden. Slechts twee pun ten scheiden de Zierikzeese ploeg van de onderste positie en er zal daarom dan ook aanstaande zaterdag flink aangepakt moeten worden bij Olym- pia om weer tot een positief resultaat te komen. Olympia deelt mot Zaamslag en Volharding de laatste plaats in de eerste klas van het afde lingskorfbal. De Zierikzeese korfbalformatie van AU Ready leed de tweede nederlaag in successie en zakte daarmee naar de mid denmoot. Sinds kort heeft de ploeg een nieuwe sponsor. W. van Baas Flexi-bekleding aan de Verrenieuwstraat 51 in Zierikzee voorzag de hoofdmacht van een nieuw outfit.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 9