Haven Burghsluis opgeknapt Onzekerheid overschaduwt nieuwe jeugdwerkseizoen a Geen verhoging belasting en tarieven Brouwershaven Dag uitstel oplossing van de Oosterlandse moordzaak m M" m DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gabri de Groot in nieuwsbrief over bezuinigingen HETHARTVAN DEBUURT Zes inbraken in auto's Kop-staart- botsing kfORDT HET Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE 4 Oktober Biljartclub~imago Rijbewijzen Volleybal Op Neeltje Jans is inmiddels begonnen met de Onlangs verscheen een rapport van de afde- Per 1 oktober wordt een aantal wijzigingen Het afgelopen weekeinde ging de volleybal- enorme voorbereidingen voor de festiviteiten, ling bestuuurskunde van de universiteit Twente doorgevoerd met betrekking tot de rijbewijzen, competitie van start. Het Zierikzeese Mevo '80 die daar aanstaande zaterdag gaan plaatsvin- naar aanleiding van het reilen en zeilen van De voornaamste wijziging is de uitgifte door de kwam hier aanmerkelijk beter uit dan Kwiek uit den. (Pag. 2). bejaardenclubs. (Pag 3). gemeenten. (Pag. 4). Bruinisse. (Pag. 9). DINSDAG 30 SEPTEMBER 1986 143ste jaargang Nr. 24008 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Tot in zijn Innigste ouderdom neemt men afscheid van zijn jeugd Fliegcnde Blatter Begroting "87 toont gunstig resultaat BURGHSLUIS - De haven van Burghsluis heeft een fikse opknapbeurt gekregen, die is uitgevoerd in opdracht van de Westerschouiose dienst gemeentewerken. Aan de tijd, dat de boten drie/vier dik lagen afgemeerd is een einde geko men met het plaatsen van een vijftal palen, waardoor de boten allen met de kop aan de steiger zijn komen te liggen. Dit is gebeurd op verzoek van de plaatselijke watersportvereniging. Ook is er het nodige werk verricht aan de electriciteit- en watervoorziening. Het benodigde geld hiervoor is al enige maanden geleden door de gemeenteraad gevoteerd. ZIERIKZEE - Onzekerheid is het trefwoord, dat als een rode draad door de reactie van de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland loopt op de voorgestelde bezuini gingsslag van de rijksoverheid. „Wat een frisse start van een enthousiast jeugdwerkseizoen zou moeten gaan wor den, wordt wel even onderuit gehaald. Wat zal dit voor onze regio gaan betekenen met toch al zo'n gering voor zieningenpatroon?", vraagt jeugdwerkleider Gabri de Groot zich af in de nieuwsbrief. Zoals bekend heeft minister Brink man een bezuiniging aangekondigd op het sociaal-cultureel werk van 125,8 miljoen gulden en dat is 44,94% van het totale budget. De Groot haalt ook de kortingen op het onderwijs naar voren „maar gelukkig al direct forse reacties vanuit onderwijs, sociaal-cultureel werk en samenle ving Gemeentebesturen mogen nu laten zien, tezamen met de bestu ren van ons werk, welke werkzaam heden echt van belang worden ge acht", aldus de jeugdwerkleider. Periode Er breekt een onzekere periode aan voor scholen, ouders, peuterspeelza len, instellingen, bestuursleden, vrij willigers en zeker ook de medewer kers met een arbeidscontract. De Groot: „Afbreken in korte tijd, ook van goede zaken, die zorgvuldig en voorzichtig afwegend in de afgelopen tijd zijn opgebouwd", concludeert de jeugdwerkleider. De Groot herinnert aan het jaar verslag 1985 van de stichting. Roze- geur en maneschijn voor wat de per soneelsbezetting en de accommoda tie betrof. En de gemeentelijke opstelling 'De stichting doet het Uw buurthuis, het hart van de buurt. ZIERIKZEE - In de nacht van 28 op 29 september werden in de regio zes auto's op vrijwel identieke wijze opengebroken: via het inslaan van een ruitje. Achtereenvolgens deden aangifte van inbraak met diefstal van goederen uit de auto: P. H. uit Zierikzee. Zijn auto stond in de Basterstraat geparkeerd, de radio cassetterecorder verdween met een waarde van 1600,—. W. S. uit Nieu- werkerk, zijn auto stond o le Muije- weg in Nieuwerkerk. Zijn geluidsap paratuur verdween met een waarde van 2.000,—. M. K. uit Duitsland, auto geparkeerd aan de Nieuwe Bo- gerdstraat in Zierikzee. Verdwenen: radio-cassetterecorder plus boxen, kleingeld, fotocamera ter waarde van DM 680,—. G. H. uit Duitsland, auto geparkeerd aan de jachthaven te Scharendijke. Radio ter waarde van DM 1.000,- verdween. M. S. uit Duitsland, auto geparkeerd in Brou wershaven aan de Oude Haven, ook radio ter waarde van DM 1.000,—Tbt slot J. B. uit Zierikzee, die zijn auto geparkeerd had op de Nieuwe Haven. Hier verdween een dictafoon ter waarde van 400,—. goed en we zijn erop gericht een zoda nig beleid te voeren, dat de stichting het goed blijft doen'. Nu vraagt De Groot zich af wat de toekomst zal brengen. Maar de stichting gaat niet bij de pakken neerzitten. Zo worden er bin nenkort affiches rondgestuurd; aan sluitend bij de provinciale en lande lijke acties. „Immers we voeren acties en laten protesten horen in on derlinge samenhang met de velen, die door deze beleidskeuzes op landelijk niveau worden gedupeerd". De stich ting ondersteunt peuterspeelwerk, clubwerk, instuif werk enzovoort, dat volgens de organisatie alleen in deze regio al zo'n 400 vrijwilligers telt. Onzekerheid Onzekerheid dus over hetgeen de toekomst gaat brengen, maar voor alsnog staan er voldoende activitei ten op het programma, die de stich ting (vanzelfsprekend) wil voortzet ten. ZIERIKZEE - Op de Zeelandbrug deed zich maandag een kop-staart botsing voor. Vrachtwagenbestuur der N. S. uit Vlissingen meende voor een op de brug zittende vogel te moe ten remmen en deed dat ook. Achter hem reed de personenwagen van A. V. - M. uit Dreisehor, welke bestuurster te laat zag dat de vrachtwagen remde en knalde bovenop haar voorganger. De schade was vrij aanzienlijk, de vo gel is gevlogen. BROUWERSHAVEN - Uit de begroting voor het jaar 1987, die het Brouwse college van b en w aan de raadsle den heeft aangeboden, blijkt dat de financiële positie van de gemeente wat de gewone dienst betreft er voor het komende jaar beter uitziet dan dit jaar het geval was. Bij een totaal bedrag aan inkomsten en uitgaven van ruim achteneenhalf miljoen sluit de begroting met een raming voor onvoorziene uitgaven van ruim 135.000 gulden. In 1986 was dit ruim 58.000 gulden. De kapitaaldienst ech ter laat een totaal aan inkomsten zien van ruim ander half miljoen, terwijl er 2,4 miljoen aan uitgaven is ge pland. Een nadelig saldo van bijna 870.000 gulden waar over 1986 nog een'batig saldo van 610.000 gulden was te zien. Dc stand van dc reserves en voor zieningen per 1 januari 1987 bedraagt ruim 6,6 miljoen gulden waarvan 730.000 gulden betrekking heeft op reserves van het woningbedrijf. Hier door is er een overschot aan financie ringsmiddelen van 1,2 miljoen. Voor lopig hoeft de gemeente Brouwersha ven voor (niet al te grote) investerin gen dan ook geen geldleningen af te sluiten, aldus de toelichting bij de be groting. De ramingen zijn gebaseerd op een aantal inwoners van 3600 en de bedragen van subsidies aan contribu ties zijn gehandhaafd op het niveau van 1986. Gemeentehuis Voor de verbouwing van het stad- huis en de bouw van een archiefkluis waarmee men begin 1987 wil begin nen is een reserve van bijna 772.000 gulden beschikbaar. Voor de aan schaf van een computer waarin de financiële- en bevolkingsadministra tie, belastingen en tekstverwerking zullen worden ondergebracht is 108.000 gulden gepland. Volgens de toelichting zal dit niet voldoende zijn zodat deze reserve uit een eventueel rekeningoverschot 1986 (naar ver wachting 2,8 miljoen gulden) nader zal moeten worden aangevuld. De to tale kosten voor het algemeen be stuur van de gemeente bedragen ruim anderhalf miljoen gulden bij een totaal aan inkomsten van 22.708 gulden zodat deze dienstverlening be rekend naar 3600 inwoners per jaar 426,08 per inwoner kost. Voor aanvullingen en vervanging van het brandweermateriaal is even als vorig jaar 115.000 gulden gepland en voor de kosten die het opheffen van Bescherming Bevolking met zich mee zal brengen 10.000 gulden. Een bedrag dat zal worden verdeeld over de instanties die de BB-taken gaan overnemen. Herbestratingen Een totaal bedrag van 143.500 gul den plus 10.000 gulden uit de post on voorziene uitgaven zal worden be steed aan de herbestrating van In dc begroting is melding gemaakt Brouwse stadhuis. OOSTERLAND/ROTTERDAM De oplossing van dc Oosterlandse moordzaak laat nog een dag langer op zich wachten dan maandag werd voorzien. Konden we maandag reeds melden dat er drie arrestaties in deze zaak werden verricht, nu is bekend dat onder hen dc 38-jarige E. P. uit Rotterdam is, dc vriendin van het slachtoffer. Zij werd zaterdagavond gear resteerd, evenals twee van haar vrienden. De twee vrienden werden aangehouden op verdenking een rol gespeeld te hebben bij de moord. Het is overigens nog niet bekend of het hier een moord met voorbedachte ra de betreft of doodslag. Tom Muller, voorlichter van de Rijkspolitie Zeeland, welk korps nauw samenwerkt met de Rotter damse politie, zei vanochtend te ho pen dat vandaag de zaak definitief geklaard kan worden. Over motieven en toedracht van de moord op de 47- jarige Jan Bcstebrcur die als bekend in een Oosterlandse sloot werd ge vonden, kon hij nog geen zinnig woord zeggen. 1986. De vorig jaar ingevoerde bezui niging op het schoolzwemmen wordt eveneens voortgezet. Door het ge reedkomen van de bibliotheek in Zie rikzee en het uitbreiden van het aan tal staanuren van de bibliobus in Brouwershaven komt de gemeentelij ke bijdrage hiervoor hoger te liggen dan vorig jaar namelijk 41.500 in plaats van 39.200 gulden. Jachthaven De jachthaven brengt de gemeente (na aftrek van 40.000 gulden voor on- derhoudsreserve) naar verwachting een bedrag van 37.500 gulden op (in 1986 35.300 gulden). Omdat in 1986 de tarieven voor de watertoeristen met drie procent werden verhoogd en te vens toeristenbelasting en een munt systeem voor de douches werd inge voerd wordt voor 1987 geen tariefs verhoging voorgesteld. Voor sociale voorzieningen en maatschappelijk werk is in de begroting 356.000 gul den ofwel 98,96 per inwoner ge pland (in 1986 94,64). Voor de aanpassing van het riole ringstelsel is uit de gewone dienst 25.000 gulden gereserveerd waarop uit het rekeningsoverschot 1985 nog een extra toevoeging zal plaatsvin den van 162.000 gulden. Tijdens de zo genaamde begrotingsraadsvergade ring op maandag 27 oktober zullen de raadsfracties reageren op de begro tingsplannen van het college. In te genstelling tot gewoonlijk begint de ze raadsvergadering al om 14.00 uur. ROTTERDAM - De universiteits raad van de Erasmus Universiteit in Rotterdam heeft minister Deetman van onderwijs in een spoedvergade ring een altei-natief geboden voor de door hen voorgestelde bezuinigingen. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's van het onderhanden nemen van het wegen. In 198< zijn aan de beurt: de bocht Bogerdweg-Stoofwcg Drei sehor, de Nieuwnoortslraat en Boe rendans Brouwershaven, de Gast huisstraat, de Molstraat en dc Molenweg te Dreisehor. Het totaal bedrag aan uitgaven voor het openbaar basisonderwijs be draagt 1.6 miljoen gulden ofwel 7.500 gulden per leerling fin 1986 7.200 gul den). Na aftrek van de rijksbijdrage die ten opzichte van 1986 is verhoogd met ongeveer 185.000 gulden kost het functioneren van de basisscholen de gemeente in 1987 bijna 280.000 gulden ofwel 631,65 per leerling. De bedra gen hierin voor onderhoud en aan schaffing van leermiddelen zijn ge handhaafd op hetzelfde niveau als in Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Zonnig en droog Aanvankelijk kans op enkele mist banken, daarna zonnig en droog. Zwakke zuidelijke wind. Tempera tuur omstreeks 20 graden. Minimum temperatuur komende nacht 12 gra den. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 1 okl.: Donderdag: Af cn toe zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 10 graden Middagtcmp.. 18 graden Windkracht: zuidwest 3 Vrijdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 8 graden Middagtcmp.: 15 graden Windkracht: noordoost 4 Zaterdag: Zonnig Kans op neerslag: 10 Min.temp.: 6 graden Middagtcmp.: 14 graden Windkracht: noordoost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 1 okt. Zon op 06.40, onder 18.18 Maan op 03.20 onder 17.50 2 okt. Zon op 06.41, onder 18.15 Maan op 04.41 onder 18.02 Nieuwe Maan: 3 okt. (19.55) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een krachtig hogedruk- gebied, waarvan het centrum vanoch tend met een kerndruk van 1034 mbar boven België lag, wordt boven Zuid- Polen verwacht. Dc wind blijft daar door in eerste instantie nog zwak en draait naar zuidoost. Morgen overdag neemt de zuidoostenwind tot matig toe. In de nacht en ochtend vormt zich op veel plaatsen mist. Deze gaat dan over in laaghangende bewolking en zal zich vandaag op tal van plaatsen lang kunnen handhaven. Ook morgenochtend is op veel plaatsen het zicht beperkt. Overdag worden echter zonnige perioden ver wacht. In dergelijke opklaringsgebie- den kan het 's middags rond 20 gra den worden, elders blijft het koeler. Vanaf donderdag gaat een nieuw hogedrukgebied vanaf de Oceaan ons weer bepalen: het wordt dan aanzien lijk koeler.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1