streeknieuws MOOI DREISCHOR ÉSJ«#/ JÉyi Westerschouwse commissie verdeeld over geld voor werkgroep Vrouw en Geloof WÊÈÈÊÈiÊMBÈm SAMAN BV Journalist in VS gearresteerd Pupillen- competitie ir J. Knaap trofee afgerond ZIERÏKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 26 september 1986 Nr. 24006 5 Foto's: Joh. D. G. Berrevoets v., Br.la ~v-y y' Zes cent per inwoner BURGH-HAAMSTEDE - Al is de meerderheid van de Westerschouwse welzijnscommissie akkoord gegaan met een subsidie voor de eilandelijke werkgroep Vrouw en Geloof, er blijven twijfels over het feit, of de groep niet meer dan alleen de gemeenten had moeten benaderen voor een bijdrage. Ook werd de juistheid van onafhanke lijke status van de werkgroep tot het Vrouwenontmoe tingscentrum in twijfel getrokken. Namens Vrouw en Geloof voerde Janette Prager donderdagavond het woord, waarbij zij het functioneren van de werkgroep uit de doeken deed. Met twee cursussen achter de rug (achttien en negentien deelne mers) zei ze te kunnen stellen, dat de werkgroep zeker een eilandelijk ka rakter draagt en derhalve bij alle zes gemeenten vooreen bijdrage wil aan kloppen. De vraag was een bijdrage van zes cent per inwoner. Voorheen betaalden de gemeenten vijftig gul den per (eigen) deelnemer, maar het verzoek van Vrouw en Geloof om de anonimiteit van de deelneemsters te kunnen waarborgen werd gehono reerd. Duidelijkheid Commissielid H. Streng-Hagen (emancipatie/vorming volwassenen) had graag meer duidelijkheid over de financiële positie van de werkgroep gehad, maar die kon de woord voerster (nog) niet geven. A. Damman (onderwijs/educatie en peuterwerk) en zijn collega-commissielid G. W. F. de Man (cultuur) pleitten daarente gen voor een geldelijke steun. Damman kon goed begrijpen, dat de vrouwen juist los van de kerken samen willen komen. Dat pleidooi hield Janette Prager namelijk ook. ,,\Ve willen ruimte hebben zonder de muren van de kerk. We spreken wel over geloof, maar het krijgen van fi nanciële steun vanuit de kerk geeft net die afhankelijkheid, die we ei genlijk niet willen". J. L. Flach had toch liever, dat de groep ook bij de kerken zouden aankloppen, al was het alleen maar omdat dan wellicht met een ruimere begroting zou kun nen worden gewerkt. Ook C. van der Haven-Eikelenboom (raadslid VVD) dacht er zo over en vulde dit aan met de opmerking, dat ze soortgelijke groeperingen liever gezamenlijk ge subsidieerd zag. Over de steun middels 12 cent per inwoner voor het Vrouwenontmoe tingscentrum werd geen discussie ge voerd; de commissie was unaniem ak koord. Beide verzoeken werden ineens behandeld. J. de Wit (sport/re creatie) stemde eveneens in met beide verzoeken, maar wil volgend jaar wel een financieel overzicht van Vrouw en Geloof. De overige leden deelden deze opmerking. De Stichting Kind en Ziekenhuis de Bevelanden kan wat de commissie betreft één cent per inwoner krijgen. Damman onderstreepte nogeens het werk, dat de organisatie ook op Schouwen-Duiveland verricht. Even eens konden de leden zich vinden in de toetreding als gemeenten op Schouwen-Duiveland tot het Regio naal Educatief Centrum (REC) de Be velanden in verband met de basis (volwassenen)educatie. ROTTERDAM - De journalist Tom Ronse, correspondent in de Verenig de Staten voor het Rotterdamse Dag blad en Het Vrije Volk en het Vlaams dagblad De Morgen, is bij zijn terug keer in de VS gearresteerd. Dat heeft Het Vrije Volk (HVV) bekend ge maakt. Ronse, die de Belgische nati onaliteit heeft en al zes jaar als cor respondent in de VS werkt, werd aangehouden toen hij van vakantie terugkeerde. Advertentie VERWARMINGSSERVICE Telefoon 01110-2647-3909 GOES - Op sportpark Schenge in Goes werd de jaarlijkse pupillen- competitie om de ir J. Knaap-trofee afgerond. Hieraan nam een aantal vertegenwoordigers van atletiekver eniging Delta Sport met succes deel. De beste prestatie werd geleverd door tweede jaars A-pupil René Fondse. In zijn categorie kwam hij als derde in een veld van veertig deel nemers uit de bus. Hij sprong 1.25 meter hoog en liep de 60 meter in 9,2 sec. Met de kogel overbrugde hij 7.51 meter. In dezelfde categorie eindigde Mi chael de Vos als zevende; 1.15 meter hoog, 9.2 sec. op de 60 meter en 7.42 meter met de kogel. Stefan Sijswerda werd 32e (95 cm hoog. 10,5 sec. op de 60 meter en 7.42 meter met de kogel) en Ralph Gerards eindigde als 36e (90 cm hoog, 11,5 sec. op de 60 meter en 4.92 meter met de kogel). Bij de eerste jaars A-pupillen werd Roeland Biene- fell 19c. Hij legde de 60 meter af in 10,7 sec., sprong 90 cm hoog en stootte de kogel 6.06 meter weg. Bij de mini- pupillen kwam Patrick Oxener aan de start. Op de 40 meter noteerde hij 7,9 sec., hij sprong 2.61 meter ver en wierp de bal 15.82 meter ver. In de eindstand werd hij 19e. Bij de meisjes A-pupillen liep Jos- kc Klompe de 60 meter in 10,3 sec., zij sprong 90 cm hoog en stootte de kogel naar 4.98 meter. Miranda van Nieu- wenhuyze liep de 60 meter in 10,2 see., zij sprong 85 cm hoog en kwam met de kogel tot 4.32 meter. Loes van Dongen liet respectievelijk 10,9 sec., 85 cm en 3.21 meter aantekenen. De C- pupillen meisjes zorgden voor een puik resultaat door als ploeg de eer ste plaats te pakken. Tanja Gerards liep de 40 meter in 8,0 sec. en Leonie Klompe.noteerde 7,7 sec. Bij het ver springen ontliepen de twee elkaar niet veel: 2.90 meter voor Leonie Klompe en twee centimeter minder ver voor Thnja Gerards. Bij het bal- werpen was de volgorde weer omge keerd. 9.72 meter voor Thnja Gerards en 9.48 meter voor Leonie Klompe. ZIERIKZEE Thema-middag ANBO De ANBO afdeling Zierikzee houdt donderdag 2 oktober een bijeen komst in het ANBO-gebouw aan de Paternpsterstraat 1; aanvang 14.00 uur. Eduard Sayers houdt een inlei ding over het onderwerp Homeopa thie. Publieke werken De commissie voor advies en bijstand voor publieke werken van de gemeente Zierikzee vergadert op donderdag 2 oktober in de raadzaal van het stadhuis. Het is een openbare vergadering en dus vrij toegankelijk voor alle belangstellenden. De aan vang is gesteld op 17.00 uur. De agen da vermeldt slechts één punt: Krediet voor uitvoering plan tot treffen voor zieningen op terrein van de Theo Thijssenschool. Het betreft een be drag van 1750,- voor het aanbrengen van een hekwerk rond het grasveld, een bedrag van 9600,- voor het aan brengen van verharding onder de be staande speeltoestellen (rubber te gels) ui een bedrag van 15.200,- voor herbest rating van het schoolplein, i.v.m. piasvorming. OOSTERLAND Bibliotheek De Gereformeerde Gemeente Oos- terland hervat haar bibliotheek activiteiten met ingang van woens dag 8 oktober, van 19.30 tot 20.15 uur. Dt zal plaatsvinden in het gebouw van de Ger. Gem. aan de St Joost- dijk. BRUINISSE Nieuwe EHBO-cursus Het Nederlandse Rode Kruis, afde ling Bruinisse, start 29 september een nieuwe cursus eerste hulp bij onge lukken, EHBO. Opgave kan bij de heer W. Koster, tel. 01114-2896 of de heer H. Bontekoe, tel. 01114-2249. GOES Prima Donna De werkgroep voor lesbische vrou wen in Zeeland, Prima Donna, houdt vrijdag 3 oktober een café-avond aan de Zusterstraat 13 te Goes. De bijeen komst, die om 20.00 uur begint, staat in het teken van de reggae. Informa tie: 01100-20913. Fellowship De vrouwen van het Interkerkelijk Women's Aglow Fellowship Zeeland houden woensdag 8 oktober een cha rismatische bijeenkomst in hotel Ter minus te Goes. Nellie Ruiter, verbon den aan de katholieke Oecumenische Gemeenschap te Aarle-R ixtel, spreekt de aanwezigen toe. De bijeen komst begint om 09.45 uur. MIDDELBURG Expositie Van 23 september tot 1 november toont José Aerts keramische objecten in de vitrines van de kunstuitleen, Kuiperspoort 22 te Middelburg. De objecten zijn gemaakt van En gelse, Duitse en Franse klei, gestookt op 1250 graden in een gasoven, waar bij zuurstof aan het rookproces wordt onttrokken. Dit heeft invloed op de ontwikkeling van klei- en glazuur- kleur. Het thema in het werk van Jo sé Aerts is de Indiaanse medicijnbun del, een ritueel voorwerp bij Indiaanse stammen. Het bevat aller lei vondsten van de jonge tovenaar, die hij verzamelde tijdens zijn inita- tie periode en waarmee hij later ritu ele handelingen uitvoert. Aanleiding voor dit thema was de toespraak van een Indiaans opperhoofd (uit 1854) tot de Amerikaanse regering, waarin Jo sé heel veel liefde en respect terug vond voor de directe leefomgeving. Iets wat haar heel erg aanspreekt, omdat ze het gevoel heeft, dat zij, door haar westerse manier van leven, daar heel erg vervreemd van is ge raakt. Voor José Aerts zijn deze objecten kleine monumenten vóór een volk met een grote culturele inhoud.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 5