J. W. Ringelberg viert 25-jarig ambtsjubileum t Museum Kop en schotel op een Zierikzeese zolder Stichting Jeugd vraagt de gemeenten om gezamenlijke aandacht voor jeugdbeleid streeknieuws W. Stouten wethouder tijdelijk Duiveland Leslie Vaughn in Renesse Gezellige bijeenkomst in De Putmeet SCHARENDIJKE - De Putmeet was donderdagmid dag de verbindende schakel tussen Bruinisse en Midden- schouwen: J. W. Ringelberg vierde temidden van zijn col lega ambtenaren uit beide plaatsen het feit dat hij een kwart eeuw in overheidsdienst is. Ringelberg is mede werker Bouw- en Woningtoezicht van de Technische Dienst van Bruinisse en Middenschouwen, vandaar ook de talrijke collega's op zijn feest. Burgemeester W. den Boer feliciteert jubilaris J. W. Ringelberg. Na een welkomstwoord van het hoofd gemeentewerken, P. van Beve- ren, voerde burgemeester W. den Boer het woord als voorzitter van de commissie gemeenschappelijke rege ling Technische Dienst kring Bruinis se en Middenschouwen. Den Boer stelde vooral de geschiedenis van de loopbaan van Ringelberg aan de or de, die werd geschetst vanaf de LTS in Zierikzee. De eerste baan van de jubilaris was bij aannemer-C. van de Velde te Brouwershaven, aangevuld met het volgen van diverse cursussen in de avonduren. Met de nieuwe ken nis gewapend vertrok Ringelberg naar Veendam en werkte op een inge nieursbureau aldaar. Vlak na de ramp keerde hij terug op Schouwen- Duiveland en werkte bij architecten bureau De Jonge in Zierikzee. Met in gang van 1 augustus 1961 werd hij bouwkundig opzichter tekenaar A bij de gemeente Numansdorp en na vier jaar kwam hij weer terug op 'vader landse' bodem, bij de Centrale Dienst Noord Zeeland, belast met bouwkun dig toezicht in de regio. Bij het ophef fen van deze dienst per 1 januari '73 werd Ringelberg benoemd bij de hui dige technische dienst van de twee ge meenten als technisch ambtenaar met als hoofdbestanddeel bouw- en woningtoezicht. Na deze opsomming van Den Boer, welke werd aangevuld met enkele persoonlijke details uit het werk van de jubilaris, kreeg Van Beveren het woord die de méns Rin gelberg voor het voetlicht bracht. Zoet-stout De mens Ringelberg deelt volgens Van Beveren de mensen met bouw kundige wensen waarmee hij te ma ken krijgt in zijn werk in twee cate gorieën: zoet of stout, in een variant op de veel gevoerde discussie zoet of zout. Zoet zijn de mensen die zich houden aan de (bouw-)regels en stout de mensen die zich er al dan niet be wust niet aan houden en dan met Rin gelberg te maken krijgen. ,,De amb tenaar van bouw- en woningtoezicht krijgt altijd te maken met spannin gen die er zijn tussen mens-zijn en ambtenaar-zijn. Als mens zou je de wensen van de bevolking willen ho noreren, maar als ambtenaar dien je te adviseren volgens de geldende voorschriften, die je overigens niet zelf gemaakt hebt. Dit heeft soms tot gevolg dat je gestraft wordt voor het werk dat je is opgedragen. Immers: de burger vind je een vervelende vent en voelt zich gedwarsboomd in zijn plannen terwijl ook de bestuurders vraagtekens gaan zetten bij je func tioneren", aldus Van Beveren, die er aan toevoegde dat Ringelberg on danks dit gegeven een groot incasse ringsvermogen bleef bezitten, voor zien van een humoristische onder toon. Van Beveren schilderde de jubila ris verder af als een creatief mens: in het inzichtelijk maken van een bouwtekening; in het niet uit het oog verliezen van eigen belangen en crea tief in het afschuiven van minder in teressante zaken. Tbt slot van zijn loftuitingen sprak Van Beveren de wens uit dat er nog lang kan worden samengewerkt in een zelfde prettige sfeer als tot nu toe en overhandigde Ringelberg een Black en Dekker-machine namens het voltallig personeel van beide ge meenten. Den Boer had tevoren reeds de gebruikelijke jubileum-enveloppe uitgereikt. Scharendijke Namens de personeelsvereniging van Middenschouwen sprak S. Flohil enkele woorden, waarbij volgens hem kwam vast te staan gezien de hei en der, schots en scheef neergezette huizen in hun beider woonplaats Scharendijke, dat, als Ringelberg al vroeger bij de TD ter plaatse zou heb ben gewerkt, Scharendijke er in ieder geval heel anders zou hebben uitge zien. Het cadeau van de personeels vereniging was voor mevrouw Rin gelberg: twee gedichtenbundels van Nel Benschop. Hier sta ik De epiloog van deze gezellige mid dag was voor wat het officiële deel betreft voor de jubilaris zelf. Volgens hem 'hoefde' deze middag niet, maar bij de voorbereidingen daartoe bleek dat dat niet kon. Toen stelde hij maar een maand vakantie voor, maar dat kon ook al niet, „dus hier sta ik dan!", was de nuchtere constatering. Toch zei Ringelberg dat het hem en zijn fa milie erg goed deed dat dit feest te midden van zijn collega's gevierd werd. Ten aanzien van zijn werk zei hij: „Het is een grote kunst jezelf te blij ven. De burger het maximale geven en toch zo, dat de jurist er geen vat op kan krijgen". Over de regels: „Ik hoor nogal eens zeggen: het mag niet van Ringelberg. Alsof ik de regels ge maakt heb!" Over het ambtenaar zijn: „Ik heb geprobeerd om -zoals dat van een goed ambtenaar ver wacht wordt en onlangs door de mi nister gesuggereerd- af en toe eens een oogje dicht te doen... maar het lukte niet". Met een „iedereen heel erg bedankt die aan deze middag heeft meegewerkt", tot slot ging de bijeenkomst over in een informele sfeer. Na problemen in sozen Ik.dring daarom aan op een structu reel óverleg met de sozen". J. de Wit (sport/recreatie) vroeg zich hardop af, of eenmaal per jaar niet erg weinig is, maar volgens com missiesecretaris D. de Vos is een en ander met de soos overééngekomen. Over de onlangs naar buiten geko men problemen van de sozen werd in houdelijk niet gesproken. Tafel Wel werd het flankerend beleid van de provincie ter tafel gebracht. Vorig jaar maakte zij een pot met 1,2 mil joen gulden, maar daarvan is nog zo'n miljoen gulden over. Het geld is be doeld voor activiteiten, waarbij zelf standig wonende ouderen worden be trokken, zoals tafeltje-dek-je en gymnastiek. Het was. de commissie duidelijk, dat het aan voorlichting over de financiële mogelijkheden ge schort heeft en hierin komt wat de commissie betreft verandering. ZIERIKZEE - Geleid door een ludiek bordje met pijl en het opschrift museum Kop en schotel, is men sinds en kele weken welkom op de zolder van de familie Jobse aan de Vlakestraat 41 te Zierikzee. Vijf kinderen in de leeftijd van zes tot tien jaar realiseerden daar een mu seum van ongeveer 1500 schotel- en tegelscherven die zij allemaal persoonlijk hebben gezocht, gesorteerd en voorzien van bijpassende toelichtende teksten. Om het museum te bereiken moet men eerst twee trappen op waarna aan het luik van de poppenkast een kaartje a 25 cent gekocht kan worden. Hoewel de belangstelling zeer op prijs werd gesteld werd hierop ook voor de pers geen uitzondering ge maakt. „Want we hebben nog niet zo veel klanten gehad. Voor twee gulden vijftig in totaal en daarom hebben we Universiteit De provincie Zeeland en de Open Universiteit hebben afscheid geno men van hun medewerker N. Ver boom, voorzitter van de adviescom missie studiecentrum OU in Zeeland. Tijdens de bijeenkomst bleek, dat de wachtlijst verdwenen is. een advertentie gezet om meer te ver dienen", verklaarde de tienjarige cas- sière Marieke van der Perk openhar tig. Samen met haar collega-museum beheerders de zevenjarige Martijn van der Perk, de achtjarige Sander Pellikaan en de respectievelijk acht en zes jaar oude Gert-Jan en Robert Jobse kwam zij op het idee voor het museum naar aanleiding van een fragment in het Jeugdjournaal waar in kinderen scherven gingen zoeken. „Wij wisten er ook een heleboel te lig gen. Die zijn we gaan zoeken en schoonmaken". Tegeltjes Het resultaat is een bonte verzame ling van honderden stenen en scher ven van Keulse en andere oude en nieuwe potten, stukjes van oude te geltjes en Delfts blauwe borden, schelpen en stukjes van geraamtes. Het geheel is keurig gesorteerd, ge rangschikt en van bordjes voorzien die de plaats aangeven waar het werd gevonden. Dat laatste varieert van naast de Dikke Tbren tot bij de Aldi en in de Schelphoek. Het mooiste vinden de kinderen zelf de glitterstencn gevonden tij dens een vakantie in Oostenrijk en de stukjes van oude pijpen die ze in hun eigen tuin vonden. Een boek uit de bibliotheek met de titel De onder kant van Nederland leerde hen ver der hoe het beste oude stenen en scherven zijn te ontdekken. Hele mooie kregen soms eigen verzonnen namen zoals een stukje zwartgroen glanzend steen dat oliedoppersglas werd gedoopt. Een combinatie van puur enthousiast hobbyisme en jeug dig zakelijk inzicht dus daar op die Zierikzeese zolder. En dat allemaal voor één kwartje. Passage Een passage uit de brief: „Ups en downs; magere en vette jaren.' Echter de laatste tijd en vooral dit jeugd werkseizoen maken alle sozen een moeizame tijd door. En niet alleen de jeugdsozen. Elementen komen voor in alle vormen van gemeenschapsor ganisatie. Voor vele vormen van sport, verenigingswerk, cursuswerk en dergelijke zijn ledenaantallen, ka der, financiën, lastenverzwaring en inkomstendaling aan de orde van de- 'verenigings'dag'- einde citaat. Dat verzoek was - in ieder geval wat Westerschouwen betreft - niet aan dovemansoren gericht. Plaats vervangend- voorzitter A. J. Padmos (J. Deist is ziek) legde de commissie leden uit, dat Deïst inmiddels ge sprekken heeft gehad met Big S en Vervolg van pagina 1 Wat de PvdA-fractie echter het meest tot vertwijfeling bracht, zo bleek uit de verklaring, was de gang van zaken met betrekking tot het be noemen van een tijdelijke derde wet houder. Onomwonden gaf de SGP RPF, volgens Melieste, te kennen dat zij op programmatische gronden de voor keur gaf aan de VVD. Daarmee werd volgens hem voorbij gegaan aap de alleszins gerechtvaardigde claim van de PvdA. „Door de twijfelachtige houding van het CDA, die haar eerder uitge sproken voorkeur voor de VVD (mis schien) opnieuw in beraad wilde ne men. kon de PvdA-fractie toch wel concluderen dat er geen meerderheid was te behalen voor een PvdA- kandidaat als tijdelijke derde wet houder". aldus Melieste. Diepe sporen Hij besloot met de mededeling, dat deze hele gang van zaken bij de PvdA Duiveland diepe sporen heeft achter gelaten. Donderdagavond resulteer de dat in drie blanco-stemmen bij de verkiezing van tijdelijk wethouder Stouten. De raad besloot - met aanzienlijk meer overeenstemming - tot het in stellen van een vertrouwenscommis sie in verband met de aanstaande burgemccstcrsvacaturc, tot vaststel ling van de verordening voor die commissie en tot benoeming daarin van de heren J. Op 't Hof, A. van Klinken, C. J. Hiliebrand en W. P. Stouten. RENESSE - In Pinky's Disco tc Renesse treedt zaterdag, morgen dus. 'de Ne derlandse' Billy Ocean op. Eigenlijk een onterechte betiteling van een zanger, die zijn landsbekendheid tc danken heeft aan dc play-backshow. Ijzslie Vaughn is op dc Antillen al lang een begrip. Het is ren zanger uit duizenden, die onlangs in de platenwereld debuteerde met de single Somebody loves you. Man achter dit nummer was Piet Souer. Vaughn heeft op de Antillen de titel mr Succes meegekregen en ook de verwachtingen van de Nederlandse platenbonzen zijn hoog gespannen. Zaterdag mag hij zich waarmaken tegen over - ongetwijfeld - veel belangstellenden in Renesse. De initiatiefnemertjes bij hun schervenmuseurti. Kinderen verzamelen schotel- en tegelscherven BURGH-HAAMSTEDE - Het bestuur van de Stichting Jeugd Schouwen-DuivelariS: heeft er bij de regionale ge meenten op aangedrongen om in gezamenlijke verant woordelijkheid het jongerenbeleid te bespreken en vorm te geven. Ondanks het feit, dat de jeugdwerkleider onge veer 11% van diens werktijd in het reilen en zeilen van de verschillende jeugdsozen steekt, mag niet altijd gesteld worden, dat „de Stichting Jeugd het wel even zal op knappen". dat hieruit de afspraak is voortge vloeid eens per jaar rond de tafel te gaan zitten. Commissielid A. Damman (educa tie) zei te kunnen stellen, dat het overleg tussen de soosbesturen en de gemeenten moeizaam verloopt. „De jongeren zijn moeilijk grijpbaar; de wethouders hebben een overvolle agenda. Regelmatig overleg geeft de betrokkenheid van de gemeente aan. Dat was de boodschap van de stich ting, die donderdagavond door de Westerschouwse welzijnscommissie werd besproken. De vraag om geza menlijke verantwoordelijkheid is een herhaling van een oproep in 1982. Toen al drong het bestuur hierop aan. Mede naar aanleiding van problemen in Brogum (najaar '85), de Pul in Bruinisse (januari '86) en Trace in Scharendijke (en in mindere mate Big S te Burgh-Haamstede) wordt het verzoek nu nogeens herhaald. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 4