VVD-er W. Stouten tijdelijk derde wethouder Duiveland Brogum sluit Anywave met tekort van 4000 gulden af Zondag einde zomertijd show ISTA DE ZIERIKZEESCHE COURANT PvdA 'vertwijfeld' door gang van zaken AUSTIN ROVER WflT HET -4^n c Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Tolbrug Begroting Handje helpen Tennisstrijd De overheid zal voor een periode van 25 jaar In de aanbiedingsbrief voor de begroting 1987 De Duivelandse gemeenteraad helpt de plaat- Op de banen van tennisvereniging Scelve- selijke tennisvereniging een handje door het ringhe in Renesse worden gedurende twee 36 miljoen per jaar moeten bijdragen voor het beticht het college van Middenschouwen mi- project een tolbrug over de Westerschelde te nister Brinkman van wvc van onbehoorlijk be bouwen. (Pag. 2). stuur. (Pag. 3). restant van een lening over te nemen. Hiervoor weekeinden de eilandelijke tenniskampioen- was een financiële ruimte. (Pag. 3). schappen voor de jeugd gehouden. (Pag. 11). VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1986 143ste jaargang Nr. 24006 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Een proefneming kan zó mislukken, dat zij voert tot ge wichtige ontdekkingen. Otto Weiss BTJRGHSLUIS - Rijkswaterstaat heeft de proef van het noodsluit- systeem van de Stormvloedkering uitgesteld tot vanavond, vrijdag, 20.30 uur. Volgens het huidige sche ma zal de kering bij hoogwater rond 20.30 uur gedurende een uur gesloten zijn. Hierdoor is het hoogwater op de Oosterschelde twintig tot veertig centimeter lager dan normaal. Het noodsluitsysteem treedt in werking als de Stormvloedkering on verhoopt onbemand is en er over schrijding van het alarmpeil plaats vindt. Het functioneren en de beproe ving van het noodsluitsysteem moet geheel los gezien worden van het functioneren van de normale bedie ning van de kering. Het uitstel van de proef - afgelopen woensdag - vindt zijn oorzaak in storingen in de aan sluitingen van de Installatie. Voor informatie over de waterstan den en het gebruik van de schuiven is een telefoonnummer beschikbaar: 01110-7056 (regionaal weerbericht). Dit nummer bestaat uit 12 pagina's DUIVELAND - VVD-fractievoorzitter W. Stouten werd donderdagavond met acht van de elf stemmen gekozen tot tijdelijke derde wethouder in de gemeente Duiveland in verband met het vertrek van burgemeester J. van Bommel naar de gemeente Kapelle. Duiveland maakt ge bruik van de regeling een wethouder te vervangen door een ander lid van de raad, indien die wethouder tijdelijk met de waarneming van het burgemeesterschap is be last. Voorafgaand aan de stemming, leg de PvdA-woordvoerder A. J. C. Me- lieste namens zijn fractie een verkla ring af, waaruit kon worden vastge steld, dat de sfeer in de Duivelandse raad de eerstkomende tijd op z'n zachtst gezegd, wellicht wat minder vriendelijk zal blijven. Bleken de onderlinge verhoudin gen tengevolge van de collegevor ming tussen SGP en CDA sinds april aanzienlijk grimmiger, inmiddels - zo kon donderdagavond worden ge constateerd - is daar geen verbetering in gekomen, eerder het tegendeel. Scherpe bewoordingen Melieste maakte van de hem gebo den mogelijkheid tot het afleggen Vier gemeenten doen niet meeéén twijfelt nog Het Any wave festival trok vele bezoekers, maar kan financieel niet rondkomen. ZIERIKZEE - Het Zierikzeese jongerencentrum Bro gum heeft het Anywave festival van dit jaar afgesloten met een tekort van bijna 4000 gulden. In totaal ving de organisatie 17.606,20 gulden in het laadje, maar de on kosten bedroegen 21.546,04 gulden. De gemeenten Duive land, Bruinisse, Middenschouwen en Westerschouwen hebben een financiële bijdrage inmiddels afgewezen en ook Brouwershaven heeft in haar welzijnscommissie de nodige vraagtekens geplaatst. Alleen Zierikzee betaalt Brogum 1400 gulden uit. Met 'jammer' typeert dc Brogum- voorzitter Wim Klippel dc houding van de vijf gemeenten. ,,We kunnen zeker wel begrijpen, dat de gemeen ten moeite hadden met het te laat in dienen van de subsidie-aanvraag, maar ik vind het jammer, dat dc dis cussie zich nu hierop heeft toe gespitst. Over het waarom van het festival is niet meer gesproken", al- Advertentie Kom langs en profiteer van onze aanbiedingen Autobedrijf St. Joostdijk 41 - Oosterland Telefoon 01114-1495 dus Klippel. Tekort Het tekort zal geen consequenties hebben voor het verdere programma van de jeugdsoos, maar andersom had een (bescheiden) winst de organi satie meer ruimte gegeven om activi teiten te organiseren. „Jc moet avon den organiseren, waarbij je kunt aannemen, dat de onkosten uit de en treegelden en de baromzet gehaald kan worden. En dat uitgangspunt zal in de toekomst nog meer gehanteerd moeten worden". van een stemverklaring gebruik, om in scherpe bewoordingen nogeens de gang van zaken rond de collegevor ming te memoreren. Zo benadrukte hij onder meer, dat de samenstelling van het college SGP/RPF - CDA beslist geen afspiegeling is van de (pluriforme) samenstelling van Dui veland. Een collegevorming, waai-, volgens hem, geen recht mee werd ge daan aan de verkiezingsoverwinning van de PvdA in deze gemeente. Veel onbegrijpelijker wordt het voor de PvdA, volgens Melieste, ech ter nog betreffende de profielschets voor de nieuwe burgemeester. Het daarin aangeven van de 'politieke kleur' achtte hij van veel betekenis. De PvdA was van mening, dat daar bij gestreefd diende te worden naar een vorm van overeenstemming, waarbij eigen voorkeur onderge schikt zou worden gemaakt aan een gezamenlijke voorkeur om een hfOPDT A. J. C. Melieste (PvdA): „Dit laat diepe sporen na". eensluidend standpunt kenbaar te kunnen maken aan de Commissaris van de Koningin, hetgeen ongetwij feld meer gewicht in de schaal legt. Onwrikbare mening Aanvankelijk waren, volgens Me lieste alle fractievoorzitters daarover eenzelfde mening toegedaan. Na overleg met de achterban kwam de SGP/RPF-fractie daar echter op te rug. De fractie was, volgens Melieste, de onwrikbare mening toegedaan, dat er alleen sprake kan zijn van een SGP cq RPF burgemeesters-voor dracht. Door deze opstelling werd, volgens de PvdA-woordvoerder het gezamenlijk zoeken naar een voor al le partijen aanvaardbare oplossing teniet gedaan. Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Zonnig De hogedrukmvloed op het weer blijft aanhouden. Een heldere nacht en morgenochtend enkele mistban ken, later opnieuw zonnig. Een zwak ke veranderlijke wind. Minimumtem peratuur komende nacht 6 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 30 sept.: Zondag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: zuidwest 3 Maandag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: zuid 2 Dinsdag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: zuidoost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 27 sept. Zon op 07.33, onder 19.27 Maan op onder 17.31 28 sept. Zon op 06.35, onder 18.25 Maan op 23.26, onder 17.01 29 sept. Zon op 06.36, onder 18.22 Maan op 00.41, onder 17.21 Nieuwe Maan: 3 okt. (19.55) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Een zwakke storing trekt via Denemarken naar het zuid oosten. De bijbehorende wolkenvel den trekken ook over ons land. Re gen wordt daaruit niet verwacht. De storing wordt gevolgd door een hogedrukgebied, dat via Zuid- Noorwegen naar de Oostzee gaat trekken. Een ander hogedrukgebied blijft aanwezig ten westen van Frankrijk en vormt morgen een ver binding met het eerdergenoemde hoog. Voor ons betekent dat rustig weer met in de nacht en ochtend en- 'kele mistbanken bij een minimum van rond 5 graden. Morgen worden vooral in het zui den zonnige perioden verwacht. De temperatuur loopt dan tot zo'n graad of 16 op. Mogelijk bereiken ook na zaterdag af en toe wolkenvelden ons land, regen wordt de komende dagen niet verwacht. Het Anywave festival is hiervan hét voorbeeld, want van de ruim 17.000 gulden aan baten komt ruim 14.000 gulden uit de tapkraan en de limonadevaten. Volgens Klippel is de belangstelling voor de openings- act - Powerplay - met 200 betalende bezoekers tegengevallen. Het festi val zelf echter trok zo'n 2200 muziek liefhebbers ,,en die komen bijna alle maal van het eiland". Hoewel vorig jaar ook niet iedere gemeente met geld over do brug kwam, was de steun toch aanzienlijk groter. ,,Toen was het internationaal jongerenjaar. Dat was ondermeer be doeld om het jeugdwerk een extra - blijvende - impuls te geven. Kijk, als gemeenten na zo'n jaar stoppen met de steun, dan raakt het effect van zo'n speciaal jaar zoek. Dat die steun moest vastlopen op een tc laat inge diende begroting is jammer", legt Klippel nu uit. Dit jaar dus geen steun voor Bro gum - behalve dan vanuit centrumge meente Zierikzee. Maar het bestuur gaat niét bij de pakken neerzitten. ..Net als in het verleden blijven we dc vinger aan de pols houden in onze fi nanciële uitgaven. We gaan nogeens kijken of er iets te bezuinigen is. al blijven het mogelijkheden in dc mar ge" Twee dingen staan in ieder geval vast: het bestuur blijft proberen een act van niveau als opening naar Bro gum tc halen en het festival blijft gratis toegankelijk. Ook wordt dc komende maanden meer aandacht besteed aan de regionale bands. ZIERIKZEE - Zondag eindigt de zomertijd in ons land. De klok wordt in de nacht van zaterdag op zondag om 3 uur een uur teruggezet. Dit heeft het ministerie van binnenlandse zaken meegedeeld. Het komend weekeinde eindigt de zomertijd ook in de meeste andere Europese landen. In Albanië loopt de zomertijd op 1 oktober af en in het Verenigd Koninkrijk en Ierland pas op 26 oktober. Volgend jaar duurt de zomertijd in Nederland en in de meestb andere EG-landen van 29 maart tot 27 september. In het Verenigd Koninkrijk en Ierland begint de zomertijd op dezelfde datum, maar duurt langer: tot 25 oktober. Het terugzetten van de klok blijkt vooral bij oudere uurwerken nogal wat ..klokkenleed" te veroorzaken. Het terugdraaien van de wijzers betekent voor antiöke klokken een zinloze vernieling. Daarom adviseren het Centraal Orgaan voor de Juweliers en Horlogers on de Federatie Goud en Zilver alle klokkenbezitters om bij invoering van dc wintertijd de klok gewoon een uur stil te zetten. Een andere mogelijkheid is volgens beide organisaties de klok elf uur vooruit tc draaien, waarbij men het slagwerk dan wel rustig moet laten slaan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1