Oosterlandse dode blijkt vermoord O Verveling onder jongeren op campings heeft aandacht van gemeentebestuur en ondernemers iiftiiif" Suikerbietenoogst in volle gang show Gemeentebestuur Brouw weigert bijdrage aan computer politie Dollar gestegen ISTA ;|SM DE ZIERIKZEESCHE COURANT Uiendemon- stratie gaat niet door AUSTIN ROVER WflT HET VifEBR. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Gymnastieklokaal Het gymnastieklokaal aan de Mulockstraat in Zierikzee is sinds maandagavond definitief in Bouwaanvragen Streekaanvragen Clubkampioenschap Door verruiming op de mogelijkheden op de Een voorstel van PvdA-er Van Ours om de Wim van Kooten uit Bruinisse was met Kees de wet ruimtelijke ordening kan de gemeente streekradio onder voorwaarden te steunen Nooijer een van de gangmakers in de ZRTC gebruik van de plaatselijke gymnastiekvereni- Westerschouwen gehoor geven aan een aantal haalde het in de gemeenteraad van Brouwers- Theo Middelkamp-ploeg tijdens het nationaal ging Delta Sport. (Pag. 3). bouwaanvragen van inwoners. (Pag. 4). haven niet. (Pag. 5). clubkampioenschap. (Pag. 9). DINSDAG 23 SEPTEMBER 1986 143ste jaargang Nr. 24004 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De verveling is de ziekte der gelukkigen; het ongeluk ver veelt zich niet: het heeft het te druk. Discussie binnen commissie ruimtelijke ordening BURGH-HAAMSTEDE - Hoewel het college van de ge meente Westerschouwen momenteel de noodzaak van een speciaal beleidsplan voor jeugdrecreatie niet ziet zit ten, steekt zij wel tijd in het oplossen van de problemen binnen deze groep. Volgens de voorzitter van de commis sie ruimtelijke ordening, J. L. Niemantsverdriet-Leen- heer, is verveling onder jongeren de voornaamste reden van vandalisme en vernieling. ,,We spreken met onderne mers om voor deze groep recreatieve voorzieningen te treffen", aldus de voorzitter maandagavond. De discussie kwam ter sprake naar aanleiding van het ingekomen stuk over jeugdkamperen van de Kam- peerraad. Daarin staat namelijk ook, dat verveling een voorname oorzaak van criminaliteit is. Mevrouw Nie- mantsverdriet, die zelf een bijdrage aan de rapportage heeft geleverd, kon zich met de commissieleden vol ledig vinden in het rapport. Plannen Het was de VVD-er dr. H. J. van Zuijlen, die de voorzitter vroeg of het college plannen heeft om tot voor noemd beleidsplan te komen. Maar Niemantsverdriet zei dat hierover nog niet is gesproken. ,,In onze ge meente verblijven in de zomermaan den de meeste jongeren. Vooralsnog denk ik toch, dat het beter is om de jeugdrecreatie in het totale recreatie-- plan te houden", aldus de voorzitter in antwoord op Van Zuijlen. OOSTERLAND - De uiende- monstratie op het perceel van C. Meijer BV te Oosterland gaat woensdag niet door. Ook het alternatief, vrijdag 26 sep tember, is niet haalbaar geble ken. Volgens bedrijfs voorlichter ing. W. in 't Veld wordt de de monstratie twee weken uitge steld, omdat de uien onvol doende afgerijpt zijn. CDA-er J. W. Geleijnse zei be nieuwd te zijn of het college zich be zighoudt met het streven naar meer voorzieningen op de kampeerterrei nen voor jongeren. Hierop antwoord de Niemantsverdriet, dat de gemeen te hierover met de betrokken onder nemers spreekt. Tijdens de discussie werd duidelijk, dat die voorzienin gen bij verschillende terreinen standplaatsen kan kosten. ,,Op een terrein waar iedere vierkante meter benut is, kan. dat niet anders. Bij- Voorzitter J. L. Niemantsverdriet- Leenheer: ..Verveling is een van de voornaamste oorzaken van vanda lisme en heeft daarom al onze aan dacht". voorbeeld een volleybalveld moet constant beschikbaar zijn en mag daarom niet op bepaalde tijden vol staan met tenten", aldus de voorzit ter. Ze ging verder. ,,Het belangrijkste is, dat je de jongeren kunt bezighou den. Dan moet je voor ruimte zorgen. Denk hierbij bijvorbeeld aan een kantine waar bingo gespeeld kan worden". Geleijnse zag dat wel zitten en vulde haar aan met de opmerking, dat wanneer jongeren tot twaalf uur kunnen worden beziggehouden op de camping, zij wellicht minder behoef te hebben om nog voor twee uurtjes Renesse in te gaan. Socialist J. Hendrikse zei positieve dingen te verwachten uit het overleg met de ondernemers. ,,Je zult de ont wikkelingen jaarlijks moeten evalue ren en doorspreken met de onderne mers". Wat de genoemde voorbeelden betrof, reageerde Hendrikse met de stelling dat het succes niet bereikt wordt met alleen een bingo-avond. Bezorgdheid Naar aanleiding van een ingeko men stuk van de Directie Volkshuis vesting Zeeland sprak Van Zuijlen zijn bezorgdheid uit over de toekomst voor wat betreft het aantal aan de ge meente toe te wijzen woningen in de sociale woningbouw. „Het gemiddel de in de woningbezetting is gedaald van 2,9 naar 2,6. Daarbij staat nog- eens 3,35 van de woningvooi'iéöd leeg. Dat geldt weKicht voor de pro vincie, maar ik denk niet voor Wes terschouwen. We moeten opletten, dat mensen straks niet te horen krij gen van dan ga je maar ergens anders wonen", aldus Van Zuijlen. Hij sprak zijn blijdschap uit over heit feit, dat de gemeente Wester schouwen er ieder jaar toch in slaagt om' overschotten in het contingent van andere gemeenten te bemachti gen. In dat opzicht waren de commis sieleden het er over eens, dat het een goede zaak is, dat de woningbouw verenigingen op de hoogte zijn van de tekorten in de ene gemeente en de overschotten elders. Hierdoor is een goede verdeling mogelijk, waardoor het bouwvolume volledig kan wor den benut. ZIERIKZEE - Niemand kan er omheen. De suikerbietenoogst is in volle gang. Op tal van Schouwen-Duivelandse per celen zijn de bieten gerooid om vervolgens met grote wagens naar voornamelijk de suikerfabriek in Stampersgat te worden gereden. West-Brabant wordt daarom in deze tijd gekenmerkt door een zoete geur, terwijl deze regio het met het zwaar en langzaam transport moet stellen. Mede voor deze tijd van het jaar is er een actie Let op landbouwver- keerop poten gezet. Het verdient aanbeveling om - zeker bij nat weer - de snelheid te matigen. Het is voor de vracht wagenchauffeurs niet altijd mogelijk om slik op de weg te voorkomen. Onderzoek misdrijf in volle gang Dit nummer bestaat uit 10 pagina's OOSTERLAND - De zon dag in een sloot van het na tuurgebied De Aanwas (de Hoge Maireweg) aangetrof- ZIERIKZEE - De koers van de Amerikaanse dollar is vanmorgen, dinsdag, op de Europese valuta markten verder gestegén tot boven de grens van 2,30 gulden. Rond 11.30 uur lag de koers op de wisselmarkt in Amsterdam op 2,3080 gulden, bijna twee cent meer dan de officiële middenkoers van 2,2900 gul den op maandag en ook duidelijk ho ger dan de slotkoers van 2,2940 gul den op die dag. Valutahandelaren schrijven de koersstijging toe aan de aankondi ging van de landen van de Europese Gemeenschap in het weekeinde dat zij een verder koersverlies van de Amerikaanse munteenheid via geza menlijk ingrijpen op de valutamark ten willen voorkomen. Hoewel van daadwerkelijke interventie nog geen sprake is geweest is de dollarkoers sinds het weekeinde al met bijna zes cent gestegen. Advertentie Kom langs en profiteer van onze aanbiedingen Autobedrijf St. Joostdijk 41 - Oosterland Telefoon 01114-1495 „Wij doen pas mee als we de toezegging krijgen voor meer politiesurveillance BROUWERSHAVEN - De brieven met 47 handtekenin g-en van de bewoners van de Molenstraat en omgeving over de overlast van discotheekbezoekers sterkte de le den van de gemeenteraad Brouwershaven nog eens extra in hun standpunt om niet in te gaan op het verzoek van de eilandelijke rijkspolitie om een financiële bijdrage voor de onlangs aangeschafte automatiserings-appara- tuur. „Zodra op tafel komt dat de daardoor vrijkomende tijd ook benut zal worden voor meer surveillance in onze gemeente willen we het bedrag (drie jaar lang 25 cent per inwoner) alsnog toekennen", vatte loco-burgemeester Ph. J. van Ast de meningen samen. Hij nam waar voor het hoofd van de openbare orde en veiligheid in de ge meente burgemeester C. Slabbekoorn die met vakantie is. Alleen GPV/SGP/RPF-raadslid P van der Meide was het aanvankelijk niet eens met het col lege-voorstel om het weigeren van de financiële bij drage als 'stok achter de deur' te ge bruiken. Hij noemde dat standpunt formalistisch en niet doorslaggevend voor een afwijzing. „De door de poli tie gevolgde procedure verdient zeker niet de schoonheidsprijs, maar ze biedt wel de mogelijkheid om de po litie wat meer armslag te geven. En hoewel er geen harde garanties wor den gegeven verwacht ik toch dat het toezicht in de gemeente daardoor in dc komende drie jaar zal toenemen". Hij vond dc andere raadsleden niet aan zijn zijde. VVD-er J. K. Goc- nians: „Nu maar weer 25 cent per in woner terwijl de rijkspolitie niet eens dc moeite neemt om meer tc sur veilleren". CDA-cr R. J. van der Wek ken: Het verlenen van dergelijke bijdragen is so wie so een taak van de rijksoverheid cn zeker als daarmee niet wordt aangetoond dat ze met meer man naar onze gemeente komt". Het eerste gedeelte van deze mening was ook PvdA-raadslid C. J- de Munnik toegedaan. Hij wees er wel op dat met name dc gemeente Westerschouwen de subsidie heeft toegekend onder voorwaarde dat alle eilandelijke gemeentes hetzelfde zouden doen. Van der Meide ging bij nader inzien toch mee met het college-voorstel om. zoals Van Ast het omschreef: Met de grootst mogelijke tegenzin, de finan ciële bijdrage pas toe te kennen als het voordeel van de automatisering niet alleen naar de Westhoek vloeit". Disco De (te geringe) politiesurveillance kwam eerder tijdens de vergadering uitgebreid aan de orde bij de behan deling van klachten van Brouwse burgers over bezoekers van disco theek Het Anker. „Terechte klachten. fen dode man blijkt na sec tie in het gerechtelijk labo ratorium in Rijswijk, te zijn vermoord. Volgens patholoog-anatoom dr Voortman moet de man vanaf enkele dagen tot enkele weken in het water hebben gelegen. Sectie wees uit dat de man door schoten uit een vuurwa pen om het leven kwam. De identiteit van de man is nog niet bekend. Hij is vermoedelijk dertig tot veertig jaar oud, 1.75 meter lang, stevig postuur, schoenmaat 38/39, hoeft een volledig (kunst-)gebit en heeft aan de rechter ringvinger een verlovings/ trouw ring merk Desire met de inscriptie Elly en de datum 26-12-82. Een opval lend kenmerk is een tatouagc op de rechter onderarm. Het is een roos met op de steel de voornamen Ellen, Pa trick en Luciënne. Gezien deze namen acht de politie het niet uitgesloten dat de man op de één of andere wijze connectie heeft met België. Indien in de loop van de dag de identiteit niet bekend wordt, zal een opsporingsbe richt via de tv worden uitgezonden. Buurtonderzoek Aan het onderzoek naar dit mis drijf werken momenteel twintig man, geassisteerd doorliet Recherche Bijstandsteam Zuid-west Nederland. Intussen is men begonnen aan een uitgebreid buurtonderzoek. Voor eventuele informatie is het recherche team telefonisch tc bereiken onder nummer 01110-4256. WORDT Advertentie SGP/GPV/RPF raadslid P. van der Meide: ..College stelt zich forma listisch op met het afwijzen van de bijdrage voorde poltie-computcr waarbij herhaaldelijk is geconsta teerd dat de politie niet aanwezig was", aldus De Munnik (PvdA). „Ook deze mensen hebben recht op be scherming van dc politie en de ge meente". Hij nam het op voor dc dieothcck-cigenaar de heer J. Zoeter van wie naar zijn mening niet ver langd mag worden dat hij door de omliggende straten gaat surveilleren. „Beseffen de discotheekgangers wat voor zware taak zij leggen op mensen die er ook niets aan kunnen doen9", vroeg het PvdA-lid zich af. Hij stolde voor om opnieuw aan te dringen op meer politietoezicht gedurende het weekend in dc gemeente. En om een gesprek te organiseren van de omwo- Vervolg pagina 5 Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Zonnig De komende nacht is de kans op mist niet erg groot meer. Er is een noordelijke wind, vannacht nog zwak maar later matig. Morgen overwe gend zonnig. Temperatuur 15 graden. Minimumtemperatuur komende nacht 11 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 27 sept.: Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: noordoost 3 Vrijdag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: oost 3 Zaterdag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: oost 3 ZON - EN MAANSTANDEN 24 sept. Zon op 07.28, onder 19.34 Maan op 21.46 onder 14.54 25 sept. Zon op 07.30, onder 19.32 Maan op 22.26 onder 15.58 Laatste Kwartier: 26 sept. (05.17) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een nieuw hogedrukge- bied vormt zich het komende etmaal boven de Britse Eilanden. De wind draait daardoor in ons land naar het noorden. Een oud front trekt van nacht al vanaf de Noordzee via ons land naar het zuiden. Dit gaat ge paard met bewolking, plaatselijk mist en mogelijk wat motregen. Morgen bereikt ons vanuit het noorden wat drogere lucht. Daarin komen naast wolkenvelden ook op klaringen voor. Na een minimum van rond 10 graden wordt het morgenmid dag een graad of 16. Het ziet er naar uit dat het genoem de hogedrukgebied geleidelijk via de Noordzee en Zuid-Scandinavië oost waarts gaat trekken. Tbt en met het komende weekeinde blijft het sy steem ons weer bepalen, het is dan droog en overwegend zonnig.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1