Erwin de Visser heeft langste adem in uitstekende finale zesde klas biljarten bij jeugd FC Den Bosch en debutanten meest opvallende formaties in hoogste klas betaald voetbal SKNWK pakt beide punten bij lastige opponent Apollo via fraaie treffer Duiveland bij Waarde onnodig naar eerste verlies in tweede klas (2-0) ZSC verspeelt in laatste kwartier 0-1 voorsprong en krijgt met 4-1 klop Geen serieuze problemen Brouwershaven ondanks kleine winst WIK weerstaat lastig Kats en wint: 1-3 I Zonnemaire behaalt zege via 'joker' Wim Hanse: 4-3 OVERZICHT ERE DIVISIE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 22 september 1986 Nr. 24903 7 's-GRAVENPÖLDER - Na twee ruime nederlagen als seizoenopener boekte de Nieuwerkerkse tweede klasser SKNWK toch nog min of meer verrassend een 0-1 zege bij de voor de ploeg van trainer Bram Coomans altijd lastig te be strijden opponent Apollo. Het werd in 's-Gravenpolder geen groots duel, „maar dat was ook niet zo dringend noodzakelijk. Het belangrijkste was, dat de serie nederlagen werd stopgezet, zodat er weer wat meer vertrouwen in de over het algemeen jonge ploeg zou komen", onderkende Bram Coomans. De vier finalisten in de zesde klas bij ie jeugd. Het viertal leverde een sterk toernooi af, want allen promoveerden ruim, zelfs zo ruim dat niet een van hen naar de gewestelijke finale mag. Links staat de nieuwe kampioen Erwin de Visserdaarnaast Marcel de Koning, op de achtergrond Edwin Fluit en geheel rechts Tommie Tanis. OOSTERLAND - Erwin de Visser eiste zaterdagmid dag in café Neffen d'Eule in Oosterland het kampioen schap in de zesde klas bij de jeugdbiljarters voor zich op na een uitstekende titelstrijd. Het kampioenschap werd afgewerkt door vier spelers, die er samen een prima ge beuren van maakten. Er werd voor zesde klassers sterk gespeeld, zo sterk zelfs dat niet een speler gerechtigd is 0111 aan te treden tijdens de gewestelijke titelstrijd. De enige, die de marge niet overschreed, was Marcel de Ko ning, niaar hij mag niet naar de gewestelijke eindstrijd, omdat hij als debutant niet boven de 0,70 uit zo mogen komen. In de voorbije jaren bleek Apollo ook voor een SKNWK in goede doen veelal een struikelblok. „Ik heb ge probeerd om er enigszins gebruik van te maken, dat Apollo uitgroeide tot een soort angstgegner", legde Bram Coomans uit. „Door dit opvallend op de voorgrond te plaatsen werd de ploeg extra gemotiveerd om er een extra schepje bovenop te gooien". Door een blessure moest Chris van Oudheusden aan Nieuwerkerkse zij de aan de kant blijven en hij werd vervangen door Jeroen Kesteloo, die juist terugkeerde van een blessurepe riode. „Het was vooral van essentieel belang, dat het cruciale foutje eens een keer achterwege zou blijven, waardoor we niet langdurig tegen een achterstand aan zouden hoeven te kijken. Daar slaagden we aardig in. Alleen gedurende een korte periode na de hervatting dreigde het even fout te gaan, maar voor de rest ging het goed". Gedurende de eerste helft werden er over en weer veel fouten gemaakt, maar scoringskansen kwa men er niet uit voort. Dat leek ook in de tweede helft zo te blijven, totdat Sam Flikweert in WAARDE - „Het moest er natuur lijk een keer van komen, maar het was vandaag helemaal niet nodig. In de eerste helft hadden we ruim voor moeten staan, maar dan moet de bal wel in het netje en dat lukte gewoon niet", verzuchtte Duiveland-trainer Ed van Lent na de 2-0 nederlaag van zijn ploeg in de uitwedstrijd tegen Waarde. „Na afloop heerste er wel een stemming van teleurstelling, maar er was zeker geen begrafe nisstemming. Volgende week gaan we er gewoon weer lekker tegenaan tegen Dauwendaele". Duiveland creëerde zich in de eer ste helft diverse ka.nsen. Kees Zwager en Kees de Bruine kwamen beiden een keer alleen voor de doelman van Waarde, maar slaagden er niet in om de zaak af te ronden. Na twee puike optredens bleek met name Kees Zwa ger geen gelukkige wedstrijd te spe len. Weinig of niets wilde lukken en dat leek zijn uitwerking te hebben op het presteren van de hele ploeg. „In de rust hebben we geprobeerd om de zaken eens op een rijtje te zetten, maar dat had ook geen resultaat", on derkende Ed van Lent. Waarde werd in de tweede helft aldoor sterker en een eerste treffer kon eigenlijk niet meer uitblijven. „We raakten steeds meer in de ver drukking en dat doelpunt hing ge woon in de lucht". In de twintigste minuut werd de druk zo groot, dat laatste man Jan de Jonge geen andere oplossing meer kon bedenken dan een van de Waarde-aanvallers binnen de gevarenzone onderuit te halen. Te gen de inzet van elf meter moest doel man Sjaak Verhoek het antwoord schuldig blijven. Duiveland ging hierna alles of niks spelen. Jan de Jonge schoof op naar het middenveld en van achter werd via het een tegen een spelen de deur wagenwijd open gezet. Tien minuten voor tijd was de tweede treffer het logische gevolg en het pleit was beslecht. „Het wilde vandaag gewoon niet vlotten. Dat kan gebeuren. Als je afgelopen woensdag Gerald Vanenburg bij PSV ziet tobben, dan moet ik het toch uit mijn hoofd laten om tegen mijn ploeg te ouwehoeren. Het zijn toch geen ro botten. Het is geweest en volgende keer weer beter", argumenteerde Van Lent realistisch. zege. In de tweede minuut had Wim Han- se reeds voor de eerste keer succes. Uit een vrije trap van de weer in de hoofdmacht teruggekeerde 'veerti ger' Jan Fonteine kwam de bal bij Wim Hanse, die vanaf de rand van het strafschopgebied uithaalde: 1-0. Via een kopstoot kwam Noormannen in de twaalfde minuut naastzij, maar in het laatste kwartier van de eerste speelhelft zou Wim Hanse nog twee keer scoren. In de 32e minuut ging de weer van vakantie teruggekeerde Wim Fonteine goed door tot de ach terlijn. Hij legde terug en Hanse knikte hard binnen. Met nog een mi nuut te gaan zorgde hetzelfde duo ook voor 3-1. Een voorzet van Wim Fonteine werd door Hanse via een schuiver afgerond. Tn dc tweede helft kwam Jan Kaspers in de ploeg voor Piet Stou ten. In de tiende minuut leek Zonne- maire op rozen te komen, toen Marco de 23e minuut een hoekschop kreeg te nemen. Hij trok de bal scherp voor en Jeroen Kesteloo bekroonde zijn come-back succesvol door keihard in te knikken: 0-1. Hierna werd SKNWK enigszins overmoedig door te talrijk de aanval te zoeken. Apollo kreeg daai'door een paar aardige kan sen, Bij een van die mogelijkheden moest Charles Slootmaker zijn reeds gepasseerde doelman Toon Wandel 'assisteren door de bal uit de doel- mond te werken. Met nog een kwar tier te gaan moest Michel Flikweert zich na een harde charge laten ver vangen door Jan Tierie. De jarige veelvuldig topscorer van weleer smaakte niet het genoegen zijn ver- jaardag met een treffer te bezegelen. Tien minuten voor tijd kwam SKNWK in een manmeei,-situatie. Aiie Folmer plaatste een ferme, maar correcte charge op Johan Braam, die daarna zijn gram haalde door na te trappen, hetgeen hem een vroege douche opleverde. Ondanks een serie kansen slaagde de Nieuwerkerkse ploeg er niet meer in te scoren, maar de noodzakelijke zege was toch een feit. HOEDEKENSKERKE - Tot een kwartier voor tijd leek ZSC bij Hoe- dekenskerke aardig op weg om de een week eerder op eigen veld be vochten puntendeling tegen Dau wendaele te laten volgen door een overwinning. Tot dat moment leidde de ploeg van trainer Bert Verhoek met 0-1. Toen knakte er evenwel in verdedigend opzicht iets en behaalde de thuisploeg via vier treffers bin nen zeven minuten een 4-1 'Overwin ning. 1r' „Als je niet meer weet dan alleen de uitslag zou je verwachten, dat we compleet zijn zoekgespeeld, maar niets is minder waar", stelde Bert Verhoek naafloop van de uit wedstrijd van ZSC bij Hoedekèns- kerke vast. „Vooral in de eerste helft ging het uitstekend. In die periode overspeelden we Hoedekenskerke volledig". De ZSC-aanvallers stuitten toen evenwel voortdurend op de uit stekende slotman van de thuisploeg, die meer en meer in de wedstrijd groeide. Verder had Hoedekenskerke niets in te brengen. ZSC was vrijwel voortdurend in balbezit. De achter hoede van de thuisploeg wist zich nauwelijks raad met de aanvallen van de Scharendijkse aanvallers, maar zij hadden het geluk over een sublieme slotman te beschikken. Slechts een keer hoefde hij te capitu leren. In de twintigste minuut werd een schot van Paul de Graaf enigszins van richting veranderd: 0-1. In de tweede helft ging Hoedekens kerke van meet af man tegen man spelen, een systeem waarmee ZSC niet overweg kon. Naar gelang de tijd verstreek werd dan ook duidelijk, dat de gelijkmaker niet lang uit kon blijven. Toch duurde het nog tot een kwartier voor tijd vooraleer doelman Jan van Dongen voor het eerst de bal uit het net moest halen. Toen ging het evenwel snel. Anderhalve minuut la ter ging de slotman onder de hoge bal door (2-1) en weer een paar minuten later had Gert-Jan Kunst de pech zijn eigen doelman te passeren. Via een vierde treffer, zeven minuten na de gelijkmaker, bezegelde Hoedekens kerke het lot definitief. „Tot een kwartier voor tijd ging het uitste kend. Lange tijd zat 0-2 er veel meer in dan 1-1. Toen het eenmaal gelijk stond, was het echter gebeurd. Jam mer, maar volgende keer beter". Üuinhouwer een lange rush. die op dc eigen helft begon, met een strak schot afrondde: 4-1. Een strafschop in de 25e minuut leek toch nog een ken tering in te luiden. De elf metertrap werd in eerste instantie over het doel van Cor Klaverkamp geschoten, maar een aantal Zonnemaire-spelers bleek te vroeg te zijn ingelopen, waardoor Klaverkamp nog een keer oog in oog met zijn scherprechter kwam. Dit keer had de Noormannen- spits meer succes en leek de Westka- pelse ploeg terug in dc race. Tien mi nuten later dreigde Zonnemaire als nog door de knieën te moeten gaan. Uit een vrije trap werd 4-3 binnenge- kopt en er kwamen nog tien nerveuze minuten, die evenwel geen verdere averij meer opleverden. De eerste ze ge was een feit en aanstaande zondag kan de positieve trend doorgezet wor den. wanneer Kwadcndamme 2 naar Zonnemaire komt. 1 BORSELE - Brouwershaven is ook in de derde competitiewedstrijd on geslagen gebleven. De formatie van trainer Kees Kommer behaalde wel iswaar geen grote overwinning, maar had het bij Borssele toch niet echt moeilijk. Via een 1-2 ruststand werd uiteindelijk met 2-3 gewonnen. „We zijn drie weken geleden gestart om bij de eerste twee te komen''en vanuit dat oogpunt gaat het totnut,oe naar wens. In de breedte zijn we stér ker geworden. Mogelijk kunnen we dit jaar wel een geslaagde greep ruïar het eerste klasserscliap doen", onder kende oefenmeester Kees Kommer. Brouwershaven acteerde in Borsele aanzienlijk beter' dan een wèek eer der het geval was geweest op het ei gen sportpark Onder de Molen, toen Kats het Brouwershaven bijzonder lastig maakte. Met name in de eerste helft werd nu veel beter gespeeld. Na een kwartier opexide Martin Quist de score.. Hij trof vanuit een scrimmage op de rand van het zestien metei'ge- bied doel: 0-1. Vooi'dat het in de 32e minuut 0-2 werd kwameix Arjan Vis ser en René Roon ieder twee keer zon der tastbaar i-esultaat alleen vooi; de vijandelijke doelman en een keer stond die paal verder succes in de weg. Dertien minuten voor het wisselen van speelhelft stuurde Martin Quist Arjan Visser diep en dit keer doel puntte hij wel: 0-2. „Op dat moment had de wedstrijd eigenlijk al beslist moeten zijn, maar kort voor rust werd het plotseling weer moeilijk, toen Borssele tegenscoorde. Even ac teerde de ploeg weer nerveus, maar gelukkig was het snel rust", stelde Kees Kommer vast. In de tweede helft bleek de rust weggekeerd en toen Joop Krips na een kwartier vor 1-3 zorgde scheen de klus geklaard. Niets was echter min der waar. Tien minuten voor tijd kwam Borssele weer in het spoor en toen werd het nog tien minuten lang heet voor de veste van;Ronald Lieven- se. De ervaren doelman sleepte de ploeg echter door de problemen hepn. Vlak voor tijd moest hij nog een goedgeplaatste kopbal uit de hoek plukken om te voorkomen, dat Brou- wershaven een punt op Walcheren achter moest laten. „Wat dat betreft is Ronald Lievense een gouden aan winst. Hij dirigeert de hele defensie. Hij is bijzonder dominant en dat ont- brak enigszins. In zijn verlengde is er darropk nog Sjaak van de Weele, die 'garaait staat voor de uitvoering van de richtlijnen van de doelman". Dui delijk is, dat Brouwershaven in ver gelijking met het vorige seizoen in de breedte is gegroeid, zeker in verdedi gend opzicht waar naast Ronald Lie- vense ook Bert van de Bos en de te ruggekeerde Leo' Nouwen" sterkte pionnen zij'h. ',,'Als'er nu ëeiis eenspe'1 Ier niet is, dan kunnen we dat opvan gen. Dat was in het recente verleden anders", meende Kommer. KATS .- WIK heeft de eerste uit-' overwinning op zak, maar hedging allesbehalve gemakkelijk voor de formatie van trainer Kees Berre- voets. Na een 1-1 ruststand werd de confrontatie bij Kats met 1-3 gewon nen. „Kats heeft na drie wedstrijden nog geen enkel punt, maar de ploeg behoort ongetwijfeld niet onderaan te staan", stelde Berrevoets vast. „Wij hebben het er bijzonder lastig gehad en het werd dan ook een zwaarbevochten zege. Aan de andere kant is het positief, dat we blijkbaar ook in dergelijke moeilijke wedstrij- den aan het langste eind kunnen trekken". WIK had in Kats een stei'k begin en het had er toen alle schijn van, dat de Kerkweiwenaren een eenvoudige klus te wachten stond. Nadat Arjan van de Ven een goede kans had laten. liggen om de score te openen, had hij na een kwartier toch succes, overi gens na knap werk van Han van de Sande en Theo Stouten. Van de Sande plaatste een inzet in de doelmond, die de achterlijn leek te passeren, maar Stouten was er als de kippen bij om het leer alsnog via een omhaal terug in het spel te brengen. Arjan van de Ven nam de bal in een keer op de pan toffel en de Katse doelman was ge klopt. „Bijna" traditioneel kwam toeri de klad erin, al kwamen er inci denteel nog kansjes voor Wim van de Velde en Joost Rotte, maar Kats wei-d toch allengs sterker", wist Kees Ber revoets. Na een half uur was de ge lijkmaker ook een feit. „Toen kregen we een bijzonder moeilijk kwartier en konden slechts met pijn en moeite de gelijke stand vasthouden". In de tweede helft leek het aanvan kelijk weer wat beter te gaan, maar nadat Wim van de Velde na een kwar- tier na uitstekend voorbereidend werk van Hans Kesteloo voor 1-2 had gezorgd, herhaalde zich het beeld uit de eerste helft. WIK kwam mot de rug tegen de muur te staan en dreigde er onderdoor tc gaan. Via summiere uitvallen konden dc Kerkwervenaren van tijd tot tijd nog wel voor het Kat se doel verschijnen, maar de thuis ploeg dicteerde de wedstrijd. Met nog tien minuten te gaan paste Berre voets een wissel toe. Olivier den Boer kwam in de ploeg voor Hans Keste loo. Dit bleek een gouden wissel. Dc eerste de beste aanval, waarin Oli vier den Boer betrokken was, werd door hem doeltreffend afgerond. Het voorbereidende werk kwam van Ar jan van de Ven. Door de ruimere mar ge kwam cr weliswaar wat meer lucht, maar problematisch bleef het voor de 'groenwitter»„De voor naamste oorzaak van het in de ver drukking zijn moeten we eigenlijk bij ons zelf zoeken. We speelden veel te angstig en daar profiteerde Kats goed van. Overigens zonder tastbaar resultaat, want dc punten zaten in de knip", besloot Berrevoets In Oosterland fungeerde biljartver- epigipg D'Eule als organiserende ver- jèmgj.pg, texnyij)..4é^we.d^trijdleidzng in handen was van Leeii van der Maas. Doordat er slechts vier spelers aanti*aden moest een dubbel rooster worden afgewerkt om aan de beno digde zes ronden te komen. Na 'het eerste rooster leek de finale regds .beslist. Erwin de Visser behaalde'na melijk de volle buit van zes punten, terwijl de overige drie spelers allen tot een overwinning en dus twee pun tten kwamen. Tommie Tanis klopte Edwin Fluit, Marcel de Koning won van Tommie Tanis en Edwin Fluit was te sterk voor Marcel de Koning. In de ysiercle en vijfde ronde kwam er evenWöl eem .onverwachte kentering in het gebeureri. Erwin de Visser ging achtereenvolgens onderuit tegen Marceel' de Koning en Edwin Fluit. Gelijke stand Edwin Fluit won ook van Tommie 'Tahis en kwam daardoor in punten op gelijke hoogte met Erwin de Visser, "Waaixloor de strijd weer volledig open was. De Visser had na vijf ron- FC Den Bosch bleef op de achtste speeldag de trotse lijstaanvoerder. De Brabanders dankten dat niet aan groots, maar wel degelijk en fysiek sterk spel. Tegenstander FC Don Haag, weer eens vergezeld door een clubje als relschoppers vermomde supporters, kwam bijna nooit gevaar lijk in dc buui-t van doelman Van Grinsvcn. Die boog alleen voor een strafschop van de Brit Morley. De van degradant Heracles afkomstige Kru- zen had Den Bosch toen al op een 2-0 voorsprong gezet. Hoewel de stand voor de Hagenaars niet onoverkome lijk leek, was de Bossche defensie met uitblinker Van Eek dat wel. Pas in de slotfase nam do thuisploeg door Gillhaus verder afstand. PSV was in Utrecht oppermachtig, maar ver zuimde dat met goed spel en veel doelpunten gestalte te geven. De Eindhovense 'inkoop-gigant' kwam door treffers van Koolhof en Gullit in *de eerste helft wel op 2-0, maar ont leende er niet de rust aan om het doelsaldo - belangrijk voor de perio- detitel fors op te vijzelen. Alleen Van der Gijp en Arnesen vonden nog een keer do juiste richting. den een iets beter algemeen gemid delde. Hij kwam tot 1,04, tei~wijl Ed win Fluit uitkwam op 0,99. Tbmmie Tanis en Marcel de Koning wonnen beiden ook een "keër en kwamen op vier punten. Tanis scoorde een alge meen gemiddelde van 1,01. Door deze ontwikkelingen waren er in de laatste ronde legio mogelijk heden. In het gekste geval was het zelfs mogelijk, dat alle vier spelers op zes punten zouden eindigen. Aan de illusies van Edwin Fluit werd een eind gemaakt door Marcel de Ko ning, de Benjamin van de groep. De Koning maakte korte metten met Fluit: 30-14 in 28 beurten. Op de an dere tafel werd inmiddels een ze- Ei'win de Visser, JBNWK Edwin Fluit, D'Eule Marcel de Koning, JBNWK. Tommie Tanis, JBNWK Bij Ajax wachtten bijna 10.000 toe schouwers vergeefs op dubbele cij fers, nadat topscorer Van Basten al binnen een kwartier tweemaal had raak geschoten tegen Go Ahead Eag les. In dc jacht op meer doelpunten, schoten de Amsterdammers zichzelf vervolgens in de rug. Door fouten in de defensie (Silooy en Spelbos) en kanppe acties van Eagles-uitblinkcr Bocrobach kwam Go Ahead binnen vijf minuten op 2-2. Bosman bracht ver in dc tweede helft Ajax toch nog in veiligheid. Overigens kan niet alleen FC Den Bosch de smaakmaker van dc competitie-ouverture worden ge noemd. Ook dc nieuwkomers Veen- dam cn PEC Zwolle blazen een aar dig partijtje ince. Vccndam haalde een verdiend punt weg bij Fortuna Sittard (1-1) en had tot twee minuten voor tijd uitzicht op een overwin ning. Dc noorderlingen kwamen in dc eerste helft op voorsprong door een kapitale Limburgse blunder cn verdedigden die bekwaam. Fortuna probeerde wel druk te ontketenen, maar kon daarbij geen beroep doen I nuwslopend gevecht geleverd door Tommie Tanis en Erwin de Visser. Na vijftien beurten leidde Tanis met 17 om 13, maar De Visser sloop beetje bij beetje dichterbij om uiteindelijk na 39 beurten met 30-27 te winnen, waardoor hij toch nog de titel voor zich opeiste. De beste partij van het hele toer nooi werd afgeleverd door Erwin de Visser. Hij produceerde de benodigde 30 caramboles in de derde ronde in veertien beurten via ondei-meer een hoogste serie van negen. In de vierde ronde speelde Edwin Fluit zijn partij tegen Erwin de Visser uit in zestien beurten, waarbij hij tot een hoogste serie van acht kwam. Ook Marcel de Koning maakte een beste serie van acht. Om naar de gewestelijke finale te mogen gaan mocht het algemeen gemiddelde van 0,84 (0,70 20%) niet overschi-eden worden, maar Erwin de Visser (0,98), Tommie Ihnis (0,93) en Edwin Fluit (0,89) kwamen allen te hoog uit. De enige, die wel binnen die grens bleef was Mai'cel de Koning, niaar omdat hij debutant was, mocht hij niet hoger dan 0,70 spelen. Het kwartet spelei"s promoveert naar de vijfde klas en zal elkaar daarin later in het seizoen andermaal ontmoeten met de huidige vijfde klassers. Jeugdconsul Wim Hanse reikte de kampioensbeker en -medaille uit aan kampioen Erwin de Visser. 161 164 2,14 9 0,98 8 138 154 1,87 9 0,89 6 151 181 1,07 8 0,83 6 154 165 1,20 6 0,93 4 op voetbalintclligentie. Veendam zag zich (lan ook zelden genoodzaakt tot wcg-is-wcg-tactick. De al niet meer verwachte gelijkmaker werd door Fortuna gevierd als gold het de win nende treffer. Veendam, het filiaal van FC Groningen, kwam door het gelijkspel zelfs gelijk met dc 'grote broer' uit dc provincie. Groningen keek in Venio tegen VVV eerst tegen een 4-0 achterstand aan, voordat Ol- dc Riekcrink en Eykclkamp iets te rug konden doen. PEC Zwolle, dat dc intocht in de ero-divisie met flink wat doelpunten luister bijzette, bewees tegen Haar lem opnieuw dat aanvallend voetbal nog steeds de moeite waard is. Dat moest ook Rinus Michels erkennen, die naar Zwolle was gereisd om Ed ward Metgod te bekijken. De Haar lem-doelman kreeg alle gelegenheid om zich tc onderscheiden, maar kon ook weinig doen aan de ruime neder laag. Roda JC sloeg de weg omhoog weer in door de lastige uitwedstrijd bij FC Twente met 2-3 tc winnen. Ma nager Rijvers en trainer Vonk zagen zich genoodzaakt om een ploeg van gemiddeld 21 jaar in het veld te bren gen. Produktivitcit ook bij Feye- noord, dat daartoe alle medewerking kreeg van Excelsior. In de eerste helft, die werd afgesloten met 1-1 was er overigens weinig van te mer ken. In de tweede helft stoomde Feye- noord evenwel onder leiding van Si mon Thhamata (drie treffers) door naar 5-1. AZ bleef Excelsiors broeder in dc nood. De Alkmaarders verloren voor do zevende keer. Nu kon Sparta weinig in dc weg worden gelegd (0-2). ZONNEMAIRE - Na drie niet geringe nederlagen boekte Zonnemaire in de tweede thuiswedstrijd van het seizoen een verrassende 4-3 overwinning. Noormannen 3 werd de dupe van een tactische ingreep van speler/trainer Stoffel Duinhouwer, die de ploeg uit Westkapelle verraste door de 'joker' in te zetten. Doordat doelman Cor Klaverkamp weer van de partij was, besloot Duinhouwer Wim Hanse als spits te posteren, hetgeen uitstekend uitpakte. Hanse produceerde in de eerste helft drie treffers, waar Noormannen slechts een doelpunt tegenover kon stellen, in de tweede helft kwamen de bezoekers evenwel toch nog gevaarlijk opzetten en werd het alsnog een benauwende 4-3 ZIERIKZEE - De eerste periodctitel van de ere-di visie mag dan waarschijn lijk terechtkomen bij PSV of Ajax, dc opvallendste ploeg van dc eerste serie competitiewedstrijden is ongetwijfeld FC Den Bosch. Dc Bosschenaren hand haafden de ongeslagen status voor eigen publick tegen FC Den Haag met ge mak: 3-1. PSV probeerde tegen FC Utrecht dc bittere pil, die de Eindhovena- ren door Baycrn München op de tong werd gelegd, door te slikken. De uitslag (1-4) deed vermoeden dat (lat lukte. De hoeveelheid gemiste kansen wees op het tegendeel. Ajax handhaafde zich op de tweede plaats door een overwin ning (3-2) op Go Ahead Eagles. Na een voortvarend begin kostte dat nog erg veel moeite. De eindstand van de finale zesde klas libre bij de jeugd is als volgt (achter eenvolgens het aantal gescoorde caramboles, het daartoe benodigde aantal beurten, het hoogste partijgemiddelde, de hoogste serie, het algemeen gemid delde en het aantal wedstrijdpunten):

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 7