NIEUWSBODE 7 ?r JL* Peter van Vossen ontfutselt WSC na lang aanhouden toch nog halve winst in leuk duel: 1-1 DFS na sterke eerste helft en treffer Marcel van Grunsven compleet het spoor bijster: 1-0 Bruse Boys mist karakter om te willen winnen en blijft op 1-1 steken Mevo mist inzet om het Krabbendijke moeilijk te maken eri verliest: 1-0 I ZIERiKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 22 september 1986 Nr. 24003 5 V jopardt^ Üaii mm Zierikzee-aanvoerder Kees Verkaart en WSC-spelviaker Ruud Vrinten samen op weg naar de bal. Het duo zou menig duel uitvechten, waarbij het er niet steeds even vriendelijk aan toe ging. Vrinten liep vroeg tegen een boeking aan. ZIERIKZEE - Geruime tijd zag het er zondagmiddag op sportpark Den Hogen Blok naar uit, dat Zierikzee ook de tweede thuiswedstrijd Verloren zou laten gaan. De ongeslagen koploper WSC uit Waalwijk kwam reeds na een klein kwartier op voorsprong en de ploeg van trai ner Hans Muskens leek de minimale marge probleem loos vast te kunnen gaan houden. Zierikzee miste in de eerste helft alle stootkracht en toonde Peter van Vossen zich nadrukkelijk een handenbindertje. Immers, de WSC-verdedigers hadden veelal handen en voeten nodig om hem in bedwang te houden. De meestal enige diep gaande Zierikzeese spits bleek daarbij evenwel ook een niet gering doorzettertje, dat zich niet zomaar bij de fei ten wenste neer te leggen. Halverwege de tweede helft oogstte hij dan ook dikverdiend het succes, dat hij gezien de aan de dag gelegde ijver opeiste. Een listig lobje ver schalkte de voortreffelijke Waalwijkse doelman Erik van de Leur, waarna Zierikzee de opponent tot het laat ste fluitsignaal in de tang hield. Meer dan de puntende- ling zat er evenwel niet meer in: 1-1. DINTELOORD - Na twee gelijke spelen op eigen bodem en een zware neder laag in de perste uitwedstrijd bij Arnemuiden peurde Bruse Boys zaterdag middag een punt uit de uitwedstrijd tegen Dinteloord. ,,De ploeg was zich er vooraf drommels goed van bewust, dat er punten gepakt moesten worden om niet helemaal in dé onderste regionen verzeild te raken. Zeker een ploeg als Dinteloord zou een tegenstander moeten zijn, waartegen minimaal een punt meegenomen zou moeten worden, maar liever nog twee. Via een overwinning zouden we naar de middenmoot zijn gegaan en zouden we beter een stootje hebben kunnen verdragen. Dat zou de ploeg toch wat meer ontspannen bin nen de lijnep hebben gebracht tegen Zwart Wit '28, dat aanstaande zaterdag naar Bruinisse kpmt", stelde Bruse Boys-oefenmeester Jan Kostense vast. Na de vrijdagse training leek het erop alsof Peter van Vossen zijn plaats in de spits niet zou kunnen in nemen. Andermaal had hij de trai ning vroegtijdig moeten beëindigen, maar de watervlugge nieuwkomer bleek uiteindelijk toch speelklaar, hetgeen vooral het ruim vijfhonderd- koppige publiek ten goede kwam. Van Vossen ontpopt zich van week tot week tot de nieuwe lieveling van het zeer kritische Zierikzee-publiek. Op hem rust evenwel de zeer zware druk, dat hij dat publiek ook iets moet la ten zien, iets tastbaars in de vorm van een of meer treffers. Lange tijd leek hij daar tegen WSC niet toe in staat en voor de derde keer in successie dreigde Zierikzee zonder een eigen produktie van het veld te moeten. In de eerste helft kwamen er wel kans jes, maar veelal stuitte met name Van Vossen op de excellente doelman Van de Leur. In de tweede minuut reeds diende hij zich aan, toen Rini Verwest via een snelle dieptepass Marco van Oeveren bediende. Deze trok snel door en prikte de bal in de doelmond. Peter van Vossen was er als de kippen bij, maar dat was ook laatste man Hans van Bladel, die evenwel niet kon voorkomen, dat Erik van de Leur zich toch nog voor de eerste keer van zijn beste kant moest laten zien. WSC was gewaarschuwd en vanaf dat mo ment kreeg Van Vossen permanent twee verdedigers aan zich gebonden. In de achtste minuut kwam Vincent Bergmans na balverlies op het mid denveld goed door, maar zijn inzet flitste rakelings langs de voor Zierik zee goede kant van de paal. Misverstand In de volgende minuut lanceerde Rini Verwest opnieuw Peter van Vos sen, magr andermaal vond hij Erik van de ttfhr op zijn weg. Drie minu ten late& stond Rini Verwest opnieuw aan de basis van een goede aanval. Een een-twee met Wim van de Maas belandde via een wat fortuinlijke kluts bij Kees Verkaart, maar ook hij zag zijn inzet gestuit door de Waal wijkse doelman. Inmiddels had zich bij die actie ook een eerste confrontatie af gespeeld tussen Kees Verkaart en Ruud Vrinten, die uiteindelijk na nogal wat onnodig gepraat van de kant van de Brabander resulteerde in een boeking van scheidsrechter Koeyvoets aan zijn adres. Vrinten fungeerde bij WSC het grootste ge deelte van de wedstrijd als spelma ker, maar hij liet dat regelmatig ver gezeld gaan van onhebbelijkheden, die hem met dezelfde regelmaat in conflict brachten met Kees Verkaart. Kort na het uitdelen van de boeking opende WSC vrij verrassend de score. René Bergmans speelde zich aan de zijkant vrij en legde de bal terug op de lange Ronald Janssen, die simpel binnen kon koppen, omdat hij niet werd aangepakt. Die taak werd door de Zierikzee-vcrdedigers aan elkaar overgelaten, waarvan Janssen dank baar profiteerde: 0-1. Zierikzee leek de tegenslag niet te deren, maar echt lekker kwam de ploeg toch niet in de wedstrijd, omdat de veelal individu alistische acties vroegtijdig door de Brabanders werden gestoord. Hier door kwamen er nauwelijks gevaar- lijke acties binnen de zestien meter voor doelman Van de Leur, maar dat was ook aan de andere kant nauwe lijks het geval. Slechts een keer was er plotseling gevaar, toen Wim van de Maas iets te laconiek ingreep, waar door René Bergmans rakelings naast kon schieten. In de tweede helft startte Zierikzee andermaal voortvarend. In de derde minuut zette Ronald van Oeveren goed door. Hij verzond een pass in het zestien metergebied. Wim van de Maas miste van dichtbij vallend de bal, waarna Peter van Vossen werd verrast door de bal, waardoor hij niet meer tot een schot kwam. Na ruim een kwartier leek WSC het duel te beslechten, toen René Bergmans aan de basis stond van een prima aanval. Hij gooide de bal bij de eerste paal waar Vincent Bergmans de bal ver lengde en Ruud Vrinten er vervolgens op drie meter van het doel van Peter Noordijke nog in slaagde om het leer over de deklat te trekken. Het leek de prikkel, die Zierikzee nodig had, want vanaf dat moment kwam WSC nog nauwelijks in het stuk voor. Am per een minuut nadat de thuisploeg door het oog van de naald was gekro pen zette het centrale verdedigings duo Wim van de Maas en Patrick de Broekert een gave een-twee op. De Broekert snelde het strafschopgebied in, maar werd toen onderuitgehaald door twee verdedigers, een actie die verdacht veel weghad van een straf schop. Arbiter Koeyvoets zag .het ge beurde evenwel anders en liet doorspelen. Drie minuten later be landde een verre uittrap van Peter Noordijke bij Peter van Vossen, die hét duel aanging met Hans van Bla del en doelman Erik van de Leur. Bei- KRABBENDIJKE - De Zierikzeese KNVB-vierde klasser Mevo is de koppositie na een week al weer kwijt. Na de keurige 3-1 overwinning op sportpark Den Hogen Blok in Zie rikzee op het Goese SSV kreeg de ploeg van trainer Peter Goedegebuu- re bij Krabbendijke met 1-0 klop. De treffer kwam overigens wel op het conto van een Mevo-speler. Verdedi ger Rini de Looze passeerde zeven den werden door hem op het verkeer de been gezet en de doeltreffende inzet vertrok, ware het niet, dat in middels Erik Wagemakers zich als redder in de nood op de doellijn had geposteerd. De zaak leek geklaard, maar via een verkeerde kluts kwam de bal toch weer bij Van Vossen, die toen uiterst beheerst alsnog afrond de. Erik van de Leur had geen ver weer tegen de listige lob van de spits (1-1). Sterker Zienkzee rook toen de overwinning en WSC raakte in een klap de bravour kwijt, waarmee de'ploeg het eerste uur het gebeuren had gedicteerd. Drie minuten na de gelijkmaker leek Peter van Vossen zijn missie te vol tooien, maar zijn inzet tussen drie verdedigers miste het doel op een haar. Op dat moment werd Rini Ver west door trainer Hans van der Wek- ke vervangen door Kees Stoutjesdijk, hetgeen een verhuizing van Kees Ver kaart naar het middenveld tot gevolg had. Lang duurde echter ook deze om zetting niet, want Kees Verkaart moest zich kort hierna geblesseerd laten vervangen door de vijftienjari ge Danny Magito. Met nog tien minu ten te gaan belandde een aanvalsop- zet van Martin Quist en Kees Stoutjesdijk bij Peter van Vossen. Deze ging op snelheid door de verde diging, «naar zijn inzet belandde net naast de verkeerde kant van de paal. In de slotminuten veerde WSC toch nog even op, maar Peter Noordijke bleef overeind op een poging van Winfricd Pelckmans, zodat de terech te puntendeling bleef staan. ,,Er kwamen nog te weinig ballen bij speerpunt Peter van Vossen. Dat was een gevolg van het nog niet goed functioneren van de aanvoer", stelde Hans van der Wekke na afloop. Hij reageerde daarmee op het verwijt, dat louter Van Vossen als specifieke spits fungeerde. Hij bond weliswaar voortdurend minimaal twee verdedi gers aan zich, waardoor er eigenlijk andere vrije mensen zouden moeten komen, inaar dat gebeurde zelden. Het niet optimaal fit zijn van Kees Verkaart speelde daarbij stellig een rol. Bovendien heeft de aanvoerder vooralsnog problemen met de door Hans van der Wekke gewijzigde aan pak. ,,Ik heb ogenschijnlijk iets meer tijd nodig om er aan te wen nen", stelde Verkaart na afloop la-C' chend. Vooralsnog heeft hij een paar weken de tijd om vanaf de kant de gewijzigde strategie te bestuderen. minuten voor het rustsignaal de ei gen doelman Eddy ten Klooster, waarmee de thuisploeg overigens min of meer recht werd gedaan. Na drie minuten werd een loepzuivere Krabbendijkse treffer wegens ver meend buitenspel afgekeurd. „We hebben op inzet verdiend ver loren", moest Peter Goedegebuure vaststellen. „Het was een typische 0- 0 wedstrijd, die uiteindelijk door Krabbendijke werd gewonnen, om dat zij meer inzet aan de dag legden. We hebben wel een paar knokkers, zoals Jeroen Wijsman en Rini de Loo ze, maar hun vechtlust slaat niet echt over op de hele ploeg en dan sollici teer je bij knokploegen als Krabben dijke naar moeilijkheden. Dat bleek wel weer". Ook Peter Goedegebuuie had niet verwacht, dat zijn ploeg bij Krabbendijke in het zand zou moeten bijten. ,,Ik wist wel, dat we eens een keer onderuit zouden gaan, maar niet pen en liet zien hoe een treffer kop pend gerealiseerd moet worden. Kei hard knikte hij de bal bij de tweede paal in de touwen. Doelman De Vis ser was volslagen kansloos: 1-0. In de volgende minuten had Cle ment Rijnberg het duel kunnen beslissen. Twee minuten na de tref fer ontfutselde Marcel van Grunsven op het middenveld de bal van Peter Strootman. Hij prikte de bal in de voeten van de oprukkende Clement Rijnberg, die oog in oog met Harry de Visser verscheen. Hij bleef even wel teveel naar de bal kijken in plaats van naar het doel, waardoor zijn inzet dc rechthoek miste. Vijf minuten later was hij andermaal kansrijk na een puike dieptepass van Jack van Rees, maar hij liet zich af troeven door dc Klundcrtse doel man. Hierna zakte DFS onbegrijpe lijk ver weg, mede doordat een aantal spelers er ogenschijnlijk con ditioneel doorheen zat. Klundert kreeg via counters kansen, maar Eric Schot stond er weer als een rots in dc branding. Hij redde uitstekend op een inzet van Jaap Tolenaars en rea geerde ook attent, toen Leo Rijnberg foutief terugspeelde in de slotmi nuut en Martin de Ruiter tussenbei de kwam. Even mocht gevreesd wor den, dat de hal op de stip zou belan den, maar arbiter Van Bclzcn wilde hier niet van weten, zodat dc kleine zege door DFS over de streep werd getrokken: 1-0. De ontmoeting tussen Dinteloord en Bruse Boys kende eCn vreemd ver loop. In de eerste twintig minuten kreeg Bruse Boys, mogelijkheden om met minimaal 0-^i aan de leiding te komen, maar in het laatste kwartier voor en het eerste kwartier na de pau ze had Dinteloord de Bruse ploeg naar een desastreuze nederlaag kun nen spelen. ..Als het toen 6-1 of 7-1 was geworden, hadden we niks kun nen zeggen. Nadat Dinteloord echter na een kwartier in dé tweede helft eindelijk gelijkmaakte, keerde het tij weer en kwamen' we weer terug in de wedstrijd. Door deze wat vreemde r zo zeer bij deze tegenstander. De on derlinge krachtsverschillen zijn in deze vierde klas zo gering, dat je de ene week van boven staat en twee we ken later van onder èn omgekeerd. Krabbendijke is echter geen ploeg, die het van vo'etbal moet hebben, maar veel meer van inzet. Dat wordt nog extra benadrukt als ze tegen de koploper spelen,' Daar hadden we op berekend moetep zijn, maar daar kwam niet erg veel véÜn terecht". Ih dé derde minuut werd bij efen af geslagen aanval de bal door André Sinke en-.Olivier Verwest bestreden. Uit het' duel werd het leer weer in de richting van de terugkomende Ro nald Hoekman gespeeld, die zijn faam prompt waarmaakte en Eddy ten Klooster passeerde. Tpen had er, inmiddels reeds: éemlluitsignaal ge klonken op' apjfrèl van grensrechter Henk Berrevoets. „De bal werd ech ter niet vooruitgespeeld door André Sinke, maar door Olivier Verwest, zo dat er nooit sprake kon zijn van bui tenspel", constateerde Peter Goedege buure. „Op zichjgeluk voor .ons, maar het gebeuren had wel invloed op de wedstrijd, omdat de scheidsrechter zich later realiseerde, dat hij Krab bendijke tekort had gedaan. Bij twij felgevallen liet hij het spel in het ver dere verloop van de wedstrijd steeds doorgaan, hetgeen weer irritaties op wekte". Kort na de afgekeurde treffer kreeg Peter van de Linde een puike kans, maar hij iette te zacht in, waar door de bal: nog kon worden wegge werkt. In de 38é minuut was de Krab bendijkse treffer er toch. Rini de Looze liet een lange bal lopen, maar voelde toen een tegenstander in de rug, waardoor hij besloot om de bal tot hoekschop te tikken. Het leer ver dween evenwel onhoudbaar voor Ed dy ten Klooster in het net. „Na dat doelpunt kon Krabbendijke de wed strijd eenvoudig uitspelen, omdat Mevo opbouwend niets had in te brengen. Het liep'niet en dan sta je machteloos". loop van de wedstrijd is de 1-1 eind stand eigenlijk wel de juiste weerga ve. Het ontbreekt Bruse Boys nog aan karakter om echt te willen winnen. We komen in de tweede klas mis schien voetbaltechnisch nog wat te kort, wat we niet kunnen compense ren via karakter. Dat zit nog in een groeifase. We zullen meer in eigen kunnen moeten geloven, dan worden de resultaten ook beter". In de derde minuut kwam Bruse Boys al op voorsprong. Tonnie van de Bprgp speelde vanaf eigen helft in de diepte op Klaas Verspoor, die door- sprintte en toen een voorzet verzond, die door Rinus Padmos goed werd doorgelegd en vervolgens werd door- getransporteerd naar Jacob van de Berge, die doeltreffend afdrukte. Na de openingstreffer kwamen er vooral door het goed doorzettende werk van Verspoor nog meer kansen, maar toen verder succes uitbleef zakte Bruse Boys beetje bij beetje terug. Dintel oord nam het initiatief over en werd steeds gevaarlijker, niet in het minst door de medewerking van de bezoe kers. „We lieten de Brabanders veeï te ver opkomen. Meestal werden zij pas bij het zestien metergebied aange pakt. Dat had tot gevolg, dat er be hoorlijk wat kansen kwamen, maar gelukkig wisten de Dinteloord- voorwaartsen er maar slecht raad mee", stelde Jan Kostense vast. Een kwartier na rust viel de gelijk maker toch en toen hadden de Bra banders zelfs nog de assistentie van de arbiter nodig. Deze onderkende niet, dat Kees Machielse uit bui tenspelpositie doelman Steef van de Velde passeerde. Tben bleek de span ning er voor Bruse Boys af te zijn en werden er ook weer meer aanvallen de acties getoond. „We kwamen meer en meer in de aanval en er kwamen ook volop kansen, maar in de afwer king zit het allemaal nog niet zo lek ker". Al met al wacht Bruse Boys na vier wedstrijden, waarvan er drie in een gelijkspel eindigden, nog steeds op de eerste zege. Aanstaande zater dag komt degradant Zwart Wit '23 naar Bruinisse, hetgeen een confron tatie wordt, die reeds vele weken meer dan normale interesse heeft ge wekt. De Bruse equipe lijkt er zeer op gebrand om de Rotterdammers op een nederlaag te trakteren en het mag algemeen bekend zijn, dat Bruse Boys in dergelijke situaties veelal tot grote daden kan komen. In het verle den haalden reeds diverse opponen ten, die meenden 'even' twee punten te komen halen, op een pijnlijke ma nier bakzeil. „Ze zullen ongetwijfeld stuk voor stuk op scherp staan en Zwart Wit '28 zal zeker de fout niet moeten maken de ontmoeting te on derschatten", constateerde Jan Kostense lachend. BURGH-HAAMSTEDE - De Burgh-Haamsteedse vier de klasser DFS bezorgde op het zonovergoten sportpark Van Zuijen de eerste seizoennederlaag aan Klundert, maar mocht de zege voor de tweede keer op rij voor een niet onbelangrijk deel op het conto van doelman Eric Schot schrijven. Schot hield de ploeg een aantal keren op voorbeeldige wijze overeind. Na een prima eerste helft, waarin overigens niet werd gescoord, zette Marcel van Grunsven zijn ploeg na twee minuten in de tweede helft op voorsprong, waarna DFS bedenkelijk wegzakte. Klundert miste evenwel de kracht om te profiteren, waardoor de DFS-aanvoerder ook match-winna r werd. In de eerste 45 minuten speelde de ploeg van trainer Jaap van Huizen een goede partij, maar faalde in de afwerking. De eerste mogelijkheid ontstond na een kwartier, toen Cle ment Rijnberg goed doorkwam. Hij legde breed op Martin Kooman, maar zijn schot floot via een verdediger ra kelings naast. Uit de hoekschop van Jack van Rees kopte Marcel van Grunsven te zwak in, waardoor doel man Harry de Visser gemakkelijk staande bleef. Na 25 minuten ont stond er een kans voor Hans Knook, maar hij vond Eric Schot op zijn weg. Het laatste kwartier was volledig voor DFS, maar tussendoor kwam toch de fraaiste kans voor Klundert. Een vliegend schot van Ad van 'in- gerden werd via een perfecte reactie van Eric Schot gekeerd. Even tevoren en kort na dc poging van Van Winger den kreeg Jack van Rees twee puike kansen uit kopballen, maar beide ke ren miste de inzet kracht, zodat het Klunderts blazoen ongeschonden bleef. Vlak voor het laatste fluitsig naal van arbiter Jan van Belzen mocht Jack van Rees doorgaan, maar andermaal bleek zijn vizier niet op scherp, want de inzet flitste via de buitenkant van de paal naast het doel. Snelle treffer De tweede helft begon hpopvol. Via een dieptepass belandde de bal bij Martin Kooman. die vanaf de zijkant voortrok. Marcel van Grunsven kwam bij de tweede paal attent inlo- Klundert-doelman Hurry de Visser stompt de bal boven het hoofd van Jack van Rees weg. Match-winnaar Marcel van Grunsven kijkt toe hoe het duel af loopt. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 5