DE GROTE ONBEKENDE SCHOLIEREN DE SCHUTSE" streeknieuws visserij NIELS, 3. WEET NU AL PRECIES WAT HIJ WIL Keurslager Simmers GROTE VERKOPING DE BAAN OP EN LOIS ZATERDAGOCHTEND MELn 010-4211966 GEMEENTE BRUINISSE HACHÉVLEES QC VLEES RIBBETJES f 3,95 GELARDEERDE GEKOOKTE LEVER f 0,98 4 Dinsdag: 23 september Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws vooi; doven en slechthorenden. 14.30 uur De Carsons, Australische serie. 15.15 uur Van de Markt op uw tafel, culinaire serie. 15.30 uur NCRV Jeugd-TV: Woody Woodpecker, tekenfilm. 15.55 uur Dot en Koala, lange teken film. 17.05 uur Vrouwtje Theelepel, teken filmserie. 17.30 uur Journaal. 17.46 uur NCRV-Surf-TV, met o.a. ver slag Nationale Jongeren Surfdag, Cupwedstrijden Bergen aan Zee en Holland-Surfcup-Finales 1986 Zee- wolde en Noordvvijk. 18.15 uur Catechese, religieus jonge renprogramma. 19.00 uur Minivoetbalshow Interna tional vanuit Ahoy Rotterdam. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur De Robert Paul Theater show: opnamen van zijn show ,,Zo Gepiept" in „De Lawei" te Drachten. 21.40 uur Hier en Nu, actualiteiten magazine. 22.05 uur Twintig jaar muziek uit het hart, concert door de Jostiband (or kest van verstandelijk gehandicap ten uit Zwammerdam) ter gelegen heid van haar 20-jarig bestaan en de presentatie van haar tweede-lp. 22.25 uur Murder she wrote, Ameri kaanse serie. Afl. Het complot. 23.15 uur Journaal. 23.25 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. Nederland 2 10.30 uur Het Nederlandse Wadden gebied. Afl.: 2. 11.00 uur In naam van Oranje. Afl.: 2. 11.30 uur Als in het stenentijdperk. Afl.: 3. 14.30 uur Boeken die boeien. Afl. 1. 17.00 uur Maak mij wat wijzer, geva rieerd programma over leuke en boei ende 'leer'activiteiten. Afl.: Ouderen actief. 17.40 uur Zeven manieren om je tijd te versieren. 7-delige serie over kunstzinnige vorming onder het mot to. Afl. 4: De videogroep - Pulp TV. 18.20 uur Paspoort voor Italianen. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Het geheime dagboek van Adriaan Mole -13 3/4 jaar, serie. Afl. 6: Naar het ziekenhuis. 19.37 uur Live: Opening van het mu ziektheater te Amsterdam, met van 19.40-20.00 uur korte historische te rugblik en daarna: 'Ithaka, opera van Ketting (wereldpremière). Uitge voerd door het Nederlands Philhar- monisch Orkest o.l.v. Lucas Vis m.m.v. het Nederlands Operakoor en solisten. Aansl. 22.00 uur 'Zoals Or pheus', ballet van Toer van Schayk gedansd door het Nationale Ballet op muziek van Stravinsky, Gluck en Vamvakaris, m.m.v. het Nederlands Balletorkest o.l.v. Adam Gatehouse. Eveneens in stereo op Radio-4. 23.05 uur Journaal. 23.20 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 23.35 uur Les 2 uit de cursus Leer moeilijkheden. BRT 1 14.00 en 17.00 uur Schooltelevisie. 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (herh.). 18.05 uur Plons, kinderprogranima. (herh.) 18.10 uur Carolientje en kapitein Snorrebaard, kinderserie met Paul en An Ricour. Afl.: De Chinese tover bal. 18.25 uur Comedy Capers, slapstick serie. Afl.: De kok van het kamp. 18.40 uur Juke Box 18.45 uur De Jonge zeehond (Seal Morning), Britse serie over een weesmeisje dat op het strand een zee hondje vindt. Afl. 3 (herh.). 19.10 uur Zoekwerk. Afl. 1. 19.40 uur Lottowinnaars, mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht. 20.15 uur Kunstzaken. 20.25 uur I.Q., kwis met denk- en weetvragen, gepresenteerd door Her man van Molle. 21.00 uur Labyrinth, informatief ma gazine. 21.50 uur Uitzending door derden: Programma van de Vlaams- Nationale Omroepstichting. 22.10 uur Journaal en Coda: Eerste romance, van Schuman uitgevoerd door Piet van Bockstal, hobo en Re- naat Beheydt, piano. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters (Sons and Daughters), Australische serie. Afl. 146. 19.25 uur Make-up, een spel. Afl. 2. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht. 20.15 uur Kwidam. Tfelefoonspel. 20.25 uur Armoede, Nederlandse reeks van Peter, van Gestel. Afl. 4: Berry. 21.20 uur Mike, compilatie van de praatshow met Mike Verdengh. 22.35 uur Het Scherzo in de Symfo nie, driedelige serie over het scherzo in de symfonie van Beethoven. Afl. 3. ZIERIKZEE Ongevallen Het ministerie van verkeer en wa terstaat heeft alle gemeenten een overzicht gezonden van de verkeers ongevallen in 1985 binnen hun gren zen. Zo worden de gemeenten in staat gesteld hun verkeerssituatie te verge lijken met de landelijke cijfers op dit gebied. Hierdoor wordt duidelijk in hoeverre gemeenten nog maatregelen zouden kunnen treffen op het gebied van de verkeersveiligheid. Het cijfer materiaal is alleen naar gemeenten gegaan, die een abonnement hebben op het zogenaamde VOR-bulletin. Reorganisatie Interieurshop Den Boer BV te Zie- rikzee heeft de reorganisatie van het bedrijf voltooid. De zaak heeft naast de speciale baby-shop, vele artikelen onder één dak in de Sint Domus- straat 76 gebracht. Ter gelegenheid hiervan is er woensdag 24 september open huis tussen 19.00-21.00 uur. Vergadertechniek In samenwerking met de Zeeuwse Volksuniversiteit heeft de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland een cur sus gespreksvaardigheid en verga dertechniek op poten gezet. De cursus met docent Gabri de Groot start dins dag 21 oktober om 19.30 uur in de Driehoek. Een en ander beslaat zes dinsdagavonden van 19.30-22.00 uur en wel op 21 en 28 oktober en 4, 11, 18 en 25 november. Opgeven of verdere informatie: 01110-3566 of 01110-4691. Koren De mannenkoren Stereo uit Gene- muiden en Rehoboth uit Tholen ver zorgen vrijdag 26 september een zangavond in de Christelijk Gerefor meerde kerk te Zierikzee. Stereo staat onder leiding van Jo Schrijver, terwijl dirigent J. Rijkse Rehoboth 'voor zijn rekening neemt'. Beide ko ren treden zowel gezamenlijk als apart op. In totaal zijn hierbij zo'n 140 koorleden betrokken. Vanaf 20.00 uur staan koorzang, baritonsolo, tenorso lo en een improvisatie door Henk van Putten op het programma. Contactgroep De Gereformeerde Vrouwencon tactgroep komt woensdag 1 oktober bijeen in de benedenzaal van de Gere formeerde kerk aan de Zierikzeese Sint-Domusstraat. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. BURGH Bejaardensoos De organisatie van de bejaarden- aan de Molenstraat 52. Centraal tij dens de bijeenkomst staat de huldi ging van drie leden. W. Gilst, L. de Jonge en J. A. van Dijke zijn respec tievelijk 40, 25 en 25 jaar lid van de bond. Naast een openingswoord door afdelingssecretaris J. Kempe, spreekt ook Zeeuws districtsbestuurder L. Q. Phernambucq. Na de pauze wordt de film 500 jaar Bruinisse van wijlen L. Cape)Ion vertoond. BRUINISSE Kleurrijk De eerste seizoenbijeenkomst van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond afdeling Bruinisse was een zeer kleurrijke, waarin het showelement niet ontbrak. Het tweede gedeelte van de avond werd namelijk geheel verzorgd door het plaatselijk mode huis Pleune, dat met ^en uitgebreide modeshow de laatste creaties uit binnen- en buitenland liet zien. Met een team van zes mannequins en twee dressmen werd een grote collectie kleding, chic maar ook sportief, voor elk wat wils getoond. Bijpassende schoenen en tasjes kwamen van Quist schoenenwinkel. Ladyspeaker Joke v. d. Berg-Kik bedankte allen voor hun medewerking en zette hen in de bloemetjes. De presidente, mevrouw L. Roukema opende de vergadering met gebed. Aan de hand van Matt. 7 24-29 hield ze haar meditatie ge naamd: „Bouwen aan ons huis". Na de wervelende show over het mode beeld zoals dat de komende tijd gaat ontwikkelen werd tot slot het Bondslied gezongen en ging me vrouw Roukema voor in dankgebed. Helpt Elkander De Hervormde Vrouwengroep Helpt Elkander komt dinsdag 23 sep tember weer in vergadering bijeen, om half acht in het NH-verenigings- gebouw. ABVA-vergadering De Algemene Bond van Ambtena ren, afdeling Bruinisse, houdt dins dag 30 september een ledenvergade ring. De vergadering begint om acht uur en is in de zaal van café Storm. VLISSINGEN Stotteren De Stichting De Vredeberg te Vlis- singen houdt donderdag 25 septem ber een voorlichtingsavond voor men sen, die stotteren. De bijeenkomst, die om 20.00 uur begint, handelt over een groter lichaamsbewustzijn, gees telijke bewustwording en sociale be wustwording. De Vredeberg is een oefen- en ontmoetingsplaats voor stotteraars. De bijeenkomst wordt gehouden aan de Nieuwstraat 51. In formatie is te verkrijgen via 01184- 10279. soos heeft laten weten dat de soos op woensdag 24 september niet doorgaat wegens omstandigheden. Woensdag 8 oktober begint de soos weer, een keer per twee weken in De Koebel te Burgh. Allen die boven de 60 jaar zijn worden hartelijk welkom geheten. BURGH-HAAMSTEDE Vergadering De Westerschouwse commissie ruimtelijke ordening komt van avond, maandag, bijeen in het ge meentehuis te Burgh-Haamstede. Tij dens de openbare vergadering, die om 19.30 uur begint, spreken de leden ondermeer over een schrijven van de Stichting Renesse inzake een in het bestemmingsplan Scholderlaan ge pland pad. Ook komt artikel 19 (ver snelde procedure) ten bate van bouw sels ter sprake. RENESSE Moermond De Stichting Moermond heeft voor zaterdag 11 oktober twee activiteiten op het programma staan. De Stich ting het Zeeuwse Landschap plant dan op het terrein van het slot een Moerbeiboom. Tevens wordt een zo genaamde vloedsteen van de Vereni ging Stad en Lande van Schouwen- Duiveland onthuld. Een en ander be gint om 10.00 uur. SEROOSKERKE Ouderen De ouderensoos in Serooskerke start woensdag 24 september om 14.30 uur met haar spelmiddagen. Ie dereen vanaf 60 jaar is welkom in het plaatselijke dorpshuis. ZONNEMAIRE Papier De leden van harmonievereniging Nut en Uitspanning komen woens dag 24 september weer laags de deur voor oud papier. Hopelijk zetten zo veel mogelijk mensen Kun papier vanaf 18.00 uur gebundeld gereed. KERKWERVE Bejaardensoos De bejaardensoos in Kerkwerve is weer in volle gang. Iedere veertien dagen komen de ouderen om 14.30 uur bijeen in het Hervormd Vereni gingsgebouw aan de Ring. De midda gen zijn in de eerste plaats bedoeld als mogelijkheid om elkaar te ont moeten. De data voor dit jaar zijn als- volgt: 30 september; 14 en 28 oktober; 11 en 25 november (Sint Nicolaasmid- dag), 9 en 23 december (kerstmiddag). BRUINISSE CNV De afdeling Bruinisse van het Christelijk Nationaal Vakverbond (CNV) komt vrijdag 3 oktober bijcfcn Gereformeerde Gemeente in Nederland NIEUWERKERK - Woensdag 24 september, 19.30 uur, ds. A. v. d. Berg, Gouda. Nederlandse Hervormde Kerk Benoemd tot godsdienstleraar aan het Redichem College'te Oosterbeek: E. Verwaal te Oosterbeek die deze be noeming heeft aangenomen. Aangenomen naar Middelharnis: K. ten Klooster te Lunteren. Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Apeldoorn: W. Westerveld te Geleen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Barendrecht: drs. M. de Meij, kand. te Kampen. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepbaarstelling: G. Huisman, Jagerskamp 41, 6932 BV Westervoort. J. W. van Pelt, Middachtenstraat 126, 4834 PD Breda. H. R. Weij, Greenter- weg 23, 8262 BA Kampen. Aan de Theologische Hogeschool te Apeldoorn zijn geslaagd voor het kandidaatsexamen: mevr. A. J. C. van Baardewijk te Apeldoorn; mevr. I. Boersma-Prins te Apeldoorn; M. J. Boersma te Apeldoorn; mevr. T. Bosch-de Ruiter te Surhuisterveen; S. Dijk te Kampen; D. de Jong te Apel doorn; J. G. Schenau te Apeldoorn; H. R. Weij te Kampen. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Oud-Beijerland: N. W. Schreuder te Goes. Visserij vaart wel BRUINISSE/ZIERIKZEE - Het gaat goed met de visserij. Ook de garnalenvisscrs delen momenteel in de goede vangsten, die de laatste we ken worden gedaan. Alleen de Noordzeevissers worden geremd door maatregelen vanuit Brussel en Den Haag. Het zijn juist de overvloedige vangsten uit een rijke zee, die deze maatregelen in het leven roepen. De garnalenvisscrs vallen niet onder be palingen en stevenen derhalve op een goed jaar af. Dit omdat de prijzen momenteel stabiel zijn en de vang sten overvloedig. De kabeljauwvis sers maken goede prijzen en ook de schol was de laatste weken goed aan de prijs, al moeten velen doordat zij het quantum hebben opgevist met le de ogen de noteringen aanzien. Er is nog weinig perspectief in de goede zin voor hen die zijn uitgevist. TE GEKKE KINDERSCHOENEN Sg[n)@@(n)S(n) DE BLADENMAN heeft het zo druk dat er behoefte is aan assistentie voor de bezorging van tijdschriften te Burgh-Haamstede - Brouwershaven - Noordwelle - Scharendijke - Serooskerke (S) - Zonnemaire - Renes se - Kerkwerve in de leeftijd van 15 t/m 18 jaar kunnen daarmee leuk verdienen op tussen 8 en 14 uur, 1 x per week. Sollicitaties te richten aan: EXPRESSE Burgemeester en wethouders van Bruinisse maken gelet op het bepaalde in artikel 12 van de Wet algemene bepa lingen milieuhygiëne bekend, dat Geronimo B.V./Wil lem Buckle B.V. te Bruinisse een wijzigingsvergunning heeft aangevraagd voor het verwerken van lederwaren zoals riemen en tassen en het polijsten van gespen en an dere lederwarensluitingen en het maken van kunststof oorbellen en andere kunststof modeaccessoires op/in het perceel Industrieweg 10 te Bruinisse. De aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken van 23 sep tember 1986 tot 23 oktober 1986 ter inzage op elke werk dag van 08.30 uur tot 12.00 uur en buiten kantooruren na telefonische afspraak. Voorts liggen deze stukken ter inzage tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld te gen de beschikking op de aanvraag en wel elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur. Gedurende genoemde ter mijn van een maand kan een ieder gemotiveerde bezwa ren indienen bij ons college. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Indien men dat wenst worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijk met het bezwaarschrift worden ingediend bij ons college. Indien daarom wordt verzocht (gemeentesecretarie, af deling algemene zaken, tel. 01113-1251) kunnen tot één week voor het einde van de termijn van ter inzage leg ging van de aanvraag mondelinge bezwaren worden in gebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Volledigheidshalve wordt er op gewezen, dat beroep te gen de op de aanvraag genomen beschikking later slechts kan worden ingesteld door: de aanvrager; de adviseurs; degene, die binnen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaren heeft ingebracht; een ieder die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, T C. HEKMAN De secretaris, B. DE GROOT Bruinisse, 22 september 1986 FOTOKOPIEËN. MET DE KWALITEIT VAN DRUKWERK. DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN ZIERIKZEE >QOOQOgQOOOOOQOOGOOOPOOq 'I Is er zoetjes aan de tijd weer voor: 300 gramI Echt mager, lekker mals. GRATIS KRUIDEN! 500 gram VERS LAMS- EN KALFSVLEES 100 gram Visstraat 11 - Zierikzee l'OOOOOQOOOOQQOflQOOQOOOOQOol l 99 Regio Schouwen-Duiveland Op D.V. DONDERDAG 25 SEPTEMBER A.S. hoopt de Stichting voor ver standelijk gehandicapten een te houden fn de vergaderzaal van de Chr. Ger. Kerk, Zevengetijstraat 11 te Zierikzee. Naast de diverse duurzame handwerken bieden we een kleine rommelmarkt. Ook is er een kinderhoek. De zaal is geopend van 13.30 tot 16.30 uur. ledereen is van harte welkom. Robinson liet, zolang de kelner zich in de buurt bevond, zijn blik star op de lange tekst van het telegram rusten. Pas toen de man weer aan zijn werk ging, gaf hij de secretaris het papier door. „Heeft hij gebeten, Paul?" vroeg de heer Smith, voordat hij het telegram doorlas. „Vermoedelijk wel," antwoordde Paul. „Hij is op weg om mij rijk te ma ken," vervolgde Anthony. „Weet je wat ik in dit bestaan zo heerlijk vind?" Paul keek hem vragend aan. Anthony vervolgde. „We lopen niet het minste gevaar. Ik las vanmorgen in de krant dat een kerel een banklo- per had aangehouden. Zijn hele buit bestond uit twee pond sterling en een blauw oog. Nee, dat is niks voor een heer." „Dat wil ik graag toegeven," zei Paul. „Je begint beroemd te worden; in de krant heet je al: de Grote Onbe kende." „Dat is een mooie naam", zei An- tohny. Zijn stem klonk plotseling heel ernstig. „Paul, ik ben een filan troop. In de eerste plaats neem ik het geld van de knapen die het op oneer lijke manier hebben verdiend en in de tweede plaats behoed ik jou en Sandy voor een leven van de grootste ellende. Ik bied je wel m'n excuus aan voor deze uitdrukking, Paul, want jc weet dat ik je niet wil krenken". „Ik weet het", zei Paul. „En de mensen die ik tot nu toe van hun overtollige geld heb afgeholpen, zijn oplichters of dieven. Deze bena ming is ook toepasselijk voor een ze kere heer Mottenstein. Ik geef je ech ter de verzekering, dat hij niet zo makkelijk te benaderen is als de an deren. De politie loert al jarenlang op hem, maar tot heden toe heeft hij zich nog steeds buiten schot weten te hou den. Ook voor mij zal hij niet zo mak kelijk zijn". „Waarom niet?" „Hij is gewaarschuwd". „Voor jou?" Anthony knikte. „Ik heb hem een week lang bewerkt, maar zonder dat ik ook maar iets heb kunnen berei ken". „Waarom niet?" „Die man is van nature achterdoch tig". „Heeft hij geen zwakke plek?" in formeerde Paul.' „Ja. En daarvoor wilde ik nu juist met jou spreken. De heer Mottenstein is voor het oog van de wereld een hoogst achtenswaardig makelaar in effecten. Hij maakt reclame voor zijn zaak - zonder reclame kan niemand per slot van rekening leven - en haalt zijn klanten gewoonlijk uit die kring van mensen, die van mening zijn dat je zonder werken een pond sterling in twee pond kunt veranderen. Ze ko men met heer Mottenstein in aanra king cn vertelen hem dat ze wel wat geld over hebben om een kleine spe culatie te wagen. Wat doet Mol- lenstein? Hij schrijft die mensen een door EDGAR WALLACE vriendelijke, op vaderlijke toon ge stelde brief en geeft hem in overwe ging een heel klein bedrag te wagen. Zijn eerlijkheid en vriendelijkheid zijn er de ooi-zaak van dat de goedge lovige burgers hem volkomen ver trouwen. Ze stellen hem een paar pond ter beschikking en na een week of wat krijgen ze werkelijk al hoge dividenden?" „Wat gebeurt er verder?" wilde Paul weten. „De onschuldige lammetjes schrij ven vriend Mottenstein dat ze hem nog veel meer geld willen toevertrou wen. Hij schrijft terug dat hij die ver antwoording niet op zich wil nemen, want als ze hun geld verliezen, dan drukt dat op zijn geweten en kan hij geen nacht langer rustig slapen. Maar hij beveelt hun de firma Mc Dougal Macintosh Co. aan, een Schotse fir ma die in alle opzichten safe is". Paul knikte. „De firma McDougal Macintosh enzovoorts is natuurlijk identiek aan Mottenstein, nietwaar?" „Precies", zie Anthonny. „Het goedgelovige lammetje wordt in de een of andere zwendelaffaire gestopt, geschoren en geslacht. O, het gaat al lemaal doodgemakkelijk! De vader lijke vriend Mottenstein waarschuwt hun niet te veel geld in één keer te wagen, maar hij weet drommels goed dat de op makkelijke winst besluste mensen niet naar hem luisteren. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 4