Zangavond in kerk Dreischor in alle opzichten geslaagd - WATERSTANDEN - HERFST Raad Bru overweegt schenking aan voetbalclub ANBO wil handhaving van Pas 65 Voorstel tijdelijke benoeming derde wethouder in Duiveland Roosevelt studiecentrum geopend Vervolg van pagina 1 „Moet dat niet wat hoger dan vijf cent?", vroeg SGP-fractievoorzitter L. J. van de Bos zich af. De voorzitter vond van niet, want hij meende, dat je als gemeentebestuur de toerist toch ook niet moet gaan uitkleden. CDA-fractievoorzitter J. Huizer vroeg zich af of er tegenover de voor gestelde verhoging van de hondenbe lasting ook niet wat service moest staan in de vorm van de aanleg van enkele hondentoiletten. „Als Huizer twee stukjes grond aanwijst, zal ik er ook twee aanwij zen", luidde daarop het antwoord van wethouder Van der Velde. „Ik wijs er vier aan", sprak Huizer overtuigend. Precariorechten Op het voorstel tot intrekking van de precarioverordening maakte de voorzitter voorafgaand aan de vast stelling een verbetering: de rechten op de marktstandplaatsen buiten het zomerseizoen totaal ongeveer 1.000,— - zullen worden gehand haafd. Mevrouw Maaskant kreeg desge vraagd de mededeling, dat het ge meentebestuur altijd zal kunnen in grijpen als het uitstallen van waren op de stoep uit de hand zou lopen. Bo vendien moet daar ook vooraf mede deling aan het gemeentebestuur van worden gedaan. De heer M. Houkamp (Lijst v.d.Vel- de) stelde schertsend vast, dat dit voorstel tot afschaffing van de preca riorechten voortvloeide uit het grote aantal bezwaarschriften, zodat hij zich afvroeg of een dergelijk groot aantal bezwaarschriften ten aanzien van de onroerendgoed belasting het zelfde effect zou hebben. De raadsvoorzitter nam die opmer king te baat om mede te delen, dat er ten aanzien van de onroerendgoed be lasting niet zoveel (nog geen honderd) bezwaarschriften zijn binnen geko men en dat de meeste na overleg kon den worden ingetrokken. Bij aanvang van deze druk bezochte raadsvergadering werden enkele ogenblikken stilte in acht genomen' ter nagedachtenis aan ereburger Tho mas Kik, die op 8 september op de leeftijd van bijna 79 jaar is overleden. De voorzitter memoreerde Kiks grote inzet voor muziekvereniging 'Nu met Hope', waar hij gedurende 66 jaar lid van was, waarvan 35 jaar als be stuurslid. Kik was in 1965 reeds voor die inzet geëerd met de Koninklijke eremedaille in zilver in de Orde van Oranje Nassau. ZIERIKZEE - De Algemene Neder landse Bond voor Ouderen, waarbij 170.000 ouderen zijn aangesloten, verzet zich met kracht tegen een eventuele afschaffing van de Pas 65. Deze pas betekent voor zeer veel ou deren een belangrijke voorwaarde om aan allerlei culturele en maat schappelijke activiteiten te blijven deelnemen. Afschaffing van Pas 65 zou een onaanvaardbare beperking betekenen van de mogelijkheid voor ouderen aan dit soort activiteiten deel te nemen. Het zou leiden tot een verdergaand isolement van ouderen in onze samenleving. Tijden en standen volgens gctijdctafel Deltadienst t.o.v. NAP. Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand Zierikzee 23 september 07.55 120 02.15 -118 20.00 128 14.10 - 95 Oosterscheldemond 23 september 05.50 158 12.00 -103 18.05 162 Bruinisse 23 september 08.25 143 02.30 -132 20.30 152 14.20 -109 Wemeldingc 23 september 08.05 137 02.15 -127 20.05 145 14.10 -105 Doodtij: 28 september Actuele informatie over afwijkingen: 01110-7056 4 4 Dinsdag 23 september Zierikzee Wijkgebouw, Jannewekken 10. Start bejaardengymnastiek. 15.15 en 16.15 uur. Haamstede Zaal Gereformeerde kerk. Bijeen komst NCVB. 19.45 uur. Scbarendijke Consistoriekamer Ger. kerk. Schrijf- avond Amnesty International. Vanaf 19.00 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Start bejaarden- soos. 14.30 uur. Zonnemaire Gymnastiekzaal. Start bejaarden gymnastiek. 13.45 uur. Verenigingsgebouw. Toon Kortooms. 20.00 uur. Dreischor Gymnastiekzaal. Start bejaarden gymnastiek. 13.45 uur. Ouwerkerk Hervormde kerk. Vredeswake/Stil- tekring Interkerkelijke Vredesgroep Schouwen-Duiveland. 19.30-20.00 uur. Oosterland Oosterhof. Start Meer Bewegen voor Ouderen. 13.30-14.30 uur. Bruinisse NH-verenigingsgebouw. Helpt El kander HVG. 19.30 uur. Woensdag 24 september Zierikzee Den Boer BV, St. Domusstraat 76. Open huis. 19.00-21.00 uur. Vrouwenontmoetingscentrum, pand Visstraat 5. Thema-avond over gevol gen onderwijsbezuinigingen. 20.30 uur. Serooskerke Dorpshuis. Start spelmiddagen oude- rensoos. 14.30 uur. Scharendijke Gemeentehuis. Raadsvergadering. 19.30 uur. Brouwershaven Gereformeerde kerk, Bostonplein. Vredeswake/Stiltekring Interkerke lijke Vredesgroep Schouwen-Duive land. 19.30-20.00 uur. Bruinisse Leeszaal van de bibliotheek. Schrijf- avond Amnesty International. Vanaf 19.00 uur. Donderdag 25 september Zierikzee Christelijke Gereformeerde kerk. Openbare verkoping De Schutse. 13.30-16.30 uur. Huis van Nassau. Bestuursvergade ring FNV Schouwen-Duiveland. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Commissie welzijn. 19.30 uur. Noordgouwe Hervormde kerk. Vredeswake/Stil tekring Interkerkelijke Vredesgroep Schouwen-Duiveland. 19.30-20.00 uur. Nieuwerkerk Gemeentehuis. Vergadering gemeen teraad Duiveland. 20.00 uur. Goes Villa. Bijeenkomst FIOM, weduwen en weduwnaars, thema Leger des Heils. 20.00 uur. Vrijdag 26 september Zierikzee 't Kofschip. Najaarskledingbeurs. In leveren tussen 19.30-21.30 uur. Chr. Ger. kerk. Kooravond met Reho- both en Stereo. 20.00 uur. Renesse Modeshows Riflex Mode. 14.00 en 19.30 uur. Hervormde kerk. Vredeswake/Stil tekring Interkerkelijke Vredesgroep Schouwen-Duiveland. 19.30-20.00 uur. Brouwershaven Oud-Brouwershaven. Rondgang ma jorettes en drumband, 's Avonds. Zaterdag 27 september Zierikzee 't Kofschip. Najaarskledingbeurs, 10.00-11.30 uur; afrekening en opha len niet verkochte kleding, 14.00- 15.00 uur. Burgh Hervormde kerk. Vredeswake/Stil tekring Interkerkelijke Vredesgroep Schouwen-Duiveland. 19.30-20.00 Zondag 28 september Burgh Hervormde kerk. Bevestiging kandi daat R. J. ten Have. 14.30 uur. Maandag 29 september Zierikzee Prinses Julianaschool, Jannewek ken. ZVU-aanvangscursus Spaans. 19.00-20.30 uur. Prinses Julianaschool, Jannewek ken. ZVU-cursus Engels, kennisma kingsavond. 20.00-21.00 uur. Zonnemaire Dorpshuis. Vergadering beheerscom missie dorpshuizen Brouwershaven. 20.00 uur. Dinsdag 30 september Burgh-Haamstede De Schutse. Gourmet-avond NVvH. 19.00 uur. Bruinisse Zaal café Storm. Ledenvergadering ABVA. 20.00 uur. Woensdag 1 oktober Zierikzee Prinses Julianaschool, Jannewek ken. ZVU-kookcursus Buitenlandse gerechten. 19.00-20.00 uur. In verband met vertrek burgemeester J. van Bommel DUIVELAND - De gemeenteraad van Duiveland wordt voorgesteld te komen tot tijdelijke benoeming van een derde wethouder in verband met de benoeming van burgemeester J. van Bommel in de gemeente Kapelle met ingang van 16 oktober. Het voorstel komt aan de or de tijdens de gemeenteraadsvergadering op donderdag avond 25 september in het gemeentehuis te Nieuwer kerk, aanvang 20.00 uur. In het desbetreffende voorstel wordt gewezen op de mogelijkheid een wethouder te vervangen indien deze met de tijdelijke waarneming van het burgemeesterschap is belast. Naar de mening van b en w is er thans alle aanleiding om van deze re geling gebruik te maken. Daarmede kan, volgens het college, worden voorkomen dat de taak van de zitten de wethouders - J. Op 't Hof (CDA) en A. van Klinken (SGP/RPF) - aanmer kelijk moet worden verzwaard. Vertrouwenscommissie Eveneens in verband met het ver trek van burgemeester Van Bommel wordt de raad voorgesteld te komen tot instelling van een vertrouwens commissie ten behoeve van de vervul ling van de burgemeestersvacature. Voorgesteld wordt eLke partij verte genwoordigd te laten zijn in deze commissie en derhalve de heren J. Op 't Hof, A. van Klinken, C. J. Hille- brand (PvdA) en W. P. Stouten (VVD) daarin te benoemen. 'Dol-Fijn' Ten behoeve van aanpassingen van de technische installatie in zwembad 'Dol-Fijn' word' d - voorgesteld een krediet van 10.1)00,— beschik baar te stellen. Na de renovatie van het gemeentelijk instructiebad is in dc praktijk gebleken, dat - bij een in tensieve bezoekersbezetting - de fil tercapaciteit van 42 mVh aan de lage kant is. In de toelichting bij het raadsvoorstel wordt erop gewezen, dat dit mede wordt veroorzaakt door de geringe diameter van een gedeelte van het leidingstelsel, alsmede dooi de aanwezigheid van een gecombi neerde afsluiter. Dc raad dient verder besluiten te nemen over voorstellen betreffende de bestemming van het overschot van de rekening 1985. In dit verband stellen b en w voor te komen tot instelling van een so ciaal steunfonds en daar een bedrag van 10.000,— voor te reserveren. Verder wordt voorgesteld het restant van 3.600,— van een renteloze lc;^ ning van 6.000,— aan de jeugdsoos Nieuwerkerk kwijt te schelden. vereniging Duiveland financieel te gemoet te komen stelt het college ook voor het restant van een lening van 24.303,48 voor rekening van de ge meente te nemen. Ook wordt de raad voorgesteld een krediet van 190.000,— te voteren voor recon structie van de Deltastraat. Genoemd overschot van de rekening 1985 is daartoe dan echter niet meer toerei kend. B en w wijzen echter op de grootte van de saldireserve 1.200.000,en achten het geen en kel probleem het restant van de In vestering ten behoeve van de Del tastraat ad 23.903,— daaruit te dekken. De raadsagenda vermeldt verder voorstellen tot vaststelling van een voorbereidingsbesluit bestemmings plan Kom Nieuwerkerk, evenals voor bestemmingsplan 'Buitengebied'; de weigering van een bouwvergunning voor een - inmiddels geplaatste - an tennemast door H. G. Freriks te Oos terland; vervroegde aflossing van een geldlening en beschikbaarstelling van een krediet ten behoeve van de onderhoudsschema's voor de scholen. PARIJS - De Nederlandse consul- generaal in Parijs, mr. J. von Muhlen, zoekt vandaag, maandag de twee ont- voerders van Alfred Heineken en zijn chauffeur op in de gevangenis van Fleury-Merogis om over hun verzoek te praten hoe ze zo snel mogelijk naar Nederland kunnen vertrekken. De consul-generaal heeft dit desge vraagd bevestigd. Deltastraat Ten behoeve van een poging Tennis- MIDDELBURG - In de eeuwen oude abdijgebouwen te Middelburg is het Roosevelt studiecentrum ge opend. Dat ging gepaard met een symposium waar historici uit Ameri ka, Duitsland, Engeland en Neder land diverse facetten belichtten van de activiteiten en persoonlijkheid van de voormalige president van de Verenigde Staten Theodore D. Roose velt. Het Roosevelt studiecentrum, het eerste in zijn soort in Europa, be schikt over een collectie boeken, ar chiefstukken, films en ander studie materiaal. Een genot om daar te musiceren DREISCHOR - De zangavond in de Nederlands Hervormde kerk in Drei schor is weer verleden tijd. Ieder jaar opnieuw kijken de medewerkers er naar uit, alleen al om de kerk, die zo voortreffelijk klinkt. „Het is werkelijk een genot om daar te musiceren", aldus een betrokkene. De organisatie was goed verzorgd, er kon koffie worden gedronken in de pauze en de hele avond verliep zoals gepland was: zonder onvoorziene omstandigheden. Na het ope ningswoord door de voorzitter van het gastkoor werd de avond begonnen met samenzang: psalm 98. De orgelbegeleiding was in handen van Jan Hage, Jo- landa Kloet en Reimo Faber speelden dwarsfluit. Het Nederlands Hervormd kerk koor uit Dreischor onder leiding van Jaap Knuist beet het spits af met twee liederen waaronder Daar is een God van Haydn. De Gem. Zangver eniging Een Naam is onze hope, o.l.v. Willie Bil vervolgde het programma met vier liederen. Ook hier werd ge bruik gemaakt van het orgel en de dwarsfluiten bij het lied Spring op mijn van hart van Eberling. Psalm 150 werd gezongen op de Anglicaanse manier, waarbij alle aanwezigen het refrein meezongen. De muziekvereniging Crescendo uit Dreischor o.l.v. Wim van Wallen burg blies, helemaal in stijl, drie ko raalachtige stukken, waaronder een compositie van Henk van Lijnscho ten, bekend als dirigent van de Mari nierskapel van dc Koninklijke Mari ne. Als vierde in de rij sloot het Herv. Kerkkoor Zierikzee het programma voor de pauze af met drie a capella liederen. Spannend Dit vijfenveertig leden tellend koor trad voor dc eerste keer op o.l.v. haar nieuwe dirigent Willie Bil. Voor bei de een spannende avond. In de pauze was er de mogelijkheid om met deze en gene een woordje te wisselen on der het drinken van een kopje koffie. Daar werd ook grif gebruik van ge maakt. Het komt altijd de sfeer ten goede als de communicatieve kanten eveneens aan bod komen. Na de pau ze werd begonnen met samenzang, gezang 415. In dezelfde volgorde als voor de pau ze zongen en speelden de medewer kenden hun soms totaal verschillend repertoire. Voor de twee fluitisten was dit het zwaarste deel van de avond. Zij bliezen beiden een zeer be langrijke partij in de Cantate Nun Lasst uns Gott dem Herren Dank sa gen van Dietrich Buxtehude. Na het slotwoord, waarbij alle dirigenten en solisten een boeket bloemen overhan digd kregen, werd de avond besloten met het gezamenlijk gezongen Zeeuws volkslied. De medewerken den aan deze avond zien al weer uit naar volgend jaar september. Dirigente Willie Bil dirigeert de koorleden in de Nederlandse Hervormde kerk te Dreischor.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 2