VeldMarkt 99 3.95 Laatste verkoop voor Slager Raad Bru overweegt schenking kooimaaier aan voetbalclub B en w Middenschouwen willen video's en microcomputers voor scholen uit eigen zak betalen Stoffelijk overschot in sloot te Oosterland Dodelijk ongeval op T-kruising Kerkwerve DE ZIERIKZEESCHE COURANT Aanschaf materiaal dienst gemeentewerken Man aangereden Stropers aangehouden WflT UORDT HET WEER Gestolen auto gevonden Aanrijding ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Zangavond Hulpverlening Gelijkspel Jeugdbiljarten In de Nederlands Hervormde kerk in Dreischor Zeeland is een verschrikkelijk gebied wat be- Voortdurende jacht op een doelpunt leverde Erwin de Visser bleek over de langste adem te werd een in alle opzichten geslaagde zang- treft de hulpverlening aan mensen met Peter van Vossen halverwege de tweede helft beschikken in de districtsfinale zesde klas libre avond gehouden. De goede akoestiek helpt angsten en fobiën, is de constatering van succes op. Hierdoor sleepte Zierikzee een ge- bij de jeugd. In de slolronde bleef hij overeind, een handje mee. (Pag. 2). Marina de Wolff uit Woerden. (Pag. 3). lijkspel uit het duel met WSC. (Pag. 5). (Pag. 7). MAANDAG 22 SEPTEMBER 1986' 143ste jaargang Nr. 24003 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Vermogen tot rustige overweging: begin van alle wijsheid, bron van alle goedheid. Ebner-Eschenbach ZIERIKZEE - Tengevolge van een eenzijdig onge val in de nacht van zaterdag op zondag tijdens plaat selijke zeer dichte mist op de T-kruising Lokkers- weg/Kakkers weel weg is de zestienjarige Peter Kramer uit Zierikzee overleden. lige voorbijganger de betrokken bromfietsbestuurder E. K. uit Zie rikzee en duopassagier Kramer beiden gewond naar dokter L. A. M. Bruel had vervoerd. Beide jon gens werden vervolgens naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee overgebracht. In de loop van de nacht overleed Kramer aan de gevolgen van een ernstige inwendige bloeding. Tijdens een nachtelijke pa trouille trof de rijkspolitie in de sloot aan het einde van de Lok- kersweg op de T-kruising met de Kakkersweelweg een bromfiets en twee helmen aan. Het aan het ein de van de Lokkersweg staande schrikhek bleek grotendeels om ver gereden. Bij de politie kwam vervolgens de melding binnen, dat een toeval- Dit nummer bestaat uit 8 pagina's BRUINISSE - De gemeenteraad van Bruinisse over weegt binnen afzienbare tijd de gemeentelijke kooi maaier te schenken aan de voetbalvereniging in ruil voor het onderhoud van het voetbalveld. Dat bleek uit een korte discussie naar aanleiding van het voorstel tot aan schaf van materiaal ten behoeve van de dienst gemeente werken. Zo vroeg mevrouw M. C. Maas- kant-Okkerse (Algemeen Belang) zich af of het wel juist was een zoge naamde cirkelmaaier aan te schaf fen, Zij kon zich wel vinden in de overweging de huidige oude kooi maaier aan de voetbalvereniging te Raad beslist woensdag 24 september SCHARENDIJKE - Als het aan burgemeester en wet houders van Middenschouwen ligt, krijgen de vier basis scholen in deze gemeente allen een video-recorder en een microcomputer. De rijksoverheid vergoedt deze investe ring (nog) niet maar „ons college is van mening, dat der gelijke apparatuur ook tot het leer- en hulpmiddelen pakket van een school behoort". Vandaar dat het college de gemeenteraad woensdag 24 september vraagt 16.000 gulden hiervoor uit te trekken. De raad komt om 19.30 uur in het gemeentehuis te Scharendijke bijeen. MIDDENSCHOUWEN - Op de pa- rallelbaan aan de zeezijde langs de Brouwersdam werd zaterdagmiddag omstreeks 16.50 uur voetganger W. T. uit Schulzbach (D.) aangereden door een personenauto bestuurd door P. S. uit Vlaardingen. T. moest met een ge broken voet worden overgebracht naar het Zweedse Rode Kruis Zieken huis in Zierikzee. Later kon het slachtoffer alsnog naar huis worden vervoerd. SIRJANSLAND - Op melding van gesignaleerde schoten op vogels, koeien en schapen in de omgeving van het Dijkwater, toog de politie vrijdagavond omstreeks 20.20 uur naar Sirjansland. Aldaar werd een voertuig met vier inzittenden aange troffen, die in het bezit waren van een luchtbuks. Het betroffen een zeventien- en achttienjarige inwoner uit Capelle a/d IJssel, een 19-jarige inwoner uit Vlaardingen en een 21- jarige inwoner uit Hoogvliet. Tegen deze vier betrokkenen werd proces verbaal opgemaakt. HOORN - Een groep van circa 150 kermisgangers heeft in Blokker het café-restaurant ,,het Wapen van Blok ker" in brand gestoken. Het pand stond op de nominatie om te worden afgebroken en brandde volledig uit. In het verleden is gebleken, dat het zogenaamde bekostigingssysteem van de rijksoverheid ten bate van het basisonderwijs niet bevredigd heeft gewerkt. Vandaar dat de Londo- commissie in het leven is geroepen. Maar ook dit orgaan heeft hulpmid delen als video en micro-computer nog niet in het vergoedingenpakket opgenomen. Gemeenten, die toch waarde aan deze zaken hechten, moe ten een en ander voorlopig nog uit ei gen zak betalen. Informatica Het college in haar voorstel: ,,In een tijd, waarin informatica een zo belangrijke rol inneemt, is een micro computer een 'must' voor iedere ba sisschool. Hetzelfde geldt ook voor de videorecorder". Zo wordt op de scholen regelmatig gekeken naar de schooltelevisie en wordt het als zin vol ervaren om sommige program ma's op de band vast te leggen. ,,De vraag is echter hoelang het nog duurt, eer de minister dergelijke apparatuur in het leer- en hulpmid delenpakket stopt. Deze beslissing kunnen en mogen we ons inziens niet afwachten. Het gevolg is wel, dat de aanschaf van bovengenoemde appa ratuur ten laste van de gemeentebe groting komt", schrijft het college. Het grootste deel hiervan, ruim 11.000 gulden, kan gedekt worden uit de hogere rijksvergoeding voor het onderwijs. Verder is in de begroting voor 1986 rekening gehouden met de lasten van een wegenlegger. Maar het bedrag hiervoor, 3.900 gulden, is niet nodig, zodat het gebruikt kan wor den voor de scholen. De resterende 550 gulden komt dan ten laste van de post onvoorziene uitgaven. De gemeenteraad spreekt verder over ondermeer het benoemen van J. G. Brunner tot nieuwe conciërge/buf fethouder van het dorpshuis te Kerk werve; de planningslijsten nieuw bouw, verbouw en verbetering voor de jaren 1987 tot en met 1991 en het aanbrengen van spouwmuurisolatie in de Christelijke school te Kerkwer ve. De man had vermoedelijk reeds meerdere dagen in de sloot gelegen. De identiteit van het slachtoffer is nog niet bekend. De politie zal een nader onderzoek instellen. Advertentie Burgn, Burghsering 1 - Bruinisse, Dreef 2 Bij uw Veldmarkt maandag t/m woensdag is het goedkoop eten. Sla uw slag! HOLLANDSE PREI kilo Hierbij HAMBURGERS 4 stuks schenken, maar, zo meende zij: ,,Als die kooimaaier kapot gaat, moet de gemeente toch het voetbalveld maai en en is die cirkelmaaier daar dan wel op berekend?". Wethouder publieke werken M. J. van der Velde 'vermaande' het vrou welijke raadslid, dat zij dergelijke technische vragen eigenlijk niet in de raad, maar in de commissievergade ring diende te stellen, maar voor deze keer wilde hij dat voor het 'zo jonge raadslid' wel door de vingers zien. Van der Velde gaf dan ook te kennen, dat de aan te schaffen cirkelmaaier slechts twee dagen per week in ge bruik zal zijn, evenals de huidige kooimaaier, die derhalve de rest van de week ongebruikt staat. De cirkel maaier echter wordt aan een tractor bevestigd, die gedurende de overige dagen van de week uiteraard voor an dere doeleinden kan worden ge- bi'uikt. De wethouder zei een en an der te hebben vernomen van technisch voorman Bart de Jonge, die er alles vanaf bleek te weten. Overweging Van der Velde achtte het inderdaad de overweging waard de oude kooi maaier aan de voetbalvereniging te schenken. Zijn fractiegenoot A. J. Bal verwees daarop naar de situatie in Oude Tonge, waar de voetbalvereni ging over goede apparatuur beschikt en derhalve zelf de zorg voor het maaien van het voetbalveld draagt. Met andere woorden: Bal vond dat ook in Bruinisse maar overwogen moest worden de voetbalvereniging een nieuwe kooimaaier te schenken als de oude niet meer kan worden op geknapt. Wethouder Van der Velde zegde toe een en ander in overweging te nemen en...met Bart de Jonge te bespreken. Mevrouw Maaskant informeerde of in de toekomst toch ook de moge lijkheid van leasing overwogen moet worden. Zij wilde niet beweren, dat het goedkoper zou zijn, maar het bood wel de mogelijkheid steeds over moderne apparatuur te beschik ken. Verder was zij het niet eens inct de voorgestelde afschrijvingstermijn van tien jaar voor de cirkelmaaier. Dat was volgens haar informatie veel te lang. Gemeentesecretaris B. de Groot gaf een ampele uiteenzetting over de mo gelijkheid van leasing, waarin hij liet weten, dat de thans voorgestelde aan- schaf de gemeente op lease-contract alleen al aan rente en afschrijving op 26.000,— per jaar zou komen; ter wijl bij aanschaf in eigen beheer met een jaarlijkse annuïteit van 19.000,— rekening gehouden moet worden. Aanzienlijk gunstiger der halve. Wat betreft de afschrijvingstermijn kon De Groot laten weten, dat het col lege ook best akkoord kon gaan met een termijn van vijf jaar. Radio Ten aanzien van de aanschaf van een Multicar-25/vrachtauto van 67.000,— zei SGP-woordvoerder A. IJzelenberg het helemaal niet nodig te vinden, dat daar ook een radio in zou zitten. „Een radio is overbodig en misschien wel afleidend voor het per soneel", aldus IJzelenberg. Bal wist hem als ervaringsdeskun dige echter op andere gedachten te brengen: „Ik ben zelf chauffeur/ma chinist en ik kan u zeggen, dat zo'n ra dio helemaal niet afleidt,. Ik zie het als een service voor de chauffeur, die ook weieens de nieuwsberichten wil horen, zeker in tijden van gladheids- bestrijding". Belastingtarieven Tbn aanzien van het voorstel tot wijziging van diverse belastingtarie ven, liet raadsvoorzitter burgemees ter T. C. Hekman weten, dat wat be treft de toeristenbelasting nog overleg met de Stichting Aquadelta dient plaats te vinden, conform de destijds overeengekomen afspraak. Op de vraag van dr. W. F. M. Vonk of het dan niet beter was het voorstel aan te houden, wees de voorzitter op de termijn van drie maanden, vooraf gaand aan de datum, waarop de wij zigingen van kracht kunnen worden. Het gemeentebestuur wil de wijzi gingen met ingang van 1 januari in voeren. Vonk vroeg zich daarop af of de Stichting Aquadelta niet terecht be zwaar zou kunnen maken tegen deze gang van zaken, omdat er geen spra ke meer zou zijn van 'overleg vooraf', maar voorzitter en secretaris zagen dat beiden niet zo somber in en ver wachtten bovendien nauwelijks be zwaren tegen de voorgestelde verho ging van vijf cent. vervolg pagina 2 Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Krachtige wind Wolkenvelden en a f en toe zon. Mid- dagtemperatuur 18 graden. Een mati ge aan de kv.r tot vrij krachtige wes tenwind. Minimumtemperatuur ko mende nacht 11 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 26 sept.: Woensdag. Zonnige perioden Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: noordoost 3 Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: noordoost 3 Vrijdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: variabel 2 ZON- EN MAANSTANDEN 23 sept. Zon op 07.26, onder 19.36 Maan op 21.17 ondgr 13.42 Laatste Kwartier: 26 sept. (05.17) HET WEEROVERZICHT DE BILT - In het weer verandert nog maar weinig. Er zijn perioden met zon en regen wordt niet ver wacht. Een uitzondering moet mis schien gemaakt worden voor het noorden van het land. Daar is het meer bewolkt en de kans bestaat dat uit die bewolking af en toe wat regen valt. Een matige westenwind zorgt nog steeds voor de aanvoer van voch tige Oceaanlucht, en wanneer de tem peratuur vannacht tot ongeveer 10 graden daalt, vormt zich plaatselijk mist. Morgen overdag loopt de tempe ratuur weer op tot waarden rond 18 graden. Bepalend voor het weer morgen en ook de dagen daarna is een hoge- drukgebied boven onze omgeving, dat nog maar weinig van plaats ver andert. Aangetroffen door spelende kinderen OOSTERLAND - In een sloot langs de Hoge Maireweg te Oosterland werd zondagmiddag omstreeks 16.15 uur door spelende kinderen het stoffelijk overschot van een man gevonden. Ook de doodsoorzaak kon nog niet worden vastgesteld. In de loop van heden (maandag) zal sectie op het stoffelijk overschot worden verricht. ZIERIKZEE - Langs de Nieuwe Kool- weg te Zierikzee werd vrijdagoch tend een personenauto aangetroffen, die twee dagen eerder in Eindhoven gestolen bleek te zijn. Van de daders ontbrak elk spoor. ZIERIKZEE - Op de kruising Verre- nieuwstraat/Watermolen ontstond vrijdagmiddag omstreeks 15.15 uur een aanrijding tussen twee personen auto's. Een auto bestuurd door M. B. uit Zonnemaire kwam vanuit de Wa termolen en wilde linksaf de Verre- nieuwstraat inrijden. De bestuurder week ver uit om een aldaar tegen een gevel staande ladder te ontwijken. Hij kwam daarbij in aanrijding met de uit de Verrenieuwstraat komende auto bestuurd door B. W. uit Zierik zee. Beide voertuigen raakten aan de linkervoorzijdc ingedeukt. BURGH - Voor 'veilingmeester' H Slager is het zaterdag de een na laatste gemeentelijke perenverkoop geweest aan de Ring te Burgh. Vele jaren leidde hij de verkoop van het verse fruit aan de bomen, waarvan de opbrengst in de ge meentekas vloeit. Slager gaat straks de VUT in en wordt opgevolgd door H. van Felius. Zaterdagmorgen was ook bur gemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer traditiegetrouwe present om de aanwezigen kort toe te spreken. Onder die aanwezigen L. Kloet uit Burgh-Haamstede, die voor de 54c maal de perenverkoop bezocht. Niet tevergeefs, want de kwaliteit en kwantiteit bleken redelijk. Zoals wellicht bekend verkoopt de gemeente het fruit aan de bomen, maar moeten de kopers zelf de ladder op om de peren tc plukken. De belangstelling mag ieder jaar redelijk genoemd wor den. De opbrengst bedroeg 958 gulden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1