Nieuwe verkeerslichten,.. Afvloeiing WWV blijft zonder gevolgen voor personeel ISD (Jeugd)seizoen Big S gestart Gemeenteraad Bru verleent bouwvergunning nertsfokkerij SHOW DE ZIERIKZEESCHE COURANT Nieuwe taken verwacht Houkamp en Huizer stemden tegen bfl WflT Vjdrdt HET WEBR. AUSTIN ROVER cicL/ör/^ Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Moeilijker Jubileum Demonstratie Snooker De Oosterscheldedam is een veel moeilijker Het Bruse raadslid M. J. van de Velde werd tij- Op eén perceel grond in Oosterland wordt op |n het snookercentrum Funhouse in Renesse project dan de bouw van de Afsluitdijk meent dens de raadsvergadering gefêteerd. Zijn jubi- 24 september een grote uien-demonstratie ver- wordt gedurende drie dagen een groots snoo- oud-minister mr J. Algera van verkeer en water- leumgeschenk ging naar een schooltje in Zuid- zorgd, waarvoor belangstelling komt van boe- kergebeuren afgewerkt, waarvoor ruim vijftig staat. (Pag. 2). Afrika. (Pag. 4). ren uit het hele land. (Pag. 5). spelers zich melden. (Pag. 11). VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1986 143ste jaargang Nr. 24002 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het licht schijnt altijd, en het enige wat wij moeten doen, is op te passen dat er niets treedt tussen ons en het licht. R. W. Trine ZIERIKZEE - Ten gevolge van de voorgestelde afvloei ing van de WWV, zal er bij de Intergemeentelijke Sociale Dienst Schouwen-Duiveland/Sint Philipsland zeker geen personeel ontslagen behoeven te worden. Voorzitter J. Groen schreef dat tijdens een openbare bestuursverga dering vooral toe aan het zorgvuldig omgaan met de middelen, zodat er bij de ISD zeker geen sprake is van overbezetting. BURGH-HAAMSTEDE - Jeugdsoos Big S in Burgh-Haamstede is donderdagavond weer begonnen met de wekelijkse bijeenkomstenvoor jongeren van twaalf tot en met vijftien jaar. Volgens mede-organisator Jaap.de Munnik ligt het in de bedoeling om het komende seizoen tal van activiteiten te organiseren, waartoe jongeren in bovengenoemde leef tijd zich aangetrokken voelen. Donderdag was het de beurt aan de jeugdige band Dust. De gemiddelde leeftijd van de muzikanten is veertien jaar, maar volgens De Munnik spelen zij er niet minder om. De belangstelling was redelijk voor eeru opening van een nieuw seizoen, maar als hét aan de organisator ligt komen er de komende weken nog veel meer jongeren. Die zijn loelJcorii tussen 19.00 uur en 21.00 uur. BRUINISSE - Met de stemmen van de heren M. Hou kamp (Lijst v. d. Velde) en J. Huizer (CDA) tegen, besloot de Bruse gemeenteraad donderdagavond akkoord te gaan met de vaststelling van een ontwerp-besluit tot het verlenen van een bouwvergunning aan de heer D. Hage voor de bouw van pelsdierenstallen op het perceel Lan- geweg 2 te Bruinisse. C. Hekman wees er voor alle duide lijkheid nog eens op, dat de ingedien de handtekeningen geen betrekking hebben op het verstrekken van een bouwvergunning, maar op een hin derwetvergunning. In het kader van die procedure zullen alle belangen worden afgewogen en zal een hoorzit ting worden belegd, tijdens welke de tegenstanders hun bezwaren ken baar kunnen maken. Directeur van de ISD, de heer J. A. van der Broeke was ook van mening, dat eerder aanvulling dan afvloeiing in de toekomst dient plaats te vin den. Hij verwachtte, dat de dienst na verloop van tijd immers ook met nieuwe taken zal worden geconfron teerd, zoals het uitvoeren van rege lingen in het kader van de zogenaam de IAOW en IAOZ en de fraudebe strijding. Verder wees Van der Broe ke op het belang de interne controle nog wat drastischer uit te voeren. Valt enorm mee Voorzitter Groen stelde aan de hand van een verslag van de sociale rechercheur vast, dat de controle bin nen de ISD ook voorheen goed heeft gefunctioneerd. Zaken waar twij fels over bestonden, blijken in de praktijk enorm mee te vallen", aldus de voorzitter. Het bestuur kwam verder in snel tempo tot vaststelling van het jaar verslag, de begroting 1987 en de jaar rekening 1985. t De kosten van algemeen beheer werden in 1985 vastgesteld op een be drag van 1.274.395,73. De eigen in komsten van de dienst bedroegen 133.199,73, zodat het saldo van de bijdrage van de gemeenten neerkomt op 1.141.196,—. Omgerekend per hoofd van de bevolking betekent dit' een bijdrage van 35,50. Sociale Zorg De uitgaven van de kosten sociale zorg bedroegen in het jaar 1985 25.154.507,92. In deze uitgaven werd van het rijk een tegemoetkoming ont vangen van 24.241.807,06. Voor reke ning v.an de deelnemende gemeenten bleef 940.440,86. Dit komt neer op een bijdrage per hoofd van de bevol king van 29,62. In 1984 bedroeg dit 25,52. In de toelichting bij de rekening 1985 werd erop gewezen, dat het RWW-bestand inmiddels tot het grootste uitkeringsbestand van de ISD behoort. Dit bestand bestaat voor een groot deel uit langdurig werklozen. Evenals in het jaarverslag en in de toelichting bij de begroting 1987 wordt geconstateerd, dat de groep van langdurig werklozen op Schouwen-Duiveland en Sint Philips land nog steeds groeiende is, on danks dat de werkgelegenheid in 1986 behoorlijk is aangetrokken. Reeds in zijn beschouwing op de re kening 1984 wees de directeur van de ISD op het ons taan van het probleem van de langdurige werkloosheid. Samenwerking De ISD wil derhalve in samenwer king met het Gewestelijk Arbeidsbu reau en het werkloosheidsproject maati'egelen gaan treffen om deze groep, die vaak over onvoldoende op- Advertentie Is weer volop WINTER reisburo van oeveben... Ruime keuze. wintersporten en winterzonreizen.- I Laai o informeren bi): reïcbur© vod ©everem appelmarkt 21 - zierikzee telefoon 01110-5036 Tegen de aanvankelijke weigering van een bouwvergunning tekende be trokkene beroep aan, dat gedeelte lijk gegrond werd verklaard. Gs gaf inmiddels ook de benodigde verkla ring van geen bezwaar af en thans kon derhalve de bouwvergunning door de raad worden verleend. Tegen de komst van een nertsfokke rij in Bruinisse is, zoals bekend, in middels heel wat verzet gerezen. Zo werden twee weken geleden 640 handtekeningen bij het Bruse ge meentebestuur ingeleverd door men sen, die zich fel kanten tegen de nertsfokkerij. Hoewel pas bij behan deling van de aanvraag om een hin derwetvergunning die handtekenin gen in de overwegingen meegenomen zullen worden, kwam het punt uiter aard ook bij behandeling van het ver strekken van een bouwvergunning aan de orde. Echt moeite mee Houkamp gaf te kennen persoon lijk echt moeite te hebben met de ethische kant van de zaak. De vorige keer, dat deze kwestie in de raad aan de orde kwam, was hij niet aanwezig geweest. Inmiddels had hij een ge sprek gehad met de betrokken onder nemer. Houkamp was daarbij tot de conclusie gekomen, dat één en ander niet alleen aan Hage ligt, maar ook aan de regering. De situatie in de agrarische sector dwingt hem immers op 'deze beestjes' over te schakelen. Advertentie Houkamp was echter van mening, dat een boer - als je hem diep in z'n hart kijkt - zelf ook niet blij is met het op de wereld zetten van 5.000 die ren in januari, om die in december met behulp van koolmonoxyde.dan weer weg te moffelen. Ethisch tilde Houkamp, zoals ge zegd, persoonlijk zwaar aan deze zaak en hij was derhalve tegen het verstrekken van de bouwvergunning. Zijn fractiegenoot A. J. Bal bleek een ander standpunt in te nemen. Hij memoreerde de bezoeken, die inmid dels in commissieverband werden ge bracht aan pelsdierfokkerijen in Me lissant en in Borsele. De situatie bleek in beide bedrijven zeer ver schillend. Bal stelde vast, dat Hage voldoet aan de eisen van de bouwvergunning en vond het bovendien een loffelijk streven, dat Hage in zijn eigen be hoefte tracht te voorzien, in plaats van naar de deur van de Sociale Dienst te komen. Ten aanzien van de 640 ingeleverde handtekeningen maakte Bal de kant tekening, dat op die lijst ook familie leden uit Holland en kinderen had den getekend. Wethouder C. van Liere bevestigde dat en liet desgevraagd weten, dat er 140 handtekeningen van niet- Bruenaars op de lijst voorkomen en dat derhalve omgerekend procen tueel gewijs zestien procent van de bevolking een handtekening tegen de komst van een pelsdierenfokkerij heeft gezet. Dit ontlokte bij Houkamp de kant tekening. dat mensen op een lande lijk dorp echt niet zo gauw hun naam op een papier zetten, zelfs al zijn ze ergens tegen. Principiële tegenstand CDA-frnctievoorzitter J. Huizer me moreerde zijn principiële tegenstand tegen een pelsdierenfokkerij, waar hij eerder reeds uiting van had gege ven. Zijn principes bleken in de tus sentijd niet veranderd: ,.Ik blijf van mening, dat op deze manier niet met Gods natuur gemanipuleerd mag worden", aldus Huizer. Raadsvoorzitter burgemeester T. leiding en/of arbeidservaring be schikt, weer terug te leiden naar het arbeidsproces. ,,Als deze maatregelen niet worden getroffen, danwel niet aanslaan, dreigt een grote groep in onze samen leving - misschien wel voorgoed - bui ten het arbeidsproces te blijven met alle daaraan verbonden financiële en maatschappelijke gevolgen", aldus Van der Broeke. De uitgaven in het kader van de Wet eenmalige uitkering bleken, volgens de rekening 1985, aanmerkelijk lager uitgevallen. Dat was het gevolg van het feit, dat de groep die voor uitke ring in aanmerking kwam, (sterk) was beperkt tot uitsluitend de meer jarige minima, die ook in het vooraf gaande jaar een uitkering hadden ontvangen, terwijl daarnaast ook de uitkeringsbedragen in hoogte werden beperkt. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Verwachting Deltagebied tot zater dagavond; Rustig herfstweer In de nacht en ochtend mistbanken. Minimumtemperatuur rond 6 graden. Overdag perioden met zon en droog. Middagtemperatuur ongeveer 18 gra den. Zwakke windminder dan kracht 3, uit uiteenlopende richtingen. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 23 sept.: Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: west 4 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: west 3 Dinsdag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: west 2 ZON- EN MAANSTANDEN 20 sept. Zon op 07.21, onder 19.44 Maan op 20.27, onder 09.52 21 sept. Zon op 07.23, onder 19.41 Maan op 20.40, onder 11.09 22 sept. Zon op 07.25, onder 19.39 Maan op 20.56, onder 12.26 Laatste Kwartier: 26 sept. (05.17) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een langgerekt hoge- drukgebied, waarvan de os loopt van Zuid-Engeland via ons land naar Duitsland bepaalt het komende et maal in hoofdzaak ons weer. Het windveld, behorend bij een de pressie tussen IJsland en de westkust van Noorwegen bereikt morgen via de Noordzee het Waddengebied. De wind neemt daar dan in de loop van de dag toe tot matig, mogelijk zelfs vrij krachtig, uit het westen. Overi gens is de wind het komende etmaal zwak en waait uit uiteenlopende richtingen. Het blijft droog met flin ke zonnige perioden, 's Nachts vor men zich plaatselijk mistbanken. Het minimum varieert de komende nacht tussen de 3 en 8 graden met plaatselijk vorst aan de grond. In de middag wordt het een graad of 18. Advertentie SEROOSKERKE - Op de provinciale weg Zierikzee-Burgh-Haamstede wordt momenteel nabij de afslag Renesse de verkeerslichtinstallatie aan beide zijden vernieuwd. De installatie was aan vernieuwing toe en opdrachtgever. Pro vinciale Waterstaat, heeft de gelegenheid aangegrepen om er meteen een moderne uitvoering te realiseren. Onder het wegdek worden (en zijn) nieuwe detectielussen aangebracht, die door de druk van de auto's de verkeerslichten in seinen voor aankomend verkeer. Maar ook de lussen voor de fietsers en bromfietsers worden aanzienlijk verbeterd. Voorts wordt de gehele installatie aangesloten op een computer, die eventuele storingen snel doorgeeft aan hét hoofd kantoor van de Waterstaat. Een speciaal telsysteem is in staat om - indien nodig - de verkeersdrukte te meten op tal van tijdstippen. De vervanging van het portaal completeert de werkzaamheden. Het portaal is de stalen wegover- brugging, waarin de verkeerslichten zijn gemonteerd. Hierbij is voor een kokerprofiel gekozen. Volgens een woord voerder van Provinciale Waterstaat ondervindt het verkeer nauwelijks hinder, al zal de weg ongeveer een kwartier afgesloten zijn op het momentdat het portaal wordt neergezet. Voor 4 oktober (opening van de Stormvloedkering - red) is het werk zeker klaar. van 18 t/m 27 september Autobedrijf ISTA St. Joostdijk 41. Oosterland, Telefoon 01114-1495

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1