Jong gedaan, All Ready verrassend mee aan de leiding in eerste klas korfbalcompetitie na 5-6 zege de in Wijnand Aan de Wiel heeft langste adem in aantrekkelijke finale derde klas driebanden NIEUWSBODE Simon Blom snelste tijdens 10 km-loop Winst en verlies Scaldina-jeugd Herenploeg HSD pakt uit met ruime 7-1 overwinning Duiveland trekt ook in eerste thuisduel aan langste eind Formatie Raas is voorsprong wereldbeker bijna kwijt Mireille Lemaire naar turninterland Frankrijk Krijn de Oude wint in Dordrecht ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 16 september 1986 Nr. 24000 9 ZIERIKZEE - Het eerste jeugd- teain van tafeltennisvereniging Scal- clina uit Zierikzee startte de najaars competitie tegen Effect 2. Deze tegenstander speelde al eerder in de tweede klas en toonde zich meer er varen, getuige de 2-8 overwinning die werd behaald. Het Zierikzeese team bestaat dit seizoen uit Ralph van Dijk, Paul de Graaf en Reitse van der Wekken. Paul de Graaf volgt momen teel de bondstraining van Dusan Ti ger man. Scaldina kwam met 2-1 aan de lei ding. Nadat Ralph van Dijk was ge start met een verliespartij won Paul de Graaf in twee games, waarna Reit se van der Wekken in drie games aan het langste eind trok. De resterende zeven partijen gingen evenwel alle verloren. Het tweede jcugdtcam, be staande uit Hans Brandenbarg, Dan ny Pantekoek en Jorg Blcyenbergh, won met 8-2 van het dorde Scaldina- team. Dit team wordt gevormd door Marco Hanse, Mario van Popering en Ronald Lam pert. Mario van Popering redde de eer voor het derde team door te winnen van Dann.v Pantekoek en Jorg Bley enbergh. Vijf van de tien partijen werden overigens pas in drie games beslist. Hot vierde Scaldina-teambe staat uit Danielle Castel, Caroline Brandenbarg en Saskia van Pope ring Zij begonnen de competitie met een 4-6 zege bij Big Smash. Daniëlle Castel bleef ongeslagen. Het vijfde team, dat nog niet speelde, bestaat uit Jeremy van Dijk, Jeroen van Po pering. Arno Wanders en Loon van den Hoek ZIERIKZEE - De herenploeg van hockeyclub HSD uit Zierikzee greep de eerste officiële wedstrijd op het gerenoveerde sportpark Bannink aan om zich nadrukkelijk te revan cheren voor de 2-0 nederlaag, die in de openingsronde werd geleden bij Foreial. HCGO uit Middelharnis moest met een fikse 7-1 nederlaag op za^ terug naar het Goeree-Overflak- keesc land. De HSD-herenploeg legde de basis voor de ruime overwinning in de eer ste helft, toen de paarse brigade reeds naar een 5-0 voorsprong liep. HSD en HCGO maakten er traditio neel een felle wedstrijd van, die ove rigens niet over de schreef ging. HSD domineerde nagenoeg in alle linies en de Zierikzeese ploeg had in Jacco Geleijnse en Mark van Doorne twee koele afwerkers. Zij, scoorden respectievelijk vier eiV drie treffers. In de tweede h^l^t^efljjJgSD het be grijpelijk enigszins' 'rustiger aan, maar slaagde er toch in om de voorde lige marge nog enigszins uit te bou wen. De HSD-damesploeg kon rustig thuisblijven, omdat het terrein van tegenstander Den Dunc werd..afge keurd. OOSTERLAND - Voor aanvang van de competitie was de stelling ge rechtvaardigd, dat afdelings tweede klasser Duiveland een zwaar seizoen te wachten zou staan. De ploeg van trainer coach Ed van Lent raakte im mers door diverse omstandigheden een groot aantal spelers kwijt. Nu er twee ronden zijn gespeeld lijkt het evenwel, alsof de Oosterlandse for matie deze niet geringe tegenslag op timaal heeft kunnen verwerken. Twee keer immers trok Duiveland inmiddels aan het langste eind. Eerst werd het op eigen terrein moeilijk te bekampen Kats met 1-3 weggezet en vervolgens moest Borssele op het Oostersportpark met dezelfde cijfers zijn meerdere erkennen in Duive land, nadat Borssele in de openings ronde nog sensationeel met 5-1 had gewonnen van SVD. Was het openingsduol in Kats de wedstrijd van Cees Zwager, Borssele zal stellig geen al te beste herinnerin gen bewaren aan het optreden van Kees de Bruine. De centrumspits nam in de eerste thuiswedstrijd do com plete produktie voor zijn rekening. ,,Hct voornaamste pluspunt bij Dui veland is ongetwijfeld, dat de ploeg mentaal sterk is", onderkende trai ner Ed van Lent. ,,De ploeg werkt twee keer drie kwartier keihard. Sommige jongens moet je na afloop bijna van het veld dragen. Daarop zijn de successen, die Düiveland be-., haald heeft en nog moet behalen, gestoeld. Technisch is het allemaal' niet fenomenaal, maar de-tomeloze' inzet compenseert dit ruimschoots". De thuisclub kwam overigens in de eerste twintig minuten danig in de verdrukking, maar Borssele slaagde er niet in om de score open te breken. ,,Een paar kwamen we goed weg, maar dat hoort er ook bij". Toen het Borssele-oefensief enigs zins wegebde, kon ook Duiveland meer aan aanvallen gaan denken en na een half uur was de openingstref fer reeds een feit. René van der Werf bracht de bal aan de zijkant goed op en prikte het leer veryolgens_J.n..de_. doelmond. Doordat Cees Zwager de_ aandacht voor zich opeiste kon Kees de Bruine de bal simpel intikken: 1-0. Hierbij bleef het ook in de'eerste helft, maar de spelers waren nog maar net op het veld of de Borss^le- doelman moest voor de tweede, ke^r een gang naar het net maken, Kéës ;de Bruine ging attent achter een door het midden gespeelde bal aan en toonde zich het sterkst in de confron tatie met de doelman. ,,Veel scheids rechters zouden zo'n duel met een fluitje hebben beloond, maar arbiter Jongepier liet het volkomen regle mentaire duel doorgaan. Dat was knap, zoals hij zich toch uitstekend opstelde. Op een bepaald moment liep hij een spierscheuring op en ik was bang, dat hij het duel zou sta ken", vertelt Van Lent. ,,Na uitvoerig behandeld te zijn ging hij weer door. Mijn complimenten". Terwijl het gejuich over de tweede Oosterlandse treffer nog naklonk was het antwoord van Borssele er reeds. Uit een hoekschop werd de bal in de korte hoek geplaatst. Doelman Verhoek werd min of meer verrast, omdat hij meende, dat het leer naast het doel zou rollen, na de aanslui tingstreffer ging Borssele weer wat meer druk uitoefenen, maar onder leiding van laatste man Jan de Jonge hield de Oosterlandse defensie toch uitstekend stand. Met nog ruim een kwartier te gaan kon de thuisploeg zich even onder de druk uit werken, hetgeen resulteerde in de verlossende derde treffer. René van der Werf plaatste een inzet op de lat, waarna Kees de Bruine er als de kippen bij was om uit de rebound zijn derde treffer te produceren (3-1). Ontspan nen kon Duiveland de zege over de meet trekken. FOXJRMIES - De Belgische sprin ter Jef Lieckens heeft in Noord-Frankrijk de Grote Prijs van Fourmies, tellend voor de wereldbe ker voor merkenploegen, gewonnen. Hij was de spejstg in een kopgroep van acht renner^. Gert-Jan Theunisse uit de ploeg van Peter Post werd tweede. Jean Habets, de winnaar van vorig jaar, eindigde op de zesde plaats, Adri van der Poel op de achtste. De sprint van het peloton was voor de Belg Eric Vanderaerden op negen seconden. De ploeg van Jan Raas verdedigde de leidende positie in het wereldbe kerklassement. Uiteindelijk werden slechts drie puntjes gesprokkeld via de achtste positie van Adri van der ^PoeL_De.Belgische- ploeg van Bertën de Kimpe pakte'er veertien, waar- dooi- Raas' voorsprong werd terugge bracht tot een punt. De Raas-brigade heeft nu 84 punten, de formatie van De Kimpe 83. De ploeg van Peter Post, die dit klassement jarenlang domineerde deelt de vijfde plaats met 29 punten en is dus kansloos. liet All Ready het evenwel niet meer komen. Het laatste deel van de wed strijd werd gekenmerkt door nervosi teit bij beide teams, maar All Ready bleef meester van de situatie. Het to tale wedstrijdbeeld moet de ploeg voldoende stimuleren om in de ko mende thuiswedstrijd tegen Tjoba 3 tot aanvaardbaar korfbal te komen met mogelijk een continuering van de boven verwachting goede resulta ten. YERSEKE - Het standaardteam van korfbalvereni ging- All Ready draait in de nog jonge competitie verras send goed. Nadat de ploeg van trainer Maurice van Goudoever de uitgestelde wedstrijd tegen Blauwwit op sportpark Bannink in een 8-6 overwinning had omgezet, klopte All Ready zaterdagmiddag ook Volharding uit Yerseke op Bevelandse bodem. Nadat All Ready in de eerste helft oppermachtig was geweest, hetgeen werd uitgedrukt in een 1-4 ruststand werd het in de tweede helft nog moeilijk, maar de winst werd uiteindelijk toch via 5-6 gepakt. All Ready gaat nu met Ondo 2 ongeslagen op kop in de eerste klas van de afdeling zuid-west. ZIERIKZEE - Delta Sport-turnster Mireille Lemaire maakt deel uit van de Nederlandse turnploeg, die op za terdag 20 september in het Franse Wittelsheim uitkomt tegen Frank rijk. Zij neemt daarbij de plaats in van clubgenote Nynke Botter weg, die vanwege een enkelbandblessure moest afzeggen. Ook Marian Hen driks moet verstek laten gaan. De ploeg, die Nederland in Frank rijk vertegenwoordigt, bestaat uit Suzanne Beerepoot, Wendy Tol, Mi randa Pluk, Simone Veldman, Jani Martodrono, Chantal Bruyn en Mi reille Lemaire. De laatste drie jeugdi ge turnsters maken sinds enige we ken deel uit van de nationale turnploeg, die semi-permanent op sportcentrum Papendal is gehuis vest. Nynke Botterweg is de tweede ge blesseerde turnster binnen de selec tie van Delta Sport. Zij liep tijdens de training een uitgerekte enkelband op, maar traint desondanks toch nog mee. Alleen springwerk is vanzelf sprekend niet mogelijk. Eerder raak te hoofdtrainster Jossie van den Beemt ook Monique Slootmaker kwijt. De jeugdige Nieuwerkerkse viel uit een boom en liep doorbij en kelletsel op, dat haar in het gips bracht. Deze blessure vergt een lan ger genezingsproces, maar het turn- seizoen komt vooralsnog niet in de problemen. De grand prix- wedstrijden staan immers pas vanaf maart gepland. Sinds een week heeft de Zierikzee se turnvereniging Delta Sport ook weer de beschikking over een derde trainer. Na het vertrek van Ron de Waal ging het bestuur in samenwer king met hoofdtrainster Jossie van den Beemt op zoek naar een opvolger. Die werd nu gevonden in Florus Mentzel uit Oosterhout. De twintig jarige Mentzel is afgestudeerd aan het CIOS in Arnhem in de specialisa tie keurturnen. Astrid Pellegrino uit Breda completeert het driemanschap. Zij is reeds geruime tijd bij Delta Sport werkzaaio. Het pas gepromoveerde Volharding raakte in de eerste helft te ver achter op om in het tweede bedrijf de zaken recht te zetten. De promovendus speelde onbevangen, maar aanval lend met te weinig overleg om het de Zierikzeese ploeg echt moeilijk te maken. De eerste All Ready-aanval met goaltjesdief Jaco Stoutjesdijk in een favoriete rol forceerde voldoende openingen. Stoutjesdijk tekende dan ook voor de eerste twee Zierikzeese treffers. Eerst scoorde hij uit een doorloop en vervolgens prikte hij een strafworp door de korf: 0-2. Het twee de aanvalsvak zag het goede spel met een aantal prachtige kansen beloond en het zorgde dan ook niet onver wacht voor de derde treffer via Mar tin Rijn, de jongste telg van de ploeg. Rijn rondde een goede combinatie met Arjan Hage doeltreffend af. Het vierde All Ready-doelpunt hing na drukkelijk in de lucht, maar zoals zo vaak viel de treffer aan de andere kant. De ploeg uit Yerseke verzilver de een strafworp: 1-3. Geslaagd Na de Bevelandse treffer was het weer de beurt aan All Ready. Anita den Dekker zorgde vanaf haar 'eigen' afstand voor 1-4 en het wachten was op het vijfde doelpunt, maar Volhar ding hield stand tot de thee. Het goed en doordacht spelende All Ready kon terugzien op een geslaagde eerste helft. Na de thee werd met een fikse re genbui begonnen en met name de Volharding-defensie had veel moeite om zich letterlijk en figuurlijk staande te houden. Wim in 't Veld zorgde met een doorloopbal voor 1-5 en deze treffer had eigenlijk dc nekslag voor Volharding hebben moeten betekenen. De formatie uit Yerseke liet zich echter niet wegspe len en hoewel de weersomstandighe den inmiddels onaangenaam waren geworden kwam dc thuisploeg door twee doelpunten terug tot 3-5. In de ze fase miste AU Ready een toege kende strafworp en daarmee de mo gelijk om definitief afstand te nemen. Het bleek evenwel uitstel van executie, want met keihard door zetten zorgde Liannc Kloet met een doorloopbal op aangeven van Martin Rijn voor dc nodige opluchting: 3-6. Nog wenste Volharding niet bij de pakken te gaan neerzitten en goed aandringen resulteerde in 4-6. Dank zij goed verdedigingswerk van het kwartet Lianne Kloet, Karin den Dekker, Martin Rijn en Arjan Hage in dc laatste twintig minuten kon Volharding nog slechts éénmaal - op dubieuze wijze - scoren: 5-6. Verder ZIERIKZEE - Atletiekvereniging Delta Sport organiseerde met de ge lijknamige sportartikelenzaak Sporthuis Zierikzee voor de vijfde keer een trimloop over naar keuze vier, zeven of tien kilometer. Ter ge legenheid van de ingebruikname van de nieuwe kunststofbaan een week tevoren mochten de deelnemers twee keer een ronde lopen op de nieuwe baan, waardoor de loop met bijna een kilometer werd verlengd. Op de tien kilometer was Simon Blom uit Burgh-Haamstede de snelste in 35.18 minuten. Hij bleef Ed die Smit uit Zierikzee twee seconden voor. Robert Mulder uit Bruinisse eindigde als derde in 35.40 minuten. De zeven kilometer werd het snelste afgelegd door Hans Saman. Hij had 24.35 minuten nodig. Gré Smit en Henk de Jonge bezetten de volgende plaatsen en op de vier kilometer wa ren Kees Jonker, Martien Moermond en Johan Walpot in die volgorde de snelsten. Jonker verbruikte 14.30 mi nuten. In totaal waren er vijftig deel nemers, die allen een herinnering kregen. DORDRECHT - Ter gelegenheid van het negentigjarig bestaan van at letiekvereniging Hercules werd in Dordrecht de tiende Veronicaloop ge organiseerd. De Veronicaloop is een loop over tien Engelse mijlen. Delta Sport- atleet Krijn de Oude werd winnaar in de categorie veteranen II. De 53- jarige vliegende postbode had voor de afstand een uur en twee minuten nodig. In totaal kwamen in Dor drecht ruim duizend deelnemers aan het vertrek. ZIERIKZEE - De Zierikzeese korfbalvereniging All Ready organi seerde het afgelopen weekeinde weer de jaarlijkse welpendag. Hier bij heeft de vereniging de bedoeling kinderen van vijf tot en met ze ven jaar spelenderwijs in contact te brengen met de korfbalsport. Zoals bij zoveel dingen het geval is, snijdt het mes daarbij - hopenlijk - aan twee kanten. Misschien besluiten ouders hun kind het lidmaat schap van de vereniging te bezorgen. Kanshebbers In de zesde en voorlaatste ronde won Wijnand Aan de Wiel van Adrie Oosse en toonde Rob van Dijk zich dc meerdere over Leo Koopman. Hier door waren er in principe nog vier kanshebbers, waarvan de beste mo gelijkheden er waren voor Wijnand Aan de Wiel en Rob van Dijk. De Bommenede-speler had de beste pa pieren, omdat hij een aanzienlijk be ter algemeen gemiddelde noteerde. BURGH-HAAMSTEDE - In het Burgh-Haamsteedse restaurant 't Grote Zwijn werd de eerste districtsfinale van het biljartseizoen 1986/1987 afgewerkt. DOS-speler Wijnand Aan de Wiel beschikte uiteindelijk over de langste adem en werd kampioen van het finaletoernooi in de derde klas driebanden. Hij leed in het toernooi slechts een nederlaag en werd de kampioen met twee punten voorsprong op de Bommenede-spelers Rob van Dijk en Adrie Oosse. Na drie ronden gingen vier spelers nog ongeslagen aan de leiding, waar mee er een duidelijke afscheiding was ontstaan. De overige vier spelers waren Immers nog puntloos. In dp vierde ronde gingen de eerste on- geslagenen onderuit. Nico .Jansc van biljartvereniging De Wig klopte Rob van Dijk en invaller Adrie Oosse leed een nederlaag tegen Herman Messe- maker. Hierdoor kwamen de twee DOS-spelers Leo Koopman en Wij nand Aan de Wiel samen aan dc lei ding met acht punten uit vier partij; en. Voor hen luidde de noodklok in de volgende ronde. Afin de Wiel ging on deruit tegen Rob van Dijk en een an dere Bommenede-speler, Adrie Oos se, haalde Leo Koopman onderuit. In de onderste regionen won Nico Jansc van de tweede invaller Theo de Bruin en Jan Meganck, nog een invaller, klopte Herman Messemaker. Districtsbestuurslid Sjef Janssen overhandigde Wijnand Aan de Wiel de kampioensbeker en -medaille. In zijn totaliteit werd er tijdens het fi naletoernooi overigens bepaald niet sterk gespeeld. Niet een speler bena derde ook maar de promotiegrens van 0,399. Met een algemeen gemid delde van 0,33t9 Scoorde Rob van Dijk nog het best. Re beste partij werd af geleverd door Nico Janse. Hij scoorde een partijgemiddelde van 0,540. De hoogste serie werd gescoord door Wij nand Aan de Wiel, Nico Janse en Her man Messemaker, die allen tot een produktie van vijf caramboles in een herneming kwamen. De plaatselijke organisatie was in handen van bil jartvereniging Onder Vrienden en als wedstrijdleider trad J. Speelman op. sportieve plicht door hem een niet geringe nederlaag aan te smeren: 20- 10, waardoor het wachten was op de afloop van de andere partij om de kampioen te kennen. Wijnand Aan de Wiel had eveneens de handen vol aan zijn clubgenoot, maar won uit eindelijk nipt met 20-18, waardoor hij zich de nieuwe kaïnpioen mocht noemen in de derde klas driebanden. De eindstand van de districtsfinale derde klas driebanden ziet er als volgt uit (achtereenvolgens het aantal gescoorde caramboles, het daartoe benodig de aantal beurten, het hoogste partijgemiddelde, het algemeen gemiddelde, de hoogste serie en het aantal wedstrijdpunten): Wijnand Aan de Wiel. bv DOS130 410 0,384 0,317 5 12 Rob van Dijk, bv Bommenede122 359 0,465 0,339 4 10 Adrie Oosse, bv Bommenede'123 384 0,476 0,320 3 10 Leo Koopman, bv DOS129 403 0.384 0,320 3 8 Nico Janse, bv De Wig115 378 0,540 0,304 5 6 Herman Messemaker, bv De Wig117 447 0,350 0,261 5 4 Jan Meganck, bv Renesse105 431 0,408 0,243 4 4 Theo de Bruin, bv OKK81 408 0,392 0,198 4 2 Wijnand Aan de Wiel vertegenwoordigt het district Schouwen-Duiveland tij dens de gewestelijke finale derde klas driebanden, die wordt verspeeld in Kaatsheuvel van 17 tot en met 19 oktober. In de finaleronde waren twee pa ren clubgenoten aan elkaar gekop peld. De Bommenede-spelers Adrie Oosse cn Rob van Dijk ontmoetten elkaar, terwijl tegelijkertijd dc DOS-vcrtcgenwoordigcrs Leo Koop man en Wijnand Aan de Wiel tegen over elkaar stonden. Een overwin ning van Rob van Dijk zou hem meteen het kampioenschap opleve ren, maar zijn clubgenoot Adrie Oos se vervulde meer dan uitstekend zijn De acht finalisten voor de eerste districtsfinale van het nieuwe biljart seizoen. Wijnand Aan de Wiel (tweede van rechtsbehaalde de titel in de derde klas driebanden

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 9