Mevo schudt teleurstellend SSV opvallend gemakkelijk af: 3-1 ZSC bevecht eerste punt via doelpuntloos gelijkspel SKNWK na eerste treffer Kruiningen knock-out en naar 0-3 nederlaag Erik Bleyi zet Ouwerkerk twee keer naast Heinkenszand Doelman Eric Schot grote man binnen het als eenheid functionerend DFS (0-1) Malaise voor Zonnemaire nog niet achter de rug 6 ^jjg^ Rini de Looze en zijn vaste beioakingsobject Mohammed Azahari op weg naar de bal in het door Mevo met 3-1 gewon nen duel tegen SSV. ZIERIKZEE - Het Zierikzeese Mevo had in de derde competitieronde opvallend weinig moeite om promoven dus SSV terecht te wijzen. Na een 2-1 ruststand trok de ploeg van trainer Peter Goedegebuure uiteindelijk met 3-1 aan het langste eind. Door de zege gaat Mevo alleen aan de leiding, al kan een andere promovendus, het Poortvlietse SPS, Mevo nog passeren wanneer de achter stallige wedstrijd tegen Klundert in winst wordt omge zet. De goede competitiestart van de oranje Zierikzeese brigade is geheel in de lijn van de verwachtingen na de voortreffelijke oefencampagne, waarin niet een keer werd verloren. Als extra laatste oefenklus werd ver volgens ook nog in de eerste ronde van het bekervoetbal gewonnen van derde klasser WHS, hetgeen het zelf vertrouwen nog extra goed deed. Over het algemeen werd in Mevo- kringen gevreesd voor de competi tiestart, omdat de ploeg dienaan gaande geen al te beste ervaringen heeft. Door de zwakke starts beland de de formatie de voorbije jaren doorlopend vroeg in de problemen, waarna de tweede competitiehelft dan veelal voornamelijk bestond uit het vechten tegen de degradatie. Dat kan theoretisch natuurlijk ander maal gebeuren, maar na de overwin ningen op VCK en SSV en het dubbel- blanke gelijkspel bij Smerdiek lijkt de Zierikzeese vierde klasser toch aanzienlijk zelfverzekerder dan de laatste seizoenen het geval was. Tactisch SSV ging in Zierikzee vooral tac tisch onderuit. De in puike doen ver kerende centrumspits Olivier Ver west kreeg de twee koppen kleinere Martin Nuyens als voorstopper te genover zich, terwijl de pas achttien jarige jongeling Mare Govers als laat ste man werd geposteerd, een klus waaraan hij uiteindelijk fiks ten on der ging. Pas toen de 3-1 score op de borden stond mocht Mare Govers zijn aanvallende kwaliteiten tonen, ter wijl scheermes Johnny Groen zijn po sitie als laatste man overnam. Dirk van der Sleen werd door Peter Goedegebuure aan Peter Valk gekop peld. Niet altijd slaagde Van der Sleen erin Valk adequaat in bedwang te houden, maar in de tweede perio de, toen SSV de diensten van de blon de aanvaller het meeste nodig had bleek de lange Mevo-verdediger zich goed te hebben ingewerkt en kreeg Valk nog nauwelijks ruimte. Veel problemen ook had Rini de Looze imet Mohammed Ahazari. Hij kwam ook het meest gevaarlijk door in aan vallend opzicht en scoorde na een kwartier de gelijkmaker uit een gave voorzet van Peter Valk. Bij de tweede paal knikte de aalvlugge aanvaller attent voorbij de misgrabbelende Eddy ten Klooster. Drie minuten eer der had Mare Govers de score ge opend door uit een hoekschop van René Verwijs zijn eigen doelman Ron Bos kansloos te passeren. Een be langrijk deel van de treffer mocht Dirk van der Sleen op zijn conto schrijven. Hij drong zo fel aan, dat Govers nauwelijks anders overbleef dan de bal de voor hem verkeerde kant op te spelen. In <le eerste minuten na de gelijk maker leek SSV de zaken krachtig te gaan aanpakken, maar verder dan een vergeefse poging van Patrick Moor kwamen de Goesenaren toch niet. Nagenoeg uit de tegenaanval van Mevo viel de treffer aan de ande re kant. René Flohil prikte de bal in de doelmond waar Olivier Verwest het zoveelste kopduel van Martin Nuyens won. De bal suisde over alles en iedereen in de verre bovenhoek in de touwen. Doelman Ron Bos was volkomen kansloos. Was het tot dat moment al allemaal niet erg vlot ver lopen aan SSV-zijde, na de tweede Mevo-treffer was er van organisatie nog nauwelijks sprake. Vanuit alle li nies werd blindelings geprobeerd aanvallende acties te ondernemen, die stuk voor stuk stranden op het goeddraaiende centrale verdedi gingsduo Jan Heikamp en Ruud Ver- cruysse. Vooral Wim Paardekooper trachtte met de moed der wanhoop nog voor het wisselen van speelhelft de bakens te verzetten. De aanvalsop- zetten waren evenwel stuk voor stuk te chaotisch om ook succes te boeken. Rakelings Uit een van de acties van Wim Paar dekooper had Eddy ten Klooster veel moeite met een hard schot, dat van de voet van Paardekooper vertrok. De bal stuitte van zijn borst en Peter Valk kon simpel zijn hoek uitzoeken. De anders zo trefzekere vleugelspits verzuimde zichzelf de tijd te gunnen om even de situatie te bekijken en knalde hoog over. Kort na rust was hij dichter bij suc ces bij een vrije trap. Zijn effectvolle inzet krulde zich rond de Mevo-muur, maar ook rakelings naast het doel van Eddy ten Klooster. In de negende minuut mocht Olivier Verwest een gave actie van Peter van de Linde en Reimo Faber afronden, maar de cen trumspits raakte de bal niet lekker, waardoor het leer over het doel ca ramboleerde. Twee minuten later was het alsnog raak. Hierin speelde arbiter De Bevin evenwel een niet ge ringe rol. De niet steeds zelfverze kerd acterende fluitist liet een Mevo- inworp, die eigenlijk voor SSV was, doorgaan en werd daarmee hoofdver antwoordelijke voor de derde Zierik zeese treffer. Via een pass van René Verwijs kwam de bal bij de in de diepte sprintende Olivier Verwest. Deze had onmiddellijk alle ruimte voor zich, omdat de SSV-verdedigers bleven staan wachten op het nooit komende corrigerende fluitsignaal van De Bevin. Met een strakke schui ver rondde Verwest het buitenkansje af: 3-1. In feite was de wedstrijd daarmee gelopen. SSV straalde immers gedu rende het eerste uur te weinig zelfver trouwen uit, waaruit alsnog de moed geput zou kunnen worden om de twee doelpunten verschil te overbruggen. De beste kans kreeg Jacques van de Vreede nog. Hij tikte de bal van dichtbij tegen de paal uit een voorzet ■van Mohammed Azahari. Inmiddels was bij Mevo de allesbehalve fitte Ri ni de Looze vervangen door Peter Hendrikse en halverwege het tweede bedrijf kwam Johnny Groen binnen de lijnen om de zaken verdedigend eens op orde. te komen stellen. Dat had evenwel al veel eerder moeten ge beuren. Zijn komst betekende mosterd na de maaltijd, zeker toen hij in blessuretijd nog letterlijk tegen een boeking opliep. René Flóhil dreigde in zijn eentje op doelman Bos af te stevenen, waarna Groen hem zonder de bal te spelen omverkegel- de. Gezien de fase van de wedstrijd een domme overtreding van de SSV- verdediger, die in ieder geval weer 25,- in de KNVB-pot brengt. Aan de 3-1 zege van Mevo viel niet te tornen. DEN HAAG - De Raad van State, het hoogste adviesorgaan van de re gering, wil dat voortaan nauwkeuri ger acht wordt geslagen op het correc te gebruik van de Nederlandse taal. In een advies van dit hoge college over een voorstel tot goedkeuring van de zogeheten Europese Akte (tot wij ziging van het EG-verdrag) laat de raad duidelijk blijken dat het taalge bruik in officiële stukken beter moet. HEINKENSZAND - Ouwerkerk- trainer Piet Vreeke toonde zich na af loop van de in 2.-2 geëindigde ont moeting tegen Heinkenszand in dub bel opzicht tevreden. Niet alleen was hij content over het eerste competi- tiepunt, dat werd binnen gehaald, maar ook het feit, dat zijn ploeg twee keer scoorde stemde hem tot tevre denheid. ,,Ik maakte me daarom trent ernstig zorgen. Niet alleen scoorden we in de openingswedstrijd niet, maar ook in de oefencampagne konden we het vijandelijke doel niet vinden. Daar is nu mogelijk een ken tering in gekomen", stelde hij vast. Heinkenszand ging op eigen veld uitstekend uit de startblokken. Na dat Eugène Totté al een inzet van de lijn had moeten halen, belandde de bal in de achtste minuut toch in de touwen achter doelman Michel Bege- mann. Een uitstekende actie lag aan deze openingstreffer ten grondslag. Na het doelpunt kwam Ouwerkerk meer in de wedstrijd en er ontston den ook mogelijkheden om de partij en weer op gelijke hoogte te brengen. Bas Neele werd bij een van die moge lijkheden pas op het allerlaatste mo ment afgestopt, maar in de 25e mi nuut was het toch gelijk. Peter Bezemer ging uitstekend door, maar hij knalde op de Heinkenszandse doelman. De weer in het veld te rugspringende bal werd door Erik Bleyi in een keer op de pantoffel ge nomen vanaf de rand van het straf schopgebied: 1-1. Even later ontstond dezelfde situatie, maar dit keer pas seerde de inzet van Eric-Jan van Don gen de paal millimeters aan de voor Ouwerkerk verkeerde kant. Kort voor rust kwam de ploeg van Piet Vreeke nog een keer goed weg, maar het bleef bij 1-1 na 45 minuten. Het was evenwel slechts uitstel van execütie, want de tweede helft was amper dertig seconden oud of Michel Begemann had voor de tweede keer het nakijken. De bal werd uit een hoekschop keihard ingekopt. Ander maal wenste Ouwerkerk zich niet bij de situatie neer te leggen. René Man- ni schoot van dichtbij net naast en Erik Bleyi strandde op de doelman. In de twintigste minuut had voor noemd duo in eendrachtige samen werking toch succes. René Manni be diende Erik Bleyi, waarna deze een hard schot verzond, dat juist voor de doelman de grond raakte en vetvol- gens door het spekgladde veld extra - vaart kreeg en in de touwen beland de: 2-2. In de nog resterende tijd golf de het spel op en neer. Michel Bege mann moest nog een keer zijn klasse tonen door zich uit het doelkomend op de voeten van een tegenstander te werpen. „Heinkenszand was over het geheel genomen fysiek wat sterker, Ouwerkerk kreeg wat meer kansen. Vandaar dat het gelijkspel de meest rechtvaardige weergave was", besloot Piet Vreeke. SCHARENDIJKE - ZSC heeft zich tijdens de eer ste thuiswedstrijd in de zaterdagse afdelings tweede klas gerevancheerd van de 6-0 nederlaag bij Waarde. Het Middelburgse Dauwendaele werd door de ploeg van trainer Bert Verhoek op 0-0 gehouden. „ZSC was vooral in de eerste helft sterker en had toen de zaak eigenlijk af Roeten maken", stelde Bert Verhoek vast. Het was overigens niet zo gemakkelijk voetballen, omdat er een fikse wind over de lengte van het veld waaide. Hierdoor kwamen veel passes harder aan dan de bedoeling was. Na een half uur werd ZSC benadeeld, doordat arbiter Kloet een dui delijk handsgeval van een Dauwendaelc-verdediger binnen het strafschopgebied niet bemerkte. In de tweede helft kwam ZSC gedurende het eerste kwartier flink onder druk, maar de defensie hield uitstekend stand. Toen het Daywendaele-offensief weer wat wegebde kon ZSC weer gaan jagen op de winnende treffer, maar die bleef uit. In de slotsecon den leek het toch nog te lukken, toen Dick Witten berg de vijandelijke doelman al was gepasseerd. Zijn inzet miste het doel evenwel nipt. Vermeldenswaard is verder nog, dat Gerard Boogerd nog tegen een boe king opliep. Nadat de Dauwendaele-aanvoe2-der bui ten het gezichtsveld van de fluitist een slaande bewe ging had gemaakt in de richting van Boogerd, werd de afwerende actie van de ZSC-speler als zodanig be oordeeld, want zoals zo vaak werd dat wel gezien. Het uiteindelijke 0-0 gelijkspel werd alles bijeen toch als positief onderkend binnen de ZSC-gelederen. Voor de wedstrijd poseerde ZSC. omdat de ploeg door Bouwbedrijf bouwerse uit Scharendijke werd voor zien van nieuwe tenues. Ogenschijnlijk brachten de tenues een keer ten goed. want na de 6-0 nederlaag uit de openingswedstrijd werd Dauwendaele nu op 0-0 gehouden. NIEU WLAND - De Burgh-Haamsteedse vierde klasser DFS heeft zich in en ten koste van Nieuwland gerevancheerd voor de erbarmelijk slechte partij voetbal, die de formatie van trainer Jaap van Huizen een week eerder op het eigen sportpark Van Zuijen op de grasmat legde tegen debutant SPS. Werd het toen een 2-3 nederlaag, nu leverde een treffer van Clement Rijnberg hal verwege de tweede helft een 0-1 zege op, maar er was meer, veel meer. „De ploeg heeft zich als een een heid laten zien tegen Nieuwland. Die eenheid stond onder leiding van een weergaloos keepende Eric Schot. Hij regeerde in defensief opzicht als een veldheer. Doorlopend zorgde hij met aanwijzingen ervoor, dat de defensie optimaal functioneerde. Op zijn beurt sloeg dit over op de rest van de ploeg, zodat er een hechte eenheid, werd gecreëerd, die het Nieuwland bijzonder lastig maakte", legde oe- fenmeester Jaap van Huizen uit. De thuisploeg toonde zich overigens in de eerste helft een bijzonder stugge opponent, die niet zo maar wenste te capituleren. DFS kreeg een aantal kansjes, dat overigens met prima veldspel werd gecreëerd. Uit een van die mogelijkheden was Marcel van Grunsven het dichtst bij een treffer, maar de aanvoerder zag zijn inzet door de deklat gekeerd. Wijzigingen De Burgh-Haamsteedse formatie trad in Nieuwland op twee plaatsen gewijzigd aan. John van der Have en Robin Verdam hadden het veld moé ten ruimen voor de weer teruggekeer de verdedigers Leo Rijnberg en Daan Blom. Martin Kooman trad hierdoor als centrumspits aan. Mede door de wijzigingen stond er aan DFS-zijde een goedgeorganiseer de defensie, die de Nieuwland- aanvallers nauwelijks mogelijkhe den bood. Gebeurde dit sporadisch toch dan stond er met Eric Schot een voortreffelijke sluitpost. Schot speelde een foutloze wedstrijd, die de rest van de ploeg een extra stimu lans bezorgde. „De verdediging ver trouwt blindelings op hem. Zijn op treden straalt vertrouwen uit en dat wordt door de rest van de ploeg over genomen", concludeerde Jaap van Huizen. ,,Hij dient zich ook aan als de grote organisator". Ook de terug keer van Leo Rijnberg speelt in dat opzicht mee. Hierdoor kan Marcel van Grunsven, die gedurende zijn af wezigheid als laatste man aantrad, zich meer met de aanval bemoeien. Zijn dadendrang legt de ploeg geen windeieren. In de tweede helft eiste DFS voort durend het initiatief op, maar voor alsnog diende er nog gescoord te wor den om beide punten op zak te steken. In de 24e minuut was het zo ver. Martin Kooman ging goed door in een scrimmage voor het Nieuw- land-doel, waarna Clement Rijnberg voor het laatste beslissende tikje zorgde. Na de treffer kwam DFS niet meer in de problemen. Nieuwland ging nog wel een tegen een spelen om de druk wat op te voeren, maar meer dan een aantal hoge ballen kwam er niet in de richting van doelman Schot. Hiermee had de uiterst be trouwbare sluitpost totaal geen pro blemen. „Dit is duidelijk een over winning van een sterk collectief. Ik hoop dat we dit zo kunnen vasthou den", argumenteerde Van Huizen tot slot. Jaco Folmer van SKNWK in duel met de doelman van Kruiningen. Folmer was de absolute uitblinker aan Nieuwerkerkse zijde, maar ook hij kon niets doen tegen de 0-3 nederlaag van de Duivelandse ploeg. NIEU WERKERK - Het gaat nog al lerminst naar wens bij eerste klasser SKNWK. dat mag de simpele consta tering zijn na de tweede nederlaag in evenzoveel competitiewedstrijden. „Dat mag je gerust zeggen. Ik had er bepaald meer van verwacht. Het valt allemaal wat tegen. Wat de reden is? Behalve dat het de dertiende was is een gebrek aan zelfvertrouwen stel lig de oorzaak", onderkende oefen- meester Bram Coomans na de 0-3 ne derlaag tegen Kruiningen. „Een half uur gaat het goed. Dan levert een organisatorische fout een tegentreffer op en prompt blijkt dit niet op te vangen door de vele jeugdi ge spelers. De kopjes gaan naar bene den en in feite is de wedstrijd dan ge speeld. Het is puur een kwestie van mentaliteit en karakter. Dat moet groeien, maar we zitten er voorlopig wel mee". Een enorm aantal blessures dunde de selectie uit tot elf of twaalf spelers, hetgeen een bijzonder smalle basis blijkt om constructief mee te werken. „Als er van die groep een stuk of wat niet draaien of het an derszins af laten weten, dan ben je verkocht. We zijn momenteel veel te kwetsbaar", is de simpele verklaring van de SKNWK-oefenmeester. Gedu rende het eerste half uur gaven de twee ploegen elkaar niets toe. MIDDELBURG De malaise, waarin afdelings derde klasser Zon nemaire tussen het vorige en het nu lopende seizoen is beland, duurt nog steeds voort, maar trainer/speler Stoffel Duinhouwer ziet op vrij kor te termijn toch een lichtpuntje. ,,Dc komende weck is de ploeg voor het eerst compleet en kunnen wc mis schien weer eens van ons doen spre ken". onderkende hij na afloop van de met 7-0 verloren wedstrijd bij Jong Ambon 3. In Middelburg moest Zonnemaire nog aantreden zonder Wim Fonteine en Jan van Almkerk, die nog op va kantie zijn. Mede hierdoor slaagde de club er niet in om het tweede team compleet op de been te brengen, SKNWK kreeg uit een indirecte vrije trap binnen het zestien metergebied zelfs een prima kans de score te ope nen, maar de overtuigingskracht bleek te gering aanwezig om Kruinin gen uit deze situatie op achterstand te zetten. Een knullige situatie op het mid denveld leverde de eerste Kruiningen-treffcr en uiteindelijk de genadeslag voor SKNWK op. Chris van Oudheusden passte de bal ver keerd af, waarna een Kruiningen- speler aan een solo kon beginnen. Hij werd daarbij niet aangepakt en even later was Toon Wandel geklopt. In de tweede helft kwam Benno Kesteloo voor de opgebrande Van Oudheusden in de ploeg, waardoor Sam Flikweert naar het middenveld verhuisde. Kesteloo ging in zijn plaats in de frontlinie spelen. Na tien minuten in de tweede periode kwam Kruiningen via een kopbal op 0-2. Hierna ging SKNWK alles of niets spelen en won der boven wonder zakten de bezoe kers volledig weg. Er kwamen Nieu werkerkse kansen, maar de wil om te winnen ontbrak te nadrukkelijk, zo dat er geen succes uit de mogelijkhe den kon worden gepeurd. Via een counter kwam Kruiningen zelfs op 0- 3, waarna de bezoekers mogelijkhe den om nog verder uit te lopen lieten liggen. waardoor de ontmoeting tegen Re- nesse 4 kwam te vervallen. In de hoofdmacht was wel doelman Cor Klaverkamp weer van de partij, waardoor Wim Hanse zijn positie als laatste man kon innemen. Ondanks deze positieve ontwikkeling speelde de thuisploeg Zonnemaire in de eer ste helft naar een regelmatige 5-0 ach terstand. „Positief was stellig ook, dat de wedstrijd nu volkomen vlekkeloos verliep, in tegenstelling tot het vorig jaar toen het volledig uit de hand liep. Scheidsrechter Knaack deed er bijzonder veel goed aan, dat het zo ging zoals het ging", constateerde Duinhouwer. In de tweede helft ac teerde Zonnemaire met aanzienlijk meer zelfvertrouwen als in de eerste 45 minuten en nu kwam er ook een aantal kansjes. „De ploeg verdient een compliment, want er werd in die tweede helft goed geknokt, hetgeen een aardige pot tot gevolg had". Des alniettemin slaagde Jong Ambon 3 er in die tweede periode toch nog in om de score naar 7-0 te tillen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 6