NIEUWSBODE Feyenoord en Ajax weer niet foutloos Zierikzee heeft geen afdoend antwoord op boerenkoolvoetbal Divo en verspeelt punt: 0-0 Delta Sport-damesformatie onder leiding van Jacolies van Gastel en Annemiek Goedhart succesvol Bruse Boys verzuimt in tweede helft volle winst op Hoek binnen te halen „Schop hem voor zijn sodemieter, man OVERZICHT ERE DIVISIE Brouwershaven mag handen dichtknijpen met kleine overwinning op Kats: 3-2 ZIERIKZËESCHE NIEUWSBOBTC Maandag 15 september 1986 Nr. 23999 5 DINTELOORD - Na de 0-2 nederlaag' op eigen veld te gen het Boxtelse ODC verspeelde Zierikzee bij promo vendus Divo in Dinteloord een punt via een doelpuntloos gelijkspel. „De ploeg had te weinig zelfvertrouwen om een formatie, die een dergelijk soort boerenkoolvoetbal speelt, onder druk te zetten", stelde Zierikzee-oefen- meester Hans van der Wekke na afloop van de allesbe halve verheffende partij voetbal. „Het voetbal dat Divo speelt is van de mindere kwaliteit, dat in de tweede klas te vinden is. Het is moeilijk te bestrijden, maar dat zal Zierikzee toch ook moeten leren". Peter van Vossen scoorde tegen Divo een loepzuivere treffer, maar het doel punt werd op advies van grensrechter Bierkens afg'ekeurd wegens vërmecrhd buitenspel. Zierikzee ging overigens niet slecht uit de startblokken. Gedurende de eerste tien minuten creëerde de ploeg een paar aardige mogelijkheden. De eerste kans viel evenwel toch aan de andere kant. Jacques Dierks kwam plotseling oog in oog met doelman Peter Noordijke, maar de Zierikzee- sluitpost reageerde attent door zich in de baan van het schot te werpen. Even later snelde Ronald van Oeve- ren aan de andere kant op snelheid door de defensie op een dieptepass van Leen Koster. Zijn voorzet werd door André Hellemons over het doel gekopt, voordat Kees Verkaart kon afronden. In de tiende minuut ont snapte Zierikzee. Tonnie Vriens glip te op snelheid voorbij zijn vaste be waker Martin Quist en leverde de bal af aan Ad de Bruijn. Wim van de Maas greep te laconiek in, waardoor De Bruijn tot een schot kon komen. De schuiver flitste nipt voorbij de voor Zierikzee goede kant van de paal. Hierna ontspon zich een duel, dat voornamelijk op het middenveld werd uitgevochten. .Zierikzee slaag de er niet in om goed in zijn spel te komen. Dat bracht de speelwijze van Divo vooral met zich mee. De thuis ploeg speelde vanuit een hecht verde- digingsblok, terwijl het middenveld met lange trappen steeds werd over geslagen. Bovendien schuwde de ploeg niet om een groot aantal over tredingen toe te passen, waardoor het •ritme voortdurend werd verstoord", meende Hans van der Wekke. Gevaar kwam er vanuit het Divo- kamp voornamelijk uit de vrije trap pen van laatste man Frans Nieuw- land. Met zijn prima traptechniek zocht hij voortdurend Tonnie Vriens op. De getruckte aanvaller werd veel al goed afgedekt door, Martin Quist, maar kwam toch ook een aantal ke ren goed door. In de 28é mihuut moest Peter Noordijke zich optimaal rek ken om een kopstoot van Vriens uit de verste hoek te tikken. In de slotminuten van de eerste helft zette Zierikzee de thuisploeg weer enkele minuten de duimschroe ven aan, waardoor er kansjes kwa men voor Peter van Vossen, Kees Ver- kaart en Ronald van Oeveren. Vijf minuten voor tijd overkwam Peter van Vossen hetzelfde wat Kees Ver- kaart in de ontmoeting met ODC be leefde. Bij een hard schot moest Divo-doelverdediger Jan van de Wee gen de bal lossen. In tweede instantie kreeg hij het leer alsnog in zijn bezit, maar de bal ontglipte hem ander maal. Peter van Vossen was er als de kippen bij, kreeg ook de voet tegen de bal, maar doelman Van de Weegen meende, dat dat onterecht gebeurde. Van Vossen kreeg een fikse trap van de slotman en kreeg bovendien het ongelijk aan zijn zij van de veelal warrig leidende arbiter De Wit. Ogenschijnlijk zijn de fluitisten vooralsnog erg slecht op de hoogte van het feit, dat een doelman de bal niet meer mag vastpakken, wanneer ZIERIKZEE - De cre-divisie heeft op de eerste inhaalzondag een bijzondere koploper gekregen: FC Den Bosch. De semi-profs uit de Brabantse hoofdstad versloegen Feyenoord, de ploeg van hun voormalige trainer Rinus Israël, met 2-1. De Bosschenaren bleven ongeslagen en brachten Feyenoord de eerste ne derlaag van het seizoen toe. ding op de Europa-cup 2-wedstrijd te gen Bursaspor. De verdedigend sterke ploeg van Theo de Jong bleek ook in aanvallend opzicht over veerkracht te beschik ken. Thhamata bracht Feyenoord in de twintigste minuut aan de leiding. Een kwartier voor tijd herstelden Gillhaus en Hoyer de schade. De win nende treffer kwam tot stand uit een strafschop. Doelman Hiele torpe deerde invaller Van Duuren, toen de ze een blunder van Mario Been dreig de af te straffen. Ajax beet zich stuk op de taaie ver dedigers van FC Groningen. De 16.500 toeschouwers in De Meer zagen een aardige wedstrijd, maar geen doelpunten. Ondanks het schamele resultaat verklaarde Ajax-coach Jo- han Cruijff te hebben genoten. Hij zag het duel als een goede voorberei- De Vecndam-spits Stccnge kreeg in de wedstrijd tegen cn bij FC Den Haag een kans en maakte prompt een doelpunt. Don Haan had een veel voud aan mogelijkheden, maar kwam niet tot scoren. Excelsior gaat een moeilijk seizoen tegemoet. De Kralingsc club was in alle opzichten de mindere van FC Utrecht en ver loor met 2-4. De van Sparta overgeko men Henk Fraser, die Van Locn ver ving. maakte drie van de vier Utrechtse treffers. De vier eredivisiewedstrijden werden bezocht door 36.500 personen. Slechts een speler kréég een gele kaart: de Ajacied Sonny Silooy. deze eenmaal uit de handen is. Dat de doelverdedigers vervolgens het recht aan hun zij trachten te krijgen door een tegenstander laconiek on deruit te schoppen, schijnt er even eens bij te horen. Evenals een week tevoren was ook hier minimaal een boeking op zijn plaats geweest. „We moeten in de tweede helft het zelfde agressieve spelletje gaan spe len als Divo", constateerde Zierikzee- uitblinker Wim Mulders tijdens de rustperiode. ,,Als we dat niet doen gaan we voor schut". Deze opmerking leek aanvankelijk niet tegen dovemans-oren gezegd, want Zierik zee startte gretig. In de tweede mi nuut resulteerde een snelle aanval met Martin Quist, Kees Verkaart en Marco van Oeveren in een afrondend schot van Van Oeveren. Zijn inzet was echter te zwak om doelman Van de Weegen te verontrusten. Vier minu ten later produceerde Peter van Vos sen.een loepzuiver doelpunt. De wa- tervlugge aanvaller sprintte op een dieptepass van Leen Koster achter de bal aan, waarbij hij vier verdedigers verraste. In een vloeiende beweging prikte hij de bal in de touwen, maar inmiddels had Divo-grensrechter Bierkens de vlag al in de hoogte, een actie die werd gehonoreerd door arbi ter De Wit. ,,Het. zal nog wel eens va ker gebeuren, dat de snelheid van Pe ter van Vossen hem in feite parten sp.eelt. Er zijn maar weinig grens rechters, die in hun beoordeling uit gaan van het moment van spelen van de bal", onderkende Hans van der Wekke. Een minuut na de afgekeurde treffer kwam Van Vossen andermaal in goede positie, maar dit keer ver zuimde hij af te ronden. Doorspelen Naar gelang de tweede helft vor derde en Zierikzee Divo onder druk hield groeide ook het aantal overtre dingen, dat overigens door de Eind- hovense scheidsrechter allemaal werd goedgevonden. Twintig minu ten voor tijd raakte een van de Divo- verdedigers op de rand van het eigen strafschopgebied geblesseerd bij een agressieve actie van Wim Mulders. De bal werd door de Divo-spelers in het spel gehouden, waarop ook Zierikzee verder bleef spelen, on danks het blessuregeval. Luid schreeuwend wilden diverse Divo- spelers, dat de bal buiten de lijnen getrapt zou worden om Divo-trainer Toon Pollemans in de gelegenheid te stellen tot blessurebehandeling over te gaan. „Schop hem voor zijn sode mieter, man..." klonk het luidkeels over het veld, toen Zierikzee oprukte ig^Ie richting van het, Divo-doel. Dé uitspraak demonstreerde de (enigs zins) verwerpelijke, instelling van de Dinteloordse ploeg. Wonder boven wonder haalde Zierikzee zonder blessures de eindstreep, maar het feit, dat er een punt moest worden in geleverd kan mogelijk ook als 'bles suregeval' worden aangemerkt. „Je hebt karakters, die niet geboren zijn als vechters. Daar maak je niet zo een-twee-drie vechters van. Maar we gaan er wel aan werken, zodat we ook dergelijke ploegen effectief kun nen bekampen", besloot Hans van der Wekke na het laatste fluitsignaal van arbiter De Wit. BRUINISSE - De Zeeuwse derby tussen Bruse Boys en Hoek in de tweede klas van het zaterdagse KNVB-voetbal werd bepaald geen hoogdravend ge beuren. Daarvoor acteerden de twee ploegen te matig. Bovendien liet Bruse Boys het in de eerste helft helemaal afweten, terwijl Hoek in de tweede helft niet erg meer bij de les 'was. Het was daarom ook logisch, dat de ploeg van trainer Jan Dooms in de eerste helft de leiding nam en dat de thuisploeg de zaken in de tweede 45 minuten rechttrok. De in de lucht hangende winnende treffer van Bruse Boys-zijde bleef evenwel uit, zodat ook het tweede thuisdu el niet meer dan een puntcndeling opleverde: 1-1. Tonnie van de Berge moeten zijn. Doelman Willy Nieuwelink verkeer de evenwel in goede doen en verricht te zijn werk foutloos. In de negentien de minuut kwam Hoek op voorsprong, toen een vrije trap van Jan de Block van 25 meter in de uiter ste bovenhoek belandde: 0-1. De vrije trappen fungeerden overigens als het meest gevaarlijke wapen van de be zoekers. Steeds ontstond er dreiging wanneer De Block of Van den Houten zich achter de bal plaatsten, maar treffers bleven verder uit. ,,In de eerste helft was het van onze kant ronduit slecht", erkende Bruse Boys-oefenmeester Jan Kostense. ,,Er werd zonder inzet en zonder agressie gespeeld. Hoek profiteerde daar ove rigens maar matig van. Met uitzonde ring van spits Niek van den Houten had de ploeg weinig in te brengen". Hoek had wel de felheid in het spel, die Bruse Boys in de eerste helft ont beerde. De thuisploeg verdedigde evenwel vrij aardig, al viel er van tijd tot tijd nog wel eens een gaatje, dat dan weer werd gedicht door doelman Steef van de Velde. Bruse Boys kreeg nauwelijks scoringskansen of het zouden wat afstandsschoten van Ja cob van de Berge, Jaco Kastelein en Agressiever In de tweede helft keerde Bruse BROUWERSHAVEN - De zaterdagse afdelings tweede klasser Brouwers haven is ook na twee ronden zonder puntverlies, maar de zwartwitte brigade van trainer Kees Kommer mocht zaterdagmiddag de handen meer dan dicht knijpen bij de schamele 3-2 overwinning op Kats, sinds jaar en dag een voet baldwerg in Zeeland. „Het was een erg zwakke wedstrijd van Brouwersha ven-kant. Als we met 3-5 verloren zouden hebben, zouden we niks te zeggen hebben gehad. Het spreekt dan ook voor zich, dat ik qua resultaat uiterst blij ben", erkende Kees Kommer na afloop. evenwel niet, want Kats trok de zaak direct vanaf de aftrap weer recht. Een „Aanvankelijk heerste er zichtbaar het idee van 'dat doen we wel even'. De eenvoudige overwinning van de openingsronde bij WIK en het feit, dat we tijdens de vorige competitie met 8-1 van Kats wonnen op sport-, park Onder de Molen' waren daari stellig debet aan. Na een kwartier werd het evenwel duidelijk, 'dat daar weinig van terecht zou komen en toen werd er ook even aardig gevoetbald". In de openingsfase was er binnen de Brouwersaven-gelederen sprake van een bijzonder zwakke opbouw van achteruit. De ploeg acteerde ideeloos en Kats had totaal geen problemen om minimaal gelijke tred te houden. In de twintigste minuut resulteerde een korte opleving in de ope ningstreffer van René Roon na goed doorgaan van Arjan Visser vanaf de linkerkant. Roon knikte het leer bin nen. Van lange duur was de vreugde grove verdedigingsfout lag aan de ge lijkmaker ten grondslag, Krampachtig „Het werd allemaal toen weer erg krampachtig. Er was eigenlijk nie mand in de ploeg, die het geheel over een dood punt heen wilde of kon til len. Het was echt triest om aan te zien en ook totaal geen schim van een week tevoren bij WIK", erkende Kees Kommer. Tien minuten voor het rustsignaal kwam de Brouwse formatie toch weer op voorsprong en opnieuw was het René Roon, die voor de afronding zorgde. Hij werd door Jaceo de Jonge goed in de diepte gestuurd. Toen was het evenwel weer totaal gebeurd met Boys met een duidelijk gewijzigde in stelling op het veld terug. „Het was iedereen duidelijk geworden, dat er veel fanatieker aangepakt moest worden, wilde er een positief resul taat behaald te worden". Door die positievere instelling kwamen er ook kansen uit schoten en kopballen van de voorwaartsen. „Door het betere spel werd de gelijk maker afgedwongen. Die kon ge woon niet uitblijven". In de twin tigste minuut kwam Herman Knop binnen de lijnen voor Egbert von Unen en die wissel had prompt suc ces. Knop ging bij een van zijn eerste acties goed door. Zijn inzet belandde via een verdediger in de voeten van Jacob van de Berge, die in een keer genadeloos uithaalde: 1-1. „Vanaf dat moment ging het beter en hadden we eigenlijk door moeten drukken naar een overwinning", stelde Kostense. Cees Willemse kwam nog in het veld voor Jeroen Hoep, waardoor Tonnie van de Berge naar zijn favoriete lin- kervleugelstek kon verhuizen. Hoek bleef met kunst- en vliegwerk over eind door goed werk van YVilly Nieu welink, maar aan de andere kant moest ook Steef van de Velde zich Ia- ten gelden op pogingen van Martin Quataert en Jan de Block. Jan Kostense was enigszins teleur gesteld, toen het bij het laatste fluit signaal van William Roegiest nog 1-1 stond, collega Jan Dooms was tevre den met het resultaat van zijn ploeg. de thuisploeg. In de slotminuten had Brouwershaven over geluk niet te klagen. Een kopbal van Katszijde werd door een verdediger van de doellijn gehaald, terwijl een andere inzet door een doelpaal werd ge keerd. „We kwamen goed weg en mochten stellig blij zijn met een klei ne voorsprong de kleedkamers op te kunnen zoeken". Toch leek het tij aanvankelijk in de tweede helft te keren. Na amper vijf minuten vergrootte een inzet van Flip Bokelaar op aangeven van de op rechts doorkomende Arjan Visser de marge tot twee doelpunten. „De ove rige veertig minuten waren in zijn ge heel voor Kats. Dankzij goed werk van de absolute uitblinker Sjaak van de Weele bleef Brouwershaven over eind, maar vraag me niet hoe, want het was werkelijk ontstellend zo zwak als er gespeeld werd". Vijf mi nuten voor tijd kwamen de bezoekers nog op 3-2, maar toen resteerde de tijd om Brouwershaven zelfs nog een, dan wel twee punten te ontfutselen. Kort voor tijd ontsnapte de ploeg nog wel, toen Kats niet erg adequaat om sprong met een indirecte vrije trap binnen het zestien meter-gebied. „Het is te hopen, dat de ploeg de volgende week weer beter bij de les is, anders zou Borssele wel eens voor een onaan gename verrassing kunnen zorgen", stelde Kees Kommer nog vast. Hij moet het dan stellen zonder Arjan Visser, Leo Clarisse en Martin de Jong, vanwege respectievelijk mili taire verplichtingen, vakantie en een slepende schorsingsperiode. WEERT - De damesploeg van atletiekvereniging Delta Sport heeft tijdens de landelijke finale van de ploegen- competitie voor een fikse verrassing gezorgd in de vierde klas. De ploeg, die werd gecoached door het kersverse Delta Sport-erelid Anthon de Bruijn, eiste op de nieuwe kunststof-accommodatie in Weert de zilveren medaille, behorend bij de tweede plaats, voor zich op. Tijdens het slotnummer, de 4 x 100 meter, verdrong Delta Sport De Liemers alsnog van die tweede positie. ATC '75 behaalde de eerste plaats. laarstcrs had. Het kwartet Nelli Coo- man, Els Vader, Michelle Martinot cn Esra Picternella verbeterde het Ne derlands 4 x 100 meterrecord voor clubtcams tot 45,98 sec. Het oude re cord stond sinds 1977 op naam van het Haagse Sparta. Achter AVR ein digden ADA Amsterdam en Sparta Den Haag als tweede en derde. Trias uit Heiloo en Fortis uit Enschede de graderen hier. In de eerste klas bij de heren promoveren kampioen Prins Hendrik uit Vught en Startbaan uit Amstelveen, terwijl De Liemers uit Zevenaar en Spirit uit Lelystad de graderen. Bij de dames gaan kam pioen Impala uit Drachten en Lycur- gus uit Krommenie naar de hoofdklas, terwijl PEC Zwolle en At- modes Haarlem afzakken naar de tweede klas. AV '56 uil Goes werd tweede klaskampioen bij de heren en promoveert met PEC Zwolle en Ti on Enschede. Bij de dames gaan PAC Rotterdam als kampioen en AV '34 Apeldoorn en Holland Haarlem als tweede en derde naar de eerste klas. Tijdens de wedstrijd in Weert toon den Jacolies van Gastel en Annemiek Goedhart zich dc grootste puntenver- zamclaars voor dc ploeg, die geduren de dc volgende competitie in de derde klas gaat aantreden. Jacolies van Gastel won het hoogspringen met een hoogte van 1.65 meter, waarmee zij weer aardig in de buurt is gekomen van haar persoonlijk record van 1.70 meter, dat dateert uit 1980. Ook op dc 400 meter toonde zij aan weer flink op weg te zijn naar haar oude niveau van vooi; dc blessurcporiodo, die haar zeer lang buitenspel hield. Zij eindig de als eerste in 59,4 sec., hetgeen slechts negentiende seconde verwij derd van haar clubrecord van 58,5 sec., dat stamt uit 1983. Een overwin ning was er ook voor Annemiek Goedhart. Zij verbeterde haar per soonlijk record bij het discuswerpen met een beste poging van 32.28 meter. Haar oude record uit 1985 bedraagt 31.82 meter. Ook hot kogelstoten ging uitstekend niet een boste poging van 10.54 meter. Frederike van Voeren kwam uit op de 100 meteren had daarvoor 13,9sec. nodig. Inge den Boer benaderde haar persoonlijk record op de 800 meter met een tijd van 2.34,3 min. Delta Sport-secreta rosse Joke van de Kasteele wierp de speer naar 26.74 meter en Cora den Boer kwam bij het verspringen tot 4.64 meter. De estafette over 4 x 100 meter moest dc beslissing brengen over dc bezetting van de plaatsen twee tot cn met vier. De ploegen van Delta Sport, De Liemers en Start '75 ontlie pen elkaar tot dat moment nauwe lijks iets. Jaeolics van Gastel, C-ora den Boer, Frederike van Voeren cn Inge den Boer noteerden een uitste kende 53,3 sec., waarmee het kwartet slechts negentiende seconde verwij derd bleef van het uit 1.976 daterende clubreeord van Marja Kouijzer, Ma rianne Nolet, Joke van de Kasteele (toen nog Geluk) en Thoa Kaayste- ker. Dit viertal had op 23 mei 1976 in Vlissingeii 52,4 sec. nodig. Door de uitstekende score verhuisden de Del ta Sport-dames naar (le tweede plaats niet 6398 punten. ATC '73 was met 6779 punten ongenaakbaar. De Liemers kwamen met 6277 punten op de derde plaats. Start '75 kwam der tien punten lager uit. Elders in liet land werden ook cle fi nales in de overige klassen afge werkt. In Sittnrd streden de hoofd klassers tegen elkaar. Bij do heren werd AAC uit Amsterdam kampioen voor het Haagse VLTC cn Sprint uit Breda. Dc beste herenprestatie kwam op naam van Chris Leeuwen- burgh van VLTC, die met dc polsstok over 5.40 meter ging. PSV uit Eindho ven en Thor uit Roosendaal degra deerden hier naar dc eerste klas. Bij de dames ging hot kampioenschap naar AVR uit Rotterdam, dat in de sprintsters Nelli Cooman en Els Va der uitstekende puntenverzame- Jacolies van Gastel scoorae een uitstekende tijd op de 400 meter, die haar een zege opleverde. Zij won ook hel hoogspringen en joeg de estafetteploeg op naar een prima tijd. die de ploeg uiteindelijk een zilveren medaille oplever de.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 5