Gemotiveerd bezoek bij open huis bibliotheken Een bijzonder ja-woord Seizoenstart met causerie over politieloopbaan Seizoenstart Nederlandse Vereniging Huisvrouwen Muzikale behoefte Bruinisse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Doorgereden na aanrijding Aanrijding met gewonde Kop/staart- botsing Aanrijding Alcoholcontrole ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 15 september 1986 Nr. 23999 3 Plattelandsvrouwen afdeling Noordwelle e.o. NOORDWELLE - In het dorpshuis te Noordwelle start de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afde ling Noordwelle e.o. het nieuwe sei zoen op 17 september om 20.00 uur met een bijeenkomst tijdens welke de heer L. Fonkert uit Reness" iets zal vertellen over zijn belevenissen gedurende zijn politieloopbaan. De heer Fonkert was werkzaam als hoofd van de geüniformeerde politie en als wnd.-hoofdcommissaris in Rotterdam. BRUINISSE - In een dringende brandbrief doen Leo van Galen en Bram van den Berge een beroep op de jeugd van Bruinisse om lid te worden van het muziekkorps van de vis sersplaats ten einde het korps niet voor het dorp verloren te laten gaan. Door vergrijzing, ziekte en verhui zing is het ledental tot een minimum terug gelopen en er is dringend be hoefte aan aanvulling van jongeren. De behoefte doet zich gelden bij de muzikanten, het tamboerkorps en de majorettes. De brief van Leo van Galon, voor zitter van Nu met Hope en Bram v. d. Berge, initiatiefnemer van de Boe- renkapel, is aan alle kinderen van de basisscholen en hun oudei's ver strekt. „Wat is een school zonder kin deren? Niets! En wat is een dorp zon der muziek? Ook niets! Wat drommel, in ons eigen dorp kunnen we toch ze ker wel een eigen korps in het leven roepen!", vervatten ze in de stencil hun hoge nood. Beide muzikanten, in hart en nieren bij het wel en wee van de vereniging bet rokken, proberen de muzikale vonk over te laten springen op do jongeren. Zc geven aan dat daadwerkelijk zelf muziek maken tijdens oefening en uitvoering een berg plezier en ontspanning geeft. Dat de vereniging de jongens en meisjes kan en wil opleiden tot muzi kant tamboer en majorette om zo het totale korps weer op volle sterkte te brengen zodat er tijdens de plaatse lijke feesten en evenementen weer fier kan worden opgetreden voor de eigen bevolking. liet antwoord zal dus nu van do jeugd van Bru zelf moe ten komen. Muzikaal is het korps al lerminst dood gezien het succesvolle initiatief tot oprichting van de Boe- rcnknpel. Maandagavond oefent Nu met Hope in het dorpshuis; dinsdag avond doet de Boercnkapel dat. De leden van de korpsen geven graag in lichtingen over de muzikale hobby die hen zo na aan het hart ligt. Zater dag 18 oktober houden ze open huis tijdens een muziekavond in het dorpshuis. Het koortje, de junioren gym nastiek, het handwerken en de Lees kring Renesse zijn inmiddels al weer van stai't gegaan. De Leeskring Noordwelle volgt op 16 september, en de bowlingclub en de senioren gym op respectievelijk 2 en 22 oktober. Bij voldoende deelname zal een cui'sus schrijfvaardigheid worden ge organiseerd op 10 en 24 november. Hierbij zal o.a. aandacht worden be steed aan het maken van een verslag. Belangstellenden kunnen zich opge ven bij mevr. A. Padmos, tel. 01116-1304. In januari zal bij voldoende deelna me een computercursus voor begin ners worden georganiseerd. Deze cur sus bestaat uit acht lessen van 2 tot 2'A uur en zal vanaf 8 januari 's mid dags vanaf 13.30 uur gegeven worden. Uitgever: B.V. Drukkerij Wh Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon; 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Bezorging (van 18.00-19.00 uur): 01119-1941. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-5071, 01110-4669. 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur); 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 40.00; per jaar f 152,50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeescbe Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BTW. De bibliotheek thuis in de hu uil" ZIERIKZEE/BROUWERSHAVEN/BURGH-HAAMSTEDE - Er zijn van die perioden in het jaar, waarin de huwelijksvoltrekking hoogtij viert. De vakan ties zijn voorbij en jong en oud komen weer tot serieuze gedachten. Dit week einde was het op Schouwen-Duiveland voor heel wat stelletjes 'trouwtijd'. En kelen hiervan werden door de achterban Op een bijzondere wijze gefeliciteerd. In het gemeentehuis te Burgh-Haamstede gaven Katrien Beije en Karei Leeftink uit Noordwelle el kaar het ja-woord. Al tijdens de plechtigheid bezorg de een groep leerlingen van de openbare basisschool de Kirreweie uit Burgh-Haamstede het stel een eer betoon. Katrien is namelijk lerares op deze school en geeft les aan groep vier. Toen het kersverse paar het gemeentehuis uit kwam hadden de kinderen een fleurige boog geheven, waaronder Karei en Katrien naar de auto moesten. Brandwacht Brandwacht eerste klas Dick Quant moest samen met zijn vrouw Nicolette van Donk letterlijk in het huwelijksbootje stappen. Wie bij de Zierikzeese brandweer zit ontkomt niet aan een feestelijk ont haal. Nadat Dick en Nicolette elkaar eeuwige trouw hadden beloofd en het stadhuis van Zierikzee verlie ten, werden zij in een versierde boot geplaatst door vele brandweerlieden. En alsof dat niet voldoende was; twee hulpverle ningswagens en twee bluséénlieden vergezelden de boot door de binnenstad. Uiteraard met zwaailich ten en sirenes. Ook op sportief gebied werd er een huwelijk vol trokken. Handballer Bert de Vos en basketballster Josee Velders gaven elkaar 'sportief' het ja-woord en hoopten van harte, dat deze verbintenis in lengte van dagen een voltreffer zou worden. Vertegenwoordigers van handbalvereniging Delta Sport en basketball vereniging Mevo '80 kwamen het paar tijdens de re ceptie in het Brouwse Tonnenmagazijn feliciteren. maatschappelijk werk) daar ook eens de aandacht op wordt gevestigd. Het betekent voor een patiënt, vol gens hen, immers heel wat of je al of niet verstoken moet lil ij ven van elke vorm van lectuur of kranteninforma tie. In dit verband zouden zij het ook toejuichen, dat in het Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee de benodig de, overigens eenvoudige apparatuur zou worden aangeschaft. Het werk van de Nederlandse Blin- denbibliotheek richt zich niet uitslui tend op blinden en slechtzienden, maar ook op mensen, die bijvoor beeld ten gevolge van een oogopera tie tijdelijk niet kunnen en mogen le zen en op mensen met ms of reuma, voor wie het vaak te moeilijk is een boek vast te houden. Niet alleen boeken worden op cas sette uitgebracht, maar ook tijd schriften en kranten, die alle op aan vraag verkrijgbaar zijn. Wie meer wil weten over de Neder landse Blindenbibliotheek en de mo gelijkheden van uitlenen, kan con tact opnemen met de dames Brink man en/of Heijnemans, tel. (01110)- 6544. Vrij stil Woordvoerster in de bibliotheek te Burgh-Haamstede, Mieke Overbeeke moest ervaren, dat het 'vrij stil' was tijdens het open huis in De Schutse. Desalniettemin kon zij zes nieuwe le den noteren. Zij liet desgevraagd weten, dat na BURGH-HAAMSTEDE - Op de kruising Kloosterweg/Padweg te Burgh-Haamstede ontstond zaterdag middag een aanrijding tussen twee personenauto's, waarbij de auto van C. R. uit Dordrecht aan de linkerzijde werd vernield. De bestuurder van de auto, die de aanrijding veroorzaakte reed aanvankelijk door, maar. kon aan de hand van het kenteken, geno teerd door een getuige, worden ach terhaald. De auto bleek eigendom van v. d. V. uit Zierikzee, maar werd op betreffend moment bestuurd door T. v. E. uit Zwijndrecht, die zelf te kennen gaf onder invloed te zijn ge weest. ZONNEMAIRE - Op de kruising Zuidweg/Kruisweg te Zonnemaire ontstond zondag een aanrijding tus sen twee personenauto's, waarbij één der inzittenden gewond raakte. Een auto bestuurd door J. N. uit Dreischor kwam vanaf de Kruisweg en zou geen voorrang hebben ver leend aan een auto bestuurd door L. N. uit Zonnemaire. Een aanrijding was het gevolg. Inzittende J. S. J. in de auto van N. raakte daarbij gewond en moest naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis worden gebracht. De beide voertuigen werden bescha digd. ZIERIKZEE - Op de Laan van Sint Hilaire ontstond zaterdagavond om streeks 19.15 uur ter hoogte van de verkeerslichten bij de Nieuwe Kooi weg een kop/staartbotsing tussen twee personenauto's. Een auto be stuurd door L. S. uit Zierikzee stopte voor het op oranje springende ver keerslicht. De achterop komende au tomobiliste B. M. uit Zierikzee reken de daar niet op en reed tegen de achterzijde van de auto van S. De ge hele voorzijde van het voertuig van M. werd vernield; de auto van S. werd aan de achterzijde beschadigd. BRUINISSE - Op de kruising Deestraat/Julianastraat te Bruinisse ontstond zaterdagochtend omstreeks 11.10 uur een aanrijding tussen twee personenauto's. Een auto bestuurd door W. d. V. uit Rotterdam wilde linksaf de Ds. Wijnenburgstraat in slaan en zou daarbij geen vrije door gang hebben verleend aan een auto bestuurd door S. D. uit Bruinisse. Beide voertuigen werden beschadigd. ZIERIKZEE - Tijdens een alcohol controle zaterdagavond werden 39 au tomobilisten aangehouden. Acht maal werd een blaasproef afgeno men, waarvan geen enkele positief was. ZIERIKZEE - Geen overstelpende, maar wel duidelijk gemotiveerde belangstelling bleek er zaterdag in biblio theek De Stolpe te Zierikzee en in De Sehutse te Burgh- Haamstede te bestaan voor het open huis, dat onder het motto: 'De bibliotheek thuis in de buurt' werd gehou den. Een landelijke manifestatie, die wegens het succes van vorig jaar werd geprolongeerd. Doelstelling van deze brede presentatie is zoveel mogelijk mensen kennis te laten ma ken met deze voorziening, die ten slotte met gemeenschapsgeld ïn stand wordt gehouden. Woordvoerster in De Stolpe me vrouw H. C. van der Vlies toonde zich best tevreden met het bezoekersaan tal, dat zaterdagochtend werd geno teerd. Er was duidelijk sprake van een extra toeloop in vergelijking met een gewone zaterdagochtend, wan neer de bibliotheek in Zierikzee ook tussen tien en twaalf uur geopend is. Zelf invullen Mevrouw Van der Vlies liet weten, dat de bibliotheken zelf een program ma voor dit open huis mochten invul len. „De één zal het wat uitgebreider doen dan de ander. Wij kozen voor een eenvoudige opzet, tijdens welke uitvoerig informatie kon worden ver- strekV', aldus de woordvoerster. Zij wees erop, dat wegens de wat krappe personeelsbezetting in De Stolpe vaak geroeid moet worden met de riemen men heeft. ,,Je zou ei genlijk veel meer informatie willen verstrekken, maar daar kom je vaak niet toe, omdat het werk aan de balie alle aandacht opeist". Onder do bezoekers zaterdag be vonden zich ook kinderen, die bin nenkort tijdens de kinderboeken week van 8 tot 18 oktober overigens via de scholen wellicht nog nader met het werk van do bibliotheek zullen kennismaken. Een apart plaatsje in De Stolpe was ingeruimd voor de dames H. Brinkman en A. Heijneman van de UW afdeling Zierikzee, die zieh sinds een jaar ook inspant om de mo gelijkheden van de Nederlandse Blindenbibliotheek nader onder de aandacht van het publiek te brengen. Dat heeft tot nu toe geen overweldi gende respons opgeleverd, erkennen de beide dames, maar anderzijds' mochten zij ervaren, dat de mensen, die gebruik maakten van artikelen van de Nederlandse Blindenbiblio theek zich daar zeer enthousiast over toonden. Beide UVV-sters hebben tot nu toe moeten constateren, dat nog slechts weinigen op de hoogte zijn van het geen deze voorziening te bicden heeft. Zij achten het in dezen van groot belang, dat via de eerste lijns- verzorging (huisarts, wijkverpleging. Zaterdagochtend echter was het in lichtingenbureau in De Stolpe wel bezet en daar bleken geïnteresseerde bezoekers graag gebruik van te ma ken. Verder werden de aanwezigen door middel van een informatievitrine en posters op de hoogte gesteld van het feit, dat De Stolpe al 35.000 boeken bezit; 4330 leden telt en veel meer doet dan alleen boeken uitlenen. Zo werd onder meer gewezen op over heidsinformatie, tij dschrif t-casset- tes, de zogenaamde Zeelandmap en de literaire knipselkrant; allerlei vormen van documentatie, die men ook in de bibliotheek aantreft. WESTERSCHOUWEN - De Neder landse Vereniging van Huisvrouwen afdeling Westerschouwen start het nieuwe seizoen dinsdagmiddag 16 september met een bijeenkomst in De Sehutse te Haamstede, aanvang 14.00 uur. Tijdens deze middag zal mevrouw Zuiderent een inleiding houden over schoonheidsverzorging en cosmetica. Uiteraard zullen de diverse clubjes binnen de vereniging ook weer aller lei activiteiten gaan ontplooien. Het koor en de volksdansclub zijn reeds gestart op respectievelijk 3 en 9 september en op 2 oktober starten scrabble en bridgen weer. De bow- linggroep begint op 17 september. Onder leiding van mevrouw Ver west start dinsdagmiddag 21 oktober een cursus patch-work. De cursus be staat uit drie bijeenkomsten welke in De Schutse worden gehouden. Bij voldoende belangstelling zal er vanaf eind november ook een cursus Engels voor beginners van start gaan. De lessen zullen worden gegeven door Nellie Kenters. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij Ank v. d. Mark, tel. 01116-1354. de ingebruikname van do bibliotheek-dependance in De Schut se in het ledenbestand enige ver schuiving optrad. Enerzijds violen enkele trouwe bibliobus-bezoekers af, anderzijds meldden ongeveer zestig nieuwe leden zich aan. Mieke vertelt, dat het boeken bestand aanzienlijk beperkter is dan in Zierikzee. Vooral de sector studie boeken is heel wat minder breed ver tegenwoordigd. De meeste belang stellenden vervoegen zich daar toch in eerste instantie al voor naar Zie rikzee. Overigens kan ook in de biblio theek in Burgh-Haamstede geput worden uit de catalogus voor heel Zeeland. Aanvragen vergen derhalve wel wat extra werk, maar dat heeft men voor de trouwe bibliotheek bezoeker immers graag over. Mieke wijst er verder op, dat in de dependance gewerkt wordt met een zogenaamde wisselcollectie, die tweemaal per jaar wordt omgeruild, zodat op actuele wensen van het pu bliek kan worden ingespeeld. Toch wel leuk zo achter de monitor van de bibliotheek.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3