Wendy van de Roest en Frans Verspeek naar titel tennisclub Scelveringhe Zeeuwse afvaardiging niet al te best op dreef tijdens jaarlijkse Levade NIEUWSBODE Wedstrijd Oosterschelde zonder vis Volleybalclub Kwiek zorgt voor primeur met nachttoernooi Ziezavo competitie van start Hans Saman op V\ triathlon goed op dreef Zonnemaire ook op eigen veld zwaar onderuit: 0-4 Bridgeclub Schouwen neemt lessen ZVU over Aangepaste regels voor junioren en pupillen in Zeeland Herenploeg VV Mevo '80 start oefencampagne uitstekend Trimloop vanaf Bannink KV All Ready houdt weer een welpendag ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 11 september 1986 Nr. 23997 ZIERIKZEE - De zesde wedstrijd uit de binnenwatercompetitie van de Zierikzeese hengelsportvereniging Oosterschelde leverde geen gram vis op. Het weer was redelijk, maar tegen de natuur valt niet op te tornen. De volgende wedstrijd uit de competitie is op zaterdag 13 september. Er wordt om half acht van de Balie vertrok ken. BRUINISSE - Volleybalvereniging Kwiek uit Bruinisse zorgt het ko mende weekeinde voor een primeur op Schouwen-Duiveland. De club or ganiseert namelijk in de nacht van vrijdag op zaterdag een nachttoer nooi in de Zierikzeese sporthal On derdak. Het eerste eilandelijke volleybal toernooi begint vrijdagavond 12 sep tember om half elf en duurt tot zater dagmorgen 13 september zes uur. Daarna duiken alle deelnemers een uur lang het zwembad van sportcen trum Onderdak in, waarna een geza menlijke maaltijd wordt gebruikt. Om de volleyballers, die gedurende perioden niet spelen, toch bezig te houden staan er tafeltennistafels en sjoelbakken opgesteld. Het toernooi wordt in verschillende klassen afgewerkt. In de hoogste klas nemen vijf ploegen deel. Behalve Kwiek zijn dat Expalvo uit Dor drecht, Ibis uit Hellevoetsluis en Groenendijk en Intermezzo, beide uit Middelharnis. Er is verder ook een aantal recreatiepoules. De inschrij ving voor dit eerste nachttoernooi is zeker niet geworden, wat de organisa tie ervan verwachtte, maar zoals bij zoveel zaken zal ook hier de kat wel nadrukkelijk uit de boom gekeken worden. RENESSE - De clubkampioenschappen bij tennisclub Scelveringhe uit Re- nesse hebben in de enkelspelen verrassende kampioenen opgeleverd. Bij de dames veroverde Wendy van de Roest het kampioenschap door in de finale te winnen van favoriete Corrie Hoogerhuis. Frans Verspeek werd kampioen bij de heren. In de finale toonde hij zich de meerdere over Lenz Hoogerhuis. In de halve finale rekende Verspeek af met de als eerste geplaatste Wim Veer- hoek. Corrie Hoogerhuis ondervond nau welijks tegenstand tot de finale. Eerst kwam zij via een bye een ronde verder en vervolgens werden Joke Hop en Corrie van Oeveren beiden met 6-2, 6-1 geklopt. Wendy van de Roest begon ook met een bye en klop te vervolgens Thea van Kluyven met 6-3, 6-1. In de halve finale ontmoette Wendy van de Roest de jeugdige Ma- rit van der Vet. Van de Roest verloor de eerste set met 6-4, maar trok de volgende twee sets naar zich toe via 6- 2 en 6-3. Ook in de finale had Wendy van de Roest drie sets nodig om uit eindelijk kampioene te worden. Cor rie Hoogerhuis trok na de eerste ver loren set de zaken nog wel recht, maar verloor toch nog nipt door in de derde en beslissende set de tiebreak te verliezen: 6-3, 3-6, 7-6. Wendy van de Roest pakte nog een tweede titel. Met Ria van de Roest klopte zij in de finale Marit en Joyce van der Vet in drie sets. Moeder en dochter van der Vet wonnen de eerste set nog wel met 6-2, maar zij verloren vervolgens met twee keer 6-1 alsnog. Heren enkel Bij het heren enkelspel was Wim Veerhoek naar aanleiding van zijn prestaties in voorgaande jaren als eerste geplaatst. Na een bye won hij vervolgens met 6-4, 6-4 van Erik-Jan Veenis, waarna ook Chris Schoneman sr zijn meerdere moest erkennen in Veerhoek: 6-3, 7-6. In de halve finale vond hij evenwel zijn Waterloo. Frans Verspeek had overigens wel zijn han den meer dan vol: 2-6, 7-5, 6-4. Verspeek haalde de halve finale via een bye, een overwinning op Ernst Pattiselanno en een walk-over op Wilco Hoogerhuis. In de onderste helft van het schema bereikten Lenz APELDOORN - De Zeeuwse hippische afvaardiging- naar de Levade in Apeldoorn boekte weinig opvallende prestaties. De enige, die aardig van zich deed spreken was Oranjeruiter Klaas van Exel, die met zijn paard Re- nard nota bene als invaller naar de nationale titelstrijd hij het springen ging. Zeeuws kampioene Sandy den Ex- ter verkoos het Europees kampioenschap samengesteld voor pony-combinaties, dat tegelijkertijd in Zweden werd afgewerkt. Klaas van Exel en Renard kwamen met vier andere combinaties in de barrage, maar daarin kwam hij niet verder dan een vijfde plaats. Ook voor Arianne en Peter Hanse verliep de Levade allerminst groots. Beiden eindigden in hun discipline in de achterhoede. Arianne Hanse kwam met haar pony Liza uit bij het kampioenschap springen. In het eer ste parcours ging het goed tot de vijf de hindernis. Op deze dubbelsprong weigerde Liza tot drie keer op de tweede sprong, hetgeen de bel bete kende. Tijdens de tweede manche kwamen Arianne Hanse en Liza wel rond, maar de zelfverzekerdheid was toch enigszins weggeëbd, hetgeen werd geïllustreerd aan de hand van vijf afgesprongen balken en 1,75 fout wegens tijdsoverschrijding. De 21,75 fouten brachten haar niet verder dan de 26e plaats in het eindklassement. De twaalf beste combinaties na twee parcoursen plaatsen zich voor de der de manche. Acht van deze combina ties waren nog foutloos, maar na de derde manche bleven er nog slechts drie met een blanco fouten register. Dit betekende wel, dat er nog een barrage moest plaatsvinden. Foutloos Hier slaagde slechts een combina tie erin om voor de vierde keer op een dag foutloos rond te komen. Martine Kampkes en Toski van ponyclub Nim- merdor werd daardoor de terechte kampioene. Jenny Zoer en Promisses van ponyclub Zuidwolde noteerden een weigering en een foutsprong, het geen de tweede plaats betekende. Berry Bos en Olivier van ponyclub NOP reden zichzelf uit de hoogste klasseringen door een verkeerd par cours te kiezen. Jenny Zoer en Promisses behaal den bij de ponycombinaties wel de stijlprijs, nadat zij naast het kam pioenschap hadden gegrepen. Bij de paarden zette Jenny Zoer de zaken evenwel terdege recht door met Se cret Power wel kampioen te worden. Vijf combinaties belandden na drie manches in de barrage. Hierin slaag den twee combinaties erin om voor de vierde keer foutloos rond te ko men. Jenny Zoer en Secret Power rea liseerden de snelste tijd, waardoor Menno Botma en Ugon met de twee de plaats genoegen moesten nemen. De overige drie barragisten, waaron der Klaas van Exel en Renard scoor den vier fouten. Jur Vricling pro beerde met Pour Lc Merite nog wel de tijd van Jenny Zoer aan te vallen. Hij slaagde er ook in om sneller te zijn, maar een balk op de voorlaatste hindernis verstoorde het plan. Bij het dressuurkampioenschap voor de ponies toonde Marieke van de Wijngaart zich met haar pony Pitsy ruim de beste. Uiteindelijk telde de combinatie 22 punten voorsprong op Ingeborg Sevinga met Odessa. De voorsprong werd overigens opge bouwd uit zes waarderingen. Drie ju ryleden waardeerden ieder twee proeven van de twee beste combina ties na een proef. Drie combinaties misten met minimaal verschil de eer ste twee plaatsen. De Zeeuwse kam pioene Wilma Beun kwam er met haar pony Ajax al evenmin aan te pas als ook het geval was bij Arianne Hanse en Liza bij het springen. Wil ma Beun en Ajax verzamelden 323 punten, 68 punten minder dan de la tere kampioene, een marge die na twee proeven meer dan verdubbeld zou zijn. Bij de paarden presteerde Marina de Fouw met Ticardo nog minder. De Zeeuwse kampioenscom binatie eindigde met 310 punten als laatste. Kampioen werd hier na een spannende strijd Dick Schekkerman met El Rio II. Hij bleef Arina Ham- minga met Virtuoos drie enkele pun ten voor na twee proeven. Mennen Ook Peter Hanse en Sunny brach ten het niet erg ver. De Kerkwerve- naar, die na twee Zeeuwse reserve kampioenschappen nu als kampioen naar de Levade mocht, reed zijn proef als laatste van de zestien combina ties. Het zou een van de magerste proeven van het laatste jaar worden. De tienjarige Palomino-pony Sunny was constant onrustig, schudde veel met het hoofd en was regelmatig 'los' van het bit. De combinatie eindigde met 160 punten als voorlaatste. Afgetekend kampioen werd Henk van Herwaarden met Datsje van de Welsh Menclub. De waardering van jury Leynse, die overigens vrijwel constant ver onder zijn collega Van Veen zat, gaf overigens de doorslag. Van Veen beoordeelde zowel de proef van Van Herwaarden en Datsje als die van Nel Bol en Vkina met 105 punten, Leynse kwam tot respectie velijk 97 en 89 punten. Nel Bol ein digde in het totaalklassement als tweede. Bij de achttallen eindigden De Axelse Kleppertjes als vijfde van de zes deelnemende ploegen, terwijl De Zwinrtiiters uit Nieuwvliet als vijfde en laatste eindigden bij de paarden. Bij het ponyclubkampioen schap bezette Noord-Beveland uit Kortgene de twaalfde plaats in een veld van zeventien ploegen. De Dc- velruiters uit Heerjansdam werden verrassend kampioen, toen de rui ters van PC Kapitein van d. Wal uit Hoofddorp het grandioos lieten af weten op het derde onderdeel, het springen. Tot dat moment leidde de Hoofddorpse club zeer afgetekend. Door het erbarmelijke springen werd zelfs de tweede plaats nog ver speeld aan PC Gunterstein uit Breu- kelen. Bij de paarden kwamen De Zwinruitêrs niet verder dan de elfde plaats. LR Noordoostpolder werd kampioen. Hoogerhuis en Chris Schoneman jr de halve eindstrijd. Daarin rekende Hoogerhuis overtuigend met Schone man af: 6-2, 6-4. Ook eerder had Lenz Hoogerhuis al laten zien goed in vorm te zijn. Hij gunde Daan Bezui- jen vier games, terwijl Joep du Bois zelfs slechts twee games mocht bin nenhalen. Schoneman schakelde Ro nald Moerland en Paul Verspeek uit. In de finale haalde Lenz Hoogerhuis de eerste set via een gewonnen tie break binnen, maar hij verloor de tweede, andermaal door een tie break. Door die slijtageslag moest de conditie de doorslag geven en daar bleek Frans Verspeek het meeste van te hebben. Hij won de derde en beslissende set met 6-3 en is de nieu we kampioen. Lenz Hoogerhuis en Frans Ver speek ontmoetten elkaar nog een keer in een finale, maar dan met ie der een van de zussen Van de Roest aan hun zij. Lenz Hoogerhuis en Sa- cha van de Roest haalden hun gram door de twee enkelspelkampioenen Frans Verspeek en Wendy van de Roest in drie sets te kloppen. Ver speek en Wendy van de Roest wonnen wel nog de eerste set, maar trokken vervolgens aan het kortste eind met 6-4 en 6-3. Het herendubbelspel werd een triomf voor vader en zoon Chris Schoneman. In de finale ontmoetten zij het als eerste geplaatste dubbel Joep du Bois en Martin de Jong, een finale die zij afgetekend wonnen: 6-4, 6-2. Schoneman/Schoneman kregen vooraf geen beschermde plaats en moesten dus het maximale aantal partijen afwerken. ZIERIKZEE - In de recreatieve zaalvoetbalcompetitie, die in de Zie rikzeese sporthal Onderdak wordt verspeeld, is inmiddels een aantal ronden afgewerkt. Alle voormalige clubs zijn inmiddels overigens opge gaan in één enkele vereniging Zieza vo. Sehouwen-Duivelandse ploegen kupnen overigens niet meer deelne- men aan de Zeeuwse titelstrijd door het terugstappen naar een recreatief gebeuren. In de eerste klas werden de volgen de wedstrijden gespeeld: Zeelandia* Bruse Boys 3-0; Skol Boys-De Steeg 0- 5; Schorpioen-Mevo 1-1; Country Club-FC Kerkwerve 5-3; Sporthuis Zierikzee-Zeelandia 3-3; Bruse Boys- Skol Boys 4-5; De Steeg-Schorpioen 2- 6; Mevo-Country Club 2-6; FC Kerkwerve-Sporthuis Zierikzee 2-6; Skol Boys-Zeelandia 1-2. Zeelandia Country Club Sporthuis Zz Schorpioen De Steeg Skol Boys Mevo Bruse Boys FC Kerkwerve De uitslagen in de tweede klas zijn als volgt: Country Club 2-Dreischor 7-1; Bijmakelaardij-Van de Ven Lijs ten 0-6; Pinky Boys-WIK 8-2; Skol Boys 2-Toren Boys 2-13;Stella Boys- Country Club 2 3-4; Dreischor- Bij makelaardij 1-4; Van de Ven Lijsten-Pinky Boys 5-3; WIK-Skol Boys 2 4-1; Toren Boys-Stella Boys 6- 2; Country Club 2-Bijmakelaardij 3-2. Country Club 2 3 3 0 0 14- 6 6 2 2 0 0 19- 4 4 2 2 0 0 11- 3 4 2 1 0 1 11- 7 2 3 2 10 8- 4 5 2 2 0 0 11- 5 4 2 110 9- 5 3 2 110 7- 3 3 2 10 1 7- 6 2 3 10 2 6-11 2 2 0 11 3- 7 1 2 0 0 2 4- 8 0 2 0 0 2 5-11 0 Toren Boys Van de Ven Pinky Boys WIK Bijmakelaardij Stella Boys Dreischor Skol Boys 2 2 10 1 3 10 2 2 0 0 2 2 0 0 2 2 0 0 2 6-9 2 6-10 2 5-10 0 2-11 0 17 0 In de derde klas werden de volgen de wedstrijden gespeeld: Mevo 2- Coen Honig Optiek 1 4-2; Stella Boys 2-PJZ 0-2; Coen Honig Optiek 2- Zeelandia 2 2-1; L O- Mevo 2 1-3; Coen Honig Optiek 1-Stella Boys 2 3- 2; PJZ-Coen Honig Optiek 2 0-8; Zee landia 2-ZZ '72 1-5; PZEM-L O 6-1; Mevo 2-Stella Boys 2 4-4. Mevo 2 Coen Honig 2 Stella Boys 2 PZEM ZZ '72 Coen Honig 1 PJZ Zeelandia 2 L O 3 2 1 0 11- 7 5 2 2 0 0 10- 1 4 3 111 110 0 110 0 2 10 1 2 10 1 2 0 0 2 2 0 0 2 6-9 3 6- 1 2 5- 1 2 5-6 2 2-8 2 2-7 0 2-9 0 Inmiddels werd ook de loting ver richt voor de tweede bekerronde, die op woensdag 10 december wordt af gewerkt. Opnieuw is hierin een hoofdrol weggelegd voor de ploeg van sporthuis Zierikzee. Moest de formatie in de eerste ronde optornen tegen Mevo, een duel dat uiteindelijk na strafschoppen werd beslist, nu opent Sporthuis Zierikzee de avond tegen Country Club. Het volledige programma ziet er voor 10 december als volgt uit: 19.00 uur: Sporthuis Zierikzee-Country Club; 19.40 uur; Bruse Boys-Tbren Boys; 20.20 uur: Van de Ven Lijsten- Schorpioen; 21.00 uur: Zeelandia II- FC Kerkwerve; 21.40 uur: Pinky Boys-Skol Boys 2; 22.20 uur: Mevo 2- Skol Boys. KAMPERLAND - Delta Sport-at- leet Hans Saman was op de triath lon, die in Kamperland werd afge werkt goed op dreef. Hij voltooide de een kilometer zwemmen, de 42 kilo meter fietsen en de tien kilometer lo pen in 2.16,34 uur, waarmee hij zijn tijd van een jaar tevoren met een mi nuut verbeterde. Saman verspeelde nogal wat tijd bij het zwemmen, maar herstelde zich uitstekend bij het fietsen. Bij het lopen verbeterde hij zijn positie zelfs nog, maar hij kwam net tekort voor het eremetaal in zijn categorie. Hij eindigde als vierde. Adrie Gerards had in zijn categorie pech, doordat hij in de eerste ronde van het fietsen een lekke band opliep, waardoor hij de strijd moest staken. ZONNEMAIRE - Na de zware 9-2 nederlaag bij Middelburg 6 in de ope ningswedstrijd van het seizoen liep ook de eerste wedstrijd op eigen veld uit op een dikke nederlaag. Volhar ding 2 klopte de ploeg van spe ler/coach Stoffel Duinhouwer met 0- 4 na een 0-1 ruststand. ,,Nu blijkt dat we ook deze tegenstander niet aan kunnen, ziet het er toch naar uit, dat we het heel moeilijk gaan krijgen in de derde klas van het afdelingsvoet bal", stelde Duinhouwer vast, „maar wie weet leeft het toch weer wat op, verderop in de competitie". Zonnemaire werkte hard om het Volharding zo moeilijk mogelijk te maken, maar het kwam toch pijnlijk aan het licht, dat de thuisploeg indi viduele klasse mist. ,,We misten Wim Fonteine, die op vakantie is en ook' doelman Cor Klaverkamp was van wege militaire verplichtingen niet aanwezig. Positief is evenwel, dat Marco Duinhouwer na een door een beenbreuk gedwongen afwezigheid van anderhalf jaar weer bijna klaar is om een hele wedstrijd te spelen". Een kwartier voor tijd werd hij ver vangen om zo tot een geleidelijke op bouw te komen. Toen stond de 0-4 stand al op het bord. In de achtste minuut van de eerste helft kwam Volharding op voor sprong, toen een hoekschop voorbij doelman Wim Hanse werd gekopt. Tot het rustsignaal weijd.die kleine, marge door de thuisploeg.'vastgehou den, maar kort na de hervatting kreeg de ploeg drie doffe dreunen op rij uitgedeeld. Een diagonaal schot betekende 0-2, een schot uit de twee de lijn door het centrum leverde 0-3 op en een nieuwe hoekschop resul-^ teerde ih 0-4. Toen waren er nog maa1^ net tien minuten gespeeld. Alsof de problemen bij Zonnemaire nog niet groot genoeg zijn bleek Carlo Stoel op een bepaald moment met een ge broken sleutelbeen rond te lopen, een euvel dat hij aanvankelijk niet op merkte. Niek Deïst kwam als vervan ger binnen ide lijnén.-'„Carlo Stoel zijn we nu ook weer enkele weken kwijt en dan te bedenken, dat ons tweede team reeds met tien man weg moest om een 10-0 nederlaag aange meten te krijgen", onderkende Stof fel Duinhouwer enigszins mismoe dig: „Op een dergelijke manier staat ons nog heel wat te wachten". ZIERIKZEE - Om in klassever- band bridgeles te geven zijn gemid deld twaalf tot zéstien leerlingen noodzakelijk. Daar dit aantal op Schouwen-Duiveland niet haalbaar is, is de ZVU met bridgeles gestopt. Bridgeclub Schouwen neemt nu het initiatief om bridgeles te kunnen ne men. Op de club kan het spel snel ge leerd worden, zodat op korte termijn meegespeeld kan worden aan de be ginnerstafel. De afgelopen jaren werden op Schouwen-Duiveland diverse bridge- cursussen gegeven. Ook de tv-cursus heeft diverse liefhebbers aan gespoord om bridge te gaan leren. Bridgeclub Zierikzee heeft een aan tal van deze nieuwe bridgers opge vangen en daardoor voorlopig de grootste bij de Nederlandse Bridge Bond aangesloten club op Schouwen- Duiveland. De beginnersclub Schou wen, door vier bridgers opgericht, heeft nu ongeveer dertig leden. BC Schouwen neemt door voornoemd initiatief een belangrijke plaats in in de Kop van Schouwen. De club heeft haar deuren altijd open voor aspirant-bridgers. De clubavond is op maandag. De vakantieganger, die wilde brid gen, kwam gedurende de zomer maanden bij BC Zierikzee en BC Schouwen ruim aan zijn of haar trek ken. Bijna iedere week waren er drie bridgeavonden. Door sommige toe risten werden ze ook alle drie be zocht. Dat er gedurende de zomer maanden een internationaal gezelschap op Schouwen-Duiveland is, bleek ook uit de bridgeavonden. Een en ander heeft tot gevolg gehad, dat de kassen van de clubs er goed mee waren. De uitslag van de bridgedrive van BC Schouwen is als volgt: 1. mw Van Leeuwen/hr Van den Berg 169 pnt.; 2. ep Hollander 152 pnt.; 3. ds Sue- rink/Peters 136 pnt.; 4. ep Jacobse 134 pnt.; 5. ep Klever 130 pnt.; 6. mw De Gruyter/hr Van Vliet 120 pnt.; 7. ep Ensing 119 pnt.; 8. ds Gouds- waard/Voskuijlen 102 pnt.; 9. mw De Feyver/hr Pctiet 100 pnt.; 10. ds Fran- se/Buijsse 97 pnt.; II. ep Waardhuij- zen 92 pnt.; 12. ep Claassen 89 pnt. (120 pnt is 50%). ZIERIKZEE - Het jeugdvoetbal in Zeeland onderging in de voorbije pe riode een aantal wijzigingen, die door de diverse leiders - en scheids rechters - best nog eens ónder ogen gezien mogen worden. Met name het verplicht aanwezig zijn van spelers- kaarten is bepaald niet voor niets in gevoerd. Om te voorkomen, dat er na wedstrijden uitvoerig gediscussieerd wordt over het al dan niet onrecht matig meespelen van junioren en/of pupillen in bepaalde teams, is het stellig zinvol, dat deze spelerskaar- ten ook nadrukkelijk door de fluitist worden gecontroleerd, zodat on rechtmatig meespelen wordt voorko men. De spelerskaarten werken im mers uitermate preventief, maar dan moeten ze wel ter plaatse aanwezig zijn, waardoor controle niet alleen mogelijk is, niaar ook wordt toege past. Bij A-junioren, die landelijk dan wel interregionaal uitkomen, is er sprake van junioren die na 31 juli 1968 en voor 1 augustus Ï970 zijn ge boren. In deze categorie worden géén dispensatiespelers toegestaan. Aan de hand van de verplichtespelers- kaarten is dit simpel controleerbaar. De A-junioren spelen wedstrijden met een duur van twee keer. drie kwartier en het toegestane aantal wisselspelers is twee. De A-junioren, die uitkomen in de groepen A2 tot en met A12 hebben nagenoeg dezelfde regels, met dien verstande, dat deze groep geboren mag zijn na 31 juli 1967 en voor 1 augustus 1970. Dispensa tiespelers zijn ook hier niet toe gestaan, maar het aantal wisselspe lers is hier vier. De speeltijd is eveneens twee keer drie kwartier. Twee keer veertig minuten duurt een B-juniorenwedstrijd. Deze leef tijdsgroep is geboren tussen 31 juli 1970 en 1 augustus 1980. In het veld mogen tegelijk maximaal vier dis pensatiespelers aanwezig zijn en het aantal toegestane wisselspelers is in alle klassen - dus ook de hoofdklas - vier. Vanzelfsprekend zijn ook hier de spelerskaarten met een geldig heidsduur van drie jaar verplicht. De C-junioren zijn geboren na 31 juli 1972 en voor 1 augustus 1974. De wedstrijdduur is twee keer 35 minu ten, het aantal dispensatiespelers in het veld bedraagt vier en het aantal wisselspelers is eveneens vier in alle klassen. Aangaande de spelerskaar ten geldt ook hier, dat zij verplicht zijn. Na 30 september 1974 en voor 1 augustus 1976 zijn de D-pupillen ge boren. De duur van een D-pupillen- wedstrijd is twee keer een half uur. Het aantal dispensatiespelers in het veld bedraagt vier bij een elftal en twee bij een zevental. Er mag vanaf deze categorie doorlopend gewisseld worden. Dispensatiespelers moeten een geldige dispensatiekaart kunnen tonen. E-pupillen zijn geboren na 30 september 1976 en voor 1 augustus 1978. De wedstrijdduur is hier twee keer 25 minuten en verder zijn dezelf de regels van toepassing als bij de D- pupillen. Voor beide categorieën geldt, dat er wedstrijdformulieren ingevuld dienen te worden, waarbij beide ploegen op één, dan wel per team een wedstrijdformulier aanwe zig moet zijn. Van belang is, dat de ei gen leider of grensrechter en de scheidsrechter vermeld dient te zijn. De jongste categorie zijn de F- of mini-pupillen. Deze na 30 september 1978 en voor 1 augustus 1980 geboren spelertjes zijn gedurende twee keer twintig minuten actief. Het aantal dispensatiespelers bedraagt hier twee en ook in deze categorie mag doorlopend gewisseld worden. De dispensatiespelers moeten wel weer een geldige dispensatiekaart kunnen overleggen. In deze categorie zijn geen wedstrijdformulieren nodig, maar eventuele afgelastingen dienen wel aan het bondsburo te worden ge meld om eventuele nieuwe vaststel ling vanvde-wedstrijden te garande ren. Het verdient ongetwijfeld aanbeveling de dispensatiekaarten aan de tegenstander te laten zien om eventueel wantrouwen bij voorbaat te voorkomen. Het afgelopen weekeinde ging het volledige jeugdvoetbalgebeuren weer van start. ZIERIKZEE - De herenploeg van volleybalvereniging Mevo '80 startte de voorbereiding op de competitie aan de hand van een driekamp met de Bruse eerste klasser Kwiek en de Goese derde divisionist Mytilus. In vergelijking met vorig seizoen is het Mevo '80-team op een plaats gewij zigd. Leendert van Hattem is aan de selectie toegevoegd en hij gaf bij zijn rentree een prima visitekaartje af. Oud-speler Wim van de Zande gaat het team als coach begeleiden. Mevo '80 speelde de eerste wed strijd van het seizoen tegen Kwiek. De wedstrijd was een openbaring voor de Zierikzeese formatie. Via vrijwel vlekkeloos spel en zonder te rugvallen bereikte Mevo '80 een pri ma volleybalpeil. Een expériment met zes verschillende teamsamenstel lingen verliep naar wens. Kwiek kon nog onvoldoende vuist maken. Be grijpelijk, omdat de Bruse ploeg in een vernieuwde samenstelling bin nen de lijnen kwam. Beide ploegen zitten in de komende competitie in dezelfde klasse. Op zaterdag 27 sep tember ontmoeten de twee ploegen elkaar in de openingsronde in sport hal Onderdak. De wedstrijd tussen Mevo '80 en Mytilus was voor de Mevo '80- aanhang een lust voor het oog. Met zeer regelmatig spel troefde Mevo '80 de gasten af. De aanval van Mytilus werd keer op koer geblokt. Het werd zonneklaar, dat de Gocsenarcn in ver dedigend opzicht nog heel wat werk moeten verrichten, vooraleer de com petitie begint. Ook Kwiek kon Myti lus onder druk zetten. Ternauwer nood sleepten de' Goesenaren een gelijkspel uit het vuur. ROTTERDAM - Met een illegaal gokspelletje, kaartje-kaartje, een va riatie op het intussen beruchte balle tje-balletje spel, is een 28-jarige Rot terdam zijn auto met een waarde van twintigduizend gulden kwijtge raakt. TOKIO - Premier Yasuhiro Nakaso- ne van Japan heeft zijn omstreden minister onderwijs ontslagen, zo heeft kabinetssecretaris Masuhara Gotoda in Tbkio bekendgemaakt. Aanleiding voor het ontslag van Ma- sayuki Fujio zijn zijn opmerkingen over de Japanse annexatie van Korea in 1910. ZIERIKZEE - De nieuwe kunststof-accommodatie op het gere noveerde Zierikzeese sportpark Ban nink fungeert vrijdagavond 12 sep tember als startplaats voor een trimloop over drie, zes en negen kilo meter. De organisatie is in handen van at letiekvereniging Delta Sport en Sporthuis Zierikzee. Er kan vanaf zes uur ingeschreven worden in de kanti ne van atletiekvereniging Delta Sport en de start is om zeven uur. Na een tocht door de polder ligt de finish ook op sportpark Bannink. Na af loop is er voor iedereen een herinne ring. ZIERIKZEE - Dc Zierikzeese korf balvereniging AU Ready organiseert zaterdag 13 september weer een wcl- pendag op sportpark Bannink. Deze dag wordt georganiseerd voor kinderen van vijf tot en met zeven jaar. Er wordt 's morgens om tien uur begonnen en het einde is om een uur. Natuurlijk zijn ook de ouders van harte welkom. Hen wordt een gratis kopje koffie aangeboden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 11