WIK komt tegen Brouwershaven geen moment in de wedstrijd en komt met 0-2 nog goed weg Hoofdmacht Olse Merksem houdt handbalformatie Delta Sport van eindzege op eigen toernooi Renesse in tweede helft door Robur overrompeld Zenuwachtig Dreischor moeizaam naar tweede triomf 2-1 Wereldtitel strijd voor John Talen honderd meter tekort ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 9 september 1986 Nr. 23996 9 GOES - Promovendus Renesse had zich stellig een gunstiger opponent kunnen indenken voor de openings wedstrijd van het seizoen in de twee de klas van het zondagse tweede klas afdelingsvoetbal dan Robur. De Goe- se ploeg degradeerde aan het eind van de vorige competitie uit de eer ste klas en bleek vooral in de tweede helft aanzienlijk doeltreffender dan de ploeg van trainer Kees van Dijk. Na een 1-0 ruststand bouwde de thuisploeg de voorsprong in de eerste tien minuten van het tweede bedrijf snel uit naar 4-0, waarmee het pleit was beslecht. Beide ploegen scoor den nog een keer, waardoor de eind stand op 5-1 werd bepaald. ,,In de eerste helft zat er een veel beter resultaat in, dan er uiteindelijk uit kwam rollen", concludeerde Van Dijk. ,,We hielden de zaken van achte ren goed dicht, waardoor Robur nau welijks aan serieuze doelkansen toe kwam". Vlak voor rust kwam de Goe- se ploeg toch vrij verrassend op voor sprong. Een spetter uit de tweede lijn kon door doelman Ad Hendrikse nidt goed onder controle worden gehou den. Uit de rebound werd het leer als nog het doel ingelopen. Ad Hendrik- se vervingbroer Johan, die nog met een blessure kampt. In de tweede helft was het pleit snel beslist. Robur kwam snel op 2-0, waarna de Renesse-deur wagenwijd kwam open te staan, doordat de aanval meer werd gezocht. Snel werd een en ander door Robur afgestraft. Voordat de secondenwijzer tien om wentelingen had gedaan wees het sco rebord 4-0 aan en was de eerste neder laag een feit. Na een kwartier kon Cees Verweel nog wel scoren en toen vijf minuten later Ico Meijs ook doel- trof leken er toch nog mogelijkheden te komen. De treffer werd evenwel door vermeend buitenspel afgekeurd. „Bij 4-2 was er misschien nog wat mo gelijk geweest, want Robur raakte toch even het hoofd kwijt. Kort na de afgekeurde treffer was het echter aan de andere kant weer prijs en herover de de thuisploeg weer het initiatief", legde Van Dijk uit. Na de 5-1 neder laag stelde de Renesse-oefenmeester vast, dat zijn ploeg zwak had ge speeld. ,,We waren niet echt bij de les. Het vorig jaar speelden de twee ploe gen nog twee klassen uit elkaar en dat was te zien. Renesse had echt pro blemen met het tempo. Dat zullen we nog aan moeten passen. Dat heeft tijd nodig, maar het mag ook niet te lang duren om niet te ver achterop te ra ken". DREISCHOR - Het naar de derde klas van het zondagse afdelingsvoet- bal gedegradeerde Dreischor boekte zondagmiddag de tweede zege in evenzoveel duels. Nadat een week ge leden Zierikzee 4 uiterst moeizaam met 2-4 werd geklopt, kwam de 2-1 overwinning tegen Liberty 2 zo mo gelijk nog problematischer tot stand. ,,Het loopt allemaal nog niet geolied, maar misschien komt dat nog", verzuchtte oefenmeester Wim Kommer. „We hebben in ieder geval vier punten, ondanks alles". De ontmoeting tussen Dreischor en Liberty had een sportief verloop, al werd er regelmatig fel gestreden. Het vorig seizoen ontspoorde een ontmoe ting tussen beide ploegen grandioos. Mogelijk waren de herinneringen hieraan de oorzaak voor de uitermate zenuwachtige start van Dreischor- zijde. „We kregen een paar kleine kansen, maar ook niet meer. Bij Li berty had noodgedwongen een veldspeler plaats genomen tussen de palen, maar die bleek drommels goed overweg te kunnen met zijn nieuwe taak. Hij haalde nagenoeg alles uit zijn kooi". In de tiende minuut kreeg Piet de Jonge een goede kans, maar zijn schot werd door de slotman over getikt. Tien minuten later was het toch raak en opnieuw ook was het Piet de Jonge, die de beslissende in zet verzond. Een een-twee-combina tie met Iman Wesdorp lag aan de ba sis: 1-0. Dreischor leek de eerste helft af te gaan sluiten met deze positieve score, maar vlak voor het verstrijken van de 45 minuten scoorde Liberty toch uit een hoekschop, waardoor er toch weer een stukje onrust in de thuis ploeg kroop. Het duel werd in de tweede periode feller. Liberty kreeg een paar kansjes, maar na ruim twin tig minuten resulteerde een als voor zet bedoelde pass van Iman Wesdorp in de hernieuwde leiding. Door de wind gedragen zeilde het leer over de te ver voor zijn doel staande doelman in de touwen: 2-1. Verderop in de wed strijd kwamen er nog mogelijkheden voor Dennis Deijst en Wim van de Linde, maar zij vonden de gelegen heids-doelman op hun weg. De kleine voorsprong werd echter niet meer prijsgegeven. Mogelijk krijgt Drei schor op korte termijn aanvallend versterking. De naar Zierikzee ver trokken Werner Kafoe keert weer te rug bij Dreischor, wanneer de KNVB de te laat aangevraagde overschrij ving alsnog goedkeurt. Zierikzee zeg de alle medewerking bij de over schrijving toe. Voor Dreischor betekent de handige aanvallende middenvelder in ieder geval een fikse versterking. HOEK VAN HOLLAND - De veer boot St. Nicolas op de lijn Harwich- Hoek van Holland is met vertraging vertrokken. De bemanning weigerde vijftien supporters van het Engelse nationale elftal die onder politiebe geleiding reisden, mee te nemen. melijk over aan de Nieuwzeelandse Madonna Harris en de Duitse ploeg, aangevoerd door Enzenauer, Niehaus en Schumacher. Beroepsrenners WIK-spits Joost Rotte probeert zich een weg te banen tussen Sjaak van der Weele en Maarten Kristalijn. Brouwersha ven won met 0-2. KERKWERVE - Brouwershaven omzeilde zaterdag middag een lastige klip door de met de nodige terughou dendheid tegemoet geziene uitwedstrijd tegen WIK uit Kerkwerve met 0-2 te winnen. Halverwege was de score overigens nog dubbelblank, doordat Joop Krips een fout maakte, die hij zelden maakt. Hij zag een toegekende strafschop gekeerd door doelman Leo van den Ouden. Enkele minuten na de openingstreffer van Brouwersha ven werd WIK-speler Wim van de Velde door arbiter Goormachtig uit het veld gestuurd. ,,Ik had gehoopt op een gelijkspel letje", erkende WIK-trainer Kees Ber- revoets na afloop, „maar dan had er wel anders gevoetbald moeten wor den door WIK. We zijn geen moment echt in de wedstrijd geweest, on danks het feit, dat Brouwershaven niet groots speelde. Verdedigend zijn zij er evenwel flink op vooruitgegaan met doelman Ronald Lievense, Bert van de Bos en de weer fitte Leo Nou- wen. Vorig seizoen was de clefensie het zwakke punt van de ploeg, maar dat ligt nu wel even anders". WIK bakte er niet veel van. De ploeg hing als los zand aan elkaar en deed nau welijks denken aan de oefencampag ne, toen het merendeel van de wed strijden goed werd afgewerkt. Vooral van de normaal zo befaamde vecht lust was niks te zien. „We speelden ze ker geen sprankelend voetbal, maar daar speelt zeker de manier van voet ballen van WIK een hoofdrol in", meende Kees Kommer. „Het bikkel voetbal van WIK ligt ons niet, al moet ik zeggen, dat met name de aanwezig heid van Bert van de Bos nu van es sentieel belang is. Hij voelt zich in zijn element als het er flink aan toe gaat". Gevaarlijk Brouwershaven kon het gebeuren vrij eenvoudig domineren. WIK was nauwelijks gevaarlijk, maar ook de bezoekers creëerden zich weinig mo gelijkheden. Kansjes waren er voor René Roon en Flip Bokelaar, maar zij mikten onzuiver of vonden doelman Leo van den Ouden op hun weg. Na 32 minuten leek Brouwershaven toch op voorsprong te komen, toen Joop Krips van elf meter mocht aanleggen, maar doelman Van den Ouden bleef meester over de situatie. Ook in de tweede helft duurde het nog geruime tijd vooraleer Brou wershaven de score kon openbreken. In de twintigste minuut stuurde Flip Bokelaar Joop Krips diep. Deze maakte nu geen fout en mocht zo als nog de eerste seizoentreffer voor Brouwershaven op zijn naam schrij ven. De ploeg van Kees Kommer ging na de ogenschijnlijk bevrijdende P.V. 2üerick Zierikzee Wedvlucht uitslag vanuit Bapaume op 30-8-1986 in concours 193 duiven, gelost om 11.45 uur met w. wind en vele regenbuien. Afstand 193 km. Aankomst eerste prijsduif 14.38 uur. snelheid 1115 m/min. Laatste prijs duif 15.31 uur met snelheid 867 m/min. Joh. Flikweert 1, 39; G. Bakker 2, 3, 7, 10, 11, 15, 16, 17, 20. 22. 23, 30; J. Snijders 4, 8, 32, 35; W. Roggeband 5, 14, 24, 26, 44; J. den Hengst 6, 21, 34, 42; M. Krijger 9; E. Kloet 12, 41; J. Krijger 13, 27; Janse-Vermeule 18, 43. 45; J. v. d. Sande 19; G. Flikweert 25, 37, 49; J. Verwijs 28, 48; comb. v. 't Veer 29, 31. 33, 36, 38, 40; gebr. Bolle 46. 47. treffer wat rustiger spelen en het overleg kwam meer in de ploeg. Met nog een flink kwartier te gaan zag scheidsrechter Goormachtig Wim van de Velde een natrappende bewe ging maken en de man bedacht zich geen moment. Van de Velde mocht vroegtijdig gaan douchen. „Het had niks met natrappen te maken. Het was gewoon het onderuit halen van een tegenstander. Als hij dat natrap pen noemt, dan kan hij er iedere wed strijd wel een stuk of tien wegstu ren", vond Kees Berrevoets. Tien minuten voor het laatste fluit signaal stelde Brouwershaven de ze ge pas definitief veilig. Doelman Leo van den Ouden meende een diepte pass van Sjaak van de Weele te kun nen onderscheppen, maar Martin Quist was hem te snel af, waardoor een leeg doel hem toelachte. Een sim pele inzet betekende 0-2. „Brouwers haven was tachtig minuten de beste ploeg. Wij liepen er voortdurend ach teraan. Pas na 0-2 hebben wij een paar aardige scoringskansen gehad, maar dat wilde toen ook niet meer lukken", constateerde Kees Berre voets. Feit is, dat Brouwershaven twee uitermate nuttige punten op zak heeft. Het zijn punten waar vooraf wel gehoopt werd, maar waarvan het nog allerminst zeker was, dat ze uit eindelijk ook op sportpark Onder de Molen zouden belanden. „Het vorig jaar hadden we ook een goede start, waarna het fout ging. Ik hoop, dat we nu beter bij de les blijven", stelde Kees Kommer zich voor. i-.qnsvj.-: COLORADO SPRINGS - De ama teurwegwedstrijd is voor John Talen net honderd meter te kort geweest. Maar aan de andere kant een paar ki lometer te lang. Geen meter over de streep stortte de Nederlandse kam pioen in. Volledig uitgeput, over zijn adem, beroofd van het laatste beetje van zijn reserves. Uwe Ampler was net iets te ver weg geweest. De sprong in de slotfase, die Talen het Nederlands kampioenschap, ten koste van Frank Kersten, had ge bracht, was in de laatste wedstrijd van de wereldstrijd in Colorado Springs niet voldoende. Verzorger Ben Huizing ving Thlen na de eindstreep op, het duurde een paar minuten voor de aanvoerder van de tijdrittenploeg weer zichzelf was. Gelukkig aan de ene kant, teleur gesteld dat een verstandig en sterk gereden koers niet verguld was met de tweede hoofdprijs. Maar vooral dankbaar tegenover Arjan Jagt, die later het brons pakte. „Arjan liet een gaatje vallen, toen ik de sprong maakte. Daardoor lukte het weg te komen, maar die Oostduitser had al te veel afstand. Op het vlakke stuk na de laatste klim ben ik gegaan. Ik heb alles erin gegooid dat ik nog over had, meer was er gewoon niet. De in spanningen die ik had moeten doen om in de kopgroep te komen hebben mij in de laatste twee kilometer dui delijk parten gespeeld. Dames De dames verdienen, voor het sim pele feit het barre wereldkampioen schap te hebben voltooid, diepe be wondering. Jeannie Longo het meest. Zij werd voor de tweede keer wereld kampioene op de weg. In Colorado was zij ook al de beste in de achter volging. De Frangaise won de wed strijd, zonder concurrentie van Maria Canins, zoals zij wilde. Nederlands beste, Connie Meijer uit Vlaardingen (elfde), stelde; „Longo doet niet veel tijdens de wedstrijd". Een juiste con clusie, maar evenzeer het bewijs dat de kampioene, sinds 1979 in het bezit •van de Franse wegtitel, precies weet wat zij kan. Geen moment heeft de bijna 27-jarige Frangaise de eerste rij van het peloton verlaten, ook al liet zij de jacht op Galina Matsyk, vluchtster uit het startschot, voorna- ZIERIKZEE - Opnieuw ging de toernooizege van het jaarlijkse handbaltoernooi van Delta Sport naar het Bel gische Olse Merksem. Vooraf was er al enigszins reke ning mee gehouden, dat de formatie van coach Cees de Ridder hoge ogen zou gaan gooien. Immers, De Ridder zou met een aantal van zijn meest talentrijke jeugdspe lers komen. Toen de ploeg uiteindelijk bij sporthal On derdak arriveerde bleek Cees de Ridder zijn hoofdmacht te hebben meegebracht en was het laatste restje twijfel over het toernooibesluit helemaal weg. Olse Merksem bleef uiteindelijk ongeslagen en prolongeerde dus de ze ge van een jaar tevoren. De organiserende vereniging Delta Sport eindigde als tweede met vijf overwinningen en een enkele nederlaag. Delta Sport-oefenmeester Rob de Vos mocht derhalve tevreden zijn over de prestatie, die zijn ploeg neer zette. Weliswaar was de bezetting van het veertiende Delta Sport-toernooi van een enigszins lager niveau dan het jaar tevoren, toch stond er nog een alleszins aanvaardbaar veld, dat een gooi wilde doen naar de fraaie wisseltrofee. Olse Merksem en Delta Sport waren overigens wel afgete kend sterker dan de overige vijf ploe gen, die elkaar totaal niets ontliepen. Het onderlinge krachtsverschil was zelfs zo gering, dat de toernooileiding allerlei sluiproutes moest bewande len om een eindrangschikking te ver krijgen. Het doelsaldo bracht zelfs geen uitsluitsel, zodat uiteindelijk besloten werd om het aantal gescoor de treffers de beslissing te laten bren gen. Het Ulftse UGHV eindigde met vijf punten op de derde plaats en HVV uit Veldhoven kwam met drie punten op de zevende plaats terecht. VZV, Celeritas en Vires et Celeritas verzamelden stuk voor stuk vier pun ten en werden in die volgorde geklas seerd in de eindstand. Positief relevant, omdat sommige ploegen bij toerbeurt met twee doelverdedigers werkten, zodat eventuele punten ook over de twee doelverdedigers ver deeld werden. In het geval van Delta Sport scoorde zowel Koos van Zwie- ten als Piet Bos een aantal punten, dat gezamenlijk niet ver verwijderd was van het totaal, dat René de Bak ker realiseerde. Tot beste veldspeler van het toernooi verkozen de coaches Rob Dochmeyer van Celeritas uit Bunnik. Van de Delta Sporters kreeg Peter Lefèvre de meeste aantallen punten. Met negentien punten bleef hij Bert de Vos vier punten voor Jaco Vleeshouwer scoorde zeven punten en Rudi Legemaate incasseerde nog vijf punten. Ook de sportiviteits- prijs werd geïncasseerd door Olse Merksem. Met 97 punten werd HVV naar de tweede plaats verwezen. VZV eindigde als derde, Celeritas werd vierde en Delta Sport klasseer de zich in het sportiviteitsklasse- ment als vijfde. Deze rangschikking werd samengesteld door de zes aan wezige scheidsrechters. Tussen Joop Zoetemelk, de wereld kampioen van 1985, en Moreno Ar- gentin lagen slechts negen seconden. Men behoefde niet tot tien te kunnen tellen om het verschil tussen goud en niets te kunnen aflezen. Zoetemelk eindigde in de groep, waaruit Saron- ni nog net de bronzen medaille weg pikte voor andere met het peloton meedrijvende sprinters, Kelly en Gu tierrez. Waarin Nico Verhoeven (der tiende) de beste Nederlander was en kopman Adri van de Poel een dag met beperkte mogelijkheden afsloot als 67e. „Ik was gelukkig niet de enige die met lege handen stond", constateerde Van de Poel na afloop. „Maar het doet natuurlijk wel heel erg pijn dat je niet in supervorm bent op een dag waarvoor je heel veel gedaan en gela ten hebt. Er was er maar een super, Argentin. Daarin moet ik eerlijk zijn en mijn verlies nemen. Er komen ge lukkig nog meer wedstrijden dit jaar. Misschien ben ik dan wel heel goed en zijn anderen wat minder. Dat ver schil is dit keer ook in de uitslag te zien. Argentin had de vorm van de dag en alle anderen zullen moeten aanvaarden dat zij niet beter hebben gekund. P.V. Gevleugelde Vrienden, Zierikzee Uitslag van de wedvlucht vanuit Orleans, 443 km op zaterdag 30 augustus. Deelname met 177 jonge duiven die gelost werden om 8.30 uur. Aankomst le duif 14.38 uur en te 16.08 de laatste prijsduif. W. Blom 1, 8, 16, 33, 39; H. v. d. Lin de 2, 4, 6, 7, 10, 18, 19, 21, 27, 37, 38, 41, 44, 45; C. v. d. Hoek 3, 24, 29, 30; Berrevoets-Wesdorp 5, 9, 34, 43; M. Sa- man 11; Feleus-Westenbrugge 12, 20; F. Hillebrand 13, 15, 17, 25, 28, 36; J. A. v. d. Linde 14, 26, 42; Jac. Dekker en Zn. 22, 31, 40; H. Kuijten 23; A. Bakker 32; L. v. d. Hoek en Zn. 35. Uit Beaumetz, 179 km, werd gevlo gen met 145 duiven op 31 augustus. Lossing te 8.30 uur. Thuiskomst le duif 11.16 uur, laatste prijs te 11.36 uur. Uitslag als volgt: L. J. Fonteine 1, 16, 21; L. de Bruijn 2, 20, 35; C. M. Groenleer 3, 6, 9, 13, 23, 24, 25, 26, 30, 32, 37; Feleus-Westenbrugge 4, 14, 17, 31; A. Romijn 5, 7, 19, 29, 36; J. C. Ber revoets 8, 22; W. Blom 10, 27; Jac. Dek ker en Zn. 11; J. v. IJsseldijk 12,18; C. J. Berrevoets 15, 28, 33, 34. Inmanden voor Quivrain op zater dag 13 september van 8.00 tot 9.15 uur. Delta Sport opende het toernooi goed. In de eerste wedstrijd werd UGHV met 6-3 teruggewezen. Vervol gens kreeg ook Celeritas met 7-5 klop, waarna de ontmoeting tegen Vi res et Celeritas uit Gouda, dat het ko mende seizoen uitkomt in de landelij ke tweede divisie, met 9-7 werd gewonnen. Ook VZV uit 't Veld werd ruimschoots teruggewezen. De Noordhollanders trokken met 7-5 aan het kortste eind. In de vijfde ronde moest de equipe van coach Rob de Vos het opnemen tegen Olse Merk sem. De Zierikzeese ploeg hield aan vankelijk aardig stand, maar moest uiteindelijk toch beide punten en daarmee de toernooizege aan de Bel gen laten. In de slotwedstrijd had Delta Sport het nog moeilijk met HW uit Veldhoven. De Brabanders capituleerden uiteindelijk nipt: 6-7. Na afloop werden de prijzen uitge reikt door wethouder van sportzaken van Zierikzee L. J. van Gastel. De eindstand van het veertiende Aurora-handbaltoernooi van HV Delta Sport in sporthal Onderdak in Zierikzee ziet er als volgt uit: Olse Merksem Delta Sport UGHV VZV Celeritas V et C HVV Wedvlucht vanuit Orleans 30-8-86 in concours 146 jonge duiven, afstand 439 km. Gelost om 8.30 uur met w.- wind, aankomst met regen. Eerste prijsduif 14.35 uur. snelheid 1119 m/min, laatste prijsduif 16.12 uur met snelheid 948 m/m. M. K. Krijger 1, 6. 19. 20, 27, 36; J. den Hengst 2; J. den Hengst 2; comb. Van t Veer 3, 8. 30. 32, 33; G. Bakker 4; J. Snijders 5, II. 13. 17. 25, 26. 28. 29; E. Kloet 7. 18; gebr. Bolle 9, 10. 21. 22. 31; W. Roggeband 12; J. v. d. Sande 14; J. Verwijs 15. 16. 34. 35; J. Krijger 23; G. Flikweert 24; F. Maijs 37. Alleen de nummers een en twee scoorden een positief doelsaldo, waarbij Olse Merksem vooral aanval lend duidelijker van zich deed spre ken. De Belgen scoorden in de zes wedstrijden 57 doelpunten. Delta Sport kwam tot slechts veertig doel punten. Olse Merksem-doelman René de Bakker werd ook het minst gepas seerd. Hij kreeg slechts 31 treffers om zijn oren, hetgeen voor een belang rijk deel bijdroeg tot de verkiezing als beste doelman van het toernooi. Die verkiezing door de coaches van de zes tegenstanders is niet helemaal Spelmoment uit de wedstrijd tussen Delta Sport en Vires et Celeritas, een ontmoeting die door de Zierikzeese ploeg gewonnen zou worden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 9