Tam Zierikzee in tweede helft naar regelmatige nederlaag gespeeld door collectief ODC Bruse Boys biedt Arnemuiden feestelijke score aan tussen bruiloft en jubileum (5-1) Grote drie Nederlands voetbal kruipen weer naar elkaar toe Mevo heeft opnieuw veel moeite om aanvallend potten te breken (0-0) Bridgen voor niet-rokers Bedroevend optreden DFS tegen Poortvlietse debutant: 2-3 Nabestellen van foto's O ner varenheid breekt jeugdig SKNWK in de tweede helft nog op: 3-1 OVERZICHT VOETBAL 6 ZIERIKZEE - De eerste thuiswedstrijd van tweede klasser Zierikzee is voor de ploeg van trainer Hans van der Wekke op een fikse teleurstelling uitgedraaid. Een positief punt is mogelijk, dat Zierikzee het zichzelf kon verwijten, dat ODC uiteindelijk met beide punten terug reisde naar Boxtel. „Het duurde even vooraleer we in de wedstrijd waren, maar toen we eenmaal grip hadden op het Zierikzeese spel waren we heer en meester. Een hech te defensie zal weinig problemen hebben met de Zierik zeese spelopvatting", meende ODC-oefenmeester Wim Kanters. De Brabantse ex-hoofdklasser won het duel uit eindelijk kinderlijk eenvoudig met 0-2, nadat er halver wege nog niet gescoord was. problemen bracht. Kees Verkaart probeerde hem de bal te ontfutselen, leek daar in te slagen, maar Van de Linden kon het leer toch net wegtik ken om vervolgens Verkaart ook nog een fikse trap mee te geven. Arbiter Lambregts zag het voorval gebeuren, floot ook, maar sprak de boosdoener niet eens toe. Menig arbiter zou de doelman hebben weggestuurd na een dergelijk overduidelijk geval van na trappen. Gedurende het eerste half uur leek het er nog op, alsof Zierikzee geloof de in een goede afloop. In de eerste minuut creëerde Peter van Vossen een schitterende scoringskans voor de diep in de defensie doorgelopen Kees Verkaart. De aanvoerder kreeg de bal wel binnen bereik, maar kon zijn voet niet tegen de bal krijgen, waar door de mooiste kans van de wed strijd naar later zou blijken verloren ging. In de negende minuut legde Van Vossen het leer op het hoofd van Mar tin Quist, maar zijn kopstoot ging hard over het doel. Zierikzee bleef aanvankelijk het gebeuren dicteren, maar de ploeg faalde in de afwer king, terwijl de nog niet gestroom lijnd functionerende ODC-defensie toch mogelijkheden te over bood om doelman Walter van de Linden te be dreigen. In de veertiende minuut re sulteerde een snelle aanval in een voorzet van Martin Quist, die door Peter van Vossen glijdend werd ge mist. Inmiddels waren er regelmatig onvriendelijkheden tussen Martin Quist en Bennie Welvaarts, die later wegebden, toen ODC meer en meer in de wedstrijd kwam. In de 27e minuut kwam ODC goed weg toen doelman Walter van de Linden zichzelf in de Keerpunt Het voorval werd wel min of meer het keerpunt in de wedstrijd. ODC leek de pionnen inmiddels stuk voor stuk op de juiste plaats te hebben en aanvallend kwamen met name Ar thur van de Biggelaar en Bennie Wel vaarts regelmatig goed door. Ook Ma rio Karssemakers ging steeds na drukkelijker een stempel drukken op het geheel. Tien minuten voor rust verloor Zie rikzee ook de tweede vaste vleugel verdediger. Bart Helbers was op de vrijdagse training reeds afgevallen en nu moest Han van de Sande het veld verlaten. Voor Helbers was Mar co Saman in de ploeg gekomen en Ri- ni Verwest nam de plaats in van Van de Sande, overigens wel als hangen de centrale middenvelder, een rol die hem op het lijf lijkt geschreven. Het wekte overigens nauwelijks be vreemding, dat de ex-Roda JC-speler nog niet optimaal draaide na een zeer lange periode van niet actief zijn. Toch ontpopte hij zich met name in de tweede helft als een van de wei nige harde werkers. Ook Peter van Vossen, Ronald van Oeveren en Kees Verkaart drongen regelmatig aan, maar de overtuiging, die bij Wilhel- mina Boys zeer nadrukkelijk aanwe zig was, ontbrak in grote mate. Op slag van rust kwam er nog een ver waaide Zierikzee-kans na goed voor bereidend werk van Ronald van Oe veren, maar Rini Verwest kwam niet tot een krachtdadig schot. Zierikzee begon in de tweede helft ogenschijnlijk aardig. De ploeg viel aan, maar kon totaal geen vuist meer maken tegen de goedgegroepeerd spelende ODC-defensie, van waaruit snelle tegenstoten werden opgezet. Na een kwartier resulteerde een van de eerste serieuze mogelijkheden ook prompt in een treffer. Uit een kort ge nomen hoekschop kwam het leer bij middenvelder Addie van Wijk, die in een keer uithaalde. Het leer leek het doel te missen, maar plofte nog net bij de tweede paal in de touwen. Eni ge desorganisatie in de Zierikzee- defensie was debet aan de treffer. Tien minuten later was het weer raak. Nu drong Bennie Welvaarts diep door in de verdediging om ver volgens de bal op de zestien meter te leggen waar Aimé de Windt een schot waagde. De bal caramboleerde over doelman Noordijke heen in de tou wen. Kort tevoren had Rini Verwest van dichtbij op doelman Van de Lin den geschoten, toen deze een inzet van Ronald van Oeveren niet klem- vast kon krijgen en even na de tweede Boxtelse treffer stond eerst Van de Ronald van Oeveren was in de wedstrijd tegen ODC bepaald niet in zijn beste doen, maar hij deelde daarmee in een malaise, waarin een belangrijk, aantal spelers verkeerde. Linden goed opgesteld en vervolgens redde John Meulendijk op de lijn op een inzet van Rini Verwest. Daar PARIJS - Bij het in financiële pro blemen verkerende Franse scheeps- bouwconcern Chantiers du Nord et de la Mediterrannee (Mormed) zullen voor het einde van dit jaar ruim 2700 werknemers worden ontslagen, zo is vernomen in vakbondskringen in Pa rijs. De bonden zijn met de directie van Normed onderhandelingen be gonnen over de ontslagvoorwaarden. CAPE CANAVERAL - Meer dan 1100 werknemers van bedrijven die in opdracht van het Amerikaanse ruim tevaartbureau NASA betrokken wa ren bij het ruimteveerprogramma, zullen de komende twee weken hun baan verliezen. BIDDINGHUIZEN - Om Neder land in het buitenland als vakantie bestemming sterker onder de aan dacht te brengen gaat het Nederlands Bureau voor Toerisme (NBT) volgend jaar 10 miljoen gulden meer beste den. In totaal geeft het NBT dan 55 miljoen gulden uit tegen 45 miljoen gulden dit jaar. ZIERIKZEE - In het UVV-gebouw, Kerkhof zuidzijde in Zierikzee wordt op vrijdag 12 september om twee uur een bridge-middag gehouden voor liefhebbers van dit kaartspel, die dit bij voorkeur willen doen zonder dat daarbij gerookt wordt. De toegang voor deze bridge- middag is gratis, alleen de koffie en/of thee moet zelf worden gezet en betaald. De organisatie hoopt, dat ve le niet-rokers zich deze nieuwe gele genheid voor een gezellige, ontspan nende middag niet laten ontgaan. ARNEMUIDEN - Bij Bruse Boys kunnen de meest vreemde resultaten soms als een donderslag bij heldere hemel uit de lucht komen vallen. Het kan evenwel soms ook Bruenaars te dol worden. Immers, een aanvaardbare partij voetbal afleveren in een rustpauze tussen een brui loftsfeest van een ploegmaat en een zilveren ambtsjubi leum van de trainer, dat gaat een beetje te ver. Amper goed en wel thuis van de bruiloft van Wim van Dijke rin kelde voor de spelers van de Bruse ploeg alweer de wek ker om zich gereed te maken voor de reis naar Arnemui den en dan te bedenken, dat vanaf drie uur oefenmeester Jan Kostense middelpunt van een groots feest zou zijn vanwege zijn zilveren dienstverbintenis bij Maaskant Shipyard. Het liefst zouden de meeste daar direct naar toe gegaan zijn. De juiste stemming was er al, veel meer dan voor een confrontatie met rivaal Arnemuiden. Het uiteindelijke 5-1 resultaat in het voordeel van de ploeg van trainer Jack Schipper was dan ook geenszins ver wonderlijk. per die positie nog delen met het Klaaswaalse SSS, maar het heeft er alle schijn van, dat de Walcherse for matie op korte termijn op hetzelfde niveau met Oostkapelle wil komen, nadat de missie het afgelopen seizoen ternauwernood mislukte. Voor Bruse Boys lijkt ër vooralsnog niets aan de hand. De zege van Arnemuiden was ongetwijfeld ingecalculeerd en aan staande zaterdag komt Hoek naar Bruinisse om als revanche-object te fungeren. De formatie van trainer Jan Doorns haalt over het algemeen weinig respijt uit de duels met Bruse Boys. Arnemuiden begon onstuimig. In het eerste kwartier zag de Bruse equipe alle hoeken van het veld. De thuisploeg had in Chris Schroevers een leidsman van grote klasse. Hij be diende zijn voorwaartsen voortdu- SINT-MAARTENSDIJK - Zo gemakkelijk Mevo in de oefencampagne scoor de - zes keer tegen derde klasser Kapelle, vijf keer tegen Kruiningen en maar liefst zeven keer tegen derde klasser Piershil - zo moeilijk gaat het de oranje voorwaartsen af nu het er echt om gaat. Via één treffer in twee wedstrijden verzamelde de ploeg van Peter Goedegebuure wel alvast drie competitiepun- ten en dat is de positieve constatering na 180 minuten competitievoetbal. Na de onverdiende 1-0 zege op VCK werd het in Sint-Maartensdijk een doelpunt loze afwikkeling tegen Smerdiek. ,,In tegenstelling tot vorige week was het punt wat we vandaag behaal den in ieder geval dikverdiend", stel de Peter Goedegebuure vast. ,,We heb ben zelfs mogelijkheden gehad om beide punten mee te nemen, maar aanvallend marcheert het plotseling niet meer zoals het aanvankelijk was. Voor de wedstrijd had ik overigens getekend voor een gelijkspel. Smer diek startte dit seizoen als een van de grootste gegadigden voor een toppo sitie, maar verloor prompt van SSV in het eerste duel. Dan moet je er op rekenen, dat ze niet voor honderd, maar voor tweehonderd procent ge motiveerd zijn". Dat bleek ook, maar de Thoolse formatie trof het niet erg, dat Mevo verdedigend erg sterk ac teerde, zodat weinig kansen konden worden afgedwongen. De thuisploeg kwam niet verder dan een paar kansloze verre trappen in het straf schopgebied. die gemakkelijk ge ruimd konden worden. Aanvallend wilde het aan de ande re kant overigens niet vlotten bij Me vo. De oranje brigade kreeg in de eer ste helft nauwelijks kansen, maar in de tweede helft werden twee moge lijkheden gecreëerd, die meer op had den moeten leveren. René Flohil bracht Olivier Verwest in stelling, maar deze liet zich het leer ontfutse len door de Thoolse doelman. Peter van de Linde drukte ook een keer goed door en legde toen terug op Ge- leijn de Massier. Juist toen deze leek te gaan scoren, werd hij onderuitge- tikt. Tbgenover deze twee kansen stonden ook een paar mogelijkheden, waarbij Mevo door het oog van de naald kroop. Het meeste gevaar was er toen Wim Vroegop dreigde door te gaan en laatste man Rudy Verkruys- se niet meer restte dan hem vast te pakken. Vroegop stortte met een lui de schreeuw ter aarde op de straf schopstip, maar de overtreding werd buiten het strafschopgebied ingezet en dat had de arbiter opgemerkt. Uit eindelijk bleef Mevo staande tegen de veelal keihard spelende Smerdiek- ploeg onder leiding van de van Dosko teruggekeerde Henny Zwagemaker. Met name René Flohil moest het veel vuldig tegen hem afleggen. Via het 0- 0 gelijkspel bezet Mevo de gedeelde toppositie in de vierde klas. rend met uitgekiende passjes, maar het duurde toch tot het moment, dat Jacob van de Berge Bruse Boys op voorsprong had gezet, vooraleer ook de doelpuntenmachine goed ging draaien. Bruse Boys kwam na het eerste kwartier even wat meer in de wedstrijd en kwam in de 21e minuut zelfs op voorsprong. Een hoge kopbal van Jacob van de Berge verraste doel man John Jasperse, maar heel erg was die mistasting niet, want de tref fer werkt als een rode lap op een stier bij Arnemuiden. Ommekeer Binnen twee minuten kreeg de wedstrijd een complete ommekeer. Jacco Oosterling rondde twee keer kort na elkaar voorbereidend werk van Hugo Crucq en Chris Schroevers af. „Bruse Boys had wat langer die 0- 1 vast moeten kunnen houden, dan was mogelijk het vertrouwen in een goede afloop er gekomen. Nu was er nauwelijks tijd om te genieten van de voorsprong", onderkende Piet Roks, die voor Jan Kostense op de bank zat. Crucq en Schroevers speelden ook bij de derde treffer een hoofdrol. Schröevers werd in het zestien meter- gebied gevloerd en Crucq passeerde Steef van de Velde van elf meter. In de tweede helft was het voortdurend eenrichtingsvoetbal en mocht de ploeg uiteindelijk Steef van de Velde bedanken voor zijn formidabele op treden, anders zou de score zeker op gelopen zijn naar de dubbele cijfers. Nu bleef de schade beperkt tot nog een doelpunt van Chris Schroevers en een treffer in eigen doel van Eg- bert von Unen. Arnemuiden drukte zo het grote klasscverschil, dat er za terdag was, nadrukkelijk uit. Vooral op het middenveld was de ploeg heer en meester vla Chris Schroevers, maar ook Henk de Nood, Paulus Poortvliet en Hugo Crucq excelleer den. Door de afgetekende zege op Bruse Boys en de 1-2 triomf een week eerder bij Zwart Wit '28 gaat Arnemuiden nu reeds aan de leiding in de tweede klas. Vooralsnog moet de equipe van voormalig Zierikzee-trainer Schip BURGH-HAAMSTEDE De Burgh-Haamsteedse vierde klasser DFS was in de eerste competitie wedstrijd op eigen veld onherken baar in vergelijking met de beker wedstrijd tegen tweede klasser Zierikzee, die eveneens op sportpark Van Zuijen werd afgewerkt. De ploeg van trainer Jaap van Huizen moest het nu opnemen tegen debutant SPS uit Poortvliet. Halverwege leidden de bezoekers met 0-1 om na twee keer 45 minuten met een verrassende 2-3 zege af te sluiten. „Vooral de eerste helft was bar en boos", concludeerde Jaap van Hui zen. De ploeg bakte er werkelijk niks van. Iedereen wilde wel, maar voor zo'n plotseling collectief falen is ei genlijk geen verklaring te geven. Dat gebeurt en daar kun je niet zomaar verandering in brengen". SPS speel- Het nabestellen van foto's, welke zijn geplaatst in de Zie- rikzeesche Nieuwsbode, kan uitsluitend gebeuren bij het kantoor un de Zierikzeesche Nieuwsbode. Het nabestellen kan zowel mondeling als tele fonisch: de betaling geschiedt contant bij het afhalen van de foto('s) aan de balie van de Nieuwsbode. Het adres van het kantoor is Jannewekken 11 te Zierikzee; het telefoonnum mer is 01110-6551. Voor nabestelling van sport- foto's dient men zich te wenden tot de heer Johan Berrevoets Jr., Volkerakst raat 64 te Zie rikzee; telefoon 01110-6706. De aldus bestelde foto's dienen ook op dat adres te worden af gehaald en verrekend. bleef het Zierikzees verzet bij. Aan de andere kant was ODC ook nog een paar keer dicht bij een derde treffer. DEN HAAG - Voorzitter Dé Stoop van FC Den Haag zal terugtreden, als de supporters zich in de toekomst blijven misdragen ten opzichte van de aanhang van Ajax. „Als nog eens gebeurt wat in het Olympisch sta dion is voorgevallen, verliezen we vrienden die we nodig hebben. Bo vendien maken jullie mij het voorzit terschap onmogelijk", zei de Amster dammer in Den Haag tijdens een bijeenkomst van de supportersclub. DEN HAAG - Minister Brinkman van WVC heeft ook in de artikelsge- wijze behandeling van zijn media- wetsvoorstel weinig hoeven toegeven. Ambtenaren van zijn departement toonden zich na afloop dan ook rede lijk tevreden over de gang van zaken. LONDEN - Verwacht wordt dat de ministers van buitenlandse zaken van de Europese Gemeenschap die dit weekeinde bijeenkomen in Groot- Brittannië het er over eens zullen worden economische sancties te ne men tegen Zuid-Afrika. de het countersysteem uitstekend via de snelle spelers, die de formatie rijk is. Even voorbij de helft van de eerste periode bediende Dick Uijl uit een hoekschop Rien Voshol, die prompt Eric Schot het nakijken gaf. Daar bleef het in de eerste helft bij, al kwam DFS nog een paar keer erg goed weg. Tben John van der Have na zeven minuten in de tweede helft de stand gelijk trok leek het alsof DFS zich zou herpakken, maar niets was min der waar. Invaller Henk Vane mocht een lange solo, waarbij vier verdedi gers hem vrije doorgang verleenden, doeltreffend afronden en tien minu ten later leek hij hetzelfde kunst stukje te gaan herhalen, maar nu stak Robin Verdam er een stokje voor door hem neer te leggen. Jan Hage trok de zaak alsnog recht door de toe gekende strafschop te verzilveren: 1- 3. Het pleit leek beslecht, maar op nieuw leek de wedstrijd een kente ring te gaan beleven. Met nog twaalf minuten te gaan scoorde Jack van Rees uit een onmogelijke hoek 2-3 en toen werd het nog benauwd voor SPS. DFS kreeg in de slotminuten nog een paar goede kansen om naast zij te komen, maar SPS liet zich de dikverdiende zege niet meer ontne- WOLFAARTSDIJK - Het Nieuwer- kerkse SKNWK moest het in de ope ningswedstrijd van de competitie op nemen tegen het uit het KNVB-voet- bal gedegradeerde Wolf aartsdijk, be paald geen opgave om jaloers op te zijn. „Ik had vooraf gehoopt op een punt en halverwege de wedstrijd zag het daar ook nog helemaal naar uit", onderkent SKNWK-oefenmeester Bram Coomans. „Ondanks het feit, dat we vrijwel alle jeugdige spelers in de ploeg hadden, viel het niet te gen. Je zou het aan onervarenheid kunnen wijten, dat het uiteindelijk toch nog fout ging in de tweede helft. De 3-1 is echter, gezien het geheel wat geflatteerd, maar de cijfers staan Voor doelman Toon Wandel vorm den Leo Wandel en Laurens Kik het centrale verdedigingsduo. Zij werden geflankeerd door de jeugdige spelers Leo Padmos en Jaco Folmer. Op het middenveld was de zestienjarige Mi chel Flikweert de meest opmerkelij ke speler. Charles Sloótmaker, Arie Folmer en Chris van Oudheusden vormden met hem de viermans mid denlinie. Adrie Matthijsse en Sam Flikweert moesten als snelle spitsen de Wolfaartsdijkse vesten vanaf de zijkanten bestormen, terwijl de mid denvelders beurtelings in het cen trum dienden op te komen, een stra tegie die herhaaldelijk bleek te werken en uiteindelijk ook de ene treffer opleverde. Wolfaartsdijk had traditiegetrouw een aantal routiniers in de ploeg. Centrumspits Jan de Block matte voorstopper Laurens Kik dusdanig af, dat deze zich in de tweede helft moest laten vervangen door Martin de Valk. Vrijwel gelijktijdig raakte Michel Flikweert geblesseerd, maar omdat SKNWK slechts met een wis selspeler in Wolfaartsdijk arriveerde moest hij zo goed en zo kwaad als het ging de wedstrijd uitspelen. Wol faartsdijk had ook in Kees van de Kreeke een geslepen routinier, die die geslepenheid demonstreerde door twee keer te scoren. Het duel ging aanvankelijk gelijk op, maar in de twintigste minuut leverde een Nieu- werkerkse dekkingsfout 1-0 op. Nog geen vijftig tellen later was het even wel weer gelijk. Een vrije trap van Arie Folmer bereikte Adrie Matthijs se, die teruglegde, waarna Michel Flikweert voor de afronding zorg droeg: 1-1. Kort voor rust kreeg SKNWK via Arie Folmer nog een goede kans, maar hij rondde zijn goede opzet niet doeltreffend af. Aan de andere kant raakte De Block het houtwerk rond om Tbon Wandel. Natiën minuten in de tweede helft leek de SKNWK- defensie collectief aan een korte, maar hevige siësta bezig. Kees van de Kreeke kon simpel oprukken en sco ren. Kort erna volgde de wissel van Laurens Kik en de blessure van Mi chel Flikweert. „In feite hebben we van toen af met tien man gespeeld. Flikweert huppelde nog wel wat mee, maar het zette geen zoden meer aan de dijk", stelde Coomans vast. Adrie Matthijsse miste nog een goede kans. waarna een afstoppingsfout aan de andere kant 3-1 opleverde. Kees van de Kreeke zag Tbon Wandel te ver voor zijn doel staan, waarna een lob het Nieuwerkerkse lot bezegelde. „Het veldspel viel alles. Ik ben dan ook nog optimistisch voor het verde re verloop van de competitie", meen de Coomans. ZIERIKZEE - De grote drie in het Nederlands voetbal zijn in de eredivisie een beetje dichter bij elkaar gekropen, hoe gek dat ook mag klinken na de 2-2 van Fcyenoord tegen FC Den Haag. De Rotterdammers bleven koploper na het weekeinde. Ajax, door de winst van 6-2 op Sparta, en PSV, door de 3-0 te gen AZ, staan respectievelijk vierde en tweede. Alleen FC Den Bosch dreef een wig tussen de drie door de zege van 3-1 op Haarlem. De voormalige club van trainer Israel bezet de derde plaats. Met Feyenoord, Israels huidige werk gever, vormt Den Bosch het duo ongeslagen clubs in de hoogste voetbalklasse. De Bossche doelman Van Grinsvcn kreeg van Keur zijn eerste tegentreffer te verwerken. De overige met opvallende resulta ten begonnen clubs vielen diep. Roda JC verloor voor de tweede keer in vier dagen met ruim verschil. Na de 0-4 tegen Feyenoord volgde de 2-5 te gen PEC Zwolle. Fortuna speelde 0-0 tegen Go Ahead Eagles en FC Twente verloor met 2-4 van FC Groningen. Dat gebeurde in een ronde waarin de produktie met 34 doelpunten aan de hoge en het aantal gele kaarten met zes aan de lage kant was. Loggie van AZ kreeg zijn derde gele kaart. De bijna 75.000 toeschouwers zaten voor namelijk bij Den Haag-Feyenoord (20.000), PSV-AZ (18.200) en Sparta- Ajax (11.000). Op Spangen maakte Ajax een ein de aan de illusies van Sparta. In de traditioneel doelpuntrijke wedstrijd scoorde Van Basten na de pauze een hattrick. Hij vormde een perfect kop pel met Bosman, die zelf in de eerste helft twee doelpunten maakte. Long- keek zette Sparta met een kopbal op 1-2. Pas zeven minuten voor tijd kreeg Sparta weer wat ruimte, hetgeen een treffer van Bockling (2-5) tot gevolg had. De sterke Rijkaard maakte nog 2-6. Sparta-trainer Hughes sloeg Ajax hoger aan dan PSV. dat zater dagavond tegen AZ pas na rust los kwam. Koeman, Van der Gijp en Val- ke verzorgden de produktie. Feye noord scoorde op slag van rust na de solo van Hoekstra en de afronding van Been. Morley had Den Haag op voorsprong gezet. Daarna bracht Mo lenaar de koploper met een kopbal op 2-1Morley profiteerde echter van een taxatiefout van doelman Hiele, die dacht dat Groenendijk de bal over de lat had gekopt: 2-2. De wederzijdse supporters hielden zich. kennelijk te vreden met de 2-2, relatief rustig.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 6