Modelspoorbeurs in Brouw werd minder goed bezocht streeknieuws berichten DE GROTE ONBEKENDE kerkberichten 4 Organisatoren toch tevreden VOLWASSENEN ONDERWIJS Zeeuwse Dag-/ Avondscholen gemeenschap "lLi tt t±rtM FOTOVERSCHOORE gratis ontwikkelen RUITERSPORT DE VRIEZE 'vWsJI Hogere prijzen mosselen t Enkele belangstellenden wisselen hun ervaringen uit tijdens de Brouwse beurs. Manhuisstraat 2 4301 BK Zierikzee Tel. 01110-6368 Bij voldoende deelname hopen we 15 sept, met de vol gende groepen van start te gaan: Dag Mavo 1: Geschiedenis woensdag 8.45-9.30 Economie woensdag 9.30-10.15 Tekenen donderdag 8.45-10.15 Frans donderdag 10.30-12.00 (Ned./Eng. reeds begonnen) Avond Mavo 1Engels Frans Duits Spaans maandag 20.15-21.45 donderdag 18.30-20.00 donderdag 20.15-21.45 maandag 20.15-21.45 Dag Havo 1: Nederlands Engels dinsdag dinsdag 8.45-10.15 10.30-12.00 Aanmelden (ook voor de hogere klassen) op di., wo. en do.-morgen en ma.-, di.- en donderdagavond. Wèl snel beslissen, 11 sept. sluit de inschrijving. Inl. tel. 01110-6368 (school) i i fotografie video homecomputers ztinxzu dam i mirooH oi i io vn bij aankoop van een kleuren-foto-film een tegoedbon voor Natuurlijk afgedrukt op Kodak Selectfoto Hogezoom 152 - Renesse - Tel. 1691 Grote sortering artikelen voor man en paard BROUWERSHAVEN - Geen 800 zoals in januari maar 'slechts' 125 belangstellenden bezochten zaterdag de mo delspoorbeurs die in het Tonnenmagazijn te Brouwers-' haven werd georganiseerd door enkele enthousiaste hob byisten. Toch toonde 'treintjesfanaat" Frits Krikke zich na afloop tevreden. „We hebben concurrentie gehad van de stoomdagen in Goes die op hetzelfde tijdstip plaats vonden. Maar het publiek heeft nu wat meer gelegenheid gehad om alles rustig te kunnen bekijken". Dat publiek bestond niet alleen uit treinfanaten uit Schouwen-Duive- land, ook enkele tientallen uit West- Brabant en Goeree-Overflakkee na men de moeite om de modelspoor- beurs in Brouwershaven te bezoeken. De nadruk bij de contacten met de 35 standhouders lag meer op de verkoop van hobby-onderdelen dan op het on derling ruilen. Publiekstrekkers op de beurs waren de volledig automa tisch bediende HO-modelbaan van Fleischmann waarop twee complete treinsets rondreden en het zelfge maakte stukje diorama van Henk Hilgen uit Brouwershaven die op de beurs stond namens de modelbouw en hobbyclub Schouwen-Duiveland. Snelbaan-siatipn Behalve een levensecht nagebouw de straat uit de vijftiger jaren waar- ZIERIKZEE Meer Bewegen voor Ouderen Vanaf dinsdag 23 september wordt er in Zierikzee weer gymnastiek voor ouderen georganiseerd. De gym nastieklessen worden iedere dinsdag middag gegeven in het Wijkgebouw, Jannewekken 10 en wel om 15.15 uur en 16.15 uur. Belangstellenden vanaf ongeveer 60 jaar zijn van harte wel kom. Geslaagd Bij het herexamen voor het diplo ma onderwijzer aan de Pedagogische Academie in Middelburg, slaagde als nog Marjon Kouijzer uit Zierikzee. BROUWERSHAVEN Actie voor stadsgenote Tijdens de Brouwse Dag werd door leden van de ASV Brouwershaven een enveloppenkraam opgezet ten ba te van hun stadsgenote Jettie Stouten die in Burkina Faso West-Afrika ont wikkelingswerk doet. Vorige week werd bekend dat de netto-opbrengst daarvan 650 gulden bedraagt. Een be drag dat werd overhandigd aan Jet- tie's moeder, die het zal opsturen naar haar dochter. ZONNEM AIRE Meer Bewegen voor Ouderen Voor belangstellenden vanaf onge veer 60 jaar worden de gymnastiek lessen gegeven in Dreischor. Iedere dinsdagmiddag van 13.45-14.45 uur in de gymnastiekzaal in Dreischor. De gymnastieklessen beginnen dinsdag 23 september. DREISCHOR Meer Bewegen voor Ouderen De gymnastieklessen beginnen weer op 23 september; iedere dins dagmiddag van 13.45-14.45 uur in de gymnastiekzaal in Dreischor. Be langstellenden vanaf ongeveer 60 jaar zijn van harte welkom. KERKWERVE Ontmoetingsavond met zendingsechtpaar Het zendingsechtpaar Coy en Mar griet van Overbeeke-de Visser, dat de afgelopen twee jaar werkzaam was in het Scott Hospital te Morija in Leso tho (Afrika), zal tijdens het verlof in Nederland ook Kerkwérve „aan doen". Dat gebeurt -op woensdag avond 10 september. Naast de Kerkwervenaren worden ook belangstellenden uit o.a. Zierik zee, Dreischor, Noordgouwe, Brou wershaven, Zonnemaire en Scharen- dijke verwacht om het actieve echtpaar te ontmoeten en te begroe ten. Voordat het echtpaar Van Overbee- ke het een en ander zal laten zien en horen wordt de avond geopend in de Ned. Hervormde kerk. Ds. E. P. Mul der, Hervormd predikant van Mid- denschouwen zal dit eerste deel van de avond leiden. De Chr. Gemengde Zangvereniging Sursum Corda onder leiding van de heer J. Schouls brengt een viertal liederen ten gehore. Aan vang van de samenkomst: 19.30 uur. BRUINISSE - Was het eerst de gro te aanvoer van Duitse en Deense mosselen die een negatief effect had op de mosselprijzen, vorige week was het net andersom. De veel min dere aanvoer, gevolg van de intensie ve en meevallende mosselzaadvisse rij zorgde er voor dat zij die een reis naar het Wad hadden gekozen boven het zoeken naar mosselzaad, toch ook nog een meevaller hadden. De aanvoer uit de Waddenzee: dins dag vier partijen woensdag zeven en donderdag dertien vrachten, bedroeg maar de helft van het normale en de prijzen waren tientjes hoger dan vori ge week. Dat was niet het geval voor de Zeeuwse invoer, die prijzen bleven constant beneden de 100,— per ton. Het best af waren natuurlijk zij die maandag zaad hebben gevist en dins dag naar het Wad zijiyvertrokken. Zij Maar het :ekers. die maakten twee kansen góed. Maar het zijn aie;fcjw< i Zeeland niet over goede percelen minst gelukkig zijn bij de beschadigingen door de oorlog nog te zien waren, schotelde Hilgen het publiek een vele decimeters lange lijnwerkplaats voor. Dat was een fa briek waarin vroeger het onderhoud van rollend materiaal plaatsvond. Als nieuwste werkstuk van de handi ge Brouwenaar was een snelbaan- station te zien, gemaakt naar een vrij ontwerp waaraan hij een paar maan den heeft gewerkt. „Ik probeer zoveel mogelijk de werkelijkheid te benaderen", moti veerde Hilgen zijn modelbouwactivi teiten. De organisatoren hebben hem gevraagd met onderdelen van de fa. Goudswaard een permanente trein- baan te gaan maken die bij elke vol gende beurs als publiekstrekker kan gaan fungeren. Want ondanks het te genvallende bezoekersaantal is Frits Krikke vast van plan om op drie ja nuari 1987 opnieuw een dergelijk eve nement in het Tbnnèrimagazijn te or ganiseren. AMSTERDAM - Officier van justi tie bij de Amsterdamse rechtbank mr. L. de Wit heeft tweemaal zes jaar gevangenisstraf geëist in de zaak van de grootste covaïnevondst ooit in Ne derland gedaan: In mei van dit jaar vond de Amsterdamse politie min of meer bij toeval 74 kilo pure cocaïne uit Colombia. beschikten en die niet konden profi teren van de mosselzaadvondsten, terwijl ze zich moeten haasten om hun percelen leeg te vissen, die straks door de eompartimenterings- dammen worden ingesloten en die niet meer kunnen worden bezaaid. Dinsdag 9 september Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.30 uur De Carsons, Australische serie. 15.15 uur Van de Markt op uw tafel, culinaire serie. 15.30 uur NCRV Jeugdmatinee: Vrienden van de Roze Panter, teken filmserie. 15.45 uur De juwelen van het kasteel, Russische jeugdfilm. 16.55 uur Lawaai in het bos, anima tiefilm. 17.05 uur Vrouwtje Theelepel, teken film. 17.30 uur Journaal. 17.46 uur Het geheim van de Vuur berg, Nieuw-Zeelandse jeugdserie. Deel 12. 18.10 uur In delens gevangen, natuur serie. Afl.: De zwarte beer. 18.30 uur Catechese, religieus pro gramma. 18.55 uur Minivoetbalshow Interna tional vanuit Ahoy Rotterdam. Van avond: Engeland-Zweden en Neder- land-All Stars: - - 20.00 uur Journaal. - 20.28 uur Internationaal Blaasfesti- val 1986 te Kerkrade, met orkesten uit Nederland, België en Luxemburg, gepresenteerd door Eddy Becker. 21.40 uur Bloemencorso Aalsmeer, re portage. 22.10 uur Hier en Nu, actualiteiten magazine. 22.35 uur De avonturen van Sherlock Holmes, Engelse serie. 23.25 uur Bishnois-leden van een Hindoe-sekte in India, impressie van hun levenswijze volgens een religie die gericht is op behoud van de na tuur en de zorg voor alles wat leeft. 23.55 uur Journaal. 00.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 11.30 uur Als in het stenentijdperk. Afl.: 1. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.00 uur It Fryske lanskip 1: 'Op'e klaai' (5/6). 17.00 uur Maak mij wat wijzer, geva rieerd programma over leuke en boei ende 'leer-activiteiten. Afl.: Weer gaan leren. 17.40 uur Oom Steven gaat op weven, 7-delige serie over kunstzinnige vor ming onder het motto: 7 manieren om je tijd te versieren. Afl. 2: De Kle- dingwerkplaats. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 uur Paspoort voor Italianen. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Het geheime dagboek van Adriaan Mole -13 3/4 jaar, serie. Afl. 4: De nieuwe buren. 19.37 uur Kenmerk, actualiteitenma gazine. 20.00 uur Faust I, klassiek werk van Goe.the, voor tv'bëwërkt dóór Olga Madsen. Regie: Hans Croiset. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur Den Haag Vandaag. 23.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 23.05 uur Les 1 uit de cursus Leer moeilijkheden. BRT 1 17.00 uur Schooltelevisie. 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (herh.). 18.05 uur Plons, kinderprogramma, (herh.) 18.10 uur Carolientje en kapitein Snorrebaard, kinderserie met Paul en An Ricour. Afl.: De reis naar Mexi co (herh.). 18.25 uur Comedy Capers, slapstick serie. Afl.: Tot uw dienst. 18.40 uur Seal Morning, Britse serie. Afl. 1 met o.a. Jane Lapotaire, David Birney en Liza Goddard (herh.). 19.05 uur Gustave Camus, documen taire over deze Belgische schilder. 19.15 uur Encyclopedie, informatief magazine. Afl. 1. Auto en weg. Pre sentatie: Walter Thuy. 19.40 uur Paardekoersen, mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht. 20.15 uur Kunstzaken. 20.25 uur I.Q., kwis met denk- en weetvragen, gepresenteerd door Her man van Molle. 20.55 uur Labyrinth, informatief ma gazine. 21.45 uur Uitzending door derden: Programma van de Christen- Democratische Omroep. 22.35 uur Paardekoersen, journaal en Coda: Gyde Knebusch, harp: Rêverie et rouet uit 3 petites pièces van A. Hasselmans. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters (Sons and Daughters), Australische serie. Afl. 141. 19.25 uur Zwartje de postduif. Afl. 2 (herh.). 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.15 uur Telefoonspel. 20.25 uur The Muppetshow met van avond als gast: Madeline Kahn. 20.50 uur Mike, praatprogramma met Mike Verdengh vanuit de Haan. 22.05 uur Het Scherzo in de Symfo nie, driedelige serie over het scherzo in de symfonie van Beethoven. Afl. 1: Omtrent Beethoven. M.m.v. het Fil harmonisch Orkest van de BRT o.l.v. Fernand Terby en solisten. Veemarkt Leiden LEIDEN, 8-9. Prijzen per kg ge slacht gewicht en ontvet: Extra kwa liteit dikbillen 8,00-ƒ 13,00, stieren le kw. 7,25-/ 7,90; 2e kw. 6,30- 7,25; vaarzen le kw. 6,50-/ 7,45; 2e kw. 5,65-/ 6,50, koeien le kw. 6,40- 7,40, 2e kw. 5,70-f 6,35, 3e kw. 4,90-/ 5,70; worstkoeien 4,70- 5,50. Prijzen per kg geslacht gewicht: Schapen 5,00-/ 7,00; lammeren (rammen) 9,00-/ 10,00; lammeren (ooien) 9,00-/ 10,00. Prijzen per stuk: Schapen 170- 230; lammeren (rammen) 200- 245; lammeren (ooien) 190-/ 220. Aanvoer: slachtvee 1030, stieren 215, schapen en lammeren 189. Totaal 1434 stuks. Overzicht: slachtvee en stieren: handel traag, en prijzen lager; slacht schapen en lammeren: handel rede lijk, en prijzen hoger. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 8-9. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 277 dieren aangevoerd. De prijzen luidden als volgt per stuk: Luxe paarden 2750-ƒ 5000; werkpaarden 2000-/ 3000; oude paarden 1900-/ 2700; 3-jarige 1600- 2900; 2-jarige 1400-f 2250; veulens 300-/ 1200; hitten 850-/ 1500; po ny's 200-/ 950. Prijzen per kg: Oude slachtpaarden 4,00-/ 6,00 en jonge slachtpaarden 4,15-/ 6.00. De handel was matig. NEW YORK - De zoon van wijlen de Sjah van Iran heeft gedurende 11 minuten het Iraanse volk toegespro ken via een het land binnengesmok kelde videoband. Dit heeft de Ameri- kaanse omroepmaatschappij ABC omgeroepen. Uit eigen navraag per telefoon is haar gebleken dat veel Ira- niërs de oproep gehoord en gezien hebben. BRUSSEL - De Ierse popzanger Bob Geldof is sinds vrijdag eredoctor van de rijksuniversiteit in Gent. Hij kreeg het eredoctoraat toegekend naar aanleiding van zijn acties voor hongerend Afrika, zoals Band- en Sport Aid. De jongste eredoctor in de geschie denis van de Gentse universiteit toonde zich vrijdag bijzonder ingeno men met de universitaire hulde. Tij dens een persconferentie bestreed hij Amerikaanse aantijgingen dat Band A:d steun zou geven aan militaire re giems, zoals in Ethiopië. „Ik geef ech ter toe dat ik zelfs de duivel de hand zou reiken om de honger te lenigen", aldus Geldof. HILVERSUM - De evangelist en initiatiefnemer en eerste voorzitter van de Evangelische Omroep, dr. J. Kits, is vrijdag op 84-jarige leeftijd overleden. Dr. Kits was vooral bekend onder de naam broeder Kits. Zijn hele leven lang trok hij ons land door en verkon digde het evangelie in tenten, kerken, zalen en op de hoeken van de straat. Hij is lange tijd voorzitter en redac teur geweest van Het Zoeklicht, een tweewekelijks tijdschrift, dat zich bezighoudt met de wederkomst van Jezus Christus. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Almelo: N. Paap, kand. te Utrecht; te Everdingen: J. A. W. Verhoeven, kand. te Amersfoort. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Slikkerveer: R. Boo gaard te Leiden; te Vlaardingen: A. Bac te Bodegrayen. Bedankt voor Dirksland: G. Mouw te Genemuiden. Pony wisselde enkele woorden met het meisje en wendde zich toen tot de beide boemelaars. „Juffrouw Johnston verzocht de heren vriendelijk een glas port te drinken, voordat we naar de nacht club gaan," zei hij. „Maar ik geloof dat heren al genoeg hebben gedron ken, nietwaar?" „Geen sprake van," zei do jongste. „We hebben nog een enorme dorst en we willen graag van het aanbod ge bruik maken." Pony aarzelde. „Juffrouw Johnston zou graag een spelletje baccarat doen," zei hij, „maar als ik u was. zou ik er niet aan beginnen. Juffrouw Johnston is fantastisch gelukkig in het spel en zij speelt met een overgave zoals je maar zelden bij idames aan treft. Ik heb het althans nog nooit zo meegemaakt." „Baccarat!" riep de jbngste uit, „dat is mijn lievelingsspel! Vooruit, kerel, haal de kaarten te voorschijn!" „Ik doe niet mee," zei Pony hoofd schuddend, „ik ben geen liefhebber van spelen." Ze gaven hem een gemoedelijk klopje op de schouder en een kame raadschappelijke por tussen de rib ben, gevolgd door zoveel verzekerin gen van hun vriendschap, dat hij uiteindelijk besloot een spelletje mee te doen. Het meisje bracht de kaarten en het spel begon. Eerst won de jonge man, maar al na een halfuur keerde Vrouwe Fortuna hem de rug toe. De beide boemelaars betaalden zonder te protesteren en de stapel bankbiljetten onder May's honden werd voortdurend groter. Pony berekende dat de winst al meer dan tweeduizend pond bedroeg en in stilte nam hij zich voor met May een andere regeling te treffen dan oorspronkelijk was overeengekomen. En nu kwam het onvermijdelijke. „Ik ben blut," zei de oudste van de twee gasten. „Anthony, leen me even vijftig pond, als je wilt Maar de an der schudde het hoofd. „Ik heb er nog maar twintig bij me en daarmee wil ik een laatste kansje wagen," zei hij. Hij waagde het kansje en verloor. Een ogenblik heerste er diepe stil te. die alleen verbroken werd door het ritselen van de bankbiljetten in de handen van May Blumenthal. „Pech gehad," zei Pony op sympa thieke toon. „Vooruit jongens, drink nog een glas port. Zijn jullie allebei bluf Oké, ik wil jullie met genbegen vijftig pond lenen!" Maar de jongste van de twee wei gerde van dit sympathieke aanbod gebruik te maken. May liep naar het buffet en schonk nog een paar glazen port in, die ze even later op de tafel neerzette. door EDGAR WALLACE De jongste van de twee gasten liep langzaam naar de deur en intussen rook de oudste aan zijn glas. „Belladonna!" zei hij glimlachend. Pony staarde hem aan. Zijn verbazing steeg ten top, toen de man even bedaard tegen hem zei: „Drink dat glas leeg." „Watblief?" zei Pony verbouwe reerd. „Opdrinken!" riep de jongste opge wekt uit en op hetzelfde ogenblik klonk het geluid van een sleutel, die in het slot werd omgedraaid. Pony zag juist hoe de andere man de sleutel in zijn zak stak. „Wat heeft deze flauwekul te bete kenen?" snauwde hij. k „Dit. waarde Pony, is nu ons spel letje," zei de ander. „Drink dat glas leeg of ik stomp je radicaal in de ver nieling." May deed een stap naar voren, maar de man die de deur op slot had% gedraaid, pakte haar beet. „Laat me los!" riep ze woedend. „Ik haal de politie erbij! Pony, laat je dat zomaar toe „Houd je kalm," fluisterde de jon geman die haar vasthield, „je kunt doen wat je wilt. maar de politie laat je erbuiten. Begrepen?" „Wat heeft dit te betekenen?" schreeuwde Pony - maar plotseling werd hij kalm. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 4