Alle reden tot feest bij Zierikzees brandweerkorps WATERSTANDEN Verkiezingen ondernemings raden gelijktijdig De sloot in Alcohol-controle Licht gewonde aanrijding in Serooskerke Aanrijding bij Bruse brug Auto's opengebroken Zender uit de lucht genomen Lichtmast geramd Fiets-kijkdag Inbraak Luitje Inbraak kantine Parkeerschade Auto's gestolen en gekraakt Bru Kop-staart botsing Zierikzee Auto's vernield in Renesse Kofferbak opengebroken Celstraf voor verkoop valse dollarbiljetten Proces-verbaal opgemaakt tegen ballonvaarders Prijzen licht gestegen Op een rij met het diploma en de loco-burgemeester ertussen. Maar ook een gedwongen afscheid ZIERIKZEE - De vrijwillige brandweer heeft heel wat te vieren gehad. Maar liefst twaalf vuurbestrijders heb ben in de brandweerkazerne een diploma in handen ge kregen en drie spuitgasten werden gehuldigd voor een lange diensttijd. Minder plezierig was het wegens ge zondheidsredenen gedwongen afscheid van brandweer man P. A. van der Hulle, die sinds 1972 actief is geweest bij de Zierikzeese hulpverleners. De drie jubilarissen op een rij. Het was een bijzonder sfeervolle kazerne, waar feestelijke verlichting en lekkere hapjes de festiviteiten moesten opluisteren. Loco burgemeester L. J. van Gastel was speciaal voor de brandweer gekomen en nam voor de eerste keer de taak van oud-burgemeester Th. H. de Van der Hulle (rechts) wordt bedankt door commandant Fierens. Tijden en standen volgens getijdetafel Deltadienst t.o.v. NAP. Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand Zierikzee 9 september 08.15 130 02.20 -127 20.20 127 14.25 - 97 Oosterscheldemond 9 september 06.00 178 12.00 -108 18.20 170 - Bruinisse 9 september 08.50 154 02.35 -141 20.45 151 14.40 -111 Wemeldinge 9 september 08.20 146 02.20 -136 20.20 146 14.30 -107 Doodtij: 13 september Temperatuur kustwater 16 graden Actuele informatie over afwijkingen: 01110-7056 Meester over, die kortgeleden zijn ambtsketen heeft neergelegd. ,,Ik voel me in het water gegooid", om schreef Van Gastel zijn gevoelens. Diploma's Hij ging dan ook snel over tot het overhandigen van de diploma's aan de geslaagden. De titel brandwacht tweede klas mag voortaan gegeven worden aan de brandweermannen W. A. Boot, M. P. Ravia en G. J. van der Sluis. Een stapje verder waren W. Donkersloot, J. van Dijke en K. G. van Splunder, die nu brandwacht eer ste klasse genoemd mogen worden. De vrijwillige brandweer heeft er sinds enige tijd ook vijf hoofdbrand wachten bij. Vrijdagavond kregen M. J. Bin, A. DepElfto. A. J. Heyboer, J. Koster en D. Quant het diploma offi cieel in handen, al waren twee van hen dan wel niet echt aanwezig. Sym bolisch werden ook zij gehuldigd. J. C. Kort was de enige, die het diploma hulpverlener in handen kreèg. Brandweercommandant H. Fierens sprak over alle geslaagden van een bijzondere prestatie. ,,Aan iedere cur sus gaan 26 cursusavonden vooraf. Daarnaast moeten de cursisten ook regelmatig hun leerstof doornemen, zodat zij ongeveer 52 avonden per cur sus bezig zijn. Een hele prestatie en wie weet wat ons nog'staat te wach ten in de toekomst", aldus Fierens, die hierbij doelde op de opheffing van de BB. Geschiedenis Voor de eerste keer in de Zierikzee se geschiedenis werd over gegaan tot. de huldiging van brandweermannen, die twintig of meerjaar in dienst wa ren. Dit aantal jaren is speciaal geko zen, omdat de praktijk leert, dat het een bijzonder lange periode is voor brandweerlieden. Deze eerste eer viel te beurt aan J. Theuns, J. van de Wes ten en M. van der Schee, waarvan de laatste al zo'n 23 jaar bij het korps zit. Alle drie ontvingen zij bij het jubila ris behorende 'attributen' als de spuitgast en onderscheidingen voor op het uniform. Eén van de redenen waarom brand weermensen vaak niet de twintig jaar dienst halen is de gezondheid. De vuurbestrijders moeten regelma tig een strenge gezondheidselectie ondergaan en P. A. van der Hulle bleek de laatste niet door te komen. Dat speet Fierens bijzonder. Hij noemde de brandweerman een plichtsgetrouwe en gezellige collega en sprak de hoop uit, dat hij nog re gelmatig de brandweerkazerne zal binnenlopen. Voor hem werd een brandweerbord 'aangesleept' met Van der Hulle's naam en diensttijd erop gegrafeerd. Na het officiële gedeelte was het tijd voor gezelligheid. DEN HAAG - Minister De Koning (sociale zaken) wil voortaan de ver kiezingen voor ondernemingsraden binnen een landelijk vastgestelde termijn van twee weken. Thans vin den die verkiezingen nog plaats op een door iedere ondernemingsraad zelf vastgesteld tijdstip. Het kabinet is akkoord gegaan met het voorstel van De Koning de So ciaal-Economische Raad (SER) ad vies te vragen over de gelijktijdige verkiezingen voor ondernemingsra den. De aanvraag is gedaan mede na mens de ministers van economische zaken an van justitie. ZONNEMAIRE - Op de kruising Zuidweg/Stapelsweg reed in de vroe ge zondagochtend M. de O. uit Zierik- zee tegen een verkeersgeleider aan, raakte de macht over het stuur kwijt en belandde in de sloot. De wagen werd dusdanig ernstig beschadigd, dat takelbedrijf Jan de Jonge er aan te pas moest komen. De bestuurder werd niet gewond. ZIERIKZEE - De stage-eenheid met aanvulling van de regionale Rijkspo litie en verkeersgroep hebben in de nacht van zaterdag op zondag een alcohol-controle uitgevoerd op diver se wegen van Schouwen-Duiveland. Van het groot aantal gecontroleerde automobilisten werd in zes gevallen een rijverbod opgelegd. Eén bestuur der was behoorlijk onder invloed en kreeg een verbaal volgens artikel 26, terwijl dertien voertuigen technische mankementen vertoonden, goed voor evenzovele bekeuringen. SEROOSKERKE - Dé 11-jarige B: K. uit Serooskerke werd zaterdag middag (17.30 uur) licht gewond na in aanrijding te zijn gekomen met een auto, bestuurd door H. B. uit Seroos kerke. K. reed met zijn fiets plotse ling de Nieuwe Prunjeweg op, op het moment dat de auto daar reed. Zijn vader heeft hem ter behandeling naar de huisarts gebracht, van de fiets bleef niet veel meer over. BRUINISSE - Op rijksweg 18 voor de brug bij Bruinisse botste W. H. uit Boxtel op zijn wachtende voorganger, A. P. uit Den Bommel. Het gebeurde zondagmiddag. Beiden stonden voor een geopende brug te wachten, toen H. waarschijnlijk een beoordelings fout met de bedieningsorganen van zijn auto maakte. Zijn voertuig ging plotseling rijden en veroorzaakte lichte schade. RENESSE - Twee auto's, gepar keerd op de Rampweg te Renese wer den tegelijkertijd opengebroken in het weekeinde. Het betreft de auto van C. S. uit Breda, waaruit twee tas sen met kleding verdwenen met een waarde van 1500—. Het vermoeden bestaat dat er hier gebruik is ge maakt van een valse sleutel, omdat er geen sporen van braak werden gere gistreerd. De andere auto was die van ~A. v. d. N:, uit Udenhout, waaruit duikspullen wérden ontvreemd - met - een waarde van ongeveer duizend gulden. ZIERIKZEE - In samenwerking met de Radio Controle Dienst heeft de Rijkspolitie zondag de illegale zender van C. de B. uit de Huy- bertstraat uit de lucht gehaald. Zowel zender als bijbehorende apparatuur werden in beslag genomen. RENESSE - In de nacht van zater dag op zondag heeft de uit Den Haag afkomstige A. M. op de Laone een lichtmast geramd. Zijn auto werd daarbij ernstig beschadigd evenals de paal. Een verklaring voor de een zijdige aanrijding had de man niet: pas in de loop van zondag deed hij aangifte bij de politie. De politie heeft het sterke vermoeden van over matig alcoholgebruik. ZIERIKZEE - Op het groepsbureau van de Rijkspolitie groep Schouwen- Duiveland werd zaterdag kijkdag ge houden van de in dit seizoen gevon den fietsen. Veertig mensen kwamen kijken naar de 37 uitgestalde stalen rossen. Slechts vier van hen konden hun rechtmatig eigendom aantonen en gingen per fiets naar huis. De resterende hoeveelheid wordt aan de gemeente overgedragen ter verkoop. ZIERIKZEE - De doucheruimte aan het Luitje kreeg zaterdag ongewenst bezoek: een inbreker heeft het geld- bakje van de douche geforceerd en leeggehaald. Vermoedelijk leverde dit 50,— op. In de nacht daaropvol gend werd er vervolgens ingebroken in de Stad Zierikzee. Eigenaar T. de B. uit Zierikzee deed aangifte: er ver dwenen 20 pakjes sigaretten en onge veer 150,— kleingeld. BROUWERSHAVEN - H. D. uit Brouwershaven deed namens de ten nisvereniging aangifte van de in braak in de kantine van de tennisver eniging in het Slingerbos. Een ruit werd geforceerd. Geld, tennisballen en snoep met een gezamenlijke waar de van 250,— verdwenen. RENESSE - Twee auto's liepen bei de aan de achterzijde schade op, za terdagmiddag op de Hogezoom. E. B. uit Dordt en R. O. uit Duitsland, wil den tegelijkertijd met hun voertui gen uit parkeerstand wegrijden en botsten met de achterzijden tegen el kaar. De schade was licht-materieel. BRUINISSE - Een Luxemburgse vakantiegast meldde vrijdag de dief stal van zijn auto, een Datsun voor zien van het kenteken FL-682. Hij had zijn auto geparkeerd op de Hageweg in Bruinisse in de voorgaande nacht. Op hetzelfde tijdstip werden er drie auto's opengebroken, staande op par keerterrein De Kreek. T. van D. uit Eindhoven mist sindsdien zijn radio- cassetterecorder. H. C. uit Duitsland meldde slechts een poging tot in braak en C. de R. uit Vlaardingen deed geen aangifte maar mist wel een scanner uit zijn auto. ZIERIKZEE - Een bijna klassiek geval van een kop-staart botsing deed zich vrijdag voor op de kruising Ju- lianastraat/provincialeweg. A. van H. uit Middelburg stopte voor de kruising om verkeer van rechts voor rang te verlenen, achter hem stopte F. de S. uit Dreischor ook op tijd, maar daarachter kwam C. M. uit Duits land, die zijn voorgangers op elkaar duwde. De schade viel overigens wel mee. RENESSE - Twee auto's liepen deu ken op, daarin getrapt door twee meisjes. Het gebeurde in de nacht van zaterdag op zondag in het centrum van Renesse. F. L. uit Utrecht en L. K. uit Amersfoort deden hiervan aan gifte en konden de politie een goede persoonsbeschrijving van de jeugdi ge daders geven. Later in de nacht werd het duo in de kraag gevat: het zijn P. E. (15 jaar) uit Haamstede en M. de J. (16 jaar) uit Rockanje. Ze heb ben tegenover de politie verklaard agressie tegen de groep te hebben ge had, waarna ze de deuken in de auto's schopten. Met een proces-verbaal op zak ter zake van vernieling werden ze naar huis gestuurd. RENESSE - De op de parkeerplaats Rampweg geparkeerde wagen van R. B. uit Duitsland werd zaterdagoch tend met geweld opengebroken. Uit de kofferbak verdween: kleding en tennisspullen, samen ter waarde van DM 2700,-. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft wegens verkoop van valse 100 dollar-biljetten de 32- jarige P. N. uit Bergen op Zoom tot twee jaar onvoorwaardelijke gevan genisstraf veroordeeld en de 40- jarige G. de B. uit Kloosterzande tot anderhalf jaar. De twee mannen werden 9 mei van dit jaar in Bruinisse betrapt bij de verkoop van 4.000 valse 100 dollar biljetten aan een pseudo-verkoper, een speciaal voor dit doel opgeleide ambtenaar van de criminele recher che. Het net sloot zich rond de twee mannen toen ze de biljetten voor 185.000 gulden wilden overdragen aan de agent. De naam van de druk ker van deze 100 dollar-biljetten heeft de politie overigens niet kunnen ach terhalen. De mannen hielden tijdens de be handeling van de zaak steeds vol dat ze alleen voor het vervoer van het val se geld hadden gezorgd en niets te maken hadden met de aanmaak er van. De in beslag genomen biljetten werden vrijdag door de rechtbank in Middelburg verbeurd verklaard. AMSTERDAM - De rijkspolitie dienst luchtvaart gaat proces-ver baal opmaken tegen de verantwoor delijk gezagvoerder Henk Brink van de ballon Dutch Viking wegens over treding van de luchtvaartwetgeving. Hem wordt verweten de veiligheid in gevaar te hebben gebracht met het naar beneden werpen vanuit de bal lon van ballastzakjes met loden ko geltjes. Een woordvoerder van de rijkspolitie heeft dat bekendge maakt. Dc beslissing werd na een onder zoek van enkele dagen, in nauw over leg met het openbaar ministerie ge nomen. ,,We hebben natuurlijk overwogen of we wel tot het bekeuren moesten overgaan, omdat het om een sportieve prestatie ging. De zaak was in onze ogen echter toch ernstig ge noeg om proces-verbaal op te maken", aldus de woordvoerder van de dienst luchtvaart. Hoogte verloren De bemanning van de Dutch Viking gooide de zakken met loodkorrels vlak nadat ze over de kustlijn bij Vel- sen was gevlogen over boord, omdat ze als gevolg van het niet werken van twee branders veel hoogte had verlo ren. De politie trof bij drie bedrijven in Velsen in totaal veertien inslagen van de ballastzakjes aan. Bij een metaalconstructiebedrijf kwam een aantal zakjes door het dak van het pand terecht in een rotor van een in aanbouw zijnde windtunnel. Bij twee visserijbedrijven vielen zak ken in vriescellen, waarvan er twee lek raakten. Maandag 8 september Zierikzee Rijksscholengemeenschap Prof. Zee man. Vergadering ouderraad RSG Prof. Zeeman. 19.45 uur. Zonnemaire Verenigingsgebouw. Start volksdan sen voor ouderen. i0.30 uur. Noordgouwe Gemeenschapsruimte Pauwstraat 24. Openbare vergadering Adviescom missie voor welzijnsbeleid. 20.00 uur. Nieuwerkerk Dorpshuis. Start Meer Bewegen voor Ouderen. 14.00 uur. Dinsdag 9 september Zierikzee Borrendamme. Start volksdansen voor ouderen. 10.30 uur. Gereformeerde kerk (St. Domus- straat). Herv./Geref. catechese-avond voor jeugd Schouwen-Duiveland. 19.30 uur. Kerkwerve Uitstapje NCVB-Kerkwerve naar kaasboerderij Nieuwerkerk, vertrek om 13.15 uur vanaf Ring. Woensdag 10 september Zierikzee 's Landskamer. Vergadering Water schap Schouwen-Duiveland. 14.00 uur. Kerkwerve Hervormde kerk. Ontmoetingsavond met zendingsechtpaar, regio Midden- schouwen Herv./Geref. Zendings werkgroep. 19.30 uur. Nieuwerkerk Ons Dorpshuis. Start volksdansen voor ouderen. 10.00 uur. Middelburg Concert- en gehoorzaal. Thema-avond Centrum van Zelfbezinning. 20.00 uur. Donderdag 11 september Haamstede Duinoord. Start volksdansen voor ouderen. 14.00 uur. Nieuwerkerk Consistorie Gereformeerde kerk. Ontmoetingsavond regio Duiveland Herv./Geref. Zendingswerkgroep. 19.30 uur. Oosterland Dorpshuis Oosterhof. Start bejaar- densoos. 14.00 uur. Bruinisse N.H. verenigingsgebouw. Start volksdansen voor ouderen. 09.00 uur. Zaterdag 13 september Zierikzee Open daè bibliotheek. Clubgebouw Gevleugelde Vrienden. Klaverjassen en sjoelen. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Open dag bibliotheek. Brouwershaven Sint Nicolaaskerk. Slotconcert met kaarsverlichting, Chr. Gem. Zangver eniging Hart en Stem. 20.00 uur. Zondag 14 september Haamstede Vertrek vanaf Verklikkerpad aan Strandweg. Strand-duinwandeling Natuur- en Vogelwacht Schouwen- Duiveland in Verklikkerduinen. 14.00 uur. Maandag 15 september Renesse Consistorie Hervormde Gemeente. Ontmoetingsavond regio Wester- schouwen Herv./Geref. Zendings werkgroep. 19.30 uur. Dinsdag 16 september Zierikzee De Driehoek. Vergadering Stichting Jeugd. 19.30 uur. Vlissingen Stationsrestauratie. Vrouwenverga dering. 19.45 uur. Goes Prins van Oranje. Forumdiscussie VVD Zeeland over waterschappen. 20.00 uur. Zaterdag 20 september Brouwershaven Blokkendoos. Winterkleding- en speelgoedbeurs. 9.30 tot 12.00 uur. Sluitingsconcert met lampionop tocht. 19.30 uur. Dinsdag 23 september Zierikzee Wijkgebouw, Jannewekken 10. Start bejaardengymnastiek. 15.15 en 16.15 uur. Zonnemaire Gymnastiekzaal. Start bejaarden gymnastiek. 13.45 uur. Dreischor Gymnastiekzaal. Start bejaarden gymnastiek. 13.45 uur. DEN HAAG - Dc prijzen zijn tus sen midden juli en midden augustus gestegen met 0,2 procent. Duurder werden benzines, heren- en kinder kleding, schoeisel, dieselolie en huis brandolie. De prijs van koffie daalde, evenals die van LPG en vers fruit. Het ministerie van economische za ken heeft dit meegedeeld. Het inflatiet^mpo (voortschrijdend 12-maandsgemiddelde) daalde van vorige maand 1,2 naar deze maand 0,9. Sinds vorig jaar augustus zijn de kosten van levensonderhoud een half procent gedaald.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 2