dit biedt de beeldbuis DE GROTE ONBEKENDE V Pleidooi voor afnemende rol strafrecht drugbestrijding ligvénsc Campagne tegen alcohol Poseidon weer 'vrij' Verkoop Reparatie Nieuwslijn behandelt boterberg i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 5 september 1986 Nr. 23994 9 Zaterdag 6 september Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.00 uur Superted en Bananeman, tekenfilms. 15.10 uur He-man and the masters of the Universe, tekenfilmserie. 15.35 uur Just our luck, Amerikaanse cornedy-serie. Afl. Keith doet mee aan een populariteitspeel. Om te winnen heeft hij Shabu nodig. 16.00 uur Club Veronica clips. 17,05 uur New Wilderness, natuurse rie. Afl. Wilde paarden. 17.30 uur Journaal 17.35 uur Family Ties, Amerikaanse comedy-serie. Afl.: Geef oom Arthur een kusje. 18.05 uur Ripley's believe it or not, informatieve serie. 18.30 uur De Heilige Koe, auto- en motorsportmagazine. 19.00 uur Countdown vanuit de Countdown studio. Presentatie: Adam Curry. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Miami Vice, Amerikaanse politieserie." Afl. Een enkeltje. 21.15 uur Veronica Sport. 22.00 uur Nieuwslijn, actualiteiten magazine 22.40 uur Veronica Sport 23.25 uur Twilight Zone, serie korte verhalen: 1. Maar kan zij typen. 2. De Ster. 3. Nachtelijke sluipers. 23.45 uur Journaal 23.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 23.55 uur The Passage, Amerikaanse speelfilm uit 1978 van J. Lee Thomp son. Tijdens de WO 2 vlucht prof. Bergson met zijn gezin naar Spanje over de Pyreneeën, achtervolgd door de Duitsers. Nederland 2 09.30,13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.55 uur Studio Sport. Met W.K. wielrennen op de weg voor profs te Colorado. 17.45 uur Medelanders Nederlanders. Programma voor Marokkanen. Afl. Alholm (de droom). 18.20 uur Paspoort voor Marokkanen 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal. 19.12 uur AVRO-Firato-Show 1986, met o.a. het 60-jarig jubileum van The Ramblers; de jaarrede van AVRO- voorzitter G. C. Wallis de Vries en di verse gasten, waaronder mimegroep Pidgeon Drop, Hans Kazan, Greetje Kauffeld e.a. Presentatie: Willem Duys en Leonie Sazias. 20.45 uur Prins Claus zestig jaar, in terview en muzikaal feest vanuit de Nieuwe Kerk te Amsterdam. Met: Het Nederlands Kamerkoor, het Del ta Ensemble en een vraaggesprek met de 60-jarige prins, door Ria Bre mer. 22.30 uur Journaal 22.40 uur Studio Sport BRT 1 16.00 uur Vrijgezellendochters, Ame rikaanse filmkomedie uit 1946 van Andrew Stone. 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (herh.). 18.05 uur Filmbrieven. Afl.: 12. Wat ga ik later worden? 18.35 uur De kleinste zwerver, Ameri kaanse jeugdserie. 19.00 uur Trekking van de lotto- joker. 19.05 uur Boeketje Vlaanderen, toe ristisch magazine. 19.35 uur Lotto-trekking, Mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Kunst-zaken. 20.20 uur Postorderbruid, Australi sche tv-film van Stephen Wallace met Ray Meagher, Carito Ortez e.a. De Australische Kevin Saunders maakt kennis met de Filippijnse Ampy Cruz via een briefwisseling. Ze trouwen, maar Ampy kan moeilijk wennen aan het racistische gedrag van de dorpsbewoners. 21.45 uur Leven in oud, Egypte, 4-delige Engelse serie over het dage lijks leven in de vallei der koningen in het oude Egypte. Presentatie: De Egyptoloog Peter Romer. 22.35 uur Paardekoersen en journaal. Aansl. Coda: Intermezzo van Grana da en Cassado door Mark van Aken (cello) en Katrien Verbeke (piano). BRT 2 21.00 uur Sport extra. Rechtstreekse reportage van het W.K. wielrennen in Colorado Springs voor beroepsrën- ners. 22.00 uur Sport op zaterdag 23.00 uur Rechtstreekse reportage van het W.K. wielrennen in Colorado Springs voor beroepsrenners. Zondag 7 september Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. *15.30 uur Ik trouwde een familie, Duitse serie. 16.20 uur De Muppetshow met als gast: Jim Nabors 16.40 uur KR O's Tekenfilmfestival. 17.00 uur Zoo 2000, serie over hoe het publiek kan kennismaken met de dierenwereld.'Afl. Safariparken. 17.30 uur Journaal 17.35 uur Tocht door de middel eeuwen, documentaire-serie over de middeleeuws^ maatschappij van de historicus Georges Duby. Afl.: De 14e eeuw, een draaikolk. 18,25 uur Alvin en zijn boefjes, teken filmserie. 18.55 uur Merry Melodies, tekenfilm. 19.00 uur Journaal 19.05 uur Cijfers en letters, spelpro- gramma gepresenteerd door Bob Bouma. 19.30 uur Lou Grant, Ameiikaanse serie. Afl.: Lou. 20.20 uur Heksenwerk (Tuckers With), komische detective-serie. Afl. 12: Beleef het mee... 21.10 uur Brandpunt, actualiteiten magazine. 21.35 uur Mijn dochter en ik, Engelse comedy-serie. 22.00 uur Olie. 8-delige serie over de invloed van olie op de 'geschiedenis van deze eeuw. Afl. 5: Olie komt van de duivel. 23.00 uur Journaal. 23.05 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 23.10 uu Studio sport: W.K. wielren nen op de weg voor amateurs te Colo rado en onder voorbehoud tennis, fi nale U.S. Open. Nederland 2 11.00 uur Medelanders Nederlanders, voor Hindoestaanse vrouwen. Afl. Aurat aur malik (Vrouw en God). 11.30 uur Oom Steven gaat op weven, 7-delige serie over kunstzinnige vor ming onder het motto: 7 manieren om je tijd te versieren. Afl. 1: Het dans huis. Herh. 12.00 Het Capitool, directe uitzen ding waarin belangrijk binnen- en buitenlands nieuws wordt geanaly seerd en toegelicht. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 17.30 uur Studio Sport: Schaaktwee kamp tussen Karpov en Kasparov. Commentaar Hans Böhm. 18.00 uur Werken aan werk: De auto- branch; verkoop en opleidingen. 18.25 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.45 uur Sesamstraat 19.00 uur Studio Sport. 19.55 uur Trekking'van de Lottoge tallen. 20.00 uur Journaal. 20.10 uur Reagan, 4-delige comedy serie over het leven van het Ameri kaanse presidentsechtpaar achter de schermen en hun optreden in het openbaar. Afl. 1: Let's finish the job. Er zijn geruchten over de slechte ge zondheid van de president, en over de huwelijksproblemen van zijn aan la ger wal geraakte zoon Ron. 20.43 uur VPRO Nieuws 20.58 uur VPRO-Cinema: Rocco e i suoi fratelli, Italiaanse speelfilm uit 1960 van Luchino Visconti. De wedu we Parondi en haar vijf zoons trek ken vanuit het zuiden naar Milaan. Het gezin heeft moeite zich aan te passen. 23.50 uur Journaal BRT 1 15.00 uur Inktvlek, Tsjechische jeugdfilm van Ota Koval met Jiri Me- lisek, David Rydl e.a. 16.10 uur Kwizien, tips voor koken en lekker eten. Presentatie: Etienne Co- cuyt. Vandaag: Appelbavarois. 16.25 uur Folkorenfestival Schoten '86. 28e Wereldfestival met deelname van de volgende landen: Bulgarije, Ecuador, Gyana, Hongarije, Israël, Korea, Portugal, Roemenië, Spanje, West-Duitsland en België. 17.20 uur De kolderbrigade, zesdelige komische serie met Romain de Co- ninck, Gaston Berghmans, Yvonne Delcour e.a. Afl 6: De brief. 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, kleuterserie. (herh.). 18.05 uur Liegebeest, kinderserie. 18.20 uur Van Pool tot Evenaar, toe ristische kwis gepresenteerd door Paul Ghyssels. Vandaag: Kauai. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.00 uur Bloemetjes buiten, tips voor gevelversiering met bloemen, presentatie: Gil Claes. 20.05 uur Sportweekend. 20.35 uur Peter de Grote, vierdelige Amerikaanse serie naar het boek van Robert K. Massie. Met: Maximilian Schell, Venessa Redgrave, Renée Sou- tendijk, e.a. Afl. 1: Als tsaar Fedor 3 overlijdt, is er geen volwassen troon opvolger. Na een opstand moeten zijn zoon Ivan en zijn stiefzoon Peter sa men regeren onder toezicht van hun zuster Sofia. 22.05 uur Dialogen, Tsjechische ani matiefilm van Jan Svendemajer. 22.15 uur Journaal 22.30 uur Rechtstreekse reportage van de W.K. Wielrennen voor ama teurs vanuit Colorado Springs. Com mentaar Mark Vanlombeek en Mare Stassijns. Aansl. Coda: Jaren, nadat ik jaar na jaar van Leopold M. van der Brande. BRT 2 Geen uitzending. Maandag 8 september Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.00 uur TROS Maandagmatinee: (ZW) Lula Belle, Amerikaanse speel film uit 1948 van Leslie Fenton. 16.25 uur 21 jaar TROS Amusement, vandaag Het Grand Gala des Enfants uit 1980. 17.3ö uur Journaal. 17.40 uur Mask, jeugdserie. Afl.: Spoorzoeken en kaartlezen. 18.05 uur TROS Sport, sportmagazi- ne. 18.30 uur Voorlichtingsprogramma Kinderboeken 18.45 uur Voorlichtingsprogramma Leiding geven. 19.00 uur Bassie en Adriaan, kinder serie. Afl.: Zekerheid voor alles. 19.05 uur Luchtvaartshow Farnbo- rough, reportage. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Hollywood wives, 3-delige serie naar het boek van Jackie Col lins. Regie: Robert Day. Deel 3. 22.00 uur TROS Aktua actualitei tenmagazine. 22.30 uur De TROS TV-show op reis, Ivo Niehe op bezoek bij prominente persoonlijkheden. Vandaag: Cliff Ri chard, een Duitse tv-presentator en een, Engelse jockey. 23.20 uur Journaal. 23.25 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.00 uur Dag, dag. Afl. 1. 18.20 uur Paspoort voor Joegoslaven. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Kwartslag aan tafel, maga zine. 19.27 uur Love Boat, Amerikaanse se rie. Afl. Wie niet gokt, die niet wint! 20.13 uur VARA-Matinee-concert vanuit het Concertgebouw te Am sterdam t.g.v. het 25-jarig bestaan van deze concertreeks. Radio Filhar monisch Orkest o.l.v. Sergiu Comissi- ona m.m.v. Maria-Joao Pires, piano. Werken van Rossini, Elgaren Mozart (gelijktijdig in stereo te beluisteren op Radio 4). 21.33 uur De Onderste steen: Tijd Geld. Grondstoffenhandel en de Der de wereld, politieke documentaire met o.a. de gevolgen van termijnmarkt-speculatie voor de Derde Wereld. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag Vandaag 23.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 23.05 uur Voorlichtingsprogramma over de cursus Biotechnologie. BRT 1 17.00 uur Schooltelevisie. 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (herh.). 18.05 uur Plons, kinderprogramma. 18.10 uur Kameleon, doe-programma voor kinderen. Presentatie; Danny Verbiest en Ellen. 18.30 uur Ergonomie, informatieve serie. Afl. Wat is ergonomie? 19.00 uur Uitzending door derden: Programma van het Vrije Woord. 19.40 uur Paardekoersen, mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Zacht is de nacht (Tender is the. night), zesdelige serie naar een verhaal van F. Scott Fitzgerald met Peter Strauss, Mary Steenburgen, John Heard e.a. Afl. 2. 21.00 uur Ommekaar, informatief magazine. Afl. Psoriasis. 21.50 uur The Everly Brothers Reuni on, show rond het reünieconcert van The Everly Brothers in The Royal Al- bert Hall in Londen. 22.55 uur Paardekoersen, Journaal en Coda: November van Werner Spil- lenmaeckers, uit Blad na Blad. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. 19.25 uur Zwartje de postduif, 10- delige serie. Afl. De geboorte van Zwartje. 19.40 uur Mededelingen en program maoverzicht. 19.45 uur Journaal 20,10 uur Telefoonspel 20.20 uur Extra Time 21.35 uur Blikvanger, modemagazine met de nieuwe herfst- en winter- trends. 22.25 uur Nederlandse Literatuur na 18.30. Afl. 1. Het Vaderlandsch ge voel. De historische roman in Neder land. (herh). Tijdens gehouden bijeenkomst in Amsterdam AMSTERDAM - Het Nederlandse drugbeleid werkt niet. De prioriteit die aan de bestrijding van de handel in verdovende middelen gegeven wordt pleegt roofbouw op ons strafrechtelijk systeem. We kunnen dit beleid niet langer meer ongestraft voortzetten. Er zullen strate gieën ontwikkeld moeten worden waarin het strafrecht een afnemende rol speelt bij de drugbestrijding. Dit zei de Amsterdamse professor mr. C. F. Ruter, hoogleraar strafrecht aan de universiteit van Amsterdam, tijdens het congres „100 Jaar Wetboek van strafrecht". Die bij eenkomst werd gehouden ter gelegenheid van het eeuw feest van ons nationaal strafwetboek, dat in 1886 in wer king trad. Op het congres was koningin Bea trix aanwezig. Minister Korthals Al- tes van justitie opende de bijeen komst in de Nieuwe Kerk. Een aantal bekende juristen hield een inleiding. Een van de belangrijkste onderwer pen daarbij was de drugbestrijding. Wanneer het strafrecht zich uit de drugbestrijding zou terugtrekken zou er geen zwarte markt meer zijn, geen belastingvrije monopoliewins ten. De internationale maffia zou haar inkomsten zien opdrogen. Potentieel Haar economisch potentieel en haar corrumperende invloed op rege ringen en in de samenleving zou afne men. Criminaliteit rondom de drug handel zou verdwijnen. Het aantal gevangenen zou afnemen en versla ving zou in de gevangenis een aan merkelijk geringere rol spelen. Er zou capaciteit voor de bestrijding van tal van andere misdrijven vrijkomen en de kwaliteit van het strafrecht als rechtsinstrument zou worden her steld", zo meent prof. Ruter. Volgens de hoogleraar kan straf recht nooit meer dan een gedeelte van de criminaliteit voorkomen. „Dief stal, verkrachting en moord zullen al tijd worden begaan. Bijna niemand zal op het idee komen dat het straf recht zich hier maar moet terugtrek ken. Maar bij druggebruik ligt dit an ders. De gebrekkige werking van het strafrecht brengt ons hier verder van het doel af en heeft bovendien een aantal hoogst ernstige negatieve bij verschijnselen", aldus Ruter. „Strafrechtspleging schrikt de handel niet af, zij trekt hem aan. Als door overaanbod prijsverval dreigt, laat de handel via de politie partijen drugs uit de markt halen. Inbeslag neming van drugs is voor een niet on belangrijk deel te danken aan het verraad van dc concurrentie", aldus Ruter over het bevorderende effect van strafrecht op de drughandel. Naast die werking „in de verkeer de richting" heeft het strafrecht in die categorie delicten bovendien een fiks aantal negatieve bijwerkingen. „Via de drughandel kweken wij een internationale maffia, die door haar immense inkomsten cn haar hoog ontwikkelde criminele organisatie in legale bedrijven en zelfs in rege ringen binnendringt en onze maat schappij tot in haar wortels corrupt dreigt te maken", aldus Ruter over een van de negatieve neveneffecten van de drugbestrijding via het straf recht. Een ander negatief bijverschijnsel is volgens de hoogleraar de roofbouw die de drugbestrijding pleegt op de bestrijding van andere vormen van criminaliteit. „Onze strafrechtsple ging loopt vol met drugzaken. De po litie besteedt bijna de helft van haar tijd aan drughandel en daarmee ver wante misdrijven. Meer dan 75 pro cent van de verdachten die in Amster dam in verzekering worden gesteld hebben met drugs te maken. Elke tweede gevangene zit in verband met drugs. Dertig procent van de gedeti neerden is verslaafd. In Amsterdam zelfs 50 procent. In de strafrechtspleging moeten sommige delicten een hogere priori teit krijgen dan andere. Maar een zo enorm, structureel en al jaren durend capaciteitsverbruik voor een soort delict leidt tot verwaarlozing van de andere delicten. Bovendien werkt de prioriteit niet bij de beheersing van de problematiek. Van de veroordeel de handelaren vervalt 70 procent in dezelfde fout", aldus Ruter. Bijwerking Een andere negatieve bijwerking van de gigantische aandacht die aan de bestrijding van drugs wordt gege ven is, volgens Ruter, ook het gevaar dat dreigt voor de kwaliteit van de strafrechtpleging. Ruter doelt daar mee op de rechtspraak die onregel matigheden als bij voorbeeld infil tratie afdekt als het om drugzaken gaat. „Politiebevoegdheden worden verruimd, de bewijslast van het open baar ministerie verlicht en de positie van de verdediging verzwaard. Het grote gevaar bestaat dat organen van de strafrechtspleging, die niet meer gehouden worden hun optreden in te richten naar de eisen van de wet, on controleerbaar en onbeheersbaar worden. Door het verlies van hun integri teit worden zij vatbaar voor corrup tie. En zo worden zij voor een demo cratische samenleving een grotere bedreiging dan de criminaliteit en de criminele organisatie die zij moeten bestrijden", aldus de hoogleraar. Bij de vermindering van de 'zinlo ze' rol van het strafrecht bij drug bestrijding moet Nederland niet te veel rekening houden met het buitenland, aldus Ruter. „Internatio nale harmonisatie en uniformering van strafrecht en strafrechtspleging moet terughoudend worden bezien. Het strafrecht moet passen in de lan den. waar het moet werken. En die zijn verschillend. Effectieve interna tionale samenwerking eist niet dat elke staat dezelfde sociale controle inzet", aldus Ruter. ZIERIKZEE - Onder het motto „Alcohol maakt mèer kapot dan je lief is" heeft staatssecretaris Dees in Den Haag het startsein gegeven van een campagne tegen alcoholmis bruik. De kern van de campagne be staat uit advertenties in dagbladen en tijdschriften, meer dan twintig spotjes op televisie, een affiche campagne op de NS-stations en een gratis brochure in alle bibliotheken en postkantoren. Het onlangs opgerichte Bureau Al cohol Voorlichtings Plan begeleidt de campagne. Uitgangspunt van de cam pagne is volgens Dees dat de stevige drinker zal gaan nadenken over het eigen drankgebruik als de reactie van de omgeving daarop wordt ge toond. „Een gevoelige snaar moet ge raakt worden en daarom is voor een emotionele benadering gekozen" al dus de staatssecretaris. Momenteel wordt in ons land drie keer zo veel gedronken als in 1960. Daardoor zijn er aanzienlijk meer al coholproblemen en overlast dan vroe ger. Dees schetste het beeld dat door het alcoholmisbruik een toenemend beroep wordt gedaan op de gezond heidszorg, politic en justitieel appa raat. Ook wees hij op de toename van agressiedelicten die met dat mis bruik samenhangen en het rijden on der invloed: 800 verkeersdoden en 5,000 gewonden per 'jaar. Verder wordt het bedrijfsleven geconfron teerd met arbeidsverzuim, bedrijfs ongevallen, arbeidsongeschiktheid, afgezien van alle ellende in de privé- sfeer. De staatssecretaris zei dat over con crete maatregelen als verkoopverbo den van alcohol in voetbalstadions en pompstations door het kabinet nog geen besluiten zijn genomen. Wel zal binnenkort een onderzoek starten naar de gevolgen van een eventuele accijnsverhoging voor de alcoholom- zet. Zaterdag 6 september viert prins Claus zijn zestigste verjaardag. BIDDINGHUIZEN - Om Neder land in het buitenland als vakantie bestemming sterker onder de aan dacht te brengen gaat het Nederlands Bureau voor Toerisme (NBT) volgend jaar 10 miljoen gulden meer beste den. In totaal geeft het NBT dan 55 miljoen gulden uit tegen 45 miljoen gulden dit jaar. 3 Pony was eindelijk zo vriendelijk met de beide levenslustige heren een borrel te drinken. Op de eerste borrel volgde nog een half dozijn andere. Daarop stak de jongste van de twee zijn hand in zijn zak en haalde zo'n respectabel pak biljetten te voor schijn Pony zag met één oogop slag dat het briefjes van twintig pond waren en onmiddellijk kwam er een plan bij hem op. Het gesprek verliep vrij vlot. De jongste van de twee heren sprak geestdriftig over het aantal borrels dat zij in de loop van de avond al ach terover hadden geslagen en zijn vriend gaf hem in alles gelijk. Uit en kele opmerkingen meende Pony te mogen opmaken dat dc beide vrien den zoons van schatrijke bankiers waren, maar dat interesseerde hem minder dan het spelletje dat hij hun voorstelde. Een heel eenvoudig spel letje. Men legde een dichtgevouwen bankbiljet op tafel en raadde of het laatste cijfer ervan even of oneven was. Degene die het raadde, stak het bankbiljet in de zak. Pony verloor glimlachend twee briefjes van tien en liet de beide vrienden rustig verder spelen. Hij had dringender zaken te doen. Simmy," zei hij, toen hij bij de an deren terugkeerde, „het wonder is ge beurd." En tegen May Blumenthal zei hij: „May, ik heb je hulp nodig. Is je VLISSINGEN - De deurwaarder in Middelburg heeft donderdagmiddag rond vijf uur het beslag op het West- duitse passagiersschip Poseidon op geheven, dat sinds 22 augustus aan de ketting lag in de haven van Vlis- singen. Het schip is een uur daarna naar Duitsland vertrokken. Daar mee komt het kort geding te verval len dat de Duitse rederij Seetou- ristik uit Flensburg, eigenares van de Poseidon, voor vrijdag 5 septem ber had aangespannen bij de recht bank in Middelburg om het beslag opgeheven te krijgen. Seetouristik had de Poseidon vanaf half juli in charter gegeven bij de Shipping Company Triton BV die met het schip een toeristische lijn dienst Vlissingen-Zeebrugge onder hield. De Westduitse rederij Seetouristik beëindigde na financiële problemen abrupt het chartercontract en wilde het schip op 22 augustus naar Duits land terug laten varen. Dat lukte niet doordat een van de twee directeuren van Triton beslag op het schip liet leggen. Op 28 augustus eiste de Duit se rederij via een kort geding ophef fing van het beslag. Dat wees de rechter toen af. Seetou ristik heeft zich donderdag echter be reid verklaard voor in totaal 3,1 mil joen gulden aap bankgaranties af te geven, 2,4 miljoen voor Shipping Company Triton BV en 700.000 gul den voor de andere crediteuren. Daarmee zijn alle vorderingen ge dekt. flat in Albany Street ingericht om deftige bezoekers te ontvangen?" Ze keek hem lichtelijk verontwaar digd aan. „Je bent toch zeker niet van plan die vogels naar mijn woning te brengen, Pony?" „Maak nou geen drukte, May. Ik wil hen alleen maar eventjes een paar honderd pond afhandig maken. Die knapen hebben net zoveel duizendjes bij zich als jij stuivers." Dat veranderde de zaak. „En wat moet ik daarbij doen?" vroeg het meisje. In korte trekken vertelde Pony zijn plan. Onmiddellijk daarop keerde hij terug naar de beide drinkebroers. „Mijne heren," zei hij, „het spijt me heel erg dat ik u moet verlaten. Ik moet vanavond dineren met een ken nisje van mij. een dame, en als zij u ziet spelen, dan berust ze niet eerder voordat ze mag meedoen. Ze is name lijk dol op een spelletje." „Dan is dat een dame naar mijn hart," verklaarde de oudste van de twee. Maar Pony schudde zijn hoofd, „Heren," zei hij plotseling, „ik heb een ander idee. We zullen die dame een bezoek brengen en dan introdu ceer ik u in de gezelligste nachtclub van Londen." Het voorstel werd met luid gejuich begroet. Pony ging weer naar achter en kwam even later terug met May, die geen andere wens scheen te heb- Advertentie TECHNISCH INSTALLATIE BURO Elektrische apparaten Televisie - Video HiFi - Huishoudelijk enz. 01114-1368 - 01119-1634 HILVERSUM - In Veronica's Nieuwslijn zaterdagavond een repor tage over de werking van het justitë- le apparaat in ons land met daarbij centraal de vraag hoe -groot de kans is dat een wetsovertreder de dans ontspringt. Verder in het programma aandacht voor een nieuw voorstel om de boterbergen te vernietigen. EG- commissaris Andriessen reageert hierop. Daarnaast een reportage over de toekomst van het betaald voetbal in Nederland. (Zaterdag 6 september, 22.00 uur Nederland 1). door EDGAR WALLACE ben dan zo gauw mogelijk naar huis te gaan. De jongste van dc twee liep naar buiten en haalde een taxi. Even later verliet het viertal de bar, nieuwsgie rig nagestaard door de rest van de bende. „Ik houd niet van dergelijke zaak jes," zei Simmy. „Wie weet of die twee knapen geen rechercheurs zijn!" „Rechercheurs?" riep een ander. „Heb jij ooit een rechercheur gezien die niet op een rechercheur leek? Ik zeg je dat het een paar kippetjes zijn die gouden eieren leggen!" Afgezien van het feit dat de jongste van de twee voortdurend bleef zin gen, gebeurde er op weg naar Albany Street niets bijzonders. Kort voordat zij Albany Street bereikten, zei May dat zij het laatste gedeelte van dc weg het liefst zou lopen, ondanks dat het motregende. May was een verstandig meisje; de twee heren zouden zich waarschijnlijk de volgende morgen niet veel meer herinneren, maar dc taxichauffeur, die volkomen nuchter was, zou aan de politie hinderlijke gegevens kunnen verstrekken. De twee knapen voldeden aan haar wens, stapten uit en de jongste be taalde dc chauffeur. Het gezelschap wandelde vrolijk verder door de don kere straat en vijf minuten later stond het in May's gezellig ingerichte huiskamer. (wordt vervolgd) I 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 9