Het bevalt goed in Kerkwerve... Modehuis Holty presenteert zijn nieuwe wintercollectie Parkeer probleem nog niet uit de wereld Stichting Jeugd vergadert Zeventig jaar in Zierikzee Stormvloedkering voltooit grens ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 5 september 1986 Nr. 23994 3 Een trotse verzorger Schot bij zijn nieuwe aanwinst Sjan. Tweede lama geboren KERKWERVE - Sam heeft een zusje gekregen! Ia'uU nieuws tussen alle ernstige zaken door. Sam is een echt (mannelijk) kind van René en Marja Lamade uitheemse dieren die samen met veel andere dieren de privétuin van J. C. Schot bewonen. Sam haalde vorig jaar de Nieuwsbode bij zijn geboorte en ve len kennen hem nog goed. Als wellicht bekend - en de vele bezoekers getuigen ervan dat het bekend is - loopt heel het beestenspul gebroederlijk en ge- zusterlijk door elkaar bij restau rant de Heerenkeet bij Kerkwer ve. Was het vorig jaar al opzienbarend nieuws dat er een lama-jong werd geboren, nu zo veel te meer want een tweede ge boorte in een privé-dierentuin is uiterst zeldzaam. De liefderijke verzorging van Schot -in hart en nieren een dierenliefhebber- heeft er mede toe bijgedragen dat er nu vier lama's in zijn tuin lopen. Sjan Sam van vorig jaar is bijna vol wassen, goed gezond en mag nog een jaar blijven. Z'n zus, die de (Brabantse-) naam Sjan kreeg, werd op woensdagmiddag gebo ren, zonder ingrijpen van ervaren mensenhanden. De natuur kreeg z'n loop en zo hoort het ook. Het is 'niet ongewoon dat lama's hun jongen in de herfst krijgen: dan zitten ze tegen het winter wordt juist goed in hun vacht. Sjan staat nog wat onwennig op haar ranke poten en kijkt met schitterende ogen opgewekt het leven in. De vacht is anders dan die van haar familieleden: bruin, en o zo zacht. Kortom: een schatje. Het bevalt goed in Kerkwerve! Sjan wordt goed in de gaten gehouden Vervolg van pagina 1 leen het probleem van de rentabili teit, maar ook het gegeven, dat de eigen bevolking in de rustige winter maanden gehouden zou moeten wor den aan de beperkte parkeertijd", al dus de secretaris. Hij legt uit, dat de blauwe zone met markeringen op de weg en middels borden wordt aangegeven, zodat een soortgelijke maatregel niet voor en kele maanden van kracht kan zijn. Zo dacht het college er indertijd over en die mening is zij nog steeds toege daan. Verseput verwacht, dat de mid denstandsvereniging de zaak nog weieens aan zal kaarten bij de ge meente, al onderkent hij de proble men. ,,lk weet alleen niet wat ik van het argument moet denken, dat er een gebrek aan controle zou zijn" zegt Verseput. Hoogerliuis wijst in deze op het feit, dat in de zomermaanden toch heel wat boetes uitgeschreven worden en dat kost ook tijd. Adju dant M. P. Lenselink van de Rijkspo litie op Schouwen-Duiveland voelt niet veel voor een blauwe zone of parkeermeters (een ander door de on dernemers aangedragen alternatief). Volgens hem laat de politiële bezet ting één en ander niet toe. ,,Als de ge meente zou besluiten een blauwe zo ne in te stellen, dan is mijn eerste reactie toch zo van dan zorgt zij ook maar voor een parkeerwachter", al dus de adjudant. Duitsers De Jonge brengt het probleem van de Duitsers nog naar voren, die door hun dwarsliggende justitieel appa raat geen boetes behoeven te betalen. ,,Dat probleem treedt ook op met de zone of parkeermeters. De wegsleep- regeling zou in ieder geval toch niet verdwijnen hierdoor". ZIERIKZEE - De Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland vergadert dinsdag 16 september in de Drie hoek. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Statiefoto met de familie Holty, medewerksters en mannequins, ter ere van het zeventigjarig bestaan van deze ver trouwde damesmodezaak in Zierikzee. -■ Vervolg van; pagina 1 sen Zierikzee en de damaanzet een richtingsverkeer gelden, terwijl de weg op die uren slechts bereden zal mogen worden door voertuigen, die van een door Rijkswaterstaat ver strekte sticker zijn voorzien. Volksfeest Vijftwintigduizend mensen leuk bezighouden, vergt wel wat inventivi teit. Niet verwonderlijk dan ook wel licht, dat een speciale commissie 'Programma Ingebruikstelling Stormvloedkering' in het leven werd geroepen. Deze commissie heeft, zo liet woordvoerster mevrouw M. van den Berg weten, een zeer gevarieerd programma samengesteld, dat borg staat voor een gedenkwaardig volks feest. Niet alle op het werkeiland aanwe zige gasten zullen met hun neus bo ven op de officiële handeling van de Koningin kunnen staan. .Dat voor recht is voorbehouden aan leden van het kabinet, ambassadeurs van de landen, waar ook het staatshoofd van aanwezig is, vertegenwoordigers van verkeer en waterstaat, aannemers, provincie en gemeenten, verdere hoogwaardigheidsbekleders en de pers. Vanaf 10.00 uur echter zullen alle op het werkeiland aanwezige gasten door middel van zogenaamde vidi- walls de directe uitzending van de NOS TV kunnen volgen. Buiten de periode van de televisie-uitzending Beeld van dk stroming rond de stormvloedkering in de Schaar. ZIERIKZEE - Zeventig jaar en nog steeds zeer modebe wust; predikaten die gelden voor Modehuis Holty in Zie rikzee. De op de Dam gevestigde kledingzaak voor jonge meisjes, modebewuste vrouwen en wat oudere dames is reeds zeventig jaar een begrip in Schouwen-Duivelands centrumgemeente. Donderdag werd dit zeventigjarig be- drijfsjubileum extra luister bijgezet met drie mode shows, tijdens welke de nieuwe najaars- en wintercollec tie werd getoond. Traditiegetrouw bestond er voor avondshow bijzonder veel belang- zowel de ochtend-, middag- als stelling voor hetgeen trouwe lady speaker Gerda van Heemskerk over modebeeld voor het komend sei zoen te vertellen had en voor hetgeen een vakkundig team mannequins - Sevanja, Carolien, Barbara en Mari- na - te tonen had. De mode voor najaar en winter wordt aangegeven als individua listisch. Een omschrijving, die aan geeft, dat er zeer vele mogelijkheden zijn het komend seizoen. De Holty- shows leerden, dat de vrouw de keus heeft om als vamp of als dame de ko mende maanden door te gaan. Er is namelijk sprake van een groot con trast in het nieuwe modebeeld tussen sobere eenvoud en rijkelijke over daad. Enerzijds is er de keuze van het ranke, slanke silhouet, anders mag de kleding ook nog best wijd over el kaar worden gedragen. Coats Een fijn, gemakkelijk en sportief te dragen kledingstuk wordt dé ze ven/achtste coat, die in de nieuwste kleuren turquoise, groen en blauw, maar ook in de nieuwe violenten (van lila tot diep paars) en in zwart ge toond werd. Naast genoemde kleuren blijkt vooral groen, van heel licht tot bil- jartgroen, een belangrijke plaats in het huidig modebeeld in te nemen. Daarnaast zal men ook met zwart uit de voeten kunnen. Een kleur, die meestal in combinatie met een fellere kleur, bijvoorbeeld okergeel gedra gen zal worden. Pantalon Ook de pantalon neemt uiteraard in de wintercollectie weer een eigen plaats in. Ribcord blijkt helemaal in en echt chic wordt het kledingstuk als er een glanzend effect in verweven zit, hetzij in unikleur of met dessin. Verder toonde Barbara, dat de rib- cordpantalon zowel sportief - met po lo en trui - als feestelijk gekleed - met glanzende blouse - gedragen kan wor den. Ook de dcnimpantalon handhaaft zich, dit keer met ineer ruimte voor kleur en dessin. Eigenlijk toont het overgrote deel van de nieuwe wintercollectie een zucht naar luxe en schittering. Zo wordt er in de truien vaak lurex ver werkt, niet meer alleen in zilver of goud, maar nu ook in talloze kleur tjes. Grotere maten Marina toonde wederom, dat ook in de grotere maten bij Modehuis Holty modische kleding verkrijgbaar is. Zij toonde een aantal bijzonder mooie ensembles, zoals een blauwe combi natie met fraai verwerkte plooien in de rok. Ook de lange mantel blijkt met name in de grotere maten zich uitstekend te handhaven. Eén van de mooiste voorbeelden, die Marina daarvan toonde was een laken ve lours mantel in de specifieke kleur nijlgroen. Wat eigenlijk niet in dc nieuwe wintergarderobe mag ontbreken is een gebreid ensemble, waaraan in dc show vele voorbeelden werden ge toond door Sevanja en Carolien. Bijzonder fraai verder het ensem ble van zogenaamd skinet royaal (of tewel: koninklijk velletje), waarin worden op deze beeldschermen de films 'Delta-Finale' en 'Oosterschei- de Kerend Tij' vertoond. Gedurende dé gehele dag van 's och tends half negen "tot 's avonds zeven uur zullen horeca-gelegenheden op het werkeiland open zijn voor ont vangst. In één van de restaurants zal (gratis) doorlopend koffie/thee met Zeeuwse speculaas verkrijgbaar zijn. Een speciaal visrestaurant zal wor den verzorgd door het Nederlands Mosselkantoor en door Zevibel. Activiteiten, die gedurende de ge hele dag mogelijkheid bieden tot ver maak zijn onder meer: bezichtiging van een vloot van vissersschepen; be zichtiging duikers- en werkmate rieel; bezoek Delta Informatiecen trum; bezichtigen zendinstallatie Vèron radiozendamateurs; kermis- evenementen; bezichtiging van een fruitmozaïek door het Centraal Bu reau van de Tuinbouwveilingen in Nederland in samenwerking met de Centrale Tuinbouwveiling Zeeland; paardentramritten; muzikale optre dens door twintig Zeeuwse muziek gezelschappen, onder wie Kunst en Eer, Rust Roest, Apollo, Luctor et Emergo en Witte van Haemstede. Vanaf half tien 's ochtends zal er een markt van oude ambachten zijn ingericht. Doorlopend zullen volks spelen als gaaibollen, steltlopen, en hoefijzer-werpen worden gespeeld. Er zullen demonstraties boogschie ten en ringrijden worden gegeven. Wie het hoger op wil zoeken, kan een helicopter-rondvluclit van een kwar tier maken. Op een folkloristisch podium zul len doorlopend optredens plaatsvin den door groepen als Wallacra, de Babbelaars en de Klompendansers. In de middaguren, vanaf 14.00 uur zal men zich kunnen uitleven in de disco bij Eric de Zwart en Martin Anders en met de schepen 'Stad Zierikzee' en 'Christiaan B' zullen (gratis) rond vaarten van een uur gemaakt kunnen worden. Kinderen Zevenduizend medewerkers aan de Stormvloedkering zijn uitgenodigd om met hun gezinnen deze dag bij te wonen. Dat betekent: een grote scha re kindoren, voor wie - als hot even kan - het ook een gedenkwaardige dag moet worden. De Commissie Pro gramma Ingebruikstelling SVK heeft het gezocht in: een kinderbouw- plaats, een kindercrèche, talrijke poppenkastvoorstellingen door thea ter Altcklein en optredens van jcugd- oircus Bongo. Verder zal de jeugd zich ongetwijfeld ook amuseren bij talrij ke andere activiteiten, zoals ccn show- en quizprogramma met afwis selende optredens van Maywood, Raddle en Frost, Anita Meyer, Frizzle Sizzle en Lee Towers. Hoogtepunten in het feestpro gramma vormen verder ongetwij feld: een zeilwedstrijd in de opti- mistklassc, dc landing van vier parachutisten en een groots opgezet te vlootschouw, waar ook de water sportvereniging Zierikzee medewer king aan verleent. Om 17.00 uur zal een concert van het Zeeuws Concert worden aangebo den door de Koninklijke Maatschap pij de Schelde en om 19.00 uur zal de ze hoogtijdag worden besloten met vuurwerk. Carolien verscheen. Het materiaal lijkt zeer veel op nappaleder. Zeer elegant bleek ook het geruite mantelkostuum waar Marina in ver scheen. De extra plooi over de mouw inzet gaf een bijzonder accent aan het geheel. Waardering Waardering voor oude invloeden bleek onder meer uit een pepita- mantelkostuum. Waardering.., maai wel met nieuwe invloeden, zoals de zogenaamde style liquet: naar de zij naad toe rondlopend. Dat men naast kleding voor tienei tot zeer hoog bejaard bij Holty ook terecht kan voor allerlei accessoires (hoeden, sieraden en panties) werd in de show diverse malen benadrukt. Mooie mode voor het hoofd blijkt het zogenaamde nikitahoedje (ver noemd naar een videoclip, waarop Nikita een dergelijke hoed draagt). Het model is duidelijk geënt op de Russische bontmuts. Een aparte allure aan het mode beeld deze winter geven opmerkelij ke kleurencombinaties als groen met paars. Beetje nostalgie wellicht bij het zien van een mooi glanzende blouson met gobelineffect. Bij sommigen riep dat herinneringen op aan het tafel kleed van oma. Het zou te ver voeren op alle ge showde modellen nader in te gaan. Wel dient vermeld, dat Modehuis Holty de aanwezigen liet meedelen in de vreugde om het zeventig jaar be staan. Dat gebeurde met het uitdelen van boodschappentasjes, waarin bij velen waardebonnen zaten verstopt. De show werd afgerond met vier zeer feestelijke modellen: Sevanje in een beeldschone driedelige creatie, waarin schildersmotieven; Carolien in glanzende slankkledende japon met opmerkelijk sluiting op de heup; Barbara in.pittig rode japon in de zo genaamde shiftstyle en Marina in een bijzonder fraai ensemble met plooi rok en blousonjasje. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11. Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Bezorging (van 18.00-19.00 uur): 01119-1941. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-5071. 01110-4669. 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 40,00; per jaar 1 152,50; losse nummers 1 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6,40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3